VTM sponsort Eendracht Aalst Andermaal marathonzitting met hindernissen hij de vleet Prijs voor de Vrede voor Marcia uit de Vredestraal Gijzegem, laureaat 10.000 jaar sport Vijftigers van Gijzegem in feeststemming WeekMaè van Banier Ook hulde aan rekreatiesporters Laatste gemeenteraad vóór het reces p tol f CtNTXAU i Kaf.9ti.-acr «Met enige pijn in 't hart moet ik mededelen dat VTM in men, waarbij met een worden vastgesteld dat 't vervolg een van de sponsors van Eendracht Aalst woordvoerder van elk een heel wat kampioenen zich wordt». Aldus hoofdregisseur bij de BRT, René Van der interviewtje werd ver- minder sportief toonden. Speeten, een Herdersemnaar tijdens de kampioenendag zorgd, terwijl de andere want eens hun beurt voor verleden zaterdagavond in de volgelopen Keizershallen. (ploeg)leden op het scha- bij. vertrokken velen met De huldiging van de Aalsterse kampioenen werd inder- votje paradeerden. de noorderzon zonder nog daad in een nieuw kleedje gestoken, dat attraktief Toch werd het een a, {e enige attentie te verlenen aandeed, doch «aarvan uileindelijk bleek dal aan de la bedoenin„ waarbij aan andere te huldigen formule nog moest gesleuteld «orden. mo*st worden ®asteestel(j personen of teams. Dat had trouwens burge- huldiging waarbij de kam- dat achteraan in de zaal ^üor al'e kampioenen was meester Anny De Maght pioenen in kwestie niet weinig van de gesprekken e[ n?ast ^et interview de reeds voorafgaandelijk naar een huldiging moes- door kwam, terwijl men er nitreiking van trofeeën en voor mogelijk gesteld, ten hengelen. 0p het pod'ium hoorndul' medaiHes, tevens onder- Waar vroeger kampioe-. .Interviewer René Van der van werd. Dat de gesprek- streept met een vleugje nen, individuelen of ploe- Speeten, flink van de ton- ken vaak gewoon doorgin- muz'ek- Voor Eendracht- gen, op eigen aanvraag elk griem gesneden en duide- gen zonder nota te nemen Aalst was de gebrachte afzonderlijk in de trouw- lijk goed geïnformeerd, van het podiumgëbeuren, melodie uiterst toepasse- zaal werden gehuldigd, deed zijn best om de 19 moest men er dan ook ''ik- Die ze,fde melodie had men nu geopteerd aangekondigde kampioe- noodgedwongen bijne- voor een gezamenlijke nen aan bod te laten ko- men. Daarenboven moest Vervolg op blz 4 10.000 jaar sport in Aalst. Tennissen lijkt dan toch niet zo eenvoudig te zijn (a) De ploeg uit de deelgemeente Gijzegem werd de laureaat van de vijfde editie '10.000 jaar sport' te Aalst. Die magische '10.000 jaar' is niet meer dan de som van de leeftijden van de zowat 500 deelnemers. Dit bij uitstek rekreatief sportief gebeuren in het Osbroekstadion onder een heuse zomerzon kreeg voor de lustTumuitgave er een supplementaire dimensie bij. Naast de traditionele aflossingskoers kwamen er nu ook tegelijkertijd een aantal vaardigheidsproeven bij als basketbal, volleybal, handbal, tennis en voetbal. Twee leden van het college zetten zich daarbij effektief in. Burgemees ter De Maght versterkte de ploeg van haar woonplaats Meldert en sportschepen Patrick De Smedt schaarde zich bij het team Aalst-Linkeroever. Groot-Aalst dat acht deelgemeenten telt splitste de pilootgemeente Aalst op in Linker- en Rechteroever zodat er tien ploegen deelnamen. De aflossingskoers werd gewonnen door Aalst-Rechteroever na een bitsige strijd tegen Aalst- Linkeroever en voor Gijzegem, Erembodegem, Herdersem, Hofstade, Meldert, Moorsel, Nieuwerkerken en Baardegem. In de reeks sportproeven ging de overwinning naar Gijzegem vóór Herdersem en Erembodegem zodat in de algemene klassering de wisselbeker gaat naar Gijzegem vóór Herdersem, Erembodegem, Aalst-Rechteroever. Meldert, Aalst-Linkeroever, Hofstade Moorsel, Nieuwerkerken en Baardegem. LH De gemeenteraadszitting van verleden dinsdag, de laatste vóór het reces, werd er (andermaal) een van het Aalsters marathontype. Vooraf protesten van aktiegroepen. Alvorens de agenda kon worden aangepakt verhitte diskussies. Bij een aantal punten hoog oplopende twisten met min of meer sukses door de burgemeester-voorzitter gladgestreken. Tussenin de melding van een grote brand in de Jan Jeliestraat by het Torenhof waarvoor Anny De Maght werd weggeroepen en vervangen door eerste schepen Edgard Hooghuys. Tussin heel wat verkozen mandatarissen raadsleden die een luchtje - en wellicht een pintje - gingen scheppen. hen in hun verwachtingen niet zouden beschamen. Ook een schorsing kwam beleid en, hoe kon het an- gang van het speelplein te heid van het stadsbestuur over te kunnen funktione- ren als autonome kommis sie ofwel als onderdeel van de verkeerskommissie. De werkgroep hoopt dat de er rond halftwee nog aan ders, de tribulaties in de beschermen. De werk te pas. En afgerond werd karnavalwereld. met de behandeling van zes interpellaties waarvan ®en 'anëe proloog die van Luc Willems Nog vóór de raadsleden (CVP) echter onontvanke- de belfortzaal binnenstap- Lijk werd verklaard. ten werden ze gekonfron- Een schoolvoorbeeld om teerd met andermaal een te weten te komen wat er schrijven van de Aktie- in een raadszitting zo alle- groep Langzaam verkeer maal kan gebeuren. Maar Rozendreef. In een schrij- dan wel geen voorbeeld ven aan de leden van de om te weten hoe het alle- gemeenteraad werd ge maal moet zijn. Eerder het steld niet aan koppensnel- tegenovergestelde. lerij te willen doen doch te Punten die homerische komen vragen naar goed- diskussies uitlokten waren keuring van het projekt o.m. het in bruikleen ge- Zone 30 en naar de oprich- ven van museologische ting van een gemengde voorwerpen aan de stad werkgroep bestaande uit Ninove, de afzwakking een afvaardiging van de van de uren te besteden Aktiegroep, van het ge- aan ethisch onderwijs van meentebestuur en verder 3 naar 2 uur, het doen ambtenaren van ruimtelij- betalen door leden van de ke ordening, van de ver- gemeenteraad van fotoko- keerspolitie en van een pijen (een principeskwes- met de materie vertrouw de), de rekeningen van de ontwerper. Verwacht OCMW, rustoorden, zie- werd dat voor einde '89 kenhuis en waterbedeling een volledig uitgewerkt en niet in het minst de 5 plan van aanleg met kos- interpellaties over ver- tenberekening aan de ge- keersproblemen, de lesu- meenteraad zou worden ren godsdienst-zedenleer, voorgelegd. In afwachting de raad van bestuur van wordt gevraagd naar voor- het kultureel centrum, de lopige maatregelen om tij planning van het verkeers- dens de vakantie de uit- groep laat het aan de wijs- Vervolg op blz. 4 Aalst. De laatste lindebloemen van de Graanmarkt? 'Na een Vredeshuis en een Vredestapijt heeft Aalst nu ook een Prijs voor de Vrede'. Aldus Johan Heirman, 'de jeugdige waker' bij de uitreiking van deze eerste prijs aan Marcia De Neve in Vredeshuis verleden zondagmiddag in bijzijn van o.m. schepen Patrick De Smedt en volksvertegenwoordiger Jan Caudron. Een prijs ontstaan uit het brein van de Jef De Loof, Guido Saey, Kamiel Sergant, Frans Vanvolsem en Johan Heirman zelf. De prijs werd aan Marcia toegekend wegens haar inzet voor de 11.11.11-aktie die onder haar impuls uitgroeide tot de 'Stuurgroep voor de Derde We reld'. Het ligt in de bedoeling met de toekenning van deze prijs telkens iemand uit de regio Aalst te huldigen die zich verdienstelijk heeft gemaakt om de goede verstandhouding onder de mensen te bevorderen. Marcia De Neve mocht uit de handen van een Ghanees, een beschermeling van Kamiel Sergant, een schilderij van Johan De Rop in een kader van Robert Van der Donckt ontvangen. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron overhandig de haar in naam van de in het buitenland vertoeven de minister van ontwikkelingssamenwerking André Geens eveneens een mooie herinnering. Verheugd doch zichtbaar ontroerd had Marcia De Neve woorden van dank voor de organisatoren, voor het stadsbestuur en vooral voor haar medewer kers. Zonder hen zou ze het inderdaad niet waar gemaakt kunnen hebben. In 1978 startte ze onder schepen Eddie Monsieur in een BTK-projekt en kreeg carte blanche om de 11.11.11-aktie gestalte te geven. Van 44.000 fr. in 78 raakte men tot een half miljoen waarbij de deelgemeente Meldert, hoe klein dan ook, het leeuwenaandeel inbracht. Onder voorzitterschap van schepen Gilbert Bourlon en later van Herman Veldeman werd de inzet steeds verder opgedreven. Op de stadsbegroting werd, als schamel beging, 50.000 fr. voorzien, de aktie werd bekendgemaakt via infovergaderingen en brochures voor de bevol king en naar het stadsbestuur vertrokken ten gepa- sten tijde adviezen. Dit jaar kreeg een schepen 'ontwikkelingssamen werking' speciaal onder zijn bevoegdheid en werd er de vredesproblematiek aan gekoppeld. Er kwam een eigen dienst en een begrotingswijziging goed Gerard Bruylandt, Gaston Coen, Arnold De Schrij ver, Julia Maes, Marcel Meganck, Julien Matthijs, Jeanine Nevens, Van den Eeckhaudt, Herman Van Heck, Antoinette Van Medegael, Willy Van Pae- peghem, Raymond Van Rossem, Gustaaf Van Sande, Jozef Verbeke en Roger Vonck, misschien kent u ze niet, maar dat zijn de vrouwen en man nen die in 1939 in Gijze gem het levenslicht zagen en dus dit jaar hun 50e verjaardag mochten vie ren. Het is maar een deel van de Gijzegemse vijfti gers, maar zij waren pre sent op het feest waarop ze samen hun verjaardag vierden. maar het betekent even zeer dat men al een flink eind van zijn levensweg achter de rug heeft. 'Twee derde zit erop', zei iemand die het dus op zijn 75e voor bekeken wil houden. Al wil men graag ouder worden. Een eerste vaststelling bij de feestvierders was dat tegenover 'hunne jonge- tijd' hëel wat veranderd is, daarom niet verbeterd. Gewoon anders. De jon gere generatie houdt er andere ideeën op na, ande re principes, andere waarden. En uiteraard is ook het uitzicht van Gijzegem sterk veranderd. Het uit gesproken landelijk karak ter van Gijzegem werd beetje bij beetje prijs ge geven. Van de vele kleine en grote boerderijen van vroeger zijn er niet veel meer overgebleven. De in dustrie heeft heel wat gronden in beslag geno men. Vele mensen hebben Gijzegem verlaten, ren zijn er dan weer ko men wonen in de nieuwe woonwijken en -kernen die er opgetrokken wer den. Dat maakt dat velen elkaar niet eens kennen en dat knaagt dan weer aan het samenhorigheidsge voel dat de dorpen van weleer zo kenmerkte. da En feest was het in zaal Den Uil in de Stations straat waar de herinnerin gen aan vroeger rijkelijk werden opgehaald. Dat kon, omdat ze allemaal sa men naar de dorpsschool zijn geweest, de jongens naar de jongensschool, de meisjes naar de meisjes school. En dat geeft na tuurlijk heel wat stof voor vertellingen. De fratsen en poetsen die men heeft uit gehaald, de onderwijzers van weleer die hun eigen aanpak hadden, de kinde ren die anders waren en nog zoveel meer. VRIJDAG 30 JUN11089 42' JAARGANG NR. 20 - 42 F Aalst. De verloofde van de 'jonge waker' overhandigde de vredesprijs aan de laureate (a) voor een kwart miljoen. Aalst heeft bovendien nu ook een Vredespalm. Marcia is alleszins bereid deze aktiviteiten verder te zetten voor vrede, ontwapening en ontwikkeling voor het geluk van alle mensen. Toeval of niet, Marcia De Neve woont te Erembo degem in de Vredestraat. Aktie rond Nicaragua Luc Van Lierde, gemeenteraadslid Agalev, voegde zijn gelukwensen bij de vorige en had woorden van dank voor stadsbestuur en dekenij ter gelegenheid van de rond Nicaragua gevoerde aktie op zaterdag 6 mei, Topdag. De dubbeldekbus ingericht in het teken van Nicara gua en zijn produkten (bananen), riep de Aalste- naars op dit land, dat al 10 jaar poogt zijn bevolking écht te ontwikkelen, 'niet los te laten'. De 7000 Bfr. winst van de verkoop werd gestort voor een projekt dat boerenfamilies, gevlucht voor de contra's, terug samenbrengt in landbouwcoope- ratieven om een nieuw bestaan op te bouwen. Zo een gemeenschappelijk verjaardagsfeest geeft na tuurlijk aanleiding tot ver halen uit vervlogen tijden, Aalst. De vijftigers van Gijzegem volop in feeststemming

De Voorpost | 1989 | | pagina 1