Quiévrain in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Halve Fond in Waas en Dender Serraris - Florens en Angele Bracke de St. Denis-laureaten De Voorpost - 30.6.1989 - 23 Adolf Daelman, Femi Sigin, A. en A. Van Acker, Gilbert Kluskens, Maurice Verschueren, Achiel Geerinck, Theo Van Elsuweghe, Frangois Van den Abbeele, Alfons De Mulder Duivensport. In de Sint-Niklase Verbroedering is Jozef Verschueren een vaste waarde met de oude duiven op Etampes (gvw) Maes - Strobbe, Raes en In het Dender - Durme - Scheldeverbond bevestigde de Sinaaise tandem Maes - Strobbe de forme van de vliegploeg met een nieuwe overwinning bij de oude dui ven op de Etampes vlucht. Het was de eerste getekende en meteen de mieze tot 500. Vroege duiven voor Francois De Schrijver. Omer Van Houte, Willy De Pauw, Geor ges Roels, Rene Verbeke, Jean Stockman, Luc De Maesschalck, Frangois De Meersman, Gerard Roels. Aan de 20* prijs won Frangois Deschrijver de series en ook Rene Verbeke kreeg aan de 26 prijs er zijn deel van. De jaarlingen vlucht werd gewon nen door Francois De Schrij ver voor Eric Van Hauwer- meiren, Roger Thierens, An dre Van Wolvenaere, Julier Raemdonck, Achiel Smet, Gerard Roels, Raf Luyckx, Maes - Strobbe en Georges die de mieze tot 500 wonnen, een deel van het seriegewin was voor Julien Raemdonck. In de St. Niklase Verbrocde- zoon ring blijft Raes en zoon de plak zwaaien met de 1% 3% 6% 9% 10% 23% 46' en 10 prijzen van 14 duiven. Aan de 5' prijs won Jozef Verschueren de nummer 16. Vroege duiven voor Luc Defrenne, Danny Gentbrugge, Astere Haemer- linck (7' en 8'). Met de 16' en 17' zaten Van Gysel - Smet goed voor heel wat series. Bij de jaarlingen begonnen Raes en zoon met de 1', 6', 16'. Vroege duiven voer De Mees ter - Gentbrugge, Luc De frenne, Antheunis - Van Goe- them (4' 'r 10'), Danny Gen- brugge, Lucien Stevelinck, Octaaf Van Loo, Van Gijsel - Smet, Alfons Christiaens. Antheunis - Van Goethem en Luc Defrenne namen de beste series voor hun rekening. Bij de duivinnen de 1% 6% 11' voor Raes en zoon en kopdui- ven voor De Meester - Gen- brugge, Luc Defrenne, An theunis - Van Goethem (4' en 7'), Danny Genbrugge, Arse- ne De Smedt. BENO Te Denderbelle won Adolf Daelman de vlucht bij de jon ge duiven voor Eduard Boon. Eduard Peelman (3e en 6e), Jozef Boelens, Jean Baekens (5e en 9e), Pierre Veyt, Omer Defeyter en Louis Van den Abbeele. Louis Mannaert was de primus bij de oude duiven voor Frangois Robberecht en Arthur Hofman (3', 5e, 6e). De nummer één bij de jaarlin gen noemde Guido Van der Poten en verder Arthur Hof man, Eduard Boon, Omer Defeyter, Leon Matthijs. Ta Berlare begon Remi Sigin met de eerste prijs en aan de 20e prijs won hij de opleer- man van drie aangeduid. Vic tor Sigin klokte de tweede snelste duif en aan de laatste prijs stonden zijn zes duiven op de uitslag. Kris Steeman speelde sterk met nog net een podiumplaats als derde en 9 prijzen van 12 ingekorfde dui ven. Vroege duiven voor Pe trus Gijsens, Emiel Chris tiaens. In Groot Dendermonde waren het A. en A. Van Acker die met hun jonge duiven zeer sterk presteerden. Ze begon nen met de eerste prijs van 1097 duiven en aan de 8e prijs stonden de twee eerst afgege ven duiven reeds op de uitslag en dat was goed voor de eer ste serie. Aan de 51e prijs stonden er reeds vijf duiven van de negen op de uitslag. Jozef Debbaut begon met de tweede en derde prijs van de 28 duiven zette hij er 23 van op de uitslag en won aan de 204e prijs de topserie van vier aangeduid en aan de 213e prijs de derde. De tweede van vier aangeduid was voor A. en C. De Bra6ander. Aan de 69e prijs won wed. Meule- broeck de eerste van drie aan geduid. Vroege duiven voor Louis en Georges Vinck, Frans Heireman, A. en C. De Brabander, Reginald Van Goethem, Alfons Buerms, Elisa De Beule, Cyriel Abbe- loos. Louis Van De Wiele was de primus bij de oude duiven voor Jozef Debbaut (2e, 3e, 5e, 13e), Wilfried Costers (4 en 8e), Frangois Van Houwe, Frans Spiessens (7e en 9e), Jean Vercammen. Bij de jaar lingen klokte Wilfried Costers de hoofdprijs voor Frangois Van Hauwe, Jef Van Haesen- donck, A. en A. Van Acker, Sylvain Coen, Andre De Waele, Alfons Coll (7e en 10e), Jozef Debbaut, Emiel Jacobs. In de St. Niklase Verbroede ring behaalde Gilbert Klus kens een knappe eerste prijs van 1102 jonge duiven voor Gerard Van Cleemput (2e en 4e), Benny Van Remoortel, Henri De Cock, Marcel Noens, Leon De Kraey, Mare Tinck, Benny Van Bogaert. Van de Vijver-Comelis, Rene Van Royen, Danny De Rud der. Aan de 35e prijs was Rene Van Royen goed voor een heel grote serie. Aan de 39e en 51e prijs klokte Van Boxelaer en zoon hun twee eerst afgegeven duiven en meteen de nummer 15 en heel wat seriegewin. Bij de oude duiven de le en 5e prijs voor Marcel Noens en dit betekende een ruim deel van de prijzenpot. Met de 2e, 6e, 10e speelde Victor Van Boxelaer sterk. Kopduiven voor Marcel De Corte, Benny Van Bogaert, Andre Truyens, Albert Pijl en Van den Bos sche en zoon. De le en 3e bij de jaarlingen voor Gilbert Kluskens en goede resultaten voor Victor Van Boxelaer, Samson en zoon, Marcel De- corte, Desire Bogaert, Albert Pijl, Jozef Wittock, Theo Ja- cops, Marcel Noens. Aan de 28e prijs veel series voor Frans Bodson. Ook bij de duivinnen de le en 3e voor de duivinnen en verder Victor Van Boxelaers, Samson en zoon, Marcel De Corte, Al- bert Pijl, Jozef Wittock, Mar cel Noens, Bernard Cleene- werk en Ronny Vermeiren. Te Lokeren Zeveneken wedij verden Maurice Verschueren (le, 8e, 13e) en Etienne Van Kerckhove (3e, 4e, 10e) op de beste uitslag, maar ook Etien ne Van Migerode, Roger De Pauw, Eric Rogiers, Geert Vermeulen, Guy Synave. Bij de oude duiven zette Guido Van Canenberghe de le en 6e prijs neer. Kopduiven voor Jacob-Verniers, Alfred Mees, Duivensport. Leon Seymortier klokte bij 'Eerlijk duurt Langst' in Zele de eerste prijs af op Quiévrain en Noyon (gvw) Raymond Macharis, Math. De Maesschalck. Guido Van Canenberghe, Rudy Buyst, Arthur Van Rossem, Etienne Degraeve, Herman Plaetinck. Omer Verlee klokte de snel ste jaarling en won ook de 10e prijs. De 2e en 3e prijs ging naar Etienne Van Migerode en verder Raymond Macha ris, Lucien Ingels, Marcel Pensaert, Willy Waegemans, Achiel Govaert, Emiel Scho- bijn. Omer Baete was de bes te bij de duivinnen voor Mar cel Pensaert (2e en 4e), Geert Vermeulen, Julien Van der Sypt, Achiel Hovaert, Etien ne De Mulder, Willy Waege mans. Irne Arens, Petrus Engels. Te Zele Huivelde was het Achiel Geerinck die zich in de kijker speelde met een knap pe eerste prijs bij de jonge duiven. Gilbert Temmerman met drie duiven in de eerste tien »2e, 3e, 9e). Goede resul taten voor Kamiel De Schoe- maecker, Tony Poppe, Leo pold Van Lembergen, Hubert Temmerman (7e, 8e, 11e, 12e, 15e, 18e) en Gilbert D'heer. Aan de 45e prijs won Hubert Temmerman de fiets- serie. Bij de oude duiven de le, 3e, 6e voor Alois Tem merman. Met de 2e en 4e won Remy Geerinck de eerste se rie. Bij de jaarlingen de le, 4e, 6e, 7e voor Hubert Tem merman en verder Remy Geerinck, Frans Van Dael, Alfons Van Holewinckel. Bij de duivinnen de le en 3e voor Hubert Temmerman. Te Zele Eerlijk duurt langs kwam Theo Van Elsuweghe met de snelste jonge duif op de proppen. Kopduiven voor Alois Bracke, Aimé Fiers, Gilbert De Witte (4e en 8e), Georges Van den Abbeele, Maurice Van den Abbeele Gustaaf met drie duiven in de eerste tien 6e, 7e en 9e en aan de zevende prijs de eerste serie van twee aangeduid en de eerste van drie onaange- duid speelde sterk. Aan de 49e prijs won Aimé Fiers de eerste van drie aangeduid en aan de 62e prijs was de eerste van vier aangeduid voor Gil bert De Witte en Jos D'Hol- lander de eerste van vijf aan de 85e prijs. Bij de oude duiven de le en 9e prijs voor Leon Seymortier en de 2e prijs voor Paul Sey mortier. Gilbert Temmerman met de 3e, 4e, 6e, 10e kwam goed uit de verf. Kopduiven voor Marcel De Schoemae- cker, Hubert Temmerman, Firmin Rombout. Bij de jaar lingen de hoofdprijs voor Gil bert Temmerman en een knappe uitslag voor Paul Sey mortier met de 2e, 6e, 10e. Goede resultaten voor Marcel De Schoemaecker, Eddy Van de Velde, Hubert Temmer man, De Maesschalck- Dhondt (7e en 8e), Jaak De Malsche. Te Lebbeke-centrum was de grote winnaar bij de jonge duiven Frangois Van den Ab beele met de le, 3e, 5e, 14e, 22e en 16 prijzen van 18 dui ven. Kopduiven voor Mare Vereecken, Frank Ravijts (6e en 7e), Geert De Nul, Arthur Bucqué, Marcel Mannaert, Frangois Vermeiren. Da- miaan Pissens (4e, 11e, 15e, 19e) en heel wat seriegewin. Bij de oude duiven en de jaarlingen was het Emiel Meirte die de hoofdrol ver tolkte met de le, 8e, 9e, en bij de jaarse de le en 2e. Bij de oude was ook Frangois Van den Abbeele bij de pinken om een ruim deel van de prijzen- koek mee te nemen met de 2e, 6e, 22e en de eerste serie. Paul Van Nieuwenhove klok te de 3e, 4e, 5e. Vroege dui ven voor Alfons Goossens en Frangois Philips. Kopprijzen bij de jaarlingen voor Fran gois Vermeiren, Frangois Van den Abbeele, Damiaan Pis sens, Adolf Aeyels, Jozef Van De Vondel, Frans Van Lan- genhove. In Lebbeke Verbroedering kwam Alfons De Mulder bij de jonge duiven goed aan zijn trekken met de le en 2e prijs. Kopduiven voor Pieter Stal- laert, Philbert De Leeuw, Louis De Ridder, Jozef Van Belle, Theofiel Simoen, Fran cis Saerens, Firmin Van de Plas, Albert Van den Troost. Aan de 18e prijs klokte Phil bert De Leeuw de eerste bon serie. Aan de 50e prijs de eerste van drie voor Jan Heir- baut. De jaarling van Pierre Van Nieuwenhuyze blijft ver bazend sterk presteren. Met eens te meer een dubbele eer ste prijs. Kopprijzen voor Raf Bijl, Desire Van den Abbee le, Jozef Van Belle, Jozef Maes, Frans Vereeken, Ro ger Meskens (7e en 9e), Jaak Huygens en Jan Van Nieu- wenhuyzan. Aan de 15e prijs de eerste serie voor Frans Vereeken. Na winnaar Van Nieuwenhuyze volgden bij de jaarlingen Jozef Uyttersprot, Frans Vereecken (3e en 4e), Jozef Tilburgh (5en 7e, 9e), Frans Monsieur, Petrus Van Heyghem. BENO Stekene De Snelle Vlucht Etampes Oude: 55 1. Vercauteren Roger 1325,39 m, 2. Janssens Lucien, 3. Merckx Gebrs.. 4. D'HolIan- der André, 5. David Rene, 6. Verheyden Gilbert, 7. Jans sens Lucien, 8. Merckx Gebrs., 9. V.D. Linden Nor- bert, 10. Van Puyenbroeck Walter. Jaarlingen: 74 1, 2 Verhaeghen Gilbert, 1323,14 m, 3. Merckx Gebrs., 4. Mels Gebrs., 5. Antheunis -Van Goethem, 6. Merckx Gebrs., 7. Van Vlierberghe Pierre, 8. David Rene, 9. V.D. Linden Norbert, 10. Verhaeghen Gilbert. Zaterdag begin kampioen schappen halve fond jonge. Quiévrain Oude: 55 1. Cappaert Remi, 1458,22 m, 2. Van Wabeke en zoon, 3, 4 Utterbeke en zoon, 5. Saman Piet, 6. Van Himste Marcel, 7. Wijsevelde Jozef, 8. Ver eecken Marcel, 9. Boel Au gust, 10. V.D. Velde Cyriel. Jaarlingen: 58 1. Van Wabeke en zoon 1449,29 m, 2. Thuy Albert, 3. Van Wabeke en zoon, 4. Van Himste Marcel, 5. Utterbeke en zoon, 6. V.D. Velde Cy riel, 7. Boel August, 8. Thuy Albert, 9. Varewijck Eduard, 10. Van Laere Albert Jonge: 376 1. Van Goethem Ferdi 1450,17 m, 2. De Moor Theo, 3. Vaerewijck Eduward, 4. V.D. Gucht William. 5. De Winne Omer, 6. V.D. Stei- chel Andre, -7. Merckx Gebrs., 8. De Dettes Theo, 9. Haeck Cyriel, 10. Verstraeten Remi. Noyon Oude: 53 1. De Moor Theo 1385,17 m, 2. V. Wabeke en zoon, 3. Vaerewijck Eduard, 4. Thuy Albert, 5. Vercauteren Hu- bert, 6. Van Vlierberghe - Plaquet, 7. D'Hollander An dre, 8. Hesters Albert, 9. Van Boven Karei, 10. De Man Theo Jaarlingen: 59 1. David Rene 1387,72 m, 2. De Man Theo, 3. Thuy Al- bert, 4, 5 Van Wabeke en zoon, 6. Waumans Roger, 7. De Man Theo, 8. Persoon Henri, 9. De Saegher Albert, 10. D'Hollander Andre Jonge: 349 1. V.D. Steichel Andre 1387,89 m, 2. Wauman Ro ger, 3. V.D. Wiele Werner, 4. Van Hoye en zoon, 5. V.D. Wiele Werner, 6. Cappaert Remi, 7. De Man Theo, 8. Van Goethem Ferdi, 9. Van Vlierberghe Plaquet, 10. De Saeeher Maurice. De Bart Michiels, Gebroeders Van Laere, Roger De Meester, Walter Cooreman, Omer Stuer, Erwin De Grauwe In de St-Niklase Verbroede ring behaalde Angel' Bracke een knappe uitslag bij de jon ge duiven uit St. Denis. De eerste prijs van 1861 juniores is een knappe prestatie. Vroe ge duiven voor Luc Defrenne, Jos Slagmulders, Andre De Wilde. Beck-Maes, Jerome Helskens, M. Schelfaut, Omer Boghaert (8' en 15'), Raes en zoon, R. Wulteputte, Lucien Stevelinck (12' »n 17'), Jozef Verschueren, Ludo Van Campen, Marcel Goossens, Alois Van Raemdonck, Mi chel Verniers, Jan De Schepper. In het Dender - Durme - Scheldeverbond maakte Ser raris - Florens een goede beurt met zijn jonge duiven. De 1' en 5' prijs was zeker een goede start. Met de 2' en 6' prijs zat Gerard Roels ook goed. Vroege duiven voor Marcel Pauwels, Aimé De Baere, Luts-Fierens, Lucien Van Bosch, Herman Aude- naert, Frangois De Schrijver, Willy De Pauw. Raf Luyckx. Andre Van Hecke speelde opvallend met een hele reeks vroege duiven met 10' prijs te beginnen en aan de 57' prijs reeds tien duiven op de thuislag. De lokale St. Denis vlucht te Berlare werd gewonnen door Etienne Buyle voor Julien Raemdonck (2% 3', en 20 dui ven bij de eerste dertig en verder Rene Verbeke, Cesar Dauwe. BENO Duivensport. De tandem Serrarens-Klorens won in het Dender-Durme-Schelde-Verbond de vlucht uit Saint-Denis (gvw) Maurits Kusé, Roger Van Puyvelde. William Vander- gucht uit bij de seriewinnaars. Karei Van Cauteren won bij de oude duiven voor Andre Torfs, Van den Bossche en zoon, Albert Pijl, Rene Van Puyenbroeck (5e en 6e), Ver eecken en zonen (7e en 10e), Eduard Van de Vijver, Ru- dolf Adriaenssens. Bij de jaarlingen de le en 6e voor De Rijcke-Van Damme en vroege duiven voor W. en zoon Kluskens, Maurits Kus- se. A. en zoon Van Vlierber ghe, Hector Van Driessche (7e, 10e, 13e). Bij de duivin nen de le en 4e voor De Rijcke-Van Damme en vroe ge duiven voor Maurits Kus- se, Van den Bossche en zoon, Hector Van Driessche, Karei Van Cauteren, Rene Van Puymbroeck, Rudolf Adriaenssens, Jules Gautot, Van Bogaert-De Bakker. Te Berlare kwam Erwin De- grauwe goed uit de verf met de le en 5e prijs als vroegste meldingen. Frans Sichien, Frederik Christiaens, Victor Sigin, Gilbert Degendt, Ge rard Devijlder, Julien Bon- naerens, Gilbert Vanassche stonden met vroege duiven op de uitslag. Remi Sigin met de 6e en 10e als vroegste prijzen en aan de 100e prijs de op- leermand deed een goede zaak. Beno Op 9 juli heeft in het Waalse Silly een krachtenfestival plaats van de grootste trakto- ren. Verschillende binnen- en buitenlandse kampioenen ne men er aan deel. Sommige traktoren worden door vlieg tuigmotoren aangedreven. Sil ly ligt tussen Ath en Edingen op de baan Brussel-Doornik. In het Vlerverbond Appels - Dendermonde - Zele stond Bart Michiels op het hoogste schavotje voor Frederik Christiaens, De Maesschalck - Dhondt (3e en 4e), R. en zn. Cammerman, Raymonds Goossens, Christiaens-Deco- ninck, Dierickx-Visschers, Basiel Poppe. Aan de 19e prijs de eerste serie voor R. en zoon Cammerman en aan de 44e prijs de eerste van drie aangeduid voor Daman-Die- rickx. Basiel Poppe won de eerste series van vier en vijf aangeduid. Leon Seymortier klokte de snelste oude duiven en Cesar Bosteels presteerde met de 2e, 7e, 12e prijs zeer sterk. Vroege duiven voor Pe trus Seymortier, Basiel Pop pe, Dierickx-Visschers, Ediers-Certijn, David Arbijn en Gilbert De Block. Cesar Bosteels won bij de jaarlingen voor Basiel Poppe, Dierickx- Vissers, De Maesschalck- D'Hondt, Frangois Kinders, Julien Cool, Gilbert De Vijl- der, Petrus Seymortier, David Arbijn en Marcel Van den Bergen. Te Zele-Huivelde ging bij de jonge duiven de hoofdprijs naar de gebroeders Van Lae re voor Gilbert Van den Hof, Schiettecat-Collewaert, Emiel Verheggen (4e en 1 le), Willy Geltmeyer, Aime Fiers, Emiel D'hollander, Jozef en zoon Roels, Van Doorselaer- Christiaens, Walter Haen- tjens. Aan de 23e prijs de eerste serie van twee voor Aimé Fiers, die aan de 75e prijs de fietsserie van drie aangeduid won met drie aan geduid en 16 prijzen van 18 duiven won. Met een dubbele jaarling twee eerste prijzen voor A. en zoon Decorte. Kopduiven voor Schiettecat- Collewaert, Theo Vanelsu- weghe (3e en 8e), Walter Haentjens, Tony Melis (5e en 6e), en de eerste serie, Ver- Duivensport. Franky Pelentan uit Hamme, een autoriteit in het Noyon-Achtverbond (gvw) braecken-Bauwens, Gustaaf Schockaert en Vercauteren- Moerenhout.Na de winnaars De Corte en zoon volgden bij de jaarlingen Gebroeders Van Laere, Gilbert Van den Hof, Theofiel Vanelsuweghe (4e en 6e), Van Doorselaer- Christiaens, Prosper Goossens (7e en 8e), Willy Geltmeyer en Verbraecken - Bauwens. Te Lokeren - Zeveneken werd de vlucht bij de jonge duiven gewonnen door Roger De Meester, die ook nog de 9e prijs won. Goede resultaten voor Rog. en zoon Serraes, Mevrouw Lucien Claeys (3e, 6e, 7e), Aimé Consérière, Lu cien De Bock, Paul Baetens. Bij de oude duiven de le en 3e prijs voor Philips en zoon en verder kopduiven voor Imé en Paul Van de Putte, Robert Dhert, Georges Ro giers, Leonce Haemerlinck, Robert Dhert, Georges Ro giers, Leonce Haemerlinck, Omer Baete, Leonard De Waele. Bij de jaarlingen klok ten Aimé en Paul Van de Putte de snelste duif voor Leonard De Waele (2e en 3e), Leonce Haemerlinck, Georges Rogiers, Robert Dhert (6e en 8.e), Roger De Pauw (7e en 9e). Te Lebbeke - Buggenhout ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar Walter Coore man voor Gilbert Van den Abbeele, Van Israel-Cop- pens, Jozef Wauters, Frits Buys, Henri Moyson, Jules Mannaert. Een in het oog springende reuzeprestatie van Pierre en zoon Van Steen met de 6e, 7e, 9e, 10e, 12e, 13e, 19e, 26e, 29e. met de 14e en 21e prijs won Robert De Cock de eerste bonserie. Bij de oude duiven speelde Pe trus Bruggeman zeer sterk met de le, 3e, 9e prijs en de eerste serie. Vroege duiven voor Obus-Vergauwen, Emiel Van den Abbeele (4e en 5e), Frans Van Damme, H. Van Hoorenbeeck, Pierre Van den Schrieck, Roland Dubois. De ster-jaarling van Obus-Ver gauwen was goed voor de le prijs. De tweede getekende duif stond op de 3e plaats en meteen was de eerste bonse rie toegewezen. Vroege dui ven voor Amandus Heymans, Jozef De Plecker, Van Israel- Coppens, Alois Weymans (6e en 7e), Frans Vermeire en Pierre Van der Schrieck. In de St. Niklase Verbroede ring gingen de bloemen bij de jonge duiven naar Omer Stuer voor Ronny Vermeiren, Andre Torfs, Van Bogaert- De Bakker, Heieen Van Hooste. Vereecken en zonen, Van Vlierberghe en zoon, Ka- rel Van Cauteren, Albert Pijl,

De Voorpost | 1989 | | pagina 23