Erembodegem-kermis: een waaier van festiviteiten in een gigantisch pretpark... Kongres plastische chirurgie in nieuw O.C.M.W.-Ziekenhuis 502.382 fr. voor anders-validen van regio Aalst Geslaagde zesde ruilbeurs Ziekenhuis open einde dit jaar 40.000 fr. meer winst bij Beebopalula 2 2 - 16.6.1989 - De Voorpost Het gaat er de komende dagen weer vrolyk en volks aan toe in Erembodegem. Heel de grote Aalsterse deelge meente, zowel om en rond de dorpskern als het gehucht Terjoden, wordt alvast één gigantisch pretpark met kramen, tenten, mallemolens... en een waaier van festiviteiten voor elk wat wils. Geen kermis-Erembode- Rubens, Ninovestraat en gem zonder wielerwed- aankomst in de Dreef- straat (Terjoden) strijden! Vrijdag 16 juni organize- ren «De Denderzonen - Forumvrienden» de 59' Grote Prijs Forum: een berï ovw eln°lf«^eihv»b' ™on .be,wist' oml°°P deel^ei" aan""een pore oers over een afstand van Denderstreek voor inter- belottine vanaf 20 uur in 69 ta. me, star, (om 19 nationale Liefhebbers ëSvKgifdëoeë Eveneens op Terjoden wordt op donderdag 22 ju ni vanaf 14.15 u. de 39* Grote Prijs Marcel Bou- rum voor Nieuwelingen, start (te 13.50 u.) en aan komst in de Keppestraat, en een koers voor Juniores over 88 km., vertrek 15.55 u., start en aankomst eveneens in de Keppe straat. Beide koersen wor den gepatroneerd door V.C. «De Denderzonen- Forumvrienden». Maar Erembodegem-ker mis biedt nog meer. Vrijdag 16 juni kan je In het centrum van Erem bodegem wordt te 18 uur een Zomeravondmarkt georganizeerd door Deke nij Dorp i.s.m. het Stads bestuur. En vanaf 18 uur organizeert DBC-Erem- bodegem in de cafétaria van de Sporthal Dender- dal in de Kortestraat «Jeugd S.K. Erembode- Erembodegem, een vuur- gem» in de kantine van werk-T.D. met discobar S.K. Erembodegem, Marc Van den Steen en Gerstenstraat, een kermis T.D. met D.J. Marc Van den Steen. Gratis toegang! En eveneens op zaterdag 17 juni maakt de fanfare gast D.J. Toni Anderson. Inkom gratis! Van 20 tot 22 uur kunnen alle muziekliefhebbers ge- uur) en aankomst in de over 140 km. met vertrek Keppestraat. Op kermis-maandag 19 ju ni organizeert de Konink lijke Wielerklub Terjoden de 68' Grote Prijs van Ter joden: nationale wedstrijd voor Beroepsrenners en kampioenschap van Oost- Vlaanderen over een af stand van 180 km. Vertrek te 13.15 u. aan Café-zaal en aankomst in de Dreef- straat. Ook deze wedstrijd wordt georganizeerd door derstraat. Zaterdag 17 juni wordt, te 15 uur in de Alfons van de Maelestraat een vinken de Koninklijke Wielerklub zetting ingericht door de Terjoden (m.m.v. het Forumvrienden. 6.000 fr. Stadsbestuur Aalst). En op zondag 25 juni wordt het Erembodegem- se kermisgebeuren in het centrum sportief afgerond met de 60* Grote Prijs Fo- vooruit in drie reeksen, ook palmen en naturaprij- zen (alle modaliteiten in ver (Terjoden), Edgar Café Forum, Keppestraat Van den Bremt (Knokke), ;<°H.,Terji0du"aren,> h"r nie,e" een muziek- traditionele kemus-uitstap koncerl door de K F doorheen kermis-vriend Terjoden. En te 20.30 uur heeft in de Parochiezaal van Terjoden (Geraards- bergse steenweg) de ver nissage plaats van een in teressante tentoonstelling. Ter gelegenheid van ker- mis-Terjoden organizeert de Vlaamse Kring-Terjo den i.s.m. de VTB-afde- ling Erembodegem-Terjo- den een groepstentoon stelling van een reeks kun stenaars: Karei De Schrij- 12). Te 19 De «donor-vinger-bank» Het nieuw stedelijk ziekenhuis aan de Siesegemlaan-Merestraat is reeds in zoverre paraat dat er verleden zaterdag een Nationaal Kongres van de Belgische Vereniging voor Plastische, Rekonstruktieve en Esthetische Chirurgie kon doorgaan met vooraf op vrijdagavond een door huisartsen talrijk bijgewoond symposium in het auditorium gekoppeld aan heel wat stands in verband met de behandelde onderwerpen. Na een welkomstwoord door dr. De Cordier, diensthoofd Plastische Heelkunde aan het Sint-Eiisabethziekenhuis Aalst en een inleiding door OCMW-voorzitter Eddy Dierickx behandelde dr. P. Wylock «de ziekte van Dupuytren» en prof. dr. G. Matton «borstrekonstruktie na mammectomie». Tijdens het eigenlyk kongres verleden zaterdag werd de lentevergadering van de «Vereniging» gewijd met dr. R. Vanwijck als moderator aan «wijnvlekken» in bloedvaatrijke lichaamsdelen en aan borstrekonstruktie. Na de middag werd onder voorzitterschap van dr. W. Boeckx de problematiek behandeld van plastische chirurgie van aangezicht en hals en de «vingerdonorbank». René Bekaert (Aalst), Jan uur organizeert Philips (Iddegem), Mau- rits Van Overwalle (Aalst) en Odile De Geyter (Le de). De tentoonstelling loopt tot en met maandag 19 juni en is gratis toegan kelijk! Zondag 18 juni nodigt de B.G.J.G.-Erembodegem ÜÜ'nn - Kon.aFanfare:>St.-Ceci. uit op het 1' eetfestijn van iio.T„.if»„. Niets zonder Arbeid, Trouw en Eendracht en de K.F. St-Cecilia Erembo degem op het binnenplein van de Gemeentelijke Aalst. Zoeken tussen de vele pakken en dozen op de ruilbeurs van Philatelia Alosta (a) Jongensschool. En te 22.30 uur wordt aan kermisvierend Erembode gem een vuurwerk aange boden door het Stadsbe stuur. Zaterdag 24 juni wordt in en om het lokaal «De Eek hoorn», Brusselbaan 155 te Erembodegem een Mu ziekfestival georganizeerd door de Koninklijke Fan fare St-Cecilia Erembode gem met deelname van volgende muziekvereni gingen: Kon. Fanfare De Jon ge Garde - Moorsel Kon. Harmonie St,- Cecilia-Hekelgem Kon. Harmonie De Oude Garde-Aalst Aalst. In het nieuwe ziekenhuis dat bijna in gebruik wordt genomen, had een kongres plaats over plastische chirurgie (a) Operationeel nog dit jaar negentig aangepast zie- OCMW-voorzitter Eddy kenhuis ter beschikking te Dierickx stelde dat het de stellen. algemene betrachting dat het nieuw stedelijk zie kenhuis na een lange lij- denstocht met steeds uit gestelde échéances nog vóór het einde van 1989 De ontwikkeling en uit breiding van de in het zie kenhuis beoefende ge neeskunde heeft met zich gebracht dat de bestem ming van sommige zal worden opengesteld, veau's en lokalen diende «En ik heb de gewoonte gewijzigd, zo werd onder me aan afspraken te hou- andere op het gelijkvloers den» voegde hij er duide lijk geëngageerd aan toe. Toen een jaar terug de toelating gegeven werd om het Nationaal Kongres Chirurgie in dit ziekenhuis de ruimte bestemd voor de administratie, integraal ter beschikking gesteld van de geneesheren. De mogelijkheden om, voor de onderscheidene te organiseren was men disciplines, operatieve in- overtuigd dat het nu reeds operationeel zou zijn ge weest. «De inzet was ech ter niet van die aard dat dit zou bewaarheid worden. Bij mijn aanstelling tot voorzitter van het OCMW-Aalst moest ik dan ook dringende maat regelen treffen om spoedig te komen tot algehele af werking». «Door onze aanpak en door de inzet en bereid heid tot financiële inbreng van het stadsbestuur wordt de afwerking geaktiveerd en wordt het ziekenhuis einde '89 geopend». Aldus voorzitter Eddy Dierickx. Bij de uitwerking van de dossiers voor het in op bouw zijnde ziekenhuis werd getracht een modern aan de noden van de jaren grepen te verrichten wer den gevoelig opgedreven universitaire ziekenhuizen op korte afstand. Deze si tuatie brengt met zich dat de kwaliteit van de beoe fende geneeskunde van hoog niveau dient te zijn. Een ziekenhuis is echter meer dan gebouwen en uitrusting. Het is ook een geheel van mensen die zich inspannen om de ver zorging van zieke mensen in zo goed mogelijke om standigheden te laten ver lopen en dit samen met de zorgenverstrekkers extra- muros waar huisartsen uiteraard deel van uit maken. Om de samenwerking met de huisartsen aan te zwen- door de ter beschikking gelen zullen regelmatig in stelling van zeven opera- itiatieven worden geno- tiezalen. Op het vlak van men, o.m. een enquête om de medische beeldvorming de desiderata van de huis- werden de mogelijkheden artsen in verband met het voor onderzoek die ont- ziekenhuis te vernemen, stonden door de aanschaf Gehoopt wordt dat huis van Ct.scan en digitale artsen bij doorverwijzen substractie technieken nog van patiënten rekening verhoogd met de aanschaf zullen houden met de mo- van een C-boog, speciaal gelijkheden van dit zie- voor arteriografie. De kenhuis. dienst fysiotherapie wordt Aan de ziekenhuisgenees- uitgebouwd tot een vol waardige revalidatie- dienst. Dit ziekenhuis, een van de grotere van het land, wordt gezien zijn ligging gekonfronteerd niet alleen met een ander groot zie kenhuis op grondgebied van de stad maar ook met ge- heren zal anderzijds vraagd worden hun spanningen om tot een korrekte samenwerking te komen verder door te zetten. de B.G.J.G. van 11 tot 18 uur, in het Gildenhuis, Termurenlaan. Er is keuze uit verschillende schotels, ook kinderschotels. Alles aan «gezinsvriendelijke» prijzen. Van 14 tot 20 uur blaast de K.F. «Niets zonder Ar beid, Trouw en Een dracht» verzamelen voor een groots muziekfestival, met deelname van zes mu ziekverenigingen in de straten van het centrum binnenplein gemeentelijke jongensschool. Vanaf 14.30 uur hebben hopworpen plaats vanop verschillende plaatsen in het dorp, naar een Gou den Hopbel en talrijke waardevolle prijzen. En ook het opstijgen van een warme luchtballon staat op het feestprogramma. Zelfs een grote krachtzes kamp voor gelegenheids- ploegen, te 15 uur in de straten van het dorp (o.a. touwtrekken, aardappel race, truck trekken, esta- fettekoers...) En te 18.30 uur kan ieder een de uitreiking van de Gouden Hopbel en andere prijzen meemaken in Café Sportkring op het Dorp, en de uitreiking van de trofeeën zeskamp in café Volkskring aan de Den- derbrug. Maandag 19 juni van 11 tot 13 uur ontvangt elke bezoeker van café Volks kring gratis een tas koffie crèmekoek. Daarna volgt een «gezellig samen zijn» met liedjes van toen. Op Terjoden nemen heel wat Terjodenaren, oud- Terjodenaren, mensen uit de streek, wielersuppor- ters van binnen en buiten de streek, kermis-maan dag met de Grote Prijs van Terjoden voor Beroeps renners te baat als een ont moeting van ieder jaar... De ene voor het zuiver sportief gebeuren, de mee ste als parochianen, oud- parochianen en vrienden van vroeger en nu... Ren dezvous in de Ninove straat te 13.15 u.! Dinsdag 20 juni wordt op het Erembodegems Dorpsplein een groot kaatstornooi voor niet- aangesloten ploegen geor ganizeerd. Begin: 13.30 uur. Inschrijving in Café Sportkring op het Dorp. En op deze kermisdinsdag nodigt de Kristelijke Bond van Gepensioneerden van Erembodegem-Centrum zijn leden en simpatizan- ten uit op een koffietafel (te 15 uur in het Gersten hof, Gerstenstraat), ge volgd door een reuzeleuk gezellig samenzijn. Donderdag 22 juni wordt op Terjoden ruime belang stelling verwacht voor de 39* Grote Prijs Marcel Boumon voor Internatio nale Liefhebbers die er start te 14.15 uur. lia-Teralfene. En op Terjoden organi zeert de Vlaamse Kring- a Terjoden, samen met de VTB-afdeling, voor de zesde keer een spetteren de Jazz-avond met de be kende jazz-band: «The Oignonriver Show Boat». Deze avond gaat (zater dagavond) door in de zaal Rubens, Ninovestraat te Terjoden. Samen met de Talels vol met boeken, een beeld van de zesde ruilbeurs in de Sint-Anna zaal (a) Voor de zesde keer orga- postzegels, naar sigaren- nizeerde Philatelia Alosta bandjes en doodsprentjes een ruilbeurs in de Sint- kortom alles wat er doo^ Annazaal te Aalst. Daar een zinnig mens ook maar ...ci uc kon(\en de, veyf meiaars in aanmerking komt voor overweldigende muziek yan "Z112^1" e" eén dingen een verzameling was er te kan men er vanaf 20.30 terecht. Gaande van strip- zien. Geen wonder dat er uur genieten van diverse ms' over munten en heel wat bezoekers naar streekbieren, wijnen en kaasschotels. Kaarten in voorverkoop slechts 100 fr., aan de kassa betaal je echter 120 fr. Zondag 25 juni wordt het kermis-festijn in het cen trum van Erembodegem sportief afgerond met de 60' Grote Prijs Forum voor Nieuwelingen en de 61' Grote Prijs Forum voor Juniores. Hopelijk is ook de «weer- maker» tijdens de komen de dagen in een goede bui of priemt de zon zo nu en dan door het wolkendek dat boven het uitgestrekte Erembodegem hangt. Dan wordt kermis-Erembode- gem 1989 beslist één gran dioos sukses! de Sint-Annazaal kwa men, misschien wel om precies dat ene stuk te vin den dat in hun verzame ling nog ontbrak. DA Aalst. Ook stripalbums op de ruilbeurs (a) Uitgerekend 502.382 fr. mocht O.M.P.-voorzitter Willy Van Mossevelde in De Werf overhandigen aan afgevaardigden van vyf instellingen voor anders-validen van de regio. O.M.P. staat voor Oiljsterse Muziekpromoties en de vijf begunstigde instellin gen zijn Levensvreugde, Don Bosco, RIBSO, Beschuttende werkplaatsen en de rijkslagere school voor Buitengewoon Onderwijs van Erpe. Een begunstigde meer dan vorig jaar maar anderzijds was er ook meer winst. Tegelijkertijd kon hy ook reeds de volgende manifestaties van O.M.P. aankondigen: «Beebopalula 3» en «Alleijong 2». Bij een vluchtige evaluatie ven is eveneens zeer posi- Earring. Onderhandelin- van de jongste prestaties tief. Alleijon 2 en Beebo- gen ervoor zijn bovendien mocht Van Mossevelde palula 3 zullen dan ook op nog lopende met The Nits vaststellen dat er ander- zich niet laten wachten - - - maal grote opkomst was. Inzonderheid van de jeugd Ruimer wat hij dan ook aanziet als Willy Van Mossevelde een waarborg voor de toe- stelt dat het met alleen komst en een aanduiding plaatselijke orkesten niet dat O.M.P. met de retro- te harden zal blijven. Het rockfestivals duidelijk de primeur-effekt is er inder- goede weg heeft ingesla- daad af en vele plaatselij- gen en er liefst verder aan ke bands spelen in heel wetkt. wat plaatsen van de regio. Wel stelde hij in de regio Ze hebben wel de reputa- tal van navolgers te heb- tie van Beebopalula en Al ben wat andermaal een be- leijong gemaakt doch kun- 40.000 fr. meer winst wijs is dat de formule het nen die alleen niet blijven Vooraleer de verschillen- doet. Navolgers zijn eigen- waarborgen. Onder meer de cheques uit te reiken lijk ook konkurrenten. omdat andere organisato- had Van Mossevelde nog Daarom is het noodzake- ren kwalitatief hoogstaan- een aantal bemerkingen lijk dat O.M.P. zich ver- de orkesten van elders aan die leidden naar het uitein- der toelegt op nog betere bod laten komen. delijk resultaat, kwaliteit. Die drijft im- Op Alleijong 2 op zaterdag Er werd blijkbaar minder mers altijd boven. De for- 21 oktober ziet'en hoort U gedronken Van 86 vaten mule doet hef alleszins dan ook The Scabs, The van verleden jaar daalde met deugdelijke sixties- Sam Cooksingers, The men naar 71 vaten. Niet muziek en de faam die Crew en de Skyblasters dat de drinkkapaciteiten O.M.P. met zijn realisa- naast de fameuze Neder- van het organiserend team ties heeft weten te verwer- landse formatie Golden zou afgezwakt zijn, stelde Beebopalula 3 wordt een tweedaagse op 29 en 30 juni volgend jaar en men is reeds in onderhandeling met The Teachers, The Marmelades, Mud, Marty Wilde, The Tremoloes en The Troggs. De definitieve bezetting van Beebopalula 3 is uiter aard momenteel nog niet volledig gekend. de voorzitter. Wel omdat er meer jeugd present was die verondersteld wordt •minder te drinken. En bo vendien omdat 02 u. was vastgesteld als einduur wat de drankverkoop uiter aard afremde doch ander zijds zorgde voor een meer regelmatig verloop van de festiviteit. Deze minderontvangst werd echter duidelijk ge- kompenseerd door het op drijven van het inkomgeld enerzijds en het uitgeven van een programmaboek je. Finaal kwam men dan ook tot ruim 40.000 fr. meer winst want in '88 be droeg die circa 460.000 en nu 502.382 fr. Deze som werd dan voor 70% in 5 gelijke delen uit gereikt terwijl de resteren de 30% verdeeld werden rato van de kaartenver- koop door elk van de 5 deelnemende instellingen. RIBSO ontving 117.562 fr.. Levensvreugde 105.763 fr., RLSBO Erpe 93.963 fr., beschuttende werkplaatsen 92.783 fr. en Don Bosco 92.311 fr. «In naam van de anders validen bedankt en., tot volgend jaar» zei direktcur De Witte namens de 5 in stellingen. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 2