N.V. Slachthuis Zele: grootheid in Europese grootvee sektor! 'Een schooljaar dat geschiedenis maakte, is afgesloten' Werk van den Akker aktiefte Wieze Vierdaagse Kouterfeesten in Zele Hansevelde kermis met rockhappening E 32 - 7.7.1989 - De Voorpost Minder dan één jaar na de officiële eerste steenlegging is het Zeels runderslachthuis officieel van start gegaan. Na drie weken proefdraaien onder de bestendige kontrole van het Instituut voor Veterinaire Keuring (IVK) vertegenwoordigd door veearts Benny Poppe en met supervisie door hoofdinspekteur-direkteur Albrecht Van Brempt, nam het privaat slachthuis de ovale stempel van de gemeente Zele over. 'EEG 56' betekent voor de N.V. Slachthuis het label voor strenge hygiënische normen gepaard aan hoge technische vaardigheid en gewaarborgde vleeskwaliteit. Na de eerste slachtweek, waarin 500 dieren aan de haak hingen, is het duide lijk dat de gedurfde aan pak van de firma Druwel uit Anzegem, die samen met de Gewestelijke In vesteringsmaatschappij 120 miljoen frank aan ka pitaal investeerden, een realistische kijk op de Oostvlaamse vleessektor had. Zele is, om zijn ligging op een boogscheut van de E17, de ideale plaats om in de vleessektor hoog te mikken. De familie Dru wel had het bij het rechte eind toen het studierap port van de gemeente Zele werd overgenomen. Een lijvig en compleet dossier dat toendertijd door de oppositie in de gemeen teraad op de korrel werd genomen om zijn groot schaligheid. De private dynamiek zette aan de Baaikensstraat op het laatste perceel be schikbare industriegrond een hypermodern runder slachthuis neer. Het mikt in eerste instantie op een bevoorrechte plaats in de Oostvlaamse vleessektor om in de kortst mogelijke tijd Europese aspiraties te koesteren. Gedelegeerd-bestuurder Norbert Druwel heeft vol doende aanwijzingen om via 750 weekslachtingen eind 1989 op te klimmen naar het haalbare cijfer 1.000 in 1990. Een jaarka- paciteit tussen de 40.000 en 45.000 slachtingen is geen droomgetal. Momen teel kan de N.V. Slacht huis rekenen op de lokale vleeshandelaars naast grootheden als Krijgsman en Dierickx, die de konti- nuïteit waarborgen. De geslaagde start vormt de basis om het klantenbe stand in de nabije toe komst naar een maximum op te drijven. Een plus punt is dat in de komende maanden de versnijzalen Plaetinck en Dierickx aan sluitend aan het slacht huis, hun activiteiten be ginnen. Het produkt 'Slachthuis' moet in de nabije toe komst zijn steentje bijdra gen om een intensere werkgelegenheid in de In dustriezone te waarbor gen. De N.V. Slachthuis heeft momenteel een twin tigtal werknemers in dienst. De globaliteit van de tewerkstelling in de vleessektor in Zele be draagt 300 werknemers. Synchrone werking De nieuwe realisatie is een service-slachthuis dat zo danig is gebouwd dat er wordt voldaan aan de vele gezondheidsnormen die door de Europese Ge meenschappen werden uit gevaardigd. De uitspraak van Albrecht Van Brempt, verantwoordelijke voor de keurkring Dendermonde is daarbij kenschetsend: 'De kwaliteit van het slachthuis wordt bepaald door het kiemgehalte van het vlees'. De gesofistikeerde auto matische slachtlijn met een intensiteit die varieert van 20 tot 30 slachtingen per uur, voorziet voor ie der geslacht dier een af zonderlijke ruimte, zodat de kiemkans bijzonder klein is. Naast een depot ruimte voor 120 levende dieren beschikt het slachthuis over zeven frigo's die plaats bieden aan 300 ge slachte dieren. Het nieuwe runderslacht huis is een hoogstandje in zijn genre en niets werd aan het toeval overgelaten om een perfecte service te bieden aan een verschei denheid aan klanten van beenhouwers over kleine en grote grossisten. Beno Wieze heeft wel een bedrijvige Volkstuin afdeling. I gaat immers geen maand voorbij zonder een of anc interessante aktiviteit, zoals voordrachten, bezw demonstraties, fiets- en wandeltochten enz... Voor dit weekend staat de hofkenskeuring op de rol J wegens het toenemend ledenaantal werd deze in: over twee dagen gespreid. Hofkenskeuring Op vrijdag 7 en zaterdag 8 juli, telkens vanaf 8 u wor den de tuintjes van alle leden geëvalueerd door gewestelijk inspecteur F. van deze tuinprijska wordt dit jaar een strijd om de zwaarste v tel georganiseerd, deelnemende leden nen de daartoe besten Michiels, vergezeld van formulierstroken afge een paar eigen bestuurs mensen. Bij deze keuring worden steeds volgende criteria in acht genomen: algemeen uitzicht, verscheidenheid en stand der teelten, onderhouds- zorgen, en esthetische at- tentie. Later heeft dan de Zele. Een belangrijke bewerking aan de slachtlijn is het proklamatie en de prijsuit- ontvillen van het dier wat zo snel mogelijk moet gebeu- reiking plaats. In het raam ren (gvw) Stijlvolle proklamatie in het K.A. Dendermonde 'Deze plechtigheid voor onze eindejaarsleerlingen sluit een wel zeer belangrijk schooljaar af. Het ons zo vertrouwde Rijksonderwijs is niet meer; in de plaats kwam het Vlaams Gemeenschapsonderwijs. Het V.S.O. (type 1) werd vervangen door het zgn. 'eenheidstype' (type 3) maar de doelstellingen van ons onderwijs blij ven fundamenteel dezelfde." Met deze woorden opende mw. M. Van Onsem-Daems, studieprefekte van het Koninklijk Atheneum Zuidlaan, haar toespraak tot de genodigden, leerlingen, ouders en leerkrachten die vori ge vrijdag aanwezig waren op de plechtige proklamatie van haar instelling. Zele. Het nieuwe runderslachthuis dat in Zele in gebruik werd genomen mikt op een massa slachtingen per week in 1990 (gvw) Het Koutercomité zoekt en vindt ieder jaar nieu wigheden om tijdens de maand juli hun Kouter feesten de nodige glans te geven en het publiek te blijven boeien. De feesten starten op za terdag 8 juli, met een sport- en spelnamiddag en een kaarting in De Zeven. De jeugd is ook de tweede dag van de partij. Zondag 9 juli 1989 heeft er van 10 tot 13 uur een kinder- en jeugdmarkt plaats, die doorgaat op de speelplaats van de jongensschool, waar de jeugd kan kopen, verkopen en ruilen. Voor de animatie zorgen de volksdansgroepen van het VP-Kouter en de Bond van Gepensioneerden Om 11 uur presenteert de jeugdharmonie o.l.v. Frank De Vuyst een aperi tiefconcert. De jeugdharmonie telt 45 leden en staat sinds 1985 onder leiding van Frank De Vuyst. De harmonie werkte hard en in mei 1986 gaf ze een volledig zelf standig concert. Van lou ter educatieve muziek is het orkest geëvolueerd naar zowel lichtere muziek als ernstige concertmu ziek. Ze richten zich nu vooral op filmmuziek zon der de inbreng van de Bel gische muziek te negeren. Het zondagnamiddagpro gramma van de Kouter feesten is voornamelijk toegesplitst op de grootste oude ambachtmarkt van het Vlaamse land, die om 14 uur begint en waarop zestig oude ambachten actief zullen bezig zijn. Tijdens de oude ambach tenmarkt treedt The New Orleans Train Jazzband met zangeres Ann Roswell op. Het zondagavond pro gramma begint om halfne- gen en is lokaal getint met een tyroleravond die ver zorgd wordt door Blaaska pel De Bookhamer afge wisseld met optredens van het Majorettenkorps The Blue Girls. Het maandagprogramma van de 26ste Kouterfees ten staat in het teken van de derde leeftijd om 15 uur in sporthal De Zeven een show waar The Mica- dos (goochel, illusie en animatie), operette zange res Katherine Galle, pia no-orgelist Bob Coppejans en de muzikale clown Ro lando hun medewerking aan verlenen. Op dinsdag, 11 juli vanaf 20 uur treedt Will Tura voor de 20ste keer op. Gedurende vier dagen is feestvieren het wacht woord om en rond het Kouterplein en in Sporthal De Zeven. Beno Dat men te Zele-Hanse- velde van aanpakken weet, wordt ook dit jaar bewezen. Na het voor el kaar te hebben gebracht om op 10 juli hun 20* be- roepsrennerswedstrijd te organiseren, geeft het feestcomité dit jaar voor de start van een hopelijk nieuw hoogtepunt: nl. een Rock-Happening met als grote attraktie 'The Sky blasters' live. Dat het heel wat voeten in de aarde heeft gehad om dergelijke groep naar de Zeelse buitenwijk Hanse velde te krijgen spreekt voor zichzelf. The Skyblasters, één van Belgiës beste popgroepen, met 11 topmuzikanten en hun uitstekende zanger zijn zuivere topartiesten. Een totale muziek- en lichtshow op een podium van 16 bij 5 m zal de aanwezigen meenemen voor een onvergetelijke avond. Voor het naprogramma heeft het feestcomité-Han- sevelde beroep gedaan op Studio Longfield. Deze al om bekende discobar zorgt er nadien voor, dat de door de The Skybla sters ten top gevoerde feeststemming verder na dreunt tot in de late uurt jes. Radio Contact Loke ren op 103.1 heeft zijn vol ledige medewerking voor het welslagen van deze Roek-Happening toege zegd. Voor de jeugd van Zele en omstreken is deze happe ning een enige gelegen heid om de spanning en stress van de voorbije examens weg te werken. The Skyblasters, Studio Longfield en Radio Con tact staan garant voor een onvergetelijke roek- avond. Aanvang van het program ma 19.30 u. - Zaal Ons Huis, voorverkoop 150 fr. - kassa 200 fr. Voor inlichtingen feestco mité Zele-Hansevelde 052/ 44.88.79 - 44.26.62 beno Ze verwees naar de doelstellingen van het Ge meenschapsonderwijs: een school moet een plaats zijn waar men graag verblijft, waar rustige koncentratie mogelijk is en waar door zettingsvermogen gewaar deerd wordt, waar Sokra- tes zich thuis zou voelen, waar jongeren via ge meenschappelijke ervarin gen sociaal-voelend wor den, waar in de klas soli dariteit heerst en geen konkurrentie, waar het kontakt met de natuur en het technisch praktijkle ven niet verloren gaat en waar men vooral leert vre de te bewaren o.a. door overtuigd respekt en door tolerantie t.o.v. anders denkenden aan te Ieren en toe te passen. Mw. Van Onsem bena drukte de noodzaak van een personeelskorps met idealistische en onbegrens de inzet, dat zich bewust is dat kwaliteitsonderwijs door hen bepaald wordt, en ook dat de spelregels en de omgangsvormen voor de leerlingen soepel moe ten zijn maar toch een ze kere discipline vereisen. Vervolgens was Inge Cooreman, leerlinge van de 6de Moderne Talen-La- tijn de tolk van haar mede leerlingen in een terugblik op zes jaar (of nog veel meer) rijksonderwijs aan de Zuidlaan. Natuurlijk besteedde ze ruim aan dacht aan de intellektuele vorming, aan de studie van een massa leerstof, maar vooral aan de vorming van de jonge mensen zoals de ze aan de Zuidlaan wordt gezien. Ze verwees o.m. naar de G.W.P.'s, waar het zelfstandig werken ge stimuleerd wordt, naar de sociale projekten die uit gewerkt werden en waar bij geijverd werd voor een beter bestaan voor kinde ren die het minder goed hebben dan zij zelf. Een belangrijke zin hierbij was ongetwijfeld: "Hier op school zijn menselijke waarden zeer belangrijk en ieder van ons kreeg de gelegenheid om zijn per soonlijkheid te ontwikke len." Zich tot de leer krachten richtend: "Uw grijze haren zijn niet voor niets geweest! Bedankt!" En tot de studieprefekte: "We hebben aan U een uitstekende 'schoolmama' gehad en ook U hebt vast en zeker een A-attest ver diend!" meester Dierick en een he le resem prominenten als toehoorders, verzorgde de eigen studentenharmonie Stukad een intermezzo tussen de verschillende sprekers met nummers als 'Olympic-Mars' van Orso- mando, 'Verdi in Concert' in een arrangement van W. Tuschla, het 'Largo' van A. Vivaldi en 'Star Wars Saga' van J. Wil liams in een bewerking van H. Kolditz. Met de voor deze gelegenheid eer der beperkte bezetting zorgde dirigent S. Onge- nae en zijn Stukad-falanks voor een gewaardeerd op treden. Deze plechtige prokla matie getuigde van een stijlvolle levenshouding, een van de doelstellingen van het huidige gemeen schapsonderwijs aan de Dendermondse Zuidlaan. Na de proklamatie van de resultaten én van de ereprijzen voor de afgestu deerden werd deze plech tigheid besloten met het 'Lied van het Rijksonder wijs', rechtstaande gezon gen door de leerlingen van het 6de jaar en alle geno digden en begeleid door Stukad. .Behaalden het gehomolo geerd getuigschrift van Ho ger Secundair Onderwas en het Bekwaamheidsdi ploma dat toegang verleent tot het hoger onderwijs: Afdeling Moderne Talen- Latijn: Inge Cooreman, Evi Sens Afdeling Moderne Talen: Elsie Claes, Wendy De Corte, Stefan Goossens, Alexandra Jacobs, Griet Lissens, Sandra Polfliet Afdeling Wiskunde-Lat(jn: Serge Cooreman, Bart De Smedt Afdeling Wiskunde: Gerrit Bessems en Bart Van de Velde Afdeling Wetenschappen- Latijn: Linda De Block, Tilly Saeys, Yves Spies- sens, Marc Vandewaeter Afdeling Wetenschappen: Kristel Baert, Nahima Ben Ayata, Chantal Blanc- quaert, Elsie Cooreman, Peggy De Block, Geert De Man, Arie Morunanx, Franki Pieters, Eva Rey- naerts, Anouk Smet, Elke Van Hove, Guy Van Kerckhove, Kathleen Van Overloop, Sandra Van Rossem, Carl Van Synghel en Miranda Verdoodt Afdeling Ekonomische We tenschappen: Tamara De Bom, Kristy Mangeleer, Svenja De Nijn, Elly De Smet, Jan Guns, *Ann Mertens, Peter Moens, Michel Moortgat, Ann Os- selaer, Gert Van den Ab- beele, Inge Van den Breen, Annemieke Van der Veken, Nathalie Van Haver, Els Van Heek, Ka- rine Van Herreweghe, Na- tascha Van Hove, Wim Van Kerckhoven, Michel Vereecken, Dominique Veyt. Afdeling Menswetenschap pen: Gino Claessens, Anja Moens, Steven Reid, Dirk Van Belle, Mary-Ann Van de Vondel schooljaar Met de heer Norbert De Afdeling Sport-Weten- Batselier. vice-premier schappen: Sarah Gee- van de Vlaamse Exekutie- rinck, Geert Ruys en Mu- ve én oud-leerling, burge- riel Saerens Ereprijzen 1989-90 Prijs Nederlands 'Studie- prefekt T. De Wiest' voor Guy Van Kerckhove; Prijs Nederlands van het Ge meentekrediet voor Inge Cooreman; Prijs Latijn ge schonken door notaris A. Van der Donckt voor Ser ge Cooreman; Prijs Frans geschonken door de heer F. Broeckx, Kamervoor zitter bij het Arbeidshof te Gent voor Bart De Smedt; Prijs Frans, geschonken door erelerares J. De Wet te voor Inge Cooreman; Prijs Engels geschonken door ereleraar de h. J. Laureys voor Mare Van dewaeter; Prijs geschon ken door de ^B aan de leerling die de beste resul taten behaalde voor de vreemde moderne talen voor Inge Cooreman; Prijs Duits geschonken door de h. F. Straetman; Prijs Wis kunde geschonken door ereleraar de h. G. Van Onsem voor Serge Coore man; Prijs Wiskunde ge schonken door de h. A. Goossens voor Franki Pie ters; Prijs Fysica geschon ken door de Bank Brussel- Lambert voor Bart De Smedt; Prijs Scheikunde geschonken door de h. se nator O. Van den Broeck; Prijs Biologie geschonken door de Generale Bank- maatschappij voor Arie Morunanx; Prijs Weten schappen geschonken door het Liberaal Studie centrum van Dendermon de aan de leerling die in de opties wiskunde, weten schappen of sportweten- schappen het beste gemid delde heeft behaald voor wetenschappen voor Lin da De Block; Prijs Ekono- mie geschonken door de h. N. De Batselier, vice- voorzitter en Gemeen schapsminister van Eko- nomie, Middenstand en Energie, voor Annemieke Van der Veken; Prijs Be- drijfsekonomie geschon ken door de Kredietbank voor Annemieke Van der Veken; Prijs Geschiedenis en Maatschappijleer ge schonken door het Socialistisch Studie- en In formatiecentrum van Den dermonde, voor Bart De Smedt; Prijs Geschiedenis geschonken door de RUG voor Inge Cooreman; Prijs Aardrijkskunde geschon ken door de h. volksverte genwoordiger F. Verberckmoes voor Carl Van Synghel; Prijs Muziek geschonken door de h. W. De Cock, gemeenteraads lid, voor Gino Klaessen; Prijs Plastische Opvoeding geschonken door de ASLK Dendermonde voor Mary-Ann Van de Von del; Prijs Niet-Confessio- nele Zedenleer geschon ken door de h. A. Cools, ere-studieprefekt, voor Carl Vansynghel, Prijs Niet-Confessionele Ze denleer geschonken door de VUB voor Jan Guns; Prijs rooms-katholieke Geloofs- en Zedenleer voor Tilly Saeys; Prijs We tenschappelijk Tekenen geschonken door mw. de studieprefekte M. Van Onsem-Daems voor Bart De Smedt; Prijs Sport en Sportaktiviteit geschonken door de Oudervereniging voor Geert Ruys; Prijs Stad Dendermonde, ge schonken door het ge meentebestuur aan de meest verdienstelijke leer ling tijdens het schooljaar 1988-1989 voor Carl Van synghel; Prijs van het In ternaat van het Gemeen schapsonderwijs aan de meest verdienstelijke leer de hofkenskei of nadien, uiterlik tot juli inschrijven bij een de bestuursleden. Naar Luxemburg De jaarlijkse reis - d( keer een tweedaags® heeft plaats op zaterdq en zondag 8 oktober, gaat naar de wijngj aan de Moezel, met trek om 6.30 u op de p king van brouwerij Roy. Als eerste bezie waardigheid staat Mehii in op het programma. On: jfci leiding van een gids den daar de wijngaard m, bezocht en de deelnei zullen er de snoei, de i en het persen van de di |ch; ven kunnen meemaken^ ie Avonds is er gelegenb «n tot het degusteren van t half dozijn Moezelwijn /aa en tijdens het Winzerhi erd fest kan er naar harteli och gedanst worden. TevenJ sld er gezorgd voor degelij ike eet- en slaapgelegenhi 8 en de nodige ontspannii ooi Voor de leden en hun pen zin kan er ingeschrevi alf worden tot 16 juli. Na ze datum wordt eventue s vi kans tot inschrijven geg e si ven aan familieleden oek vrienden, tot alle plaats »r bezet zijn. Op 30 august wordt de deelnamelijst finitief afgesloten. De pr voor deelname bedrai 2.400 fr voor volwassene 1.800 fr voor kinderen, deze prijzen zijn de onko ten voor autocar, chau feur, logement, maaltijd) en degustatie inbegrepen De inschrijving met de ai alle leden toegezondi strook kan gebeuren dens de hofkeuring van of 8 juli of bij de sekretai Freddy Van Praet of bij voorzitter Alfred Lai brecht. Bij deze bestuui leden zijn verder alle wenste inlichtingen bekomen. J. Van Landn ling-intem voor Jose Pei Perez. Wieze Wielerkoers Op zondag 9 juli wordt te Wieze de 16de «Grote Prijs Veloclub Herleving» betwist. Deze wedstrijd voor liefheb bers loopt over een afstand van 118 km. verdeeld over 11 ronden, elk van 10.800 km. Inschrijving, vertrek (om 15 u.) aankomst en prijsuitreiking vinden plaats in en bij café «Madeion», Schroverstraat 41 te Wieze. De palm word geschonken door het huis «Meubelen Macharis», Kerk- hofstraat 6 te Wieze en de koers geniet de medewerking van het gemeentebestuur, het Rode Kruis (Lebbeke), droogkuis Mireille, dagblad «Het Volk» en tal van hande laars en neringdoeners uit de gemeente. J.V.L Lebbeke. De leerlingen koncerteerden in de muziekakademie (foto Guy) Mel een projekt 'behoud en herwaardering van het eigen karakter van de Scheldevallei' wil het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen bijdragen tol het Jaar van hel Leefmilieu. De schuld van de bedrijven bij de RSZ en de ftskus neemt toe, zo zegt Graydon Dongelllê die een namiddag works organizeert met als thema fektief debiteurenbehtt Voor meer informatie Fn don Dongelman, Meir 211 10 te 2000 Antwerpen 231.96.36.

De Voorpost | 1989 | | pagina 32