Sportkampioenen gevierd in Waasmunster Haasdonkse jeugd weer sportief tijdens twee sportweken Individuele kampioenen Kampioenen- pl. tegen Rolschaatsen - Skate-Board - Omnisport - Paardrijden Promotie Base-Ball Zeer sterk Brasschaat straft Beveren af! Lagere School wint Jeugdsuperclub Sportkamp in Waasmunster Burgemeester Willockx Jeugdinfrastruktuur komt er 28 - 30.6.1989 - De Voorpost Wielrennen: Dse Fiers "Ik heb me lang stilge houden. Ik reed gewoon met de groep mee. Het had geen zin te gaan force ren. De wind speelde toch wel een grote rol. Op het einde beschikte ik nog over voldoende reserves om de spurt te winnen. Pas op 150 meter van de finish heb ik alles of niets ge speeld. Het lukte. Ik be hoorde bij de kansheb bers, maar aan de over winning had ik toch niet gedacht. Het is als een droom die in vervulling ging." Het zijn de woor den van de Belgische kam pioene wielrennen bij de dames junioren. Deze (eerste) titel behaalde zij op zondag 28 mei in Merchtem. Voetbal: FC Sparta junioren Oost- De Graeve, Chris De Pauw, Portaels. Toch stond de ploeg overwinning tegen Ajax Leb- Mohamed Achaibi, Peter reeds na vijf kompetitieduels beke haalden de HKW-scho- Geerinck, Eric De Vreese, aan de leiding en met de 2-4 lieren de Oostvlaamse titel. In Eric Fierens, Danny Van der winst tegen Los Amigos de Vlaamse eindronde werd Loock, René Lin, Jos Van (kampioen in lc) groeiden de er met 15-14 gewonnen van Cleemput. Trainer: Walter titelkansen. Met zes punten Kortrijk en verrassend werd Van Haver. Afgevaardigde: voorsprong maar met aller- de titel behaald tegen een Julien Verhelst. hande kwetsuren, werd de ti- sterker lijkend Hasselt dat in tel maar behaald op 23 april de slotsekonden met 10-9 ten- met een 2-2 gelijkspel tegen onder ging. De Belgische titel Moerstraat. Er werden 44 werd echter niet behaald, punten behaald door 21 winst- De spelers: Wim De Grave, Kampioen Junioren Oost- beurten en 2 gelijke spelen. Wim Roels, Tom De Grave, Vlaanderen K.B.V.B. Er wercl met verl°ren te- Pascal Van Damme, Koen De junioren van FC Sparta 8en HooP en Vreugd. Met Ternest, Nicolas Verhelst, speelden een zeer goed sei- 124 doelpunten voor en 24 Jean-Pierre De Bode, Chris- zoen. De cijfers bewijzen dit: te8en maakt de ploeg ook tophe Desseaux, Stefan De er werden 24 wedstrijden in aanspraak op de trofee beste kompetitieverband gespeeld, aanval-beste verdediging, waarvan er 21 gewonnen wer- spelers: Mare Barbier, den, 2 eindigden geüjk en Franky De Baere, Mare Fa- slechts éénmaal werd verlo- maey, Roland Freson, Franky ren. Men scoorde 100 maal en Maes> William Merckx, Pa- slechts 17 doelpunten werden trick Van de Vijver, Benny geïncasseerd. Met 44 punten, Van de Voorde, Ronny Van zes méér dan de tweede, werd Hoogten, Luc Van Moeseke, de titel behaald. Luc Van Osselaer, Karei Van De spelers: Dirk Van Loke- Poucke, Dirk Verbraecken, ren, Dirk Bondroit, Pedro De Jozef Vermeulen, Dino Ver- Clercq, Franky De Schepper, nies> Danny Verschelden, Lu- Philip en Didier Van Hoorde, den Windey, Dirk Ysewijn Voorzitter: Alois Pleunis Coach: Jean-Pierre D'haen Meerschman, Wouter De Groote, Geert Maes en Ste fan Desseaux. Trainers: Eddy De Vlieger en Paul Dauwe. Handbalclub Waasmunster Kadetten Dirk Vandevreede, Filip Van den Branden, Peter Baert, Guy Zaman, Mare Steeman, Tom Van Eetvelde, Frank De Jonghe, Paul Van Damme, Mario Vermeir Trainer: Huga Rotthier Afgevaardigde: Jean De Landsheer Voetbal SV Wepogro Junioren Kampioen VHV-Kadetten Kampioen van Oost-Vlaande- ren reeks kadetten In de Oostvlaamse kompe titie waren de kadetten duide lijk te sterk. Meteen vertrok ken zij als favoriet voor de Vlaamse eindbeurt. Na een 23-17 overwinning tegen Mei veren werd de titel met 10-9 behaald tegen Kindervreugd. Kampioen Walivo T zondag- In de Belgische titelstrijd liep afdeling A, liefhebbers- het echter mis: meerdere voetbal. open doelkansen en vier straf- Ontstaan in 1974 speelde worpen werden niet omgezet. FC Van de Voorde zeven jaar De voornaamste redenen in het Stekens liefhebbersver- voor een nipte 15-14 neder- Waasmunster. De gehuldigde sponlaureaten mei hel bestuur van de sportraad (ly) Sombeke: 11 16 12 39 - kleine vogels: dames 60+: - kleine vogels heren 60+- dev Peter?; punten De Bock Irene (Heidebloem) Baeten Gerari 9 p (Heide- hoge vo^is^ Vera8' De individuele kampioenen - kleine vogels dames: De bloem) Etienne 6 d (HeidehkS'" bij de schutters: Maere Nelly 7 p. (Sombeke) - kleine vogels heren: Win- (Heidebloei Voetbal: FC Van de Voorde Jiu Jitsu: Myriam Ingels In deze tak van zelfver dediging haalde één van de vrouwtjes bij de vereni ging Kabuto haar zwarte gordel. Boksen: Koen 't Kint In Tienen behaalde hij op overtuigende wijze de L_Hbond, waarna het zeven jaar laag tegen 'thuisploeg' Beyne. Belgische titel bij de half- Algemeen Kampioen KKVS in het Waaslands Sportver- De spelers: Geert Maes, zwait-gewichten. Zijn Oost-Vlaanderen Junioren bond aantrad, waarin het in Stefan Vermeulen, Koen Ter- tege>< stander, de Luike- net kampioenschap werd 1984 een eerste titel binnen- nest, Tom De Grave, Wim naar Lhonneux, haalde gespeeld in twee perioden, haalde. Roels, Mario Buyle, Chris- het einde van de derde SV Wepogro won het eerste Dit seizoen trad men voor tophe Desseaux, Stefan De rond», niet. In oktober periodekampioenschap met ^et eers* aan 'n de Walivo- Meerschman, Wouter De 1983 stond hij een eerste 21 punten, 1 punt méér dau reeksen- Meteen werd de Groote, Gert Goossens, Tom maal m de ring. En sinds Merendree en 5 punten meer kampioenstitel behaald met Baert, Nicolas Verhelst, Wie: Carmeliet hier in dan Doorslaar dat derde een beslissende 2-0 winst te- Koen Loier Wauanunster met een wer(j gen de laatst overgebleven Begeleider: Marcel Ver- boksklub is begonnen, is jn de tweede periode werd konkurrent Atlantic. VDV durmen zijn loopbaan berg- Wepogro derde, na Doorslaar verloor slechts één wedstrijd, Trainer: Paul Dauwe opwaarts gekeerd. ui -en: ?et Vereecken, Hei drik Hofman, Nad ine Geerinck Kerels Biljarten: dat eerste eindigde en Peosele dat beslag legde op een twee de plaats. De titel werd dus een Waaslandse eindstrijd. In de heenwedstrijd haalde We pogro het met 2-0, de terug wedstrijd op Doorslaar werd zie verder bij Turnkring met 2-1 verloren maar het doelpuntje meer bracht We pogro de titel op. In de kom petitie werd er tweemaal ge wonnen van Doorslaar met 5- 3 en 2-1 cijfers, zodat de titel verdiend kan genoemd worden. De spelers: Geert De Bae re, Alain D'heer, Robby Van Uytfanghe, Peter De Maere, Pascal De Hooghe, Kenneth Hansens, Franky Everaert, Lieven Cools, Jean-Pierre De Cock, Franky Clemminck, Peter Polfliet, Peter Ver- beeck, Chris De Bus Begeleiders: Werner De Hooghe, Emiel De Bus en Omer Rooms tegen buur FC Sportief met 0-2. In de bekerkompeti tie werd men met strafschop pen uitgeschakeld door Bond- galm. Patrick De Clercq en K joen yan Oosl.viaande- Ene Van de Voorde werden Handbalciub Waasmunster Miniemen topschutters met elk 19 doel punten. De spelers: Jan, Danny, Eerder gemakkelijk werd de titel door de HKW-minie- c - men behaald, vermits de be- SS*"!' vGuy^ Phsf'f en slissende wedstrijden tegen Paul Van de Voorde, Stefaan, Eek|o moeste„ |d W8W. KL 5M5S- 5 !r "en. Eetdet m£t£» werd Robert Hoogewijs Kampioen van Waas munster. Hij wordt in de cember gehuldigd. Trcnkring Kerels Iniividuele kampioenen: Peter Vereecken: provinciaal ki tnpioen te Waasmunster bij dt scholieren Fendrik Hofman, provinciaal kampioen te Waasmunster bij de senioren Nadine Geerinck: provinciaal kampioene te Waasmunster bij de meisjes. C'r'oepswerk: - Provinciaal kampioen te Mcdsele (21.5.1989) - deine jongens - jonge jongens - leerlingen - veteranen - Nationaal kampioen te Far- ciennes (14.5.1989) - veteranen piramides en vrij werk juffers met de jazz-oefe- Marc Van de SV Wepogro Knapen Bekerwinnaar KKVS Oost- Vlaanderen Knapen SV Wepogro slaagde erin om voor het seizoen 88/89 twee knapenploegen in te schrijven in de kompetitie van Maar het KKVS Oost-Vlaanderen. kwam als 'derde hond' steeds In de kompetitie behaalden dichter bij de leiders, door ze een oververdiende tweede een oersterke tweede ronde te en eervolle negende plaats en spelen. Slechts één punt werd in de bekerkompetitie, die er verloren en na winst tegen Thierens, Jean-Pierre Jans- sens, Patrick De Clercq, Filip en Ivo Cools, Marc Verhulst, Danny De Borger, Eddy Buyle. Voorzitter: Paul Van de Voorde Sekretaris: Voorde Penningmeester: Peter Cools Handbalklub Waasmunster Senioren Kampioen 3' afdeling V.H.V. Als kersverse 3e nationaler startte HKW zonder titelam- bities. Halfweg de kompetitie stond HKW reeds veilig, op een vijfde plaats met zes pun ten achterstand op leider Me- chelen 65, dat een duel zou uitvechten met Lokeren. HK Waasmunster verliep in twee poules, kwali- Mechelen met 20-15 met 20- ficeerde Wepogro zich voor kon de titel hen niet ont- de finale. glippen. Na de winstbeurt in In deze finale die verliep met de laatste wedstrijd tegen heen- en terugwedstrijd, ble- Zwijnaarde begon de kam- ven zij de baas over FC Eeklo pioenenviering, en werden zo eindlaureaat in De spelers: Koen Van Ren de bekerkompetitie. tergem, Wim De Grave, Flor De spelers: Gerry Roels, Dhanis, Jean-Pierre De Bo- Steven Hillaert, Kurt Baert, de> Hans Borgers, Piet De Johan Cools, Wim De Maere, Clercq, Wim Roels, Rik Gys- Peter Van der Jeugd, Steven seIs> Enk Van Mele, Tom De De Cock, Jan Van Bossche, Grave, Koen Sanders, Stefan Een spannende ontknoping Guy Rooms, Christophe Pop- De Meerschman, Pascal Van werd het voor de reserven van pe, Willem Van Goethem, Damme, Eddy De Vlieger, FC Sparta. Ze wonnen 19 Erwin Lapeire, Harry Stuer, Wim Leunis, Jurgen Du Tré, wedstrijden, verloren er 4 en Jan Van Wijmelbeke *van Willaerts, Lieven Berck- speelden driemaal gelijk. 89 Trainer: Dirk Poppe doelpunten werden tegen het Afgevaardigde: Alois Van Trainer-coach: Eddy De net geknald en de Spartaanse Goethem Vlieger Begeleiders: Rie Maes, Hilai- Poppe en Leo Van Voetbal: FC Sparta reserven ilampioen reserven K.B.V.B Oost-Vlaanderen reeks O de heenwedstrijd met 16-20 gewonnen. In de terugronde stond op het meesterschap van HKW geen maat: de laat ste en beslissende wedstrijd tegen Eeklo eindigde op een overtuigende 26-12. De spelers: Mario Buyle, Gert Goossens, Steven Ver hoeven, Geert De Groote, Ken De Nil, Pascal Verhelst, Jeroen De Wolf, Sven Dael- man, Stefan Van Uden, Tim- my Goris, Glenn Engels Trainers: Paul Dauwe en Ed dy De Vlieger Handbalclub Waasmunster Pupillen Kampioen van Oost-Vlaande ren De overwegend eerste jaars-pupillen hadden het meest tegenstand in de Oost vlaamse jeugdreeksen. Na drie winstbeurten tegen Loke ren, Ajax en Avanti mochten de HKW-pupillen het opne men tegen Gent, dat tevens zes punten had verzameld. De finale eindigde gelijk: 8-8. In de verlenging haalde HKW een 10-8 overwinning: een eerste titel voor een nieuwe spelerslichting. De spelers: Kevin Engels, Stefan Verschelden, Jeroen Colpaert, Lieven De Groote, Filip Dupont, Geert De Wae- le, Joris Vercauteren, Dennis Goris, Frederik De Pauw, Bert Dauwe, Philippe Draps, Christophe Draps, Piet Key- molen, Olivier Van der Aa Trainer: Eddy De Vlieger Begeleider: Rie Maes De enthousiaste deelnemers van de vorige sportweken hebben de BGJG geïnspireerd en gemotiveerd om 2 weken vol met sport en spel te organiseren! Ziehier het programma: 3 tot 7 juli: 10-12 u. Rolschaatsen jongeren '83-'75, Skate-board cur sus '80-'75. Vorige jaren had men steeds een groep enthousiaste rolschaatsers. Zowel de beginnelingen als de gevorderden leren telkens veel bij! Omdat de vraag naar het rolschaatsen zo groot is, heeft men weer 2 enthousiaste lesgevers gecontacteerd. Er zullen weer kilometers gerold worden!!! De skate-board-cursus is nieuw! Behendig skate-board- rijden is de vurige wens van vele jongeren. 2 artiesten in deze sport zullen met plezier hun kennis doorgeven. Vlug inschrijven, want het aantal deelnemers is beperkt!!! 13.30-15.30 u.: Omnisport jongeren '82-'75 Omni-sport: alle dagen andere sporten, andere spelen. Vele sporten komen aan bod: badminton, tafeltennis, new games, oude volksspelen, zelfs met de beginselen van judo kun je kennismaken. Vrijdagmiddag wordt een 'vrije keuze-namiddag' en liefhebbers kunnen dan o.a. zelfs voor jazz-dance kiezen. 21 tot 25 augustus: telkens van 14-16 u. jongeren vanaf '78 en ouder. Paardrijden: telkens 1 u: paardrijden voor beginnelingen 1 u: paarden beter leren kennen, paardenverzorging, omgang met paarden. Waar? Manége de Vrije Teugel, Winningenstraat te Melsele. Zo komen oudere deelnemers ook nog eens aan bod! Met je vrienden leren paardrijden tijdens de vakantie... dat wil je toch niet missen? De deelnemers zorgen voor eigen vervoer, eventueel in samenspraak met andere deelnemers (deelnemerslijst te verkrijgen na het afsluiten van de inschrijvingen). Hoe en waar schrgf je In? Je kan apart kiezen voor rolschaatsen, skate-board-cursus of omnisport of je kan voor- en namiddag combineren. Je kan tijdens de middag blijven eten. In dit geval moet je zelf zorgen voor een lunchpakket en drank!!! 3 juli tot 7 juli: 1) Rolschaatsen: leden BGJG 200 fr.; niet-leden 250 fr. 2) Skate-board: leden BGJG 200 fr., niet-leden 250 fr. 3) Omnisport: leden BGJG 200 fr.; niet-leden 250 fr. 4) Rolschaatsen omnisport: leden BGJG 360 fr.; niet- leden 460 fr. 5) Skate-board omnisport: leden BGJG 360 fr.; niet- leden 460 fr. 21 augustus tot 25 augustus: Paardrijden: leden BGJG 950 fr. en niet-leden betalen 1.100 fr. Inschrijven, betalen en/of inlichtingen nemen doe je op volgende adressen: - Lut De Mul-Heyndrickx, Hoge Wegel 14 te Haas donk Tel.: 775.55.52 - Werner Goossens, Boekweithofstraat 20 te Haasdonk Tel.: 775.68.56 - Veerle Ronse-Waterschoot, Stuurstraat 40 A te Haas donk Tel.: 775.82.83 Dat het bezoek van Brasschaat een zeer zware dobber zou worden, stond vast maar dat onze seniors zo afgestraft gingen worden had niemand verwacht. Na 5 inningen was de wed strijd gespeeld. Voor de Lions werden het vijf moeilijke inningen. Aan slag kreeg Beveren er 5 hits, 1 triple (Gyselaers E.) en een prachtige home-run van Rotthier P. uit. Diezelfde home-run werd tijdens de game 'out' geroepen, maar achteraf toch als safe beschouwd. Voor Brasschaat kon men 23 hits en enkele home-runs-in-the-park noteren. De meeste Brasschaat- se punten werden gescoord op Beverse veldfouten (15!). Eindstand na 5 inningen: Beveren-Brasschaat 3-36 Onze dames kregen Spartans als tegenstander. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd. Tot in de derde inning was de stand 3-3. Vanaf de vierde inning was Spartans sterker aan slag met vier punten als resultaat. De vijfde en laatste inning, sloeg Spartans er nog een acht punten bij en dat was teveel voor de Rabbits die hierop geen verweer hadden. Eindstand: Beveren-Spartans: 5-15 De Beverse kadetten kregen partij van Borgerhout. Na een aarzelend begin van Beveren (le inning 0-3), begon een waar slagfestijn voor onze kadetten. Goed slagwerk en het benutten van de fouten van de tegenstander zorgde voor een 8-5 stand. In de vierde inning kon Borgerhout nog enkele punten terugkomen, maar Beveren repliceerde dit met nog vijf punten te scoren. Eindstand: Beveren-Borgerhout 13-9 Kalender: Zondag 02/07/89: 2* afdeling Base-ball: Beveren-Luik Softball dames: Mortsel-Beveren. Tijdens het voorbije week end organiseerde de Waas- munsterse sportraad de jaar lijkse jeugdsuperclub. Tien jeugdige ploegen schreven hiervoor in. Er werden tien proeven afgelegd: voetbal, rekoefening, basketbal, kege len, aflossing, handbal, krachtbal, touwtrekken, ho ckey en flessen vullen. In reeks B eindigde de Rui- tersploeg als eerste. Philip Vermont, Wesley Laureys, David De Vos, Ken Omen, Sven D'Haese en Kristof Ver dunnen behaalden 24 punten. Sparta B 22 en Sparta A 11 punten. In reeks C werd de school- ploeg van de gemeentelijke Lagere School-centrum de overwinnaar. Piet Keymolen, Kris Bauwens, Dennis Goris, Olivier Van der Ha en Lieven De Groote verzamelden 36 punten, zeven meer dan hun kollega's, die onder de naam Zwarte Panters, speeldenj Derde eindigde Sparta C et de schoolploeg van de Ruittj was best tevreden met i vierde plaats. De drie oudsten in reeks j streden tot het laatste spel a de oppergaai. Govatec-cluj een ploeg bestaande uit hat balclubspelers van Wa^fl munster werd met Goossens eerste met 21 f ten, één eenheid meer danf tweede Sparta D. De ZwT bers, de tweede HKW-ploj werd uiteindelijk derde, winnaars in deze reeks wartj Mario Buyle, Steven Verhol ven, Stefaan Van Uden, Vflj Goossens en Gert Go< Na afloop ontvingen alle dt nemers een herinnerings daille en een konsumptie. 1 wel de deelnemers als de a| ganisatoren genoten van mooie sportnamiddag. (y.oi Voetbal: FC Portaels 66 Damme. doelman moest zich 25 maal verloren geven. Met 41 pun ten wordt de titel 'als een beloning' voor de geleverde prestaties bestempeld. Kampioen 1' De spelers: Rudy De Vlaams Sportverbond "afde- Boom, Peter De Landsheer, ling Waasland. Peter Ketels, Peter Van Bos- Na het behalen van de titel Kampioen VHV-Scholieren sche, Jan Van Ouytsel, Pa- in 2' afdeling het afgelopen Kampioen van Oost-Vlaande- trick Laureys, Wim De Witte, seizoen, waren de verwachtin- ren, reeks scholieren Frank Van der Henst, Eddy gen niet te hoog voor FC Met een duidelijke 12-34 zondagreeks Handbalclub Waasmunster Scholieren Schieten: K.L.W. Heidebloem Drie schietingen, op 4/2, 4/3 en 15/4 kwamen in aanmer king, de acht best geklasseer de schutters kregen punten. Dit gaf volgend eindresultaat: Heidebloem: 19 24 18 62 punten Uilenploeg: 12 15 17 44 punten Het Sportkamp vindt plaats van maandag 21 augustus tot vrijdag 25 augustus. De 210 ingeschrevenen worden verwacht in Hoogendonck. Op groep D na (tweedaagse wandeltocht voor 12- en 14-jarigen) is alles volzet. De deelnemers ontvangen GEEN uitnodiging meer. De Sportkamporganisatie zoekt... Een busje :8 1) personen om de kinderen tijdens de sportkampweek (21- 25 augustus '89) naar de verschillende plaatsen te vervoe ren waar sportaktiviteiten plaatsvinden. Een parachute voor de 'new games'. Neem hiervoor kontakt op met Patrick Baert, Langeveldstraat 4, 9170 Waasmunster. Burgemeester Freddy Willockx bleef dan maar een klein halfuurtje op de jeugdvoorstelling van Sportkring maar dat was dan wel voldoende om een aardige opkikker I van zo'n 15 20 miljoen aan Sportkring te schenken. Van Freddy Willockx werd immers vernomen dat het stadsbestuur financiële inspanningen zal doen om een aangepaste infrastruktuur in te planten aan het "Drielan denpunt", zoals dat op Sportkring genoemd wordt (de plaats tussen de drie terreinen). Sanitair, jeugdkleedka- mers en lokalen zullen voorzien worden, maar dat zal Sportkring een zorg wezen, zal dan de geplande atletiekpiste in de buurt aangelegd worden. Alleszins toch een aardig financieel opstekertje voor Sportkring dat wellicht overweegt om in de klubkleuren een streepje 'rood' te borduren. (m.s.) aalvo

De Voorpost | 1989 | | pagina 28