Met de 'Grabbelpas' doorheen de grote vakantie 'Aktualiseren? Het woord met de vele betekenissen' Aalst laatste keer met museumstukken in Erpe-Mere is een vereniging rijker Acht vakantiespeelpleinen te Aalst IJsbroekstraat en Oud-Strijdersplein Leerplan voor stadsscholen voor karnavalisten is ge ft, rui Van 10 juli tot en met 25 augustus kunnen kinderen van 4 tot 15 jaar terecht in de vakantiespeelplein- werking met animatie door gebrevetteerde monito ren wegens het gebrek aan voldoende (hoofd)moni- toren moest het aantal vakantiepleinen beperkt worden tot acht. Te Aalst in stadsschool De Kat en rijksschool Arend, te Nieuwerkerken in de stadschalet, te Gijzegem in de rijksschool en te Erembodegem, Moorsel-Tinnenhoek, Meldert en Hofstade in de gemeenteschool. Er is dus dit jaar géén speelpleinwerking op Ten Berg en op Kerrebroek. Die kinderen kunnen terecht op een van de andere speelpleinen. Opvang van 9 tot 17 u. met eventueel bijkomende opvang van 7.30 u. tot 9 en van 17 ott 18 u Geen vakantiespeelpleinwerking op 11 juli, 21 juli en 15 augustus. De kosten bedragen 60 F per kind en per dag. Verminderd tarief tot 50 F voor kinderen die met twee of meer op dezelfde dag aanwezig zijn. Een tussenkomst in die kostprijs kan door elk afzonder lijk aangevraagd worden bij de mutualiteit. Kinderen dienen een lunchpakket mee te brengen, doch drank en versnaperingen zijn in de prijs begrepen. Ook de verzekeringskosten. Informatie bij de Stedelijke Jeugddienst, Kapelle- straat 15 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.34.23 of 053/ 77.11.11, toestel 317 of bij schepen Patrick De Smedt, Kattestraat 33 te 9300 Aalst. LH 6 - 7.7.1989 - De Voorpost Twee maanden verlost van de school en dus twee maanden om te kunnen doen wat je graag doet. Voor de 4- tot 13-jarigen was er reeds jaren de vakantiespeel pleinwerking. Nu komt er ook aandacht voor de 14- a 16-jarigen die via de grabbelpas kleur kunnen geven aan hun vakantiedagen. Uit het ruime aanbod kan ieder naar eigen goedvin den 'grabbelen' wat hem past en dit gratis na 100 fr. voor juli en/of 100 fr. voor augustus te hebben be taald. Uiteraard is de grabbelpas strikt persoon lijk. Inschrijven kan tele fonisch voor de kosteloze aktiviteiten. Wanneer er moet betaald worden moet u wel even langs komen bij de Stedelijke Jeugddienst, Kapellestraat 15 en daar alleen. Tel. 053/77.11.Jl, toestel 316. Van maan- tot donderdag tussen 8.30 en 17 u. en op vrijdag tot 12 u. Inschrijven ten laatste 7 Voor de straat te Gijzegem gelegen tussen de Kapellestraaten De Damkouterbaan wordt de naam 'IJsbroekstraat' voorgesteld. Dit in verband met de gelijknamige beek aldaar. Alhoewel de voltallige gemeenteraad eerder deze benaming goedkeurde stelde Danny Denayer voor '-straat' weg te laten en te houden bij IJsbroek. Ook in de provincie zou men voor 'IJsbroek' opteren. Het door Denayer daaromtrent ingediend amende ment wordt echter weggestemd door de meerder heid. Agalev onthoudt zich en de VU steunde uiteraard het amendement. Bij de stemming over het punt zelf volgt goedkeu ring door de meerderheid en de CVP. 'Oud-Strydersplein' Het plein op de hoek van de De Ridderstraat en de Keyzerstraat zou 'Oud-Strijdersplein' worden. Al hoewel niemand scheen te weten welke reden men daarvoor had volgde er toch geen enkele opmer king. Alleszins is de door het stadsbestuur gehan teerde schrijfswijze 'Oudstrijdersplein' fout. Het moet immers 'Oud-Strijdersplein' zijn. Een kleinig heid maar toch... LH dagen op voorhand. In schrijfgelden worden niet terugbetaald. Ruim aanbod Maandag 10 juli: Achter de schermen van de Aalsterse foor. Samen komst binnenplaats stad huis van 14 tot 17 u. Woensdag 12 juli: Ritmisch turnen en volks dansen, akademie Nieuw- beekstraat, 14 tot 17 u. Donderdag 13 juli: Eerste hulp bij ongeval len, akademie, Nieuw- beekstraat, 14 a 17 u. Vrijdag 14 juli: geleid bezoek aan de brandweer, binnenplein stadhuis, 13 k 17 u. Maandag 17 juli: video initiatie, akademie Nieuw- beekstraat, drie groepen: 10 tot 12 u., 13 tot 15 u. 15 tot 17 u. Of: toeristische rondlei ding in stadscentrum met info-pakket. Dinsdag 18 juli: Ritmisch turnen en volks dansen, akademie Nieuw- beekstraat, 14 a 17 u. Woensdag 19 juli: Zwemmen, zwembad, 14 k 17 u. Donderdag 20 juli: muzieklabo, akademie Nieuwbeekstraat, 13 k 17 u. Maandag 24 juli: Boompjes maken, akade mie Nieuwbeekstraat 13 k 17 u.50 fr. Dinsdag 25 juli: bezoek aan radio Vrij Aalst, per fiets naar Erem bodegem, binnenplein stadhuis, 14 a 17 u. Woensdag 26 juli: Puzzelnamiddag, akade mie Nieuwbeekstraat, 14 a 17 u. Donderdag 27 juli: Rolschaatsen en minigolf, parking Rollerland, 14 k 17 u., 50 fr. Vrijdag 28 juli: Zoektocht door Aalst, binnenplein stadhuis, 14 k 17 u. Maandag 31 juli: Kaarsgieten, akademie, 14 a 17 u. Dinsdag 1 augustus: Volksspelen, Denderdal Erembodegem, 14 a 17 u. Woensdag 2 augustus: Plantentuin Miese, Mu seum van kostuum en kant, binnenplaats stad huis, 8.45 u. tot 18 u., 250 fr. Donderdag 3 augustus: Play-backwedstrijd, aka demie, 14 k 17 u. Vrijdag 4 augustus: Zwemmen, zwembad, 14 k 17 u. Maandag 7 augustus: Rolschaatsen en mini-golf; parking Rollerland, 14 k 17 u., 50 fr. Dinsdag 8 augustus: binnenplein stadhuis, BRT-dag in stadspark, 9.30 u. k 17 u., verras singspakket voor elke Grabbelpasser. Woensdag 9 augustus: Naar Brugge en Damme, binnenplein stadhuis 8.45 u. a 18 u.., 250 fr. Donderdag 10 augustus Weven, akademie, 14 k 17 u. Vrijdag 11 augustus: Zaalkorfbal, sporthal Ten Rozen, 13 a 17 u. Maandag 14 augustus Gezelschapsspelen, aka demie, 14 a 17 u. Woensdag 16 augustus: Natuurwandeling in Aalst, binnenplein stadhuis 13.30 u. k 17 u. Donderdag 17 augustus: Zoektocht door Aalst, binnenplein stadhuis; 14 k 17 u. Vrijdag 18 augustus: Bezoek aan Amylum, bin nenplein stadhuis, 14 k 17 Aalst. Kandidaat prins-karnaval Michelleken nam deel aan het korfbaltornooi van K u- Pertotal. (a) Maandag 21 augustus: fietstocht naar het Donk- meer, binnenplein stad huis 9 k 17 u. Dinsdag 22 augustus Geleid bezoek aan de poli tie, binnenplein stadhuis, 14 k 17 u. Woensdag 23 augustus: Naar Minibel - Beloeil, binnenplein stadhuis; 8.45 k 18 u. 250 fr. Donderdag 24 augustus: Origami (papiervrouwen als Japanse kunstvorm), akademie 14 k 17 u. Vrijdag 25 augustus: Zaal korfbal, Denderdal, Erembodegem 13 k 17 u. Van maandag 21 tot vrij dag 25 augustus: fotogra fie, Kapellestraat 17, van 9 tot 12 en van 13 tot 17 u. LH Aalst. AKV Pertotal organiseerde zijn korfbaltornooi. lachten je om een korf te maken (a) Sinds 30 maart 11. heeft de Papeet zijn lokaal in de café Bierbuik te Mere. Het is een gloednieuwe vereniging die de zo talrij ke groep komt vervoegen en ze werd opgericht door wat de bestuursleden noe men «een tiental vrienden welke elkaar regelmatig ontmoetten in café Bier buik en er van gedachten wisselen over allerlei so ciale en kulturele aangele genheden». De bedoelin gen van de vereniging zul len bijgevolg op dit vlak te zoeken zijn en dit bleek al zeer duidelijk bij de op stelling van hun jaarpro gramma. Naar verluid be schikken zij over een «on uitputtelijke bron aan ideëen» voor wat betreft de organisatie van aktivi teiten. De samenstelling van hun programma ka dert in grote trekken tot datgene wat andere socio- culturele verenigingen tot nogtoe aan de man wilden brengen. Men kan zich af vragen of dat geen wild groei zal teweeg brengen, een tendens die nu al vast gesteld wordt want meer dere groeperingen zitten zowat in eikaars vaar water. Dit is geen reden dat deze mensen geen krediet zou den krijgen en ook zij mo gen tonen wat zij aan de inwoners kunnen en zullen brengen. Voor de nabije toekomst is dit al heel wat en hopelijk zal dit ook zo blijven. Intussen is hun eerste akti- viteit al achter de rug, nl. een Poolse kleinkunst- avond met Marek en Ja- rek. Op 21 juli a.s. reizen zij naar de Westhoek en op 18 augustus, ter gele genheid van Kermis Mere zullen zij op de parking van het ontmoetingscen trum een springkasteel plaatsen. De maand na dien, is er een macro-bio- tiek, in oktober een bierproefavond en in no vember een wedstrijd voor de beste pap. De juiste data staan nog niet vast maar die zullen later me degedeeld worden. Een andere aktiviteit is hel maandelijks uithangen vi een echte «Meerse uit drukking» in het lokaal. Hieraan is een wedstrijd verbonden door te rad< wat de juiste betekenis er van is. Wie meer wil weten over deze nieuwe vereni ging kan zich wenden tot de voorzitter Sigrid Keteb en tot zijn bestuursleden: L. De Geyter, R. De Jae-j ger, J. Paerewijck, E Ghijsens, E. De Sutter.J W. Van Cauwenbergh, M, De Clippeleer, D. Valcke, J. Callebaut cn J. Dej Smet. JV By de behandeling in de jongste gemeenteraad van enerzijds de aktualisering van de leerplannen van de gemeentelijke basisscholen en anderzyds van de ophef fing van de uitleenpost H. Hart van de stedelijke openbare biblioteek had CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel enkele voorafgaandelyke opmerkingen. Hij vond het ongehoord dat ter voorbereiding van de behandeling van derge lijke belangrijke punten geen kommissievergade ring ter informatie was georganiseerd. Bovendien is in de dossiers zelf geen echte motivering te vinden en worden raadsleden bij op zoek trekken naar in formatie in vele burelen afgeremd in hun speur werk. Komt daar bovenop dat het college zich uiterst strak en stug opstelt bij de behandeling van agenda punten wat andermaal de werking van de leden van de minderheid hypothe keert. Voor burgemeester De Maght heeft het bestuur alleszins de intentie veel kommissievergaderingen te organiseren doch twee op een avond kan moeilijk want er zijn steeds raadsle den die tot beide kommis sies behoren. Wanneer ze suggereert dat kommissie vergaderingen wel eens zouden kunnen gevraagd worden omwille van de zit- penningen (2250 fr per zit ting) treft een delikaat punt dat een aantal raads leden zich niet laten ge zeggen. Willy Van Mossevelde bvb. maakt abstraktie van zitpenningen maar is van oordeel dat twee op een avond, bv. te 18.30 en te 20.30 u. best kan, zo de noodzakelijkheid ervan zich voordoet. 'Dat zal ge regeld worden met de fraktieleiders' belooft de burgemeester. Voor schepen Van Nieu- wenborgh was tijdnood al lerminst de reden waarom er geen kommissieverga dering was gepland. Wel omdat het punt dat niet vroeg vermits het hier ge-- Aalst. Kandidaat prins-karnaval Kris met een van zijn trouwe supporters (a) woon gaat om een aktuali sering in verband met de opheffing van de vierde graad zaliger gedachtenis. Danny Denayer (VU) vindt aktualisering een woord dat diverse ladin gen kan dekken. Over welke lading het hier Dre- cies gaat, tastte hij in het duister. Ambtenaren kre gen eerder zwijgplicht dan spreekplicht want 'ik kreeg geen enkele infor matie daaromtrent' zegt hij. 'U neemt een loopje met de déontologie' zegt de burgemeester tot Danny die repliceert dat de bur gemeester een loopje neemt met de demokratie. Raden naar... Maurice De Kerpel zegt dat de minderheid gewoon het raden heeft naar de bedoelingen van de meer derheid. Wat betreft het leerplan verwondert hij er zich over dat niet nage vraagd welk leerplan in andere gemeentescholen wordt gevolgd en welk verschil er bestaat tussen dat van het rijksonderwijs en dat van het vrij katoliek onderwijs. En waarom moet het on derwijs in katolieke, pro testantse en islamitische godsdienst en zedenleer afgezwakt worden van 3 naar 2 uur per week? Denayer zag wat betreft het leerplan ook graag dat aan lichamelijke opvoe ding meer tijd zou worden gespendeerd. 'In een pe riode waarin leerlingen met de wagen tot aan de schoolpoort gebracht en terug opgehaald worden is er alleszins nood aan meer lichamelijke opvoeding'. Storm in glas water Voor schepen Van Nieu- wenborgh is al die herrie niet meer dan een storm in een glas water. Men moet qua leerplan kiezen tussen dat van het rijks- of dat van het katoliek onder wijs. Ofwel moet men er zelf een opstellen maar dat vraagt tijd. Ook om het goedgekeurd te krijgen. Maar het gaat hier niet om deze keuze want die werd reeds gemaakt in 1957. Momenteel betreft het al leen de aktualisering. Het regulariseren en aanpas sen van het leerplan omdat de vierde graad er niet meer is. Wel gaat het hier om een inhoudelijk de zelfde doch qua formulering gewijzig de tekst. Gracienne stelt bovendien de vraag wat er nu eigen lijk fout is aan een keuze die reeds 30 jaar terug werd gemaakt en steeds aangehouden. Voor Denayer zijn leer plannen minimale op drachten waaraan de in richtende macht naar be lieven kan bijvoegen. Hij vraagt alleszins het punt te verdagen wegens de weinig geboden klaar heid maar die wordt weg gestemd en het punt finaal goedgekeurd. LH Aalst. AKV Pertotal organiseerde haar traditioneel korfbaltornooi waaraan weer wat ploegen deelnemen. AKV de Okkozejepotten was ook van de partij (a) Omdat het kontrakt van bruiklening van een eerste reeks museologische voorwerpen van het Aalsterse mu seum aan dat van Ninove ten einde loopt werd verlen ging van dat kontrakt gevraagd. Daarop ging Aalst echter niet in. Het stelt wel een nieuw kontrakt voor van 12 opeenvolgende maanden met een tweede reeks museo logische voorwerpen. en de teksten uiteraard opgemaakt Ninove. Raadslid Danny Denayer (VU) gaat wel akkoord met de bruiklening maar formuleert een aantal kon- krete vragen over de mo daliteiten van de uitlening, over de kosten van selek- teren, inpakken, en trans porteren. Hij stelt daaren boven enkele tekstwijzi gingen aan het kontrakt voor die door het stadsbe stuur aanvaard worden maar vraagt dat telkens zou vermeld worden dat' het gaat om voorwerpen in bruikleen van Aalst om la tere betwistingen te voor komen. Hij vroeg ook nauwkeurige garanties over wie, waar en wanneer de afhaling zal afgehan deld worden en onder wiens verantwoordelijk heid zulks moet gebeuren. Schepen Bogaert stelt hem gerust. De afhaling ge beurt te Aalst zelf en Ni nove zorgt voor de verdere afhandeling. Schepen Van Nieuwen- borgh zegt dat het kon trakt niet nieuw is. 't 'Wordt nu gewoon een an dere kollektie die uitge leend wordt. Voor de transaktie zijn beide stads besturen verantwoordelijk 'Allemaal prettig', Denayer, 'maar op die nier ondergraaft ge de gen mogelijkheden en éénmaligheid van tentoonstellingen om niet overdrijven maant Denayer aan zal Aalst alleszins doen want deze uitlening vrn loopt na dit ten einde. Raadslid Roger (SP) opperde nog zijn zorgdheid dat er toch zou geschonden worden zelfs verloren gaan het stadsbestuur zal naam aanduiden wie deze transaktie woordelijk wordt gesteld.

De Voorpost | 1989 | | pagina 6