Beresterk 'De Ras' wint Tornooi van Aquinter Een spektakulaire Wiezeaanse zaalvoetbalwedstrijd De Voorpost - 16.6.1989 - 31 C DE SIS."; ODE Rtj WDENNEST «miAm. Zaalvoetbal. In de Temse Liga werd Z.V.C. Mini Rupel niet alleen kampioen maar ook bekerwinnaar. Organisator schepen Hugo Maes is een gelukkig man (dw) Bij de Groene Wandeling II was alles netjes verdeeld. 10 winst- en verliesmatchen ter wijl tweemaal verloren werd. Met 22 punten op hun aktief kunnen Andries en Co echter terugblikken op een meer dan geslaagd seizoen. Want zich in dit gezelschap ophouden is niet iedereen gegeven. Robert Temmerman was de sleutelfiguur en doelman De Vlaeminck moest het gat steeds dichten. Ondanks deze twee knappe koppen kon Real Ter Walie toch niet dichter komen dan deze ook mooie zesde plaats. Hopelijk sleutelt Robert nog wat aan (het slot) de kompetitieploeg en kan de volgende kompetitie afgeslo ten worden op een dichtere ereplaats. De Pelikanen beschikken over een suksesformule. Jean- Marie Peelman in de goal en de anderen doen de rest. Toch bleek zo nu en dan eens een en ander niet te kloppen want de Pelikanen eindigden - maar - op de vijfde plaats. Dit ondanks het feit dat coach Firmin Pateyn zijn spelers meerdere malen trakteerde op een trainingskamp aan on ze Belgische kust. En dan belanden we nu bij de grote jongens in de tweede afdeling. Zij die door een toe valligheid zeg maar de titel verspeelden. De Zeehond is zo'n ploeg. Met 31 punten zijn zij het nummer vier in deze kompetitie. Voor de fa milie De Kerf toch een mooie eer. Voor het nummer drie in deze reeks begon de kompeti tie al met moeilijkheden. Een reorganisatie van de ploeg maakte dat niet gemakkelij ker. Toch kon Bridge de ploeg uit Steendorp alle ploe gen "Welkom" heten en meestal met een "bonjour" achter zich laten. Enkel de twee toppers in deze reeks vermochten iets tegen dit Bridge-team dat alvast fier mag zijn op de derde plaats. 37 punten, 18 winstmatchen en 135 gescoorde doelpunten waren voor K.W.B. Kruibeke nog niet genoeg om de kam pioenstitel binnen te halen. Een titel die tot de mogelijk heden behoorde tot het laat ste uur. Het heeft echter niet mogen zijn voor de mannen van de K.W.B. die volgend seizoen hun weekendplunje wisselen voor dat van de midweek. In Bazel blijft men beschei den. Onlangs nog zagen we dat met Mini-Ster dat een maxi-ster in de rangen bleek te hebben en nu pleegt de kampioen zich ook Mini te noemen. Toch kunnen we moeilijk zeggen dat Mini Ru- pel de zaken minimaal heeft aangepakt want nadat het niet alleen de kampioenstitel in deze reeks naar zich toe trok met maar liefst 38 punten won het verleden week ook op overtuigende wijze de Beker van de Temse Liga. Er wordt dus versterking gevraagd voor de kampioen om alle bekers in ontvangst te kunnen ne men. Mini Rupel heet dus voortaan maxi-Rupel. Nevenklassementen Afdeling II Topschutter: Eddy Vernim- men (Mini-Rupel) Beste speler: Benny Goossens (KWB Kruibeke) Beste keeper; Franky Buyens (Bridge) Fair-plav: Groene Wandeling II Beste coach: Firmin Pateyn (Pelikanen) Beste aanval/verdediging: Mini-Rupel Sloan Gezondheidskledij wint de Supercup Sloan 5 Crèmerie Chantal II 4 Na een seizoen dat voor beide ploegen als geslaagd mag genoemd worden traden beiden nog eens aan in de nevenkompetitie: de Super cup. Deze mooiste neven kompetitie is uiteindelijk ge wonnen door Sloan Gezond heidskledij na een spannende eindstrijd die werkelijk een dubbeltje op zijn kant was. In de eerste helft was het zelfs de Cremerie die een logi sche frisse, zeg maar ijskoude indruk naliet. De nogal nuk kige Fons De Wolf die hele maal zijn Italiaanse vorm niet kon laten zien en dan later ook met een gele kaart werd bestraft door een goed lei dend scheidsrechtersduo Wauters-Baetens, was de eer ste die de score had geopend en toen zijn makker de rood harige Franky Maris nog voor de rust aandikte met twee knappe doelpunten moesten de Gezondheidsjongens van Sloan even op de tanden bij ten. Frank Schellekens en Pa trick Van Riet evenwel kwa men als volleerde diesels traag op gang en mede door de gezondheidskledij wisten zij aan de rust toch de aanslui- tingscijfers op het bord te brengen. Rust: 2-3. Na de rust bleef de gezond heidskledij het halen tegen de frisse neuzen van Cremerie Chantal. Ludo Crabbé, Luc Blommaert en nogmaals Pa trick Van Riet waren de Sloans die de achterstand om bogen naar een mooie voor sprong. Opmerkelijk bij dit alles was het feit dat Dirk Joos van Sloan, anders de topscorer bij uitstek, nu op zijn doelpuntenhonger bleef zitten. Zelfs een nieuw IJs- doelpuntje van Chantal langs Jan De Smet, dat de ploegen nu weer dicht bij elkaar bracht, kon Joos niet op doel- puntengedachten brengen. Alles bleef echter dan toch nog bij deze 4-5 stand zodat Sloan niet alleen de titel in de midweekkompetitie won maar ook deze Supercup mee naar huis kon pakken. Palm Boys winnen Bierbeker Deze ietwat eigenaardige titel heeft niets met reklame voor drinkebroers te maken. Alhoewel... de Palm Boys toch aardig uit de voeten kun nen met voetballen. De Bier beker wordt nu al drie jaar georganiseerd in de Temse Li ga tussen de ploegen die on deraan de kompetitie hebben afgesloten. Een soort su percup-verkeerd. Dat wil echter niet zeggen dat deze beker een minder waardige betekenis heeft dan gelijk welke nevenkompeti tie, dat zeker niet. Palm Boys 5 DeKeyzerboys 2 In de eerste helft van deze Bierbeker draaide het niet vlot bij de deelnemende ploe gen. Yoeri De Pauw en Dimi- tri Taelman hadden de Key- zerboys wel twee doelpunten geschonken maar Guy Haen- tjes en Willy Van Brussel de den net hetzelfde bij de Palm- boys zodat de eerste helft, onder het waakzame oog van scheidsrechter De Roeck, ein digde bij een 2-2 gelijke stand. Reden te over voor de kapi tein van de Palm Boys om het Brabantse nat even tijdens de pauze te nuttigen. En dat de ze vloeistof werkte als echte mazout bewijst de eindstand. Hugo De Gendt, Willy Goossens en Gerry Vercaute- ren "reden rond als zot" en maakten elk nog één doel punt je. De Bierbeker werd meteen binnengehaald en in opvolging van Appelsvoorde de hoogte in getild. Eén na deel was er alvast aan verbon den: er gingen maar vijf "palmkes" in die beker terwijl de Palmboys met zes spelers aantraden... Marc Stevelinck Te Zele - Appels - Dender- monde presteerden de piepers van Alfons Verlee bijzonder sterk. Met als vroegste mel dingen de le, 2e, 4e, 11e, 13e prijs. Kopduiven voor Gilbert De Block, Lucien Quintelier. Leon Seymortier, Richard IJ- dens, Gilbert De Witte, Christiaens-De Coninck. Gu- staaf Ongena. Winnaar Ver lee won de eerste serie van twee aangeduid en de eerste serie van drie aangeduid. Bij de oude duiven was Jozef D'Hollander de uitblinker met de le en 6e prijs en de eerste serie. Petrus Seymor tier blijft sterk presteren met de 2e, 12e, 14e, 15e. Vroege duiven voor Leon Seymortier, De Maesschalck - Dhondt, Bart Michiels, David Arbijn, Cyriel Van Hecke, Julien Cool en Albert De Wandel. De jaarlingenvlucht ging naar David Arbijn voor Petrus Seymortier (2e en 6e). Bart Michiels, Willy Christiaens, Gilbert De Vijlder (5e en 7e), Cesar Bosteels, Basiel Poppe, Francois Kinders. Aan de 24e prijs klokt Cyriel Van Hecke de eerste serie. Saerensvrienden - Sparta 8-1 Wedstrijd 9C en 10e plaats. De Saerensvrienden bewezen in deze wedstrijd nog maar eens dat in de toekomst best rekening met hen moet wor den gehouden. Met jonge en sportieve spelers als Quisqua- ter B. (4), Claes B. (1) en De Graef J. (2). Sparta daarentegen kreeg in deze wedstrijd andermaal het deksel op de neus, maar we moeten deze ploeg toch ver melden omdat ze steeds posi tief is blijven voetballen gedu rende het ganse tornooi. Piccafriends - Piepers 10-5 Andermaal een sportieve en boeiende wedstrijd, alhoewel de belangen niet zo groot meer waren. Het was reeds van in het begin duidelijk dat de Piepers hun beste krachten reeds verbruikt hadden in de schiftingswedstrijden. Toch onthouden we vooral hun keeper Rony De Man die de Baasroodse ploeg voor een afstraffing behoedde. Bij Piccafriends stond zowat de ganse ploeg achter het ka non en hierdoor veroveren zij de T plaats. Deurdry vers - Den Hert 7-2 Wedstrijd 5C en 6C plaats. Aanvankelijk leek het dat Den Hert de wedstrijd mak kelijk onder kontrole zou houden. Het liep in de be- ginminuten zelfs uit tot 0-2. Maar nadien kantelde de wedstrijd, doch bij de rust was de stand nog maar 1-2. Na de pauze werd het een komplete walk-over van Deurdrijvers vooral onder im puls van Eddy Van Keer en Eric De Decker. Gelukkig stond bij Den Hert doelman Marc Scholliers er nog onr de averij min of meer binnen de perken te houden. H. Goossens-Modern. 16-3 Wedstrijd 3C en 4C plaats. Wedstrijd die er eigenlijk geen was ook omwille van het feit dat bij Modern Luc Se- gers en Alain Verstraeten ontbraken. Toch gaan we de prestatie van H. Goossens- niet minimaliseren, met uit blinkers als Franz Francois, Nest Van De Cauter en Tonv Collewaert. Bij de rust was de wedstrijd reeds beslist met 5- 0. Finale Autocars De Ras-Sportivo 7-3 Onder ruime belangstelling (250 toeschouwers) werd de finale op gang gefloten door scheidsrechter Robert De Kimpe. Van in het begin nam Autocars De Ras het heft in handen en het duurde dan ook niet lang of het werd 1-0 via W. Uyttersprot (na 2 min.). Wie gedacht had dat De Ras afstevende op een ruime zege had het verkeerd voor want het antwoord van Sportivo was een doelpunt na een mooie kombinatie tussen F. Van Beveren en Jean De Keyzer: 1-1 (na 5 min.). Na dit doelpunt ging De Ras, onder impuls van W. Quipor, het gaspedaal nog dieper in drukken zodat doelpunten niet konden uitblijven (2-1 na 21' door Luc Van Houwer- meiren en 3-1 op slag van rusten door Quipor). Na de rust hetzelfde scenario: De Ras met het initiatief, doch Sportivo zeer gevaarlijk op de counter wat het een doelpunt opleverde via Mark Rom- Minivoetbal. De organisatoren van het minivoetbaltomooi van Aquinter (vh) bout: 3-2. Direkt reaktie bij De Ras, dat uitliep tot 5-2 via Werner Uyttersprot (2 x). De wedstrijd viel hiermee in een beslissende plooi ondanks nog een tegendoelpunt van Jean De Keyzer: 5-3. De Ras profiteerde van het slotoffen- sief van Sportivo om nog tweemaal tegen te scoren langs Raf Goevinck. De Ras dus als verdiende triomfator van het lc minivoetbaltomooi van M.V. Aquinter. Vermel den we ook nog de uitsteken de leiding van scheidsrechter R. De Kimpe. Resultaten penaltytrappen door: Burgemeester M. Dierick: nul op drie; Schepen J. Van Dam me: nul op drie; Schepen P. Van Cauteren: nul op drie en dhr. E. Macharis: één op drie. Minivoetbal. Sportivo verloor de finale na felle tegenstand met 7-3 tegen De Ras (vh) Minivoetbal. 'De Ras' uit Lede won de finale van het Aquintertornooi door met 7-3 te winnen tegen Sportivo vh) Het is van algemene bekend heid dat Wieze het dorp van bier, chocolade en bloe man ook op sportief gebied hoge cijfers wist te scoren. We denken hier vooral aan het kaatsen, voetballen, atle tiek, wielrennerij... Sedert een paar jaar is aan deze in drukwekkende rij van presta ties nog een andere dicipline bijgevoegd til. het zaalvoet bal, en vorige zondag werd desaangaande nog een prach tig staaltje van kunde en fair- play geleverd, waarbij de Wiezeploegen «De Kapio's» en «Oud-Gemeentehuis» met een 4-4 eindstand gelijk speelden. De wedstryd - Onder de belangstelling van een talrijke supportersschare had in de sporthal van Oude- gem met minivoetbaltreffen plaats tussen de veteraren van het «Oud-Gemeentehuis» en de jeugdkarnavallisten «De Kapio's». Daar beide ploegen hun thuishaven hebben bij Toeterken (Erna) aan het Wiezeplein, was het maar lo gisch dat deze sympatieke ca fébazin de aftrap van de wed strijd gaf. De Kapio's hadden zich aar dig wat versterkt en beheer sten zodoende de aanvangsfa- ze van de eerste speelhelft. De veteranen van het Oud- Gemeentehuis, zuchtten en kreunden, maar zij begaven niet. Mede dank zij een goed georganiseerde verdediging en een paar schitterende red dingen van hun doelman Luc Vermeiren (Pros) moesten zij zich in deze periode slechts éénmaal gewonnen geven, toen Kris Vermeir een weg springende bal kon onder scheppen en zonder moeite in het ledige doel kon besluiten. Naargelang de minuten voor bij tikten kwamen de «oudjes» meer in de wedstrijd, en dit resulteerde in een tegendoel punt van Eric Meert. Rust stand dus: 1-1. In de tweede wedstrijdhelft gingen de veteranen op hun elan door en konden vrij vlug scoren langs Danny De Smedt en Remi Caudron. Toen wa ren de verdedigers Pieter Pes- semier en Riksken de fakteur dringend aan rusten toe en het werd zowaar opendeurdag bij het Oud-Gemeentehuis. Onnodig balverlies van Eric Meert en mislukte doorbraak pogingen van een veel te per soonlijke Pierre Van Rans- beeck zorgden er voor dat de Kapio's gemakkelijk konden gelijkstellen met doelpunten van Jan Macharis en Frankie Colson. Zo naderden we stilaan het einde van de match waarin beide ploegen elk nog één maal scoorden via Jan Macha ris voor de Kapio's en Patrick Van Ransbeeck voor het Oud-Gemeentehuis, met het mooiste doelpunt van de wed strijd. Even later beëindigde gele- genheidsscheidsrechter War- ken Vincke deze uiterst spor tieve kamp met een billijk 4-4 gelijkspel. Fotograaf van dienst Willy Perdaens legde volgende spe lers vast op de gevoelige plaat: De Kapio's: Frankie Colson, Jan Macharis, Kris Vermeir, Geert Lambrecht, Peter Moens, Kurt Guns, Wim De Luyck en Annemie Brugge- mans. Oud-Gemeentehuis: Pierre Van Ransbeeck, Patrick Van Ransbeeck, Danny De Smedt, Eric Meert, Chris Put- teman, Remi Caudron, Luc Vermeiren, Pieter Pessemier en Riksken de fakteur. J. Van Landuyt Zaalvoetbal. Een meesterlijke aftrap van sponsor Erna.. Zaalvoetbal. Acht (+1) jeugdvoetballers. De Kapio's uit Wieze ivl

De Voorpost | 1989 | | pagina 31