Dirk Heirweg wint na glansprestatie Bert Persoon hoopt erbij te zijn in Moskou Gunther Van den Abbeele weer vooraan Jaaaren geleden die forme' Dirk Heirweg Profs in Sint-Niklaas RO. PERS., nationaal NMBS- minivoetbalkampioen ISOCIASS ft MJUj WIELRENNEN eke eli a lei Waasland kan lachen. nf° fct Tom Steels en Bert Per- jon mag de regio twee ren- ers afvaardigen voor het we- P ildkampioenschap in Mos- Steels verblijft momen- el' «I reeds in de Sovjet-hoofd- k n ad. Bert Persoon stapt dezer agen het vliegtuig op. In wei discipline de junior uit Ste- ene zal aanzetten is momen- ;nt el niet geweten. Voor de ee oegentijdrit en het werk op t weg is hij geselekteerd. In va loskou zelf wordt de knoop 'k® jorgehakt. 'e zijn met vijf renners voor er plaatsen, verduidelijkt •ngjert. n Oftmand zal moeten afhakken, at deels een teleurstelling is. opelijk overkomt mij dat ei iet. Ik wil in elk geval bewij- hnj b dat mijn selektie verant- oord is. De laatste weken ik niets aan het toeval tergelaten en het schema ge- igd dat mij werd voorge- luden. Ik won een selektie- en werd eindwinnaar van Oostvlaamse Ster der Ju- iores. Vanaf dat ogenblik oopte ik op een eventuele ^"tktie. In de nationale titei- heb ik mij niet doen gel- q< tn. De weersomstandighe- clj, m waren niet naar mijn zin. ij hoge temperaturen als die rot ig kom ik niet aan mijn len ckken. Op een ogenblik dat Waaslander bijna bezig junther Van Den Abbeele leeft de laatste maanden niet oveel van zich laten horen, ien sterke prestatie zat er echt niet in. De laatste over- finning dateert van 25 maar n Berlare. Het zag er toen loopgevend uit voor de lief- lebber uit Schoonaarde. Vo- ige maandag in Stekene zat Bj voor het eerst weer echt toraan. )e laatste maanden heb ik vaak meer dan 12 uur per dag Boeten werken, vertelt Gunther. Je begrijpt dat er in die om standigheden niet veel meer overblijft om intens te trainen en wedstrijden voor te berei den. Ik was in een melkerij tewerkgesteld en daar moet je de handen uit de mouwen steken. De weekends was ik vrij maar presteren zonder degelijke training in de benen hoort er uiteraard niet bij. Een tiende plaats was het bes te wat ik er tot nu toe van bakte. Sinds drie weken heb ik een andere betrekking. Ik werk nu in een tapijtenbedrijf MINIVOETBAL in Zele als heftruckbestuur der. Ik sta in een ploegen- systeem en dat heeft zowel voor- als nadelen. Om de veertien dagen kan ik in de week aan wedstrijden deel nemen. In Stekene waren we afgelo pen maandag met zeven voor op. Edwin Enthoven bracht de spurt op gang. Gunther Van Steelandt remonteerde en won. In extremis kon ik net nog Enthoven counteren. Ik werd tweede, een resultaat dat mij tevreden stemde. De volgende werken en maanden hoop ik in gunstige zin te bevestigen. E.C. een drietal zoen laten optekenen. Coroeille Daems en Robert D'Hondt de bedrgvigsten Wielrennen. Bert Persoon (arch.) was met zijn koffers te pak- in geen enkel opzicht aange- ken kwam de trip naar Mos- tast en de konditie is zoals ze kou ei zo na in gevaar. hoort te zijn. Het is nu aan Vorige zaterdag in de Ster van mij om te presteren op de Henegouwen tuimelde ik te- Russische wegen. We wensen gen de kasseien. Gelukkig Bart net als Tom Steels veel werd ik niet al te erg gewond, geluk. Ik kon 's anderendaags alweer aanzetten. Het vertrouwen is E,c* Met deze nu al 58e Grote Prijs Stadsbelangen begint het legertje wielerprofs traditie getrouw aan zijn Wase op wachting. Op enkele weken tijd zullen Vrasene, Temse, Beveren en ook terug Bazel aan de beurt komen. Voorzit ter Hilaire Blommaert van de organiserende klub 'Stadsbe langen' mocht dus met zijn ploeg medewerkers de spits afbijten en reken maar dat hij dat ook gedaan heeft. Liefst 137 broodrenners kwamen op de Grote Markt van Sint-Ni- klaas hun rugnummer afha len. De glimlach was er met een en toen mede door het mooie weer ook de grote mas sa naar kermisvierend Sint- Niklaas kwam afgezakt kon deze 58e organisatie niet meer stuk. Temeer daar in navol ging van Jan Bogaert opnieuw een ronkende naam het pal mares siert van deze organisa tie. De kersverse kampioen van Oost-Vlaanderen kon in de twaalfde van de veertien af te leggen ronden door een Wielrennen. Dirk Heirweg wordt koalitie van Humo's en Lot- sportschepen Vercauteren (dw) to's glippen en afgescheiden kwam Daemsken al met één verdeeld zijn tweede zege van het sei- minuut voorsprong door na waaiers. amper één ronde of 14 kilo- In het eerste gedeelte felde meter wedstrijd. Spijtig voor men 24 namen waaronder de Cor wachtten nog 13 ronden Waaslanders Dierickx, Bo en zat er voor hem niet veel gaert, Janssens en De Wael. meer in dan (dikke) premie- Iedereen dus op post in - wat Nog maar nauwelijks was winst. Toch had de aktie van gevreesd werd - wel eens de de startvlag de hoogte inge- Daems diepe sporen getrok- goede trein zou kunnen zijn. gaan of het peloton hield er ken in de grote bende want Doch bij de 24 renners weer een strak tempo op na. Voor nadat zijn voorsprong te weinig Lotto-namen en Comeille Daems, ge weet wel maximaal 3'35 bedroeg werd voor de tweede maal op rij de zoon van 'MieUeken' ging onder impuls van heel wat spanden die mannen zich voor het echter nog niet snel ge- Lottorenners de eenzame fiet- de kar om nog maar eens alles noeg. Toen de eerste achter- ser tot de orde geroepen en bij elkaar te brengen. Van blijvers al genoteerd werden werd de grote groep netjes een saai vertoon was dus ze ker geen sprake. Wel viel het even stil toen de hergroepe ring een feit was en een tijde lijk staakt het vuren welkom was voor veel partijen. Ro bert D'Hondt van zijn kant vond zijn ogenblik gekomen om er vanonder te muizen en samen met de Nederlander Wemer Wieme kregen we twee leiders die knokten te gen de rest. Dirk Heirweg ontegensprekelijk de sterkste Het was natuurlijk de rest die het haalde maar Robert D'Hondt gaf zich eigenlijk niet zomaar gewonnen. Want net op het ogenblik dat de wedstrijd halfweg was pro beerde hij het opnieuw. Dit maal met sukses. Aanvanke lijk was hij alleen in het gezel schap te zien van Daniël Bee- len maar vrij spoedig sloten zes klanten aan: Jan Matheus, Serge Seynaeve, Patrick De Wael (enige Waaslander), Jim Van de Laer, Hendrik Redant en de latere winnaar de bloemen gezet door organisator Hilaire Blommaert, burgemeester WUlockx en Het was een - begrijpelijk - nog wat napuffende Dirk Heirweg die ons direkt na de wedstrijd te Sint-Niklaas te woord stond. 'Was dat hier een lastige koers zeg', begon Dirk zijn verhaal. 'De laatste 70 kilometers hebben we met 8 renners dienen vol te maken en dat was niet niks. Toch voelde ik mij sterk genoeg om vluchter Redant bij te halen en zelf in de aanval te gaan. Pal tegen de wind in en met 'mijnen twaalf heb ik dan het 'gat' geslagen. Twee kilometer lang heb ik dat volgehouden zonder omkijken en de rest was verslagen. Ik zit geloof ik in de vorm van mijn leven. Ja, het is jaren geleden geloof ik, dat ik nog zo goed gereden heb. De vorm is er. Na winst in Wezenbeek- Oppem en mijn provinciale titel die ik behaalde in de spurt, jawel, tegen Etienne De Wilde. Zelfs in het nationaal kampioenschap kon ik mij meten met de besten maar een val op de enige helling van het parcours schakelde mij uit. Trouwens, in koersen waar veel op 't spel staat spelen de zenuwen mij nogal eens parten. Toen we opmerkten dat dit in Sint-Niklaas niet het geval was, glimlachte Dirk naar sportbestuurder Swerts en verdween richting eretri bune. Aan Roger Swerts dan maar gevraagd hoe hij Heirweg's seizoen ziet. 'Wel, in het begin had Dirk een grote achterstand, zoals je weet, want hij is slechts laat in onze ploeg (Isoglas-Mini-flat) gekomen. Maar zoals je ziet, die achterstand is reeds helemaal weggewerkt. Het is hier vandaag Dirks tweede zege en de vierde voor de ploeg. Over de ploeg wilden we nog weten wat de bestaansmogelijkheden zijn voor volgend seizoen. Toen Roger zijn renner vergezelde riep hij ons toe: voor wat dat betreft is alles o.k. Ook volgend jaar ziet men ons in de pelotons, hetgeen betekent dat Dirk volgend seizoen geen achterstand hoeft op te lopen want die knaap wil Swerts alvast niet meer kwijt... Marc Stevelinck Dirk Heirweg. Dit achttal kon aanvanke lijk een kleine kloof slaan van 25 sekonden maar toen achter hen de rest van het verbrok kelde peloton nóg eens uitge dund werd, was duidelijk dat de winnaar zich bij deze acht bevond. Vooral omdat het ploegenspel voltooid was want zowel de Lottoploeg met Redant als die van Isoglas met Heirweg zagen hun sterkste renner vooraan. Wie van de twee de zege zou behalen zou dan maar moeten uitgemaakt worden in een onderling duel. En het wérd ook een duel. Met nog 3 ronden te rijden was het Henrik Redant die zijn kans waagde even buiten het centrum van Sint-Niklaas. Eerst leek het erop dat hij grote kans had op slagen maar toen Dirk Heirweg een tandje meer stak op twee ronden van het einde, was alles te herdoen. Op zowat 20 kilometers van de streep plaatste Dirk Heir weg dan zelf een vlijmscherpe demarrage met de wind op kop - zoals hij later vertel de - Dirk sneed zowel de wind als de bochten af en op de grote molen zoefde hij door Heimolen. Terug aan de aankomstlijn was de bonus van de kersver se Oostvlaamse kampioen al opgelopen tot 1 minuut en bij het ingaan van de laatste ron de werd de geruststellende voorsprong van 1 minuut en 40 sekonden genoteerd door het kennerspubliek. Het hoeft dan ook nauwe lijks gezegd dat de zeven ach tervolgers nog slechts voor de dichtste ereplaats konden rij den. Dirk Heirweg bereikte afgescheiden als overwinnaar deze 58e Grote Prijs Stadsbe langen en achter hem, ver achter hem, was het Daniël Beelen die met lichte voor sprong de tweede plaats wist te bemachtigen voor spurter Hendrik Redant en de andere uitblinker Robert D'Hondt die vierde werd voor Patrick De Wael, de eerste Waaslan der in Sint-Niklaas. Burgemeester Freddy Wil- lockx en sportschepen Urbain Vercauteren mochten dan even later aan een zichtbaar tevreden Dirk Heirweg de reuzeruiker overhandigen, een protokol dat Heirweg ge durende dit seizoen nog vaker zal moeten ondergaan indien de Zeienaar deze forme blijft behouden. Marc Stevelinck Uitslag 1. Dirk Heirweg (Zele), 2. Daniël Beelen, 3 Hendrik Redant, 4. Robert D'Hondt, 5. Jim Van Lae- re, 6. Patrick De Wael, 7. Serge Seynaeve, 8. Jan Matheus, 9. Marc Macharis, 10. Peter De Clercq, 11. Stefan Van Leeuwe, 12. Armando Cecci, 13. Willy Willems, 14. Luc Govaerts, 15. Patrice Bar, 16. Rudy Rogiers, 17. Frank Van den Abeele, 18. Wil lem Wijnant, 19. Chris Scharmin, 20. Francis Jansegers, 21. Gino Van Hooydonck, 22. J.M. Vemie, 23. Guy Rooms, 24. Ludo Gies- berts, 25. Patrick Schoovaerts, 26. Wolhutter Allan, 27 Bafcop Er- win, 28. Herman Rozendal, 29. Henry Dorgelo De Voorpost - 7.7.1989 - 17 Het ROllend PERSoneel van de NMBS-Dendermonde is voor de tweede maal in vijf jaar nationaal minivoetbal kampioen geworden van de N.M.B.S. De eerste titel werd behaald in 1987 en na een mooie derde plaats in 1988, heeft die een schitterend verlengstuk gekregen. Oorspronkelijk speelden de 'chef gardes' veldvoetbal, maar door de personeelsbeperkingen bij den 'ijzeren weg' moest men wel op kleinere schaal gaan voetballen en dat bleek een sukses, want de ploeg groeide uit tot een mooi geheel en een geduchte tegenstander. De finale tegen Brugge werd zelfs met 8-2 gewonnen. De ploeg wordt geleid door voorzitter Luk De Pauw en zijn onafscheidelijke sekretaris is Hugo Dierick. Schepen van sport Jan Van Damme mocht de dan reeds dorstige «poormannen uitnodigen op een gezellige ontvangst. Wielrennen. Daniël Beelen werd tweede en kreeg de Beker van de Stad Sint-Niklaas (dw) Wielrennen. De zegevierende aankomst van Dirk Heirweg (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17