m VTM sponsort Eendracht Aalst Andermaal marathonzitting met hindernissen bil de vleet Eendracht-boys in nieuwe outfit Straf voor notaris lichtjes afgezwakt Vredon op tournee in Israël Ook hulde aan rekreatiesporters Laatste gemeenteraad vóór het reces Aalsterse bedrijven bezorgen Eendracht een nieuw élan - 4 - 30.6.1989 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 was dat echter duidelijk minder bij de huldiging van Thor Kokerij Meldert, die dan toch zowat de sportief rivaliserende tegenpool is van Een dracht Meldert. Rekreatiesport Burgemeester De Maght maakte de lof van de sportbeoefening in de Olympische geest waarin deelnemen belangrijker is dan winnen. Toch is dat zelfs in rekreatiesport, meestal niet het geval. Sporters willen zegevie ren. Enkelen houden het wel bij 'een overwinning op zich zelf. Schepen Pa trick De Smedt had het over de agressie van toe schouwers die de sport een pad in de korf zet. VTM sponsort Eendracht Aalst VTM sponsort Eendracht Aalst. Eerlang ziet u dan ook, naast andere, op de shirts van Lozano en Co. het insigne van VTM. Zo werd althans door René Van der Speeten aange kondigd. En dan kwam een einde loos defilee met interview, foto en uitreiking van tro fee en medailles. We zagen achtereenvol gens volgende individu's en teams die iets gemeen hadden. Allen waren ze kampioen in een of andere discipline en kategorie. Zelfs in een door Van der Speeten niet gekende sporttak waarvan hij dan wel vroeg «of ze die mis schien zelf hadden uitge vonden?». - Wielrenner Gustaaf Sonck van de Belgische Wielerliga als .kampioen van Oost-Vlaanderen. - Zaalvoetbalklub Juven- tus, kampioen in de A- reeks amateurzaalvoetbal. - Basketbalklub Terlin den Boys, kampioen derde provinciale B. - F.C. De Zwaanvrienden uit Uitbergen, doch spe lend te Aalst, kampioen derde afdeling MTSA, Mi- nitornooi der Stad Aalst. - Isabelle en Sofie Corne lls, 13 en 12 jaar, kampioe nen waterballet, nu ook tot Olympische sport ge promoveerd. - KSC Eendracht Aalst, kampioen pré-miniemen (8 a 10 jaar) en miniemen (11-12 jaar). Trainers Wim Saeys en Remi Linthout zorgen voor inbreng van jongeren. - Koninklijke atletiek- klub Eendracht Aalst: ge start 1 jaar na de afdeling voetbal, kampioenen al lerhande. - Thor Kokerij Meldert: kampioen in derde provin ciale D en ook kampioen bij de Knapen. - The Irtas, bowlingkam pioen derde nationale. - FC Honda, kampioen bij het korporatief sport- verbond. - Squash De Schreef, Pro vinciaal kampioen. - ZVZ De Kanaries, Kampioen in de B-reeks - nu promoverend naar A- reeks. - BBC Okapi, Kampioen Oost-Vlaanderen en te vens Oost- en West-Vlaan deren. - FC De Rode Roos, ge sproten uit de Arbeidersli ga, reeds organisator van Olympische Spelen. - Denderverbond schuif- bak, een blijkbaar nieuwe sport die echter volgens de afgevaardigden reeds da teert uit de jaren 1800. Gooien met stuivers naar een lederen bak met gaten en gleuven. - De Kamillekes van Ka- miel Sergant, een 'ascen- ceurploeg', die naar zeg gen van Kamiel op en af gaat. Is kampioen van Oost-Vlaanderen en pro moveert nu naar eerste na tionale. - VK Aalst, kampioen derde landelijke, die over gaat naar tweede lande lijke. - En verder nog BS Al- loo, die de beker van Bel gië uit de brand sleepte; WTC Den Blok, Royal Sportief Gijzegem en VK Snas. LH. Vervolg van blz. 1 De laatste lindebloesems? Eenmaal in de belfortzaal warmde het koor van de G.G.G. (Groep Graan- bestuur geen gas terug ne men door een stap achter uit te zetten? Worden kie zers dermate genegeerd dat ze zelfs geen antwoord meer waard zijn? We ne- Aalst. De plannen van Eendracht Aalst worden bespro ken (a) markt Groep) de aanko- men graag vlaggen en affi- menden op met een vokale ches weg doch niet na en- ode aan de «lindeboom kei enige tranquilizers. De van de Graanmarkt». En G.G.G. verwacht van het de pers vond op hun lesse- stadsbestuur een duidelijk naar een pakje keurig ver- antwoord. Zo niet blijft pakte lindebloesems met men er wakker en wa de vraag «Laatste oogst op kend. De bal ligt nu in het de Graanmarkt?» kamp van het stadsbe- Ook deze groep richtte stuur». een schrijven naar de le- den van het stadsbestuur. Moeilyke bevalling «Na zes maand aktie voe- Vooraf verontschuldigde ren en herhaaldelijk zich burgemeester De schrijven kregen we nog Maght omdat de dossiers geen antwoord op onze vragen, laat staan een offi ciële geruststelling. Man datarissen trachten ons duidelijk met sussende woorden in slaap te wie gen. Wil of kan het stads- Buiten het sportief gebeuren dat essentieel is voor het leven van een sportklub is eigentijds management met valabele inbreng van buitenaf, zeg maar vooral van industrie en handel, een onontbeerlijk element. Eendracht Aalst krygt een nieuw élan, een vernieuwde start met het oog op een suksesrijke toekomst. Dat bleek aldus uit de samenkomst georganiseerd door de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest waarvoor Hotel Royal Astrid aan het Keizerlijk Plein meer dan eivol liep. Mensen uit de sport alleszins. Maar vooral mensen die op hun manier Eendracht Aalst een (financiële) riem onder het hart willen steken. 'Koken moet inderdaad kosten'. Bedrijven en sport gelijke meer. de provinciale juniores Voorzitter van de Kamer van L kan ook privé-sponsor wor- (50.000 of 25.000 fr), de na- Koophandel en Nijverheid den als bvb. De Bacquer en tionale scholieren (zelfde Aalst en Gewest Erik Huyle- Ronny Van Goethem. Zo sommen), de provinciale broeck stelde dat een symbio- werden bvb. Juan Lozano en scholieren (40.000), de gewes- se ontstaat tussen professio- Wittebolle naar Aalst gehaald tehjke knapen (30.000), de neel sportgebeuren enerzijds en kreeg Lozano een gloed- provinciale miniemen nieuwe wagen. (30.000), de gewestelijke mi- U kan lid worden van de vzw niemen (25.000), de prémli- niemen A en B (elk 25.000) en de pluimpjes (eveneens 25.000fr). van het OCMW al te laat klaar waren geraakt en dan ook bij de raadsleden pas op de valreep beland den. Zowel de burgemees ter als de OCMW-voorzit- ter zullen er voor zorgen dat dit in het vervolg niet meer het geval wordt. Recht op inzage Bij ordemotie trok CVP- voorzitter Maurice De Kerpel ten aanval in ver band met de vraag nopens het recht op inzage gesteld door raadslid Luc Willems (CVP) dat naar het einde van de zitting werd verwe zen doch beter zou behan deld worden vóór het agendapunt over te beta len retributie op het afle veren van administratieve stukken vermits deze za ken verwant zijn. Tevens werd gesteld dat de CVP-fraktie in de vori ge zitting monddood werd gemaakt en dan ook na heel wat incidenten de raadzaal verliet. Maar de burgemeester was van oordeel dat Willems het had over recht van af schrift en niet van inzage. En wat betreft de inciden ten zal aanpassing van het reglement van orde be sproken worden met de fraktieleiders vooraleer het in de gemeenteraad op de agenda zal worden ge bracht. Roger D'Hondt (SP) had wel lovende woorden voor de nieuwe presentatie van de agenda die, gerang schikt per departement, inderdaad heel wat over zichtelijker is. Voor Willy Van Mossevel- de (VU) wordt het uitstel len van het punt van Wil lems een zaak te meer die de minderheid maar moet slikken. 300 bomen gekapt Eveneens bij ordemotie - de agenda werd nog steeds niet aangevat - deelde Jan Caudron (VU) mede dat in de Sint-Apol- loniastraat verleden week men 300 bomen aan het kappen was. De erheen gestuurde milieupolitie deed het kappen stoppen doch de volgende dag had de eigenaar «een papier tje» en kapte verder. Wat is er aan de hand, vroeg Caudron. Milieuschepen Dirk De Meerleer bevestigde de feiten maar relativeerde ze. Het gaat om een dras sig gebied waar reeds ver schillende bomen ontwor teld zijn en voetwegen ver sperren. De eigenaar heeft rechtstreeks aan AROL (Administratieve Ruimte lijke Ordening en Leefmi lieu) toelating tot kappen gevraagd en gekregen. De Aalsterse bouwpolitie heeft echter proces-ver- baal opgesteld en de eige naar zal verplicht worden tot heraanplanting. «'t Is een milieuschandaal te meer. Voor het kappen van bomen is er een stede lijke vergunning nodig en die was er niet. De man is fout» zegde Caudron. LH en de bedrijfswereld ander zijds. De sport kan de injekties van buitenaf niet ontbreken en de bedrijven kunnen aan de uit straling van sportevenemen ten niet voorbij gaan. Daarbij Etienne Mertens, Willy Mi- wordt sponsoring, vaak met chiels, Willy Vernimmen Aalst. Business-seats op Eendracht Aalst enorm hoge bedragen, een hefboom voor de hele regio waarbij ook het Aalsters stadsbestuur zijn duit in het zakje doet. Steun van bedrijven aan de sport behoort tot een eigen tijdse strategie wegens het vzw imagovormend effekt van waarin reeds zetelen Jan Bruyneel, Jacques De Bac quer, Willy De Kegel, José Huylebroeck, Frans Krauch, J -- De inbreng van de Stad Aalst t Burgemeester De Maght, Adolf Van* Vaerenbergh, door de gemeenteraad ge- Ronny Van Goethem, Dirk mandateerd in de raad van Vandenameele, Ulrick Van beheer voor kontrole namens Wesemael en Guido De de stad, stelde dat Eendracht Bruyn. Dat vereist dan wel Aalst meewerkt aan de ima- een inbreng van 1 miljoen, govorming van de Keizerlijke Ofwel kan U lid worden van Stede. Ze memoreerde typi- vzw Peterklub Eendracht s?he momenten uit de histo- Aalst mits minimum voor een nek van wit-zwart: de Bla- sponsoring, de integratie in termijn van 5 jaar per jaar vierstory, het Colijnsdoel- het leven van de regio, de 100.000 fr. in te brengen die Punt> het quasi-omkoop- kans tot het aankweken van onder vorm van publicitaire schandaal Charleroi en de goede relaties, het kreëren ondersteuning fiskaal aftrek- aankoop van Paul Van Himst van goodwill en niei in het baar zijn. Als lid van de Pe- die Eendracht naar eerste af- minst ook de ekonomische re- terklub wordt U, samen met deling bracht, turn die de geïnvesteerde be- drie andere bedrijven, één- Het stadsbestuur steunt Een dragen impliceert. maal per jaar hoofdsponsor dracht Aalst maar ook alle Volgens een enquête van KU van een officiële kampioen- andere sportploegen van 4de Leuven doet 56% van de be- schapsmatch, krijgt U een provinciale tot 2de nationale, drijven die investeren in kul- aantal business-seats ter be- van amateurs en profs, van tuur ook aan sponsoring van schikking, kan U publciteit dames en heren, van jong en sport met o.m. als bedoeling plaatsen en wordt U vermeld minder jong. te verspreiden, vrij- op extra-sportieve en socio- kulturele aktiviteiten als sponsor. U kan tenslotte de klub steu nen door aankopen van busi ness-seats, aankopen van in eenslui- abonnementen al dan niet dendheid met de doelgroep met socio-formule en plaatsen dracht niet zo veel. Men be en in bekendheid en respons van publiciteit. U ziet, 'there perkte zich meestal tot onder- van het gebeuren. Eendracht is no business like sportbusi- houdswerken. Aalst voldoet volgens spreker ness'. Ondertussen werd het 1° 1978 kwam er weer schot aantal business-seats reeds 'n- Fr kwam een nieuwe verhoogd tot 220 en toen ook staantribune voor 7.000 per- deze uitverkocht worden nog- sonen en daaronder sanitaire maals verhoogd tot 272 waar- installaties en de nodige van er momenteel reeds 232 kleedkamers. Eendracht,-boys in uiteraard aan de man (vrouw) werden 'n '983 kwam er een nieuwe wit-zwarte kleuren, doch ook gebracht. Business-seats kos- zittribune met 900 zitplaatsen met de shirt de logo's van ten per zetel voor één seizoen en 1200 overdekte staanplaat- VTM en KB en op het broek- 30.000 fr en geven recht op sen voor 17,6 miljoen. Ook je van Duvel. Dat zijn inder- uiteraard een abonnement, ee" nieuwe scheidingsmuur daad de hoofdsponsors voor het lidmaatschap van de so- aan de Leopoldlaan voor 1 het komend seizoen. Vanzelf- cio-klub, een parkmgkaart en miljoen.In de totaliteit inves- sprekend kunnen op de VTM- toegang tot de receptie tijdens teerde de stad 30 miljoen in beeldbuis dan ook vele uit- de rust. de akkomodatie van Een zendingen ook over Een- Bedrijven kunnen een pakket dracht Aalst dracht Aalst te zien zijn. seats aankopen tegen vanaf 4 n Co-sponsors zijn Amylum (4 zetels 25.000 fr. per zetel. Be- toekomst miljoen) en Arzoni. Ook U zitters van business-seats kun- Eendracht bloeit, heeft nieu- kan co-sponsor worden waar- nen bij thuiswedstrijden met we plannen, nieuwe sponsors bij U op op alle publikaties hun genodigde(n) een maal- en nieuwe sterspelers. Een met uw naam vermeld wordt tijd gebruiken voor 1.250 fr., dracht voert een ambitieus en konkrete afe >raken kun- drank niet inbegrepen. beleid en het stadsbestuur nen worden ger..iakt nopens U kan desgewenst van de steunt. Zo gaf het stadsbe- akties, business-? oats en der- jeugdploegen nog sponsoren stuur toelating de zittribune kaarten te bekomen voor ve len en dit via fiskaal aftrekba re investeringssommen. Goede sponsoring veronder stelt dat ze moet kaderen in professionaliteit. alle gestelde waarden. Sponsoring Volgend seizoen ziet U de Het ligt in de bedoeling dat Aalst als tweede grootste stad van de provincie een voetbal ploeg krijgt in de hoogste af deling. In de zestiger jaren gebeurde aan de akkomodatie van Een die eigendom van de stad is te renoveren en worden de lo ketten aangepast. Goed voor 800.000 fr. Voor de beveiliging van het stadion en voor evakuatiemo- gelijkheden komen er brede metalen buitentrappen (900.000 fr). Koken kost geld maar 'Een dracht maakt Macht', besluit de burgemeester. Jeugd en voetbalsport In zijn hoedanigheid van schepen voor o.m. jeugd en sport stelde Patrick De Smedt dat sport essentieel is voor de ontwikkeling van de jonge ren. Aktieve sportbeoefening moet primeren op passief pre sent zijn bij sportspektakels op het terrein of thuis voor de buis. De overheid moet steu nen en het onderwijs heeft er een rol in te vervullen. Met Europa '92 stelt de sche pen zich vragen over verre gaande kommercialisering van topsporten en over feno menale transfersommen. Dit dan voor niet-kommerciële sportbeoefening. Óp het vlak van kompetitie- sport trappelt ons land even wel ter plaatse. Betere samen werking tussen Staat en de wereld van de sport moet voorkomen dat we internatio naal van de kaart worden ge veegd. Eendracht Aalst doet aan jeugdpolitiek want heeft 300 jonge spelers aangeslo ten. De FFR, hun tuishaven had verouderde installaties en was niet vatbaar voor aanpas- sing of uitbreiding In de overtuiging dat jeugdbeleid in modern voetbal een centrale plaats moet innemen werd een jeugdaktiekomitee opge richt onder leiding van Gil bert Hutsebaut die het Zand- bergprojekt gestalte gaf. Er kwam een kantine, 8 kleedka mers met stortbaden, een me disch kabinet, een kamer voor de scheidsrechter, bergruimte en sanitair. Op 25 oogst e.k. wordt Jeugd centrum Zandberg officieel ingehuldigd. Duiveltjes, pré miniemen, miniemen, kna pen, scholieren en juniors en Uefa's vinden er 4 speelvel den en een oefenterrein en degelijke begeleiding. Patrick De Smedt staat er bovendien op dat naast trainen ook de opvoeding haar rechten blijft innemen en dat vormen van wellevendheid niet over de haag worden gegooid. Manager Michel Verschueren Over het management van een voetbalbedrijf sprak Mi chel Verschueren, manager van R.S.C. Anderlecht en ooit nog bedrijvig te Aalst. 'Na jaren te hebben gewor steld met problemen is Een dracht Aalst er duidelijk in geslaagd in de regio ook in de bedrijfswereld interesse voor de klub te wekken. Hoe het evolueerde bij Anderlecht vertel ik U in een notedop', aldus Micel Verschueren. Anderlecht had in '82 nood aan een nieuwe tribune. Bij de overheid was geen geld te bekomen. Bij Aston-Villa zag Verschueren 'private boxes'. Die ondervond hij als een pasklare idee. Hij zou 24 lo ges laten bouwen waarvan het gebruik 1 miljoen per jaar zou kosten voor een termijn van 3 jaar en op voorhand te beta len. Het bestuur aarzelde doch Verschueren zette door. De formule deed het. Hij had 72 miljoen in handen en de tribune kwam er. Er kwamen trouwens daarna nog drie an dere reeksen loges. En om de verbinding tussen twee tribunes te vernieuwen kwamen er nog 400 bisuness- seats 60.000 fr per jaar voor 6 jaar vast te leggen en ook op voorhand te betalen. Wel kwam er de miserie voor voetbalklubs met onderzoeks rechter Bellemans en daarna het Heyzeldrama die bij de klubs noodzaakten tot nieuwe investeringen. Maar de industrie heeft de sport ontdekt en dat geeft nieuwe mogelijkheden. Nu ook te Aalst met Lozano als attraktiepool. Uit de put geraken Voorzitter van Eendracht Na zijn evasie naar de Filippijnen gevolgd door zijn aanhouding te Brussel verscheen M.D.G., gewezen notaris in funktie te Aalst, te Dendermonde voor de schuld, verouderde struktuur, fj™ me.t zes maand Ultstel en een boete van 30.000 fr. omzeggens geen beleid en zou 'mmers gedaan hebben aan geldverduistering. zonder toekomstperspektie- r-, ven. Men berustte duidelijk in procureur, een dame, Bij nader onderzoek bleek de situatie. vroeg gewoon dat de uit- er een tekort te zijn ge- Met het aantrekken van nieu- gesproken straf zou beves- weest van 14 miljoen. De we Sterspelers en nieuwe trai- tigd worden omdat de man klanten hebben er echter ners en met de steun van in kwestie, als openbaar wel enige narigheid doch EeT ambtenaar. op 13 april geen reëel verlies door financiële put kmncnTullcn l9S,6 2'jn kan,oor Sela,en geleden vermits de kamer doch terug opklimmen naar v.°02 ,™athe' was en van notarissen in het teken eerst»», klasse A niet ie Ha» q. an naar ae Filippijnen, in ge- van onderlinge solidariteit zeischap, was uitgeweken de schuld heeft aangezui- zijn standing verplicht. LH met de noorderzon. Expressiegroep Vredon sluit het jaar af met een tournee doorheen Israël van 14 tot 28 juli met 47 personen en 7 optredens. Een trip naar Israël, land van de bijbel, smelt kroes van kuituren, dinamisch land in opbouw en bovendien vakantieland bij uitstek. Een droom van velen die werkelijkheid wordt. Het verblijf is op basis van wederzijdse uitwisseling. Vorig jaar was een dansgroep uit Ramla te gast bij Vredonfamilies te Aalst. Een tocht om met rijke ervaring en nieuw enthou siasme met vereende krachten het tweede lustrum jaar van Vredon in te zetten. Vooraf komen nog optredens op vrijdag 7 juli te Lebbeke, op zaterdag 8 juli te Nieuwerkerken, op zondag 9 juli te Impe te 10 u en te Geluwe te 17 u, op maandag 10 juli te 15 u te Westende en te 20 u te Oostduinkerke en op dinsdag 11 juli te 15 u te De Panne en te 20 u te Middelkerke. Na de tournee doorheen Israël van 14 tot 28 juli volgen optredens op zaterdag 29 en zondag 30 juli in het Westduitse Paerborn ter gelegenheid van de Europafeesten, op zaterdag 12 oogst te Denderhou- tem op de oogstfeesten, op zondag 13 oogst te Oordegem op de Molenfeesten georganiseerd door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia, op dinsdag 15 oogst te Virton in een stoet, op zondag 19 oogst in een stoet in het Nederlandse Enschede en op zondag 27 oogst te Dendermonde op de Begijnhoffeesten. LH verd. Maar in april vorig jaar bleek uit een verslag van de voorzitter van de Ka mer van Notarissen dat er geen sprake was van schuld maar wel van een boni van 3,2 miljoen. De prokureur liet daarbij ech ter opmerken dat het pri- vé-vermogen van de nota ris betrokken is in de erfe niszaak. Volgens de advo- kaat van de notaris treft zijn klant geen schuld meer. Van geldverduiste ring kan niet meer gespro ken worden want er is overschot. Dat de notaris des tijds de biezen nam wijt de advokaat aan het dran kmisbruik van zijn echtge note. Bij zijn vlucht zou hij volgens de verdediger geen geld van kliënten heb ben meegenomen en even min zou er verdwenen zijn. Op de vraag naar vrij spraak van meester Collijn ging de rechter, ook een dame net als de procureur, niet in. Mw Van den Heu vel behield de 30 maanden en de 30.000 fr. doch ver leende 8 in plaats van 6 maanden uitstel. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 4