kaatste weekend van juli Wikkeling in Meldert KOLLAS Aalst met oudste en eerste natourkriterium Invasie van skinheads te Aalst Spreekt 'Aalsterse Laatste Belg' op elf juli? otJ pontaan feest in de natuur ECUADOR DE VOORPOST De Voorpost W JAARGANG NR. 27 - *2 F 7 JULI 1989 lens het laatste weekend van juli wordt in Meldert de twintigste Pikkeling irganiseerd. Een festiviteit van de WV De Faluintjesstreek in samenwerking met stadsbestuur en WV De Denderstreek. jaar heeft deze landelijke festiviteit bij uitstek plaats te Meldert. Daar stond ook de van de allereerste Pikkeling negentien jaar terug in het Hof te Putte, keer werd de Hoeve Van den Bossche aan een zijarm van de Hoogstraat richting irdegem uitverkoren, echt gebleven kleinschalige boerderij waar de boerestiel overging van vader op in en dit sinds 150 jaar. legen in een uitermate rustige streek, met ervoor alle mogelijkheid om langs de irkant van de nieuwe Hoogstraat te parkeren, met een ruime, goed gesloten >mgaard en met bovendien een unieke ligging, blijkt dit wel een prima keuze. fMvendien heeft men er het zicht op de naburige Petronellaberg waar eens de oude ipel stond maar ook op de Meysberg en op het Kravaalbos, het tweede grootste van provincie, ook al ligt een gedeelte ervan in Brabant. V 'ijdens het Feest van de Vlaamse Gemeenschap, de vroegere elfjuliviering of herdenking van de Gul densporenslag, spreken te Aalst op de binnenkoer' van het stadhuis op dinsdag 11 juli te 19 uur waarnemend burgemeester Edgard Hooghuys en gastspreker L. Van Velthoven, voorzitter van de Vlaamse Raad met tussendoor vokale intermezzi en afgerond met de Hymne van de Vlaamse Gemeen schap, zeg maar de Vlaamse Leeuw. Traditioneel wordt het welkomstwoord uitgespro ken door de voorzitter van het Feestkomitee. In vorig bestuur een taak voor Juliaan Vinck. Na het ontslag als feestkomitee-voorzitter, Frans Wauters, komt die eer nu toe aan de waarnemend voorzitter Mario Van Stijvendael. In de jongste gemeenteraad vroeg Willy Van Mos- sevelde of die vlieger zou opgaan. Dat zou volgens Van Mossevelde niet kunnen gebeuren zonder protest. Mario noemt zich zelf inderdaad 'de laatste Belg'. Volgens schepen Hooghuys kan moeilijk een exklu- sieve worden gesteld. Volgens burgemeester De Maght kan dat voor Mario geen taak zijn. Maar opll juli is onze burgermoeder met va kantie... Op maandag 24 juli organiseert het Koninklijke Wielerkomitee andermaal in samenwerking met het stadsbestuur het oudste en allereerste natourkriterium te Aalst. Een onderneming waaraan het sukses alleszins gekonditioneerd zal zijn door de hopelijk merkwaardige prestaties van onze eigen renners in de Tour de France. Het profkriterium hopelijk met internationale deelname wordt te 16 u. voorafgegaan door een kriterium voor juniores over 25 ronden door het stadscentrum. Tussen beide kriteria in maakt U een publiciteitskaravaan mede. Vóór de aanvang van het kriterium wordt aan de sponsors een receptie aangeboden in aanwezigheid van de renners, de prominenten en de pers. Aalsterse bedrijven sporten samen In samenwerking met de dienst ekonomische ontwikkeling organiseert de Aalsterse sportdienst onder het motto 'Sport is tof en kan best in uw bedrijf onder impuls van BLOSO bedrijvensport in de regio. Een initiatief van de Provinciale Inspektiedienst van BLOSO waarvoor Aalst werd uitverkozen. Na een eerste informatievergadering in het stadhuis in maart, werden alle bedrijven met meer dan 20 werknemers in de regio Aalst aangeschreven met o.m. een enquêteformulier. In een tweede samenkomst in april werden de krachtlijnen vastgesteld door vertegenwoordigers van Amylum, Tupperware, Gates Europe, Chocolaterie Callebaut, O.C.M.W., Intercom, Stadspersoneel en Bloso. De werkgroep bedrijfssport stelt dat er binnen het bedrijf nood is aan aangepaste infrastruktuur, leiding, uitwisseling van ideeën, informatie en kommunikatie van alles wat er op sportgebied in bedrijven gebeurt. Op basis van de binnengekomen antwoorden op de enquête vanwege een twintigtal bedrijven werd een aktieplan uitgewerkt. Met lesgevers van Bloso en in infrastruktuur van de stad wordt initiatie aerobic-jazzdance, squach, tennis, en volleybal georganiseerd en komt er een mini-voetbaltornooi met deelname van 5 ploegen. En vermits er voldoende belangstelling is, kunnen alle kursussen starten. Voor nadere info: Sportdienst Aalst, Magda Van den Brande, Kattestraat 33, tel. 053/77.11.11, toestel 282. LH Andermaal werd de for mule behouden. Die heeft trouwens haar deugdelijk heid bewezen. Dat blijkt niet alleen op de jaarlijkse massale opkomst maar te vens uit het feit dat het koncept van dit landelijk feest rond de vrepgde van de oogst zowat alom in Vlaanderen wordt overge nomen. Iets waarover .de pioniers van de Faluintjes zich alleen maar kunnen verheugen. De hoeve Van den Bos sche, dit jaar onze thuisha ven, is een schoolvoor beeld van hoeve in Vlaam se stijl. Bovendien ligt ze verscholen in het groen af gelegen van enige drukke verkeersader en aan de voet van de vroegere Pe- tronellakapel. De Petronellekapel Deze in baksteen en zandsteen opgetrokken kapel dateert uit de perio de rond 1625. Dat ze toe gewijd werd aan de H.Pe- tronella is te verklaren door het feit dat Meldert, tijdens de middeleeuwen, het voornaamste centrum tussen Aalst en Brussel, zijn faam haalde uit haar steengroeven. En wetende dat Petronella de patrones l is van de steenkappers is )de link vlug gelegd. In de achttiende eeuw kwamen er pelgrims ter beevaart uit de hele regio en zelfs uit Mechelen en Antwer pen. Over de juiste situe ring ontstond wel heel wat diskussie. Finaal zou blij ken dat het schip op grondgebied van Meldert zou hebben gestaan maar het koor op dat van Baar- degem. Een tweede kapel zou in naam van de aartsbisschop door de landdeken in 1781 ingezegend zijn. Vroeger kwamen er Karmelieten uit Aalst de mis lezen en werd de patroonheilige aangeroepen tegen de koorts. Dat blijkt alleszins uit de notities van pastoor Goetgebeur (1747-1805) 'dese capelle vanoude seer vermaert geweest alwaer door de voorspraeck van de H.Petronella veel volk naertoe qua die troost en hulp genoten in hun coortsen'. Deze kapel kreeg in de volksmond de naam 'Ka- pelleke Koek' wegens de Vervolg op blz. 4 elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek Aalst. Rockfestival. Deze bezoekers van de Beekveldstraat waren er blijkbaar niet gerust in (a) De opening van Aalst-Kermis viel samen met de'laatste schooldag. Voldoende redenen dus om feestjes te bouwen. Verleden zaterdag, een zonnedag bij uitstek vooral 's namiddags en 's avonds zaten de terrasjes in het stadscentrum dan ook boordevol. Studenten lesten er hun dorst na een schooljaar eindigend met een hopelijk verlossend examen. Heel wat TD's werden dan ook voorzien. Een paar ervan werd ech ter verdaagd. Er was im mers een kink in de kabel gekomen want vele hon derden, we hoorden zelfs spreken van 2 3.000 skin heads waren te Aalst neer gestreken. Kaalgeschoren jongelui met spektakulair hoog opstaande kuif. Een ware invasie van jongeren uit onze buurlanden, maar ook uit Italië en Oosten rijk. Zelfs uit het dan toch verre Karinthië. De jaar lijkse reünie van deze spe- ciaalsoortige jongeren ge huld in opzienbarende kledij. Reeds op zaterdagmiddag werden er een vijftiental door de rijkswacht naar de nor te Gent overgebracht. De nodige ruimte te Aalst zou volgens de verwach tingen inderdaad niet vol staan om aan de behoeften van dergelijke reünie te voldoen. Op terrasjes zag men groe pen jongeren met een el ders gekochte krat bier ge zapig uit flessen drinken, zonder dat de baas van de instelling er enige baat aan had. Integendeel. Individueel bleken het geen kwade jongeren. In groep, en naarmate het al- koholgehalte in hun bloed steeg, werd het echter een bende die zich vermeien kon met auto-antennes af te breken en korte metten te maken met al wat hen in de weg stond of lag. Twee rijkswachtpeletons waren dan ook te Aalst present en de stadspolitie was in grote getale opge roepen om diskreet op te treden. 's Avonds was er in de Keizershallen een hard- rockkoncert voorzien. Het stadsbestuur nam dan ook Aalst. Rockfestival in de Keizershallen. Deze kerel ging er hard tegenaan (a) alle mogelijke voorzorgen. Met karnaval maken heel wat horecazaken in het stadscentrum hun lokaal quasi leeg. Uit de Keizers hallen werd door stadsper soneel elk meubelstuk en beweegbaar voorwerp ver wijderd. De tapkast kon den ze er echter bezwaar lijk uithalen. Heel wat mensen vonden het ongehoord, o.m. ook eerste schepen en dienst doend burgemeester Hooghuys dat Aalst werd uitverkoren voor dergelij ke invasie. In tal van ste den was hun aanvraag op een weigering uitgelopen. In Aalst kan het wel. Wel licht werd het stadsbestuur verschalkt. Men had ge woon gevraagd dc Kei zershallen voor een rock- Aalst. Rockfestival. De meest bizarre kapsels waren er te zien in de Keizershallen (a) koncert, te mogen afhuren en het kontrakt, vergezeld met de nodige poen, werd dan ook afgesloten. Dat het om het eigentijds fenomeen 'Skinheads' ging, daarvan had men blijkbaar geen ver moeden. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 1