BuSO huldigde laureaten COPPENS J.P. Vragen bij nieuw beheersorgaan Openbare Biblioteek 12 - 7.7.1989 - De Voorpost IpNK 4 A AD Ruimen .van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 Afvalwater Erembodegemse Industriezone Op initiatief van gemeenteraadslid Roger D'Hondt stelde Lid van de Vlaamse Raad Jaak Timmermans een vraag aan gemeenschapsminister voor Leefmilieu, Natuurbehoud en Landinrichting. Op de industriezone te Erembodegem lozen bedrijven als Wellcome, Centrale Linnenservice, Technochro- me, Verenigde Papier- en Kartonfabrieken, Copla en Lithorex hun industriële afvalwaters gewoon in een gewone riool die even verder uitmondt in een beek. Gevraagd werd dat er een aansluiting zou gebeuren op de bestaande koliektor ter hoogte van Getes en dit zo spoedig mogelijk. De minister antwoordde dat deze koliektor te Erembodegem zal aangelegd worden in 1990. Het industrieterrein zal worden aangesloten op de bestaande koliektor Aalst-Linkeroever. Wateren uit de drie lozingspunten op het industrieterrein worden verzameld uit de drie lozingspunten op het industrie terrein worden verzameld en via een onderdoorpersing onder de autosnelweg Brussel-Oostende aangesloten op de be staande koliektor in de G. De Schepperiaan. Op deze wijze zal de vuilvracht van ongever 3000 inwoners-equivalent gesa neerd worden. Volgens Roger D'hondt zou die vuilvracht echter ruim het dubbele bedragen. Romero-herdenking De Baardegemse gemeenschap herdenkt op zondag 30 juli te 18.30 u. in de Sint-Margaretakerk tijdens een themaviering bisschop Oscar Romero die zijn leven gaf voor zijn vrienden en in San Salvador op 24 maart 1980 vermoord werd. Deze viering wordt opgeluisterd door een Boliviaanse groep 'Kolla- suyu-nan', een groep Quecha-lndianen op doorreis door Europa voor een projekt van boerensindikaten in de Andes. 'Om aan armen leven te geven moet men iets van zijn eigen leven geven. Of het zelfs helemaal geven'. Vredeshuis Tot en met 21 augustus blijft Vredeshuis, Esplanadestraat 8 gesloten. Die geplande vergaderingen gaan echter wél door. Op zaterdagen van 12 tot 16 u. en zondagen van 11 tot 15 u. is er steeds iemand om U te verwelkomen. En op dinsdag blijven ook tijdens de vakantie Jeannine en Chandrika voor een vegetarisch menu zorgen. Werkgroep Filosofie De Werkgroep wil het terrein voorbereiden door een degelijk gedokumenteerde kijk aan te brengen op de situaties en de filosfische ondergronden. Geen gesloten groep doch sistema- tische kontakten met alle belangstellenden en tevens met okkasionele medewerkers of vragenstellers. Mogelijke agendapunten zijn: Systematisache behandeling van klassieke filosofische onderwerpen met hun historisch verband, in zoverre ze voor ons interessant zijn. Technische aspekten; de manier om vragen en problemen aan te pakken is nu anders dan vroeger. Zeer veel aandacht voor het individueel menselijk aspekt en het belang voor het individu van zich goed te voelen. Kracht en invloed van de menselijke geest op het gebeuren. Hoe komen we tot een echte dialoog met anderen/ andersdenkenden? Aandacht voor belangrijk tijdsgebeuren, ook bv. voor para- en pseudowetenschappen. Wat is hier eigenlijk aan de hand? Literatuurbespreking eventueel samenvattingen. Feest van de Vlaamse Gemeenschap Op dinsdag 11 juli herdenking van de Guldensporenslag, nu feest van de Vlaamse Gemeenschap met volgend pro gramma. Grote Markt: 14-17 u.: ballonwedstrijd. 17-18n u.: Beiaardconcert 18-19 u.: concert Kon. Fanfare Niets Zonder Arbeid Binnenplaats Stadhuis, 19 uur: welkomwoord door de voorzitter Stedelijk Feestcomité Intermezzo zangkoor Toespraak door de heer Edgard Hooghuys, waarnemend Burgemeester Intermezzo zangkoor Toespraak door de gastspreker, de heer L. Van Velthoven, Voorzitter van de Vlaamse Raad. Hymne van de Vlaamse Gemeenschap door zangkoor. Werf 20 uur: Oplaten warmeluchtballon Binnenplaats Stadhuis, 20.30 uur: 'Brieven uit Latem' Johan Verminnen. Grote Markt, vanaf 21.30 uur Terrasanimatie, Zigeunertrio The Gipsy. Wandelzoektocht Zondag 9 juli: wandelzoektocht op het traject van de Monu menten- en Landschappenwandeling. Vertrek: Belfort 14 u. - 17 u. Deelnemingsformulier moet binnen uiterlijk om 19.30 u. Prijsdeling: Belfort te 20.30 u. Deelneming gratis! Wandelen met VTB In samenwerking met Aalst wandeling te Meldert op zondag 9 juli met samenkomst aan de Houtmarkt te 13.30 u. Vertrek van de wandeling aan de kerk te Meldert te 14 u. Natourkrlterium Te Aalst natourkriterium op maandag 24 juli met aan de start hopelijk alle vedetten van de Ronde van Frankrijk. tërLjcPMnct'w" H°bbyiS'en "id"" de 0nd" beeldhou- Aalst. Netwerkkwis. Jonk en Aad. grijs en wijs en bang voor wat komen gaat (a) B, Jubilea Op 24 mei 1989 vierden de echtgenoten De Swaef Omer (16.10.1916) en Van Impe Gabrielle (3.2.1921) wonende te Nieuwerkerken, Huytstraat 37, hun gouden bruiloft. Op 17 juni 1989 vierden de echtgenoten De Cock Frans (12.1.1917) en De Vis Prudence (23.4.1915) wonende te Aalst, Meuleschettestraat 70, hun gouden bruiloft. Brochure voor jobstudenten De nieuwe stedelijke dienst Tewerkstelling kwam uit de startblokken. Bedrijven werden aangeschreven om informatie in verband met vakantiejobs mede te delen. Enkele tientallen studenten kon op deze wijze reeds aan een vakantiejob geholpen worden. Een paar tientallen werd door de stad zelf in haar diensten ingeschakeld. Na de vakantie wordt vlug gestart met een vraag naar vakantiejobaanbiedingen voor 1990. Het werd inderdaad ervaren dat heel wat bedrijven met de opmaak van vakantie plannen en wat er rond hangt vlug starten. Gehoopt wordt alleszins door de dienst Tewerkstelling een paar honderd jongelui aan een job te kunnen helpen. In een brochure vinden kandidaten alles en nog wat over plichten en rechten van de jobstudent. Men vindt er daarenbo ven informatie over de implikaties ervan op het vlak van sociale zekerheid, fiskaliteit, d.m. Deze brochure kan U bekomen Keizerlijk Plein 21 of via 053/77.11.11. toestel 315. 'Land van Aalst' in Luxemburg Op zaterdag 24 juni organiseerde het ziekenfonds 'Land van Aalst' een ééndagsreis naar Luxemburg. Vertrek om 6.30 u. stipt aan de Baudewijnlaan te Aalst. De bussen begaven zich via Brussel-Namen-Marche richting Luxemburg. De reis ging verder tot Esch-Sur-Sure, waar de stuwdam behoorde tot één van de bezienswaardigheden. Vandaar begaven wij ons naar het gekende en prachtige Echtemach, waar iedereen onder de middag kon genieten van een heerlijk en welverdiende maaltijd. Langs de Moezelvallei reden wij verder tot in Remich waar wij een bezoek brachten aan de champagnekelder 'Bernard Massard', waar iederen kon genieten van een lekker fris glaasje champagne. De reis ging verder naar Remich, waar een vrij uurtje genieten van de mooie promenades en typische winkelstraatjes zeker welkom was. Rond 18 u. begonnen wij aan onze terugreis. Halverwege was er de gelegenheid even zijn beentjes te strekken. Tevreden keerde iedereen naar huis terug met de woorden dat de herhaling zeker niet te lang op zich mocht laten wachten. Marxisme en socialisme Jos De Geyter protesteert in naam van de 8 Aalsterse verenigingen die zich sinds 12 jaar tot de marxistische strekking bekend hebben, gewoon reeds tegen de vraag die Jef Eisen sekretaris van de Federatie van Vlaamse erkende culturele centra stelde. Die had immers gevraagd 'of de marxistische strekking in Aalst en andere sociologische realiteit dekt dan de socialisti sche of de SP-strekking'. Jos De Geyter stelt dat de marxistische strekking in het Bestuur van de Culturele Raad en in dat van het Cultureel Centrum steeds een vertegenwoordiger heeft gehad en er steeds een onafhankelijke koers heeft gevaren. De Geyter stelt dat nergens in Vlaanderen en zeker niet in Aalst de marxistische (kommunistische) strekking iets te maken heeft met de sociologische realiteit van socialistische of SP-strekking. Jos De Geyter memoreert dat hij zelf reeds 12 jaar zetelt in de Algemene Vergadering van de Culturele Raad Aalst als afgevaardigde van Imavo (Instituut voor Marxistische Vorming) en zelfs met eenparigheid van stem men door het bestuur tot voorzitter van de Erkenningskommis sie werd verkozen. Tijdens die 12 jaar heeft er nooit iemand aan gedacht 'de marxistische strekking in de pot van de socialistische of de SP-strekking te gieten'. De vraagstelling van Jef Eisen noemt Jos De Geyter dan ook totaal uit de lucht gegrepen. Op het programma: bezoek aan de Eifeltoren, Notre Dame, Place du Tertre; boottocht op de Seine. Vertrek te 5.55 uur aan de woning van Mw. De Backer, Keppestraat, Erembode gem, te 6 uur aan het Gerstenhof, Gerstenbaan, Erembode gem. ledereen kan inschrijven bij Hubert Van Den Broeck, Brusselbaan 264, Erembodegem of in het Gerstenhof. Deelnameprijs: 450 F. K.W.B. - K.A.V.-Erembodegem naar Lourdes De K.W.B.-K.A.V.-afdelingen Erembodegem nemen met 120 deelnemers deel aan de verbondsbedevaart naar Lourdes van 14-15 tot 21 juli 1989. ledereen kan in gedachten deze bedevaart meemaken. U kan uw intentie onder gesloten omslag afgeven aan een van de parochiepriesters, E.H. Colpaert, of E.H. Vinck, ten laatste op 13 juli of na de avondmis van 18 uur op zaterdag 8 juli 1989. Deze eucharistieviering (in de O.-L.-Vrouw Hemelvaartkerk) staat in het teken van deze Lourdesbedevaart. De K.F. Niets zonder Arbeid koncerteert Ter gelegenheid van het feest van de Vlaamse Gemeen schap, op dinsdag 11 juli a.s., voert de Koninklijke Fanfare Niets zonder Arbeid-Erembodegem van 18 tot 19 uur, op Grote Markt te Aalst het elfjulikoncert uit. Op het programma in de Krypte Maandag 10, 17 en 24 juli: N.W.K.-raadpleging te 14 uur. Zondag 23 juli te 9 uur (tot 12 uur) bloedlnzamellrt georganiseerd door het Nationaal Verbond der Vrije Bloe transfusiediensten van België, Centrum Louis Steens, en plaatselijke vriendenkring. Ziekenzorg C.M. neemt deel aan de Kapellekensdagen Zieken samen met hun (eventuele) begeleiders worden vrier delijk uitgenodigd in het Parochiehuis op woensdag 9 augus tus om 15 uur. Wie deze aangename namiddag met eucharistieviering, ko fie, ontspanning en fijne attentie wil meemaken kan inschii ven bij de parochiepriesters of bij de bestuursleden van plaatselijke ziekenzorgkem van Erembodegem. ledereen is hartelijk welkoml Gelieve te vermelden of verlangt thuis afgehaald te worden. Het Don Bosco-instituut, vrye gesubsidieerde gemengde school voor buitengewoon onderwys (BuSO) aan de Sint-Kamielstraat nam verleden zaterdagvoormiddag op waardige wijze afscheid van de laatstejaars tijdens een akademische zitting. De voorzitter van de Inrichtende Macht Deken De Smet dankte de ouders voor het vertrouwen en feliciteerde de gelauwerde leerlingen. De plechtigheid werd opgefleurd door bariton M. Supply aan het klavier begeleid door Christiaan Crombeen. Kwaliflcatieproeven Aan volgende leerlingen werd een kwalificatiege tuigschrift afgeleverd Nijverheidstechnieken. Behalen het Kwalificatie getuigschrift Gezinstech nieken, de juffrouwen De Erembodegem Op reis met B.G.J.G.-K.W.B. Zaterdag 15 juli 1989: door het gebergte van de Schnee- Eifel naar Bernkastel aan de Moezel. Rit langs het mooiste deel van de Moezel tot Cochem langs dorpjes als sprookjes. Deelnamprijs: 675 F. Zaterdag 19 augustus 1989: een bezoek aan de nieuwe kasteeltuinen te Acren in Nederland garanderen een onverge telijke dag. Terug met stop te Valkenburg. Deelnameprijs: reis: 425 F, bezoek tuinen: 175 F. Totaal: 600 F. Inschrijven bij reisleider Pereboom Paul, IJzerenwegstraat 37, Erembodegem, tel. 053/77.93.44. Op reis met de Landelijke Gilde - Erembodegem Dinsdag 18 juli organizeert de Landelijke Gilde-Erembodegem een dagreis naar het feestelijk versierde Parijs. In de afdeling Metaalbe- Coninck Iris van Nieuwer- werking. Behalen het Kwalifikatie- getuigschrift auto-onder houd de heren De Brou wer Geert van Erpe, Kin dekens Filip van Ge- raardsbergen, Moock Jim my van Mere, Tanckeré Steven van Aalst en Van Hoeck Gunther van Lede. Behaalt het Kwalificatie getuigschrift metaalbewer king de heer De Veirman Philippe van Wetteren. In de afdeling Houtbewer king. Behalen het Kwalificatie getuigschrift houtbewer king, de heren De Vuyst Marc van Denderleeuw en Rooseleer Jurgen van Lie- dekerke. Behaalt het geguigschrift, de heer Van den Spiegel Steven van Haaltert. Behaalt het Kwalificatie getuigschrift meubelwerk, de heer Van den Bosch Johny uit Aalst. In de afdeling schilderen - behangen - garneren en stofferen. Behalen het Kwalificatie- getuigschrift schilderwerk de heren Baugnée Kurt van Ophasselt, Ceupens Gunther van Ninove-Ou- ter, Hermie Eddy van Haaltert-Denderhoutem en Heymans Johnny van Tollembeek. Behalen het getuigschrift, de heren Goeman Danny van Erembodegem en Van Leuven Geert van Aalst. In de afdeling Gezins- en van Mere, Sabbe Anja en Sabbe Micheline van Aalst, Schollaert Kathleen van Erembodegem en Spi- nette Sandra van Aalst, alsmede de heer Espen hout Michel van Ternat. Behalen het Kwalificatie getuigschrift Groepskoken de juffrouwen De Neve Carine van Moorsel en D'Haese An van Lede. Een eervolle vermelding ging naar Johny Heymans uit de afdeling schilderen, behangen, garneren stofferen. Hij behaalde in derdaad de zesde prijs de nationale wedstrijd ui: geschreven door de natio nale federatie van aanne mers-schilders, sieraad schilders en plaatsers va muur- en vloerbekleding, Aan het feestelijk gebeu ren zelf was een wedstrij< verbonden waarvan d< heer Van Nuffel uit di Aalsterse Sint-Annalaai de laureaat werd. Vroegér werd het beheers orgaan van de Openbare Biblioteek gevormd door de hele gemeenteraad, wat een heel gemakkelijke ma nier van werken was: net voor de gemeenteraad werden de punten i.v.m. de biblioteek door de ge hele raad behandeld. Wat als voordeel inhield dat al le raadsleden meteen op de hoogte waren van de dossiers, er konden over diskussiëren en medebe- slissen en het was tijd- en geld-besparend. Daar komt nu verandering in: er komt een beperkt komitee van 8 leden, dat afzonder lijk zal vergaderen en er wordt aan gedacht om zit- penningen uit te betalen. Raadslid Henderickx had hierbij vragen omtrent de openbaarheid en ex-bur gemeester Minnebo vroeg zich af waarom er nu plots zitpenningen betaald moe ten worden, terwijl dat vroeger nooit het geval is geweest. 'Heb ik daarom 50 miljoen moeten sparen en op het mij opvolgende bestuur overdragen?' vroeg hij zich af. Ex-sche pen Brantegem Erwin had een en ander uitgerekend en stelde zich vragen bij het getal 8. Uit zijn bere keningen leerde hij dat heel gunstig uitkwam voor de meerderheid en de op positie sterk benadeelde, Zij krijgt zodoende slechts 2 afgevaardigden. Zijn kri tiek op de verdeelsleutel, waardoor de oppositie be nadeeld wordt, viel in do vemansoren. Aalst. De stad ondergaat overal grondige veranderingen. Ook op het Vredeplein wordt BEGRAFENISSEN Aalst. Roekfestival. Overnachten kon in een slaapzak en in open lucht terwijl het Aalst. Netwerkkwis. Het gaal er soms gezellig aan toe (a) verkeer op enkele meters van de slapers vandaan voorbij raasde (a) Free podium Aalst-Kermis Vrijdag 7 juli: van 19 tot 24 u.: Orkest The Golden Sixties, plus dans. Zaterdag 8: The Blue Caps, gitaartrio en Dizzy Fingers eveneens van 19 tot 24 u. Zondag 9: vanaf 14 u. Ontdek de ster, sound-mixshow gepresenteerd door Hugo Merkèr. Op de Grote Markt in openlucht. Info: 053/77.18.17 Bejaardenhulp Vanaf verleden zaterdag worden er ook warme maaltijden thuisbezorgd op zaterdagen. Verleden week waren er dat 112 waarvan 35 dieetmaaltijden. In het rusthuis Sint-Job zullen er 66 bereid worden en in Hopperank 46. Voor zon- en feestdagen is men zo ver nog niet. Daarvoor kunnen er diepvriesmaaltijden worden besteld. RUIMDIENST Aalst

De Voorpost | 1989 | | pagina 12