PORT Sportkring opnieuw met Uefa's De 'straatlopers' van Sint- Gillis IIIJMIII V T M hoofdsponsor van Eendracht Aalst :r -I Hugo De Loose op het sintelpad J eugdtor nooi 'Memorial Frans Brusselmans' Voorstelling nieuwe jeugdspelers van Sportkring Sint-Niklaas De Voorpost - 30.6.1989 - 17 qecboK Voetbal. Manager Bauwens van S.K. Sint-Niklaas heeft een goed oog in de toekomst (dw) ATLETIEK belangstelling luisterende ou ders die zoonlief vergezelden op deze toch wel heuglijke dag. Want uit een selektie van zo'n 130 elementen werden slechts 21 spelertjes weerhou den om de geel-blauwe klub- kleuren hoog te houden. Met veel belangstelling luisterden ook de jonge gasten naar de wijze woorden die onder meer Paul Theunis, als hoofd trainer maar ook Chris Van Puyvelde als jeugdkoördina- tor voor hen over hadden. Paul Theunis verwees naar een eerste stap in een lange karrière en Chris Van Puyvel de verraste de jongens met de uitspraak dat niet het resul taat telt maar wel de kwali teit. Hiermee bedoelde hij dat voetbal een ploegsport is en dat men zelf aan de eigen kwaliteiten moet schaven in de lange top naar, misschien, het eerste elftal. In dit moder ne voetbal moet iedereen op een aantal plaatsen kunnen ingeschakeld worden, aldus nog Van Puyvelde zodat in die leerschool het resultaat misschien wel eens achterwe ge kan blijven in de opleiding. Chris Van Puyvelde, die als suksesvol trainer van FC Ger- da niet alleen zijn ondervoor zitter en nu jeugdvoorzitter van Sportkring, Frans De Ca- luwé gevolgd is weet waar over hij praat en het is duide lijk dat Sportkring in hem een waardig opvolger binnenge haald heeft voor Regi Van Acker, die voortaan de Uefa's onder zijn hoede zal nemen. Voor Van Acker ook geen sinecure want Sint-Niklaas was een tijdje uit de cirkulatie met deze (jeugd-)troef. Nu Sportkring echter terug de verloren plaats in de Liga heeft herwonnen, voelt het zich meer dan herboren en zullen de resultaten dan toch niet uitblijven. Van 2 tot en met 9 juli organiseert T.C. 78 Hamme het tweede jeugdtornooi ter nagedachtenis van haar gewézen voorzitter Frans Brusselmans, die overleed op 1 november 1987. Alle jongens en meisjes van volgende klubs werden erop uitgenodigd; TC Galenus, TC De Wuiten, TC Hamme, TC De Lelie, Scheldedreef, Vlaskia, Hof ter Burst, Pavinom, TC Savanti, KAVD, TC Soeks, TC Temse, Openb. Zele, Topspin. TC 78 en TC Zeelse. Volgende reeksen werden georganiseerd: - preminieraen in 1979 en later) - miniemen 1977-1978) - kadetten 1975-1976 - scholieren 1973-1974) Aan de clubs met de meeste vertegenwoordigers m de kwartfinales van alle reeksen wordt de wisselbeker 'Frans Brusselmans' voor een jaar overhandigd. De finales zijn voorzien op zondag 9 juli. Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Inderdaad, na het groen van een voetbalterrein en de zaal van het minivoetbal, heeft Hugo De Loose, woonach tig op de Zelebaan in Grembergen, een ander terrein gevonden om zich sportief te bewegen. Hij ruilde de voetbalshoes voor de spikes en nadat hij maandenlang driemaal per week intensief trainde nam hij voorbije zondag deel aan het kampioenschap van Vlaan deren voor veteranen in Lokeren. Grote verrassing, Hugo won de 100 m in 12"06. En dat resultaat is helemaal niet mis. Voor zijn moed en inzet mag Hugo, trouwens een zeer bescheiden man, gerust gefeliciteerd worden. Voetbal. De jeugdaanwinsten van SK Sint-Niklaas (dw) Op onze sportbladzijden vindt u een uitgebreide reportage met zeer veel foto's over 'Jogging 2000' in Sint-Gillis-Dendermonde Zij waren met meer dan zevenhonderd om de tropi sche warmte te trotseren en een kleurrijk bezoek te brengen aan kermisvierend Sint-Gillis. We kozen deze foto omdat we hier echt de indruk hebben dat het om pure ontspanning gaat, een gezinsjogging van de bovenste plank, zonder eindrangschikking. Het joggen en stratenlopen krijgt immers meer en meer een kompetitief karakter en dat was zeker de bedoe ling niet In aanwezigheid van burge meester Freddy Willockx en het voltallige jeugdbestuur van de Wase tweede nationa- ler werden naar aanleiding van het afsluiten van de trans fermarkt de nieuwe jeugdspe lers, waarop Sportkring ver trouwt, voorgesteld. Jongens die in de loop van het voorbije seizoen opge merkt werden door de leden van de omvangrijke scou- tingskommissie die Sport kring rijk is en waar men terecht fier op mag zijn. De voorzitter van die kom missie, Roger Bruggeman, heeft samen met sekretaris Willy Berckmoes en de ijveri ge 'scouts' Ivo Arens, Edy De Winter en Willy Rooms onge twijfeld weer prachtig werk verricht. Want niet minder dan 21 nieuwe jeugdspelers zullen Sportkring vanaf dit seizoen vervoegen. Zij wer den door algemeen koördina- i tor Theo Bauwens dan ook j passend gehuldigd wanneer deze de turbulente geschiede- j nis van Sportkring nog eens herhaalde, aan de met veel Voetbal. Ook Michel Verschueren is blijkbaar nog geïnteresseerd in de toekomst van Eendracht Aalst (en Lozano...?) (da) De band tussen de voetbal- Drink, georganizeerd door de meer dan 150 belangstellen- sport en het bedrijfsleven is Kamer van Koophandel en den naar het Hotel Royal meer en meer een feit. Duide- Nijverheid te Aalst, was dit Astrid lokte, o.m.; "Bij de lijk is dat zij elkaar wat te het hoofdthema. Voorzitter nieuwe bestuurswissel bij bieden hebben. Eric Goethals (E. Aalst) zei Eendracht Aalst zijn mensen Tijdens een Business- tijdens deze bijeenkomst, die uit de zakenwereld bereid ge- Voetbal. Eendracht Aalst start duidelijk met ambities. De klubdirigenten kaarten nog even na over de voorbije transferperiode (da) vonden de club weer gestalte te geven. Ook vele medewer kers zetten zich hierbij op een professionele manier in. De uitdaging is groot. E. Aalst wil niet alleen in de regio, maar ook nationaal een voor aanstaande rol vervullen. Eendracht Aalst heeft daar toe troeven: een trouwe sup- portersaanhang, een gunstige geografische ligging en een vernieuwd beleid", aldus Eric Goethals. Om echter een klub met naam en faam uit te bou wen is er heel wat financiële inbreng nodig. Het is een pu bliek geheim dat, wanneer de nieuwe beleidsmensen het roer overnamen, Eendracht Aalst opgezadeld zat met een schuld van ruim 30 miljoen frank. Als we de resultaten ontleden komen we tot de vaststelling dat Eric Goethals en Co flink op weg zijn om die schuld te verzilveren. V.T.M. werd o.a. bereid gevonden om als hoofdsponsor te funge ren. De Vlaamse Televisie maatschappij is zinnens vol gend voetbalkampioenschap een aparte belangstelling te koesteren voor het voetbal in tweede klasse. Bovendien kan Eendracht rekenen op de ex tra-steun van grote bedrijven als Duvel, KB, Amylum, Ar- zoni en het stadsbestuur van Aalst. Bovendien worden bu siness-seats ingeschakeld en die gaan als zoetekoek van de hand. Nog tal van andere ini tiatieven zijn in uitwerking, waaronder het verder uitbou wen van het stadion. Eendracht Aalst schijnt nu te verrijzen uit een lange pe riode met veel problemen en moeilijkheden, dankzij een metodisch ekonomisch uitge bouwd beleid. Fiche Eendracht Aalst Stamnummer: 90 Aansluiting KBVB: 1919 Kleuren: wit-zwart Voorzitter: Eric Goethals Sekretaris: Jean-Pierre Van Droogenbroeck Manager: geen Trainer: André Van Mal- deghem Hulptrainer: Eddy Everaert Aangeworven spelers: Man- diangu Jules (Hasselt), Man man Geert (Poederlee), Lo zano Juan (Anderlecht), Van de Keere Julien (Eeklo), Ver- heyden Geert (VK Tienen), Wittebole Didier (Ander lecht) Afgestane spelers: Bassett Graham (O. Charleroi), Baeyens Dirk (Lede), De Cremer Mare (Hoogstraten), .D'Hooge Geert (AA Gent), Elaut Marnic (Eeklo), Gee- raerts Glenn (Fr. Borains), Matthijs Pascal (Lede), Moy- son Wim (Wolvertem), Pee- ters René (Eeklo), Van Wil- derode Hans (Hekelgem) Spelerskern: Chunga Mozes (17.10.65 Zimbabwe), De Bruycker Gert (02.02.71), De Maere Stephane (03.08.63), De Lathouwer Bart (28.03.70), Derijck Milko (16.03.63), De Schrijver Hans (16.11.65), De Waegeneer Sven (15.06.69), De Wolf Wim (17.03.67). Droeven Philippe (26.05.65), Eeckhout Frank (13.06.70), Limpens Luc (03.04.62), Lozano Juan (13.08.55), Mandiangu Jules (18.03.63 Zaïre), Mariman Geert (18.02.65), Moortgat Godfried (22.08.61), Van de Keere Julien (06.08.59), Ver- heyden Geert (18.09.67), Wittebole Didier (22.11.65).

De Voorpost | 1989 | | pagina 17