Werner De Bruyn (S.V. Bornem) naar K.A.V.D. Nieuwe gezichten bij VW Hamme Carlo Van Belle, voorzitter bij Robur Moerzeke Patrick De Coninck als attraktie en winnaar Kampioenenploeg VV Straatje Eendracht Aalst stoomt zich klaar vanaf 10 juli ontvangen op Stekens gemeentehuis f 18 - 23.6.1989 - De Voorpost VOETBAL Nico Van Bogaert (arch.) K.A.V.Dendermonde, gesponsord door ons bedrijf, is uiteraard een klub die we van dichtbij volgen. Na de voorbije seizoenen is paarsblauw steevast met een kater aan het transferseizoen begonnen. Ook dit jaar ging de promotie net aan de eerste ploeg voorbij. Supporters morren en bestuursleden zien het groot aantal behaalde, maar niets opbrengde punten met lede ogen aan. Die punten moeten immers in klinkende munt omgezet wor den ten voordele van de spelers. Het zijn nu al enkele dure seizoenen geworden en de resultaten zijn niet navenant. Dit jaar is er nog een sprankeitje hoop. Ertvelde heeft tegen het promoverende Aalter een klacht neergelegd en KAVD heeft zich daarbij aangesloten. Dat is natuurlijk momenteel hét onderwerp van de gesprekken in het lokaal. De bestuursleden van KAVD, cüe zowel vorige week tweemaal als maandagavond werden opgeroepen bij de Bondsinstanties, lossen geen half woord. Het schijnt dat de drie door Aalter benaderde Ertveldse spelers bij hun standpunt blijven en dus ook telkens aanwezig zijn bij de ondervragingen door de Bondskommissie. Alleen ont breekt de tussenpersoon die hen heeft benaderd en die moet zich van de oproepingen door de Bond niets aantrekken, want hij is geschrapt van de lijsten en kan dus niet gesanktioneerd worden. Toch is KAVD niet bij de pakken blijven zitten. Niet alleen werden Manu De Coninck en Filip Segers opnieuw voor een jaar aangetrokken, er werden ook al enkele nieuwe gezichten aangeworven. Van Heirnis Gent komt de rijzige blonde middenvelder Peter Moreels, terwijl SV. Bornem een andere middenvel der, Werner De Bruyn, voor een jaar uitleent. Paarsblauw zou dus voor volgend seizoen momenteel over volgende kern beschikken: De Baere, Van Nieuwenhuyse, Kambala, De Kunder, Moreels, De Coninck, Segers, De Bruyn, Jacobs, Coore- man, De Schrijver, Moens, Verhelst en Van Meirvenne. Er mankeert dus nog een doelman want Laureys is naar de oude schaapsstal teruggekeerd. Terwijl we deze lijnen tikken kan er natuurlijk nog veel veranderen. Geen enkele klubleiding laat graag in haar potten kijken en onverwach te wendingen zijn dus niet uitgesloten, ook wat de uitspraak van de Bond in het geval Aaltcr betreft, houden we u op de hoogte. De ontgoocheling na de de gradatie maakt bij de Hamse klubleiders stilaan weer plaats voor ambitie. De laatste we ken werden talrijke kontak ten gelegd en werden er ook een aantal voetballers aange worven. Een paar belangrijke tenoren zijn immers opge stapt. Franco Pirelli verhuisde naar Sint-Niklaas. Johnny Le- naerts verdedigt voortaan de kleuren van SK Londerzeel. Serge Geldof stapte over naar Duffel en wellicht komt Ste fan Ledens bij Liedekerke te recht. Dat laatste is nog niet helemaal zeker. De onder handelingen zijn wel in een vergevorderd stadium, wist men ons in Hamme te vertel len. Dirk Verbustel voerde gesprekken met Robur Moer- zeke, maar die leverden geen resultaat op. Nico Van Bo gaert, vorig jaar aan K.A.V. Dendermonde afgestaan, keert terug naar Hamme. Pe ter Baert, meestal een inval ler, speelt voortaan voor Lo keren en het verblijf in Haas donk van Bruno Marin werd met een jaar verlengd. Een aantal voetballers ko men de vierdeklasser verster ken. Het gaat om Stefan Van Batselaere, Guido Vergeylen en Peter Van Calenbergh, al len van Sporting Lokeren. Franks Heremans komt over van Leest. Frankie De Pels- maecker, een doelman van Gerda Sint-Niklaas werd met optie voor één jaar overgeno men. Danny Van Den Hende wordt definitief lid van VW Hamme. Hij is van Harelbeke afkomstig. Van Puymbroeck, een verdediger van Bornem, was voorlopig de laatste over gang die de vierdeklasser rea liseerde. Hij komt over voor een periode van één jaar. 'Er is veel vernieuwing, zegt klubleider Jacques Pop- pe. De bedoeling is uiteraard om volgend jaar een toonaan gevende rol te vertolken. Op termijn zullen we proberen om de verloren positie in der de weer in te nemen. Of dat snel zal lukken valt af te wachten. De titel kan je im mers niet bestellen. Al bij al ben ik van mening dat we met de aangeworven voetballers een stevig team moeten vor men dat in staat wordt geacht om in de vierde klasse een degelijke repliek te bieden', aldus de Hamse ploegafge- vaardigde. (e.g.) Leo Wuylack (arch.) Het naar eerste provinciale gestegen Robur Moerzeke heeft vernieuwing doorge voerd aan de top. Omwille van zijn" gevorderde leeftijd heeft de h. Jozef De Maere (71) er als voorzitter het bijlt je bij neergelegd. Hij wordt opgevolgd door Carlo Van Belle. De h. De Maere blijft wel lid van de raad van beheer van de eersteprovincialer. Hij is overigens als klubleider al vijftig jaar betrokken bij het reilen en zeilen van de Moer- zeekse voetbalklub. Robur Moerzeke had Dirk Verbustel, een voetballer van VW Hamme, op het oog. Het kwam tot verregaande onder handelingen die in extremis afsprongen. Intussen is de neo-eersteprovincialer bedrij vig op de voetbalbeurs. Hij trok Jean-Paul Van Geyte aan, een voorstopper van Gerda Sint-Niklaas. De over eenkomst overlapt een perio de van één jaar. Ook Geert Nimmegeers wordt lid van Robur Moerzeke. Deze 23- jarige aanvaller is van Eksaar- de afkomstig. De duur van de overeenkosmt beloopt de vol gende kompetitie. Leo Wuy- tack keert terug van Kruibeke en ook doelman Mare De Ruysscher die twee seizoenen het doelvlak van SK Grem- bergen verdedigde, keert naar zijn gewezen klub weer. Fran kie De Vos, een produktieve aanvaller, stapt daarentegen op en verdedigt volgend sei zoen de kleuren van de twee- deprovincialer FC Baasrode. Het gaat hier in feite om een wissel met Ringoot die naar Moerzeke overkomt. Eddy De Malsche, die al een jaar uitkwam voor Robur, wordt nu definitief lid. Met SK Leb- beke werd een definitief ak koord bereikt. Twee jongeren stappen op en worden lid van de Uefa's van Sint-Niklaas. Voetbal. Ex-voorzitter Jef De Maere beloofde vroeger dat Het gaat om Wim De Geest hij te voet naar Grembergen zou komen indien Robur en Tom Heirewegh. tegen KAVD zou spelen dit seizoen. Die kans zit er dik in, (e.g.) maar zal de nieuwe voorzitter zijn belofte overnemen (vh) Eerste soundmix- en playbackwedstrijd van Klauwaerts Kemzeke In z'n chalet Kriekepitte aan het voetbalplein organi seerde de Kemzeekse voet balklub Klauwaerts voor het eerst in zijn bestaan een grote soundmix- en playbackwed strijd. Blijkbaar is deze rage reeds een heel eindje over z'n hoogtepunt heen. Dit kon men althans afleiden uit de bijzonder magere belangstel ling van deelnemers, zowel bij de volwassenen als bij de jeugd. De avond werd evenwel ge red door de komst van Patrick De Coninck met z'n groep, die reeds enkele jaren de on gekroonde koning van het playback-circuit is. Hij is wer kelijk de Belgische Michael Jackson en met zijn groep zorgt hij voor spektakulaire en bijzonder attraktieve kijk stukken op songs van z'n idool, dat hij dan ook bijna foutloos imiteert. Met de oprichting van de Soundmix-taverne op de Waasmunsterse Heide wil men het uitstervende feno meen van playback en sound mix terug nieuw leven inbla zen. Dankzij deze taverne kreeg de Kemzeekse voetbal klub dan toch héél wat ron kende namen op de affiche: Liza Minelli (Nathalie Apers) en Grey Greef (Luc Maes), Diana Ross (Tamara Wuy- tack), Elvis Presley (Rudy Bollaert) en natuurlijk Mi chael Jackson, alias Patrick De Coninck. Strijd om de overwinning was er natuurlijk niet. Meer nog: het waren voornamelijk de mensen uit de entoerage van Patrick De Coninck die met de meeste prijzen gingen lopen. Naast hun nummertjes Jackson zijn de meesten van de groep ook goed voor enke le andere imitatieprestaties. En niet alleen in het zuivere playback-gebeuren, want in de soundmix-kategorie was het resultaat niet anders. De uitslagen Soundmix 1. Peter Beukens als Stevie Wonder, 198 p. 2. Pierre Lemmens als Pa trick Szwayze, 184 p. 3. Sandra Denott en Elsie Mouton als Abba, 179 p. 4. Raf Maes als Simon Garfunkel, 162 p. 5. Nancy D'Haens als Gloria Estefan, 157 p. Playback: 1. Patrick De Coninck en groep als Michael Jackson, 228 p. 2. Luc Maes en Nathalie Apers als Liza Minelli Grey Greef, 218 p. 3. Caroline De Becker en Pierre Lemmens als Bill Med ley en Jennifer Wames, 212 p. 4. Wendy Kerckaert als Irene Cara, 207 p. Enkel in het onderdeel playback kon het duo Luc Maes en Nathalie Apers wedijveren met de mensen rond Pat De Coninck. Het Wase duo eindigde op de tweede plaats (d.Brol) 5. Tamara Wuytack als Dia- Prijs van het publiek: Ca- na Ross, 205 p. roline De Becker en Pierre Persprijs: Groep Seghers Lemmens. uit Lokeren d.Brol De groep van en rond Patrick De Coninck pakte een groot deel van de prijzen mee, maar zorgde ook voor een gesmaakt spektakel in Kemzeke (d.Brol) Bij Eendracht Aalst hervat ten de trainingen op 10 juli. Om 18 uur wordt verzamelen geblazen door de nieuwe oe- fenmeester Van Maldeghem in het Osbroekpark. Op 19 juli om 20 uur is Eendracht op bezoek bij Lokeren, als eerste wedstrijd in de Beker van Vlaanderen. Voor deze vroege bekerkompetitie staan verder geprogrammeerd: zaterdag 22/07: Aalst-Beve ren, 20 u. 25/07, 20 u.: Eeklo-Aalst 28/07, 20 u.: Aalst-Gent Op 1, 2 en 3 augustus orga- nizeert coach Van Malde ghem een oefenkamp. Deze keer wordt niet gereisd naar Nederland, zoals vorige jaren het geval was, maar wordt geoefend in het Aalsterse Os broekpark. Voor augustus ziet het oefenschema eruit als volgt: 05/08, 19.30 u.: Oostende- Aalst 09/08, 20.00 u.: Aalst-G. Ekeren 12/08, 19.30 u.: St.-Gillis- Aalst 15/08, 16.00 u.: Hekelgem- Aalst 19/08 of 20/08: Aalst-St.-Fran- cisco Bay Black Hawks (USA) 22/08, 19.00 u.: SK Aalst-E. Aalst Zo te zien een druk oefen programma als voorbereiding tot de nieuwe officiële kom petitie. (abl) Op één na waren ze alle maal op de afspraak, de jonge voetbalkampioenen van voet balvereniging Straatje uit Ste- kene. De miniemenploeg A van WS die zich dit seizoen kampioen speelde werd inder daad officieel ontvangen op het gemeentehuis door het kollege van burgemeester en (enkele) schepenen. Spijtig dat VVS-voorzitter Aude- naerdt niet op de afspraak was of kon zijn. Wie er wél was, was burge meester Herman Rollier die de voetballertjes 'vaderlijk' aanpakte. Hij feliciteerde de spelers, trainers, afgevaardig den en allen die er bij betrok ken zijn en voorspelde dat VVS op deze ploeg zal kun nen verder bouwen voor de toekomst. Hij hoopte dan ook dat de gemeente de, klub een beetje zal kunnen helpen op materieel gebied én hoopte veel van deze spelertjes ooit in de toekomst nog eens te mogen ontvangen. 'Dus..., gaf de burgemeester mee, blijf doorzetten!' Uit de handen van sport- schepen Blanckaert ontvingen de spelertjes een speciaal voor deze gelegenheid gegra veerde medaille, terwijl trai ners Gilbert De Vos en Jean- Pierre Boon én afgevaardigde Louis Boon bloemen kregen - en terecht dachten we - vanwege de klub. Voor de vedetten-in-wor- ding ongetwijfeld een hoogte punt in hun nog pril-jonge voetballersloopbaan... Onge twijfeld ook een grote dag voor trainers Gilbert en Jean- Pierre en afgevaardigde Louis Boon maar zeer zeker ook een voorlopig hoogtepunt voor de klub zelf, want een eerste kampioenstitel is toch nog wat anders dan bijvoor beeld de zeventiende op rij! Van harte proficiat jongens! d.Brol f Vlaams Sportverbond. De wisselbeker Willy Van Bossche was voor de ploeg straat (Iv) De eerste kampioenenploeg van VV Straatje werd officieel op het Stekense gemeentehuis ontvangen, na een fantastisch seizoen. Deze 'komplete en bijzonder homogene ploeg' werd niet alleen kampioen in zijn reeks (slechts twee tegendoelpunten!) maar haalde o.m. ook de finale van de eindronde van alle kampioenen van de provincie, waar ze slechts voor Dendermonde moesten onderdoen. We zetten de kampioenen nog eens op een rijtje: Johan De Vos, Jurgen Gijsel, Stijn Geerinck, Christof Claessens, Filip Wuyts, Geoffrey Saman, Karei Noens, Joeri Boon, Steven Van Den Branden, Gunnar Geerinck, Gordian Engels, David Thibaut, Mario Ferket en topscorer Sigi Leest. (d.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18