Veertig Pyreneeëncols in tien dagen Als de katten van huis zijn... B.W.C.L.-Wielrennen W.T.C. 'Blijf Fit' stunt weer Drie uren van Hamme Bij de O.V.W.B. in Asse Frans Van Eyck, Pierrot Dewit, Guy De Waerzegger en Omer Van Molle: spurtwinnaars BRT te Sint-Niklaas 18 - 7.7.1989 - De Voorpost ,>8fMI66HI« WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren A- en B-reeksen Gay Bloem en Freddy Roelekens Het slechte weer maakte deze wedstrijd keihard. Na een paar aanvallen kwam de goe de ontsnapping van drie ren ners: Guy Bloem, Wilfried Paridaens en Freddy Roele kens. Het peloton dat een gans lot betere renners moest missen wegens het wereld kampioenschap van de dag nadien, bleek nooit de nodige kracht te bezitten om de broodnodige tegenaanval op te zetten. Wel probeerde Johnny De Winne het eens op zijn eentje en op twee ronden van het einde kwam er een poging van Theo Van Han- denhove met Luc Paridaens als waakhond in zijn wiel. Het was echter reeds te laat om de kloof nog te dichten. Vooraan liet Roelekens zijn mede vluchters nog in de steek en ook Bloem kwam alleen over de meet. Van Handenhove werd knap tweede van zijn reeks en Stefan Laureys kon BWCL-Wielrennen. Mare De Bruycker uit Scheüebel- le(xl) licht afgescheiden nog voor het peloton arriveren. C- en D-reeksen Mare De Bruycker en (eindelijk) Petrus De Landsheer Tijdens de tweede wedstrijd werd het weer nog slechter. Bij volop regen en steeds meer wind nam Gustaaf Sonck een bliksemstart. Al vlug werden de eersten gelost. Het tempo bleef zeer strak na heel wat pogingen van talloze renners. Toch ging de plaatse lijke Mare De Bruycker er vandoor en een herboren Pe trus De Landsheer, volkomen in zijn schik bij dergelijk hon denweer, ging in de achtervol ging met André Fabry in zijn wiel. Zo kregen we drie lei ders en in de groep kreeg de plaatselijke favoriet Willy Roels een lekke band. Dat was meteen in de kaart van de drie vluchters met een De 1 Landsheer, die de pedalen BWCL-Wielrennen. Remi De Moor uit Stekene is mede- bleef martelen en met een sponsor van het nationaal kampioenschap dat zondag goed rijdende De Bruycker verreden wordt (xl) en Fabry. In het zicht van de BWCL-Wielrennen. Alfons De Schepper uit Opwijk en Louis De Man uit het Aalsterse (xl) streep wipte De Bruycker nog weg en won voor de zielsge lukkige De Landsheer, die eindelijk nog eens met de ze- gebloemen mocht zwaaien. De al even gelukkige Fabry was tweede van de D-reeks." Willy Roels kon in de laatste kilometer nog het peloton het nakijken geven en verkeerde in de waan dat hij de koers won! Met opgeheven armen werd hij mooi derde. De spurt van het peloton werd gewon nen door Jozef De Wolf (de man in grote vorm) met een paar lengten voorsprong. Verder vinden we Gaston Van den Hoecke en Francois Van den Bossche. BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Clemmen de B-reeks en Bert Leeuw de A-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Mare De Bruycker won in eigen Wetteren de C-reeks en Petrus De Landsheer de D-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Freddy Roelekens rijgt de overwinningen aan mekaar. Ook in Wetteren stond hij op het podium van de B-reeks. Guy Bloem won de A-reeks (xl) Wielertoeristenclub Blijf Fit uit Sint-Pauwels - de alomgekende blauwe garde van Fiat-sponsor Garage Le- naerts uit Sint-Pauwels - ge niet in het Waasland een gro te bekendheid. Niet alleen het ledenaantal (115 fietsende le den op dit ogenblik), ook en vooral de organisatie van de klubaktiviteiten zijn ver bui ten het Waasland bekend. .Wie de clubbrochure met het jaarprogramma 1989 in kijkt, voelt het hart van de club. Allerlei soorten ritten en fiets-uitstappen komen aan bod: gewone ritten, snelle, toeristische, grote en familie- ritten. Daarnaast is er de deelname aan heel wat drie uren-ritten van de klubs van het Verbond Waasland en zijn er de speciale, maar zeer gesmaakte aktiviteiten zoals de jaarlijkse klassieker (dit jaar Luik-Bastenaken-Luik), de vierdaagse uitstap met de familie naar de Ardennen (dit jaar met 80 deelnemers!) en... de boeiende familiale aktivi teiten zoals 'vliegers maken en oplaten' op 15 augustus a.s. Nu en dan organiseert Blijf Fit voor haar leden echter een buitengewone aktiviteit. In 1989 wordt het dan een lood zware Pyreneeëntocht van west naar oost over 1.181 km. Er worden in tien dagen 40 al dan niet bekende Pyreneeën cols overwonnen. Het totale hoogteverschil bedraagt zo wat 30.000 meter! Vertrekken doen de 18 deelnemers op zondagavond 9 juli 1989. De eerste rit met de fiets start op dinsdag 11 juli. De aankomst in Sint-Pauwels wordt voor zien op vrijdag 21 juli om 17 uur aan het lokaal van de 'Blijf Fitters': Café Gemeen tehuis in het Dorpscentrum. De 18 moedigen variëren sterk in ouderdom. De oudste deelnemer is niemand minder dan de 69-jarige Albert Van de Walle, terwijl de jongste deelnemer Kurt Thierens is met amper 23 lentes. Daartus sen 'zweven' (in alfabetische volgorde) Harry Baetens, Marcel Bekaert, Etienne Da- neel, Mark De Cauwer, Luc De Kerf, Jean-Paul De Ruys- scher, Herman De Schepper, Robert "Feusels, Patrick Hey- ninck, René Heyninck, Achiel Laureys, Freddy Maes, Albert Piessens, Marc Raes, Werner Thierens, An- toine Van Helden. De ganse onderneming werd te boek gesteld in een prachtige brochure met erin: rit-uurschema's, grafieken van de te rijden ritten, toeris tische informatie, reservatie- brieven en natuurlijk ook kaarten met het ingekleurde parcours! Voor wie de tocht juist wil inschatten volgt hier nu een overzicht van ritten en cols! Dinsdag 11 juli 1989: Bayon- ne-Logibar (Larrau): 131 km. met Col d'Haltza (782 m.), Col de Burdincurutchata (1.135), Col Heghuichouri (1.319), Col Bagargui (1.327), Col Erroymendi (1.362) en Port de Larrau (1.573). To taal hoogteverschil: 3.050 m. Woensdag 12 juli 1989: Logi- bar-Argelés-Gazost, 145 km. met Col de Suscousse (1.216), Col de Soudet (1.535), Col de la Pierre St.Martin (1,760), Col de Bouezou (1.009), Col de Houratate (1.009 m), Col de Marie-Blanque (1.035), Col d'Aubisque (1.709), Col du Soulor (1.474). Totaal hoogteverschil: 3.645 m. Donderdag 13 juli 1989: Arge- lés-Gazost-Luz-Ardiden: 60 km. met als enige col de be klimming van Luz-Ardiden (1.875 m). In de namiddag is er een bezoek aan Lourdes. Totaal hoogteverschil: 1.412 m. Vrfjdag 14 juli 1989: Argelés- Gazost-Gavemie, 131 km. met Col de Tantes (2.208), Port de Gavamie (2.270), Cir que de Troumouse (2.100). Totaal hoogteverschil: 2.836 m. Zaterdag 15 juli 1989: Arge- lés-Gazost-Pond d'Espagne, 100 km. met Cauterets-Cam- basque (1.341), Pont d'Espag ne (1.496), Col de Tramassel (1.651). Totaal hoogtever schil: 2.647 m. Zondag 16 juli 1989: Argelés- Gazost-St.Laroy-Soulan, 137 km. met Col de Tourmalet (2.115), Col d'Aspin (1.489) en Col d'Aumar (2.192). To taal hoogteverschil 3.772 m! Maandag 17 juii 1989: St.La- ry-Soulan-Luchon, 114 km. met Pla d'Adet (1.680), Col de Peyresourde (1.569), Hos pice de France (1.385) en Lu- chon-Superbagnères (1.804). Totaal hoogteverschil: 3.424 m Dinsdag 18 juli: Luchon-Au- lus-les-Bains, 128 km. met Col du Portillon (1.293), Col de Menté (1.349), Col de Portet d'Aspet (1.069). Totaal hoog teverschil: 2,319 m. Woensdag 19 juli 1989: Aulus- les-Bains - Ascon Pailhères, 116 km. met Col de Latrape (1.111), Guzet-Neige (1.520), Col d'Agnes (1.570), Port de Lers (1.517) en Port de Pail hères (2.001). Totaal hoogte verschil: 3.310 m Donderdag 20 juli 1989: Ascon-Pailhères - Font-Ro- meu, 113 km. met Pas de la Case (2.019), Port d'Envalira 2.407), Col de Puymorens (1.915) en Col del Pam (2.005). Totaal hoogtever schil: 2.634 m. Als voorbereiding fietsten de Blijf-Fitters het voorziene programma van de club plus nog enkele trainingsritten en BWCL-Wielrennen. In Houtem was Freddy Roelekens primus van de C-reeks, terwijl Jozef De Wolf de D-reeks won (xl) De uitslag: A-reeks: 1. Guy Bloem, 2. W. Paridaens, 3. L. Pari daens, 4. Laureys, 5. L. Van der Eecken, 6. Van Haute, 7. Govaert, 8. Comelis, 9. Van Esbeeck, 10. Baert. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. Van Handenhove, 3. Dierickx, 4. De Bruyn, 5. De Coen, 6. De Kuyper, 7. De Rop, 8. De Winne, 9. Sterckx, 10. A. Van der Eecken. C-reeks: 1. Mare De Bruy cker, 2. Van den Bossche, 3. Van Laer, 4. De Backer, 5. Jansegers, 6. R. De Bruycker, 7. Vermaeren, 8. Van Impe, 9. De Man, 10. Van Cutsem. D-reeks: 1. Petrus De Lands heer, 2. Fabry, 3. Michiels, 4. De Wolf, 5. Van den Hoecke, 6. De Clercq, 7. Van Huffel, 8. Goossens, 9. De Boeck, 10. Verbraecken. Volgende wedstrijden: Vrijdag in Aalst, Langestraat, café De Kerzel, C D: 18.000, A B: 19.00 u., avondcriterium. Zaterdag in Hofstade, Kor- tenhoekstraat, café 't Land huis, A +B: 14.00 u.,C D: 16.00 u. Zondag: Kampioenschap van België in Schelde windeke, Stationsstraat 114, zaal 't O- pen Veld, C D: 13.30 u., A B: 15.45 u. Pronostieken voor de truien D-reeks: Jean Goossens, Willy De Clercq en Gaston Van den Hoecke. C-reeks: Willy Roels, Freddy Van Steerthem en Mare De Bruycker. B-reeks: Freddy Roelekens, Hubert Loomans en Theo Van Handenhove. A-reeks: Ronny Mettepen- ningen, Gino De Vos en Er- win De Rekeneire. Aan de andere renners om deze pronostiek omver te fietsen! Op zondag 25 juni 1989 werd voor de derde keer de Hamse. klassieker '3-uren van Ham- me' gereden. 167 fietslustigen stonden om 14.30 u. vertrek- kensklaar om - met een stra lende zon als tochtgenoot- op een gezonde, ontspannen de manier een stukje van de Wuitensgemeente te verken nen. De echte wielertoeristen kwamen hier ten volle aan hun trekken, maar ook aan gezinnen en kinderen werd er gedacht. Een rustig fietstem- po zorgde ervoor, dat de fiet sers om 17.30 u. aankwamen in 'Frank Dingenens Durme- droom'. Overal klonken 'Al- lez Maurice'-deuntjes, toen alle deelnemers een herinne ringsmedaille aangeboden kregen, in aanwezigheid van Frank Dingenen himself. Te vens werden ook Steels René (oudste deelnemer), Quinte- lier Rachel (oudste deel neemster), W.T.C. Forever (talrijkste klub) en W.T.C. Moese Trappers, W.T.C. Forever en W.T.C. De Wui- tens (de organiserende klubs) nog eens extra gelauwerd. M.S. Wielertoerisme. Wielerklub 'Blijf Fit' uit Sint-Pauwels heeft weer een druk programma (xl) ondergaan ze een grondi harttest op de fiets in dienst sportgeneeskunde de Sint-Niklase stadskliniel De wielertoeristen van Bk Fit weten dat ze voor een zware opdracht staan. Ni alleen het terrein, ook h weer kan ongenadig zijl Toch hopen ze die tien dage een hecht blok te vormen ói zijn vooropgestelde doel be reikt: aan elk van de groep d kans geven een zo groot mo gelijk aantal cols op te fietsen We duimen alvast voor goede afloop. De betrokken lucht en de opeenvolgende regenvlagen ware de oorzaak van de mindere opkomst van het publiek. Bij d renners echter wordt de aanwezigheid beter. Wie opnieuw de A-reeks won, kon je al raden. Frans Va Eyck natuurlijk. Hij ging er van bij de start vandoor en zelfs d Italiaan Checchinato moest toekijken hoe Frans elke rond zijn voorsprong opdreef. Hij dubbelde zelfs zijn reeksgenotei om die in de spurt nog te verslaan. Meteen mocht hij zij vijftiende zege van het seizoen boeken. In de B-reeks, reed de flink op dreef zijnde Pierrot Dewit ee ganse wedstrijd op het voorplan om tenslotte de eindsprint tl winnen. Guy De Waerzegger, een ploegmaat van Dewit modi viktorie kraaien na zijn spurtzege in de C-reeks. In de D-reeks gebruikte 'Nestor' Omer Van Molle zijl gebruikelijke taktiek door er in de voorlaatste ronde onweer staanbaar vandoor te gaan om aan de streep nog een tienta meter over te hebben. Uitslagen: A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Antonio Checchinato, 3. Ja Hemelrijckx. B-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2. Alfons Anneessens, 3. Rem Tijtgat. C-reeks: 1. Guy De Waerzegger, 2. André Vinck, 3. August Delaen. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. René Semeels, 3. Jeai Spenders. Zaterdag 29 juli wordt weer een wielerhoogdag voor de wijk Watermolen in Sint-Niklaas. Dan heb ben er immers twee wie lerwedstrijden plaats met om 14.30 uur de start van de vijfde wijkkoers voor de wijkbewoners die 30 ki lometer over 15 ronden moeten afleggen en om 15.30 uur het vertrek van de achtste grote prijs Sla gerij Zaman, voorbehou den aan WAOD liefheb bers van de kategorieën A en B. Zij rijden 60 kilomfr ter of welgeteld 35 rondjes. De grote attraktie wordt dit jaar allicht de deelna me van een BRT wieler ploeg met onder meet sportkommentator Mare Uyterhoeven, BRT nieuws medewerker Paul d'Hoore en Wouter Van- denhoute, zal ook van d< partij zijn.

De Voorpost | 1989 | | pagina 18