Oostvlaamse miniemen tweede Knapen van FC Baasrode gehuldigd Sportkring Sint-Niklaas Juniores Klauwaerts ontvangen op Stekense gemeentehuis Beveren komt terug! Zomersportkampen GZK Darts Amateurskompetitie 1988-89 Laatste organizatie van het seizoen Beker van Lebbeke (GZK) J.P. De Bode geselekteerd voor de Nordic Cup in Partille De Voorpost - 7.7.1989 - 23 lllfellsiag VOETBAL Café 't Volkshuis, Lebbeke. Wedstrijden(: Lesley-Boys-Red Arrows II: 12-0. Finale: Red Arrows I-Lesley boys: 6-6 (21-19). Dankzij een nipt leg verschil, na een uiterst hoogstaande partij van beide teams, wint dartsclub Red Arrows I de eerste uitgave van GZK's Beker van Lebbeke. Uitblinkers waren zonder twijfel Willy De Man en Oscar Mertens. GZK dankt langs deze weg alle dartsspelers die het ganse seizoen hebben ingestaan voor een prettige en uiterst vriendschappelijke kompetitie en ziet terug op een ge slaagd seizoen. Wij starten met veel moed terug in september 1989. Nieuwe inschrijvingen tot 5 augustus! Nieuwe ploegen nemen kontakt op met GZK-kompetitie- afgevaardigde Johan De Waele, tel. 052-22.04.37 (na 18 uur). HANDBAL JEUGDHANDBAL In Gent werd zondag defini tief het seizoen 1988-89 afge sloten met de nationale olym pische dag voor de jeugd. Voor de discipline Handbal waren dit jaar de miniemen aan de beurt. De provinciale selecties dienden het tegen el kaar op te nemen en met een tweede plaats komen de Oost vlaamse deelnemers er erg goed uit. De Oostvlaamse mi niemen, onder de sportieve leiding van het duo P. Dauwe E. De Vlieger, werden tekswinnaar na overwinnin- pi tegen Limburg en de electie uit het Duitstalige mdsgedeelte. In de finale dienden zij het dan op te nemen tegen Luik dat een sterk Antwerpen, Waals-Bra bant en West-Vlaanderen achter zich hield. De Luike naars toonden zich in deze finale de best voorbereide iloeg en meteen is het duide- ijk dat er in het Walenland intens gewerkt wordt aan de jeugdopleiding. P. Dauwe wees er dan ook op dat er dringend een lange termijn planning dient gemaakt om de Oostvlaamse jeugd niet te la ten overvleugelen. In elk ge val Luik werd beloond voor de uitstekende voorbereiding en werd verdiend winnaar van deze eerste olympische hand- bal-jeugddag. De Oostvlaam se selektie bestond uit volgen de spelers: Buyle (H.K.W.), Polfliet (Lokeren), Stok Limburg Oost-Vlaanderen 18 20 Goossens 8, Van Uden 4, Verhelst 3, Van den Bossche 4, Verhoeven 1. Finale Luik Oost-Vlaanderen De Oostvlaamse selectie speelde in de eerste helft dui delijk onder zijn mogelijkhe den. Het resultaat liet niet op zich wachten want een geolied Luik leidde aan de rust met 11-5. In de tweede helft ver liep de wedstrijd meer gelij- kopgaand maar Oost-Vlaan deren kon op geen enkel mo ment de sterke Luikenaars bedreigen. Scoorden: Van Uden 5, Goossens 2, Goris 1, Nijs 1, Van den Bossche 6, De Wolf 1. De knapen (kadetten) van FC Baasrode hebben de titel behaald in hun gewestelijke reeks. Nogal wiedes dat sche pen Hermans deze bollebozen op zijn oud-gemeentehuis wou ontvangen. Hij vond dat het goed gaat met FC Baasrode. Een dik jaar geleden stond de eerste ploeg in dezelfde zaal omdat zij de titel behaalde in derde provinciale. Ter dier gelegen heid zei de schepen dat een ploeg zoals Baasrode alleen maar groot kan worden en blijven dankzij een goede jeugdwerking. Een jaar later zien we nu wat een dergelijke jeugdwerking in zich draagt. Een belangrijk aspect van die jeugdwerking is de team geest, een spirit die niet alleen van de elf spelertjes moet ko men, daar die gedragen wordt •door de ganse klub: het be stuur, de trainer, de afgevaar digde, de technische mede werkers, de mensen van de kantine en zelfs de buschauf feur. De meesten daarvan lo pen niet eens in de kijker Uiteraard hoopte de sche pen dat de knapen van dit seizoen dezelfde ijver en inzet aan de dag zullen leggen zo dat zij binnen enkele jaren definitief tot de 'grote ploeg' kunnen doorstoten en ook daarmee kampioen spelen. De richtlijnen van trainer An- dré Roelandt en van afgevaar digde Noël De Plecker moe ten dus goed opgevolgd worden. De knapen van FC Baasro de kenden nooit de neder laag, alleen moesten twee ge lijke spelen worden toege staan. Opnieuw was FC Ro- bur de gevaarlijkste konkur- rent. In de beker van dagblad Het Volk kon Baasrode zich doorzetten tot in de halve finale. De spelers: Mare Vackier, Tim De Ridder, Andy Roe- landt, Timmy Joos, Davy Col- laert, Steven Raboer, Jan Buggenhout, Geert De Kim- pe, Lucien De Kimpe, Gino Van Riet, Yves Peelman, Kris Peelman, Bruno Dooms, Bru no Van Praet en Lieven Huyck. Jeugdvoetbal. De kadetten van FC Baasrode werden op het oud-gemeentehuis ontvangen en er gehuldigd om hun kampioenstitel (vh) Wedstrijdprogramma 1' elftal - juü-augustus 1989 Za. 22/7 Haasdonk-SNS 19 u. 3e prov. Woe. 26/7 De Klinge-SNS 19 u. 2* prov. Za. 29/7 S.V. Willebroek-SNS 19 u. 4' afd. Woe. 2/8 Oude God Sport-SNS 19 u. 4C afd. Za. 5/8 SV Bornem-SNS 19 u. 3' afd. Woe. 9/8 Gerhees-SNS 19.30 u. 3' afd. Za. 12/8 SNS- Di. 15/8 SNS-Tubantia Borgerhout 19 u. 4' afd, Za. 19/8 SNS-Heimis Gent I FC Izegem 20 u. Beker van België Woe. 23/8 SV Mol-SNS 19 u. 4' afd, Za. 26/8 SNS-Germinal Ekeren 20 u. Beker van België (Eeklo), Verhoeven (H.K.W.), Van Uden (H.K.W.), Goossens (H.K.W.), Goris (H.K.W.), Nijs (Eeklo), Van den Bos sche (Eeklo), De Wolf (H.K.W.), Daelman (H.K.W.), De Groote (H.K.W.), Verhelst (H.K.W.). Duitstalige selectie 15 Oost-Vlaanderen 19 Goossens 7, Daelman 1, De Wolf 3, De Groote 1, Van Den Bossche 2, Verhelst 3, Verhoeven 2. Kampioen in reeks M, gewestelijke afdeling Voor de juniores van de Kemzeekse voetbalploeg Klauwaerts werd het een tweede kampioenenvie ring voor één en dezelfde titel. Inderdaad, enkele weken geleden werden de jonge kampioenen reeds gevierd in de schoot van de klub zelf en vorige week werden ze omwille van het behalen van de kampioenstitel in reeks M van de gewestelijke afde ling ontvangen op het Ste kense gemeentehuis. Deze keer dus niét op 't oud gemeentehuis van deelge meente Kemzeke. De Klauwaerts hebben blijk baar een iets bredere kijk op de toekomst dan 'Ne ring door sport'... Kemzeke boven Het werd één van de vele ontvangsten want de Groot-Stekense voetbal lers ja, 'cafévoetballers' zijn voor ons nu eenmaal ook voetballers, al werd daar tijdens deze ont vangst nogal laagdunkend over gepraat! hebben vorig seizoen nogal wat kampioenentitels behaald! Burgemeester Rollier zei fier te zijn op de resultaten van de Kemzeekse voet- balklub, die voetbal hoog in z'n vaandel draagt. Hij gaf toe dat er in deelge meente Kemzeke nu een maal betere voetballers zijn en meende dat Steke- ne op sportief gebied in Kemzeke z'n meerdere moet erkennen. 'We zijn dan ook blij dat we destijds met Kemzeke mochten fusioneren en streven naar een volledige integratie', aldus een lu- diek-nederige burgemees ter die evenwel beloofde: 'We zullen u ten allen tijde blijven steunen. Meer nog, je zult nooit te klagen hebben wat betreft de Kemzeekse terreinen!' Marcel Van Himste, voor zitter van het Kemzeekse jeugdbestuur, dankte voor de ontvangst en was bij zonder verheugd over de belofte van de burgemees ter in verband met de ter reinen. 'Deze ontvangst onder streept uw interesse voor de jeugd en voor deelge meente Kemzeke', aldus de heer Van Himste die deze kampioenstitel een onverhoopt sukses noem de en hem voornamelijk toeschreef aan de vriend schap, de inzet en de voet baldiscipline van de jeug dige spelers. d. Brol Woe. 30/8 SNS-St.-Anneke 19.30 u. 1' prov. Zaterdag 2 en zondag 3 september le wedstrijd kampioenschap Wedstrijdprogramma 2' elftal (reserven) juli/ augustus Zo. 23/7 SNS-VK Ertvelde 16 u. 1' prov. Do. 27/7 St.-Amands - SNS 19.30 u. 2' prov. Zo. 30/7 SV Lokerse-SNS 16 u. 1' prov. Do. 3/8 Hemiksem Verbroedering-SNS 19.30 u. 2' prov. Zo. 6/8 Verrebroek-SNS 16 u. Beker v. Waasland Do. 9/8 SNS-White Boys S.N. 19 u. Beker v. Sint-Niklaas Zo. 13/8 SNS-Heikant Zele 16 u. Beker v. Waasland Woe. 16/8 White Boys S.N.-SNS 19 u. Beker v. Sint-Niklaas Zo. 20/8 VK Hamme-SNS 16 u. Beker v. Waasland Do. 24/8 SC Maccabi Hoboken-SNS 19 u. 2' prov. Zo. 27/8 Tielrode-SNS 16 u. Beker v. Waasland Do. 31/8 Gerda Sint-Niklaas-SNS 19 u. 3e prov. Vrijdag 1 en zaterdag 2 september 1' wedstrijd kampioenschap Louis Horemans Promotie base-ball Coach Van Leemputte kon zondag fier zijn op de Beverse Seniors. Het bezoek kwam ditmaal van de Luikse Brown-boys, weliswaar een iets minder ervaren ploeg, maar daarom niet minder sterk. Het werd een zeer vlotte wedstrijd die na 7 innings (1.45 h) al afgelopen was. De Lions slaagden er bijna in om een foutloze wedstrijd te spelen. Knap pitchingwerk was er van Rotthier P. die terecht «de man» van de wedstrijd genoemd kan worden. Vanop de heuvel wierp hij 9 strike-outs en aan bat sloeg hij een maximum batting-averige van 1000 ptn: 1 home-run, 2 triples en 1 double. Van de 12 Beverse punten sloeg P. Rotthier er dan ook 7 van binnen. Nog sterke hitters waren P. Pauwels (750 punten) en R. Lybaert (666). Catcher E. Michelet speelde tweemaal een knappe out- steeling en een double play was er van (nogmaals!) P. Rotthier en P. Pauwels. Op le base was het Lybaert R., voor de le maal spelende op deze positie, die dankzij goed stretchwerk meer dere put-outs op zijn naam schreef. Eindstand: Beveren-Brown Boys: 12-2. Over onze dames valt niet veel te zeggen, behalve dan dat zij er in slaagden een wedstrijd te spelen die in base-ball termen een «one-hitter-shut-out» heet. Van Caneghem M. kreeg als pitcher maar 16 batters tegen in 5 innings Langs Beverse zijde vielen er geen fouten te bespeuren. Aan slag waren het K. De Rooy, V. Verhulst en G. Cools die het maximum aan punten behaalden (1000 punten). Voor de Beverse Rabbits werd het bezoek aan Mortsel een geweldige overwinning die dankzij een goede teamgeest en een stevig samenspel tot stand kwam. Eindstand: (na 5 innings): Mortsel-Beveren: 0-27. Kalender: 9.7.89: Putse Batters-Beveren. Gelet op de grote bijval die de 'Paassportkampen' bij de jeugd genoten en de positieve evaluatie door de jongeren zelf en door hun ouders, besloot de Gemeentelijke sportdienst, in samenwerking met het gemeentebestuur, 'Zomersportkampen' te organiseren. De kampen, drie in totaal, lopen van 7 augustus tot en met vrijdag 25 augustus, telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 16 u. in en om het Gemeentelijk sportkompleks langs de Albert I-straat en in het tenniscentrum Hof ter Burst langs de Burstbaan. Het eerste sportkamp, bestemd voor de zes- tot dertienja rigen, loopt van maandag 7 tot en met vrijdag 11 augustus, in en om het sportkompleks. Bedoeling is de jongsten kennis te laten maken met diverse sporten. Ze krijgen dan ook een omni-sportprogramma aangeboden en tijdens de laatste dag staan bosspelen (in het Buggenhoutse bos) geprogrammeerd. Kwa uitrusting zijn gewone sportkledij, zwemgerei en voetbalschoenen nodig. Deelnemen kost 600 fr., het tweede kind van een groot gezin betaalt 100 fr. minder, het derde 200 fr. De tien- tot vijftienjarigen kunnen van 14 tot 18 augustus terecht in het Tenniscentrum 'Hof ter Burst', waar tennis en petanque geïnitieerd worden. Sportschoenen en een tennisracket volstaan. Het inschrijvingsgeld bedraagt 650 fr., kinderen van grote gezinnen betalen vanaf het tweede 100 fr. minder, het derde krijgt 200 fr. vermindering. Van 21 tot en met 25 augustus wordt het eerste sportkamp overgedaan, maar nu^ worden zes- tot vijftienjarigen toegelaten. Aktiviteiten, kledij en inschrijvingsgeld zijn dezelfde. Inschrijvingen De inschrijvingen gebeuren vooraf, voor 31 juli, en zijn enkel geldig mits betaling. Inschrijvingsformulieren zijn te bekomen op de gemeentelijke sportdienst, bij de kassa van het sportcentrum en bij de ASLK- en Kredietbank agentschappen. Alle betalingen gebeuren trouwens via ASLK (Stationsstraat) en Kredietbank (Grote Markt). Alle deelnemende kinderen zijn via het Bloso verzekerd. (pvr). Volleybal. Tijdens het veertiende volleybaltomooi van Moerbeke streden 280 ploegen op velden voor de bekerOok hier was de regen de grote spelbreker (Iv) voueyoai. net veemenae volleybaltomooi van Moerbeke werd een tweedaags vollevbal- feest met veel ploegen uit het Waasland en de Denderstreek (Iv) Opnieuw werd een Waasmunsterse jeugdspeler opgeno men in een nationale selektie. Na Hans Borgers bij de junioren, St. De Meerschman, W. De Groote, T. De Graeve en W. Roels bij de kadetten werd nu J.P. De Bode opgenomen in de nationale scholierenploeg. Met M. Bijl (Squadra) bij de meisjes scholieren een Oostvlaamse speler meer die beloond wordt voor de ernst waarmee hij zijn sport beoefent. Dat al de geselekteerde jongens aangesloten zijn bij H.K. Waasmunster zal wel geen toeval zijn... EVA Kemzeke. De jeugdige kampioenen van Klauwaerts Kemzeke samen met hun jeugdbestuur en Klauwaertsvoorzitter Pierre Weyn op de trappen van het Stekense gemeentehuis. Trainers Etienne Annaneel en Willy Kisbilick smeedden volgende jongeren tot een ware kampioenenploeg: Jimmy en Tommy Tulkens, Chris Meerschaert, Geert en Wim van den Berghe, Filip Van Kerckhove, Wim en Dany Van Goethem, Jan De Bock, Wim Van Pottelberghe, Geert De Cauwer, Geert Van Driessche, Koen Carmeliet, Filip Strobbe, Stefaan Meersman, Jurgen De Bodt, Peter Vereecken, Stefaan Stremers, Bert Maes, Peter en Tom Deelen en Kurt Roelandt (D. Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23