Vakantiewerk voor U? Goed weer, veel volk op Aalsterse prondelmarkt Paarden één dag lang centraal te Aalst Schoolfeest in Binnenstraat te Aalst een sukses Aalsters leidingwater in orde Heeft u al een 'Grabbelpas' Belgisch trekpaard, zadelpaarden, haflingers De Voorpost - 30.6.1989 - 11 Aalst. Schoolfeest in de Binnenstraat. De ouders waren flink opgekomen (a) Agalev-gemeenteraadslid Luc Van Lierde infor meerde bij interpellatie naar de kwaliteit van het leidingwater en de gehan teerde normen. Schepen André Doorns stelde dat naast de algeme ne richtlijnen waaraan lei dingwater moet voldoen (vastgelegd bij Koninklijk Besluit) een lijst van para meters bestaat. Aan deze normen moet worden vol daan. Zo niet dient het water ongeschikt te wor den verklaard als drinkwa ter en moeten de potentië le verbruikers ervan on middellijk worden gewaar schuwd. Evenals trouwens de minister onder wiens bevoegdheid deze materie valt. Deze parameters zijn kleur, troebelingsgraad, reuk, smaak, tempera tuur, waterstofionenkon- centratie, geleidingsver mogen voor elektriciteit, chloriden, sulfaten, sili cium, calcium, magne sium, natrium, kalium, aluminium, totale hard heid, droogresten opgelos te zuurstof, vrije kool- oxyde, nitraten, nitrieten, ammonium en nog heel wat andere. Ook schema en frekwentie van deze analyses zijn vastgesteld, alsmede de door de Europese Ge meenschap aanbevolen analysemetodes. Uit de voorgestelde proto- kols blijkt dat er geduren de de laatste zes maanden geen enkele onderzochte parameter buiten de opge legde normen viel. Er zijn zelfs ruime veiligheidsmar ges ingekalkuleerd. Er is dan ook geen enkel mo ment geweest tijdens deze periode van enige dreiging tot overschrijding van om het even welke norm. LH De Stedelijke Jeugddienst, rekening houdend met de leeftijdsverlaging van 15 naar 13 jaar van de vakantiespeelpleinwerking start op 10 juli eerstko mend de tienerwerking 'Grabbelpas'. Het betreft een totaal nieuw vakantieaanbod gespreid over een periode van 32 werkdagen van 10 juli tot en met 25 augustus. In dit aanbod zitten animatie, film, uitstappen, sport en kreativiteit, zodat 14- tot 16-jarigen de mogelijkheid wordt geboden iedere dag onder begeleiding aktief door te brengen. Door het zich aanschaffen van de Grabbelpas aan 100 fr./maand kan worden deelgenomen aan het totaalaanbod met uitzondering evenwel van enkele aktiviteiten, meestal dagreizen, waarvoor een bij komende financiële tussenkomst wordt gevraagd. In het aanbod zitten onder meer een blik achter de schermen van de Aalsterse foor, ritmisch turnen en volksdansen, een kursus EHBO, een initiatie- kursus fotografie, twee gratis zwembeurten, een geleid bezoek aan het politiebureau, een playback- wedstrijd; allerhande kreatieve namiddagen, film voorstellingen, een natuurwandeling e.d.m. Nade re, meer konkrete gegevens, volgen. (l.h.) Je bent jong... en je wilt wat. Maar je wilt natuurlijk be wijzen dat je ook wat kunt... en twee maanden vakantie - of drie zelfs - wat doe je daar al mee? Grote bedrijven, instellin gen, pretparken, horeca en middenstand treffen schikkingen om de perso neelsproblemen in het hoogseizoen op te vangen. De student van zijn kant begint zijn tocht langs de ze massa werkgevers, han dig inspelend op de perso- neelsnood die ontstaat door een massaal verlof. Hij heeft wat te bieden, namelijk zijn jeugdig en thousiasme en zijn werk lust. Vakantiewerk is trou wens ook een stuk avon tuur, is eens op zijn eigen benen staan, is eens bewij zen wat men waard is, is eens geld verdienen om een lang verwachte droom waar te maken. Het stadsbestuur van Aalst heeft hierop inge speeld en het voor beide partijen iets eenvoudiger gemaakt door zowel de aanvragen als de aanbie dingen te centraliseren. De bedrijven en instellin gen werden aangeschreven met de vraag de stedelijke dienst tewerkstelling in te lichten indien zij vakantie- jobaanbiedingen zouden hebben. Er kwam veel res pons, en elke aanbieding werd opgenomen in de Vacaturebank die weke lijks gepubliceerd werd in de Aalsterse stadsberich- ten vanaf maart 1989. Opvallend veel jongeren volgden nauwgezet weke lijks de berichten en kwa men langs of telefoneer den voor inlichtingen. Uit recente cijfers blijkt dat nationaal zo'n 100 150.000 studenten inge schakeld worden tijdens het seizoen in het normaal arbeidsproces. De stedelijke dienst te- Goed weer dat houdt ook in dat de prondelmarkt op de Grote Markt te Aalst de grote massa lokt. Zowat alles is er te verkrijgen aan een redelijke prijs. Vormen voor de ene de oude grammofoons het grote aantrekkingspunt, voor anderen zijn het dan weer alledaagse gebruiksvoorwerpen die er te kust en te keur staan uitgestald. Kiezen dus maar en dat is vaak heel moeilijk. Sommige dames denken over de eventuele aankoop na terwijl ze hun vinger behoedzaam over hun kin wrijven, anderen moeten dan weer even de bril op de juiste plaats duwen. En voor de verkopers is het gewoon lekker in de riante strandzetel blijven wachten tot de koper toeslaat. Dan begint het spel van afbieden en uiteindelijk tot een vergelijk komen. Een prondelmarkt heeft op die manier haar eigen gewoontes en niemand die daar wil aan tornen. Gelukkig maar. da werkstelling zal in elk ge val de ingeslagen weg ver der volgen en treft nu reeds voorbereidingen om in oktober een nieuwe rondvraag naar de bedrij ven en firma's te richten om vóór de jaarwisseling reeds van een gedeelte van de vakantiejobaanbiedin- gen op de hoogte te zijn, omdat bleek dat vele be drijven reeds rond deze periode hun personeels planning opmaken voor de komende vakantiepe riode. Het stadsbestuur zelf doet beroep op jobstudenten voor o.m. de reinigings dienst waar een 20-tal jon geren worden ingescha keld om deze dienst ook tijdens de vakantieperiode vlot draaiende te houden. Ook in de zwemkom wor den jobstudenten aange worven om de veiligheid ter plekke te verzekeren. Bij de bedrijven werd vastgesteld dat firma's vaak hun aanbiedingen voorbehouden voor kinde ren van eigen werkne mers. Belangrijk is wel dat de student goed geïnfor meerd is wat betreft zijn rechten en zijn plichten. Op de dienst Tewerkstel ling zijn daarover brochu res beschikbaar. LH Ter gelegenheid van Aalst Kermis kan U op de Houtmarkt op zaterdag 1 juli eenpaardenprijskamp meemaken vanaf 9.30 u. Een organisatie van de stad Aalst met medewerking van hetlandbouwcomitee, de Provinciale Landbouwka- mer en de Vlaamse Haflingerklub. Desgewenst kan U ondertussen een ritje meemaken met een van de twee ter beschikking staande paardenkoetsen die U door het stadscentrum brengen. Eventueel met uw kinderen. Daarenboven worden tijdens de prijskamp zelf onder de toeschouwers bloemtuilen uitgeloot. Kategorieën Uiteraard spreidt zich deze prijskamp over drie kategorieën: Belgisch trekpaard, zadelpaarden en Haflingers. Bovenop de toegekende prijs ontvangt ieder deelnemer uit Groot-Aalst een herinneringsmedaille. Belgisch trekpaard: 6 kategorieën le kategorie: merries en hengsten, zuigelingen le prijs 400 fr. en eremetaal 2e prijs 300 fr. en eremetaal 3e prijs 300 fr. en eremetaal 4e prijs 300 fr. 5e prijs 200 fr. en volgende 2de kategorie: merries, jaarlingen le prijs 600 fr. en eremetaal 2e prijs 500 fr. en eremetaal 3e prijs 400 fr. en ereretaal 4e prijs 300 fr. 5e prijs 300 fr. en volgende 3e kategorie: tweejarige merries le prijs 800 fr. en eremetaal 2e prijs 700 fr. en eremetaal 3e prijs 600 fr. en eremetaal 4e prijs 500 fr. 5e prijs 400 fr. en volgende 4de kategorie: driejarige merries le prijs 900 fr. en eremetaal 2e prijs 800 fr. en eremetaal 3e prijs 700 fr. en eremetaal 4e prijs 600 fr. 5e prijs 500 fr. en volgende wwjm 5e kategorie: ongeprimeerde mer ries, 4 jaar en meer le prijs 1.100 fr. en eremetaal 2e prijs 900 fr. en eremetaal 3e prijs 800 fr. en eremetaal 4e prijs 700 fr. 5e prijs 600 fr. 6e prijs 500 fr. en volgende 6e kategorie: merries geprimeerd op Staatsprijskampen, 4 jaar en meer, uitgezonderd de kampioenmerrie van vorig jaar le prijs 1.300 fr. en eremetaal 2e prijs 1100 fr. en eremetaal 2e prijs 900 fr. en eremetaal 4e prijs 800 fr. 5e prijs 700 fr. 6e prijs 600 fr. en volgende Ereprijs: een kunstvoorwerp voor het mooiste en verdienstelijke paard. Een aanmoedigingspremie is voor zien voor de eigenaar die het meest bijgedragen heeft tot het welslagen van de prijskamp. Zadelpaarden: 5 le kategorie: mer ries en hengsten, zuigelingen le prijs 400fr. en eremetaal 2e prijs 300 fr. en eremetaal 3e prijs 300.fr en eremetaal 2e kategorie: merries en ruinen zon der tanden le prijs 700 fr. 2e prijs 600 fr. 3e prijs 500 fr. 4e prijs 500 fr. 5e prijs 400 fr. en volgende en eremetaal en eremetaal en eremetaal voor de mooiste en ragen heeft tot het welsl en volgende 3e kategorie: merries 3 en 4 jaar le prijs 900 fr. en eremetaal 2e prijs 800 fr. en eremetaal 3e prijs 700 en eremetaal 4e prijs 600 fr. 5e prijs 500 fr. en volgende 4e kategorie: merries 5 jaar en meer (volwassen tanden) le prijs 1.000 fr. en eremetaal 2e prijs 900 fr. en eremetaal 3e prijs 800 fr. en eremetaal 4e prijs 700 fr. 5e prijs 600 fr. 6e prijs 500 fr. en volgende 5e kategorie: ruinen met tanden le prijs 900 fr. en eremetaal 2e prijs 800 fr. en eremetaal 3e prijs 700 fr. en eremetaal 4e prijs 600 fr. 5e prijs 500 fr. en volgende nstelijke merrie. Een aanmoedigingspremie is voorzien voor de van de prijskamp. aflingers, 10 kategorieën, rganiseerd door en onder de verantwoordelijkheid van de Vlaamse Pierre Dauw. Kakemanstraat 67, 9370 Lebbeke. Tel. Ereprijs: een kunstvoorwerp eigenaar die het meest b(jged Haflingers: 10 kategorieën Bijzondere prijskamp voor H Haflinger-Club. Inlichtingen 35.81.19. Ereprijs: een kunstvoorwerp voor de mooiste en verdienstelijke haflinger. Een aanmoedigingspremie is voorzien voor de eigenaar die het meest bijgedragen heeft tot het welslagen van de prijskamp. De juryleden van deze wedstrijd zijn dr. W. Beekeman, K. Moereels, Van den Haute, W. Vermeir, W. Wijnant, dr J. De Mey, W. De Poorter, F. Van Melckebeke, W. Liebaut, A. Van Langenhove, G. Vinck, W. Tuypens, M. De Croes, A. Van Israël, P. Dauw en P. De Raedt. Het paard, een boeiend retro-fenomeen In Japan kende men noch Brussel noch Antwerpen. Men kende wél het Belgisch trekpaard. Maar ook dat is lang voorbij. De technologische ontwikkeling heeft de trekpaardenstapel fel afgeslonken. In 1987 werden nog slechts 500 veulens ingeschreven. Zorgwekkend alleszins. Toch betonen vele jongeren hedendaags een groeiende belangstelling voor paarden. Op moeilijke terreinen en in bosbouw heeft het paard echter nog niet uitgediend. Maar de slagader van de boerderij is het reeds lang niet meer. In mijnbouw, bij het trekken van schepen en bij vervoer van waren heeft het paard zijn rol vervuld. Momenteel wordt het nog gefokt als hobby en voor het vlees. LH Aalst Schoolfeest in de Binnenstraat. Het cirkus mocht niet op het programma ontbreken (a) Geen stoel bleef onbezet voor het optreden van de leerlingen van de stecelijke school in de Binnenstraat te Aalst bij te wonen. Talrijke ouders, grootouders, vrienden en kennissen en sympatizanten van de school waren aanwezig om onder een stralende hemel te kijken naar en te genieten van het optreden van de kinderen. Die optredens stonden helemaal in het teken van de muziek dat in zijn verschillende aspekten werd uitgebeeld. Kabaret, ballet en natuurlijk ook de new beat waren er te zien en te bewonderen. De leerlingen van het eerste leerjaar hadden hun inspiratie gezocht in het cirkus en traden aan als echte cirkuspaardjes en clowns. Het derde leerjaar had dan weer de nies in de neus en het vierde, vijfde en zesde leerjaar pakte uit met 'Geen idee', de titel van hun musical die onder leiding van mevrouw Van den Berghe, de lerares muziek, helemaal tot in de puntjes werd uitgewerkt.

De Voorpost | 1989 | | pagina 11