Buren protesteren tegen geurhinder H? van Edmont-Europe 'rijzenregen bij itergem-lntercom Ook zitdagen tijdens de vakantie 'Piasvissers' wagen weer le Aalst hun kans Nieuwe stadsontvanger Aalst Uit de gemeenteraad Er komt een verbrandingsinstallatie. Maar wanneer? Verbroedering met Lüdenscheid De Voorpost - 7.7.1989 - 3 De laureaten van de Intercomwedstrijd elektrische verwarming (a) l Kasteel «De Rozerie» koopsalon te Wieze van 20 tnsche verwarming gingen De bewoners van de Erembodegemse wyk Kouterbaan - Autostradelaan - Ninovesteenweg - Welleweg - Nachte gaal- en Veldstraat dienden bij AROL (Administratie Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu) klacht in tegen niet te dragen geurhinder geproduceerd door Edmont-Euro pe, een tak van de multinational Beckton-Dickinson. Edmont-Europe heeft een aantal vroegere produkten afgestoten en produceert uitsluitend medische wegwerp handschoenen Gloves. Liefst 800 miljoen stuks per jaar. Dat nu protesten rijzen funktie van gemeen- komt wellicht door het feit teraadslid door mensen dat de produktie sterk van de buurt gealarmeerd, werd opgedreven. Liefst nam kontakt op met de op zes produktielijnen met firma en meldde hen de elk een afzuigschouw. details van de hinder die Klaarblijkelijk kunnen de mensen in de buurt moe- schouwen de massaal ge- ten ondergaan. Het be- produceerde verbran- staan van de opgelegde dingsresten niet aan waar- supplementaire voorwaar door de geurhinder de he- den werd hem bij aangete- le buurt niet alleen on- kend schrijven bevestigd, draaglijk maakt maar te- jjjj werd door de firma vens wit poeder, afkomstig voor een onderhoud uitge- van maïzena, overal nodigd en kreeg er te ho- spreidt. Soms lijkt het wel of er een lichte sneeuwval ren dat Edmont-Europe de firma AIB (een contro lerende firma) de opdracht had gegeven over te gaan tot meten van het volume van de uitlaatgassen en het bepalen van de milieuhin der van de omwonenden. Er werd daarbij verwezen - het geval is duidelijk niet een eersteling - naar Ca nada waar in een andere vestiging van de firma zich een gelijkaardig fenomeen heeft voorgedaan. De re sultaten van het onder zoek aldaar zullen rich tinggevend zijn voor de manier waarop ook te Erembodegem een ver brandingsinstallatie zal worden opgericht. Niet talmen Raadslid Roger D'Hondt wilde een afvaardiging van de buren bij de besprekin gen met Edmont-Europe aktief betrekken en vroeg een onderhoud dat werd toegestaan. Op 23 juni had dan ook een gesprek plaats tussen de heer Maes van Edmont en de bewo ners Gerrit Brondeel (Veldstraat), André Van der Straeten (Nachtegaal straat), Marcel Reynewa- ter (Kouterbaan) en Ro ger D'Hondt. Deze ver klaarden uiteraard niet te gen tewerkstelling te (kun nen) zijn doch voegden er wel aan toe dat dit niet kan gebeuren ten koste van de gezondheid. De hinder die werd ondervonden werd er in geuren en kleuren uiteengezet. Beloofd werd namens de firma dat alles zal in het werk gesteld om de hinder binnen aanvaardbare nor men te houden. Voor het bekomen van een adekwa- te oplossing stelde hij een termijn van 2 a 3 jaar voor. Termijn die door de delegatie werd betwist. Vooral omdat men reeds heel wat ervaring op dat stuk had opgedaan in Canada. ER werd alleszins reeds afgesproken dat de bewo ners om de drie maand zouden worden geïnfor meerd over de evolutie van het dossier en de stand van zaken. Roger D'Hondt is daartoe de aangewezen tussenper soon. LH de Brusselbaan te oktober tot 5 november, kist maakte Intergem-In- PrijMnr Jrcom Distributie Noord e huidige stand van zaken Bij de ballonwedstrijd op Smet-Moens uit Temse, blikte even in de toe- te .Aalst gingen Danny De Schrijver uit bmst en reikte heel wat F"101 2-000 ballons de lucht Nieuwerkerken en Luc Fa de prijzen naar Van Eet- velden uit Hofstade, Dany Meulman uit Erpe-Mere, lijzen uit. ..- Momenteel loopt de aktie Z1J" L-mily Mertens, uit yoor aardgasverwarming lie spaarboiler in bestaan- Aa'st> Jan Van Driessche zjjn fiat Marijke Van der Je woningen» en vanaf au- Baardegem, Karei Eist uit Erembodegem, tstus komt er een natio- Steenhaut uit Erembode- wijjy Beerens, Joost Van- iale aktie gastoepassingen Vicky Mortier uit houttegem-Heyman en Jo- iericht naar radiatoren. Moorsel en Kevin Van de han Vermeir, alle vier uit ■jïtergem-Intercom neemt Keer uit Hofstade. De eer- Ierder deel aan de Aal- ge vier ballons landden in jerse Jaarbeurs van 19 tot u i I oogst en aan het ver- BlJ de ^f'che-akt.e elek- in. De eerste vijf winnaars maey uit Vlekkem. de buurt heeft geteisterd. De geurhinder ontstaat tij- Sociaal, vri|bli|vend dienstbetoon dens het produktieproces door het mengen van PVC-poeder met een weekmaker. Deze menge ling wordt opgewarmd tot 300°C en daaruit spruiten Gewezen ambtenaren met reeds 354 dossiers konden Aalst. LH alst. De laureaten van de Intercomwedstrijd aardgasverwarming (a) r(56), belastingen (even- de hinderlijke gassen. De rus* stellen: reeds geruime worden behandeld. eens 56) en pensioenkwes- verhoogde produktie werd tijd de eigen ervaring en Tussen "t Capucijntje' en ties (38). bereikt door omschakeling vooral de eigen relaties ten de Sint-Jobskerk kan U Verdere minder frekwente op een continu-werksys- dienste van wie er behoef- inderdaad achteraan links vragen waren er over juri- teem. Men werkt er in te aan heeft. Alleszins niet de dreef terecht in het lo- dische en politionele pro- ploegen niet alleen 24 u. hun pensioen eniger- kaal waar aan dienstbe- blemen (14), verhuur- en op 24 ook tijdens week- mate aan te zwengelen, toon wordt gedaan. Daar verkoopsproblemen langs nn 26 inli van 18 tot ends. Onafgebroken om Wél omdat ze, sociaal ook hielden Theo Van beide zijden (12), Mutuali- - de 800 miljoen te berei- geëngageerd als ze zijn, de Gijseghem en zijn maats teiten (10), arbeidswetge- ken. Een aantal werklie- hen gegeven 'talenten' wil- een evaluatievergadering ving en andere meer. den werkt enkel tijdens 'en doen renderen. Ren- met de pers. In 29 gevallen kregen de het weekend in twee ploe- deren dan voor de mede- Zowat de helft van de dos- betrokkenen de gewenste siers komen van mensen Ook tijdens de vakantie Omdat het aantal vragers steeds maar blijft stijgen werd besloten ook tijdens de vakantiemaanden zit dagen te houden. Die zijn er dan op 12 juli van 15 tot gen van elk 13,5 uur. mans. Daarmee is hun weektaak Politieke of andere bedoe- uit Aalst. De andere ko- af en kunnen ze de andere lingen gaan evenmin ach- men van de hele regio, dagen doorbrengen naar ter het door hen opgericht maar ook van ver daarbui- believen zonder dat hun 'Permanent sekretariaat ten. Wellicht okkasioneel loonzakje iets lichter zou voor Sociaal Dienstbe- jan wegens familie- of gaan wegen. Een werksys- toon' schuil. Centen of vriendschapsbanden: uit teem dat wel enige ver- partijkaarten komen er al- het Leuvense, uit het wondering wekte bij syn- leszins niet aan te pas. Waasland of van aan onze dikaten maar dat toch ge- Voor hen is het zuiver to- kust. Niet overal vindt duld werd. taa' vrijblijvende hulp aan men inderdaad bevoegde In te kalkuleren valt bo- de naaste die hen bezielt ex-abtenaren die gratis vendien dat heel wat om- buiten om het even welke werken en hun ervaring wonende werknemers van verzuiling. Uit eigen on- teu dienste stellen van de Edmont-Europe zijn en dervinding weten ze inder- gemeenschap, zich dan qua protest ook daad voldoende hoe lastig Dat aantal dossiers kwam eerder op de vlakte het raderwerk van de ad- Van 303 personen want en- houden. ministratie te ontrafelen, kele mensen daagden met hoe makkelijk men erin meer dan één vraag op, of Exploitatievergunning verloren kan geraken en kwamen achteraf nog met Om verder reglementair te hoe vaak hulp van derden een ander probleem aan kunnen werken kreeg Ed- noodzakelijk is voor een dragen. mont-Europe bij de ex- vlotte afhandeling van een De ondervinding leert dat ploitatievergunning een dossier. de respons die het sekreta- supplementaire maatregel Die hulp, noch politieke fiaat krijgt, beter gezegd opgelegd. Binnen de zes noch andere geïnteresseer- het aantal vragen dat op maanden moet het bedrijf de komt dan gewoon uit hen wordt afgevuurd met op last van AROL een het brein en uit de erva- <je dag groeit. Goede waar beschrijving bezorgen van ring van deze met rust ge- behoeft geen krans, maar de maatregelen die het be- stelde ambtenaren die zich moet toch eerste voldoen- drijf wil nemen om aan de nog veel te jong voelen om de gekend zijn. geurhinder paal en perk te zich in een luie zetel uren- stellen. Ook de resultaten lang te koesteren. Problemen van gedane emissiemetin- Dat hun dienstbetoon aan Vragen uit de sektor te gen moeten er in vermeld een reële behoefte vol- werkstelling scoren met 67 en besproken worden. doet, moge blijken uit het gevallen hoogst vóór ver- Roger D'Hondt, in zijn feit dat in anderhalf jaar huizingsvergoedingen In restaurant 'De Groene Wilg' aan de Hogeweg te Erembodegem maakten een Belgisch-Duits verbroederingsfeest mede. Geen politiek gebeuren. Wel een op het vlak Aalst. De gelukkige winnaars van ie Intercomweistriji die tijdens ie Topdag was van de recreatiesport. Schepen voor de sport Patrick De Smedt stond adesrins in seorpaniseerd fa) bewondering voor wat een doodgewone liefhebbersvereniging kan realiseren, een 6 verbroedering aanhouden met zusterverenigingen in de Bondsrepubliek gedurende twee decennia. Soortgelijke pogingen werden op andere terreinen reeds door het stadsbestuur uitgetest doch met heel wat minder sukses. Meer konkreet betreft het hier de verhouding van de Aalsterse Piasvissers met twee Duitse hengelverenigingen tot stand gekomen, hoe kon het anders, via Aalstenaars die in Duitsland hun dienstplicht vervulden. nieuwe stadssekretaris dat er voor werkingskos- volharding brachten hem De benaming 'Piasvissers' gesloten. naar<!^r', *n sePt*Vn'5er kreeg in vervanging van ten (te) weinig overblijft, tot direkteur m de stads- verwijst niet naar een of Er werd overeengekomen gaat Aals^^naar ginder. informatie en konden naar de juist geschikte persoon worden doorverwezen. In 118 gevallen kon het ant woord er pas komen nadat de ambtenaren van het se kretariaat met hun gewe zen collega's overleg had den gepleegd. Maar aan 115 gevallen kon zonder andermans hulp dadelijk goed gevolg worden gegeven. 19 u., op 9 augustus van 15 tot 16 u. en op 23 augustus van 18 tot 19 u., telkens in het reeds vermeld lokaal. Na de vakantie wordt dan het gewoon schema herno men op de tweede woens dag van de maand van 15 tot 16 u. en op de vierde woensdag van 18 tot 19 u. Voorafgaandelijk afspre ken kan, maar hoeft niet. Nadere info bij Theo Van Gijseghem, Gustaaf Pape straat 5 te 9300 Aalst. Tel. 053/70.04.25. LH [Even nadat Aalst met Ro- de aflossing van de scltul- en ondergeschikten aan- I get Schampheleer een den en het is zonneklaar raadde. Inzet, studie en wijlen Christiaan Willems komt er na het met pen- Jozef De Wolf startte zijn sioen gaan van stadsont- karrière als sekretaris van 1 vanger Paul Wailly ook de toenmalige socialisti- een nieuwe titularis voor sche schepen Bert Van deze belangrijke funktie. Hoorick. Toen de koalitie avonddienst in de stedehj In de geheime zitting van wijzigde en de toenmalige ke openbare biblioteek en de jongste gemeentlraad BSP uit de boot viel, werd was verbonden aan het ka- werd beslist dat dit Jozef De Wolf 'verbannen' naar bmet van rnimster Mare diensten. Eerder was hij andere vijver, of plas. Wel om wederzijdse bezoeken Voor de Piasvissers stelde huisbewaarder geweest naar >café bij Piasken' in met hengelpartijen te or- dat wel een probleem. De van de stadsschouwburg en van de stadsschool aan het Vredeplein, deed de Binnenstraat op de ganiseren en zulks slaagde laatste acht keren dat Rechteroever waar Jozef wonderwel. In Duitsland aan het Hengelkampioen- Bassleer 20 jaar terug met werd gevist op de Ruhr en schap van Aalst deelna- een 60-tal vissers deze te Aalst in het stadspark, men wonnen ze. hengelmaatschappij in het De vangst van Roger Sae- Maar sinds drie jaar dat er leven riep doch het roer, sen die uit de Duitse rivier regelmatige uitwisselingen of moeten we zeggen de liefst 21,6 kg ophaalde was met^ Lüdenscheid De Wolf wordt een ras- de dienst financiën, inder- Galle. Een selfmademan jjjn spoedig overliet aan doorslaggevend voor het hebben konden ze te echt Aalsternaar die mo- daad voor velen een frus- d>e dus een lange weg af- zijn zoon. verder slagen van de rela- wegens samenvallen van menteel direkteur van de trerende dienst. Voor De 'egde naar de hoogste re- Toen een van de leden vanties tussen beide hengel- dat feest met meer mee- dienst financiën is. Door Wolf werd het echter een gionen toe. de 'Piasvissers' zijn dienst- verenigingen. Vlug kwam dingen naar de oppergaai. deze benoeming valt in het ware meevaller. Mede dan A's Bau' Wa»"y m oktober pjjcht vervulde in Lüden- zich daar nog een derde Drt reeds zoveel besproken or- door het feit dat hij zich in |>aa* neemt Jozef scheid, Ivo Van den Ber- mee mengen ganigram een direkteurs- de materie perfektioneer- funktie weg wat een ver- de via het volgen van pro- mindering zal betekenen vinciale leergangen be van de personeelskosten stuurswetenschappen. Een die met 57% van de totale initiatief dat hij trouwens uitgaven de pan uitermate in de loop van zijn karrière uitswingen. Voeg daarbij herhaaldelijk aan collega's o._. 'Schwere weer mogelijk en hopen De Wolf de taak over. Op gfie OI^ hem njet te noe_ Ruhr' die eveneens bij de de Piasvissers niet als de de centen van de stad pas- men kfikte het duidelijk verbroedering werd be- oudste maar dan toch als sen, een interessante maar moeilijke opdracht. LH dadelijk met dienstch'ef trokken en van wie afge- de grootste en de meest André Van Neck die lid vaardigden ook in De aktieve van de 13 Aalster- was van de hengelvereni- Groene Wilg de benen on= se hengelverenigingen hun ging 'Korf vol' waarbij een der de dis staken, aantal militairen was aan- In juni komt 'Duitsland' naam andermaal kunnen aandoen. In de Binnenstraat wordt de openbare verlich ting vernieuwd. Er komen 17 verlichtingspunten met hogedruk natriumlampen wat 1.230.000 fr. zal kosten. Langsheen de Burchtstraat wordt een parkeer- strook aangelegd tussen De Werf en de parking in de Pontstraat. Ook het gebrekkig verhard voetpad krijgt een beurt. Goed voor 2,5 miljoen. Herstellingen met gietasfalt zullen gebeuren in een eerste fase te Nieuwerkerken op Restert, Edix- velde, in de Huytstraat en de Verenigde Natiënlaan en te Aalst in de Kerk-, Pont-, Mout-, Borluut- en Van Langenhovestraat, in de Zavelbaan, de Corne- liskaai, de Van Wambeke en De Wolfkaai en in de Zavelbaan. En te Erembodegem in Ressebeke, Hogeweg, Bre- destraat en Groenstraat. Samen goed voor 1,462 miljoen. Raadslid Floris De Winter vraagt dat te Nieuwerkerken weggespoeld gietasfalt zou worden weggeruimd wat zal gebeuren. Twintig vuilnisbakjes worden aangekocht voor het sport- en speelplein Beukenhof, Zandberg, Osbroek, Ten Rozen, Denderdal en Gijzegem. Goed voor 170.000 fr. Aan de akademie schone kunsten wordt schil derwerk en werk aan daken en kroonlijsten uitge voerd voor 2,1 miljoen. Platte daken worden vernieuwd aan woningen op Doornveld voor 1,9 miljoen. In de Pontstraat, het Priester Daensplein en de Kerkstraat worden riolerings- en wegeniswerken uitgevoerd voor 10,5 miljoen. Ook in de Huytstraat te Nieuwerkerken voor 18 miljoen. Floris De Win ter vroeg de uitvoeringstermijn in te korten. De inhuumame van de simbolische frank van een magazijnruimte aan de Moorselbaan 448, ei gendom van Vangijstrans International maakt hel mogelijk dat de stad deze ruimte doorverhuurt aan N.V. Trans Europe Express onder de zelfde voor waarden en deze te laten inrichten voor douanetoe- zicht als hulpinrichting van het Openbaar Entrepot. Een grondrestant aan de Hollestraat te Moorsel wordt onderhands verkocht aan de aanpalende voor 4000 fr. voor 41 m2. Een stadseigendom te Hofstade gelegen op de hoek Kluizenstraat en Steenweg op Dendermonde wordt aan de Belgische Staat onderhands verkocht om rijksweg 41 te verwezenlijken voor 85.000" fr. voor 156 m2. Wat betreft de stedelijke dienst voor vreemde lingenintegratie heeft het stadsbestuur geen weet van een representatieve erkende vreemdelingenver eniging. Daarom wenst de adviesraad beroep te doen op deskundigen, migranten en politieke vluch telingen. Aalst leent 5.586.000 fr. voor de aankoop van een modulair gebouw dat moet dienen als klaslo kaal op de Damkouter te Gijzegem. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 3