Z.V.C. De Sportingers Openlucht - zaalvoetbal- tornooi Wedstrijdkalender gekend, maar... "t Krijtje' voor de derde keer kampioen Dendermonde in tegenaanval Donckstraat-kermis in Dendermonde De Voorpost - 30.6.1989 - 29 iGmtup uivoetbal lens het g SttKISt op hel G^enlelijk pSTlSStHï] JXTOÏRI ffamrt* Ha mm* MINIVOETBAL uit Stekene waren aanwezig Zaalvoetbaltornooi in Hamme vh) Niemand kan loochenen dat de minivoetbalploeg van de VJS, de Vrije Lagere Jon gensschool uit de Stekense Kerkstraat 63, één van de be tere is uit Stekene en omstre ken. Reeds 4 keer eindigden ze op een onderste trede van het ereschavotje, één keer werden ze vice-kampioen en tot en met vorig seizoen kon er ook twee keer een kam pioenstitel (1984 en '85) wor den gevierd. Zonder meer een palmares om 'U' tegen te zeggen. Maar omdat de school steeds hogerop wil, steeds beter wil presteren, moeten de leer krachten op èlle vlakken het levende voorbeeld zijn. Ook op sportief gebied. Dus ook met de minivoetbalploeg... Zo gezegd, zo gedaan dus: "t Krijtje' n want zo heet de minivoetbalploeg van de VJS klom dit jaar weer een plaatsje hogerop: van twee naar één en meteen voor de derde keer kampioen in het gemeentelijk minivoecbaltor- nooi van Stekene! Sfeer Een kleine 10 jaar geleden namen enkele sportieve on derwijzers van de Vrije Lage re Jongensschool uit de Ste kense Kerkstraat de uitdaging aan om, ter gelegenheid van een missieweek, eens een matchke minivoetbal te spe len tegen mensen van het ou- derkomitee. Omdat ze won nen durfden ze het ook aan om tussen de lijnen te komen tegen de leidersploeg van de plaatselijke Chiro, waar toen nog écht aan sport werd ge daan. En wéér wonnen de onderwijzers. Onder de voor de hand lig gende naam van "t Krijtje' voelden ze zich sterk genoeg om deel te nemen aan het gemeentelijk minivoetbaltor- nooi. En gelijk hadden ze de ze keer. Na hun eerste sei zoen eindigden ze meteen op de derde stek met volgende voetbal-krachten: Etienne De Cock, Lieven De Beleyr, Chris Ferket, Dirk De Gendt, Geert De Beleyr, Edwin De Block, Guido Ferket en Georges Lammens. Na nog een derde plaats mik ten de onderwijzers meteen in de roos: kampioen met liefst 6 punten voorsprong (41 pun ten uit 22 wedstrijden), het vieren had blijkbaar deugd gedaan want het volgend jaar deden 'de krijtjes' het over. Terug kampioen dus. Daarna kwam zowat een 'dieptepunt' want 't Krijtje eindigde 2 keer na elkaar op de derde plaats. Vorig jaar schoof men dan een rang op om dit jaar dus voor de derde keer kampioen te spelen met één punt voor sprong op de Kollega's. En toch blijft het de bedoe ling om de ploeg (bijna) uit sluitend samen te stellen uit onderwijzers van de VJS, om zelf aktief aan sport te doen én om de (goeie) sfeer onder de kollega's te bevorderen. Er wordt dan ook géén verster king gezocht enkel en alleen om de ploeg te versterken. Wanneer de titel pakken evenwel tot de mogelijkheden behoort, worden natuurlijk alle (sportieve) middelen en krachten aangewend en inge zet. Maar... iedereen uit de ploeg speelt mee, ongeacht de tegenstrever. Tot volgend jaar? d. Brol "t Krijtje' heeft een relatief oude ploeg want de gemiddelde leeftijd is liefst 34,5 jaar! De Stekense onderwijzers spelen dan ook bijna steeds tegen oud-leerlingen, die ze (dus) nog steeds de baas (willen) kunnen... De huidige ploeg bestaat uit Geert De Beleyr, Dirk De Gendt, (penningmeester zonder geld), Georges Lammens voorzitterGuido Ferket, Erik Van Guyse, Rudi Motycka, Edwin De Block (sekretaris), Erik Janssens, Lieven De Beleyr en Hubert Steur. (d. Brol) ZAALVOETBAL HANDBAL Het is weer zover, de Donckstraat viert kermis. Zoals de traditie het wil komen Rudy Verstrepen, Johnny Vander Jeught en Roger Sterckx weer op de proppen met een openlucht-zaalvoetbaltornooi Dit tornooi, dat loopt over de zaterdagen 1 en 8 en de zondagen 2 en 9 juli, kan je meemaken op het Pater Ruttenplein in de wijk Donckstraat. Opnieuw zijn de organisatoren erin geslaagd een in drukwekkend deelnemersveld samen te brengen. Over loop maar even dit lijstje van ploegen: Donckstraat Boys (aantredend voor eigen volk), Quick Shop, ZVC Den Hert, VP-Boys Hamme (een nieuwkomer), Verhofstadt (steeds graag gezien in de Donckstraat), Vossenhoek, Cloofvrienden, Cafetaria Lebbeke, Top Sport, Scotch Inn, Sportivo en Poldershotters. Het staat vast dat je er bekende streekvoetballers als Gary De Kinder, Luc Seghers, Tony Collewaert, Jan Van Nuffel, Werner Van Heek en andere Dany Verstrepens aan het werk zal kunnen zien, zonder ook maar één frank toegangsgeld te betalen. De schiftingen op 1, 2 en 8 juli beginnen om 10 uur. Op zondag 9 juli gaat men van start om 13.00 uur met de halve finales. Na die halve finales spelen de Donckstraatse jongens een wedstrijd tegen The Reds uit Lebbeke. Rond de klok van 17.00 uur mag je de grote finale verwachten. Dit tornooi werd mogelijk gemaakt door de medewer king van café 't Moleken, Den Hert, Polderzichl en Onder Ons, Verzekeringen Paul De Smedt, Banden De Keers- maecker, ASLK Dendermonde, Texacostation E. Moer- naut, Slagerij Ludo, Electriciteit Etienne Eeckhoudt, Bierhandel L. Seghers, Ceremoniewagens Boms en Top Sport-Lebbeke. De trofee van de fair-play wordt geschonken door gemeenschapsminister Norbert De Batselier. Supporters, op post! (j.r.) De ploeg 'Sportief uit Waasmunster trad aan met ex-KAVD'er Peter Baert 0 Af*A het gemeentelijk tornooi van Hamme (vh) SC1ZOCI1 X yQj) 90 Zaalvoetbal. ZVC De Sportingers-Dendermonde willen het waarmaken in de nationale kompetitie (gvw) Minivoetbal Stekene De respektievelijke wed strijdkalenders voor het sei zoen 1989-'90 zijn reeds een tijdje rond maar, zoals wij een week geleden schreven, de reeksindelingen zullen on getwijfeld nog heel wat wijzi gingen ondergaan. Het begint al met het in de kalender opgenomen Avanti dat nu ze ker niet meer in le nationale zal optreden. Daarnaast zijn er nog andere ploegen die vrijwillig degraderen, zoals Houthalen of ploegen die de promotie weigeren zoals Zon hoven bij de dames. Tevens blijken sommige ploegen op inactiviteit te zullen gaan, wat een tot nu toe ongekende ket- tingreaktie veroorzaakt die zijn invloed heeft tot in de provinciale reeksen. Niette min zal dit alles weinig of geen invloed hebben op de kalender. De kompetitie 1989-90 start dus tijdens het weekeinde 16/17 september en loopt tot het laatste week einde van april. In de nationa le reeksen zijn de Play-offs nu beperkt tot twee weekends omdat enkel de vier eerst ge- rangschikten hieraan mee doen. De promotie en degra datieregeling zal ook gewij zigd worden, o.a. is er in 4' afdeling geen testwedstrijd voorzien voor de tiende ge- rangschikten, aangezien er slechts vier stijgers uit de pro vinciale afdelingen voorzien zijn. Maar op de promotie en degradatieregeling zullen wij nog uitvoeriger terugkomen. In elk geval lijkt het ons posi tief dat de kompetitie niet meer uitloopt in de maand mei. Aangezien er nog heel wat wijzigingen te verwachten zijn in de reekssamenstellingen lijkt het ons niet nuttig nu al een volledige kalender te pu bliceren. Wij beperken ons dan ook tot een overzicht van de 'openingswedstrijden' tij dens het eerste kompetitie- weekeinde. Het pas gepromo veerde H.K. Waasmunster begint met een interessante thuiswedstrijd tegen Eupen terwijl Ajax Lebbeke het niet ongevaarlijke J.S. Herstal op bezoek krijgt. De derde ver tegenwoordiger in tweede na tionale E.V. Aalst, moet naar de 'vervanger' van Houtha len. Maasmechelen? - en staat hier toch voor een sprong in het onbekende. In derde afdeling krijgt H.C. Lokeren, zonder de geschor ste K. Verhofstadt, onmiddel lijk topfavoriet Kiewit op be zoek. De Limburgers hebben zowat de basiskern van Hout halen 'opgekocht', samen met enkele topspelers van Hasselt zodat zij de nieuwe 'rijkaards' kunnen genoemd worden die beslist willen doorstoten naar de nationale reeksen. In vier de afdeling moet R'obuco Buggenhout - indien zij niet opgenomen worden in 3C af deling, naar het Westvlaamse Houtem en krijgt Denderbel le die andere West-Vlaming, leper, op bezoek. En om het Oost-West-Vlaams onderons je rond te maken, ontvangt H.B.V. Dendermonde de ploeg uit Brugge. Bij de dames vinden wij No- pri Lebbeke terug in le natio nale en K. Van Damme en C" krijgen onmiddellijk het niet te onderschatten Merksem op bezoek. In tweede afdeling gaat het duidelijk versterkte Robuco Buggenhout naar Haacht, moet Squadra Leb beke onmiddellijk naar Kort- rijk en de wedstrijd E.V. Aalst-Zonhoven zal beslist niet gespeeld worden aange zien Sonuwé niet wenst te promoveren en Aalst wellicht een jaar op inactiviteit gaat. Nadat De Sportingers twee maal kampioen speelden in de plaatselijke kompetitie, be sloten ze om de stap te zetten naar de Belgische Bond. Het eerste jaar werd het meteen een groot sukses want in der de provinciale werd direkt de titel behaald. Met veel hoop werd dc stap naar tweede ge zet, maar daar heeft de klub zich niet kunnen doorzetten, vooral door allerlei kwetsuren maar ook door het vertrek van vele spelers die niet kon den weerstaan aan de lokroep van het geld. Daarom heeft de klub zich definitief afgezet tegen het zo maar weghalen van haar spe lers en is in de tegenaanval gegaan. Het hoofddoel dit jaar wordt de kompetitie, maar ook de Bekers Van België en van Oost-Vlaanderen worden niet uit het oog verloren. Dit jaar werd op geen enkele inspanning gekeken om de ploeg te versterken en nu maar hopen op resultaten en op een enthousiast Dender- monds publiek. Verlaten de klub: Alain De Munck (Reds Lebbeke), Filip Renneboog, Harry De Cock, Ronny Vermeir, Ronny Wil- laert, Francois Van der Vre- ken, Raoul Abbeel en Johan Meert (allen in onderhande- ling). Nieuwkomers: Steven Reid, Kris Puylaert (Gima Ham me), Guy Van Ranst, Glenn Keymolen en Jan Van Nuffel (Zolderken Berlare) langs de verzoeningskommissie. Vol gens het bestuur van De Spor tingers vroeg Zolderken een werkelijk exorbitante prijs voor Van Nuffel, dat absoluut verboden is in zaalvoetbal vermits men daar met offi ciële prijzen werkt. Daarom zal Sportingers een klacht neerleggen bij de B.Z.V.B. en het B.O.I.C. Deze nieuwkomers zullen vol gende blijvers vervoegen: Danny Scheiris, Mario Van den Bergh, David Cooreman, Danny Bonnaerens, Patrick Callaert en Danny De Sutter. Sportingers speelt zijn thuis wedstrijden steeds op vrijd agavond om 22 uur in de sporthal van Oudegem. Op vrijdag 25 augustus wordt de eerste wedstrijd gespeeld voor de Beker van België in de Oudegemse sporthal om 20 u. De erevoorzitters van deze klub zijn Jan Lenssens, Nor- bert De Batselier en Octaaf Van den Broeck (tiens!) De klub wordt gesteund door café Half-Time, Sporttrofeeën Ronny Leunis, Heftruckcen trale Emiel Standaert, en de Sportdienst van Dender monde. s.) Balvoetbal. De Paravrienden uit Hamme tijdens het gemeentelijk tornooi (vh) •oetbal. Patisserie Antoine met coach Kamania tijdens het gemeentelijke tornooi in Tie (vh) supporters waren op post tijdens het Gemeentelijk Zaalvoetbaltornooi in Hamme (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 29