Moskou wordt een avontuur voor Tom Steels W.A.O.D.-nieuws Koen Vekemans wint na spannende finale Het gaat weer goed met Edwin Enthoven Gino Verhulst went snel als amateur Gunther Van Steelandt Stefan De Beleyr niet ontevreden over B.K. DE VOORPOST de piste op Profkoers in Lede MNmüXi 8*11 üliy i ii 77% KV WIELRENNEN De Voorpost - 7.7.1989 - 19 Wielrennen. Tom Steels (arch.) Tom Steels is naar de Sovjetunie vertrokken. Hij is één van die renners die ons land vertegenwoordigen op het Wereldkampioenschap. De Waaslander zet aan zowel op de piste als op de weg. Vooraleer op het vliegveld te stappen heeft Tom gauw nog een paar suksessen bijeenge- fietst. Zaterdagnamiddag was hij op de Gentse piste aan de slag tijdens een interland met deelnemers uit Neder land en België. Steels was lid van 's lands nationale ploeg en behaalde twee overwinningen: de kilometer en de afvalling. De puntenkoers leverde hem een vijfde plaats op. Tom went blijkbaar op de piste en dat is veelbelovend. Zondagnamiddag zette hij aan in een gewone wegwed strijd in het Brabantse Elewijt. "Het was er een gevaarlijk parcours, vertelt de junior uit Nieuwkerken-Waas. Ik maakte mij op om zeker geen risiko te nemen. Stel je voor dat ik twee dagen voor de afreis naar de Sovjetunie zwaar tegen de stenen plofte. Na vijftien kilometer vormde zich een groepje met zes renners waar ik lid van werd. We zijn onbedreigd in de spits gebleven. Twee keer kon ik nipt een valpartij vermijden. Het bloed stolde bijna in mijn aderen. De weg die naar de streep liep vertoonde geen hindernissen. Het kwam tot een spurt met vijf. Ik duwde even harder de trappers rond en won." Zeventienjarige Tom Steels is sinds dinsdagochtend met het vliegtuig naar Rusland vertrokken. Nu zaterdag zet hij er op 's werelds snelste piste aan en wedijvert met de allerbesten. "Op de kilometer hoop ik een degelijk figuur te sla; stelt de Waaslander. Pisterijden bevalt mij best. Dat ondervond ik recent in Gent. Ik kan mij voorstellen dat het er in Moskou allicht anders zal aan toegaan. Een beetje geluk hoort er natuurlijk bij. Met een degelijk resultaat zal ik best tevreden zijn. Wat de ploegenachter- volging betreft hangt het niet alleen van mij af. Paul Van Hyfte, Christophe Lievens, Johan Dhaenens en Mike Van Den Ecde behoren eveneens tot het team. We zullen een sterk kollektief geheel moeten vormen, willen we kans maken om ons enigszins te manifesteren." Op 16 juli verschijnt Tom Steels aan de start van het wereldkampioenschap op de weg. Hoe kijkt de Waaslan der daar tegenaan "Ik ken alleen het parcours aan de hand van een schema. Het lijkt wel erg lastig te zijn. Het is draaien en keren en er schuilen venijnige heuveltjes in. Wie op een ereplaats wil mikken zal goede papieren moeten voorleg gen. Ik zal er bovendien niet enkel Waaslanders ontmoe ten. Allicht kom ik snel tot de vaststelling hoe sterk de renners uit het Oostblok wel zijn. Natuurlijk hoort er dat tikkeltje meeval bij. Heb je geluk om mee te zijn met de goede ontsnapping, dan maak je kans op een ereplaats. Mis je de trein, dan kun je het meteen vergeten. Ik zal proberen om tijdig een reiskaart je te bemachtigen." We wensen Tom alvast veel geluk. (e.g.) Sedert 20 maart is Gino Verhulst amateur. Al die tijd 1 heeft hij behoorlijk zijn streng getrokken. Vorig week einde behaalde hij in Malderen een tweede plaats. "Ik heb tot nu toe geen reden tot klagen, zegt de renner I uit Kruibeke. I Helemaal in het begin behaalde ik een paar opeenvol gende ereplaatsen. Nadien is het even wat minder gegaan maar de laatste tijd stellen er zich geen problemen. In Malderen werd ik voorbij halfweg lid van een leidersgroep die zeven renners verenigde. Bij het ingaan van de finale ben ik in de aanval gegaan samen met Peter Van Hoof. Met hem in het gezelschap wist ik bij voorbaat dat ik aan de streep de duimen zou moeten leggen. Hij is nu éénmaal sneller. Ik legde mij neer bij die realiteit en prees mij gelukkig met een tweede plaats." Gino Verhulst is geen winnerstype. Vorig jaar als junior zegevierde hij één keer. Hij eindigde wel veertig keer binnen de eerste tien. Nu vrijdag zeg de Kruibekenaar aan in Eikenlo-Bornem. (e.g.) William Despeels en Zuid-Afrika winnaars te Sint-Niklaas-station De ploegentijdrit over 8 km bracht een spannend voorspel op deze mooie kermisavond. De 2 buitenlandse gastploe- gen, als laatsten gestart, brachten het voor mekaar om de 2 beste tijden te laten af drukken. Voordien was het de Beverse ploeg die het langst aan de leiding stond. Uitslag 1. Zuid Afrika 10.34.85 2. Polen 10.35.92 3. Borgini 10.50.56 4. Waterschoot 11.08.09 5. Prof-Fi 11.20.65 6. WAOD 11.24.31 7. Sint-Niklaas 11.43.42 De rit in lijn over 60 km kende een snel verloop. Na 4 ronden werd een kopgroep gevormd van 9 renners en deze werden niet meer bijge haald. Het werd een «Beverse» spurt waarbij William Despeels het haalde voor De Munck en Smet. Uitslag: 75 deelnemers 1. William Despeels (Beve- ren) de 60 km in 1.23 uur, 2. Gino De Munck (Melsele) op 1/2 wiel, 3. Marco Smet, 4. Andrew Richards (Z.A.), 5. Eddy Rombaut (St. Niklaas), ■6. Kwiecien Wojech (Polen), 7. Freddy Oelbrandt (Belse- le), 8. Wim Van Hecke, 9. Patrick Demaere (Nieuwker- ken) op 20", 10. Patrick De- beukelaere, 11. Rudy Haent- jens (Stekene), 12. Roger Beelaert (Kieldrecht), 13. Gerard Van Antwerpen (NI), 14. Patrick Bolssens, 17. Di- mitri Demunck (St. Gillis). Gino De Munck wint op St. Gillesbaan te Sint-Niklaas De traditionele avondkoers op dinsdagavond werd een sukses zowel wat het getal deelnemers en sportief ver loop betrof maar ook de pu blieke belangstelling wekte tevredenheid bij de organisa toren. In de 3e ronde waren de 64 deelnemers reeds opgesplitst in 3 groepen. Een kopgroep bestond uit 10 renners die met 25" een 2e groep voorafreed bestaande uit 12 renners. Na een paar ronden was het zo ver: 22 renners aan de leiding. In de 12e ronde gingen 5 ren ners weg en deze hielden stand tegen de achtervolgers. Marco Smet verspeelde zijn kans op de overwinning door een bandbreuk. Hij vervoeg de na een harde jacht terug de leiders maar een laatste de marrage van Wim De Waal was teveel. Enkel De Mits en De Munck konden nog aan pikken. In de spurt stond geen maat op de snelle Gino De Munck. UITSLAG: 1. Gino De Munck (Melsele) de 80 km in 1.54, 2. Wim De Waal (NI.), 3. Antoine Demits, 4. Marco Smet op 100 meter, 5. Julien Rogiers, 6. Patrick Debeuke- laer, 7. Chris Hayden (V.S.), 8. Eddy Rombaut (St. Ni klaas), 9. Roger Beelaert. Zondag a.s. WAOD liefheb bers te Sinaai Zondag 9 juli om 15 uur. Wielerwedstrijd voor liefheb bers WAOD. 2e grote prijs hamburgers en hot dogs Gaspard Van Petegem. Afstand 81 km of 16 ronden. Omloop: Dries, Hulstbaan, Hellestraat, Zwaanaarde- straat, Sinaai-dries. Palm aan de winnaar, trofee aan de le renner van groot St. Niklaas. 8.000 fr. prijzen en vele premiën. Inschrijven en vertrek: café Het Park, Sinaaidorp. Aankomst en prijsdeling: café Cambrinus, Dries. Met de medewerking van het stadsbestuur.de neringdoe ners en sympatisanten van Sinaai. Organisatie: wielervrienden WAOD Sinaai en Sportkomi- tee WAOD St. Niklaas. Koersleiding, reportage en fo tofinish: wielerbond WAOD. De koers telt voor de TRO FEE WAASLAND. Mare Stevelinck WAOD-Wielrennen in Sint-Niklaas. Aan het station won William Despeels uit Beveren de spurt van zijn reeks (Iv) Frans Melckenbeeck en zijn vrienden in Lede moch ten traditiegetrouw de grote glimlach bovenhalen want ook nu weer kwam de massa van het profwereldje afgezakt naar 'Lee'. 124 broodrenners passeer den voorbij de inschrijvings tafel en ondanks het feit dat de Ronde van Frankrijk enke le uren later een start zou nemen toch heel wat mannen met naam tussen die 124. Vooral gasten die zich wilden revancheren voor hun niet af vaardigen door hun ploeglei der naar het grote rondewerk. Paul Haghedoom bijvoor beeld. En met een Hendrik Redant, provinciaal kam pioen Dirk Heirwegh en Jo han De Vos dient men ook nooit verveeld te zitten wat het wedstrijdbeeld betreft. Pol De Brauwer eerste aanvaller De zesde maand is voorbij en dat betekent voor de veld rijders onder ons de hoogste tijd om het stalen ros terug te betreden en de konditiekurve de hoogte in te sturen. Polle- ke De Brauwer weet er alles van en hij was te Lede dan ook de eerste onruststoker. Nog maar pas was de wed- strijdvlag de hoogte ingegaan of daar trok Brauwerke op avontuur. Geen eenzaam avontuur want Vekemans, de latere winnaar, waakte toen al en sloot aan. Samen met Pa trick De Wael, Peter De Clercq, Frank Franken, Huub Cools, Marc Macharis en Ad Wijnands werd een mooie voorsprong bijeen gefietst. Het peloton had ook nog alle tijd want met zijn 181 kilome ters kan deze wedstrijd moei lijk een kermiskoers genoemd worden. Toch zag het er aanvanke lijk naar uit dat de negen vrijbuiters aardig op weg wa ren om deze koers eentonig te maken. Een lekke band van De Brauwer echter deed plots het tempo stokken bij de kop lopers en de minutenwinst van voorheen werd in enkele ronden tijds een sekonden- spel dat uiteindelijk door de achtervolgers gewonnen werd. Johannes De Lathou wer, Patrick Roelandt en Luc Van De Vel reden als volleer de 'new-beaters' van de Boc- caccio-ploeg de laatste meters dicht die restten tussen koplo pers en peloton. Koen Vekeman, de sterkste Even was het dan windstil in de wedstrijd en toen ie mand opmerkte in koerster- men 'het valt stil', werd er inderdaad gevallen. Na een serieuze tuimelperte bleef Jerry Cooman, je weet wel de man die in de eerste koers- week zo fel tekeer ging, als ergst gekwetste achter. Ge vreesd werd inderdaad voor een schouderbreuk bij Coo man. Op het ogenblik dan dat de hulpdiensten opdaagden volgden Clarysse, Mattheus, Verdonck, Van Gheluwe, Szostek, Pauwels, Beimaert, Huyghe en weer Patrick De Wael, hun moment gekomen om weg te flitsen van de ande ren. Vlot reden deze heren naar een bonus van twee mi nuten maar nu we in de finale beland waren bleek dat zeker niet voldoende om vooruit te blijven. Onder impuls van de sterke Lotto-ploeg kwam alles dan even later nog maar eens samen op twee ronden van het einde. Hendrik Redant, Patrick Verschueren, Rudy Rogiers en Dirk Heirwegh schoven naar voren en meteen werd duidelijk dat het menens was als deze jongens zich met de gang van zaken gaan bemoei en. In een spetterende finale ronde moesten echter Ver schueren en Rogiers nog afha ken bij de leiders maar hun plaats werd in de laatste hon derden meters nog ingeno men door Walter Dalgal, Jo han De Vos en Koen Veke mans die als laatste zijn wa gentje kwam aanpikken. Een ijzersterk wagonnetje zoals zou blijken want na al dat inspannend werk was het zelfs deze Koen Vekemans die de snelle jongens klopte in de spurt voor de bloemen. Met Vekemans kreeg deze grote prijs Frans Melckenbeeck dan ook een zeer verdienstelijk winnaar op het schavotje. Marc Stevelinck Uitslag 1. Koen Vekemans (Lom mei), 2. Dirk Heirweg, 3. Hendrik Redant, 4. Johan Devos, 5. Walter Dalgal, 6. Patrick Deneut, 7. Peter Huyghe, 8. Patrick Hen- drickx, 9. Paul Haghedooren, 10. Luc Colijn, 11. Frank Van de Vijver, 12. Alain De Schacht, 13. Peter Van Impe, 14. Jan Bogaert, 15. Jan Wij- nants, 16. Jean-Francois Bras- seur, 17. Kris Schatman, 18. Frank van den Abbeele, 19. Marc Seynaeve, 20. Rudy Van Gheluwe, 21. Dirk Cla rysse, 22. Werner Devos, 23. Arno Ottevangen (NI), 24. Jac Van der Poel (NI), 25. Marc Sprangers, 26. Bruno Bruyère, 27. Kurt Van Keirs- bulck, 28. Edwin Bafcop, 29. Jean-Marie Vemie, 30. Patri ce Bar. Wielrennen. Gino Verhulst (arch.) Wielrennen. Edwin Enthoven (arch.) Edwin Enthoven is weer beter aan het presteren. Na een mindere periode verschijnt hij opnieuw in de voorste gelederen. De voorbije dagen behaalde hij twee opeenvol gende overwinningen. In Denderhoutem toonde de Waaslander zich een snelle spurter. "Er werd hard gekoerst, vertelt Edwin. De ene ontsnapping volgde op de andere. Niemand geraakte echt ver. Op zo'n dertig kilometer van de finish ben ik samen met drie anderen in de aanval gegaan. We bouwden een voorsprong op maar konden niet verhinderen dat nog acht renners hun wagentje kwamen aanpikken. Voor het ingaan van de finale is Patrick Chevalier weggesprongen. Ik reageerde dadelijk en kreeg de Waal Brunbarbe in het wiel. Met zijn drie zijn we tot de streep voorop gebleven. Ik won de spurt." In Borsbeke ging Enthoven op de solotoer. "Met zeven zijn we snel van het peloton weggereden, vervolgt de amateur uit Stekene. De verstandhouding was niet best en omstreeks halfkoers trok Jean-Paul Verstraeten daaruit zijn besluiten. Hij ging in de aanval. Ik volgde. We bouwden een voorsprong op die alsmaar groter werd. Mijn gezel reed later lek. Voor hem was dat jammer. Uiteraard heb ik de rest van de wedstrijd alleen gereden en kon standhouden tot de streep." Voor Edwin Enthoven betekende het metéén de zesde overwinning van het seizoen. "Tot nu toe ben ik tevreden over mijn verrichtingen. Ik heb weliswaar een minder goede periode doorgemaakt. De dokter adviseerde mij toen om het even rustiger aan te doen. Ik nam vitamines en sinds een week of drie vergaat het mij weer opperbest. In de Tweedaags a van Zeeuws- Vlaanderen ondervond ik een gunstige evolutie. Ik legde beslag op de tweede plaats in het eindklassement. Vorige week werd ik vierde. Nu volgden slag op slinger twee overwinningen. Ik hoop dat het zo doorgaat. De kompeti tie is nog niet ten einde. Er valt nog één en ander te beleven. (e.g.) Wielrennen. Stefan De Beleyr (arch.) Het Belgisch Kampioenschap heeft geen ereplaats opge leverd voor Stefan De Beleur. Toch is de amateur uit Kemzeke niet helemaal ontevreden over de verrichting. "Ik had in feite niet meer verwacht, zegt Stefan. De laatste weken verging het mij niet zo best. Ik kom er nu stilaan weer bovenop, maar was in de titelren nog niet bij machte om tot het uiterste te gaan. Bij dergelijke wedstrij den moet je bovendien in een goede dag zijn en meeval hebben. Dat was niet voor honderd procent het geval. Het was bovendien een lastige koers die in slechte weersom standigheden werd verreden. Ik eindigde als 29ste." Stefan De Beleyr won Rottheux-Aken-Rottheux en een sterrit. De bedoeling van de Waaslander is thans om in een aantal grote wedstrijden een degelijke repliek te bieden. "Dit weekend zeg ik aan in Wamfercée-Baulet, vervolgt Stefan. Het is de laatste amateursklassieker. Nadien nam ik deel aan enkele open-koersen en aan de Trofee te Reningelst, tenminste indien ik voor deze wedstrijd gese- lekteerd word. Voorts wil ik mij in de toekomst toeleggen op het rondewerk." (e.g.) Gunther Van Steelandt ver trekt eind deze week naar Italië waar hij als lid van de Belgische ploeg aanzet op de piste. De amateur uit Haas donk trekt zijn plan op de wielerbaan. Niettemin blijft hij vooral zijn zinnen zetten op wedstrijden die op de weg worden verreden. Maandag namiddag ging hij in Stekene met de bloemen aan de haal. "Met vijftien gingen we er voorop rijden en toen de fina le goed en wel op gang kwam, bleven nog acht renners over", vertelt Van Steelandt die zich de snelste toonde aan de streep. De Waaslander is tot nu toe niet ontevreden over de kom petitie hoewel hij in feite geen hoofdvogels heeft afge schoten. "Ik kampte in grote koer sen vaak met pech. Het over kwam mij regelmatig dat ik op een kruciaal moment lek reed of ten val kwam. Mits wat meer meeval had ik een beter palmares kunnen voor leggen. In de titelren reed ik goed tot even voorbij half weg. Op een ogenblik dat het begon te regenen moest ik aan kracht in boeten." Gunther Van Steelandt wil het in de toekomst als wiel renner waarmaken. Hij is tot het besef gekomen dat het makkelijker gezegd is dan Wielrennen. Gunther Van Steelandt (arch.) gedaan. "In de nu resterende maan den van deze kompetitie wil ik een vuist maken, stelt de Haasdonkenaar. De Ronde van Wallonië bijvoorbeeld lijkt een geschikte gelegen heid om mij te laten gelden. Ik voel mij geenszins afge schreven en steek het niet onder stoelen of banken dat mijn ambities nog even hoog reiken als twee jaar geleden."

De Voorpost | 1989 | | pagina 19