Dodentocht in jubileumkleedje Kadee's popkoncert gokt op 1000 toeschouwers D OTO - startplaats weer verlegd Aktiviteiten rond de dodentocht BRT's 'Sportcafé' ook in Doto-openingsgala De Voorpost - 7.7.1989 - 11 vanuit' l+vmim ami KNALAFFICHE MET 'GANGSTERS D'AMOUR' De Dodentochteditie nummer 20 zal net als de 19de niet vanuit de buurt van de grote feesttent starten. Een beslis sing die menig wandelaar weer zal moeten aanvaarden, hoewel de Doto-inrichters re kening hebben gehouden met de mening van een aantal deelnemers. Men hield steek proeven aan de hand van en quêteformulieren die naar 100 willekeung gekozen deelne mers werden verstuurd, en nog eens aan 180 leden van de 10 club. Uit de respons (53%) bleek dat de startplaats anno '88 (domein Breeven) geen meevaller was. Men mi ste de sfeer van het centrum, die gezellige drukte rond de feesttent. Het had uiteraard organisatorische bedoelingen: de echte grote overrompeling door het groeiend aantal deel nemers en toeschouwers te gen te gaan en de start meer ordelijk te laten verlopen om bij de doortocht aan de tent na pakweg 2-3 km. een vlotte 'vliegende' start te kennen. Men heeft oor gehad voor de reakties bij de steekproeven, zodoende zelfs dat de 20ste Dodentocht niet vanuit het re- kreatiedomein vertrekt... maar ook niet vanaf de feesttent of het drukke centrum Kapel straat - Boomstraat - Cardljn- plein. Toch wijkt men niet zo ver van het centrum af want de nieuwe startplaats is de par king van het kultureel centrum Ter Dilft. Pirre Zij voerden het woord op de perevoorstelling (Plrre) Nuttige telefoonnummers Hierbij geven we graag de telefoonnummers waarop je terecht kan voor informatie i.v.m. de diverse aktiviteiten tijdens de Dodentochtweek. Dodentocht - fietstocht: 888.39.35 (café Amerika) 889.26.83 Prk Van Kerkckhoven) Dodentocht - Gezinstocht: 889.39.35 (café Amerika) 889.26.83 (Dirk Van Kerckhoven) Kasteelbezoeken 889.06.03: (Museum De Zilverreiger) Jeugdanimatie, Micro-Doto, Mini-Doto: 889.65.00 (Sportdienst Bomem) Inschrijvingen Doto: 889.65.00 (Sportdienst) 889.75.63 (Cultureel Centrum Ter Ditft) 889.35.45 (jeugdhuis Kadee) Nevenaktiviteiten (Zie Ter Dilft en jeugdhuis Kadee en Sportdienst. Jogging: 889.21.33 (Spiessens Louis) Pirre Bet jaarlijks popconcert dat de voorbije jaren telkens op donderdagavond van de Doto-week plaatsgreep en nu voor de gelegenheid naar woensdag werd verplaatst heeft steeds op een prachtige affiche kunnen bogen. De reg- gaeformatie Sky Blasters en hun Nederlandse broertjes Reality waren uitschieters. Denken we ook aan Soulsister en The Scabs die zowat op hun hoogtepunt waren toen ze Bomem aandeden. Die twee Ter Dilft-optredens tokten elk om en bij de 900 jongeren. Kadee gokte misschien zwaar, maar men gokte raak. Nu al mogen we stellen dat ook met 'Gangsters d'Amour' een vet te kluif naar Bomem gehaald wordt. De groep die pas in 'Moet Kunnen' van de BRT te gast was, werd eerder al inge lijfd door Kadee. Kadee pakt dit jaar in het teken van het jubileum met een iet wat verrassend programma uit. En daarin betrekken we ook de optredens van Soulsis ter en The Scabs. Woensdag 9 augustus te 19 u. gaat het zeil al open voor het grote publiek. Een halfuurtje later zou dan een live-première aangeboden worden van 'New Forces', aangevuld met (schrik niet.een reünie van de legendarische Bomemse pop formatie TOY. Of nu The New Forces (een vrij jonge groep onder leiding van ex Toy-man Theo Van Hemel- rijck de popavond gaan ope nen dan wel Toy, blijft nog een vraagteken. Feit is dat beide groepen in staat zijn de tent goed op te warmen. Aanvan kelijk wilde men De Kreuners inhalen... maar die waanden zich (terecht) geen 'voorpro gramma'. Wat 'New Forces' betreft: die zaten in het televi sieprogramma Fanclub van Ben Crabbé en behaalden er in finale een derde plaats. Na melodieuze, dansbare pop uit eigen streek komt een droom- finale als inleiding voor de hoofdschotel. Toy serveert een selektie uit het bekende Toy-repertoire... om van te snoepen! Gangsters d'Amour 10 Boeventronies komen de boel eens lekker op stelten zetten... zo kondigt men Kadee aan. En daarin hebben ze gelijk ook. Zo weggelopen uit een strip van Buck Danny, uit een film van Humphrey Bo- gaert, of uit het Chicago van de jaren '30. Dat wat de sfeer betreft... En dan de muziek: een hoogst aanstekelijke mengeling van opzwepende funk, rock roll, en ook wel Afrikaanse ritmes, geruggesteund door een ijzer- sterke blazerssektie. De tek sten zijn franstallg van aard en baden in de sfeer van het gangsterdom van voor de oor log. Een muzikaal stripverhaal als het ware! Gangsters d'Amour zijn aan de andere kant van de taal grens razend populair en heb ben zich voorgenomen deze zomer Vlaanderen plat te wal sen. En ook Bomem kan daar niet onderuit! Afspraak woens dag 9 augustus in de Doto- tent voor een wervelende pop avond. Pirre Naar aanleiding van hel feest van 11 juli heeft het Masereel- fonds een boodschap van voorzitter Ludo Abicht gepu bliceerd. Hij pleit voor vrij heid, gelijkheid en broederlijk heid in de meest brede zin van deze drie woorden. De BRT heeft op kassette en CD het epos 'Van de Vos Reynaerde' uitgebracht. Jo Van Eetvelde vertelt en ver tolkt het epos. De uitgave ver schijnt op 3 CD's samen met een boekje van 52 pagina's. De uitgaven zijn verkrijgbaar bij Potekino, Jan De Keers- maeckerstraat 1730 te Zellik 021217.29.37 Wie de Dodentocht dit jaar uitsluitend als toeschouwer wil meemaken, geen trek heeft in een ochtendwandeling met kasteelbezoek, deelname jog ging of fietstocht, die kan uiter aard nog steeds een graantje meepikken van andere aktivi teiten. Zo is er voor het grote publiek een etalage-zoekwed- strijd. Hieraan is een prijzenta- fel verbonden. De zoekwed- strijd loopt tussen 4 en 12 augustus of dus gedurende de hele feestweek. Wie handig is en ook een beetje verbeelding kan deelnemen aan de ma quette-wedstrijd. Tegen uiter lijk 31 juli moet je dan een mini uitgave van een doodskist kre- ëren en de mooiste exempla ren worden op de gala-avond op 4 augustus bekroond én beloond. Personen die het lie ver bij originele foto's over het hele Doto-gebeuren houden, kunnen ook aan de bak ko men. Er Is immers een foto wedstrijd en affiche-wedstrijd. De resultaten kan je afleveren bij de organisatie op uiterlijk 5 september. In Den Boom gaard worden alle kunst werkjes tentoongesteld met Bomem-Jaarmarkt, dag waar op ook de prijswinnaars gelau werd zullen worden. En voor wie enkel maar kijken interes sant vindt: men kan ook echt omhoog kijken. Op zaterdag 12 augustus wordt te 17 u. 's lands grootste Luchtballon op gelaten. Daarvoor moet je wel naar het rekreatiedomein Breeven. Op dezelfde dag zal in Bomem-Centrum theater groep Pepijn schminken en grimeren, speelt een Ober- bayernorkest op de kiosk, zijn er pendeltreintjes tussen de kontrolepost Branst (Zates en Bomem (tent), een huifkar tus sen Ter Dilft en tent en een levende wandelende etalage- Doto-pop. Info over dit alles te bekomen in Ter Dilft, Sport dienst Bomem (Zwembad Breeven) en Jeugdhuis Kadee. Pirre Vrijdag 4 augustus start de Doto-feestweek met een bij zonder unieke openingsa vond. In theaterzaal Den Boomgaard zullen de beschik bare plaatsen ongetwijfeld vol zet zijn. Het programma geeft Immers de garantie dat al wie met de Dodentocht leef, ze beleeft en ermee begaan is op de afspraak moet zijn. Een 'retrospektieve' van 20 jaar Dodentocht te Bomem aan de hand van filmbeelden, panel- gesprekken, zelfs kwis en dia montages toe, voert menig deelnemer naar een periode terug waar maximaal zelfs een generatie verschil is. Niemand minder dan het gekende BRT- duo van Sportcafé Jaak Ver- meiren en Luc Verschueren zullen er niet alleen smaakma kers zijn. Er zijn nog tal van optredens gepland en ook Paul Schrijvers, in Kadee-krin gen geen onbekend presenta tor, is van de partij. Aanvang te 20 u. Vermelden we dat aan dit openingsgala ook nog een tentoonstelling gekoppeld is die loopt tot 12 augustus, dat de uitslag van de maquette wedstrijd (Dodentochtkisten) bekendgemaakt wordt en dat dit alles besloten wordt met een receptie. Vooraf reserve ren is noodzakelijk! Info: Jeugdhuis Kadee, Cultureel Centrum, Sportdienst Bomem. Pirre Lauwert Kadee dit jaar de 50.000ste deelnemer? De voorbije 19 Doto's hebben een 45.000-tal deelnemers op wandel gebracht. Dat betekent dat ongeveer bijna 2400 deelnemers gemiddeld mogen gerekend worden. Met de rekordscore van '88, bijna 4800 deelnemers, zit men aan het dubbele van het gemiddelde. Voorwaar cijfers om duizelig van te worden. Dit jaar hoopt Kadee op een nieuw rekord. De jubileumeditie zou er extra uitstraling bij krijgen mocht Europa's grootste 100 km.-wandeling de magische 5000-kaap overschrijden. Bovendien zou men indien men in die buurt komt de 5.000ste deelnemer kunnen begroeten. Een optelsommetje van de deelnemersaantallen kan aanduiden de hoeveelste deelnemer dit jaar precies de 50.000ste zal zijn. Pirre 20ste editie van deze wandelreus is nakend dat maakt dat, hoe dichter we aan de feestweek toe zijn, hoe meer belangstelling ervoor is. In een eerste flits nemen we U al mee naar Doto-land. Om dit jubileum te vieren lag het voor de hand dat Kadee met een tot nog toe onuitgegeven programma voor de dag zou komen. Niet geheel nieuw natuurlijk (suksesformule gooi je niet weg!), maar vooral uitge breid naar een volle (feest-)week toe, met enkel nieuwe elementen. Over die aktiviteiten hebben we het later uitgebreider. Bij de voorstelling van de Doto- editie 1989 kwamen achtereenvolgens coördinator André De Olerck, tevens voorzitter van het Doto- komitee, Gie Bemaert van Grote Route Paden Bel gië, Jan Thienpont van één der hoofdsponsors (Superclub-groep) en burgemeester Van Eetvelt een woordje spreken. Allen met evenveel lof voor de Dodentocht. André De Clerck over het parcours, de animatie, organisatie enz. Gie Bemaert over het belang van de buurtwegen en paden voor het rekreatief wandelen en Jan Thienpont over sponsoring van sportieve massamanifestaties en het waarom rond deze Dodentocht. Burgemees ter Van Eetvelt legde de link van de bekendheid van de Dodentocht van Kadee naar de bekendheid van de gemeente Bomem naar buiten toe. Wereldwijd zelfs... of wat ambassadeur zijn al niet is. In deze editie al een eerste blik op het gevulde programma. DOTO-PROGRAMMA 1989 Vrijdag 4 augustus Openingsgala in theaterzaal den Boomgaard. Aan vang 20 u. Reservering noodzakelijk. Zaterdag 5 augustus: Jubileuminstuif in jeugdhuis Kadee. Aanvang 21 u. Zondag 6 augustus: Doto-fietstocht. Vertrek zaal Kloosterheide tussen 7.30 u. en 9.30 u. Gezinsfietstocht (30 km). Vertrek zaal Klooster- heide tussen 13.30 u. en 15 u. Go-kartwedstrijd in Bornem-centrum. Start 12 u. Einde rond 20 u. Afstand 100 km. Maandag 7 augustus: Kasteelbezoek met vertrek vanuit CC Ter Dilft te 13.30 u. Aantal deelnemers beperkt. Dinsdag 8 augustus: Kiosk-concert op kerkplein door diverse maat schappijen. Aanvang 20 u. Woensdag 9 augustus: Micro Dodentocht voor kinderen vanaf 5 jaar over omloop van 4 km. Sportproeven ABO (Antwerpen Beweegt Olympic) voor jongeren vanaf 8 jaar. Aanvang te 13 u. Einde rond 16 u. Kasteeljogging over 4, 8 en/of 12 km. Aanvang te 19 u. Popconcert in Doto-tent vanaf 21 u. Donderdag 10 augustus: Kiosk-koncert te 20 u. op kerkplein met Big Band Freedom. Vrijdag 11 augustus Ochtendwandeling met kasteelbezoek. Vertrek te 9.30 u. aan de Doto-tent. Jubileumstoet door centrumstraten van Bomem. Vertrek te 19 u. Start van 20ste Internationale Dodentocht te 21 u. Vuurwerk: te 22 u. en 23 u. bij doortochten aan tent). Zaterdag 12 augustus Aankomsten Dodentocht tussen 7 u. en 21 u. Animatie ganse dag door in centrum van Bomem. Prijsdeling verdienstelijke wandelaars, diverse Doto- wedstrijden. Mini-Dodentocht op stuk echte Doto-omloop (16 km.). Vrij vertrek tussen 10 u. en 16.30 u. ook fotozoektocht. 21 u. Blarenbal ter afsluiting met Kadee's huisorkest. In de marge van de Doto-editie worden in totaal een 20-tal nevenaktiviteiten georganiseerd. We verwijzen hiervoor naar aparte bijdragen in volgende OKaBee- edities. (Plrre) DE BORNEMSE WANDELREUS IS TWINTIG

De Voorpost | 1989 | | pagina 11