Quiévrain in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Quiévrain in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Halve fond in Waas en Dender De Voorpost - 23.6.1989 - 27 Te Denderbelle was de hoofd prijs bij de jonge duiven voor Adhemar Van Biesen voor Jean Baekens, Dirk Huyck (4% 8% 9s), Jozef Boelens, Jean De Baerdemaeker, Ed- mond Vermeir, Albert Van Nuffel, en Omer De Feyter. Met de 1', 3e, 4' speelde Ar thur Hofman sterk bij de ou de duiven naast Francois Robberecht (2' en 5'). De jaarlingentrofee was voor Leon Mathijs voor Louis Van den Abbeele, Jozef Boelens, Mare De Saert en Omer De Feyter. In Lebbeke Verbroedering was Alfons Luypaert niet al leen goed voor de 1' prijs maar klokte ook een duif op de negende plaats. Vroege duiven voor Frans De Backer, Firmin Van de Plas (3* en 7°), Jean Aeyels, Jan Heirbaut, A. Van der Straeten, Frans Van Verre. Jean Pierre Key- molen presteerde sterk met de 8*. 12*, 14*, 17*, 28* en de eerste bonserie. Bij de oude duiven de 1* en 5* en de eerste bonserie voor Pierre Van Nieuwenhuyze. Sterke presta ties voor Petrus Joos, Desire Van den Abbeele, Paul Wau- ters, Raf Bijl (6* 8', 10*), Fir min Van de Plas en Jozef Uyttersprot. De '799788 blijft de sterjaar ling van Pierre Van Nieuwen huyze goed voor zijn vijfde ereprijs. Pierre krijgt zijn jaarlingen bijzonder goed met de 1', 2', 9*, 10*, 21', 23' en 6 op 6. Vroege duiven voor Jo zef Tilburgh, Frans Monsieur, Petrus Tilley, Frans Ver- beeck, Petrus Van Heyghem en Raf Bijl. Te Melsele mikte Willy Heyr- man in de roos bij de jonge duiven voor Rene Van der Aa, Louis Van Raemdonck, Freddy Lysen, Ludo Van Campen, L. en zn. Dhooghe, Oscar De Ben, Andre Van Goethem, Edmond Van Nieuwenhove, Troghwee- kers. Paul Van Broeck stond op de beste plaats bij de oude duiven voor Lucien Proost, Rene Smet, Willy Heyrman, Robert Heirwegh en Adolf Heirweg Te Hamme St. Anna presen teerde Robert Heirwegh met zijn jonge duiven een sterke uitslag met de le, 6e, 7e, 16e, 18e als vroegste prijzen. Rob- by Van Uytfanghe klokte ook twee duiven in de eerste tien met de 2e en 5e prijs. Vroege duiven voor Lucien Lau- waert, Antoine Van Hoey, Aime Van Eetvelde, Roger Vinck en Herman Eeckhoudt. Bij de oude duiven de le en 3e prijs voor Gilbert Temmer man, de 2e, 5e, 11e voor Wil ly De Maesschalck. Kopprij- zen voor Jozef Quintelier, Andre Van Avermaet, Robby Van Uytfanghe, Paul Van Puyenbroeck, Lucien Peel- man en Geert Van de Wielle. Fiel Stevelinck won bij de jaarlingen voor André Van Avermaet en uitblinker Rob by Van Uytfanghe (3e, 4e, 9e, 10e, 16e, 17e, of 6 op 7). Vroege duiven voor Hubert Temmerman, Willy De Maes schalck (6e en 8e). Te Zele Hui velde gaf Adolf Heirwegh aan dat zijn jonge duiven de goede konditie te pakken hebben. Ze hebben dit waarschijnlijk afgekeken van zijn fietsende zoon en profrenner Dirk Heirwegh. De Heirweghduiven waren goed voor de le, 3e, 5e, 12e en 13 prijzen van 20 duiven. Vroege duiven voor Henri De Backer (2e en 7e), Petrus De Bruyn, Verbraecken-Bau- wens en Jozef en zoon Roels. Een andere uitblinker was Hubert Temmerman met de 6e, 8e, 9e, 13 en 24 prijzen van 31 duiven. Bij de oude duiven de le, 2e, 4c, 6e voor Alois Temmer man en vroege duiven voor Remy Geerinck, Philemon Staes. Bij de jaarlingen de le, 2e en 4e voor Hubert Tem merman en verder Gilbert Temmerman, Remy Gee rinck, Alfons Van Holewin- ckel, Henri De Backer. Bij de duivinnen de le, 2e, 4e voor Hubert Temmerman en ook Gregoire Bocklandt en Dan ny Van Puyvelde vooraan. BENO Albert Maes, Trogh-Weekers (6* en 8'), Petrus Heyrman, Freddy Lysen. Een sterk re sultaat bij de jaarlingen voor Leopold Van Goethem met de 1' en 2' prijs en verder vroege duiven voor Remy Eeckelaert, Rene Van den Broeck, Gaston Oellibrandt, Mare Vriesacker, Louis Van Raemdonck, Arthur Cleirens, Van den Bossche - Bryssinck en Jerome De Bauw. In de St.-Nlklase Verbroede ring presteerde Marcel Smet zeer sterk. Hij klokte de snel ste pieper van 1064 kandida ten en met een 9* prijs er bovenop bewezen zijn duifjes dat ze konditie hebben. Vroe ge duiven voor Gilbert Klus- kens (2* en 10*), Gerd Van Cleemput, Rene Scheers, Jo ris en zoon, Benny Van Re- moortel, Vereecken en zo nen, Rene Van Royen, Benny Van Bogaert (12* en 13'). Frans Bodson begon aan de 11' prijs met zijn tweede afge geven duif en aan de 24' prijs klokte hij zijn eerst afgegeven duif en meteen waren de hoogste zetnummers en de beste series verdeeld. Bij de jaarlingen won Gerard Scheers voor L. en zoon De Dobbelaer (2', 4', 14*), Van den Bossche en zoon, Marcel Noens (6* en 7' en de beste series), Omer Stuer (8* en 9* en een groot stuk van de prij- zenkoek), Van Boxelaer en zoon, Felix en zoon. Victor Van Boxelaer was de nummer één bij de oude duiven voor Roger Van Hove, De Dobbe laer en zoon (3', 8' 11'), Felix en zoon, Alfons Van Boxelaer, Gaston Liessens, Rudolf Adriaenssens, Peter Mees, Van den Bossche en zoon. Bij de duivinnen de overwinning voor De Dobbe laer en zoon en verder Ver eecken en zonen, Van den Bossche en zoon, Marcel Noens (4', 5', 9*), Omer Stuer (6° en 7*), Van Boxelaer en zoon, Victor Van Boxelaer. Te Moerzeke lukte Theofiel De Maere een stunt met zijn jonge duiven. Hij klokte de 1' en 2' prijs. Ook Joseph Quin telier speelde sterk met de 3', 9*, 13*, 14', Met de 6', 19* en 22' won Frank Van Haute de eerste serievan twee en drie aangeduid. Vroege duiven voor Benoit De Saeger, Meert-Roels, Willy Veraute- ren, Hubert Ost en de gebroe ders Grillaert. De jaarling van Andre Van Haute lukte een dubbelslag. Bij de oude dui ven haalde hij het voor Mau- rits Peelman (2* en 5'), Frans Van Riet (Petrus Bergmans (4* en 6') en eerste serie; Meert-Roels, Petrus Van den Broeck, Paul Van Haver. Na winnaar Van Haute volgden bij de jaarlingen Maurits Peelsman (Louis Van Vossel 3', 6', 19* en eerste series), Petrus Berghmans, Bernard Vercauteren (5* en 6'), Theo fiel De Maere, Raymond Peelman, Remy Verhelst. Andre Van Hauwe won aan de 16' prijs ook de eerste serie. In Groot Dendermonde kwa men de Oudegemse melkers er bij de jonge duiven goed uit. Willy Geerinck was de snelste van 1227 kandidaten. Cyriel Abbeloos met de twee de prijs, de 17' en 19* kreeg ruim zijn deel want aan de 19' prijs was eerst afgegeven duif en de mieze tot 500. Vroege duiven voor Jozef Baeck, Cle ment Dhondt, Dirk Huyck, E. en J. Dierick, Alfons Cool, Francois De Smedt, Jozef Debbaut (9* en 10"). Aan de 68' prijs de eerste van drie voor Jozef Debbaut. De su perserie van vier aangeduid werd aan de 191' prijs door Clement Blindeman gewon nen, die toen reeds 8 van zijn 16 duiven op de uitslag had staan. Jef Van Haesendonck won de tweede van vier aan de 211' prijs. Bij de oude duiven ging de overwinning naar Cesar Boon voor Spies- sens - Gerlo en dan begon het recital Jozef Debbaut met de 3', 4', 6', 13', 14', 15', 22', 35', 59* en 81' en 10 op 10. Vroege duiven voor Jozef Baeck, Ju- lien Cool, Frans Spiessens, Leopold De Ridder en Louis Van de Wielle. Bij de jaarlin gen nam het refreintje geen andere toon aan. Jozef Deb baut: 1', 2', 8', 10', 14', 46', 49' of 7 op 8. Vroege duiven voor Victor Rosez, Julien De Man, Jef Van Haesendonck (5' en 6'), Julien Cool, Leo pold Meskens. Te Lokeren Zeveneken kwam de snelste jonge duif van Marcel De Schepper voor Eddy Consérière, Rudy Con- sérière (3', 5°, 11°), Mathieu De Maesschalck, Etienne De Graeve, Roger De Pauw, Pe trus Segers, Jozef De Smedt en Etienne Van Kerckhove. Bij de oude duiven stond Etienne Van Kerckhove op kop voor Herman Plaetinck (2* en 4' en de beste series), Eric De Witte, Leon De Rooze, Saey-Verstraeten, Van Kerckhove en zoon, Ju les D'Hont, Guido Van Cae- nenberghe, Aimé Consérière. Een toppositie voor Leon De Rooze bij de jaarlingen voor Maurice Verschueren, Emiel Scheire, Etienne Van Kerck hove, Omer Verlee, Willy Poelman, Jacob-Verniers, Math. De Maesschalck, Etienne De Graeve, Saeye Verstraeten, Van Kerckhove en zoon. Petrus Engels met de 1' en 7', Marcel Pensaert met de 2', 3', 10*, waren de uitblin kers bij de duivinnen met eveneens vroege duiven voor Duivensport. In Lebbeke-Centrum staat er geen maat op de duiven van Frans Van den Abbeele (gvw) Hubert Antheunis, Geert Vermeulen, Willy Van de Velde, Gilbert Waterschoot, Irene Aerens. Te Zele Eerlijk duurt Langst begon Gilbert De Witte bij de jonge duiven met de 1' en 2' prijs. Paul Seymortier, Gil bert De Block, Jos Vercaute ren, Cesar Ruyssinck stonden met vroege prijzen op de uit slag. Met de 6' en 18' won Firmin Rombout de eerste se rie. Theo Vanelsuweghe kreeg ze goed naar huis met de 5', 9% 10° als vroegste aan giften, en aan de 40* prijs de eerste serie van drie aange duid. De eerste serie van vier aangeduid was ook voor Theo Van Elsuweghe aan 57' prijs. Een zeer collectief sterk resul taat. Met een dubbele jaarling ook een dubbele eerste prijs voor De Maesschalck-Dhondt. Bij de oude duiven voor Firmin Rombout met vroege duiven voor Haentjens - Gijsens, Ge rard De Wandel, Georges Van de Wielle. Met de 3' en 8* won Hubert Temmerman de eerste serie en met de 4', 5', 9°, 19°, 21' of 5 op 6 won Gilbert Temmerman de eer ste van drie en vier aange duid. Na winnaar De Maes schalck-Dhondt vroege jaar lingen voor Hubert Temmer man, Eddv Van de Velde, Gilbert De Witte (4' en 11' en eetste serie), Haentjens-Gij- sens, Kamiel Heirman, Jaak De Malsche, Gilbert Tem merman (8* en 9°) en Gerard De Wandel. Te Lebbeke Dorp deed Frans Ravijts bij de jonge van zich spreken met de 1' en 2' prijs voor Damiaan Pissens (3° en 5') Frans Van den Abbeele, Desire Heyvaert (6', 7', 9°), Geert de Nul en Adolf Aeyels (10* en 11'). Aan de 18° prijs de eerste bonserie voor Desi re Heyvaert. Jozef Buslot stond op kop bij de oude duiven voor Frans Van den Abbeele (2* en 3' en de eerste series), Alfons Bosman, Flor De Vos, Jozef De Nul. Paul Van Nieuwenhove was bij de- pinken met de 5', 6', 9*, 10°, 13', 16' of 6 vroege duiven van 8 inkorvingen. Bij de jaarlin gen de 1' en 3' voor Frans Van den Abbeele en vroege dui ven voor Francois Philips, Georges Verheyen, Flor De Vos, Pierre Cooreman, Paul Quintelier, Louis Van Ros- sem, Paul Van Nieuwenhove en Jean-Marie Van Pe- teghem. BENO Zwemmen. De aktie 'Kinderen zwemmen voor kinderen' is een deel van de aktie 'Kom op tegen kanker' (Iv) Antoine en zoon De Corte Te Zele-Huivelde stond er geen maat op de jonge dui- venploeg van Antoine en Gert De Corte met de le, 9e, 11e als vroegste duiven maar daarnaast nog 29 prijzen van 37 duiven. Tony Poppe blijft bevestigen nu met de 2e en 3e prijs. De 8e en 10e voor Gui do Roels en vroege duiven voor Gilbert Van den Hof, Emiel Verheggen, Gerard Roels, Leon Smekens. De eerste serie voor Emiel Ver heggen en de fietsserie voor Gilbert Van den Hof aan de 96e prijs. Aan de 147e prijs klokte Emiel Verheggen reeds zijn 8 ingekorfde dui ven. Bij de oude duiven ging de hoofdprijs naar Theofiel Van Elsuweghe voor Gilbert Van den Hof, Van Doorslaer- Christiaens (3e en 6e), Walter Haentjens, die met de 4e, 9e en 10e prijs de fietsserie van drie aangeduid en de eerste van twee aangeduid won. Vroege duiven voor Tony Melis, Prosper Goossens, Vercauteren-Moerenhout. De gebroeders Van Laere wonnen bij de jaarlingen voor Theof. Van Elsuweghe, Ro ger Van Gasse, Prosper Goossens, Van den Branden- Blommaert, Baziel Poppe, Odilon Van Mingeroet, Fir min Roels, Gustaaf Van Ho- lewinckel. Met de 9e en 12e de eerste serie voor Antoine en Gert De Corte en de fiets serie voor Theo Van Elsu weghe. BENO Basiel Poppe, André Torfs, Octaaf Van Loo, Jozef Leemans Duivensport. Het hok Obus-Vergauwen staat volop in de kijker tijdens de vluchten op Noyon in het Samenspel Buggenhout-Lebbeke (gvw) Duivensport. René Waterschoot is de uitblinker op de ■Quiévrainvluchten te Waasmunster (gvw) Raes en zoon In de St. Niklase Verbroede ring werd de Etampesvlucht gedomineerd door Andre en zoon Raes. Bij de oude dui ven de le, 10e, 11e, 16e, 17e, 26e, 27e als vroegste aangif ten en uiteindelijk 12 prijzen van 12 ingekorfde duiven. Kopduiven voor Jozef Ver schueren, Arsene De Smedt (4e en 9e), Theofiel Apers, gebroeders Van Hille, Van Gijsel-Smet, Van Vlierber- ghe-Plaquet. Een sterk resul taat voor Georges Rogiers die moet de 3e en 35e prijs de beste series naar zich haalde. Bij de jaarlingen kon Gustaaf De Wiest de sukseskolonie Raes en zoon achter zich hou den en dat betekende een knappe zege. Vroege duiven voor Arsene De Smedt, Van Vlierberghe-Plaquet, An- theunis-Van Goethem (5e en 11e), Julien Raemdonck, Gil bert Duymelinck, Norbert Van der Linden, Danny Gen- brugge, Petrus Van Hooste. Raes en zoon wonnen 7 op 10. Octaaf Van Loo begon aan de 23e prijs maar kon nog 11 prijzen van 14 duiven klok ken. Bij de duivinnen won Arsene De Smedt voor Gil bert Duymelinck, Van Vlier berghe-Plaquet. Antheunis- Van Goethem (4e en 7e), Danny Genbrugge, Petrus Van Hooste en Raes en Zoon (8e en 9e), Andre De Vlieger. In het Dender-Durme-Schel- deverbond was Jean Stock man niet alleen goed voor de eerste prijs bij de oude duiven maar zette hij ook de zetnum- mer achter zijn naam. Ook Julien Raemdonck met de 8e en 10e prijs was goed voor een mieze tot 1000. Maes- Strobbe kennen een goed sei zoen en dit keer vlogen hun favorieten vanuit Dourdan de eerste series. Georges Roels begon aan de 2e prijs maar de series van drie en vier aange duid werden door hem ge wonnen. Vroege duiven voor Van Viierberghe en zoon (3e en 12e), Albert Verbeke, Re ne Verbeke, Francois De Meersman, Andre Van He- cke, Gerard Roels, Willy De Pauw, Francois De Schrijver en Romain De Rudder. Bij de jaarlingen presteerden Van Viierberghe en zoon sterk. Met de 4e en 7e prijs kreeg Julien Raemdonck een ruim deel van de prijzenkoek maar dat is dit seizoen geen uitzondering meer. Romain De Rudder begon met de 9e prijs maar aan de 19e prijs zat hij goed in de series. Vroege duiven voor Eric Van Hau- wermeiren, Andre Van He- cke, Roger Everaert, Cesar Dauwe, Gilbert Van Mie- groet, Achiel Smet, Frans en zoon Buyst, Georges Roels, Francois De Schrijver, Serra- rens-Florens en Alfons Van Aelst. BENO In het Vierverbond Zele - Ap pels Dendermonde kwamen de jonge duiven van Basiel Poppe in sneltreinvaart naar huis met de 1', 2', 4', 8', 13' als vroegste aangiften. Ook Die- rickx-Visschers kreeg ze rap naar huis met de derde prijs als start en aan de 48' prijs reeds de serie van vijf aange duid. Met de 17* en 18° prijs won Gerard De Wandel de eerste serie aangeduid. Vroe ge duiven voor Alfons Ver loor, Gilbert De Witte, De Maesschalck-Dhondt, Her man en zn. Bracke (9* en 10°), De Maesschalck-Dhondt en Frank Roels. De Maes schalck-Dhondt bleven de eerste prijzen binnenhalen. Nu bij de oude duiven uit Noyon voor Cesar Bosteels, Francois Kinders (3' en 9*), Basiel Poppe (4* en 7'), Gil bert Van den Hof (5' en 10°), Ediers-Certijn, Gerard De Wandel. De jaarlingenvlucht ging naar Leon Steeman voor Bart Michiels, Gilbert De Vijlder, Willy Christiaens, David Arbij (6' en 8*), Basiel Poppe, Julien Cool. De uit blinker was Luc De Maes- Duivensport. Antoine en Gert De Corte speelden in Zele Huivelde zeer sterk met de jonge duiven vanuit Noyon (gvw) schalck met de 4'. 9° en 10° prijs, of 3 op 3. In de Sint-Niklase Verbroede ring stond André Torfs op het hoogste schavotje bij de jonge duiven voor Filip Van Acker, Petrus Van Poucke, Leon De Dauwe, Leon Fierens, Adolf De Waele, Jozef Van Raem donck (7* en 12°), Alois Ver eecken, Van Bogaert-De Bakker, Beck-Maes. Voorzit ter Albert Pijl was niet alleen de winnaar, maar ook de uit blinker bij de oude duiven met de 1', 5', 7', 9° of 4 op 4. Kopduiven voor Vereecken en zonen, Alex De Wolf, Freddy Delacourt, Omer Stuer, Van den Bos sche en zoon, Van Bogaert- De Bakker. Van Viierberghe en zoon haalden de top bij de jaarlingen voor Derijcke-Van Damme, W. en zoon Kleus- kens, Samson en zonen, Al- bert Van Mieghem (5' en 6'), René Van Puymbroeck, Om er Stuer en Albert Pijl. De Rijcke-Van Damme klokten de 1' en 9* bij de duivinnen en vroege duiven noteerden we voor Samson en zonen, Al- bert Van Mieghem, René Van Puymbroeck, Omer Stuer, Albert Pijl, Van den Bossche en zoon, Honore Heyrman, Rudolf Adriaens sens. Te Lokeren-Zeveneken kwam de snelste jonge duif tussen 934 konkurrenten van Octaaf Van Loo. Het hok in konditie was dat van Rudi Consérière met de 2', 3' en 9* prijs. Vroe ge duiven voor Marcel Tem merman, Cornu-De Maes schalck, Rudy Buyst, Van de Velde en zoon, Mevrouw Lu cien Claeys (8* en 10°). De oude duivenvlucht ging naar Mevrouw Lucien Claeys voor Philips en zoon, Herman Plaetinck, Marcel Van Nieu- wenhuyse, Math. De Maes schalck, Robert Dhert, Leo nard De Waele, R. en zn. Serraes, Gaston De Waele, Willy Schram. Georges Smet mikte in de roos bij de jaarlin gen met er bovenop nog de 7' prijs. Herman Plaetinck nam de 2' en 6' prijs voor zijn rekening. Kopduiven voor Math. De Maesschalck, Jozef Van de Voorde, gebroeders Van Hille, Leonce Haemer- linck, Willy Schram (9° en 11'). In Buggenhout-Lebbeke mikte Jozef Leemans in de roos voor Frans Schoof, Frits Buys, R. en zoon De Man, Johan Lievens, P. en zoon Vansteen, René De Batselier, Etienne De Proft, Raphael Bijl en Jozef Boeman. Aan dc 23' prijs klokt Emiel Stallaert de eerste bonserie. Aan de 123' prijs won Raphael Bijl de eerste serie van drie aange duid. Bij de oude duiven gaat de zege naar Emiel Van den Abeele voor Petrus Brugge- man. Obus-Vergauwen begint met de derde prijs en aan de vijfde prijs is de Buggenhout- se tandem goed voor de eerste bonserie. Vroege duiven voor Roger Meskens, R. en zoon De Man, Van Israel-Cop- pens, Alois Weymans cn Henri Van Hoorebeeck. Ook bij de jaarlingen de hoofdprijs voor Emiel Van den Abbeele. Een sterk resultaat voor Obus-Vergauwen met de 2* en 3' prijs en de eerste bonse rie. Jozef Quisquater met de vierde en zesde won de twee de bonserie. Vroege duiven voor Julien Goedgezelschap. Amandus Heymans, Adolf De Smedt. Jozef Platteaux en Henri Moyson. Beno Adhemar Van Biesen, Alfons Luypaert, Willy Heyrman, Marcel Smet, Theofiel De Maere, Willy Marcel De Schepper, Frans Ravyts Geerinck, Gilbert De Witte,

De Voorpost | 1989 | | pagina 27