Kaatsoverzicht Elfde Sint-Rochus kaatstornooi te Wieze Kaatsen in Kastel VAG-Mijs grijpt de macht 20 - 7.7.1989. - De Voorpost Kaatsen. Bij Adec Baasrode is Victor Mees de reek HALF' KAATSEN Hogere III Welle-Denderbelle 4-15 Kaatsen. Bij Adec Baasrode. Kleine keer Mees (vh) Kaatsen. Bij Adec Baasrode. Achterman Peersman (vh) Ruststand: 1-8 De rode lantaarn uit Hogere III heeft afgelopen weekeinde voor de verrassing gezorgd, door op Welle de volle buit binnen te halen. Zo kwam het dat de laatste plaats aan buur Wieze gelaten wordt. Denderbelle kon door interne problemen nooit een volledi ge ploeg tussen de lijnen brengen. Dat was tot nu toe. Het bestuur is samen met de misnoegde spelers rond de ta fel gaan zitten en is aan hun wensen tegemoetgekomen. Dat dit resultaten geboekt heeft, mag de uitslag van deze wedstrijd aantonen: een gran dioze overwinning te Dender leeuw. Ivan De Kinder was de man van de wedstrijd. Het was dank zij zijn inzet dat Denderbelle kunnen ontsnap pen is aan de laatste plaats. Welle is een ploeg met hoog tes en laagtes. De ene zondag speelt het de pannen van het dak, terwijl de andere speel dag niets goeds inhoudt. Te gen een ontketend Dender belle vermocht het niets. Zelfs het falen van Frank De Ridder, die naar de koord verhuisde, kon niet uitgebuit worden. De gastheren keilden te veel ballen buiten. Beste slager De Kinder zocht steeds weer - en met succes - de achterlijn op. Denderbelle kon vrij vlot bij een 3-13 tus senstand de tegenstander op een afstand houden. Het werd nooit verontrust en had de driepuntenzege zo goed als op zak. Denderbelle werd door de opsteller van de kalender bedacht met acht uitwedstrij den in de heenronde, zodat nu de wederopstanding mas saal door de supporters kan bijgewoond worden. Met acht thuiswedstrijden kunnen zij hun hartje ophalen. De aan hang van Belle vreest geen enkele ploeg meer. Ze zijn er vast van overtuigd, dat de ploeg zich uit de degradatie zone zal wegwerken. Oppas sen geblazen voor de ploegen in de laagste regionen...! Bevordering Baardegem-Merchtem 14-15 Ruststand: 5-8 Beide ploegen bevinden zich in de laagste regionen van het klassement, maar toch werd het een prachtwedstrijd. Het verwonderde de kaatsliefheb- bers, dat de twee ploegen niet hoger gerangschikt staan. De thuisploeg was sterk ih het keren. Dat was vooral te dan ken aan Pierre De Block, die de ballen met wind mee van uit de opslagzone ver in het trapezium terugkeerde. Hij wou duidelijk niet onderdoen voor concurrent Fons Van Kerckhoven. Merchtem kwam verrassend 0-4 voor, maar onder impuls van dezelf de De Block kwamen de gast heren opzetten tot 3-4 en 4-7. De rust werd met 5-8 cijfers ingegaan. In de tweede helft viel Pierre De Block stil en de gasten maakten hiervan handig ge bruik om tot 8-13 uit te lopen. Wanneer de goed slagende Nico De Bruyn opnieuw wat hulp kreeg van De Block, kon de achterstand weggewerkt worden. Bij 13-13 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Een spannend matcheinde, want de stand kwam bij 14-14 op gelijke hoogte. Het ultie me spel ging gelijk op tot 30- 30 en dan zorgde bezoeker Van Hoof voor de totaalzege. Een hoogstaande wedstrijd, die de vergelijking met een topwedstrijd in bevordering kan doorstaan. De stand der vijftienen bedroeg 84-85, het geen merkwaardig hoog is. Meteen ook een bewijs dat er geknokt werd voor elke vijf tien. Pupillen Moorsel-Hof Ten Roden Baasrode 4-10 Ruststand: 2-5 Het werd weer een driepun tenzege voor de Baasroodse ploeg. Toch niet geheel zon der slag of stoot. De bezoe kers hebben er hard voor moeten vechten. Tristan Peersman was aan zijn spelbeurt toe en werkte die zeer behoorlijk af. Naast Jan Dierickx behoorde hij tot de uitblinkers. Moorsel heeft de spelers van Hof Ten Rode het vuur aan de schenen gelegd, zodat de bezoekers hun partij konden afwerken. Kaatsen. Bij Adec Baasrode. Linker-koordspeler Luc Thierens vh) We schreven het al menig keer dat het ziftkaatstornooi te Wieze ingericht werd om het volkse aspect in het bierdorp nog meer aan bod te laten komen, en bij de uitgaven van de laatste jaren bleek telkens duidelijk dat de organiserende Leo's in dit opzet ten volle slaagden. Aan de basis ervan liggen wel het spelen met mensen uit eigen midden, speciale richtlijnen vor de aktie, een breder terrein, bijzondere wedstrijden met even bijzon dere prijzen, gratis toegang voor iedereen... Dit jaar verlopen de wed- worden. Zoals de vorige Kaatsen. Bij Adec Baasrode. Grote keer De Rijcke (vh) strijden op 12, 13, 14 (vol gens de omstandigheden) en 15 augustus. Die dagen worden er op het verkeers vrije dorp (Wiezeplein) niet minder dan 80 kaats bal-goochelaars verwacht, deel uitmakend van een of andere familie-, buurt- of verenigingsploeg. Daartoe kunnen deze ongewone vijftallen tot 2 augustus in schrijven. De loting voor de optredensbeurt zal plaats vinden op zondag 6 augustus. Uit het reglement De ploegen moeten steeds bestaan uit minstens 3 «Wiezeneirs», en geen en kele echte kaatser mag meedoen. De spelers mo gen slechts bij één welbe paalde ploeg aantreden, en elk team zal minstens 2 keer tussen de krijtlijnen komen. Alle wedstrijden staan on der de deskundige leiding van Willy Bruylandt, om wille van de vele kaatsar- bitrages eigenlijk al een boegbeeld van «Rochus». Voor elke lutte wordt er verzameld in de Muziek zaal (Wiezeplein), waar de kleedkamers voorzien zijn. Voor eventuele oe fenwedstrijden met de Leo's kan men altijd te recht op het tel.nr. 78.86.39. De finale zal ge speeld worden op dinsdag 15 oogst, nadat de schiftin gen en troostingen van 12, 13 en vermoedelijk 14 au gustus zullen afgehaspeld jaren zijn er weer interes sante prijzen met o.m. de gouden handschoen, de gouden en zilveren bal... Varia Naar verluidt werden er al twee familieploegen inge schreven. De bijzondere aandacht wordt gevraagd voor de wedstrijd «Oude Gloriën», die plaats heeft op zondag 13 augustus om 18 uur. Bij deze lutte is kunnen «Oitslougen» (cir ca 15 m.) en 40 jaar zijn, de enige vereiste om deel te nemen. Een nieuwigheid is verder de wedstrijd voor Dames. Er is namelijk een aan vraag van de «Dames van de Rooien» aan de Leo's om met een 2de dames- ploeg in het krijt te treden, en dit onder het motto: «Koitsjen en Boitsjen». Daar zal het zeker 'kam pen dat 't best', hoewel de olympische gedachte dat meedoen al even belang rijk is als winnen ook zal meespelen. Ten slotte nog een St. Ro- chusweetje. Een nieuw kaatszift, een getrouwe kopij van het zilveren item dat in het Wiezer kerkar chief berust, werd vervaar digd en geschonken door 'Stijlmeubelen De Wolf (Hanaerden). Wat nog maar eens bewijst dat Wieze zeer begaan is met dit speciaal kaatstor nooi dat omwille van de opslag van op een zift met hellend vlak (het mag en- Hogere III Wieze Sportief-Kastel Rap en Vlug 14-15 Ruststand: 6-8 Een sterke wind in het voor deel van de opslagers zorgde ervoor, dat deze wedstrijd een match werd van de ach terspelers. Bij Kastel begon Van Duysen op deze post. Hij kweet zich voortreffelijk van deze taak, hoewel zijn rende ment van korte duur was. Tot overmaat van ramp zat groot- midden, Vemimmen ge plaagd met een ribkwetsuur en die speelde hem parten. Zodanig zelfs, dat hij vervan gen diende te worden door trainer Steels. Bij Wieze be gon achterspeler Verspeet zeer onzeker, maar hij groei de geleidelijk tot een hoger peil. Samen met Verstrepen zorgde hij ervoor, dat de re gelmatige voorsprong van Kastel niet te groot werd. Het was 6-8 bij de rust. Een gelijk- opgaande strijd. Wieze pakte na de rust zeer snel zijn punt. Het kreeg met een het gevoel dat er meer dan een punt inzat. Steels en Wielandt werden uitgespeeld op de keerdersposten. Ze keerden goed, maar niet re gelmatig genoeg. Zo bleef de thuisploeg steeds op een zucht van de Kastelse ploeg. Ver strepen, de beste man van Wieze, nam dan echter te veel hooi op zijn vork door groot- midden te willen spelen. De nochtans sterk spelende Ver speet verhuisde op aanwijzin gen naar kleinmidden. Op de ze positie, gezien de wind, belandde geen enkele bal meer. Janssens was zeer zwak in de opslag en het keren ging ook al niet. Hij ging postvat ten op achterman, wat al een verbetering was. Kastel bleef evenwel Verstrepen opzoe ken en opeens leek het niet meer te vlotten bij de thuis ploeg. Toch kon via een paar foutieve Kastelse opslagen bij 40-40 langszij gekomen wor den. Wieze nam zelfs een voorsprong met 13-12. Bij 13- 14 en 15-40 ging het spel in extremis naar Wieze, wan neer Kastel na een paar slecht gekeerde ballen er geen graat meer in zag. De stand kwam op 14-14. Een zeer spannend einde. De bezoekers trokken aan het langste eind, zonder schitterend te spelen. Meteen was voor Kastel de eerste overwinning op verplaatsing binnen. Bij Wieze was Verspeet de beste tot op het ogenblik dat hij naar kleinmidden diende te verhuizen. Verstrepen was groots, maar faalde deerlijk als grootmidden. Bij Kastel, zowel in de opslag als aan de koord was Vander Stricht de revelatie van de dag. Bij een 4-5 stand en 30- 40 won hij een kaats, die tot aan de Hallen lag. Een over geleverde bal op zijn rekwest. Digest: Afgeleverde ballen: Wieze 21, Kastel 23. Overgekeerde ballen: Wieze 2, Kastel 5. Overgeleverde ballen: Kastel 1. Zondag aanstaande speelt Kastel een topwedstrijd tegen Baasrode VA. Bevordering Kastel Rap en Vlug-Hamme- Zogge 11-15 Ruststand: Een zwakke wedstrijd vat beide ploegen. Vooral Kaste liet het in de eerste helft bij d< opslag afweten. Niet minda dan 16 ballen werden buitelt geleverd. Ook de keerden Lambert en Burill draaide® niet zoals het hoorde en zo stevende Hamme-Zogge zoo- der echt groots te zijn, naa.' een komfortabele voorsprooj bij de rust. Kastel begon aan de tweedt helft met Baert in de plaats van Verheyden; maar aanvalt kelijk bracht ook dit geen aai de aan de dijk. Het werd 3-tt Op dat ogenblik bleek bi Hamme-Zogge grootmiddfl Ronsmans ook zijn pijlen vf schoten te hebben, zodat Kis tel langzaam aan de achter stand begon te knagen. Het kwam opzetten tot 8-12. Dan ny Baert deed bij Hamme- Zogge het werk op grootmid den en dit leverde de bezoe kers uiteindelijk een verdien de zege met 11-15 cijfers op Kaatsen. Zele Darmen verloor met 15-2 tegen Adec 'e (vh) koordspeler (vh) wor opn Klassement 1. Toyota 87 1 SU 2. Eurotruks 9 6 3 7!» 3. MeysVAG 7 7 0 23» 4. Wembley I 7 5 2 41" 5. Cornerboys 7 4 3 54f 6. Corner 8 3 5 7IC 7. Wembley 0 8 2 6 75 f 8. Geemzicht 8 0 8 96' 9. Ons Vermaak 8 1 7 961 dit tweede stuk geen enk spel meer binnenhaalden, a aJ hadden ze er een drietal; voor het grijpen. Euro Trucks Corner De ploeg van Jackie Eed houdt blijft het doen dit se zoen. Ze slaagden er nu oo in om het derby van het Twe Bruggenplein binnen te h len. De bezoekers werden de eerste helft al bedolve onder de zware en betere op slagen van de thuisploeg Daarbij kwam nog dat Euro trucks ook keren kon en d betekende dat de bezoeka steeds weer in moeilijkhedt verkeerde. Voor de rust ha de thuisploeg al gauw de reki ning gemaakt 6-2. Een paa slechte opslagballen na rust zouden de lokalen no meer moed geven om verdi door te duwen. Wat ze dz ook deden. Euro Trud brachten dan nog Roger D Schrijver in de wedstrijd maa dit gaf niets aan de sames hang van de lokalen. Rogc trok flink zijn streng. Dit alle bracht mee dat Corner in dea helft toch nog iets sterker ui: val dan in het begin. Verte en Colman brachten same met Jan Malfliet wat bewt ging in de wedstrijd die dt bezoeker nog een paar punter opleverden. Een bedreiging konden ze echt niet meer vor men voor een toch wel bete geïnspireerde lokale formatie In het Kaatsverbond Hamme werd er uitgekeken naar de trip van VAG Mijs naar Wembley I een formatie die nog de nederlaag niet kende. Maar ze werden op eigen ter rein gauw geleerd dat aan VAG Mijs weinig te doen is. De afstraffing was zwaar. Toyota had zoals te verwach ten was weinig moeilijkheden met Geemzicht en gezien dat zelfde Geemzicht zich thuis de les liet spellen door Wem bley II zakt deze formatie stil aan naar de allerlaatste plaats toe. Maar kom het is nog niet jongens van Moerzeke. Voor al in het eerste ged^plte kre gen ze veel klop. 1-6. Ieder een verwachtte dat de thuis ploeg zich zou herstellen, maar dat gebeurde niet. De greep van Toyota was zeer sterk. De thuisploeg te licht in de opslag en te slordig in de afwerking verloren meer en meer terrein en als Van Lan- genhove en Nobels bij de be zoekers op volle toeren draai den, stond de thuisploeg er maar beteuterd bij. Meer dan drie spelen konden ze niet binnenhalen in deze tweede helft. Geemzicht 3 Toyota 12 De thuisploeg had gehoopt toch een stevige barikade te kunnen opwerpen tegen de bezoekers. Maar algauw moest Eddy Raemdonck, Van Broeck Willy, Van Broeck Robert, Windey Frank en D'Haese Patrick ervaren dat ze moeilijk vat kregen op de Wembley I 4 VAG M(js 12 De topwedstrijd van de week. Het was de strijd die wellicht aan het kampioenschap zijn definitieve plooi kon geven. Niemand verwachtte dat, maar het kon. En het is zo gebeurd. Een sterk ontgoo chelende lokale formatie slaagde er niet in de leiders in deze kompetitie in het nauw te drijven. In het eerste ge deelte scheen het echt een goede wedstrijd te worden. De thuisploeg gestart met Van Hecke Toon, Dieleman Eddy, De Bus Emiel, Van Hemelrijck Marc en Van Buyten Mare konden hun duit in het zakje doen tegen VAG Mijs die aantraden met Dirk De Wilde, Dirk Boon, Raoul Kockelkoren, Walter Beeck- man en De Kinder Herman. Voor de rust zou toch blijken dat de bezoekers toch ietsje beter waren. Maar met een 3- 6 was de strijd nog niet gestre den. Na de verfrissing liep het mis met Wembley I die nu helemaal uit de pas liepen. Hunopslag was minder goed en dat betekende dat VAG Mijs maar verder en verder uitliep. Het werd tenslotte voor de thuisploeg een echte katastrofe. Acht punten ver schil is veel, erg veel. Het ziet er naar uit dat de nieuwe formatie uit Moerzeke naar de macht heeft gegrepen en de eerste plaats niet meer zal willen afstaan. Geemzicht 2 Wembley D 12 kei op het St. Rochuseve- nement gebruikt worden!) als een unicum in België, en in de kaatssport in het algemeen, mag beschouwd worden. J. Van Landuyt De thuisploeg moest zeker winnen om niet te worden opgezadeld met de rode lan taarn. Een kleinood dat velen niet wensen. Hoe zwak Geemzicht zaterdag speelde was al duidelijk na de eerste helft toen ze al op een 2-6 achterstand werden gebokst. Een weinig bemoedigend re sultaat. Na de pauze zou het niet beteren voor de lokalen. Wembley II met de gebroe ders Roger en Rene Pletinck, Paul De Bonte, Wullaert Ed dy en D'Hauwe Franky zou den het zo flink doen dat de ploeg van Maurice Malfiet in

De Voorpost | 1989 | | pagina 20