V-' Tachtig ploegen zorgen voor volley-happening Okapi's mikroben werden onverwacht kampioen Mini-volleybaltornooi Snuffel Grembergen: 'Kom op tegen Kanker' in Waasmunster De Voorpost - 30.6.1989 - 27 VOLLEYBAL ifhebbers volleybal, tiens het tornooi in De ploeg 'Mixt' uit Dendermonde Grembergen (vh) t Dat het mini-volleybaltornooi van Snuffel Grembergen een voltreffer is schreven wij reeds een jaar geleden. Zon dag, organisator Hans Van Aerschot was aan de vierde uitgave van zijn tornooi toe, werd deze stelling nog maar eens bevestigd. Met meer dan 80 ploegen, wat zowat 300 deelnemers inhoudt, kon de pret duidelijk niet op. Een stralend weertje, een organi satie die 'af was, een accom modatie die alleen maar voor treffelijk kan genoemd wor den, 27 terreinen waarop de spelvreugde primeerde en ook nog volleybal van een zeer degelijk niveau. Dat de formule inslaat is duidelijk te merken, zowat iedereen komt aan zijn trekken met reeksin delingen die vanaf nationaal tot rekreatief spelen omvat, zowel voor dames als heren. Met deelnemers uit de ganse provincie Oost-Vlaanderen maar ook met ploegen uit Po- peringe, Brugge, Lot, Zolder, Boom, Aartselaar enz. is dit tornooi duidelijk het regiona le ontgroeid en nieuwe ideeën liggen al op tafel om aan de 5de uitgave nog een speciaal naar de nationale spelers ge richt aantrekkingspunt toe te voegen. Wat de respektieve winnaars betreft valt het op dat S.B. Herzele voor de tweede opeenvolgende maal winnaar werd in de reeks Na tionale Heren. C. Arents slaagde er opnieuw in zijn ploegmaten van topclub V.C. Zele een pad in de korf te zetten maar de Zeienaars zul len hier beslist niet om treu ren want, met een over twee ploegen verdeelde vrijwel vol tallige basisploeg was het voor deze topspelers een bijzonder plezierige dag. Achter de lu dieke ploegnamen zoals Asterix, Obelix, Marnix en Idefix, Safety Boys enz. gaan spelers schuil als D. De Maer- schalck, M. Cornelis, W. Linthout, de gebroeders Sey- moens, stuk voor stuk man nen die naam en faam verwor ven hebben in het Belgische volleybalwereldje. Maar ook in de landelijke en de provinciale reeksen wer den de respektievelijke fina les een bijzonder boeiend kijkstuk. In heren landelijke wonnen de Gigolo's uit Zulte uiteindelijk tegen de 'Aalste- naar' van I. De Cocker, in provinciale A ging de trofee naar Vovka Oudenaarde die in de finale wonnen van Kring Ninove en in provinciale B was de overwinning voor 'De Pollekes' uit Denderleeuw vóór Boenavo uit Brugge. Hier eindigt V.K. Boom op de derde plaats. In de finale heren rekreatie werd de finale een onderonsje tussen de Baasroodse ploegen van R. Huyck en P. Mertens. De ou derdomsdeken, ploeg Methu- salem van K.W.B. Dender monde eindigde hier op een verdienstelijke derde plaats. Bij de dames gingen de over winningen naar Comedy Ca pers vóór Zele in de provin ciale reeks en won Zeelse jeugdploeg Shamrock voor de ploeg Maes uit De Klinge. Maar één zaak was duidelijk, in elke reeks werd gestreden voor de overwinning maar dit in een bijzonder sportieve sfeer wat nu eenmaal het uit hangbord geworden is van het Snuffel-mini-volleybaltor- nooi. Moge het zo blijven. De eindrangschikking Heren Nationale 1. Safety Boys (Herzele) 2. Pief, Poef en Paf (V.C. Zele) 3. Asterix, Obelix, Marnix en Idefix (VC. Zele) 4. Pier 5. 3 Musketiers (Ternat) 6. Zorgvliet (St. Gillis) Heren Landelijke 1. Gigolo's (Zulte) 2. Morres (Aalst V.K.) 3. V.C. Vokal (Destel- bergen) 4. Adec I 5. Good, Bad, Ugly 6. Eddy, Teddy, Freddy (Hamme) 7. Pensioen 8. De Klinge 9. Plots genot I 10. Plots genot II 11. Adec II Heren Provinciale A 1. 2. 3. 4. 5. - Kring Ninove: 2-0 (15-2,15- 6) Heren Provinciale B 1. De Pollekes (Dender leeuw) 2. Boenavo (Brugge) 3. V.K. Boom II 4. Denderbelle 5. Zwarte Panters (Hamme) 6. Den Bolhoed 1 (St. Niklaas) 7. Den Bolhoed 2 8. K.W.B. Moerzeke 9. Brokkies (Oudegem) 10. Biestie Boys 11. Swingel Saskes 12. Parnas Recreatie - Heren 1. Fred en Wilma (Baas rode) 2. Betty en Barnie (Baas rode) 3. Methusalem (Dender monde) 4. Snuffel voetbal 5. Mik-Mak-Spic-Spac 6. Serie Positieven 7. C.M. Dendermonde 8. V.C.V.C. 9. European Boys 10. I love you 11. De Dorken 12. De Krotters 13. De Balans 14. Destelbergen 15. Chiro Boys Dames provinciale 1. Comedy Capers 2. Zele I 3. Safety Girls (Herzele) 4. Kangoeroes (Aalst) 5. Matüle Blom 6. Contra's 7. Juvenes 8. 3 Belgen 9. Tarcy Girls 10. Cauvlaroe 11. Dalvo I (Melsele) 12. Dalvo II Dames recreatie 1. Shamrock (Zele) 2. Maes (De Klinge) 3. E.W. Fé 4. De Bakvisjes 5. Spetterende lolploeg 6. De Snufjes 7. Ambiance VOVKA Oudenaarde Kring Ninove Stevoc (Londerzeel) Dalvo (Melsele) MIX 6. 't Ga nog (Gent) 7. Trois Sis (Moerzeke) 8. De Kleurpotloden 9. Kangoeroes Aalst 10. Los Mexicanos teren) 11. Hamme 12. De Muizen 13. VK Boom I 14. De Fruitboompjes 15. De Pingels (Hamme) 16. Wikiwis (Lebbeke) Finale: VOVKA Oudenaarde (Wet- Liefhebbersvolley. Adec uit Baasrode kwam ook naar Grembergen tijdens het stille seizoen (vh) I Liefhebbersvolleybal. De ploeg 'Pier' uit Zele tijdens het tj tornooi in Grembergen (vh) BASKETBAL I Kampioenenviering in Aalst. De schuifbakkampioenen van het Denderverbond (da) Liefhebbersvolley. Zele stuurde een damesploeg naar het Grembergse tornooi (vh) BBC Okapi heeft in 1987 een dieptepunt gekend in de jeugdwerking. Onder impuls van Eddy Van Overstraeten, Rudi Callebaut en William en Luc Claus werden maatrege len getroffen om daaraan wat te doen. Het organiseren van een eerste jeugdtornooi leek een enige kans om een nieuw jeugdbestuur samen te stellen. Doel De bedoeling van dit jeugdbe stuur is de jeugdploegen een betere begeleiding meegeven, in samenwerking met het hoofdbestuur en de verant woordelijke coaches. Op die manier wil men de toekomst van de eigen jeugd verze keren. Werking Al blijkt jeugdwerking vrij duur, toch is ze noodzakelijk. Daarom werd in 1987 begon nen met een mikrobenploeg (6-8 j.) onder de deskundige leiding van oud-speler Augus- tin Van der Veken, voor wie een niet te onderschatten taak weggelegd was. Dit seizoen kon hij reeds starten met elf spelertjes waaronder het eni ge bij de klub aangesloten meisje. Training De trainingen zijn soms hard en dan weer speels, maar steeds met resultaten als be doeling. Die bleven niet uit, want op achttien wedstrijden werd slechts éénmaal verloren en dit tegen Hansbeke met het kleinste verschil. Daar door werden de mikroben kampioen van het seizoen '88- '89. Bekerwedstrijden De volgende opdracht voor de spelertjes en de coach was het behalen van een ereplaats in de Beker van Oost-Vlaan deren, maar ook daarin wer den alle wedstrijden gewon- nen. De finale had plaats in het Provinciaal Domein van Wachtebeke tussen Okapi en Hellas Gent. De Ajuintjes wonnen met 36-21 Door deze overwinningen moest het ploegske zich daags nadien aanbieden voor een nieuwe wedstrijd in het kader van de Intercup, een wed strijd tussen de bekerwin naars van Oost- en West- Vlaanderen. De tegenstander was deze keer Sunair Oosten de. Na een wat rommelige start keerde het vertrouwen in de ploeg terug en er mocht gerust worden met een 17-34 voorsprong. Ook de tweede helft bood geen noemens waardige problemen. Eind- Basketbal. De mikroben van Okapi Aalst tijdens de viering in de Keizershallen (da) stand 36-66 en de zegereeks werd verdergezet. Het feest voor spelers, coach en ouders kon beginnen. Nog verder Totaal onverwacht organi seerde de Bond een 'Super Intercup', een tornooi dat ge speeld werd tussen alle kam pioenen uit de verschillende provincies. De eerste wed strijd, tegen Heusden, werd gewonnen met 18-42, maar in de halve finale werd verloren tegen Duvel Willebroek met 33-32. Bij de rust stond het 15-15 en dankzij dit eervol resultaat eindigden de Oka- pietjes op de vierde plaats. Spelers Hans Van Langenhove (kapi tein), Thomas Van de Von del, Steven Van Buggenhout, Tom De Schrijver, Jochen Van den Steen, Glenn Van Sinay, Bart Van Sinay, Kwin ten De Neef, Kristof De Gols, Stijn De Vidts en Daphne Claus. De coach is Augustin Van der Veken en de ploeg- verantwoordelijken zijn Paul De Schrijver en Georges Van Langenhove. (da). De verschillende aktivitei- ten van de vele kulturele en sportverenigingen brachten een totaalbedrag van 51.630 fr. op. Hartelijk dank aan allen die op één of andere manier een steentje bijdroegen. Dalvo' afgezakt naar het t Uit het verre Kallo kwam Liefhebbers volley Grembergen (vh) Liefhebbersvotley. De Grembergse ploeg V.C. Van Cauwenbergh (yb)

De Voorpost | 1989 | | pagina 27