Lucrecia De Jonghe na bijzonder spannende strijd Eindklassement zomerkriterium Stekene werkt aan derde editie van 'Samen Sportief Sporten' Cyriel De Loose, 50 jaar schutter Inge Brokken won jeugd-playback in Kemzeke Marco Smet in glansform wint kriterium te Belsele Wase veteranen behalen goede uitslagen in wereldkampioenschap Beker van Dendermonde (G.Z.K. Underdog wint het pleit GZK-Darts-amateurkompetitie Jeugd-digest Sportkring Sint-Niklaas Kampioenschappen Dames BNFLW, sektor Stekene Noyon in Waas en Dender SAMEN SPORTIEF SPORTEN 24 - 30.6.1989 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Met de strijd om het kam pioenschap bij de vrouwelijke liggende wipschutters is een eind gekomen aan de jaarlijk se kampioenschappen van de sektor Stekene van de BNFLW, de Belgische Neder landstalige Federatie der Lig gende Wipschutters. En deze laatste afkamping bewees eens te meer dat het liggend wipschieten een zeer sportie ve kompetitiesport is die bo vendien nog gezinsvriendelijk is, want heel wat dames waren vergezeld en kregen dik wijls ook aanmoedigingen van hun echtgenoot, vriend of verloofde. Het bestuur van de sektor Stekene mag dan ook met tevredenheid terugblikken op het verloop van zijn sektor- kampioenschappen en het doet meteen een oproep tot de deelnemers aan het ploe- genkampioenschap, dat eind deze maand zal doorgaan in Meerdonk, om tijdig op post te zijn en het oproepingsbe- richt grondig te lezen. Spannend Met 47 stonden ze aan de schietlijn, de sportieve dames met pijl en boog. Het beloof de dus een spannende wed strijd te worden voor deze damestitel van de sektor Ste kene. En... dat werd het ook. Halfweg de gebruikelijke tien ronden stonden vele dames met 1 en 2 treffers achter hun naam. Maar we noteerden ook reeds 3 dames met 3 tref fers, namelijk Agnes Scheire van Rivierenhof uit Stekene, Annie Walgraeve van Kie kenhaag Stekene en Lucrecia De Jonghe van De Moedige uit Meerdonk. In de 6e en 7e ronde kwamen er nog steeds schutstere bij die hun eerste en/of hun tweede punt lukten terwijl zowel Ag nes Scheire als Lucrecia De Jonghe elk een vierde keer raak troffen. Alles liet dus voorzien dat het tussen deze twee dames zou gaan voor de titel. In de 8e ronde schoot géén van beide titelkandidaten raak. De spanning steeg nog doordat liefst 5 dames nader den met 3 punten, namelijk Laurette De Permentier van Kemzeke Herleving, Annie Saman van Canada, Ingrid Dobbelaere van Schuttershof, Greet Van de Vijver van Moerbeke-center en Christia- ne Vermeulen van Meerdonk. Met nog twee ronden te gaan hadden we dus 2 dames met 4 punten en 6 dames met 3 punten. Een van deze 8 da mes zou dus kampioene wor den. Wat spannend zeg... want de voorlaatste ronde bracht géén wijzigingen voor aan. De allerlaatste ronde zou dus de beslissing kunnen brengen. Agnes Scheire, van bij de aanvang als eerste uitgeloot, schoot naast, Ingrid Dobbe laere komt op 4 punten. Gaat het met 3 naar de 'verlengin gen'? Enkel Lucrecia De Jonghe kan dit nog verhinde ren door een vijfde pluimpje tegen 't zeil te knallen. Nu wordt het pas spannend. De zaal wordt stil. Enkel haar echtgenoot geeft nog een al lerlaatste aanmoediging. Lu crecia spant aan, richt, lost en... schiet raak! Het 5e pluimpje vliegt van de wip. Enorme vreugde. Een waar dige kampioene. Oefff... Meteen een tweede titel voor schutteremaatschappij De Moedige uit Meerdonk. Na de herkamping over 5 ronden werd Agnes Scheire van Ri vierenhof uit Stekene tweede en Ingrid Dobbelaere van Schuttershof derde. d. Brol Boogschieten. Cyriel De Loose uit Sint-Gillis-Waas werd D gehuldigd wegens zijn gouden schuttersjubileum (Iv) "00g^chél€'e": Schuttersmaatschappij Onder Ons werd ontvangen op het gemeentehuii van Sint-Gillis-Waas n.a.v. het gouden jubileum van Cyriel De Loose (Iv) Omwille van zijn 50-jarig schuttersjubileum werd zater dag Cyriel De Loose op het Sint-Gillisse gemeentehuis ontvangen. De 78-jarige jubi laris is aangesloten bij de lig gende wipmaatschappij On der Ons St. Gillis. Zijn gilde- broeders uit de schutterstoren waren dan ook mee aanwezig op de receptie in de tuin van het gemeentehuis. Schepen Vereist loofde de schutter voor zijn volharding en zijn inzet voor de maatschappij en overhandigde de gemeen teschotel. De gevierde schut ter, die in zijn karrière zich tweemaal tot koning liet kro nen, trekt elke week nog vier dagen uit om zijn geliefde sport te beoefenen. Vooral de zaterdagen zijn hoogtepunten wanneer hij samen met vrien den uit St.-Amands aan de Schelde de boog spant. Namens de maatschappij was het voorzitter Mathieu Thys- sen die de gemeente dankte voor de ontvangst en zijn gil- debroeders en jubilaris De Loose uitnodigde voor een drink en de jubelschieting in het lokaal. MJP WIELRENNEN In de Populieren wijk te Bel sele leverden 31 WAOD-lief- hebbers slag in een kriterium over 60 ronde of 60 km. In de 5e ronden ontsnapten Bolssens, Borggraef en Marco Smet. Ze kregen in de volgen de ronden gezelschap van Van Paemel, Mare Vander- meulen, Beelaert, Gino De Munck en de Z.-Afrikaan Stevens. Deze groep telde weldra 300 meter voorsprong. Het trio Luyckx, Dimitri De- munck en Dijckers (Z.A.) gingen in achtervolging doch eer zij aansloten duurde dit toch 12 ronden. Een nieuw drietal toog op zoek naar de leiders nl. Oelbrand, Rom- baut en Demaere. Half koers was de kloof gedicht. We kre gen dus 14 leiders gevolgd door een groepje van 9 ren ners, de rest volgde toen op 1 of 2 ronden achterstand. In de 32e ronde ging Marco Smet hard door bij een premiespurt en de plaatselijke Van Paemel pikte aan en weg waren ze. Want de reaktie in de groep bracht wel een verbrokkeling teweeg maar ze konden hun achterstand op de 2 koplopers niet meer goedmaken. Marco Smet had aan Van Paemel geen tegenstander in de spurt en de bloemen gingen naar de verdienstelijkste man in de koers. Uitslag: 1. Marco Smet (Beveren) de 60 km in 1.24 uur. 2. Andre Van Paemel (Belsele), 3. Ro ger Beelaert op 20", 4. Fred dy Oelbrandt, 5. Patrick De maere op 30", 6. Dimitri De Munck, 7. Gino De Munck op 45", 8. Patrick Bolssens, 9. Mare Borggraef, 10. Mare Vandermeulen, 11. Freddy Luycks, 12. Eddy Rombaut, 13. Erik Van Tiggel, 14. Etienne Fleury, 15. Bob Pis- siens, 16. Johan Van Loke ren, 17. Henk Peters, 18. Pe ter Flach, Erwin Van Sande en Mare Boelens. Te Destelbergen had vorige zondag het wereldkampioen schap plaats voor veteranen. Deze WAOD organisatie kende een groot sukses met 156 deelnemers. In de oudste categorie, de 60 plussers, be haalde Fons Quintelier (St. Niklaas) een mooie vierde plaats. Zijn jacht op de drie koplopers was iets te laat be gonnen. Jaak Rombaut (St. Niklaas) werd 18e. Gaston Van Royen (St. Niklaas) 21e, Gilbert Pietere (St. Niklaas) 23e en Wies Van Meervenne (St. Niklaas) 33e. Deze 'oud jes' staan of liever rijden on der de hoede van oud wieler- crack Staf Van Overloop. In deze categorie won de Brit Harry Hall voor Etienne Ver- hegge en Raymond Pietere. Bij de 'jongeren' -60 jaar won een sterke Karei Alen (Ant werpen) die alleen binnen kwam. In het achtervolgend groepje klopte Karei Smet (Temse) zijn medevluchters en belandde hiermee op het podium. Verder klasseerden zich Theo Van Mossevelde (Stekene) als 9e, 14e werd Romain Baert (St. Niklaas), 21e Emiel Van Hul (Temse), 29e Theo Wijmeerech en 30e werd Remi Demoor (Ste kene). De playbackwedstrijd voor jeugdige deelnemers beneden de 15 jaar die vorige week zondag door voetbalklub Klauwaerts Kemzeke werd in gericht, werd zowat een flop. Slechts veertien jonge kandi daten kwamen deelnemen én alles bij elkaar ontwaarden we slechts enkele tientallen toeschouwers. De playback- rage is inderdaad over zijn hoogtepunt heen... Onder de deelnemers was dan nog ene Inge Brokken uit Belsele die in de loop van de voorbije jaren de playback- suksessen heeft opgestapeld en dus geen problemen had om ook in Kemzeke de eerste plaats te behalen met haar imitatie van Sandra Kim. Al bij al kreeg ze nog méér konkurrentie dan verwacht van de plaatselijke Robbie Van Guyse die een poging deed om "hatchie" Frank Dingenen in levende lijve te voorschijn te halen. Natuur lijk kreeg deze jonge Kemze- kenaar het aanwezige publiek op zijn hand... Robbie werd dan ook de meest bejubelde én van prij zen voorziene deelnemer want hij werd tweede in de totaalstand, kreeg de prijs van het publiek én deze van eerste Kemzeekse deelnemer in de eindstand. Als derde kwam Petra Walgrave (Olivia New ton John) op het ereschavot je, terwijl Wesley Van Laere als Urbanus (Hittentit) de prijs van de pers kreeg toege kend. De uitslag 1. Inge Brokken (Sandra Kim) 2. Robbie Van Guyse (Frank Dingenen) 178 3. Petra Walgrave (Olivia Newton John) 177 4. Melissa Martinez (Samantha) 172 5. Wendy Van Laere (Madonna) d.Bi De laureaten van de playbackwedstrijd voor de jeugd, ingericht door voetbalklub Klauwaerts Kemzeke, samen met hun reuzegrote prijzen... (d.Brol) D.C. Den Beer-D.C. Grembergen 4-8 Kapitein De Potter Jan, De Potter Bart, De Potter Kristof, D'Hollander Etienne en Van San Tamara voor D.C. Den Beer. Voor D.C. Grembergen: kapitein Putteman Luc, De Waele Jo, Tonnelier Pascal, De Schrijver Larry en Van Hulle Katleen. FINALE: D.C. Stinneboys-D.C. Grembergen 7-5 Kapitein De Rop Geert, Hendrickx Gaston, Oreel André, Hendrickx Rudy, Ruyssinck J.P., De Smed Pat. en Peters Mare voor D.C. Stinneboys. Voor D.C. Grembergen: kapitein Putteman Luc, De Waele Jo, Tonnelier Pascal, De Schrijver Larry en Van Hulle Katleen. Winnaar: Dartsclub Stinneboys D.C. Stinneboys heeft de vruchten geplukt van hun doorzettingsvermogen en versloeg een uiterst zenuwachtig en ondermaats D.C. Grembergen meer dan verdiend. Lnc. Heren (l"" 16): 1. Tonnelier Pascal 2. De Man Willy 3. Uyttersprot Peter 4. Putteman Luc 5. De Potter Peter 6. Mertens Oscar 7. De Potter Kristof 8. De Schrijver Larry 9. D'Hollander Etienne 10. Hendrickx Rudy 11. Boeyckens Mare 12. Roels Rik 13. MoonenMarc 14. Qaessens Patrick 15. BerghmanJef 16. De Brandt Rudy Dames 4): 1. Van Hulle Katleen 2. Parewijck Patricia 3. Van San Tamara 4. Haffner Emanuelle Winnaar Bull-Master: Mertens Oscar. Uitslag laatste tornooi: 1. De Schrijver Larry 2. De Man Willy 3. Uyttersprot Peter Oreel Andre 5. Putteman Luc De Potter Peter Mertens Oscar De Potter Jan VOETBAL Bestuur Voorzitter: Frans De Caluwé Ondervoorzitter: Eddy Van Raemdonck Beheerder jeugd: Theo Verechueren Jeugdkoördinator: Chris Van Puyvelde Hoofdtrainer: Paul Theunis Algemeen koördinator: Theo Bauwens Albert Van Handenhove Sekretariaat: Luc Waterschoot en J.P. Van Campfort P.R. Jeugd: Roland De Cock De mensen van het komitee 'Samen Sportief Sporten' zijn reeds een heel eind gezet met de voorbereidingen van de derde uitgave van dit prachtig initiatief ten voordele van drie gehandicaptenverenigingen - en dat zijn Bond Moyson, de Katholieke Vereniging voor Gehandicapten en Jeugdbeweging Pietemei - van Groot-Stekene. Er staat reeds een voorlopig programma - dat evenwel nog voor wijzigingen vatbaar is - op papier met ook deze keer een hele resem sportieve aktiviteiten van uiteenlo pende aard. We zien schietingen op liggende en staande wip, voetbal, stratenloop, bingo, darts, kaartingen, teer ling, volksspelen, fiets- en wandeltochten, judo, touwtrek ken, enz. Om het geheel voor iedereen aantrekkelijker te maken zijn er ook nog diverse 'extra sportieve' omlijstingsaktivi- teiten zoals bloemenverkoop, demonstratie modelbouw, dropping van para's, koncert Stekense harmonie, panne koeken en hot-dogs eten, allerlei verfrissingen... Ook deze keer zorgen een aantal bereidwillige vracht wagenbestuurders er weer voor dat de minder-validen een ritje rond de gemeente kunnen doen in een heuse 'truck'. Zoals steeds wordt 'Samen Sportief Sporten' - dat deze keer voornamelijk zal gecentraliseerd zijn rond het week- Drie Uren van Hamme. Als het opfietsen aankomt kan de jeugd nog een hartig woordje meespreken (vh) Jozef Van Damme klokte. Daarmee was de kous In het Achtverbond Moerzeke niet af want aan de 13' prijs - Baasrode - St.-Gillis - Baas- st0nd Jozef met zijn volgende rode - Lebbeke ging de felbe- duif op de uitslag en hij won geerde overwinning naar Jo- de eerste bonserie, naast nog zef Van Damme, die de snel- heel wat van de andere serie- ste duif van 2.590 deelnemers tafel. Aan de 28' prijs ging de Aangeworven jeugdspelers Keymolen Pascal, White Star Sombeke 1 De Koninckx Kris, White Star Sombeke 1 Verbeeck Stefan, VK Hemiksem 3 Moens Jurgen, SK Grembergen 3 Govaert Ivan, FC Sint-Gillis-W. 4 Begois Dave, 01. Wilrijk 3 De Bruyn Benny, R.S. Haasdonk 3 Van Ombergen Onno, H. Vrasene 2 Windey Jan, H. Vrasene 2 Matthijnssens Philip, KFC Melsele 2 Moortgat BertKFC Melsele 1 Rotthier Alain, Waaslandia Burcht 1 Bauwens Stefan, H. Sint-Pauwels 5 Bauwens Filip, H. Sint-Pauwels 1 Van Marcke Patrick, H. Sint-Pauwels 1 Heym'ans Jurgen, FC Buggenhout 2 De Geest Wim, Robur Moerzeke 1 Herwege TomRobur Moerzeke 1 Boel Filip, VW Hamme 1 Serverius Davy, SK Kieldrecht 1 Heyman Dries, SC Lokeren 1 met optie met optie aar met optie aar met optie met optie met optie aar met optie aar met optie aar met optie aar met optie aar met optie aar met optie aar met optie met optie aar met optie met optie met optie aar met optie aar met optie met optie aar met optie Marc Stevelinck mieze tot 1000 naar Franky Peleman. Vroege duiven voor Frans Van den Abbeele, Do- mien Van Hoeck, Paul De Wit, André Van Haute, Louis Van Vossel, Van Landeghem- De Proft, Bosteels en zoon, Jan Saeys, André Van Uyt- vanck, Jozef Debbaut, Frans Spiessens, Robert De Smedt, Maes en zoon, Theo De Don der, Jozef Van den Berghe, Jean De Clercq, Verheyden- De Rop, Spinoy en zoon. Maes en zoon maakten een goede beurt door aan de 199* prijs de eerste serie van drie te winnen. einde van 9 en i0 september 1989 - alleen en uitsluitend georganiseerd met als doel een financiële opbrengst samen te brengen die integraal ten goede komt aan de Stekense mindervaliden. In het verleden lukte dit reeds aardig, want in 1987 werd 110.000 fr. bijeen gehaald en vorig jaar kwam men tot het prachtige resultaat van 120.000 fr. Natuurlijk wil men dit laatste resultaat minstens even aren... d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 24