Het stijgers-syndroom 4 Geert Van Roy naar K.A.V.D. Transfer-overzicht van onze streekploegen 18 - 30.6.1989 - De Voorpost VOETBAL Nog nooit was de transfer bedrijvigheid in onze kon- treien zo hevig als deze voor bije transferperiode. Toen dinsdagnamiddag de registers gesloten werden van dit vraag- en aanbod-wereldje voor voetballers waren meni ge ploegen zelfs een... ploeg rijker geworden. Het is geen abnormaliteit als men bij en kele klubs dertien of zelfs veertien nieuwe namen ziet opduiken om de rangen te komen versterken. Vanwaar nu die plotse be langstelling voor al wat kan sjotten? Wel, die ligt natuur lijk voor de hand. In de pro vincie Oost-Vlaanderen, hier dus, wordt aan het einde van volgend seizoen een reeks tweede provinciale toege voegd. Bijgevolg worden ook alle reeksen onder tweede provinciale gereorganiseerd en kunnen uit die diverse reeksen bijkomende stijgers aangeduid worden. In de praktijk komt het hierop neer dat er naast de kampioen van derde provin ciale ook nog de vier volgende ploegen in de rangschikking in aanmerking kunnen komen voor promotie. In vierde pro vinciale zullen er naast de kampioen zelfs een vijftal klubs zijn die de laatste reeks vaarwel kunnen zeggen. Net als bij de omstreden P.M.U. worden dus de top vijf plaatsen in ons provin ciaal voetbal heel belangrijk. Hoger dan tweede provinciaal blijft alles naar wat we kun nen zeggen rustig te noemen. Vooral K.S.V. Temse hield zich opvallend stil op de trans fermarkt ten opzichte van vo rige seizoenen. Eerste provin ciale wordt dan ook een streekaangelegenheid voor ons want naast Temse zullen Robur Moerzeke, SK Lebbe- ke, Kallo, Svelta Melsele en KAV Dendermonde heel wat derbies kunnen afhaspelen. In hogere regionen valt het stilzwijgen van SK Beveren direkt op. De Freethielploeg hoopt zich met een minimum aankopen te handhaven in de hoogste afdeling. In tweede afdeling daarentegen heel wat meer bedrijvigheid. Sport kring Sint-Niklaas was weer goed voor een dozijn aanwin sten en Eendracht Aalst mikt meer op het kommerciële door V.T.M. aan te trekken als sponsor. Publicitair alvast een stunt van de Ajuinen als men weet dat deze Vlaamse Televisie Maatschappij op woensdagavond tweede afde ling voor de spots wil bren gen. Alvast te volgen. Om alles nu echter om te zetten in wie naar waar gaat, volgt deze overzichtelijke transferkolom van alle streekploegen. 1' Nationale KSC Lokeren Trainer: Aimé Anthuenis Aangeworven: Gert Vander- meulen (Tienen) Rudy Hoes (Geel) Krajisnik (Westerlo) Peter Ogaba (Nigeria) Pier Janssen (Anderlecht) Calogero Taibi (Charleroi). Afgestaan: Didier M'Buyu (Charleroi) Patrick Versavel (KV Me- chelen) Pierrot Schiepers (Genk) 2e Nationale Eendracht Aalst Trainer: André Van Mal- deghem Aangeworven: Juan Lozano (Anderlecht), Jules Mandian- gu (Hasselt), Geert Mariman (Poederlee), Julien Van de Keere (Eeklo), Geert Ver- heyden (Tienen), Didier Wit- tebole (Anderlecht) Afgestaan: Mare De Cremer (Hoogstraten), Geert D'Hooghe (AA Gent), Mar- nix Elaut (Eeklo). Glenn Geeraerts (Francs Borains), René Peeters (Eeklo), Hans Van Wilderode (Hekelgem), Graham Bassett (Olympic), Wim Moyson (Wolvertem), Pascal Matthijs (J. Lede), Jo- han Van Poelvoorde (Nino- ve), Zoran Samardzija Jules N'Delema André Raes Robur Moerzeke SK Lebbeke Trainer: René Verniers; hulp trainer: René Vlaeminck Aangeworven: Eddy De Mal- sche (def. SK Lebbeke), Ma rio Ringoot (1 j. Baasrode), Geert Nimmegeers (Eksaar- de), Fritz Maes (1 j. Excel sior), J.P. Van Geyte (1 j. Gersa), Stefan Goossens en Luc Van Osselaer (terug aktief) Afgestaan: Franky De Vos (Baasrode), Tom Herrewege en Tom De Geest (beiden S.N.S.) Trainer: Fons De Ferlenger Aangeworven: Kurt Claessens (SK Beveren), Filip Balis (Stade Leuven), Rudy Mat thijs en Bert De Schrijver (Wieze), Kris Vanden Meer- sche (Schellebelle), Leo Die- rickx (Evere) Afgestaan: Eddy De Malssche (Robur), Paul Van Doorse- laer (Wichelen), Tom Man gelschots en Piet Perdaens (SC Lokeren), Bert en Kristof Mannaert (SK Beveren), D. Keymeulen (SK Beveren) Svelta Melsele E. Meldert Sint-Niklaas Trainer: Paul Theunis Aangeworven: Franco Pirelli (VW Hamme), Luc Keppens (E. Zele), Piet Verschelde (SK Roeselare), Bart De Wael (E. Wervik), Rik Van Cauter (Jong Lede), Jos Kay- ser (Serooskerke), Marion Van der Zanden (Halsteren), Patrick Geersten (De Klin- ge), Paul Geertsen (De Klin- ge), Olivier Crasson (Ander lecht), Luc De Vroe (FC Brugge), Mare Calleeuw (FC Brugge), Jos Lathouwers (Wolvertem), Marino D'Hooghe (Zelzate) Afgestaan: Wim Vijlders (Melsele), Rudy Van Raem- donck (Ertvelde), Patrick Vinck (Borgerhout), Alex Roskam (Borgerhout), Geert De Maeyer (Temse), Werner De Vocht (Heultje), André Kiekens (RCH Gent), Musta fa M'Rabet (SV Asse). 1' Provinciale Trainer: Freddy Buyl, hulp trainer Guido Van Nieuwen- hove Aangeworven: Theo Bordui (E. Zele), Dirk Michelet (Dendermonde), Franky Ma- ris (SK Beveren), Pascal Van Gheem (SK Beveren), Kenny Gerein (Beveren), Patrick Van Heukelom (SK Beve ren), Marc Waumans (V.T.), Marc Van Den Nieuwenbriel (V.T.), Geert Van Leuven- Aangeworven: Luc Mulle (def. Wijnegem), Peter Van Marcke (def. Excelsior), Luc De Clippeleir (V.T.), Jaak Wagemaeckers (SV Melsele), Rudy Stuer (lj. Bazel), Dan ny Haemerlinck en Frans Verberckmoes (terug) en Pe ter Lijssens (Sint-Anneke Sport) Afgestaan: Kris Stitsels (terug Zwijndrecht), Danny Cock- heyt (terug De Klinge), Wuy- tack (terug Robur), Benny Van Polfliet (SV Lokerse 1 j.), Bob Weyn (SK Kieldrecht def.). Baasrode Trainer: Guido De Leeuw Aangeworven: Mare Schei- Trainer: Lucien Ghellynck -/•»«. Aangeworven: Stefaan De ^ens (1 J- Merchtem), Guy Smet (RWDM), Erwin Ver- Van Do1>e (E- Ze'e). Gun- peten (RCH Gent), Christo- ,her Lemmens (Buggenhout), phe Cornells (Kerksken), Ed- Ganny Baert (V.T.), Yvan dy Tonnelier (R. Lebbeke), ^an (Opdorp), Michel Henri De Smedt (Merchtem). ^an (Opstal), Luc Mi- De verbintenis met Wim De chiels (KAV Dendermonde), Brandt (definitief) en Rik ?udy. Cornells (Muizen), Dhaen (1 j.) werd verlengd. Afgestaan: Dirk Geeraerts (SK Aalst), Eddy Goffin (Herdersem), Luc De Co- ninck (Teralfene), Jan Van Mol (Herdersem) Afgestaan: Mare Bosman (Klein Laar), Kenny Van Spittael (R.S. Haasdonk), Pol y Provinciale Dekkers (1 j. Kallo), Geert Z rrovinciaie Beck (1 j. H.Sinaai), Mare Vercauteren, Rudy De Jon- SK Klinge ghe en Filip Van Mieghem (1 j. Meerdonk), Jaak Waege- maeckers (Kruibeke), Wer ner Van Buel (Zwijndrecht) en Mare Janssens (terug naar Kallo) Francky De Vos (Robur Moerzeke), Valeer Van den Neste (SK Grembergen), Jo- han Pieters (V.T.) Afgestaan: Mario Ringoot (Robur), Gino Ringoot (Rap. Lebbeke), Jan Lyneel (Op stal), Johan Daman (Op- dorp), Mario Fallet (Op- dorp), Boudewijn Van de Putte (Opdorp), Eddy en Ivo Van Keer (Lutterzele) Vrijdagavond 23 juni werd de transfer in orde gebracht van Geert Van Roy (33), een spits die gedurende veertien jaar bij Eendracht Aalst de dienst uitmaakte en die vorig jaar evolueerde in de rangen van Oudenaarde. Samen met Tom De Visscher (21) van Bomem en oude bekende Van Nieuwenhuy- se zal hij moeten instaan voor de doelpunten. Van Roy, die nog niets van zijn intrinsieke klasse verloren heeft, hoopt in Dendermonde nog een mooie 'fin de carrière' te kunnen beleven. Mare De Kunder keert terug naar een eersteklasseploeg in het Nederlandse amateurvoetbal. De voorspelde overgang van een andere Nederlander naar paars blauw gaat niet door. De betrokken speler kreeg een job aangeboden in Sluis en zal dus in Zeeland blijven spelen. Vermelden we nog dat Patrick De Ruyter naar Stade Leuven gaat spelen en dat oud-KAVD'er Dirk Michelet zijn tenten opslaat in Melsele, dat meer en meer een filiaal van SK Beveren lijkt te worden. Allicht kunnen er zaterdag en zondag nog transfers geregeld zijn, maar daarvan houden we U in aparte bijdragen op de hoogte. TK Meldert SK Kallo Trainer: Cesar De Maeyer Aangeworven: Ignace Deck mijn (SK Sint-Niklaas), Dan ny Rijsbrack (2 j. SK Beve ren), Geert Van de Graef (2 j. Beveren), Marc Van Stappen (1 j. Stekene Sportief), Filip Van Steenhuizen (1 j. Moer- beke), Mare Janssens (komt terug van Melsele), Alain Van der Aa (1 j. Beveren), Tom Schokkaert (1 j. Hobo ken), Jan Heyrman (Haas donk), Mathieu Michelet (H. Sint-Pauwels), Jurgen Schroyens (Svelta Melsele). Afgestaan: Danny Hamer- linck (terug naar JV Kruibe ke), Jackie Arcatie (1 j. Klein Laar), Luc Maes en Erwin Van Royen (1 j. W.S. Mee rdonk) K.A.V. Dendermonde Trainer: Toon Pfaff Aangeworven: Peter Moreels (1 j. St. Wetteren), Werner De Bruyn (1 j. SV Bornem), Tom De Visser (1 j. Bornem), Geert Van Roy (def. Oude naarde), Ronny Steeman (def. E. Zele) Afgestaan: Mare De Kunder (V.V. Hoek NI.), De Ruyter (terug Berchem), Mare Le brun (Wuustwezel), Peter Laureys (SC Lokeren), Luc Michiels (1 j. Baasrode), Ben ny Vercauteren (1 j. SV Lo kerse), Tom Rijdans en Nico Van den Bossche (beiden 1 j. naar SC Lokeren) Trainer: Eddy Frankaert, hulptrainer Peter Van Hau- wermeiren Aangeworven: Franky Van Duyse (def. Hoogeinde), Ru- Trainer: dy Van der Linden (def. H. cheret Vrasene), Peter Janssens (1 j. Aangeworven: Luc Spitaels Sint-Gillis-W.), Danny Cock- (O. Brakel), Bruno Crockaert heyt (terug van Kruibeke), (Zuun), Ronny Buyle (Hekel- Erwin Vermeulen (terug van gem), Peter Saerens (Peize- Uefa's Lokeren), Rudy Cal- gem), Rudiger Libbrecht lander (1 j. SC Lokeren) (Vlierzele), Luc Verdoodt (J. Afgestaan: Paul en Patrick Lede), Bart Corthals (J. Le- Geertsen (def. Sp. Sint-Ni- de). De verbintenis met Chris klaas), Bert Van Dorselaer (1 Everaert, Ludo De Bolle en j. Kieldrecht), Paul Reyns (1 Guy Dhauwers werd ver- j. White Boys), Paul Coecke lengd. (def. VW Hamme), J.M. Van Afgestaan: Marc Van den Ee- Maes (FC Gerda), Martin Van Daele (FC Gerda), Dan- Kjejn Laar Vrasene ny Aendenhof (SK Sombe- ke), Jan Smet (FC Sint-Gillis- W Yvan strobbe (FC Sint- Trainer: Francois Danneel Gillis-W.), Reggy De Maeyer Aangeworven: Jackie Arcatie (VV Str. Stekene), Dirk Ver- (1 j. Kallo), Gerry Stremers, berekmoes (VV Straatje), J.P. Boon en Peter Calle (al- Dirk Samson (Herl. St.-Pau wels) Jean-Pierre Clo- 3e Provinciale FC Stekene Sportief Trainer: Mike Reed Aangeworven: Dirk Van Strij- donck (VK Tielrode), Wim Waegeman (1 j. Lokerse SV), len 1 j. Kemzeke), Marc Bos- E. Raemdonck (Temse S.V.), man en Eddy Van Royen Luc De Saeger (KI. Kemze- (beiden_ 1 j. van Melsele), ke), Eddy Zaman (KL Vrase- SK Grembergen Corry De Loore (def. Sint- Gillis-W.), Johan De Rop (1 j. Haasdonk), Patrick Roets (1 j. Haasdonk), Geert Ver- vaet (SC Lokeren), Luc Ste vens (Wippelgem), Dirk Lau reys (1 j. Beveren), Dimitri Claeys (1 j. Beveren) en Mare Trainer: De Ferrere Dirk Aangeworven: Luc Verstre pen (1 j. Berlare), Johan Fruythof (2 j. Hofstade), Rik Sniiers 0 i- SV Mol) De Cuyper (W.S. Sombeke), Afgestaan: Werner Bollaert Stroobandt (1 Patrick Cooremans (Tisselt G-int), Gino Daman (VK Danny en Rudy De Ruyte V.V.) Daknam) en Eddy Zaman (beidén H. Sinaai), Mare De ne), Mario Staessens (H. Si- naai) en Rudy Van Guyse hervat de kompetitie Afgestaan: Noël Van den Branden (1 j. Ertvelde), Eddy Goethals (1 j. St.-Pauwels), Rudy De Jonghe (Sp. Sint- Niklaas), Ronny De Smedt (Sint-Gillis-W.), Yvan Moerbeke), Gijsel (2 j. Hoogeinde) SK Aalst de (S. Moorsel), Raymond Stiens (Brukom) Klauwaerts Kemzeke Afgestaan: Jozef Paerewijck ((Stekene Sportief) (VK Hamme 1 j.), Fons Van Mele (Opstal 1 j.) en Jurgen Moens (SK Sint-Niklaas) W.S. Sombeke Eendracht St.-Gillis-Dend. K.S.V. Temse Trainer: Bert De Lamper, hulptrainer: Guy Hoogstadt Aangeworven: Geert De Maeyer (1 j. SK St.-Niklaas), Gunther Verschaeren (2 j. RC Mechelen), W. Bressinck (E. Bazel), Mare Smet (nieuw) Afgestaan: Peter Van Houtte (Mariekerke), Edwin Bynoe (Ekeren Donk) en Erik Raemdonk (Stekene Sp.) Trainer: Michel Mareels Aangeworven: J. Moerenhout (2 j. SK Aalst), Steven Reid (1 j. Lutterzele), B. De Mey (2 j. Buggenhout), Van der xStraeten (2 j. E. Zele), Fran- rouc Beveren), Luc Bolssens (FC ^y ^an Beveren 0 Lutter- (Grembergen) de Wiele (allen 1 j. Lutter zele) SK Beveren Trainer: Rik Pauwels Aangeworven: Peter Van Vossen (VC Vlissingen) Carl Massagie (Rac. Me chelen) Afgestaan: Mare Palmaerts (E. Zele) Alain Westerlinck (St. Wet teren) Guy Francois (MW) Peter Van Velzen (Schiedam) Eric Viscaal (Lierse) David Faircjough (Engeland) Frank Peeraer (Harelbeke) Trainer: Romain Van Stichel Aangeworven: Rudy Van Den Trainer: Jaak Roelandt, hulp- Berghe (def. FC Dender- trainers: Ronny Herremans, leeuw), Patrick Matthijs (Ge- Luc Strobbe. raardsbergen), Patrick Swin- Aangeworven: Kris Ferket nen (Club Ronse), Bruno (SK Deinze), Stefaan Cooman (FC Doggen), Dirk D'Hondt (FC Herleving Si- Geeraerts (E. Meldert), naai), Chris Verstraeten (SK Geert Vermoesen (He- Beveren), Kurt Roelandt (SK kelgem) Beveren), Luc Bolssens (FC Afgestaan: Karei De Jaeghere Sint-Gillis-W.), Ivan Stroo- *eJe) (1 j. Schellebelle), Johan De bandt (FC Stekene-Sp.), Rob Afgestaan: Raoul De Cock, Maeyer (Tollembeek), Bart Van Den Berghe (SK Sint- Pasca' De Man en Jaak Van De Bruyne (FC Dender- Niklaas), Chris De Cleene leeuw) (Exc. Sint-Niklaas), Martin Velders (White Boys S.N.), Chris Bolssens (vrije aansl.) JV Kruibeke Afgestaan: Jean-Pierre Boon E. Bazel (KL Vrasene), Gerrit Stre- mersch (KL Vrasene), Peter T Trainer: Mare Yseweyn Calle (KL Vrasene), Dirk 'rainer: Jan De Bruyne Aangeworven: Jozef Hooft- man (def. Sp. Waasmunster), Erwin Van Tilburg (1 j. Scho ten), Rudy De Kerf (1 j. SK Beveren) Afgestaan: Rudy Stuer (1 j. Kruibeke), Gunther Ver schaeren (2 j. Temse), Jurgen De Smet (2 j. Beveren), Ger ry Oste (1 j. Beveren), Mike Coeck (def. W Heultje), Walter Bressinck (1 j. Tem se), Tuur Bressinck (1 j. Waaslandia Burcht), Johan De Clercq, Eddy Vergauwen en Peter Marras (allen 1 j. Rupelmonde) FC Gerda S.N. Trainer: Julien Peelman Aangeworven: Danny Aen denhof (def. Kemzeke), Jo han Baert (def. Dender leeuw), Dirk Van Buyten (def. VW Hamme), Johan Wijmeersch (def. SV Bor nem), Alain Van Reeleghem (VK Branst) Afgestaan: Rudy Huys (Baas rode), Rick De Cuyper Block (H. Sint-Pauwels). Pa trick Merckx en Freddy Kerckhofs stoppen waar schijnlijk met kompetitie voetbal. Kampioenenviering in Aalst. De preminiemen-A en -B van Eendracht Aalst met hun respektievelijke coaches (da) Trainer: Rudy Smet Aangeworven: Patrick Van den Brande (2 j. Excelsior), Yvo Van Duyse (def. St.-Pau wels), Dirk Blommaert, Peter Maes (1 j. Kemzeke), Eddy Van Steen (Buggenhout), Martin Van Daele (Kemzeke) Afgestaan: J.P. Van Geyte (1 j. Robur), Johan Merveille (1 j. H. Sinaai), Kris Van Spit tael (1 j. Eksaarde), Franky De Pelsmaecker (1 j. VW Hamme) Red Star Haasdonk Trainer: Marcel Ongenae, hulptrainer Eddy Van Bergen Aangeworven: Filip Mette- penningen (Excelsior def.), Eddy Van Puyvelde (Sp. Sint- Niklaas), Kenny Van Spittael, Svelta Melsele, Christiaens (FC Gerda) en Bruno Marin (VW Hamme), J.M. Engels (VW Hamme) Afgestaan: Benny De Bruyne (Sint-Niklaas), Johan De Rop (Klein Laar), Peter Buytaert (White Boys), Dirk De Kin der (Hoogeinde 1 j.), Jan Heyrman (Kallo), Patrick Roets (Klein Laar) en Filip Van Lijsebettens (VW Hamme) H. Vrasene Trainer: Bert Van Puym- broeck Aangeworven: Gert Smet (def. Beveren), Franky Ja cobs (Sint-Pauwels 2 j.), Bou- rich Moustapha (Excelsior), Rudy De Jonghe (Sint-Ni klaas), Yvan Bosman (Sint- Gillis-Waas 1 j.), Yvan Mas sagie, Marc Van de Vijvere (komen terug na inaktiviteit) Afgestaan: Rudy Van der Lin den (Klinge) Sp. Sint-Gillis-W. Trainer: Norbert Samson Aangeworven: Jan Smet (def. Klauwaerts Kemzeke), Ron ny De Smet (def. SK Leest, voorheen Stekene Sportief), Dirk Rooms (def. White Boys), Yvan Strobbe (1 j. KI. Kemzeke), Mare Jespers (St.- Anneke), Dirk 'T Kindt (Vrasene) beiden voor 1 jaar. Afgestaan: Corry De Loore (def. KL Vrasene), Dirk Brijs (1 j. Meerdonk), Danny Maes (1 j. Str. Stekene), Yvan Bos man (1 j. H. Vrasene) Lokerse SV Trainer: Bob Hoogenboom Aangeworven: Rudy Ver- schueren (def. E. Verre broek), Paul Laureys (Beer- velde), Mare Verstruyft (01. Gent), Peter Baert (VW Hamme), Gerry De Wolf (SK Lokeren), Yvan De Cock (SC Lokeren), Benny Van Polfliet (JV Kruibeke), G. D'Hondt (H. Vrasene), Bob Hoogen boom Jr., Frank Van Goe- them (VW Hamme) Afgestaan: Hugo Nelis (VK Tielrode), Wim Waegemans (Stekene Sp.), Osabo en Ma rio Roosendans (E. Zele), Frank Polfliet en Dirk De Vos (def. Eksaarde), Geert Mi chel (1 j. SK Lokeren), Mi chel Van Boxelaer (def. SK Lokeren), Yves Van Hoena- cker (1 j. Hoogeinde), Patrick Smet (def. SK Lokeren), Pe ter Van Tongerlo (def. Beer- velde)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18