m Duiven in Waas en Dender DUIVENSPORT Quiévrain in Waas en Dender Halve Fond in Waas en Dender Urbain De Maere, de zegekaper in Union Waasland De Voorpost - 7.7.1989 - 29 -V-TV i Eduard Peleman, Herman Eeckhout, Theophiel De Maere, Theo Van Elsuweghe, Frans Heirman, Henri Verdoodt, Achiel Van Winkel, Louis Janssens, Adolf Heirweg, Francois Van Royen, Jef Van Haesendonck In De Reisduif te Denderbelle mocht bij de jonge duiven Eduard Peleman juichen met de hoofdprijs voor Jean Bae- kens, Van Malder en zoon, Petrus Pieters, Edmond Ver- meir (5* en 6*), Van den Bouwheede en zoon, Adolf Daelman, Omer De Feyter (9% 12*, 13'), en Louis Man- naert. Aan de 28' prijs won Omer De Feyter de eerste bonserie. Bij de oude duiven won Arthur Hofman voor Jo zef Van Haver en Jozef Boe lens. Bij de jaarlingen de 1' en 3' voor Omer De Feyter en de 2* prijs ging naar Jozef Boelens. Te Hamme St. Anna stond Herman Eeckhout bij de jon ge duiven op kop voor Achiel Kockelkoren, Alfons IJse- wijn, Alfred Verschelden, Antoine Van Hoey (5' en 11' en 5 op 6), Robert Heirwegh, Aime Van Eetvelde, Albert De Schepper (8', 13', 14'), Leon Verschelden, Robby Van Uytfange (12 op 18). Lu- den Lauwaert won bij de ou de duiven voor Andre Van Avermaet Aime Van Eetvel de (3' en 8*), Alfred Verschel den (4e en 9*), Willy De Maes- schalck (5* en 6'), Eduard Peelman, Frans Ost. Bij de jaarlingen won Aime. Van Eetvelde voor Robby Van Uytfange (2*. 5', 8', 10*, 11'), Eduard Peelman, (4' en 6'), Willy De Maeschalck, Jozef Quintelier en Frans Ost? Te Moerzeke stond Theophiel De Maere bij de jonge duiven op het hoogste schavotje voor Jean Van der Kelen (2', 6', 11'), Henri Hermans (3' en 9*), Jurgen Thierens, Willy Vercauteren, Remy Verhelst, gebroeders Willaert en Cyriel Smet. Aan de 28* prijs won Frank Van Haute de eerste serie. Bij de oude duiven cite ren we graag Maurits Peel man (1* en 3'), Frans Van Riet, Yvan Vermeulen, Paul Van Haver (5* en 9* en eerste serie), Petrus Bergmans, Wil liam Van Driessche, Henri Delcart. Frans Van Riet was de primus bij de jaarlingen voor Ferdinand De Donder (2* en 3*), Maurits Peelman (4' en 6'), Raymond Peelman, Louis Van Vossel Georges Van Gaver 8* en 9* en Ber nard Vercauteren. Te Zele Eerlijk Duurt Langst blijven de juniores van Theo Van Elsuweghe koppen vlie gen met de 1' en 6' prijs als vroegste aanduidingen. Vroe ge duiven voor Gilbert De Block, Gustaaf Baert, Alois Bracke (4* en 12' en tweede serie), Leopold Van Lember- gen, Firmin Rombaut (7' en 13'), Prosper De Backer. Hu- bert Temmerman met zes pie pers in de manden begon met de 8', 9* en 11' en daartussen zaten een koppel volgers en meteen de superserie van twee aangeduid. Aan de 98' prijs won Alois Bracke de meest begeerde serie van drie aangeduid. De serie van vijf aangeduid was voor Theofiel Van Elseweghe die aan de 134' prijs reeds dertien duiven op de uitslag had staan en 18 prijzen van 24 klokte. Ook Pol Van Lembergen met 18 prijzen van 26 duiven speelde kollektief sterk. Gilbert Tem merman was bij de oude dui ven goed voor de 1' en 5' prijs en verder Philemond Staes (3* en 9*), Hubert Temmerman, Georges Van de Wielle, Jaak De Malsche. De 6' en 7' prijs was voor Firmin Rombout goed voor de eerste serie. Bij de jaarlingen de 1' en 2' prijs voor Gilbert Temmerman en verder Marcel De Schoemae- cker, die met de 3', 9' en 11' prijs de eerste series won, Andre Van Puyenbroeck, Ge rard De Wandel en Hubert Temmerman. Te Berlare speelde Frans Heirman sterk bij de jonge duiven met de 1', 2', 6', 13', 19* prijs of 5 op 6. Vroege duiven voor Baziel Wante, Odette van der Linden, Eu- geen De Vos, Kris Steeman (7* en 9*), Gerard De Vijlder, Danny De Brabander. Te Lebbeke Verbroedering mikte Henri Verdoodt bij de jonge duiven in de roos voor Raf Bijl die een goede beurt maakte met de 2', 5', 18*. 291 prijs en daartussen zat de eer ste bonsene. Jozef Van Belle begon met de 3' en 9* prijs en speelde sterk. Louis Van den Broeck klokte de 4' en 10* prijs. Vroege duiven voor Al- bert Van den Troost, Petrus Raveyts, Pieter Stallaert, Pe trus Joos haalde het bij de oude duiven voor Jozef Uyt- tersport, Ronny Jacobs, Jozef Van Belle, Raf Bijl (5' en 7'), Bosman - Van der Vreken, Jaak Huygens, en Roger Mes- kens. Jozef Uyttersprot klok te de snelste jaarduif voor petrus Van Heyghel (2* en 3° en eerste serie). Vroege dui ven voor Petrus van Nieuwen- huyze (4', 6', 10*), Jozef Til- burgh, Frans Van Hoeymis- sen, Frans Van Damme en Jozef Verdoodt. Te Zele De Snelvliegers was het Achiel Van Winkel die zich als de melker met de snelste duif bij de jonge dui ven aanmeldde voor Benoit (2* en 3'). Vroege duiven voor Kamiel De Schoemaecker, Leonard Mariman, Haston en zoon Snoeck, Leopold De Decker, Christiaens - De Co- ninck (8* en 15') en eerste serie, Maurits De Maes- schalck (9* en 10*). Met de 1' en 4' prijs speelde Georges Christiaens het sterkst bij de jaarlingen. Vroege duiven voor Luc De Maesschalck, Kamiel De Schoemaecker (3* en 5'), Louis D'Hondt, Gu staaf Van Hespen, (7* en 9*), Karei De Coninck. Bij de ou de duiven de 1* en 6* voor Kamiel De Schoemaecker. Met de 2' en 10* prijs won Frans en zoon Tackaert de eerste serie. Vroege prijzen achter de naam van Maurits De Maesscalck, Louis Dhondt, Kamiel Heirman, Gilbert Temmerman, Andre Van Puyenbroeck en Pierre De Vijlder. Te Melsele stond Louis Jans sens op kop bij de jonge dui ven voor Armand Van Hoo- rick, Freddy Engels, Troch - Kiekens, Frans Verhelst, Re ne Van Lierop, Remy Eecke- laert, Oscar Peeters, Rene Van den Broeck, Andre Van Goethem. Bij de oude duiven was Leopold Van Goethel lijstaanvoerder voor Lucien Proost (2' en 5'), Gustaf Mar tens (3* en 6'), Kurt Van Os- selaer, Marcel Schollaert, Van den Bossche - Bryssinck, Willy Heyrman, Armand Van Hoorick. De jaarlingen hoofdtrofee was voor Robert Verhelst en in zijn spoor za ten Luc Van Bereeh, Armand Van Hoorick, Leopold Van Goethem, Jerome De Bauw, Henri De Baere, Paul Van Broeck, Gustaaf Martens (8' en 9*) en Marcel Schollaert. Te Zele Huivelde kon Adolf Heirweg met de hoofdprijs het Temmerman festival wat afremmen. Gilbert Temmer man de 2', 3', 4', en 24 prijzen van 38 duiven. Gilbert Tem merman de 5', 6', 10*, 13', 15'. Vroege duiven voor Henri De Backer, E. en zn. Van Dries sche, Gilbert Dheer en Eddy De Hollander. Met de 16' en 17* prijs won Petrus De Bruyn de eerste serie. Winnaar Adolf Heirweg won 16 prijzen van 21 duiven en won aan de 88' prijs de fietsserie. Bij de oude duiven won Alois Tem merman de vlucht en Jozef Lauwaert met de 2* en 5* de eerste serie. Droeshout Van Brussel klokte de 3' en 4' prijs. Met de 1' en 6' prijs won Gilbert Temmerman de eer ste serie. Vroege duiven voor Gregoire Bocklandt, Jozef Lauwaert. Bij de duivinnen won Hubert Temmerman voor Danny Van Puyvelde, Gregoire Bocklandt (3* en 4'). In de St. Niklase Verbroede ring ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar Francois Van Royen voor De Maere - Blondeel, Marcel Smet (3* en 10*), Samson en zonen, Leon Boons, William Baert, Geor ges Keppens, Freddy Van Acker, De Rijcke - Van Dam me. Aan de 11' prijs won Georges Maes de eerste num mer elf. Het hele rijtje series ging naar Freddy Van Acker. De snelheidsbeker was uiter aard voor winnaar Francois Van Royen, die inkorfde in De Verenigde Vrienden te Nieuwkerken. Bij de oude duiven won Al fons Van Boxelaer voor Ben ny Van Bogaert, Van den Broeck - Van den Bossche, Victor Van Boxelaer (4* en 11'), L. en zoon Van Boxelaer (5* en 9*), Van de Vijver - Van Haver, Georges Maes, Roger Van Hove, Marcel Noens. Bij de duivinnen de hoofdprijs voor Benny Van Bogaert voor Van de Vijver - Van Haver, Georges Maes, Vereecken en zone, Alex De Wolf, Victor Van Boxelaer, Van Den Bos sche en zoon (7' en 8'), Andre Truyens, Victor Van Namen. De 1' en 9' prijs voor Benny Van Bogaert bij de jaarlingen en vroege duiven voor Theo Jacops, Roger De Roeck (3* en 8'), Alfons Van Boxelaer, Van de Vijver - Van Haver, Georges Maes, Gust Pauwels, Omer Stuer. In Groot Dendermonde kwam de snelste jonge duif tussen 1030 konkurrenten van Jef Van Haesendonck uit Baasro de voor Heli De Vriendt, Van Keer - Erpels (3* en 6'), J. Van den Heuvel, A. en A. Van Acker, Cyriel Abbeloos, Francois Kinders, gebroeders Van Keer, Jan Jacobs, Patrick Hillaert, Andre Van Uyt- fanck (12' en 14'), Albert Van Gaever, Van Landeghem - De Proft. Aan de 46' prijs de eerste bonserie voor Honore De Wolf. Winnaar Jef .Van Haesendonck won de eerste serie van drie aangeduid. Ar mand Rochtus hield Baasrode in de top met de eerste serie van vier aangeduid. Aan de 239* prijs won Jef Aubroeck de tweede van vier aange duid. Frans Pelemans stond op kop bij de oude duiven voor E. en J. Dierickx, Regi nald Van Goetghem, Jef Deb- baut, Jozef Segers, Guillaume Jacobs, leopold De Ridder, Andre De Waele, Louis Van den Wiele, Hubert De Mey, Frans Spiessen won aan de 27' prijs de eerste bonserie. An toine Wierinck zegevierde bij de jaarlingen met ook nog de derde prijs en verder Alfons De Smet, Christiaens - Wil- lems, Guy Doms, Hugo De Backer, Benoit Comelis, Andre De Waele, Jef Van Duivensport. Obus-Vergauwen won in het Verbond Buggenhout-Lebbeke de herden- Haesendonk, Alfons Cool, kingsvlucht WiUockx voor jonge duiven (gvw) Julien Cool won de eerste bonserie. BENO Jos. Van Peteghem en André Van Hecke De Etampes-vlucht in de Sint-Niklase Verbroede ring, was een bon vlucht en de winnaar kreeg de Snel heidsbeker. Het was Jos. Van Peteghem die van 1.095 piepers de snelste duif klokte en daarmee in de belangstelling kwam. Een andere Lokerse vete raan meldde zich aan als de uitblinker. Charles Col- lewaert korfde vier duiven in en zette op de 5', 9* en 15' plaats zijn drie eerst afgegeven duiven en dat was goed voor de eerste en meest begeerde topserie. Vroege duiven voor Jero me Helskens die ook de 16' prijs won en zetnum- mer 20 won. Verder in de top Hugo Van Acker, Georges Smet, M. Schelf hout, Kam. en zn. D'hooghe, Van Vlierber- ghe-Plaquet, Jan De Schepper, Jozef Verschue- ren, Alfons Verlee, Petrus Van Hooste, Mathieu Beeldens, Omer Bogaert. Jozef Verschueren won bij de oude duiven voor G. Vincke, Georges Rogiers, Gilbert Van Miegroet, Achiel Van Molle, Mau rits Geurts, De Smedt-De Vuyst, André De Wilde (8' en 9'), Jos Slagmulders. Bij de jaarlingen won Omer Bogaert voor Paul Baert (2* en 8'), De Smedt-De Vuyst, André De Wilde, Raes en zoon, Octaaf Van Loo, Lucien Stevelinck, Jos Slagmul ders, Gustaaf De Wiest. Ook bij de duivinnen was Omer Bogaert de nummer één voor De Smedt-De Vuyst, Marcel Conserière (3* en 8'), Lucien Steve linck, Charles Collewaert, Raes en zoon, Van Vlier- berghe-Plaquet, Anthue- nis, Van Goethem, Alfons Van Remoortel. In het Dender-Durme- Scheldeverbond klokte André Van Hecke de 1' en 11' prijs bij de oude dui ven, voor Francois De Schrijver, Georges Roels (3* en 15'), Frans Verhelst, Laurent De Maesschalck, René Verbeke, Georges De Wilde, Paul Poppe, Willy De Pauw, Roger Everaert, Henri Corve- leyn, André Van Wolven- aere. Bij de jaarlingen was Jean Stockman de winnaar voor uitblinker Georges Roels (2', 6' en 8') en verder vroege duiven voor Ge rard Roels (3' en 12'), Cy riel De Westelinck, Frans Verhelst, Rudolf Goossens (7* en 9*), Geor ges De Wilde, Omer Joos- tens, Jozef Vergauwen en Henri Corveleyn. BENO Omer Quisquater, Willy Van Puyvelde, Vercauteren-Loerenhout, Schiettecat-Collewaert, Erpuw-Van Overmeiren, Obus-Vergauwen In het Achtverbond Moerze- om ging, van vier aangeduid Van Bogaert, Alfons Van ke-Lebbeke-St.-Gillis-Baasro- werd door Pierre Pieters aan Boxelaer, Peter Mees, Sam- de-Opdorp werd de topvlucht de 469* prijs gewonnen. Aan son-Loga, W. en zoon Klus- met 2.258 jonge duiven ge- de 548' prijs schreef Francois sens (7* en 13*), Kleber Maes, wonnen door Omer Quisqua- Vermeiren de tweede achter Jozef Van Raemdonck, Leo- ter uit Baasrode. Voor Omer zijn naam. Bij de oude duiven nard Van Cleemput, André een hartversterkende over- ging de hoofdprijs naar J. en Waem, Joris en zoon. Bij de winning. Hij kreeg het meeste A. Spitael voor Louis Ver- oude duiven mikte Maurits tegenstand van Floren De heyen (2* en 7' en eerste serie) Kusse in de roos voor Albert Feyter, Francois Vermeiren, en verder Jozef Van den Van Mieghem, Vereecken en Gustaaf Merckx, Raymond Branden, Van Ransbeeck en zn., Van Bogaert-De Bakker, Duivensport. Omer Bogaert uit Meerdonk won in de Sint-Niklase Verbroedering de eerste prijs uit Etampes (gvw) Roger Van Buynder, Cyriel Buytaert en tandem Truyman-De Preter winnaars bij Vrede Best te Bazel Voor de Quiévrainvlucht van oude duiven), de voorbije zondag mocht Uitslagen men bij de maatschappij 'Vre- 48 oude de Best' te Bazel ruim 350 j Tmyman-De Pieter (1212 duiven inkorven, waarvan m), 2. Jozef Bussens, 3. Brijs maar liefst 256 jonge duiven. en 4 Karel Huyghe, 5. Winnaars werden Roger Van Umjl De Keersmaeker Buynder (bij de jonge dui ven), Cyriel Buytaert (bij de 50 jaarlingen jaarlingen) en de tandem i. Cyriel Buytaert (1170 m), Truyman-De Preter (bij de 2. Gilbert Stoop, 3. Cyriel Rottier en zoon, 4. Cyriel Buytaert, 5. Louis De Keers maeker 256 jonge 1. Roger Van Buynder (1214 m), 2. Louis De Keersmae ker, 3. Hugo De Keersmae ker, 4. Alois De Lerger, 5. Davy Van Buynder. Carlos Stevelinck, Armand Mest- dagh, Judook Hofman, Fran cois De Bruyn, Louis Goiris, Karei Van Gucht, Norbert Thierens, Firmin Van de Plas. Aan de 30* prijs won Meert- zoon, Thierens, Louis Geer- Rene Van Puymbroeck, Ka- naert, Xaverius Jacobs, Ed- rel Van Cauteren. Freddv gard De Clercq en Etienne Brokken, Ronny Vermeiren, De Backer. Maurice Tierens Robert Van Boxelaer, Freddy stond op kop bij de jaarlingen Delacourt. Albert was de bes- voor Louis Geemaert (2* en 4' te bij de jaarlingen en René Roels de eerste bonserie van prijs en eerste serie), Ray- Van Puymbroek met de 2' en twee aangeduid. Aan de 49* mond Hermans, Petrus Van 5' won de beste series. Kop- prijs won Van Landeghem- den Broeck, Roger Everaert, duiven voor Freddy Brooken, Jacobs de eerste mieze tot Jos De Boeck, Jan Vrijders, Robert Van Boxlaer, Alfons 1000 en William Saey aan de De Wachter en zoon. van den Berghe, Vereecken 68* prijs de tweede zetnum- In de St. Niklase Verbroede- en zonen, Enk Heyndrick en mer. Wilfried Rotthiers won ring kwam de snelste junior Alex De Wolf. Bij de duivin- de eerste serie van drie aange- van de kolonie Willy Van nen Albert Van Mieghem duid aan de 321' prijs. De Puyvelde, die werd gevolgd voor René Van Puymbroeck, topsier en waar het allemaal door Maurits Kusse, Benny Freddy Brokken, Ronny Ver- Wf' if iü! ÜBBP meiren, Alfons Van den Ber- '5 Vereecken en zonen. T-.^_ 1° het Drieverbond Zde-Ap- ^fÉi pels-Dendermonde een knap- - aak Pe ze8e voor Vercauteren- m "MeJOiËL Jij Moerenhout en een koppel HJ vroege duiven 2' en 3' voor H&ggMpj Albert De Wandel. Met de 6' en 8' prijs won David Moens de eerste serie. Vroege dui- I ven voor Gilbert Van den Durpel, Christiaens-De Co- JMkjn"1 en ^erar(* gyH Wandel, Luc Quintelier (9* en fwffi n Smekens hegon 1 aan de 10* prijs maar aan de wë jf 1 115' prijs had hij er reeds vijf jf 1 Mf jÉL J van de zes opstaan en dat a betekende heel wat series. M Ja Aan de 58' prijs won Gilbert ^B I I I - - -V ^10»' 1 De Witte de eerste serie van 'a drie aangeduid. Met een jaar- "I ling een dubbelslag voor De ^B UT w - 1 Macsschalck-Dhondt. Met de ry 2' en 8' prijs de eerste serie Hf fc -a»* r voor Jos D'hollander. Vroege PIK.'jjKm duiven voor Cesar Bosteels, Gilbert De Block, Leon Steeman, Marcel De Schoe- B maecker, Dierickx-Visschers, B Albert De Wandel (9* en 10"). B Ereplaatsen bij de jaarlingen B voor Gilbert De Vijlder (2*, 11', 12*), Francois Kinders, Duivensport. Gilbert Van den Hof is een uitblinker met de Ediers-Certijn (4* en 5'), Mar- jonge duiven vanuit Noyon te Zele-Huivelde (gvw) cel Van den Bergen, Maurits Duivensport. Jozef Verschueren behaalde de eerste prijs uit Etampes en won een tv na de Argentonvlucht in Union- Waas land (gvw) Met een jaarling gedubbeld tegen oude duiven en duivin nen kwam Urbain De Maere uit Belsele-Puivelde als een driedubbele winnaar op het voorplan met de Argenton vlucht. Vroege oude duiven voor Omer Bogaert (Meer donk) en Anthuenis-Van Goethem, beiden goed voor een mieze tot duizend. Ver der vroege duiven bij Baert- De Pauw, Marc De Cock, Jan Haentjens, De Rijcke-Van Damme, Desire Acke, Ro- main Baetens, Coppens-De Schepper. Na winnaar De Maere speelden bij de jaarlin gen o.a. Marc De Cock, Jozef Verschueren, Albert Bol- laert, Sylvain en Hans D'Hondt (5* en 7'), R. en zn. Verstraete (6* en 11*), Omer Boghaert (Lochristi), Oscar Haes en Tom Van Damme, sterk. De grote winnaar was evenwel Jozef Verschueren, die met het eerste koppel volgduiven aan de 40' prijs de Paloma-Hamme televisie won. Bij de duivinnen dezelfde winnaar en kopduiven voor Marc De Cock, S. en H. D'hondt (3' en 4*), Omer Boghaert, Tom Van Damme, R. en zn. Verstraete, Pr. en zn. Wauters, Gerard De Bruyn, Jan De Boeck. BENO. De Maesschalck, Bart Mi- chiels en Basiel Poppe. Te Zele-Hulvelde de hoofd prijs voor de tandem Schiette cat-Collewaert met-er boven op nog een 7' prijs. Gilbert Van den Hof eigende zich de hoofdrol toe met de 2', 3', 8', 12', 26' en toen reeds de fiets serie en de eerste series. Vroege duiven voor Willy Van Moortel, Tony Melis (5* en 9*), Ediers-Certijn, Leon Smekens. Bij de oude duiven won Gustaaf Schockaert voor Philemon Staes, Verbrae- cken-Bauwens (3* en 4'), Ver- cauteren-Moerenhout, René De Vos, van Doorslaer-Chris- tiaens (7* en 8*), Walter Haentjens', Theofiel Van El suweghe. Bij de jaarlingen deed Ver- braecken-Bauwens het goed met de 1', 2', 5', 6', 12*. Vroe ge duiven voor Willy Gelt- meyer (3* en 7'), G. en M. Antheunis, Peter De Loose, Theo Van Elsuweghe. Te Berlare waren de bloemen voor Erouw-Van Overmeiren en verder vooraan Remi Si- gin, Gilbert Van Assche (3* en 13'), Rene Verbeke, Guy Veldeman, Baziel Wante, Frans Sichien (7' en 8*), Erwin De Grauwe (9* en 10*). Te Buggenhout-Lebbeke werd de herdenkingsvlucht Wil- lockx gewonnen door de tan dem Obus-Vergauwen voor Pierre Mommens (2* en 4*), Louis Vermeir, Louis De Bondt, Frans Bosteels, Frans Van Ingelghem, Hendrik Joos, Pierre Smets, Roger Van Ransbeeck. De super- bonserie werd gewonnen door L. De Clippeleir met de 1' en 29* prijs en zijn 1' eri 2* afge geven duif. De tweede bonse rie ging naar Henri Moyson aan de 39* prijs. Aan de 50* prijs won Friz Buys de mieze tot duizend. Bij de oude dui ven ging de hoofdprijs naar H. Van Hoorenbeeck voor Jules Mannaert, Henri Quis quater, Frans Van Damme en Frans Heyvaert. Bij de jaar lingen won Alois Weymans voor Emiel Van den Abbeele, Van Israel-Coppens (3' en 5'), J. en zn. Callaert, Pierre Van der Schrieck, Roger Meskens (8* en en Henri Verdoodt.

De Voorpost | 1989 | | pagina 29