Baasrode V.A. wint Beker van de Koning Sportkring Lokeren bereidt zich voor op volgend seizoen Rapide Moorsel wint eerste beker Kampioenen bij Yawara Kwai Kaatskalender De Voorpost - 7.7.1989 - 21 KAATSEN Waret-Baasrode V.A. 5-7 In de schiftingswedstrijd te gen thuisploeg Waret bleek al onmiddellijk dat Baasrode in le doen was. De talrijk meegereisde V.A. supporters lieten zich dan ook niet inti mideren door het thuispu bliek zodat de wedstrijd ge speeld werd in een ware hek senketel. Waret keerde prompt de eerste bal over maar een gemotiveerd Baas rode zorgde onmiddellijk voor het gepaste antwoord en pakte het eerste spel. Het bleef een tijdje gelijkopgaand (2-2) maar Baasrode, sterk in alle spelonderdelen, nam langs een sterk spelende St. Koek de wedstrijd in handen. De jonge Baasroodse klasse- bol keerde grandioos 5 op 6 ballen over, iets wat zijn al even jeugdige ploegmaat Quisquater hem nadeed en meteen leidde V.A. met 3-5. Waret gaf zich echter niet ge wonnen, naderde tot 5-6 maar opnieuw sloeg St. Koek toe en leverde de laatste bal vlot over de achterman. Meteen ging V.A. door naar de finale en het zag ernaar uit dat het supersterke Baasrode, waarin ook Willaerts, Verheyden en De Clercq zeer effectief pre steerden, dicht bij de Ko ningsbeker was gekomen. Finale Feluy-Baasrode V.A. 2-7 Was de prestatie van Baasro de V.A. in de schiftingswed strijd tegen Waret vrijwel op timaal geweest in de finale wedstrijd tegen Feluy pre steerde V.A. gewoonweg ver bluffend. Collectief bijzonder sterk ging V.A. onmiddellijk naar een 0-2 voorsprong maar dan diende de wedstrijd een dertigtal minuten onderbro ken wegens regen. Maar ook 'dat kon de Baasroodse ploeg niet uit evenwicht brengen want onmiddellijk werd er verder gespeeld op bijzonder hoog niveau. J. Verheyden leverde een bal over, Koek en Quisquater bleven bevestigen en de nooit afgevende Wil laerts en de attente De Clercq zorgden voor een 0-4 voor sprong. Even kon Feluy de neus aan het venster steken (2-5) en een sterk aangemoe digde Baasroodse ploeg ging dan recht naar een verbluffen de 2-7 zege. Meteen ging V.A. de Beker van de Koning winnen in het 'Walenland', iets wat hen nog niet dikwijls werd voorgedaan. Maar zoals het vijftal Koek-Quisquater- Willaerts-De Clercq-Verhey- den nu presteert, is gewoon weg verbluffend. Dit was ook de mening van Bondsvoorzit ter De Winne die bijzonder lovende woorden sprak over dit Baasrode. Dat de gelukki ge supporters nog lang navier den hoeft geen betoog. Hogere III Baasrode V.A. nu drie punten voorsprong! Baasrode V.A.-Herne 15-7 Nadat Baasrode in de bloe men was gezet voor het beha len van de Koningsbeker ging het sportieve feest verder met een overtuigende zege tegen het op de tweede plaats ge rangschikte Herne. Het werd ei zo na een driepuntenzege maar ook nu vergroot V.A. zijn voorsprong tot drie pun ten op het duo Herne-Kastel. Zondag aan de Villa volgt nu opnieuw een topper en als V.A. erin slaagt opponent Kastel van zich af te houden ligt de weg naar de titel breed open. Een kleine 400 toe schouwers zagen een opnieuw overtuigend Baasrode aan het werk. Herne won weliswaar het eerste spel maar V.A. reageerde onmiddellijk. Het werd 4-2 maar de opslag speelde de thuisploeg parten zodat Herne kon aanklampen tot 5-5. Met enkele overgele verde ballen van Quisquater, Koek en Willaerts sloeg de thuisploeg dan de kloof zodat de rust bereikt werd met een 8-5 voorsprong. Het werd 9-5 na de pauze maar Herne voel de toch één punt in zijn bereik en langs Bockstaels en Nis- sens werd het 9-6. Achterman Verheyden en koordspeler De Clercq hielden de bezoe kers echter op afstand (12-6) maar toch slaagde Heme er dan in het punt te pakken. Meteen brak ook hun weer stand en een kollektief duide lijk sterker Baasrode ging daarna recht naar de 15-7 ze ge. Na zondag is het ook voor Herne duidelijk geworden dat Baasrode uitgegroeid is tot de «super-favoriet» maar wat wordt het zondag in het derby tegen Kastel? Lagere Merchtem-Baasrode V.A. 9-15 Tegen hekkensluiter Merch- tem presteerde het jeugdige Baasrode bijzonder matig. Gestart met te veel zelfver trouwen werd deze houding onmiddellijk afgestraft door de thuisploeg (3-0). Als V.A. de zaken dan wat ernstiger ging opnemen werd het vlug 3-3 maar de thuisploeg had heel wat vertrouwen gekregen met deze goede start en het bleef gelijkopgaand tot 5-6. Een korte periode benaderde V.A. dan toch zijn normaal spelniveau en het resultaat liet niet op zich. wachten. Het werd 5-10 maar de thuisploeg die aanvoelde dat er een punt inzat bleef erin geloven. Toch werd het 6-13 maar Merchtem pakte toen het volgende spel en het punt. Het werd ook nog 9-14 maar dan maakte een bleek Baasrode toch uit met 9-15. Kadetten Wieze-Baasrode V.A. 0-13 Leider Baasrode was doodge woon veel te sterk voor de jongens uit de biergemeente. Vooral hun sterke opslag bracht Wieze bestendig in de problemen maar ook de ster ke terugslag van het duo M. Verhulst-B. Claes zorgde voor sensatie. De overgekeer- de ballen waren legio en de 0-13 score spreekt voor zich zelf. Miniemen Baasrode V.A.-Hoké 10-1 Hoké, met slechts 4 spelers, was geen valabele tegenstan der voor Baasrode dat in een minimum van tijd tot 5-0 uit liep. Baasrode riep toen hun sterkste speler, Joos, naar de kant en liet het meisje D. Verhulst opdraven. Op 6-0 kon Hoké dan toch een spel pakken maar een domineren de thuisploeg maakte rustig uit met 10-1. Pupillen Zele B-Baasrode V.A. 10-8 Baasrode, zonder groot-mid den De Maeseneer, leed in Zele verrassend de eerste kompetitienederlaag. Vlug werd duidelijk dat de Baas roodse pupillen niet in hun gewone doen waren. V.A. won weliswaar het eerste spel. maar het draaide vierkant zo dat Zele B zowaar een 5-1 voorsprong bijeen kaatste. Onder impuls van kapitein Cassiman, de enige V.A. spe ler die zijn normaal niveau haalde, leek Baasrode orde op zaken te zullen stellen want het werd 7-7. Het werd nog 8-8 maar opnieuw nam Zele de leiding (9-8) en als de bezoekers tijdens het volgen de spel een 0-40 voorsprong lieten verloren gaan was de eerste nederlaag een feit. E. VOETBAL SK Lokeren is een beschei den voetbalklub die het op plaatselijk vlak toch zeer goed doet. Momenteel speelt het eerste elftal in vierde provin ciale. En het mag zich iedere speeldag op een zeer bevredi gend aantal bezoekers ver heugen. De speeldagen zijn zo georganiseerd dat er in Lokeren gespeeld wordt als de grote broer Sporting een heenwedstrijd heeft en omge keerd. Het terrein is gelegen aan de Gentse Steenweg IA te Lokeren (ingang juist naast de meisjesschool). Net als de grote ploegen heeft ook deze ploeg af te rekenen met transfers aller hande, natuurlijk gaat het hier niet met miljoenencijfers zoals bij Anderlecht! Om dat allemaal eens uiteen te zetten werd een perskonferentie ge houden onder leiding van voorzitter Guido Van Aver- maet De bedoeling van deze konferentie was heel simpel. Spelers en sponsors met el kaar laten kennismaken, de nieuwe transfers laten weten met daarbij de inspanningen die gedaan moeten worden om nieuwe spelers en nieuwe sponsors aan te trekken. De ploeg bestaat reeds 35 jaar en heeft de afgelopen speeltijd die verjaardag waardig ge vierd. Het lokaal is gevestigd in het café 'De Droge Keele' in de Heirbrugstraat. Sekretaris Jozef D'Haen gaf vervolgens de namen van de sponsors. In totaal zijn dat er zeven. Voor het eerste elf tal 'Beroepskledij Van Dam me'voor het tweede elftal 'Ilwa Keukens', voor de ju niors 'Regel- en Electrotech- niek Zele', voor de scholieren 'Carrosserie Van Winckel', voor de knapen 'Sigma Paints', voor de miniemen 'Optiek De Schrijver' en voor de preminiemen café 'De Droge Keele'. Als tweede punt behandel de de sekretaris de kwestie van de transfers. Als nieuwe lingen begroeten wij Patrick Smet en Michael Van Boxlaer die definitief komen van Lo- kerse SV. Voor één jaar ko men Michel Rogiers en Peter Verdonck van SV Lokeren, Geert D'Hondt van Sporting Lokeren en Wim De Groeve van KAV Dendermonde. Verlaten de ploeg voor éér. jaar: Alain Govaert die naar FC Daknam gaat, Eric De Fré naar FC Hoogeinde en Gerry De Wolf samen met Azmir Said, beiden naar Lokerse SV. Verder gaf de sekretaris ook nog nuttige uitleg over de af te sluiten verzekeringen. Daar is natuurlijk de verzeke ring van de Belgische Voet balbond, maar daarbij is ook nog kans om persoonlijke ver zekeringen af te sluiten. Daarvoor kunnen de spelers alltijd bij de sekretaris terecht. Jeugdsekretaris André Saey vertelde dan ook nog wat over de reklame die op de voetbalterreinen gemaakt wordt. Vroeger werden die reklames geschilderd op de betonnen platen van de afslui ting. Om de drie jaar diende alles herschilderd te worden. Nu weer gaf dat een troostelo ze aanblik. Men is nu zinnens de reklames op afzonderlijke panelen aan te brengen die dan bevestigd zullen worden aan de betonnen afsluiting. Dat zal duurzamer blijken en aan het plein een rianter ca chet geven. Van André Saey wisten we ook nog dat de klub in haar geheel zowat 70 spe lers en spelertjes telt. Nieuwe spelers bij de jeugdploegen zijn nog altijd welkom. Zij kunnen zich wenden tot An dré Saey (091/48.25.49). Tenslotte deed hoofdtrai ner Alex Van Boxlaer nog een warme oproep tot alle spelers. Er zijn per week twee trainingen voorzien. Die zou den moeten beginnen stipt om halfacht. Dat wil dus zeggen dat de spelers niet om half acht op het terrein moeten komen maar liefst minstens een kwartiertje vroeger. (J.V.L.) Kaatsen. Baasrode VA. won in Warret de 'Beker van de Koning' door in de finale Félui te kloppen met 7-2 (vh) Kaatsverbond Denderstreek Bekerfinale op het Volksplein te Aalst Op zaterdag 1 juli werden de schiftingen gespeeld tussen de eerste acht gerangschikte ploegen uit de kompetitie. Het weder was toen een enor me tegenvaller. De eerste match tussen Oudegem en Haaltert eindigde op een 7-0 overwinning voor Oudegem. Toen moest Balleken Op in de arena tegen Bierboomboys uit Merchtem. De mannen uit Moorsel wonnen tegen die van Merchtem met 7-6. Volgende beurt aan de Den- dermondse ploegen Bolvrien- den en Moerstraat met 7-4 als uitslag. Als laatste schifting een lutte tussen twee ploegen uit Moorsel: Rapide en Jempy Boys. De Jempy's werden let terlijk van het terrein geveegd dankzij een schitterend ke rende grootmidden Jos Van Ingelgem. Rapide won met 7- 1. De finale moest dus normaal betwist worden tussen Rapi de, Balleken Op, Oudegem en De Bolvrienden, maar de ze laatste moest het laten af weten, omdat het zondag moest aantreden in de kom petitie. De zondag nadien was het weer voor de finale iets beter, maar toch goed genoeg om vrij veel kijkers naar het Volksplein te lokken. De eerste ontmoeting, tussen Rapide (Moorsel) en Oude gem, werd een mooie wed strijd met Jos Van Ingelghem (Rapidé) en André Van Pa- peghem (Oudegem) als uit blinkers. Rapide won met 8-4. Oudegem moest direkt het veld in tegen Balleken Op, dat zwaar ontgoocheld was na de 8-5 nederlaag. De laatste lutte tussen Rapide en Balleken Op (een ontmoe ting tussen twee ploegen uit Kaatsen. Een sfeerbeeld tijdens de bekerfinale der Denderstreek voor veteranen te Aalst (da) Moorsel) kreeg 8-3 als uitslag en meteen was de bekerwin naar gekend. Jos Van Ingelgem werd uitge roepen tot de beste speler van het tomooi met op beide da gen een dertigtal overgekeer- de ballen. Ook Gilbert Amandt speelde goede wed strijden. Rapide bewees dus dat het een waardig leider is in deze kompetitie. Kapitein Winter was in zijn nopjes met deze bekerwinst. Hij kon voor zijn verjaardag geen mooier geschenk krijgen. Uitslagen finale Oudegem - Rapide 4-8 Balleken Op - Oudegem 5-8 Rapide - Balleken OP 8-3 Eindstand 1. Rapide 16 2. Oudegem 12 3. Balleken Op 8 Hogere Hl Vliegende Bal-Brussegem 9.7 15.00 Kadetten Heme-Zandbergen 7.7 18.30 Wieze-Terjoden Terjoden-Denderbelle Welle-Tollembeek Hamme-Zogge-Kastel Kastel-Baasrode Wieze-St.-Anna Opstal-Denderbelle Baasrode-Buggenhout Idegem-Okegem Miniemen Bevordering 7.7 18.30 9.7 15.00 Brussegem-Terjoden Hamme-Zogge-Baardegem 9.7 10.30 Hoke-Duvel Kastel-Denderbelle Merchtem-Kastel 10.00 St.-Anna-Buggenhout Kerksken-Adec Baasrode Pupillen Moorsel-Denderzonen 7.7 18.00 Herdersem-Zele Dunnen St.-Anna-Zele B Lagere I en D 9.7 10.00 8.7 15.00 Terjoden-Moorsel Baasrode-Wieze Hof Ten Rode Baasrode-Brusse- 9.7 15:00 gem A Opwijk-Merchtem 10.30 Denderbelle-St.-Anna Aalst-Haaltert 10.00 Hamme-Zogge-Zele B Puurs-Opwijk Brussegem B-Buggenhout Buggenhout-Hamme St.-Anna Baasrode-Wieze KARATE In het voorbije week-end Gelet op het groot aantal hield de Dendermondse Ka- deelnemers waren er geen rateklub Yawara-Kwai, herkansingen. De deelnemers gevestigd in de Sporthal Ap- werden in drie reeksen inge- pels, haar jaarlijks klubkam- deeld naargelang hun graad pioenschap. van bedrevenheid. Alle kam pen stonden onder toezicht van klubtrainer, 4" dan Mare Nobels. De finalewedstrijden waren spannend en niemand werd gekwetst. Uitslagen-finalisten: Reeks witte en gele gordels: 1. Johan Robberecht, 2. Peter Boon en 3. Wim Govaert. Reeks oranje en groene gor dels: 1. Claude Coen, 2. Mare De Grauwe en 3. Patrick Vervaet. Reeks blauw en bruine gor dels: 1. Jurgen Parijs, 2. Mar- nix Van Cakenbergh, 3. Dany Rombaut. Liefhebbersvoetbal. Het bestuur van MTSA-ploeg 'A.Z. '77' Karate. De finalisten van het klubkampioenschap bij karateklub Yawara Kwai in Dendermonde (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21