Wisselbeker vijfkamp parakommando's gaat naar Antwerpen Welke rol spelen de Belgen Stefan Cecconi, een stevige knaap 76° Ronde van Frankrijk Stefan Cecconi in Temse Uitslagen 20 - 30.6.1989. - De Voorpost s prinT PfflnoSttCs Dendermonde. Ook de inwendige mens moest versterkt worden tijdens de dag van de paracommando's (foto p. hermans) Dendermonde. Al waren de Dendermondenaars zeer sterk, de Antwerpse para's gingen toch met het ploegenklassement lopen (foto p. hermans) Een rekordaantal deelne mers voor de traditionele vijf kamp die door de 'Vrienden kring van Para-Kommando's' van de Regio Dendermonde werd georganizeerd. Liefst 51 kandidaten voor de overwin ning lieten zich inschrijven en onder hen zelfs een delegatie uit het Zwitserse Fribourg. De andere teams kwamen uit Aalst, Antwerpen, Oostende, Tielen, Brussel en Dender monde. Het werd zoals steeds een boeiende strijd om de eerste plaats die door de verschroei ende zon alleen nog maar har der werd gemaakt. Kon men bij het zwemmen en het kano varen nog wat genieten van de koelte van het water rond het Fort 2 aan de Volaarde, de thuishaven van de Dender- mondse Vriendenkring van para-kommando's, dat was WIELRENNEN helemaal niet meer het geval tijdens de loopproef die onder een blakende zon doorheen Sint-Gillis moest worden af gewerkt. De laatste proef woog dus het zwaarst door. Slechts één enkele deelnemer diende voor het einde van de wedstrijd de strijd te staken en dan nog omdat hij zich kwetste tijdens zijn proef op de hindernispiste. Voor de eerste keer sedert het begin van deze vijfkamp, nu toch al zeven jaar geleden, werd het granaatwerpen ge schrapt van het programma. Een weinig attraktief nummer voor het publiek en dat is ook zo. In de plaats daarvan kwam een proef kanovaren en dat werd een grote meevaller, zowel voor de deelnemers als voor de kijkers die volop ge noten van het sportieve ge beuren. Zaterdag 1 juli start in Luxemburg-stad de 76' Tour de France. Het wielermonument bereikt Parijs na een tocht van 3.180 kilometer op zondag 23 juli. Favorieten voor de eindzege zijn er, ook dit jaar, weer voldoende maar voor de Vlaamse wielerfan werkt de Tour weinig begeesterend. Zeker nu weinigen nog geloof hechten aan een podium plaats voor Claude Criquielion, zijn de verwachtingen bij de Belgen miniem. En dat op een ogenblik dat het peil van de internationale wielersport duidelijk gedaald is. Een klassementsnjder hebben we niet meer, na de generatie Merckx en Van Impe geloofde men een tijdje in Criquielion maar de voorbije Giro leverde het Waaltje ook 'slechts' een zevende plaats op. Ook bij de jongeren ziet men geen rondelichtje. De resultaten in de rittenwed- strijden werden trouwens van jaar tot jaar poverder en de hoogste betrachting van een Wampers, Van Hooydonck of Vanderaerden ligt in een ritoverwinning in de eerste week met veel vlakke etappes. In Bordeaux eindigt op 8 juli vermoedelijk onze vader landse inbreng in de Tour die dan de Pyreneeën intrekt en ook 11 juli, met aankomst op Superbagnères, wordt in het wielerpeioton geen Vlaamse feestdag. Daar, en later in de Alpen, wordt de strijd om de eindzege beslecht. Favorieten zijn er genoeg en als we dan echt een topfavoriet moeten aanduiden dan wordt dat Laurent Fignon. De Fransman lijkt immers terug de kop van de hiërarchie in het wielrennen in te nemen. Milaan-San Remo en vooral de moeilijke Giro bewezen de intrinsieke waarde van de Parijzenaar die mits een Tourzege in het spoor van de allergrootsten Coppi, Anquetil, Merckx, Hinault en Steven Roche kan klimmen. Zij wonnen immers in hetzelfde jaar Giro en Tour. In de vijf Franse ploegen vindt Fignon echter voldoende tegenstand. Peugeot brengt Pensee, Boyer en Robert Millar; Toshiba de gebroeders Madiot en Poisson in lijn. Bij RMO tipt men op Caritoux, een paar jaar terug toch winnaar van de Vuelta en dit jaar weer in de Franse nationale kampioenentrui, en Claverolat terwijl Fagor de ploeg toch weer bouwde rond Stephen Roche die in de Giro bewees stilaan weer naar zijn vroeger peil te groeien. In de eigen ploeg staat Rué klaar om in te springen. Maar ook andere Figuren kunnen het Rondetoneel beheersen. Pedro Delgado bereidde na een suksesvolle Vuelta zich volledig voor op de Tour en de Spanjaard wil de wanklank rond zijn zege 1988 wegwerken door een onbesproken bisnummertje Hij krijgt trouwens een ter rein aangeboden dat hem ligt. Ook Steven Rooks en Breukink, en misschien in laatste instantie Gert-Jan Theu- nisse, kunnen in deze Tour een vooraanstaande rol spelen. Het wordt waarschijnlijk een interessante tocht door het land van Marianne waarbij de vijf aankomsten op een top, Cauterets, Superbagnères, Merlette, Alpe d'Huez en Villard-de-Lans, van elke alle-terreinen-renner een moge lijk winnaar maken. Belgen houden echter slechts voor de wintersport van het gebergte. Hugo Aerts Wie voor de gelegenheid niet. de sportuitrusting had aangetrokken en dus niet deelnam aan de vijfkamp, zal zich het zonnig verblijf in Dendermonde niet hebben beklaagd. De sfeer op Fort 2 was schitterend en de barbe cue maakte dat iedereen zich in een echte zomerse stem ming kon voelen. Vijf proeven dus voor de deelnemers met in de eerste plaats het karabijnscheten waar Dendermondenaar Koen Van Hove zich de beste toonde bij de seniors. Hij liet Jean-Pierre Van Den Eynde (Tielen), Raf Santermans (Antwerpen), Stefaan Ver- meir (Dendermonde) en Pas cal Verhofstadt (Aalst) in die volgorde achter zich. Bij de veteranen ging de zege in de ze proef naar Paul Roelandt (Aalst) voor Luc Eeman (Kring reserve-officieren Dendermonde), Medard Ver- eecke (Oostende), Jules Boe lens (Aalst) en Fernand De Gucht (Dendermonde). Bij de kadetten was Gerrit De Hauwere (Dendermonde) de beste. Hij versloeg in volgor de: Jurgen Parijs (Dender monde), Peter Cornand (Aalst), Filip Segers (Dender monde) en Steven Waegeman (Dendermonde). Bij de hindernispiste toon de Yves Kuppens (Dender monde) zich de sterkste in de Dendermonde. Tijdens de jaarlijkse ontmoeting van de paracommando's werd zowel het kanovaren als het zwemmen aan de proeven toegevoegd (foto piet hermans) reeks seniors. Hier was Raf Santermans tweede, Paul Po- quet uit Antwerpen werd der de, Luc Beccu uit Antwerpen vierde en Willy Vermeir uit Dendermonde klasseerde zich op de vijfde plaats. Bij de veteranen was Fernand De Gucht de beste voor Gerard Blindeman (Dendermonde), Willy Schoonooghe (Oosten de), Luc Eeman en J. Van Dessel (Antwerpen). Bij de kadetten won Steven Wage- man het onderdeel hindernis- piste. Hij versloeg Gerrit De Hauwere, Jurgen Parijs, Hans De Gent (Aalst) en Manuel De Gucht (Dendermonde). Het zwemmen was een kolfje naar de hand van Yves Kuppens. Raf Santermans was hier tweede, Paul Goet- hals (Antwerpen) was derde, R. Meirevis (Tielen) en Jean- Pierre Van den Eynde was vijfde. Paul Roelandt won bij de veteranen met de zwem- proef meteen zijn tweede proef. Medard Vereecken eindigde tweede, Willy Schoonooghe derde. Roger Swaelens (Brabant) vierde en Freddy Wauters (Antwerpen) vijfde. Bij de kadetten stond er geen maat op het mees terschap van Jurgen Parijs. Hij won voor Franky Venus (Dendermonde), Kris Lau- reys (Dendermonde), Steven Wagemans en Gerrit De Hauwere. Het kanovaren dan met een overwinning voor Koen Van Hove (Dendermonde) bij de seniors. Hij was sterker dan Paul Poquet, Yves Kuppens, Stefaan Vermeir en Joost Dierickx (Kring reserve-offi cieren Dendermonde). Bij de veteranen liet Freddy Wau ters een overwinning opteke nen. Hij versloeg Johannes Van Dessel, Gerard Blinde man, Fernand De Gucht en Roger Swaelens. Bij de ka detten was opnieuw Jurgen Parijs de beste voor Gerrit De Hauwere, Filip Segers, Ste ven Waegeman en Kris Laureys. De laatste proef was dus het crosslopen. Hier won Wil ly Vermeir voor Jean-Pierre Van den Eynde, Luc Beccu, Eduard Piraux (Brussel). Bij de veteranen ging hier de overwinning naar Paul Roe landt voor Fernand De Gucht, Robert Klutsch (Oos tende), Gerard Blindeman en Willy Schoonooghe. De zege bij de kadetten was voor Pe ter Cornand, tweede werd Jurgen Parijs, derde Gerrit De Hauwere, vierde Filip Se gers en vijfde Hans De Gent. Na de vijf proeven kon dan een eindklassement worden opgemaakt en het bleek dat de wisseltrofee voor een jaart je naar Antwerpen gaat. Het ploegenklassement is het re sultaat van de punten behaald voor de beste drie geklasseer- den van elke ploeg. Wielrennen. De Australiër Stephan Cecconi na zijn zege bij de juniores in Temse (Iv) Wielrennen. Peter Wuyts won de nieuwelingenkoers in De Klinge (Iv) Juniores Met brio en veel overtui ging behaalde de Australische renner Stefan Cecconi zijn tweede overwinning in amper één week. In Temse liet hij Gino Vercammen, Gunther De Rechter en Rudy Bonne bij de ontknoping geen schijn van kans. 26 renners kwamen aan de start. Een dozijn ging voor halfweg in de spits rijden en verwierf snel een riante vorsprong. De rest was hope loos verslagen. In de laatste dertig kilometer werden er re gelmatig akties ondernomen. Stefan Cecconi liet zich in dat opzicht niet onbetuigd. Sa men met Stefan Van Duyse trok hij op pad. Chris Van Hooste, die mee op avontuur wou, moest snel greep lossen. Tot voor het ingaan van de finale veranderde de situatie vooraan om de haverklap. We kregen nog heel even Van Duyse alleen in de spits te zien, maar snel kreeg hij De Rechter in zijn gezelschap. Toen Van Duyse moest lossen kwam Gino Vercammen mee vooraan voor de aflossing zor gen. In de laatste rechte lijn boden zich vier renners aan, Cecconi, Vercammen, De Rechter en Bonne. Zo zou den ze ook over de streep rijden. De vijfde plaats werd ingenomen door Geert Van Den Abbeele voor Peter Neels. (e.g.) Ploegenklassement 1. Vriendenkring P.C. Antwerpen 14.816 2. Vriendenkring P.C. Dendermonde 14.588 3. Vriendenkring P.C. Aalst 12.022 4. Kring Res.Off. Dendermonde 10.808 5. Inf. de Montagne Fribourg (Zwits.; 10.616 6. Vriendenkring P.C. Brussel 10.348 7. Vriendenkring P.C. Oostende 10.071 Algemeen klassement Seniors 1. Santermans Raf (ANPCV Antwerpen) 5.155 2. Vermeir Stefaan (ANPCV Dendermonde) 5.056 3. Van den Eynde Stef. (3 Bon Para, Tielen) 5.044 4. Beccu Luc (ANPCV Antwerpen) 5.002 5. Kuppens Yves (ANPCV Dendermonde) 4.994 6. Vermeir Willy (ANPCV Dendermonde) 4.788 7. BaltusDidier (ANPCV Brussel) 4.772 8. Goethals Paul (ANPCV Antwerpen) 4.659 9. Poquet Paul (ANPCV Antwerpen) 4.644 10. Van Hove Koen (ANPCV Dendermonde) 4.536 11Denervaud Pierre (Inf. de Montagne, Fribourg) 4.495 12. Meirevis (3 Bon Para, Tielen) 4.471 13. Senica (ANPCV Antwerpen) 4.334 14. Cassiman Peter (ANPCV Aalst) 3.287 15. Van den Eynde Mare (Kring Res. Off. Denderm.) 4.008 16. Van den Eeckhout H. (idem) 3.949 17. Verhofstadt Pascal (ANPCV Aalst) 3.786 18. Dierickx Joost (Kring Res. Off. Denderm.) 3.743 19. De Prins Freddy (ANPCV Oostende) 3.708 20. Piraux Eduard (ANPCV Brussel) 3.443 21. Martens Gilbert (ANPCV Oostende) 3.354 22. Baeriswyl Alain (Inf. de Montagne, Fribourg) 3.213 23. Pyck Joost (ANPCV Oostende) 3.009 24. Courtenaz Sylvain (Inf. de Montagne, Fribourg) 2.908 25. Van Guyt Chris (Kring Res. Off. Denderm.) 2.697 26. Torfs Raf (ANPCV Antwerpen) 2.158 27. Grimonprez Stefaan (Kring Res. Off. Denderm.) 1.744 Veteranen 1. Roelandt Paul (ANPCV Aalst) 3.533 2. De Gucht Fernand (ANPCV Dendermonde) 3.518 3. Blindeman Gerard (ANPCV Dendermonde) 3.404 4. Wauters Freddy (ANPCV Antwerpen) 3.058 5. Eeman Luc (Kring Res. Off. Denderm.) 3.057 6. Van Dessel Johannes (ANPCV Antwerpen) 2.640 7. Schoonooghe Willy (ANPCV Oostende) 2.578 8. Klutsch Robert (ANPCV Oostende) 2.310 9. Swaelens Roger (ANPCV Brabant) 2.133 10. Vereecke Medard (ANPCV Oostende) 1.138 11. Boelens Jules (ANPCV Aalst) 975 12. Van Dierendonck (ANPCV Oostende) 780 Kadetten 1. Parijs Jurgen (ANPCV Dendermonde) 5.094 2. De Hauwere Gerrit (ANPCV Dendermonde) 4.813 3. Wageman Steven (ANPCV Dendermonde) 4.388 4. Segers Filip (ANPCV Dendermonde) 3.859 5. Laureys Kris (ANPCV Dendermonde) 3.679 6. De Gucht Manuel (ANPCV Dendermonde) 3.541 7. Venus Francky (ANPCV Dendermonde) 3.376 8. De Gent Hans (ANPCV Aalst) 3.187 9. Cornand Peter (ANPCV Aalst) 2.354 10. Roelandt David (ANPCV Aalst) 1.764 11. Denolf Geert (ANPCV Oostende) 1.714 Stefan Cecconi is een Australische jongen. Hij is 18 en verblijft sinds een tweetal maanden bij Jan Bogaert in Temse. De Australiër is stevig gebouwd, hoogopgescho- ten én demonstreert als wielrenner veel fysische kracht. De dag dat hij voet op Belgische bodem zette kwam hij, uiteraard langs Jan Bogaert om, in kontakt met Patrick Van Duyse, je weet wel, de dynamische sekretaris van de Wase Wielerklub. Van Duyse zag brood in Cecconi en schoof hem een aansluitingskaart onder de neus. De Australiër kon snel wennen aan de geplogendheden van het Belgisch wielrennen. We zagen hem een eerste keer in Hamme aan het werk waar hij als werklustige knaap bewondering afdwong. Een ereplaats zat er nog niet in. In de wedstrijden die volgden schoof hij alsmaar meer voorin. In de voorbije dagen bevestigde hij zijn aanleg door in Willebroek afgetekend winnaar te worden en in Temse waar hij zich als verdienstelijk spurtwinnaar onder scheidde. 'In Willebroek reed hij gewoon van de anderen weg, vertellen getuigen. Het orgelpunt plaatste hij zeer gemak kelijk. In Temse was Cecconi doorlopend vooraan aan de slag. Hij werd lid van een leidersgroep die snel vaste vorm kreeg en het overgrote deel van het peloton snel in de vernieling reed. Toen de tijd aanbrak om te gokken was hij bij de zaak. In de laatste kilometers geraakte hij voorop met Gino Vercammen, Gunther De Rechter en Rudy Bonne. Toen het op spurten aankwam, was niemand van de anderen bekwaam om met Cecconi een duel aan te gaan. Hij won verdiend en overtuigend.' 'Het verschil in koersen tussen hier en bij ons, is groot, vertelt Stefan. Hier moet er harder geknokt worden, wat in Australië niet het geval is. Ik won er de meeste wedstrijden waar ik aan de start kwam. De aandacht voor het wielrennen hier is veel groter dan bij ons. Sedert drie jaar ben ik lid van het peloton. Ik steek niet weg dat ik ooit als prof aan de slag wil. De stage in België bevalt mij best. Ik vertoef tot einde augustus bij Jan Bogaert. Het staat echter nu al vast dat ik in december terug naar België kom. Het bevalt mij hier best en ik meen dat ik hier meer mogelijkheden heb om mij als renner op te werken. Stefan Cecconi kan zich overigens helemaal toeleggen op de wielrennerij. Naar school gaan is verleden tijd en een betrekking heeft hij niet. Hij beschikt dus over een zee van vrije tijd om zich op de fiets te manifesteren. (E.G.) Geen nieuwelingen in Temse De wedstrijd voor nieuwe lingen die vorige zaterdag in Temse zou georganiseerd worden, moest worden afge last. Er boden zich amper 9 renners aan en dat was te weinig voor de organisatoren. (E.G.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20