Kaatsen in Kastel Leider Klieksken weer ongenaakbaar Toyota teruggeslagen DE ROOVER, BAERT EN KINT NIEUWE KAMPIOENEN GZK Darts Zomerkriterium nieuws Pascal Tonnelier (DC Grembergen) met nog één tornooi te gaan al zeker eindoverwinnaar Kaatsverbond Lebbeke Golfschool Beveren Kastel begeeft als het wonder nabij is!!! Miniementornooi in Bierghes Hams Kaatsverbond Zomersportstage in Sint-Niklaas Promotie base-ball Beveren verliest promotiekansen Jeugdkampioenschappen - BNFLW, sektor Stekene 22 - 23.6.1989 - De Voorpost DARTS Zaterdag 16/6/1989 waren terug 30 pikkers afgezakt om voor hun rangschikkingspunten te smijten. Eén man. Pascal Tonnelier, bewees dat hij en hij alleen aanspraak kan maken op de eindoverwinning. Zo zette hij in een uiterst spannende halve finale tegen Peter Uyttersprot een ijzersterke prestatie neer. Hij won deze halve finale met 4- 3 na een maximum uitworp van 170 (2 x triple 20 bull). Als kroon op het geheel won hij het tornooi tegen de andere sterke man in de persoon van Willy De Man (DC Red Arrows). Uitslagen 1/2 finales Willy De Man-Peter De Potter Pascal Tonnelier-Peter Uyttersprot Finale Heren: Pascal Tonnelier-Willy De Man Finale Dames: Tamara Van San-Anja Joos Klassementen (met nog één tornooi te gaan) Heren (eerste 16) 1. Pascal Tonnelier (DC Grembergen) 96 2. Willy De Man (Red Arrows) 83 3. Peter Uyttersprot (Red Arrows) 74 4. Luc Putteman (DC Grembergen) 73 5. Peter De Potter (Lesley-boys) 69 6. Christof De Potter (Den Beer) 61 Oscar Mertens (Red Arrows) 61 8. Etienne D'Hollander (Den Beer) 55 9. Rik Roels (Red Arrows) 53 10. Marc Boeyckens (Red Arrows) 52 Rudy Hendrickx (Stinnyboys) 52 12. JefBerghman (Lesley-boys) 50 13. Larry De Schrijver (DC Grembergen) 46 Mare Moonen (Den Beer) 46 15. Patrick Claessens (Red Arrows) 44 16. Kurt De Vlieger (Lesley-boys) 43 Dames (eerste 4) 1. Patricia Parewijck (Red Arrows) 115 2. Kathleen Van Hulle (DC Grembergen) 111 3. Tamara Van San (Den Beer) 73 4. Emannuelle Haffner (Den Beer) 51 Kaatsen. De ploeg van Kastel Rap en Vlug met rechts zittend Rudy De Clercq die verkozen werd tot beste speler van de Liga Vlaanderen (vh) Meubelen De Backer-Klieksken 12-15 Priemstraat 37 A - 2740 Beveren De gemeente Beveren heeft over het ganse Waas land en zelfs erbuiten, de faam een sport- en rekreatie- gemeente te zijn. Recent zal iedereen zich nog herinneren welke investeringen er ge maakt zijn in sporthal en zwembad. Ook talrijke privé- initiatieven hebben sinds ja ren een goede sportreputatie. Onbekend is onbemind geldt ook op sportief vlak en zie, sinds de tijd van Borg weet iedereen wat een fore hand of een backhand is. Wij hebben nu het genoegen aan te kondigen dat vanaf 1 mei 1989 een golfschool geopend is te Beveren, achter de grote sporthal. U kan een kijkje komen nemen om lid te worden. Een tijdschrift bloklettert: "Golf is de snelst groeiende sport in Europa". Ook bij ons zijn er talrijke pogingen aan de hand voor de aanleg van terreinen. Golf, een sport die gezond, gezellig en heerlijk ontspannend is. Goede tech niek en koncentratie zijn noodzakelijk. Dit alles kan ieder geïnteresseerde aanleren in onze golfschool. Gevorder den kunnen bij ons oefenen. Exclusief of duur kan men het niet noemen. Voor de prijs van een bioskoopbezoek drankje parking per maand kan eenieder van U het gol ven aanleren. Eens de techniek en regels aangeleerd zal deze sport U een nieuwe wereld doen ont dekken! Een wereld van rus tige kompetitie, vooral tegen zichzelf, gelegen in een mooi natuurgebied, waar hoffelijk heid en fairplay de grondbe ginselen zijn. Voor inlichtingen en inschrij vingen vindt U het adres in de titel. Ruim 150 toeschouwers heb ben de wedstrijd tussen leider Klieksken en tweede gerang schikte Meubelen De Backer in den Opstal meegemaakt en ze hebben er waar voor hun geld gekregen. Ook het weer zat enorm mee. Klieksken moest wel van start gaan met de gekwetste Jos Van Ingel- gem (spierletsel) op groot midden, maar ondanks de pijn, vooral in de opslag, was hij toch de grote man op het terrein en tevens de enige spe ler die tegen de wind in kon overkeren. Klieksken was extra-gemoti veerd en was uit op revanche na de thuisnederlaag (14-15) op de openingsdag tegen dit zelfde M.D.B. Het eerste spel was voor de thuisploeg, die echter niet lang aan de leiding zou staan want Klieksken. reageerde gepast en kwam op voor sprong dankzij goede opsla gen van Schockaert, Van Handenhove en Van Eycken: 1-3. Dan werd het weer 3-3, maar de leiders lieten niet begaan en het werd 3-6, 4-6 en 5-6. zo ging het tot 7-7, maar aan de rust stond het 7-8 voor de bezoekers. Na de pauze werd Jean Van den Abbeele, die een goede partij speelde, vervangen door Erwin Aelbrecht en die bracht de stand direkt op 7-9. M.D.B. klampte aan: 8-9 maar toch kon Klieksken dankzij een fraai overgekeer- de bal van Jos Van Ingelgem bij 40/40 op 8-10 komen. In het volgende spel was het op nieuw 40/40 en ditmaal was het Jacques Schockaert die de bal vanop achterman ver in het tami keerde. André Van Papegem (M.D.B.) keerde hem terug naar grootmidden Jos Van Ingelgem die weer afwerkte: 8-11. Dan was Klieksken even het noorden kwijt. Vooral invaller Erwin Aelbrecht verkeek zich een paar keer in beslissende mo menten en dat gaf M.D.B. de kans om terug te komen tot 11-11. Klieksken werd juist gepast wakker en ging naar 11-13, maar M.D.B. nam toch het volgende spel: 12-13, waarna Klieksken rustig uitmaakte met 12-15. Door deze zege verstevigde het zijn leiderspo sitie nog meer. Grote uitblin ker was de op halve kracht spelende Jos Van Ingelgem, maar ook Schockaert, Van Eycken, Van Handenhove, Van den Abbeele en Ael brecht verdienen een pluim, net zoals de supporters van Klieksken die hun ploeg tot de laatste snik hebben ge steund. De scheidsrechter hield de wedstrijd zeer goed onder kontrole. Zondag 25 juni speelt Klieksken thuis te gen De Bolvrienden uit Den- dermonde, aanvang om 14u30. Uitslagen M.D.B.-Klieksken 12-15 Super Zeven-Backerklub 5-15 Moerstraat-Rapide 2-15 Appels-Welkom 15-10 Groendalers-Wares 15-12 Eurika-Mieregem 15-2 Bolvrienden was vrij Rangschikking 1. Klieksken 13 194 2. Groendalers 13 181 3. Backerklub 13 179 4. M.D.B. 13 179 5. Welkom 13 166 6. Wares 13 163 7. Appels 13 160 8. Eurika 13 154 9. Bolvrienden 12 140 10. Rapide 13 113 11. Super Zeven 13 98 12. Moerstraat 13 81 13. Mieregem 13 77 Hogere III Welle - Kastel Rap en Vlug 15-10 ruststand 8-7 Vier wedstrijden op verplaat sing en meteen ook vier ne derlagen voor Kastel!! Het werd een wedstrijd, waarin vijf Wellese leeuwen in de arena stonden tegenover vier Kastelse lammetjes en Rudi Wielandt. Deze laatste was echt de enige bij Kastel die op niveau van hogere ID speel de. Zolang Welle evenwel zo veel ballen buitenleverde als Kastel dat deed, ging de stand gelijk op. Dat scenario werd voortgezet tot bij de rust: 8-7. Op dat ogenblik waren de twee Kastelse keerders Van Duysen en Van der Stricht reeds verhuisd naar de koord wegens onvoldoende spel, terwijl Wielandt en Vernim- men op hun plaats stonden. Eddy De Saedeleire, een su blieme klein-midden, met verschillende overgekeerde ballen, wees ook zijn maats de weg aan de opslag. Hij tilde zo zijn ploeg naar een hoger niveau dan het steeds, verder wegzakkende Kastel. Via een tussenstand van 5-7 over de rust heen, ging Welle door naar 11-8. Toen verloor Vander Stricht zijn opslagspel met drie ballen buiten. En hij had op dat moment een 15-40 voorsprong. Bij 12-8 was de kastelse kous definitief af. Al leen Wielandt forceerde nog twee magere spelen en hij gaf zichzelf bij een 14-10 stand nog niet verloren. De andere spelers hadden toen al lang bakzeil gehaald onder het en thousiasme van de thuisploeg. Voor coach Hugo Steels is er werk aan de winkel, wil deze ploeg zijn talrijke supporters een klinkende revanche be zorgen. Digest: afgeleverde ballen: Welle 18 Kastel 29 Overgekeerde ballen: Welle 6 Kastel 3 Uitblinkers: Bij Welle De Saedeleire Eddy Bij Kastel was het Rudi Wie landt. De stand in hogere III na 11 wedstrijden 1. Baasrode VA 23 punten 2. Heme 21 3. Kastel Rap en Vlug 21 4. Opstal Pelote 18 5. Tollenbeek 6. Idegem 7. Welle 8. Okegem 9. Zandbergen 10. Terjoden 11. Wieze 12. Denderbelle Tweede ronde Beker van- België Kastel Rap en Vlug - Courcel les: 13-15 ruststand 8-3 Beide ploegen gaven in de aanvangsfase van de wedstrijd elkaar geen duimbreed toe. De toeschouwers kregen dan ook een gelijkopgaand spel- beeld: 2-2. Via meer preciese opslagen en grandioze Steels op achterman loopt Kastel spel na spel uit tot 8-2. Met een was ook de ruststand vast gesteld. Een bleke Van Buiten op grootmidden bij de bezoe kers, loopt tijdens de rust- na een woordenwisseling in de kleedkamer - kwaad weg en wordt vervangen door Lau rent Frances. Hij doet zijn intrede met een spel voor Courcelles, dank zij het felle keerderswerk van Rideaux. Het werd 8-3. Niettemin gaat Kastel op zijn plan verder en bouwt een maximum voor sprong uit van 12-3. En dan gebeurt het Bij Courcelles gooit men de ploeg door el kaar waarbij Rideaux op kleinmidden terecht komt en de oude Flo Willems op ach terman. Het spelbeeld wijzigt compleet. Kastel moet over de aartsgevaarlijke Rideaux, die alle ballen overkeert die in zijn bereik komen. Willems vat post op de achterlijn, waar alle ballen toekomen. Zelfs ballen voor de grootmidden bestemd. Deze loopt gewoon weg en Willems keert alles feilloos terug tot diep in de tamis. Kastel kon hierop geen antwoord verzinnen, wijzigde zijn opstelling wel, maar stond machteloos tegenover het vernuft van Willems en de grote klasse van Rideaux. Ka stel viel stil en Courcelles na derde spel na spel. Het rijfde het beoogde tiende spel bin nen en het ging doodgewoon door zonder dat het Kastel nog de kans gunde om iets te doen. Er werd tijdens deze periode slecht geleverd en alles mis lukte. Zelfs gemakkelijk te winnen kaatsen gingen ver loren. De droom: een wedstrijd Ka- stel-Buizingen ging in rook op. Courcelles won tenslotte verdiend, zij het met enig ge luk in de afwerking. Goede leiding van de heren Van Nuf fel en Arents. Bij Kastel blonk Steels uit in de eerste helft en was Van Duysen at tent aan de koord. Bij Courcelles waren er twee die torenhoog boven de rest uitstaken: Willems en Rideaux. De Kastelse miniemenploeg is een bescheiden middenmoter in de eigen kompetitie en het trok naar het Waalse Bierghes en het speelde zowaar de fina le tegen Buizingen, een sterke en soliede miniemenploeg. Hiervoor behaalde Kastel in de schiftingen twee klinkende overwinningen: een tegen Bassity en een tegen de thuis ploeg Bierghes. De gehele mi niemenploeg verdient geloofd te worden wegens inzet. De twee ploegafgevaardigden Rudi Smet en Benny Au- broeck liepen er zo fier als een gieter bij. Dit resultaat hadden ze duidelijk niet ver wacht. Deze jongens vertrek ken niet naar een tornooi om er te winnen, maar om eens te zien wat ze allemaal kunnen. Iets opsteken is zeker altijd meegenomen. De uitslagen Bassity-Kastel 0-7; Bierghes-Kastel 1-7 Buizingen-Kastel 7-5 Sportstage voor jongeren van 13 tot 18 jaar (secundair onderwijs), lopend van 31 juli tot 4 augustus. Organisatie: Stadsbestuur Smt-Niklaas in samenwerking met de v.z.w. Sint-Niklase Sport-, Spel- en Recreatie centra. Leiding in handen van de stedelijke sportdienst en het sportpromotieteam De inschrijvingen zijn geopend van 10 juni jl. en momen teel werden reeds een 200-tal plaatsen ingevuld. Voor de keuzesporten die nog niet volzet zijn, kunnen belangstellenden nog inschrijven in de stedelijke sport dienst ten stadhuize. De Softball-dames, die samen met 3 andere teams de eerste plaats deelden, kregen bezoek van Putse Batters. Ondanks het feit dat er 20 leden aangesloten zijn, draaide deze wedstrijd uit op een forfait. Dat dit een automatische nederlaag betekent is erg (0-7) maar dat hiermee ook de kansen op promotie verkeken zijn is veel erger. Eindstand: Beveren-Futse Batters, forfait 0-7 Voor de Beverse seniores stond er een uitwedstrijd tegen Zeeuwse Honk op het programma. Dat dit Nederlandse team altijd weer voor verrassingen zorgt, werd vandaag weer bewezen. Een goed gemotiveerd Beveren mocht als eerste aan de slag en scoorde al in de le inning vier punten. In de tweede inning was de stand al 0-14. Zeeuwse Honk kwam daarop terug tot 7-19 en in de vijfde inning kwamen daar nog eens vijf punten bij (12-21). De wedstrijd werd dan toch beslecht in zeven innings met een 10 punten voorsprong voor Beveren. De Beverse pitcher (P. Rotthier) wierp 8 strike-outs, zijn Neder landse kollega vijf. De Lions plaatsten 26 zuivere hits, Zeeuwse Honk 10; 1 double (P. Rotthier) en een zeer knappe triple van P. Pauwels. De beste batters waren P. Rotthier (830) en P. Pauwels (666). Punten werden binnengeslagen door D. Palemans (5), R. Rotthier (3) en P. Rotthier (3). Ondanks het feit dat het een game was die in vijf innings beslist had moeten zjn, was het toch een zeer mooie wedstrijd. Eindstand: Zeeuwse Honk-Beveren 14-24 Kalender 25/6/1989: 2e afdeling baseball: Beveren-Brasschaat Kadetten baseball: Beveren-Borgerhout Softball dames: Beveren-Spartans Met belangstelling werd uit gekeken naar de topontmoe ting tussen VAG Mijs en Toyota. Het was echt span nend en met een 8-12 over winning voor Mijs is de ploeg uit de Scheldestraat nog niet helemaal uit koers geslagen. Ze kan nog meedingen voor de eindtitel. Een andere verrassing was de nederlaag van Cornerboys op Eurotrucks, dat de lijtste tijt- ste tijd steil in opmars is. Toyota 8 VAGNijs 12 In deze wedstrijd van de waarheid kwamen beide ploe gen opdagen met hun beste elementen? Toyota met Louis Colman, Freddy Van Han denhove, Patrick Van den Eynde, Marcel Nobels en Bob Van der Straeten. VAG Mijs deed beroep op Dirk Boon, Patrick Moortgat Raoul Ko- ckelkoren, Gerrit Vermeir en Walter Beeckman. Het was van bij de start dui delijk dat beide formaties me kaar geen duimbreed zouden toegeven. De score ging dus geleidelijk op. Colman was de spil, waarrond Toyota de ploeg had gebouwd. Het ging vrij goed, maar Toyota moest halfweg toch tegen een 4-6 achterstanc aankijken. Na de rust was Mijs de betere ploeg al werd ze fel onder druk gezetmaar ze bleef standhou den om met vier punten ver schil overeind te blijven. Eurotrucks 12 Cornerboys 6 Een onverwachte goede uit slag van de thuisploeg die wel tegen een vertimmerde ploeg van Cornerboys mocht aan treden, waarbij het ontbreken van enkele vaste elementen de samenhang zeker niet in de hand werkte. Eurotrucks, aangevoerd door een sterk spelende De Schrijver, kon reeds in de eerste helft de basis leggen van de zege: 6-2. Iedereen verwachtte dat de bezoekers na de verfrissing uit hun krammen zouden schie ten, maar behalve tijdens de eerste korte periode na de rust kwam daarvan niet veel in huis, al deden Meskens en JP Goossens danig hun best om Eurotrucks te weerstaan. Meer dan vier spelen waren er na de rust niet meer te rapen. moeite moeten doen om de bezoekers op afstand te hou den. Vooral in de eerste helft domineerde de ploeg uit de Scheldestraat: 6-1. De bezoe kers waren echt té zwak. In de tweede helft ging het beter met de mannen uit de Roden Dries. Ze pakten een paar spelen omdat ze enkele slip pertjes van de thuisploeg kon den afstraffen. Ons Vermaak met Rudy Maes, Bart Peelman, Jimmy Cornelis, Freddy Van Kerck- hove en Gerrit Boon, heeft maar één doel: ontsnappen aan de rode lantaarn. Daar voor is het op de goede weg. Toyota Ons Vermaak De thuisploeg, wel zonder Louis Colman, heeft niet veel Wembley I 12 Wembley II 9 Het derby in Hamme Sint- Anna tussen de twee Wem- bleyploegen was zeer span nend omdat ze elkaar zeer goed kennen. Via een goede opslag kwam Wembley I al dadelijk op winst. Bijzonder vlot draaide het toch niet want De Bonte en Pletinck waren uitblinkers bij Wem bley II. De score ging gelijk op en alleen tegen het einde van de eerste helft kon de I- ploeg er 6-4 van maken. Na de rust deden de bezoekers het nog beter, maar de twee punten voorsprong konden ze niet meer teniet doen, al wer den daarvoor grote inspannin gen geleverd. Ondanks deze 9 punten, is Wembley II nog niet van de laatste plaats weg geraakt, maar dat komt wel. Rangschikking 1. Eurotrucks 8 5 3 72 77 2. VAG Mijs 6 6 0 11 72 3. Wembley I 6 5 1 22 69 4. Toyota 6 5 1 44 68 5. Cornerboys 6 4 2 42 58 6. Corner 7 3 4 64 57 7. Ons Vermaak 7 1 6 72 35 8. Geemzicht 6 0 6 72 35 9. Wembley II 6 0 6 72 27 Het Animatiecentrum voor Talen, Lambermontplaats 25 te 2000 Antwerpen organizeert een talenkursus op een boot. Een beperkte groep jongeren kan aan deze aktiviteit deelne men. Men kan voor meer in formatie terecht op vernoemd adres of telefonisch 031 239.39.57. Het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid doet een beroep op de gemeenten om de campagne tegen de onaange paste snelheid op grote wegen te doen welslagen. Een 200-tal gemeenten hebben ondertus sen een plaatselijke koördina- tor aangesteld. BOOGSCHIETEN In het lokaal van schuttersve reniging Kemzeke - Herleving werden vorige week de jeugd kampioenschappen (minie men, kadetten en juniors) georganiseerd van de sektor Stekene van de BNFLW, de Belgische Nederlandstalige Federatie der Liggende Wip- schutters. Alle aangesloten jeugdschutters waren opge roepen, doch slechts bitter weinig jeugdige schutters kwamen opdagen. Aan deze (bijzonder) magere opkomst moet het sektorbestuur drin gend iets doen... De deelnemers maakten er gelukkig een spannende en sportieve strijd van. Miniemen In de reeks van jongeren tot 10 jaar, dus de miniemen, slechts 7 geïnteresseerde deel nemers. Ondanks het kleine deelnemersveld werd het toch nog een spannende strijd. Na de gebruikelijke tien ronden hadden zowel K. De Roover van «Palinghof» en Nicky van de Meersch van «Bommen- smijters» elk 3 punten afge schoten. Met z'n tweeën dus verder over 5 ronden en... ze bleven elkaar waard, want ze schoten elk twee keer het pluimpje van de wip... Het ging dan verder over 3 ronden en hier schoot De Roover 2 punten terwijl z'n belager Van der Meersch puntenloos bleef. K. de Roover werd dus sektorkampioen 1989 bij de miniemen. Kadetten In de op één na jongste reeks, de kadetten dus, waren amper 4 deelnemende schutters ko men opdagen. En toch ook hier weer enige spanning, want na de gebruikelijke tien ronden waren liefst 3 van de 4 deelnemers er in gelukt om twee keer raak te treffen, na melijk Marc Rijckaert van De Klinge - Grens, Gandy Pau wels van schuttersklub «Gast hof» en Pascal Baert van «Wintervermaak» uit Kemze ke. Tijdens de volgende 5 ronden schoot enkel Pascal Baert van Wintervermaak nog raak én daarmee behaal- ve hij meteen de titel 1989 bij de kadetten. Gandy Pauwels werd tweede, Mare Rijckaert derde en Steven Bogaert uit Stekene vierde. Juniors In de reeks van de juniors lieten zich 10 deelnemers in schrijven. Vijf daarvan zijn lid van «Schuttershof» uit Sint-Pauwels. Het verdient hier dan ook een sportieve pluim toe te kennen aan Rudy Colman, die sinds jaar en dag de leidinggevende figuur is bij deze schuttersmaatschappij. Vooral de jeugd ligt hem nauw aan het hart. Het resul taat is er. Na de tien ronden bleven nog vier juniors in kompetitie voor de titel met elk twee rake schoten. Met vier werd er dan over 5 ronden gescho ten voor de verdere schifting. Marc Kint van «De Klinge Statie» maakte verdere af- kamping overbodig door liefst 3? keer raak te treffen. Hij is meteen de nieuwe juniors kampioen van de sektor Ste kene - BNFLW. Vice-kam- pioen werd Ives Callebaut met 2 punten, Johnny Colman inderdaad, de zoon van «leermeester» Rudy ein digde derde. Deze beide ju niors zijn lid van «Schutters hof» uit Sint-Pauwels. Hans Heymans van «Kerkstraat- Stekene» werd hier vierde. d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 22