Neen aan industriezone Erpe-Mere Suksesvolle braderie op de Moorselbaan VOK-Moorsel neemt de leiding Geen plaats voor Regenbooglijst in Wichelen De Voorpost - 16.6.1989 - 6 TIGER PUP De bedoeling om een tweede industriezone in te planten in Erpe-Mere, meer bepaald op het grondgebied van de deelgemeenten Mere en Ottergem, wordt niet erg ge waardeerd door de omwonende bevolking en zeker niet door de boeren die door het verlies van ryke landbouw grond zich in hun bestaan bedreigd voelen. De proble matiek van het toekomstig industriegebied werd al eens besproken in een voorlichtingsvergadering door een daartoe opgericht komitee dat eindelijk ernstig werk gaat maken van deze zaak. Na de talrijke «officieuze» gesprekken heeft men on dervonden dat er eindelijk en thans op korte termijn iets moet gedaan worden om de plannen van de In- terkommunale Land van Aalst te dwarsbomen. De ze instelling dringt al sinds enkele jaren aan op nieu we grootschalige industrie terreinen omdat de be staande parken Erembo- degem en Erpe-Mere vol zet zijn. De eerste keuze viel op 65 ha. in de Anderen broek te Denderhoutem maar als gevolg van een sterk doorgevoerde pro- testaktie en de medewer king hierbij van het ge meentebestuur van Haal- tert, heeft men dit plan - voorlopig - terug opge borgen. Nochtans zetelen er thans mandatarissen, die tegen de inplanting van de Anderenbroek waren, in de Interkommunale Land van Aalst... Een tweede keuze viel dan op de 35 ha. landbouw grond in het gebied tussen de autostrade en Steen berg. Van hunnentwege een logische keuze omdat het een ontsloten gebied is met onmiddellijke invals wegen in de nabijheid van de twee op- en afritten. Toch is er een wijziging (BPA) van het gewestplan nodig, alhoewel het alge meen bekend is dat dit geen struikelblok is voor dergelijke projekten. Tegenover dit alles staat dat de bestaande voorraad aan industriezones, binnen de op het gewestplan afge bakende zones, echter nog ruim voldoende is om op korte en zelfs middellange termijn de streekbehoef- ten op te vangen. Zo heeft men in de omgeving van Erpe-Mere station nog on geveer twintig ha onge bruikte terreinen wat sa men met de andere indus triezones op 155 ha reser ve gerekend wordt door de «Aktiegroep Neen aan de tweede industriezone Er pe-Mere». Volgens deze mensen is er vanuit een eigen interne dynamiek geen behoefte aan nieuwe industrieterreinen. Ook is men geschokt door aller hande geruchten over nieuwe plannen die heel wat meer schade zouden berokkenen maar waarvan Erpe-Mere II de voorbode zou zijn. Het Aktiekomitee heeft daarom, in enkele punten, de reden van het verzet geformuleerd. Bij een eventuele inplanting zou den vijf landbouwgezin- nen hun bron van in komsten verliezen en al hoewel men vergoedingen kan verwachten, weegt dit niet op tegen de morele nadelen en het feit dat zelfs drie landbouwinge nieurs de boerestiel verko zen in het ouderlijk bedrijf boven een andere job. Vervolgens is er daarnaast toch weeral 50 ha open ruimte, waaronder zeer waardevolle teeltgrond, die onherstelbaar verloren gaat. Het Aktiekomitee wil daarenboven het lan delijk karakter behouden want «met de realisering van de bestaande plannen zal de gemeente ten prooi vallen aan voortschrijden de verstedelijking, zoals dit nu reeds het geval is op de as Denderleeuw-Liede- kerke-Erembodegem- Aalst.» Het huidig gebied dat men wil inpalmen wordt bovendien druk be zocht door talrijke wande laars die hier thans weinig hinder ondervinden van het verkeer. Het is er nog een natuurlijke omgeving die vooral door Alem wil gevrijwaard worden. Het protest tegen een uit breiding van de industrie zone wordt ook gestaafd door dreiging van onover komelijke verkeersproble men op de Oudenaardse- steenweg waar men een optimale kapaciteit van voertuigen heeft van 7.500 in beide richtingen. Tus sen de twee opritten heeft men er in de voorbije maand februari maar liefst meer dan het dubbele op getekend tijdens elke werkdag. Een bijkomende industriezone zou dus al leszins voor een slechtere situatie zorgen. Volgens Alem zou er een plan zijn om een «Vlaamse autostrade» te maken tot in Vlierzele en daarom wil men waarschijnlijk een su perzone scheppen van 335 ha om dit projekt te kun nen realiseren. Alem dringt er tevens op aan dat de bestaande reserves eerst volledig dienen opge bruikt te worden. Ge- raardsbergen en Zottegem zitten reeds jaren te wach ten om meer industrie na de gepaste ontsluiting. Men wenst ook een ratio neler benuttiging dan voorheen van de bestaan de reserves en hiervoor stelt men dat ten minste de helft van het industrieper ceel zou bebouwd worden daar waar dit nu slechts voor één vierde gebeurt. Grote zones vinden zij overbodig omdat bedrij ven nu minder ruimte no dig hebben voor een zelfde produktieproces. Om de toestand op te kla ren moet men volgens Alem starten met de op maak van een kadaster van alle leegstaande be drijfsgebouwen, zowel in de bestaande zones als in de woongebieden, tenein de de beschikbare reserves optimaal bekend en op die manier opnieuw grote en nieuwe zones overbodig te maken. Ook twijfelt men aan een eventuele verho ging van de tewerkstelling van de inwoners van Erpe- Mere zelf want met de hui dige toestand heeft men kunnen vaststellen dat op de 1.300 werknemers in het bestaande industrieter rein, slechts 300 personen uit Erpe-Mere afkomstig zijn. Daar komt nog bij dat meerdere firma's hun maatschappelijke zetel buiten de gemeente heb ben, dat zij belastingsfaci liteiten hebben en derge lijke meer. Om ook de mening van de bevolking te kennen, die er trouwens nauw zal bij betrokken zijn, heeft het gemeentebestuur een hoorzitting georganiseerd op maandag 19 juni in het administratief centrum Steenberg. Het aktiekomitee van zijn kant gaat met een groot scheepse aktie beginnen, nl. een petitie door de be volking laten onderteke nen, dit in de zes aanpa lende deelgemeenten rond Ottergem en daarna zelfs de andere twee er bij ne men. Intussen, en ook na de hoorzitting, zal men zien wat er nog kan ge daan worden om die kou ter te redden, eventueel door grootschalige akties op het getouw te zetten. Wat men in de Anderen broek heeft kunnen be werkstelligen moet men ook in Erpe-Mere kunnen, zelfs met of zonder de me dewerking van de gemeen temandatarissen. Het gaat hen niet alleen om het be houd van werk voor een paar boeren maar vooral om de inwoners van be paalde woonkernen die er de grootste last zullen van hebben. Het aktiekomitee hoopt bijgevolg op de steun van de bevolking die moet inzien wat er hen te wachten staat qua milieu hinder en verkeerspro blemen. JV Aalst. De kermismolens kregen veel aantrok op de braderie in de Moorselbaan (a) De braderie op de Moor selbaan was weer een top per van formaat. Of schoon de weermaker za terdag optrad als spelbre ker, zondag maakte hij al les weer goed met een stralende zomerzon. Za terdagnamiddag zag het er anders maar beroerd uit. De handelaars van de Moorselbaan moesten toen hals over kop alle uitgestalde waren in be scherming brengen toen de hemelsluizen plots opengingen. Zondag was de zon van de partij en meteen werd de Moorselbaan een van de drukst bezochte plaatsen van Aalst. En er was voor ieder wat te beleven. Voor de vrouwen de vele koop jesstands, voor de kinde ren de kermismolens en voor de mannen alliéht hier en daar ook een gezel lig terrasje. DA Wichelen Geboorten Van der Eecken Celine, Wichelen (Schel), Dorp 10, dochter van Erwin Van der Eecken en van Ann Meul Veeckman Niels en Silke, Wichelen, Moleken 9, zoon en dochter van Lucien Veeckman en van Martine Van Der Eecken. Van den Broecke Frederick, Wichelen (Serskamp), Galgen- berg 52/6, zoon van Philip Van Den Broecke en van Vera Colpaert. Jacobs Ward, Wichelen (Schel), Dendermondsesteenweg 12, zoon van Peter Jacobs en van Ann Janssens. Aalst. De eerste regendruppels vallen en de winkeliers van de Moorselbaan moesten in De Dycker Nathalie, Wichelen, Elsbrug 87, dochter van allerijl hun koopwaar beschermen tegen de regen (a) Herman De Dycker en van Elisabeth De Man. De Lausnay Stefaan, Wichelen (Serskamp), Moleneed 14, zoon van Luc De Lausnay en van Marleen De Raeve. Van der Meersche Julie, Wichelen (Serskamp), Wanzele- steenweg 33, dochter van Eric Van der Meersche en van Gaëtane Vergeylen. Lammens Domien, Wichelen, Statiestraat, 17/A, zoon van Mark Lammens en van Mia Rasschaert. Aalst. Kwistetweernie kijkt maar bedrukt tijdens de Netwerkkwis (a) De Netwerkkwis staat dui delijk; althans tot op he den, in het teken van de vroegere meervoudige lau reaat VOK-Moorsel maar tevens in dat van nieuwe ling Tiger Pub. Beiden haalden ze inderdaad in de vier reeds voorbije kwis- ronden elk twee avond overwinningen uit de slag. Tiger Pub wist verleden vrijdag bovendien de prijs van het «speciaal klasse ment» in de wacht te slepen. De organiserende ploeg was Club 30 en haar vra gen waren niet van de poes. Nauwelijks de helft van de deelnemende ploe gen slaagd er in de helft van de punten op te halen. Toch scoorden Asdam- men, Tiger Pub, Jonk en Aad een solo en KNOK deed dat zelfs twee maal. Anderzijds moesten alle deelnemers bij 5 vragen het antwoord schuldig blij ven en misschien is dat voor Club 30 en de moei lijkheidsgraad wel een te ken aan de wand. De avondrangschikking ziet eruit als volgt: 1. VOK Moorsel 77 punten, 2. KNOK 73, 3. Asdammen 64, 4. Palugama 57, 5. Ti ger Pub 52, (onder luid protest), 6. Kwistetweer nie 44, 7. Reto '82 43, 8. Aad Gaad en Jonk en Aad 42, 10. FN-klub 41 en 11. Koeskoes met 32 punten. Rangschikking na vier proeven 1. VOK Moorsel 372, 2. Tiger Pub 345, 3. Aad Gaad 288, 4. Asdammen 266, 5. Kwistetweernie 265, 6. Kanernieopkomen 254, 7. Jonk en Aad 250, 8. Koeskoes 230, 9. FN- Klub 215, 10. Palugama 212 en 11. Reto '82 178. Vandaag vrijdag terug kwis in Netwerk te 20 u. Gratis toegang zoals steeds. Huwelijksafkondigingen Martens Patrick, Aalst (Gljzegem), Kapellestraat 21, en Moeyersoen Karine, Wichelen, Steenakker, 11/A De Loose Guy, Wichelen, Bohemen 158 en Cochez Kathleen, Ninove, Edingsesteenweg 345. Fniythof Alain, Wichelen (Schel), Stationsstraat 82, en Van Damme Marleen, Gent, Bredestraat 207. Sedeyns Luc, Wichelen, Paddenhoek 3 en Van Hauwermei- ren Nancy, Wichelen, Doomweg 4. De Vliegher Ludo, Wichelen (Schel), Hoogstraat 5/B en Jürgers Angelika, Wichelen (Schel), Hoogstraat 5/B. Claes Johan, Heusden-Zolder, Heuvelstraat 71 en Mertens Dominique, Wichelen (Schel), Drabstraat 36. Van Der Vurst Joris, Lede (Oordegem), Ouden Heirweg 5 en De Clopper Helga, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteenweg 25. Huwelijken Verstuyft Gino, Wetteren, Gentsesteenweg 256 en Raes Sonja, Wichelen (Schel), Dorp 22. Gengler Bemardus, Westerbork, Pieterbergweg, 29 (Neder land) en Vercouter Christiane, Wichelen (Schel), Stations straat 38. Fagard Henri, Sint-Pieters-Woluwe, Eendekkerlaan 43 en Schockaert Lutgard, Wichelen, Paepestraat 47. Thienpondt Peter, Berlare, Heide 2/A en D'Haese Daisy, Wichelen Steenakker 33. Greetham Leslie, Wetteren, Zuidlaan 89 en Van Bellingen Carla, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 2/A. Tackaert Herman, Antwerpen, De Burburestraat 18 en Oste Apnick, Wichelen (Schel), Burg. d'Hollanderlaan 1. Sigin Danny, Wichelen, Strijp 29 en Van Hauwermeiren Anja, Wichelen, Strijp 29. Baetens Joan, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 70 en Par- mentier Hilde, Wichelen (Schel), Hoekstraat 13. Roels Eddy. Zele. Ommegangstraat 114 en Moerenhout Véronique, Wichelen (Serskamp), Steenkouter 57. Scheers Roger, Antwerpen, rechtsbevolking en D'Hauwe Monique, Wichelen, rechtsbevolking. De Keyser Rudi, Sint-Jans-Molenbeek, Menenstraat 32 en Bosschaert Infrid, Wichelen (Schel), Stationsstraat 77. Aalst. Zondag zorgde een stralende zon voor heel wat begankenis op de braderie van de Moorselbaan (a) Overlljdens Vermeir Edgard, Wichelen (Serskamp), Spoorwegstraat 11, weduwnaar van Uyttenhove Rachel, 87 jaar. Moerenhout Frangois, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteen weg 22, weduwnaar van Van Doorselaer. Erena, 70 jaar. Van de Velde Paul, Wichelen (Schel), Stationsstraat 72, weduwnaar van De Visscher Maria, 77 j. Baeyens Remi, Wichelen (Serskamp), Bosweg 6, weduwnaar van De Sutter Hortense 85 jaar. Van Gijseghem Achiel, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 21 weduwnaar van Praet Lena, 82 jaar. Verstraeten Paul, Wichelen, Dorp 3Ï3, ongehuwd 73 jaar. Daeninck Simonne, Wichelen, Dorp 33, weduwe van De Canck Arthur, 77 jaar. Biebaut Pharaildis, Wichelen, Dorp 33, weduwe Van de Putte Prosper, 87 jaar. Van Geert Rachel, Wichelen (Schel), Bellekouterlaan 43, echtgenote van Herssens Albien, 56 j. Aalst. Wie niet bang was voor de regen kon zaterdag gauw een kijkje nemen op de braderie in de Moorselbaan (a) Aalst. Tiger Pup weet zich goed te handhaven in de Netwerkkwis (a) De vzw Plattelandsontwikke ling dringt aan op een ver plichte hormonenvrije etiket tering en labeling als informa tie voor de kopers. De konsu- ment moet dringend klaar en duidelijk kunnen kiezen tussen behandeld en onbehandeld vlees op basis van een wettelijk beschermd kwaliteitslabel. Van 17 juni tot en met 23 juli expozeert Panamarenko zijn werken in het Museum van Hedendaagse Kunst aan de Leuvenstraat 32 te Antwerpen. Het museum is open elke dag van 10.00 tot 17.00 uur behal ve op maandag. In een open brief aan bur gemeester Taylor van Wi chelen heeft de Regen booglijst zijn beklag ge maakt dat er op de officië le gemeentelijke aanplak borden in Wichelen geen plaats is voor de Regen booglijst. Nochtans is er in Wichelen een reglement uitgevaardigd voor de ver kiezingen waarin staat dat er alleen op de door ge meenten geplaatste ver kiezingspanelen enkel en alleen mag geplakt worden op de aan de partij voor behouden delen. Aanplak kingen in strijd met het besluit zullen door de ge meente verwijderd wor den op kosten van de be trokkenen. De koördina- tor van de verkiezingscam pagne van de Regenboog- lijst zegt dat de burge meester zelf in overtreding is met het reglement dat door hem werd uitgevaar digd. «Overal zijn wij op uw fotoaffiche gebotst, niet alleen in Wichelen maar onder meer ook in Lede, aangebracht op bor den of vakken van borden die niet aan de CVP voor behouden waren. Gaat u die ook door de gemeen tediensten laten verwijde ren?» zo staat in de open brief te lezen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 5