VTI Lebbeke schittert in «Modeshow '89» Geschil Raldes- schepencollege: Geen toenadering mogelijk? Nieuwbouw OCMW-bejaardentebuis: in gebruik medio 1989 Buggenhout Lebbeke Lebbeke Guldensporenkaarting De Volksunie groot-Lebbeke organizeert op vrijdag 7 juli zijn «Guldensporenkaarting». Deze wedstrijd kadert in de grote prijskaarting belotten, een driedaagse met 20.000 fr. vooruit, trofeeën en de inleg als prijzen. Vorige maand had de grote prijs 't Zonneken plaats. Voor de Guldenspo renkaarting is er 5.000 fr. vooruit, de inleg en een trofee voorzien. De inleg bedraagt 50 fr. per deelnemer en men kan inschrijven in zaal Edelweis, Pastoor De Buckplaats te Lebbeke vanaf 19.00 uur. De wedstrijd zelf start om 20.00 uur stipt. De derde belotting in dit drieluik is voorzien voor 25 augustus met de grote prijs Brouwerij D'Hollander. Fietszoektocht In het kader van de Guldensporenherdenking organizeert men in Lebbeke een fietszoektocht over een afstand van 15 kilometer. Het wordt een aangename en ontspannen de tocht waaraan iedereen kan deelnemen. Er is geen speciale kennis vereist. Men kan vertrekken tussen 12.30 en 14.30 u. aan café Edelweiss, pastoor De Buckplaats te Lebbeke. De deelname in de onkosten bedraagt 100 fr. en de prijsuitreiking is voorzien omstreeks 19.30 uur in het inschrijvingsiokaal. Uitslag belotwedstrijd De uitslag van de belotwedstrijd in café 't Zonneken: 1. Paul Van Biesen 4.731 P., 2. Richard Bosman 4.551 p., 3. Jean verhasselt 4.312 p., 4. Willy Bosman 4.248 p., 5. Jean Van Biesen 4.076 p., 6. Laurent Huyck 4.024 p., 7. Maurice Van Brempt 4.002 p., 8. Marc De Decker 3.898 p., 9. Herman De cock 3.882 p., 10. Magda De Smedt 3.839 p. Uitslag pandoerwedstrijd De uitslag van de prijskaarting pandoeren (dubbelen boek) in café 't Zonneken: 1. Wilfried De Weerdt en Mare Hofman 24 p., 3. Gustaaf Van Biesen 21 p., 4. Paul Van Biesen en Gilbert De Cock 20 p., 6. Alfons Buslot 18 p., 7. Jan De Cock 17 p., 8. Pros De Valck 13 p., 9. Willy Bosman 11 p. en 10. Renee Asscherickx 9 p. De volgende wedstrijd heeft plaats op zaterdag 15 juli om 20.00 uur. Lebbeke Fietszoektocht In het kader van de Guldensporenherdenking organiseert Volksunie Lebbeke, op zondag 9 juli, een fietszoektocht over een afstand van 9 km. Deze zoektocht kan, gezien zijn afstand, door de geoefende wandelaars ook te voet worden afgelegd. Zij die de de voorkeur aan geven hun motorvoertuig te gebruiken, kunnen dat ook doen. Al bij al moet deze zoektocht een aangename en ontspannende tocht worden waarin jong en oud aan hun trekken komen. Daarom ook is geen speciale kennis vereist. Zoektocht specialisten zullen geen voordeel hebben op de deelne mers van Lebbeke en omgeving. Voor laatstgenoemden is deze tocht dus een ideale gelegenheid om hun kansen met gelijke wapens te verdedigen. De organisatoren hebben gezorgd voor een rijke prijzen- tafel; iedere deelnemer ontvangt een prijs waarvan de waarde steeds meer bedraagt dan het inschrijvingsgeld. Gestart wordt tussen 12.30 u. en 14.30 u. bij café Edelweiss, Pastoor De Buckplaats te Lebbeke. Deelne men kost 100 F. Vanaf 19.30 u. is de uitslag bekend en kunnen de prijzen worden afgehaald in het inschrijvingslo kaal. Deze zoektocht werd opgesteld door Miel De Schrijver. Gulden8porenvlering te Lebbeke Naar jaarlijkse gewoonte maakte het Lebbeekse gemeen tebestuur weer mooi werk van de Guldensporenviering. Al enkele jaren is dit evenement een strikt lokaal gebeuren, maar voor de editie '89 werd door de organisatoren geopteerd voor een buiten-Lebbeekse groep, nl. de Aalsterse groep Vredon. Zij zal met muziek, woord en dans een persoonlijke evokatie van de 11 juli-idee brengen. De Lebbeekse Guldensporenviering gaat door op vrijdag 7 juli op het dorpsplein (voor de dekanale kerk) en begint te 20.30 u. Bij slecht weer zal worden uitgeweken naar zaal 'Ons Huis' langs de Leo Duboisstraat. de toegang is gratis. Buggenhout 11 jull-vlerlng Op zondag 9 juli wordt door het gemeentebestuur, in samenwerking met de kulturele verenigingen een 11 juli- viering georganiseerd. Na een eucharistieviering in de St.-Niklaaskerk, opgedra gen door E.. Van Uytvang, wordt in de raadszaal een feestelijke akademische zitting opgezet. Voor de muzikale omlijsting zorgen Bart Vanneste (dwarsfluit), Kristien Van Riet (gitaar), en Marinette De Hantsetters (Voordracht). Als gastspreker fungeert Paul Van Grembergen, onder voorzitter van de Vlaamse Raad. Burgemeester De Landtsheer verzorgt de slotrede. Jaarmarkt voor hobbydleren Net zoals de voorbije zes jaar organiseert de Landelijke Gilde Opdorp op de achtste kermisdag een 'Jaarmarkt voor Hobbydieren' (Kinderjaarmarkt). Overigens in sa menwerking met het gemeentebestuur. De formule van deze jaarmarkt blijft ongewijzigd: alle kinderen zijn met hun hobbydieren die dag van harte welkom op de Opdorpse Dries. Voor het kleinvee worden overigens de nodige kooien ter beschikking gesteld. Ook voor de andere dieren zijn er voldoende voorzieningen. Datum van het gebeuren is zondag 9 juli. Reeds vanaf 13 u. mogen de dieren aangevoerd worden. Ter plaatse kan nog worden ingeschreven. Om 14 u. beginnen de keurin gen. Elke deelnemer krijgt een waardevolle prijs en een mooie trofee. Daarnaast zijn er nog ekstra-prijzen voor zeldzame of speciale diersoorten en voor het grootste en mooiste lot dieren. Dieren ruilen, kopen of verkopen is mogelijk. Handelaars zijn echter niet toegelaten. Wat de verdere animatie betreft zal 'Teater Repelsteel' het nodige doen. Verder worden de hongerigen en de dorstigen gespijsd en gelaafd. Vergeten we evenmin te vermelden dat er ook behendig- heidsproeven voor honden geprogrammeerd staan en een defilee met toelichting over honderassen wordt ge houden. Berlare Wipschietingen Vrijdag 7 juli te 19.30 uur bij De Dreef te Berlare. Zaterdag 8 juli te 15 uur bij De Klappel Overmere en bij Ons Vermaak te Uitbergen. Zondag 9 juli te 9.30 uur bij St. Hubertus Donk en te 15 uur bij Fina Overmere en ook bij Strijpwegel te Uitbergen. Maandag 10 juli te 15 uur veriofschieting bij Ons Vermaak Uitbergen. Dinsdag 11 juli te 14.30 uur bij Fina Overmere voor 55+. KBGF Berlare op reis De gepensioneerdenbond KBG Berlare gaat op 11 juli op reis naar Monschau en Ruursee. Men vertrekt 6.45 Halve Maan, 6.50 D ORP, 6,55 St. Annaplein, 7,00 Daal 7,10 Donk. Gouden Bruiloft Het echtpaar Henri Blanquaert met Maria Van Poucke vierden hun gouden bruiloft. Ze wonen in de Broekstraat 32 te Overmere. 14 - 7.7.1989 - De Voorpost Lebbeke. De organizerende fanfare De Vrije Werklieden voorafgegaan door drum- Lebbeke. Fanfarefeesten. Bij muziek hoort spijs en drank (foto Guy) band Vooruit op stap in de Lebbeekse straten (foto Guy) Het geschil tussen Raldes, de Regionale Aktiegroep worden toegelaten die onwet- Leefinilieu Dender en Schelde, en het Buggenhoutse 's' vraagt niets schepenkollege, heeft reeds veel inkt laten vloeien. Van ,maar i^Z.lgCn we diverse kanten, weliswaar uit derelfde hoek, wordt Bu"ggenhlu7tó ARABtAb gereageerd tegen de standpunten ingenomen door bur- gemeen reglement Arbeids- gemeester De Landtsheer, als gevolg van het publiceren bescherming) te lezen. Goed - door Raldes - van een milieudossier Kalkestraat en te lezen, omgeving. Raldes-bestuur: Een beetje Buggenhout'. meer verdraagzaamheid en En zeggen dat wij in 1980 'glasnost' zou geen kwaad in Buggenhout nog vijf kunnen... maanden onderdak heb- In recente uitspraken van ben gekregen voor twee de Buggenhoutse burge- BTK-werkers in het ge- meester, aldus een Raldes- tneentehuis. O.m. voor de persnota uitgaande van suksesstudie 'Verkeer- het bestuur, wordt onze sontsluiting en Leefbaar- vereniging er zwaar door- beid in het Arrondisse- gehaald. Kennelijk omdat ment Dendermonde'. be- meentebestuur de les te spél- rv i 1ff1-len maar uiul nm hut nn uur Op zondag 25 juni presen- in een sober maar uiterst teerde de afdeling Kle- functioneel decor werd dit ding, Maatconfectie, Ver- optreden ondersteund koop van het VTI Lebbe- door hedendaagse muziek ke het resultaat van een en omkaderd door een schooljaar creatieve beid. Het werd een verras sende en stijlvolle mode show. professionele belichting, waarvoor de technische ploeg van kunstgroep In- car instond. Vele zogezegde volgens het Gemeentebestuur wetmatig heden blijken hier duidelijk als onwettig bestempeld (Amylum moet wel degelijk over een eksploitatievergun- ning beschikken). Het feit dat het gemeentebestuur zulke evidente zaken niet weet, be wijst de nood aan eksteme deskundigen (van buiten de gemeente), niet met de be doeling het Buggenhoutse ge- Ondanks het warme weer Niet minder dan 25 ver- vonden andermaal meer schillende «nummertjes» dan 500 mensen hun weg waren nodig om een beeld naar zaal «Ons Huis» om te geven van wat één er de jaarlijkse modeshow schooljaar mode- en kle- van het VTI bij te wonen, dingonderricht inhoudt: In aanwezigheid van een grondige technische Z.E.H. Superior Vincke, opleiding die verrijkt de heer Burgemeester, wordt met aandacht voor Schepenen, directeur Ba- hedendaagse kleuren, ro, de Lebbeekse directies vormgeving en decoratie, e.a. startte een kleurrijk Na een verrassend mooi en smaakvol optreden openingsnummer werd, in waarin alle leerlingen hun een professioneel ritme, modieuze, zelfgemaakte de rijke oogst getoond: kledingstukken showden, feestkleding, prêt-è-porter modellen wisselden af met speelse «weekend-weg» kleding. Het niveau van hun up-to- date opleiding toonden de leerlingen met hun trench coats, sweaters, rokjes en blouses. Dit feest voor het oog werd afgesloten met, hoe kan het anders, een ont roerend mooie bruids stoet. Met een daverend applaus liet het publiek zijn appre ciatie voor deze show overduidelijk merken. 0ok deze keer maakten Velen al een rendez-vous voor volgend jaar. Alle leerlingen en leer krachten worden nog maals gelukgewenst. len, maar wel om het op een eigentijdse en objektief-des- kundige manier te adviseren. Dat het Raldes-bestuurslid S. Van Nuffel, daarvoor, zowel tijdens de CSC-milieucafé als op het KWB-praatcafé pleit te, kunnen we enkel goed keuren. Kontroverse bl(jft Intussen blijkt de kontroverse te blijven bestaan. Vorige za terdag nog tekenden we uit de mond van schepen Mare Hey- mans de woorden op dat hij niet bereid is met Siegfried Van Nuffel aan één tafel te gaan zitten. Verwonderlijk lijkt ons ook dat uit bepaalde andere hoe- een Raldes-woordvoerder, grijpe wie begrijpe kan. bestuurslid S Van Nuffel, Buggenhoutse Rsldes-le- tot tweemaal toe m het denfWe rijn het eens met openbaar goed gemoh- he, standpunt van S. Van veerde en soms vnj ingnj- Nuffel pende beleidssuggesties voorstelde voor een mi- 'V"" schrijven, gericht aan het heuynendehjker Buggen- Buggenhout* gemeen.ebe- hout. Raldes en het Komi- stuur, hebben midderwijl ook tee Stop Vervuiling Kalke- vijf Buggenhoutse Raldes-le- straat verder geoordeeld den hun standpunt in deze hebben dat een beroep op affaire verwoord, een parlementaire werk- Vermits hun standpunt in es- groep noodzakelijk was «mie °wree«tómt met in dit om tot een daadwerkelijke w«kblad ™eds vthviijivt gCgeven visies, o.a. van de h. sanering (na meer dan 6 5^,^ Van Gucht, beper- jaar bednjfsvervuiling) te ken we ons tot het citeren van komen van dat deel van één van de zes punten. Buggenhout. Schrijven de Raldes leden ken we denken in dit ver- Raldes heeft inderdaad Meert, Elleboog, De Bleser, band aan de oppositiepartijen bewust het gemeentebe- Marist en Van Maele hierin: en aan geledingen als CSC en stuur bij dat initiatief links 'P* burgemeester verldaan KU®- geen standpunt naar laten liggen, o.m. opdat de dal «kuvtteu zal voren komt. burgemeester in het verle den bij herhaling ver- klaarde niets te kunnen doen 'daar deze bedrijven met hun vergunningen in orde zijn'. Raldes en het Komitee hebben gewoon een Basisdossier Vervui ling Kalkestraat publiek gemaakt en daarbij een kat een kat genoemd en vele vingers op de milieu- wonden gelegd. Het heeft ons aangenaam verrast dat onze leden uit Buggenhout, uit eigen be weging, beslisten te reage ren en in hun pen klom men. Dit voorval is o.m. de aanleiding om een grootscheepse ledenkam- pagne in Buggenhout te organiseren en wellicht ook spoedig een nieuwe aktiegroep 'Beter Leefmi lieu Buggenhout', totaal partijpolitiek ongebonden in het leven te roepen. Ondanks o.i. grove verwij ten hebben wij beslist geen klacht in te dienen wegens laster en eerroof. Omdat de burgemeester steeds kan beweren dat de pers zijn woorden niet eksakt heeft weergegeven, zodat de zaak te Dendermonde allicht geseponeerd zou worden. Onze magistra tuur is trouwens gepoliti seerd. Dat het gemeentebestuur van Buggenhout niet aan zijn proefstuk toe is om Raldes te beschimpen en het zelfs probeert te dwarsbomen, bewijzen de aanval op ons eind 1984, naar aanleiding van onze voorstellen voor alterna tieven voor de doorsteek Baasrode en een initieel schrijven naar aanleiding van ons BTK-projekt 'Op waardering van natuur en landschap te Lebbeke- Lebbeke. Enkele meisjes van het Vrij Technisch Instituut Heilige Maagd demonstreer den hun zelf gemaakte kleding. Kreeg u, lezer, vorige week in dit weekblad reeds het bericht dat de nieuwbouw "bestemd voor het OCMW- bej aar den tehuis langs de Flor Hofmanslaan zo heet de straat zonder naam sinds enige tfjd vermoedelijk midden van volgend jaar in gebruik kan worden geno men, kregen we via burgemeester Moeyersoon, nadere informatie omtrent de werkvergadering tijdens dewelke uiteindelijk besloten werd de koe b(j de horens te vatten. Nog twaalf loten werkbezoek aan Lebbeke. Op verzoek van burge- Op deze vergadering wa- meester Frans Moeyer- ren daarnaast ook de soon bracht de bevoegde OCMW-voorzitster, de ar- minister, gemeen- chitekten, de brandweer- schapsminister Jan Lens- kommandant, en ver- sens, in het gezelschap van tegenwoordigers van de zijn kabinetsmedewer- administratie van het OCMW en van het ge meentebestuur aanwezig. Bleek dat de nieuwbouw van het bejaardentehuis naast de reeds afgewerkte ruwbouw nog twaalf tech nische loten omvat: de lo ten centrale verwarming en ventilatie, sanitaire in stallatie, elektriciteit, lift- installatie, bepleistering alle in uitvoering en de loten keukeninstallatie, koeltechnische installatie, bevloering (chape en zach te vloerbekleding en vloer en wandbetegeling), bin- nenschrijnwerkerij, be meubeling, tuin- en wege- Lebbeke. Een nieuwe kantine en een nieuw terrein voor Hondenmanieren Troef, de school voor gezelschapshonden in de Opwijkstraat te Lebbeke (foto Guy) nisaanleg en behang- en schilderwerken. Minister Lenssens beklem toonde dat alle dossiers van de technische loten, door het OCMW aan zijn administratie overge maakt, vlot en tijdig door zijn diensten worden be handeld. Aan het studie bureau Abetec en aan de architekten wordt op dracht gegeven om de nog resterende dossiers zo spoedig mogelijk samen te stellen en aan het OCMW te overhandigen. Met het doel nutteloos tijdverlies te voorkomen. Vastgesteld werd overi gens dat nog vier dossiers technische loten door Abetec en de architekten ter beschikking van het OCMW moeten worden gesteld: de loten binnen- schrijnwerkerij, bemeube ling, behang- en schilder werken en tuin- en wege- nisaanleg. Het dossier binnenschrijn- wekerij, aldus de architek ten, is afgewerkt en wordt meteen aan het OCMW overgemaakt. Dit ter be handeling tijdens de raads zitting van 12 juli a.s. De OCMW-administratie zal dit dossier onmiddellijk, overmaken aan de toezich-' thoudende overheid. De drie overige dossiers zullen uiteindelijk eind au gustus door de ontwerper en de architekten ter goed keuring aan de raad wor den voorgelegd. Een ti ming die strikt zal moeten worden nageleefd. Geen enkel ekskuus zal nog wor den geduld. Nog twee werkvergaderingen Daarnaast werd beslist om twee werkvergaderingen te beleggen. Tijdens een eerste, eind juni 1989, werden de werkzaamhe den van de momenteel aan de slag zijnde aannemers gekoördineerd. De aanne mers werden erop gewe zen dat zij verplicht zijn de bepalingen van het bestek strikt na te leven. Bij niet naleving van de gestelde uitvoeringstermijnen zul len de in het bestek voor ziene boeten werkelijk toegepast worden en in mindering gebracht van het ereloon. Een tweede werkvergade ring zal einde juli 1989 worden gehouden. Tijdens deze vergadering zal een strikte timing worden op gesteld met het doel de uitvoering van de nog op stapel staande loten vlot te laten verlopen. Aan deze vergadering zal ook worden deelgenomen door een kabinetsmede werker van minister Lens sens. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 14