Sint-Gillis- Dendermonde overrompeld door 'straatlopers' Jogging 2000 werd gezinshappening ppon ei ÉlGlegei ifjerkai ^omgi Jogging 2000 in Dendermonde. Even omkijken naar de konkurrentie (vh) flcaixjfc Tijden vroege denspr van h waarm 32 - 30.6.1989 - De Voorpost Jogging 2000 in Dendermonde. De enige rolstoelatleet mocht eerst vertrekken, maar i, de verte komen de anderen al aangestormd (vh) Jogging 2000 in Dendermonde. Een groots volksfeest, bedoeld voor iedereen (vh) Jogging 2000 in Dendermonde. Al is het niet de bedoeling aan kompetitie te doen, toch waren er aktieve atleten aan de start (vh) Jogging 2000 in Dendermonde. Geen kompetitie, dus kunnen we er best i gezinswandeling van maken (vh) Een tiental minuten voor het officiële startsein werd gege ven werd hun aantal geschat op een 600-tal, toen ze goed en wel uit de startblokken waren geschoten, kon een de finitieve balans worden opge maakt: 738 kleine en grote, mannelijke en vrouwelijke lo pers en wandelaars hadden zich laten inschrijven voor de Jogging 2000 die onder een stralende zon en een massale belangstelling in de straten van Sint-Gillis-Dendermonde plaats vond. Voor de zesde keer al werd deze ludieke en deugddoende sportnamiddag voor het hele gezin georgani- zeerd door de leerkrachten en het ouderkomitee van de Jon gensschool uit de Otterstraat te Sint-Gillis, in dit initiatief gesteund door AC Dender- land en de Gezinssportfedera tie van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Het was een bonte bende van lopers die om 15 uur stipt de start nam voor een loop wedstrijd naar eigen keuze: 5, 10 of 15 kilometer doorheen de straten van Sint-Gillis. Koos het merendeel voor de kortste afstand, heel wat jeugdige knapen lieten zich evenwel inschrijven voor de 10 kilometer en bij de langste afstand, goed voor drie rond jes van 5 km., waren heel wat dames van de partij. Zo zie je maar dat je geen rechte lijn kan trekken in het deelne mersveld. Onder hen naast getrainde atleten die elke week minstens op een straten- loop van de partij zijn en optimaal uitgedost de spieren warmlopen lang voor het startsein wordt gegeven, ook mensen die voor de gelegen heid hun sportieve ambities wilden opkrikken. Je ziet er de meest gekke dingen, de meest uiteenlopende kledij, gaande van ultra lichte trui tjes die meer het uitzicht heb ben van een visnet en bedoeld zijn om zoveel mogelijk het zweet door te laten, tot de doodgewone t-shirts met de meest gekke opdrukken. Hoedjes, hoofdbandjes, arm bandjes, vooral uurwerken met chronometer zijn er le gio. En vanzelfsprekend heeft iedereen voor de gelegenheid de beste sportschoenen uit de kast gehaald. Onder de deel nemers ook een rolstoeler die de eer genoot enkele sekon- den voor de bonte meute te mogen starten, maar al vlug overspoeld werd door de kop van het deelnemersveld, waar hoe kan het ook anders de tijdlopers het tempo be paalden. Hoe men het ook draait of keert, onder de deelnemers aan deze bij uitstek familiale loop- en wandelnamiddag zijn er altijd die voor zichzelf de grens van hun kunnen willen verleggen. En dat mag ook. Wie niet getraind is moet het immers doen op eigen tempo, Jogging 2000 in Dendermonde. Het is een hele (vh) zachtjes aan, op tijd en stond even rusten en wie met het hele gezin van start tot aan komst samen wil blijven, doet dat ook. Jogging 2000 beant woordt op die wijze aan zijn doelstellingen. Showprogramma Voor de supporters was er anders ook heel wat te bele ven. Rond het hele sportieve gebeuren werd een showpro gramma uitgewerkt dat er best mocht zijn, met aktivitei- ten op verschillende podia en wat leuk was, waar men ook stond op de Burgemeester Po- tiaulaan of in de school, men kon deze show steeds beluis teren. Een keurige geluidsin stallatie van Mare De Paepe zorgde daarvoor. Terwijl de lopers zich nog druk aan het voorbereiden waren voor hun trip doorheen Sint-Gillis zorgde de Mardi Gras Jazzband van Grember- gen voor de nodige muzikale tonen met een streetparade die heel wat beziens had. Zo veel zelfs dat sommige atleten er rustig gingen bij zitten, ter wijl anderen met enkele dans pasjes probeerden de spieren extra warm te krijgen. Óp het podium in de Potiaulaan maakte ondertussen Freddy Fanner, een van de opkomen de sterren in de Vlaamse showbis, zijn opwachting en hij zorgde voor heel wat sfeer. Na hem kwamen nog Annick en enkele anderen hun optre den verzorgen tot groot ge noegen van een talrijk opge komen publiek. Een ander deel van het ani matieprogramma vond plaats op de speelplaats van de jon gensschool waar een groot po dium was opgetrokken hele maal in het wit en met de felle zon erop was dat natuurlijk niet alles. Wit was echter noodzakelijk om het pro gramma van de kunstgroep Nele volledig tot haar recht te laten komen. Nele uit Grem- bergen danste er als laatste repetitie voor de afreis naar Canada zijn nieuw program ma 'Met de hoed in de hand'. Op dat podium hadden voor dien enkele interviews plaats gehad met onder meer een vertegenwoordiger van de rugbyclub van Sint-Gillis, een afgevaardigde van Panters Baasrode en dan zitten we bij basketbal en sportschepen Jan Van Damme. Later op de dag zou de Mardi Gras Jazz band er zijn tweede optreden verzorgen. Kortom, het werd weer een biezonder leuke namiddag in Sint-Gillis waarvan iedereen heeft genoten. En de uitslag van deze jogging zal je vra gen: de grote winnaren waren de Ieraren en het Ouderkomi tee van de Jongensschool uit de Otterstraat die met grote tevredenheid mogen terug blikken op een perfekte orga nisatie. op de Potiaulaan in Jogging 2000 in Dendermonde. Petten met lange kleppen tegen de 'koperen behoorden bijna tol de standaarduitrusting van de deelnemers (vh) Jogging 2 (vh) 1 in Dendermonde. De start is pas gegeven, de deelnemers zijn dus Jogging 2000 in Dendermonde. Er is nog maar een goede honderd meter gelopen en toch ziet men reeds tekenen van inspanning (vh) PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in Nederkouter Wichelen speelt zijn het domein Beukenhof, Lange- wedstrijden te Wichelen. Margotc straat 16 te Aalst. Verant- 93. Verantwoordelijke is De woordelijke is Van Damme Louis, Bruyne Julien, Heuvel 121 bus 5, Geraardsbergsestraat 116, Aalst 9440 Erembodegem Tel, 053/ l Tel. 053/21.90.53. 77.11.62. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J Pétanqueclub 't Klaverke, gelegen Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter- op de hoek van de Dendermondse linden). Tel. 053/77.77.40. Ver- Steenweg en de Kapellekensbaan. antwoordelijke is Barrez Wilfried, Verantwoordelijke Alfons Coore- Sy. Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- man, café 't Klaverke, Kapelle- M Aalst. Tel. 053/70.18.88. kensbaan 2 te Lebbeke, De terreinen van Rcynaert Loke- Het lokaal en de speelvelden van ren zijn gelegen in de Oude Brug- Pétanqueclub «de vier Heemers» laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ zijn gelegen op de Brusselsesteen- Verantwoordelijke weg 199 Lebbeke. Tel. 052- Guy De Maesschalck. H Geest- 21.43.77. Verantwoordelijke is Jogging 2000 in Dendermonde. Ook de alletiekklubs k molenstraat 131, Lokeren Tel. Marcel Van Den Steen, Baasrode- 091/48 12.24. straat 134 te Lebbeke. kwamen in groep afgezakt

De Voorpost | 1989 | | pagina 32