m Ongelooflijk, wat we met TV-Ekspres gewonnen hebben Zondag 27 augustus: Toeren Tussen Torens Sint-Niklaas in Toerisme in Oost-Vlaanderen De Voorpost Stichting Reinwater nam proeven in Dendermonde 16 - 7.7.1989 - De Voorpost Het tweede nr. van de 38ste jaargang van het tijdschrift 'Toerisme in Oost-Vlaanderen' uitgege ven door de Federatie voor Toerisme in Oost- Vlaanderen is zopas ver schenen. In dit nummer zijn bijdra gen opgenomen over De Pinte, Gent, provinciale weg Aalst-Oudenaarde, Sint-Niklaas. In het kader van de ten toonstelling 'in-DRUK- KEN. De Gentse druk kerswereld belicht' welke nog loopt tot 14 januari 1990 in het Museum voor HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Industriële Archeologie en Textiel (M.I.A.T.) Gewad 13 te Gent, is een bijdrage gewijd aan het reilen en zeilen van de Gentse druk kers in de 17de eeuw toen zij zich groepeerden in de Sint-Augustinusgilde De Gentse pralines zijn in de hele wereld gekend. Een kijkje achter de scher men van één der grootste pralinefabrikanten van Gent is dan ook op zijn plaats. In de reeks betreffende de provinciale wegen is de weg Aalst-Oudenaarde aan de beurt terwijl wij ook even mogen grasdui nen in het gastenboek van een gekend Oostvlaams hotel. Daar de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaan deren sterk begaan is met het wel en wee van de gehele toeristische infra- struktuur binnen de pro vincie, vond een gesprek plaats met vertegenwoor digers uit de restaurantwe reld. Het fietstoerisme kent ook in Oost-Vlaanderen een stijgend succes. De trein- fiets kombinatie van de N.M.B.S. is een ideale formule om een bepaald gedeelte van onze provin cie te ontdekken. Welke mogelijkheden o.a. De Pinte op dit vlak te bieden heeft wordt u duidelijk ge maakt in een bijdrage van M. De Tremerie. In het kader van de toeris tische uitwisselingsaktie met Belgisch-Luxemburg worden de toeristische mogelijkheden van de streek 'Ourthe en Aisne' even belicht. Uiteraard ontbreekt ook in dit nummer de rubriek 'Toerisme Aktueel' niet, met allerlei praktische ge gevens betreffende het toerisme in Oost-Vlaande ren. Dit nummer is afzonder lijk verkrijgbaar aan de prijs van 100 fr. Men kan zich ook steeds abonneren op het tijdschrift, hetzij persoonlijk in het infokan- toor van de Federatie, het zij door storting of over schrijving van 500 fr. op het rekeningnummer K.B. 446-4623761-08 van de Fe deratie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, met vermelding 'Abonnent 1989'. Hamme. Ook de rijkswacht was present op het weekend Hamme. De rolstoelpatiënten van het OCMW van van de verbruiker en liet de bezoeker een kijkje nemen in Hamme konden dank zij de handycar op reis naai de kazerne (vh) het bedevaartoord van Oostakker (vh) «Mkblitf tin 0 Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekenir 442-E Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 In het Vlaamse, vlakke land, wijzen honderden kerkto rens naar de hemel. Als stille getuigen van geloof. Kerken en hun torens zijn soms pareltjes van kunst. Met binnenin een schat aan meubilair, beelden en schilde ryen. Naast belforten, stadhuizen én kastelen behoren kerken tot ons rijk patrimonium. Stap in je wagen voor een boeiende gezinsuitstap Wil je met de schoonheid van bekende en minder bekende kerken kennis maken? Dan moet je deel nemen aan 'Toeren Tus sen Torens', een initiatief van K.T.R.O.-televisie in samenwerking met Vakan tiegenoegens. Op zondag 27 augustus kan je in de Scheldestreek en Klein-Brabant kennis maken met volgende mooie kerken: Hamme: de Sint-Pieters- Bandenkerk: in 1740 vol ledig herbouwd. Driebeukige classicistische kerk werd in 1834 ver groot. Sint-Amands: Driebeuki ge Sint-Amanduskerk met koor, transept en slanke westertoren. De portiek - zijaltaren, hoofdaltaar, koorgestoelte en biecht stoelen in barokstijl. Mariekerke: Herbouwde neo-gotische Onze-Lieve- Vrouwekerk. Enig mooi gelegen. De toren heeft een romaanse onderbouw. Stemmig interieur; in het koor: frescoversieringen. Temse: De Onze-Lieve- Vrouwekerk van Temse behoort zonder twijfel tot de mooiste van ons land. Het is een voornamelijk gotische en neogotische kerk met barokke toren. Het gotische gedeelte is gegroeid rond een ro maanse kerk, waarvan het ontstaan teruggaat tot de 11de eeuw. Tielrode:- Neo-gotische Sint-Jozefskerk gebouwd in 1904-1905. Altaren, biechtstoelen en kommuniebank: neo-go- tisch. In de kruisbeuk: twee ba- rok-altaren in wit en zwart marmer, afkomstig van de voormalige kerk, waarvan de middenbeuk is blijven bestaan. Dit is de huidige St.-Jo zefskapel. Op het oude kerkhof is er een omme gang die de zeven vreugde en de zeven smarten van St. Jozef voorstelt. Er valt wat te beleven Toeren Tussen Torens is niet alleen kerken be zoeken. 't Is ook een dag boorde vol animatie. Wat je er allemaal kan meemaken: Tielrode: - Korte (bewegwijzerde) wandeling van 3 km langs heen de Durme. - Een diamontage over DE 3 KLOKKEN van langer,ihovestraat 1 st. gillis, dejndermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 29.6.89 1. Toon Van Tilborg Karei Colpaert 2. Hubert De Troch Paul Van Damme 3. Georges Stas en Wim Verhofstadt 4. Echtpaar Christiaens 5. Yolande De Jonge Michel Mathys 6. Jos Nijs Werner Comelis. Bridgeavond: elke donderdag te 20 u. in lokaal 'De 3 Klokken', Van Langenhovestraat 1 te St.-Gillis- Dendermonde. Tielrode. - Volksdans. - Muzikaal optreden van de Koninklijke Katholieke Harmonie St. Cecilia. - Proeven van lekkere Tielroodse vlaaien. Temse: - Korte begeleide stads- kemwandeling van 2 km. - Muzikale animatie m.m.v. de Strooien Hoedjes. - Beiaardconcert van 18 tot 19 u. - Avondboottocht op de Schelde in de richting van Hamme van 19.30 tot 21 u. Deelnameprijs: -12 j.100 fr., +12 j.: 125 fr. Inschrijven op voorhand is verplicht en kan bij Va kantiegenoegens, H. Hey- manplein 7 te Sint-Ni- klaas, tel. 03/776.39.52. Rek.nr.: 783-5500187-43. Opgelet: tijdig reserveren is de boodschap, want het aantal plaatsen is beperkt! Praktisch: - Bezoekuren: de kerken zijn geopend tussen 11 u. en 18 u. met uitzondering van Temse (van 11.30 u. tot 17.30 u.). - De kerken liggen ver spreid over een trajekt van ongeveer 50 km. - Vooraf inschrijven en deelname betalen is ver plicht en kan t.e.m. 13 augustus. - Deelnamebedrag: 50 fr. per persoon. - Na inschrijving en beta ling ontvang je dan: een brochure met een beschrij ving van de route, beziens waardigheden langs de route en de vijf te bezoe ken kerken. In de brochu re staat ook een kort over zicht van de animatieakti- viteiten rond de kerk of onderweg, drank- en eet- gelegenheden in de kerk dorpen of omgeving. Een handige handleiding voor die dag, maar ook voor later; een kenteken per in geschreven persoon wai door je toegang krijgt de kerken; een kentekt voor je wagen; in ell j kerk geeft een gids <x jet geregeld algemene info }et j matie aan de bezoekers. Inschrijven b(j: Toeren Tussen Torens, p Vakantiegenoegens, Ka au teelstraat 67, 2470 Retii ,e| r£ Tel. 014/37.80.98. Rek.n m 799-5511580-42. Unieke herinnering: Van deze T.T.T-tocht ka tne je een unieke herinneriii t\ mee naar huis nemen: ee fotoplaat (formaat 42 x 3we cm) waarop een foto va i0sk. elk der 4 of 5 T.T.T.-kei ken zijn afgedrukt. Ter plaatse (op de T.T.T dag zelf) kan je er de origi erl nele kerkstempels laten o mar slaan. gt (j. Een fotoplaat (met de kei 0pe ken) kost slechts 100 fr. ei et. dient vooraf bij inschrif ving besteld te worden. In samenwerking met de 'Bond Beter Leefmilieu' de 'Brusselse Raad voor het Leefmilieu' en 'Inter- environnement Bruxelles' heeft de 'Stichting Rein water' van 30 juni tot 6 juli een campagne opgezet naar de kwaliteit van het Scheldewater. Er werden onder meer in Dender monde monsters genomen van het water. Dat gebeurde op dinsdag 4 juli en de bedoeling was de zuurstofhuishouding van de Schelde en de zijrivier de Dender nader onder de loupe te nemen. De gege vens werden aan boord van het milieuonderzoeks schip 'Reinwater' gekon- troleerd op de aanwezig heid en koncentratie van fosfaat, zuurstof en biolo gische afbreekbare afval stoffen. De gegevens toon den een voor het ecosys teem rampzalige situatie aan. Nadien werden ook stalen genomen op andere plaat sen op de Schelde. Ónder meer in de omgeving van Gent. Verder heeft men kontroles uitgeoefend op de bijrivieren van de Schelde zoals de Zenne, de Dijle, de Rupel, enz. Vormingsweek voor leiders jeugdpastoraal Van 6 tot 12 augustus or- ganizeert 'Jonge Kerk' vzw een vormingsweek voor allen die begaan zijn met de religieuze kern werking bij de jeugd. De week zal plaatsvinden in een oude boerderij die aanleunt bij het klooster van de Vlaamse Benedik- tinessen. Tijdens deze vor mingsweek wordt veel aandacht besteed aan het gesprek, de meditatie, de vorming en de bezinning in een ongedwongen ko ker. Een heleboel aktivi- teiten gebeuren in groeps verband, zoals koken, de vaat doen, wandelen, so ciale exploratie, leren de bijbel hanteren, originele vergaderingen voorberei den en natuurlijk is er ruimte voor het vieren van de liturgie. Zuster Hildegarde van de Zusters van Barmhartig heid uit Ronse zal de week leiden. Voor meer informatie kfJ°P' men terecht bij Joi Kerk vzw, Begijnhof 1 9330 Dendermonde, 05cn 21.93.37 in de voormidd van 8.30 u. tot 12.30 u. E inschrijvingsprijs zal rol *8 agen cdis ■erg Hgd de 2.000 fr. schommelen 'Het is tóch waar wat jullie alle maal schrijven1, lacht Yvonne Heyde (Nijverheidsstraat 51, 9950 Waar schoot). 'De kon mijn ogen met gelo ven toen ik merkte dat ik die hoofdprijs van 50.000 fr gewonnen hadf Frapjoant detail eerder won Yvonne reeds 10.000 fr! Het is reeds de tweede maal dat An Tomballe-Bnelens (Drieslaan 13, 3430 Halle-Booienhoven) met TV-EKSPRES een droomvakantie op TEN-BEL wmt! Vorig jaar heeft heel de groep eens achter hun kindje gezocht Inmiddels heb ben ze er een peuter bij! Lydia Vanvelthoven (Priester Haagstraat 28, 3600 Genk), winnares van een gratis droom vakantie op TEN-BEL, is als gezins helpster bijzonder gelukkig in haar beroep. Zelfs in de stakmgspe- node had ze oog voor haar pa tiënten! Een zorgeloze vakantie in het gezelschap van zijn favoriete Vlaamse vedetten onder een mild zonnetje dat nooit wijkt ook voor Hendrik De Bracketeer (Schoolstraat 7, 9500 Geraardsbergen) begint straks het grote feest op Tenenfe! Cecile Mauriaeen (Brugstraat 9. 3790 Bilzen) vertel de ons met veel animo over haar beroep als klerk bij een notans. Omgaan met (geluksgetallen is voor deze trouwe lezeres een handige routine geworden En toch kon ze niet geloven dat ze ge wonnen had! Jozef Bieseman (Provmcialebaan 178, 9360 Buggenhout) leerde TV-EKSPRES kennen via zijn oom. Meedoen aan de wedstrijd hoorde erbij van in het begin Hij vertoefde vroeger al eens op Tenerife, maar kan er nu gratis heen! Guido Vermanen (Molenbergstraat 66, 9310 Lede) koopt elke week drie eksemplaren van TV-EKSPRES. één voor zijn zus, één voor een collega op het werk, en één voor zichzelf Met dat laatste eksem- plaar won hij een droomvakantie op TEN-BEL! Maria Welvia (Galgstraat 101, 1600 St-Pieters-Leeuw) gaf haar gewonnen pnjs, een droomvakantie op TEN-BEL kado aan haar zoon die de pnjs meteen kwam ophalen in haar naam. En of hij uitkijkt naar dat 'Ik wist echt niet wat mij over kwam toen ik merkte dat ook ik een gratis droomvakantie ge wonnen had!' aldus Marie-Louise van Herck (Vanderkeilenstraat 18, 2008 Antwerjoen). 'Dat was voor mij het beste 'nieuws van het jaarf Dokter Walter E (St Jobstraat 97, 2410 Herentals) had juist zijn visite-uren op het mo ment van de prijsuitreiking. Ge lukkig toonden vader en moeder zich bereid de prijs in zijn plaats te komen ophalen. Straks gaan ze samen met hem naar TEN-BEL! Rita De Baere (Helenalei 32, 2018 Antwerpen) verslindt in haar vrije tijd heel wat boekea TV-EKSPRES leest ze nu sedert ongeveer een jaar Haar entoesiasme kan niet op! Ook zij was bij de pinken en merkte dat ze een droomvakantie op TEN-BEL gewonnen had! Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 fr cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanningslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! Hard werken is schering en in slag voor Paal Van Knaken (Hopstraat 63, 1000 Brussel): vorig jaar heeft hij slechts één dag vakantie genomen! Maar dit jaar is hem gelukkig een beter lot bescho ren: straks gaat hij gratis op reis naar Tenerife! 'Je ziet wel: vroeg of laat win je toch eens wat!' vertelt ons Marcal De Braekeleei (Eikenstraat 25, 9390 Moorsel), reeds twintig jaar een trouwe TV-EKSPRES-lezer. Deze zomer valt hem een gratis droomvakantie op Te nerife te beurt! Eddy Ramon (Stokveldewijk 121, 8200 St Michiels-Brugge) werkt tijdens het vakantieseizoen in een winkel, en vindt dus meestal de gelegenheid met om zelf va kantie te nemen. Maar dankzij die gratis droomvakantie op TEN-BEL kan hij nu 'verplicht' op reis! Jean Gielen (Wijkstraat 165, 3700 Tongeren) is een echte le vensgenieter. Op vakantie gaan behoort ook voor hem tot de vaste geplogenhe den. Zeker nu het, dankzij die wedstrijd van TV-EKSPRES, gratis kan kijkt hij ernaar uit! Lizzy Vandebroeck (Groenstraat 86, 3730 Hoeselt), een trouwe lezeres die elke week meedoet aan de wedstrijd van TV-EKSPRES, geeft haar gewonnen droomvakantie op TEN-BEL kado aan één van haar beste vrien- den. Een knap gebaar, als je het ons vraagt! moe Gun

De Voorpost | 1989 | | pagina 16