Erge nachtelijke woningbrand te Aalst Drie Regeringsmedailles in akademie De Voorpost - 30.6.1989 - 13 Sociaal dienstbetoon Volledig gratis en zonder enige verbintenis. Lokaal links achteraan de dreef tussen de Kapucijnenkerk en I Capucientje (hoek Sint-Jobstraat en Kapucijnenlaan) woensdag 28 juni van 18 tot 19 uur woensdag 12 juli van 15 tot 16 uur woensdag 26 juli van 18 tot 19 uur woensdag 9 augustus van 15 tot 16 uur woensdag 23 augustus van 18 tot 19 uur woensdag 13 september van 15 tot 16 uur woensdag 27 september van 18 tot 19 uur woensdag 11 oktober van 15 tot 16 uur woensdag 25 oktober van 18 tot 19 uur woensdag 8 november van 15 tot 16 uur woensdag 22 november van 18 tot 19 uur woensdag 13 december van 15 tot 16 uur woensdag 27 december van 18 tot 19 uur Voorafgaandelijke afspraak is niet vereist. Inlichtingen tel. 70.04.25. Baardegem In de schouwburgzaal van De Werf reikten kuituurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh en voorzitter van de Raad van Bestuur van de akademie voor muziek, ballet en toneel vorige zondagvoormiddag medailles en prijzen uit. Regeringsmedailles Een regeringsmedaille voor cello ging naar Lieven Van der Biest die trouwens de prijsuireikingsceremonie inzette met de vertolking van het Allegro Moderat uit het Concerto'nr. 3 in G van Boccherini. Een tweede regeringsmedaille, hoogste onderscheiding in de akademie, was voor Nancy Terryn voor voordracht en de derde voor Ewoud Van der Heyden voor gitaar. Stadsmedailles De zilveren medaille voor lyrische kunst was voor Martine Den Roover en die voor muziekgeschiedenis voor Marcel D'Hooghe. Biezondere prijzen De prijs Notenleer was voor Wim Ermens, Piano voor Hilde De Witte, viool voor Karolien De Moyer, gitaar voor Karen Lanckman, orgel voor Lieven Van den Broucke, slagwerk voor Linda De Wolf, dwarsfluit voor Annemie De Cock, hobo voor Vincent Van der Biest, trompet voor Guido Beeckman, blokfluit voor Inge Chiau, zang voor Jan Troch, lyrische Kunst voor Michel Supply, harmonie voor Tom Deneckere, ballet voor Marie Ghijselen, Bach voor Sarah Coessens, Muza voor Elke De Bruyckere, Nele Strijpens en Tim Blanckaert, Stefaan De Jonghe voor Geert De Meerleer, Benoit Van Lysebeth voor Adelbert Groebbens en De Catharinisten voor Marleen Brondeel. LH Aalst. Het was drummen bij het afhalen van het diploma aan de akademie (a) Aalst. Enkele juryleden die de uitreiking van de diploma's aan de akademie bijwoonden (a) Hopmarkt 17-18 u.: Concert door Stadsbeiaardier. Grote Markt 18 - 19 u.: Concert door Niets zonder Arbeid. Grote Markt 18.30 u. -19.30 u.: Vinkenzetting. Info: Dhr. Paul Van Sinaai: 77.31.30. Graanmarkt 19 - 20 u.: 11 -juli: toespraken door wd. Burgemeester Hoog- huys, Gastspreker Van Velthove, Voorzitter Vlaamse Raad. Binnenplaats stadhuis Muzikale animatie: Binnenplaats Stadhuis. 20.30 - 22.30 u.: optreden van Johan Verminnen band Vanaf 22 u.: Café chantant. Binnenplaats Stadhuis Woensdag 12.7 15-17 u.: Kaatstornooi Houtmarkt. Info: Herleving. Zaterdag 15.7 15 -18 u.: Finale Kaatstornooi Houtmarkt. Info: Herleving, Gouden Priesterjubileum Priester Frans De Gols deed zijn plechtige eremis in de Baardegemse parochiekerk op 15 augustus 1939. Op 15 augustus eerstkomend hoopt hij zijn 50-jarig priesterschap te Baardegem te kunnen vieren. Onder meer het Komitee Sint- Margriet staat reeds paraat met de voorbereidingen. O.m. filmvoorstellingen in de parochiezaal? De integrale opbrengst zal dienen voor het helpen financieren van de vieringsplechtigheden van dit gouden priesterjubileum van onze parochiaal rustend missionaris van het H. Hart. Hierbij een eerste schuifje van het feestprogramma Zaterdag 1 Juli 1989 Na de avondmis van 18.30 u. wordt de nieuwste versie van de film 'Zo leeft Baardegem' van amateur-cineast Honoré Mon sieur, met uitsluitend de mooiste fragmenten, geprojekteerd (1ste vertoning) Zondag 2 juli 1989 vanaf 16 u. op videoscherm I - verrassing voor de jeugd. vanaf 16 u. op scherm II - 'Zo leeft Baardegem' (2de vertoning) na de avondmis van 18.30 u. op scherm II 'Zo leeft Baardegem' (3de vertoning). Enerzijds wordt hier een uitzonderlijke gelegenheid geboden om een geliefd familielid of oude vriend nog eens terug te zien op het witte doek, maar anderzijds is uw financiële steun noodzakelijk om een optimale viering te verzekeren. Toegangsprijzen: volwassenen: 50 fr. en kinderen 20 fr. Dinsdag 15 augustus 1989 'O.L. Vrouw Hemelvaart' wordt een devote hoogdag! Onze parochiegemeenschap ter ere! Speciaal steunfonds - erecomité Personen of firma's die een speciale gift willen doen zijn uiteraard zeer welkom. Erelid: 500 fr. Beschermend lid: 1.000 fr. De lijst van deze milde schenkers zal worden gepubliceerd. Nieuw altaar Van de Zusters van het Crombeen krijgt de kerk van Baarde gem een oud barok-orgel dat momenteel nog in Vrasene staat en er moet uitgebroken worden en aangepast. Na goedkeu ring van de overheid zal de kerk van Baardegem meer haar vroeger uitzicht herwinnen. Wat er nu komt is zeker veel mooier dan wat er ooit heeft gestaan en dat totaal verpulverd en vernietigd is. Parochiefeesten Ter gelegenheid van de jaarlijkse Magrietfeesten op donder dag 20 juli ommegang en openluchtmis waarna eetgelegen heid in de parochiezaal. Op vrijdag 21 juli belotwedstrijd. Op HcrdCfSGITI zaterdag ontspanningsavond voor de jeugd en op zondag andermaal restaurant. sen (82) en Clementina Van de Perre (79). Ze vierden onlangs de zestigste verjaardag van hun huwelijk. Namens het stads bestuur werd hen hierbij een geschenk overhandigd. Uitslag 39' Grote Prijs Marcel Boumon Donderdag 22 juni vanaf 14.15 u. te Erembodgeem-Terjoden. Omloop der Denderstreek voor internationale liefhebbers. Aantal deelnemers: 120. Uitslag: 1. Wemer Van Rompaey (Berlare), de 140 km. in 3u. 12 min., 2. Miguel Azevedo. 3. Fabrice Naessens, 4. Walter Verstrepen, 5. Walter De Veerman, 6. Gilbert Kaes, 7. Edward Mintjens, 8. Philip De Baets, 9. Peter Saey, 10. Danny Van Der Massen. Uitslag 54' Grote Prijs Forum Zondag 26 juni 1989: koers voor nieuwelingen, ingericht door V.C. De Donderzonen - Forumvrienden. Vertrek te 13.50 u. in de Keppestraat. Afstand 58 km 8 ronden van 7,3 km (open omloop) Uitslag: 1. Steven Henderickx (Hillegem), de 58 km in 1u 37 min., 2. Philip Hermé, 3. David Van Ginderdeuren, 4. Pascal D'Hondt, 5. Danny Van Goethem, 6. Koen De Cooman, 7. Yves Van der Straeten, 8. Bart De Geyter, 9. Peter De Cabooter, 10. Luc De Gent. Uitslag 55' Grote Prijs Forum Zondag 26 juni 1989: koers voor juniores, ingericht door V.C. De Donderzonen - Forumvrienden. Vertrek te 15.55 u. in de Keppestraat. Afstand 88 km 12 ronden van 7,3 km (open omloop). Aantal deelnemers: 26. Uitslag: 1. Hans De Meester (Mere) de 58 km in 2u. 17 min., 2. Peter De Wulf, 3. Peter Vettenburg, 4. Geert De Graeve, 5. Geert De Kinder, 6. Frank Van Damme, 7. Gunther Penne, 8. Frank Asselman, 9. Guido Van Drogenbroeck, TD's In parochiezaal Aan te vragen door twee personen boven de 25 jaar die zich verantwoordelijk stellen voor korrekte uitvoering van het kontrakt en voor ordentelijk verloop. Beide personen dienen fulltime in de zaal present te zijn. Aan de parochiezaal werden opnieuw verbeteringen aange bracht. Per fiets naar Lourdes Morgen zaterdag vertrekken leden van 'De Vliegende Spaak' per fiets naar Lourdes. Te 7 u. worden de fietsen gezegend. Erembodegem K.S.A. Inzameling oud-papier Op maandag 3 juli '89 vult K.S.A.-Sint-Amandusbond - Erembodegem (terug) een papiercontainer. Wie de groep hierbij wil steunen, kan oud papier steeds afzetten onder het pompafdak, of onder het afdak achter het K.S.A.-Heem 'Erembout', Bredestraat 37, Erembodegem. De groepsleiding zou U wel bijzonder dankbaar zijn indien U dit zou willen afzetten, goed ingepakt en toegebonden, of in dozen. 7' Grote Wandeltocht C.V.P.-Jongeren Zondag 2 juli 1989, Vertrek tussen 14.30 u. en 15.30 u. aan de kantine van S.K. Erembodegem, Gerstenstraat. Aankomst ten laatste om 17.30 uur. Inschrijving: kantine S.K. Erembodegem. Deelneming: 50 F. Diamanten bruiloft In de Kleistraat 50 te Erembodegem wonen Andreas Vermoe- Harmoniefeesten De Koninklijke Harmonie -Concordia et Docilitas' Herdersem gesticht in 1783, organiseert andermaal Harmoniefeesten op de koer van de gemeenteschool aan de Grote Baan. Steeds met gratis toegang. Vandaag vrijdag 30 juni concerteert de Kon. Fanfare St-Cecilia uit Meldert te 20.15 u. in de feesttent te 21.15 u. gevolgd door de Fanfare De Terjodenaren. Doorlopend brochetten, wijn- en ijsbar, pannekoeken, muzika le ambiance en cafó-chantant. Morgen zaterdag 1 juli verzorgen De Ware Belgen uit Oude- gem te 19.15 u. een concert en te 20.15 u. treedt de Kon. Harmonie Sint-Cecilia Hekelgem op. Animatie zoals op vrijdag. En zondag 2 juli speelt de Kon. Muziekmaatschappij Appels te 19 u. en verder ambiance met Pol en Gert Coppens? Vanaf 12 u. is op zaterdag 1 en zondag 2 juli het restaurant open met steaks en forel, eventueel met soepje vooraf en nagerecht. Alles aan demokratische prijs. Met dank aan chocolaterie Callebaut, Joris Gilbos, Jef Schud- dinck en Jacque Van Mulders. Centrumfeesten In en rond het Parochiaal Centrum kan u van 12 tot 16 augustus terecht voor de traditionele Centrumfeesten met een vernieuwd programma. Familiemaaltijden op zondag 13 en dinsdag 15 oogst, op zondag 13 kwis en opnieuw een namiddag voor gepensioneerden. Hofstade Autozoektocht Op zondag 2 juli aanstaande wordt, ter gelegenheid van de Hofstaadse Centrumfeesten, een eerste Toeristische Auto zoektocht georganiseerd. Start aan het Parochiaal Centrum tussen 13 u. en 14.30 u. Deelnameprijs: 150 BF per persoon. Deze zoektocht is geen snelheidsrace, wel een leuke trip doorheen de mooiste en onbekende hoekjes van het Land van Aalst. De totale afstand van de tocht bedraagt ongeveer 70 km. Dank zij een uitgebreide sponsoring hebben de organisa toren een prachtig prijzenpakket bij elkaar gezocht, dat ruimschoots de waarde van de deelnameprijs overschrijdt. Tenslotte stippen wij ook aan dat de zoektocht zich niet in de eerste plaats richt tot 'professionelen', maar veeleer tot mensen die trek hebben in een gezellig namiddagje uit. Meldert Zomerse jubeltocht VTB-VAB-Affligem wil a.s. zondag 2 juli de Hekelgemse toeristensten achterna in het 'Land van Asse'. Het gaat om de oriëntatiesteen die destijds de Hekelgemse Molenberg sierde. Daarna Breughelkermis met varken aan 't spit en volksspelen. Lombeekvrienden In kultureel centrum Affligem tentoonstelling tot en met zondag 9 juli door de Lombeekvrienden Leo Van Eenoo, Theo Borloo, Hilde Van den Steen, Jan Willems en Bernadette Van den Steen. Toegankelijk op zaterdagen van 14.30 u. tot 20 u. en op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. Morgen zaterdag 1 juli in zalen A vernissage van de retrospek- tieve tentoonstelling Edgar Dumoulln en Roger Van Esbroeck, schilderijen enerzijds en beeldhouwwerken anderzijds. Bloed geven De afdeling Meldert - Baardegem van het Rode Kruis organi seert een bloedafname te Meldert in zaal 'Bij Herman' op dinsdag 11 juli van 18.30 tot 20.30 u. Volgende bloedafname op dinsdag 10 oktober. Muziekfeest A.s. zondag 2 juli organiseert de Koninklijke Fanfare Sint- Cecilia haar jaarlijks muziekfeest met eigen optreden en optredens van verbroederde maatschappijen in de hovingen van café Bij Herman op het Dorp. Naar La Roche en Durbuy Met ACV-Meldert naar onze Ardennen per autocar op zater dag 19 augustus met vertrek aan het Parochiecentrum te 7 u. Bezoek aan beide steden. Vrij middagmaal. Kans tot geleid bezoek? Prijs: 400 fr. voor reis, fooi en geleid bezoek te Durbuy. Inschrijven bij Leon Aelbrecht, Frans Asselman, Henri De Backer, Jan De Geyselaer, Jean de Vriendt, Alfons Maes- schalck, Roger Plets, Harry Rabaut of Pierre Van Caecken- bergh. Parochiecentrum Ontvangen U op 1 - 2 juli Pierre en Lucienne Amandt. Op 8 - 9 juli zijn dat Tanja Nuelant, Inge Moemaut en Steve van de Winkel. En op 15 -16 juli Oktaaf Bruyninckx, Inge Moemaut en Ronny Creygelman. Meldert 1889 - 1989 Op vrijdag 29 en zaterdag 30 september en op zondag 1 oktober organiseert de Heemkundige Kring De Faluintjes in het parochiecentrum een tentoonstelling Meldert 1889 - 1989 ter gelegenheid van de viering van eeuweling Oscar De Vis. Heel wat mensen stelden er reeds foto's; teksten, plannen en voorwerpen voor ter beschikking. Wie wil meewerken kan kontakt opnemen met Arnold Van de Perre of Guy De Backer. Alles is verzekerd en wordt met de meeste zorg tentoonge steld. Dorps- en parochiefeesten WKSM organiseert dorps- en parochiefeesten op zaterdag 9 en zondag 10 september. De hopduveltjes zorgen voor een volledig programma. Détails volgen. Belotten Iedere eerste zaterdag van de maand is er belotting in het parochiecentrum voor het kampioenschap. Beheerswerken Wie wil meewerken aan beheerswerken op een perceel aan de rand van het Kravaalbos kan zich richten tot de afdeling Denderland van De Wielewaal, per adres Frangois Van den Bergh, Dorpstraat 55. Tel. 052/35.64.29. Moorsel Bedevaarten Op 4 juli naar O.L.V. van Banneux. Info: Clement Wille, Avouéstraat 2. Op 5 juli naar Broeder Isidoor te Kortrijk. Info bij Louise Raes, Kloosterstraat 7. Op 6 juli naar Scherpenheuvel. Info bij E.H. Pastoor of bij Diaken Rik. Van 17 tot 24 juli naar Lourdes per vliegtuig. Info bij Pater Edgard. Springen om te overleven Aalst. Voordracht door Simonne Reynders over Egypte in het teken van Horus in het Aalst. 10.000 jaar sport in Aalst. Op weg naar een andere proef en tussendoor even een Vredeshuis (a) rondedansje proberen (a) Tijdens de gemeente raadszitting van verleden dinsdag tot woensdagmor gen werd burgemeester De Maght plotseling weg geroepen met de melding dat er in de Jan Leliestraat in de buurt van het Toren hof brand was ontstaan met mogelijkheid tot uit breiding. De 58-jarige Malvina Neu- ckerman, een weduwe wo nende in huis nr. 36 had als vurig gelovige vrouw een kaars aangestoken, haar handen gevouwen en een vurig gebed gepre veld. Toen ze even later terug de ogen opende werd ze geconfronteerd met een heuse vuurgloed. Haar kamerjas over de vlammen gooien haalde niets uit. Ze kon alleen vluchten en de slapende jongens wekken. Buren hoorden de vrouw rond 22.30 u 'brand' roe pen. Toen een ruit stuk ging en dus nieuwe zuur stof werd aangevoerd werd de brand fel aange hitst. Bij het blussen dat tot rond 1 u duurde raakten twee brandweermannen gewond. Dat was ook het geval met zoon en kleinzoon van de weduwe die vanop de eerste verdie ping om hun leven te red den uit het venster spron gen. Met brandwonden werden ze naar het OLV- ziekenhuis in allerijl over gebracht. De twee gewon de brandweermannen zijn sergeant Donald Van de Maele en brandweerman Johny Van den Hauwe. De eerste werd bewuste loos door collega's buiten getrokken. De tweede had brandwonden aan de handen. De brand werd aangewak kerd op spektakulaire wij ze door een doorgebrande aardgasleiding. Specialis ten van Intercom kwamen er aan te pas. Na 4 uur te hebben gegraven slaagden ze erin de steekvlam te neutraliseren door het af sluiten van de gastoevoer. De ganse woning van Mal vina Neuckerman werd de prooi der vlammen maar ook de woning van buur Frans De Moor werd zwaar beschadigd. Zoon Ronny Van der Vin- cken verzwikte bij de sprong de voet en kleinzoon Sandy liep kwetsuren op aan de ar men toen hij het glas uit het raam stuk sloeg. LH Op de luchthaven van Zaven- tem zijn momenteel 15.347 personen tewerk gesteld. De meesten daarvan in de administratieve en technische diensten. Het vliegend perso neel beslaat uit 1.801 per sonen. De Raad voor de Reklame heeft zijn jaarverslag gepubli ceerd. In 1988 waren er heel wat tussenkomsten: 223 rekla- megevallen werden onder zocht tegenover 233 in 1987. Trailer, de beurs voor opleg gers, aanhangers en karros siers, zal dit jaar van 24 tot en met 27 november plaatsheb ben in de Hallen van Kortrijk. De beurs zal liefst 25% groter zijn dan in 1987. Een groep Antwerpse kunstrestaurateurs heeft de vzw Art Restorers Association opgericht die beschikt over een wetenschappelijke adviesraad op universitair niveau. Menwil ook een restauratiehuis op richten. Voor meer informatie Rubenslei 10 bus 9 te 2018 Antwerpen: (03/232.88.73 of 231.56.47).

De Voorpost | 1989 | | pagina 13