Twintigste Pikkeling van de Faluintjesstreek Vettenen, Bac to the Sixties en open natuur visffceider - Durme - ei Twintigste Pikkeling in de Faluintjes BRT 2-happening in karnavalesk Aalst «streek Achtste Molenfeesten te Oordegem Op en rondom Hoeve Van den Bossche te Meldert VRIJDAG 28 JUU 1(88 42* JAMBANfi NR. 28 - 42 F De Oordegemse Molenfeesten die zich onder leiding van promotor Robert De Mulder en zijn dynamische ploeg reeds een flinke reputatie wisten te verwerven zyn reeds aan de achtste editie toe. Er wordt daarby een programma klaargestoomd waarin ieder zyn gading vindt. Als de zon van de party is en traditioneel geeft die er nooit verstek wordt deze co-produktie van Koninklyke Harmonie Sint-Cecilia en Molenvrienden andermaal een topper die de hele regio zal beroeren. Niet in het minst door de uiterst attraktieve plaats van het gebeuren: het historisch of te Landegem in de schaduw van de gekende Fauconniertoren aan de Steenweg op Gent even voorby de Rudy De Moor. Oordegemse dorpskom richting Arteveldestad. Voor oude ambachten is Jozef De Brauwer de aan- Op vrijdag 11 augustus fr. In voorverkoop 100 fr. te 19.30 u. volgt nog de gewezen man en voor wordt geopend met nog Zondag 13 augustus wordt trekking van het superlot kaartenverkoop zorgden delijke voor casting Frans Van de Keer, voor sponso ring Roland Uyttendaele, voor technische assistentie Albert De Geyter en Tom Bogaert en voor elektrici teit Gino Van Dorpe en Dit weekend kan U twee dagen genieten van een landelijk gebeuren bij uitstek op en rond Hoeve Van den Bossche te Meldert aan de Hoogstraat, even voorby het Faluintjeshof richting Baardegem aan een zyarm van de Hoogstraat. Dit in een uiterst landelijke omgeving aan de voet van de Pieternelleberg, by een pittoreske holle weg en met op de nabije achtergrond het 80 ha groot Kravaalbos. Een uitgelezen plek voor een landelijk gebeuren zoals de Pikkeling nu toch weer voor de reeds twintigste keer belooft te worden. Een spontaan feest om de vreugde van de oogst waaraan U zelfs volwaardig kan deelnemen zonder enige toegang te betalen. Een feest bovendien waar iedereen zyn gading vindt. Zowel de buitenmens die zich gelukkig gekonfronteerd wordt met wat hij hy of zijn ouders vroeger beleefden maar ook de stadsmens waarvoor een brede horizon opengaat by het betreden van een heuse boerdery. Voor de kinderen bovendien een gedroomd feest in de vrije natuur. En voor de wandelaar een enige gelegenheid om al dan niet geleid een wandeling te maken doorheen de holle weg naar de Kapellen- en de Meysberg en vooral naar de Kravaalbos, nog een relikt van het vroeger Kolenbranderswoud. steeds Vlaanderens num- U een namiddag in open- mer één Will Tura die er lucht geserveerd met een naast zijn oude meezingers toegangsticket van 20 fr. zijn nieuwste hits presen- Eerder een symbolische teert in een presentatie van Van de Vens light and music show. Begin te 21 u. Toegang kost 300 fr. In voorverkoop: 250 fr. Op zaterdag 12 augustus keert Oordegem terug naar de sixties. Een evene ment dat inspeelt op de huidige back-rage die o.m. in Aalst met de produkties bijdrage om de organisato ren toe te laten het aantal deelnemers te kennen. Dat zelfde toegangsticket laat u daarenboven deel nemen aan een tombola met als eerste prijs een G- kasbon van 20.000 fr. Kin deren tot 12 jaar hebben echter gratis toegang feestte de feestweide en feesttent. van 20.000 fr. Gooi dan José Piro en Jan Govaert ook uw toegangsticket niet terwijl Hilde Vercauteren onbezonnen weg. de publiciteitssektor onder haar hoede neemt. Verde- De organisatoren re medewerkers op diverse De organisatoren van de gebieden zijn André De Molenfeesten zijn promo- Deuwaerder, Jan De tor Robert De Mulder, Brauwer, Georgette Van penningmeester Willy Van den Steen en uiteraard Kerckhove, verantwoor- Robert De Mulder. LH van OMP 'Beebopalula' Vanaf 14 u. zijn er demon- en 'Lal Alleijong' haar straties oude ambachten deugdelijkheid en impakt met een aantal nog te Oor- op de massa reeds vol doende heeft bewezen. Een spetterende feest avond voor jongere en minder jonge met een uiteraard ietwat nostalgi sche inslag. Van de Vens degem nooit eerder gezie ne specialiteiten. Heuse blikvangers alleszins. Verder krijgt U via een heli-doop een imponerend panaramisch zicht over de hele omgeving en speciaal light show voert U terug voor de kinderen zijn er de Een entiteit Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel zijn vier Faluintjesdorpen die als het ware op natuurlijke wijze op elkaar zijn aange wezen. Geografisch vor men zij de natuurlijke overgang van het Land van Aalst naar het meer heuvelend Brabants Pajot- tenland. Ook historisch werden veel banden gesmeed. Met de Heilige Gudula die ons later door de hoofd stad zou afgesnoept wor den doch steeds de Schuts- vrouwe van de Faluintjes blijft en het Kasteel van Ham grijpt Herdersem, het dorp der meiviskop- pen, terug in het verre ver leden naar de periode van de Karolingers. De har- dingwijk verwijst dan ook naar dit tijdvak uit onze geschiedenis. Meldert is de naaste buur van de negen eeuwen oude Benediktijnerabdij Affli- gem en uit de Meldertse zandsteengroeven werd de zandkalksteen gepoeld waarmee kerken uit de Fa luintjes werden opge trokken. Maar ook grote gebouwen buiten de eigen regio tot in Mechelen en Antwerpen toe. Van de wijk Huize- kens waar heel wat steen kappers toen toefden en de wijk Doment die refe reert naar Thidoumont in de streek van Virton van waar Waalse steenkappers te Meldert belandden, werd de zandsteen langs de Parijsstraat (welstand bracht enige trots mee) en de Herdersemse Pontweg naar de Dender gebracht van waar die kostbare steen verscheept werd naar soms verre bestem- naar de periode van de Rock Roll met Elvis, Beach Boys, Cats, Mon- kees en vele anderen. Apotheose van de avond wordt alleszins de Rock Roll-wedstrijd waaraan het winnend paar een mi- nitrip naar de Lichtstad zal overhouden. Inschrijven wervelwind, een topper van formaat, de zeephel- ling, een klum- en klauter- spel en andere meer. Voor animatie wordt ver der gezorgd door de Aal- sterse Expressiegroep Vredon te 15 en te 16 u. en door de Koninklijke Har monie Sint-Cecilia Oorde- mingen. Moorsel met zijn Water burcht uit de zestiende eeuw, een 'sejour de plai- sance' van de Affligemse Abt Karei de Croy, refe reert verder naar Baron de Meer en Baardegem eerde nog onlangs zijn meest be ruchte zoon in de persoon van Jan Frans Vonck voor wie het een borstbeeld op het dorpsplein oprichtte. Politieke eenheid? Naast de vele natuurlijke banden lag het in de aan vankelijke bedoeling van de pioniers van de Vereni voor deelname kan vanaf gem te 15.30 u. en te 16.30 nu tot uiterlijk 5 augustus u. via 091/69.02.43. Waag uw Rond 17 u. volgt dan de kans en bel! Slechts de paradropping met de ge- eerste tien ingeschreven waagde duo-sprong en paren kunnen hun kans op vanaf 18 u. kan u genieten de dansvloer wagen. De van varken(s) aan 't spit. avond gaat van start te 20 Te 19 u. wordt de warme- u. en deelnemen kost 120 luchtballon opgelaten en Lede. De Oordegemse Fauconniermolen ging Voor Vreemdelingen verkeer De Faluintjes streek deze entiteit nog beter samen te smeden en ze te laten evolueren naar ook een politieke entiteit met eigen indentiteit. Toen het fusiespook drei gend kwam opzetten en de vier Faluintjesdorpen voor de normen van Minister Michel ondermaats waren, groeide de idee deze vier dorpen te laten fusioneren tot één gemeente met Moorsel als pilootgemeen te. Samen beantwoordden ze inderdaad aan de ge stelde eisen qua opper vlakte als qua bevolking. De politici beslisten er echter na heel wat tribula- ties waarbij zelfs openbare protesten zij het dan met bloemen in de hand anders over en de Faluintjesdor pen werden willens nillens geïntegreerd als zwakke broertjes in de stad Aalst. De VW zag haar ini tiële inspanningen dan Dit weekend kan U vanaf vandaag vrijdag 28 juli op de Hoeve Van den Bossche, Hoogstraat 59 te Meldert terecht voor de driedaagse viering van de Pikkeling, het feest om de vreugde van de oogst met een uitgebreid en gevarieerd programma naar ieders gading. En bovendien met gratis inkom. Vrydag 28 juli 17.00 u.: Geleide wandeling vanaf de hoeve aan de Petronellaberg over de Meysberg tot het Kravaalbos 19.00 u.: Opening van het bloementapijt aan de Sint-Gudulakapel te Moorsel- Dorp. 20.00 u.: Opening van de tentoonstelling van schilderijen op het hof. 20.30 u.: Proeven en keuren van het Faluintjesbier 'Goeleken'. 20.45 u.: Café-chantant op het hof, met ovenkoeken, vocht en animatie. Zaterdag 29 juli 16.00 u.: Op en rond de hoeve: dorsen, paardesmid en gastronomie met ovenkoeken, vla, pannekoeken, pensen, platte kaas, botermelk, Faluintjesbier 'Goeleken' en ander vocht. Mastklimmen en stoeien in het stro op de speelweide. 17.00 u.: Ritueel afwerken van een tienling. 17.30 u.: Volkskunstgroep 'Reynout' uit Dendermonde. 18.00 u.: Muzikale volkskunstenaars in de Faluintjes: accordeonisten, violisten, zangers en lierdraaister. 20.00 u.: Vlegeldans met de Faluintjeskapel. 20.30 u.: Volkskunstgroep 'Reynout'. 21.00 u.: Optreden van 'De Boerejongens'. 21.30 u.: Ten dans met de Faluintjeskapel. 22.30 u.: Feestvuur op de weide. Zondag 30 juli 11.00 u.: Eucharistieviering op de hoeve opgeluisterd door het zangkoor 'Jotam'. Thema: 'Een zaaier ging uit'. 14.00 u.: Schieting op de liggende wip. 15.00 u.: Veldaktiviteiten: pikken met de hand en met de machines, pikbinder met paardentraktie en zelfrijdende tuigen. 15.00 u.: Boliviaanse groep 'Kollasuyu Nan'. 15.30 u.: Stemmige volksmuzikanten: accordeonisten en violisten - Par Hasard. 16.00 u.: Volkskunstgroep 'Reynout'. 16.30 u.: De Jachthoornblazers. 16.45 u.: Boliviaanse groep 'Kollasuyu Nan'. 17.15 u.: Ritueel afwerken van een tienling. 17.45 u.: De Jachthoombiazers. 18.00 u.: Volkskunstgroep 'Reynout'. 18.30 u.: De Volksmuzikanten en lierdraaister. 19.00 u.: Vlegeldorsen. 19.30 u.: De Jachthoornblazers. 19.45 u.: De Boere jongens 20.00 u.: Vlegeldans met de Faluintjeskapel. 20.30 u.: Boliviaanse groep 'Kollasuyu Nan'. 21.00 u.: De Volksmuzikanten. 21.30 u.: De Boerejongens. 22.00 u.: De Boerejongens 22.00 u.: Ten dans met de Faluintjeskapel. 23.00 u.: Feestvuur op de weide. Aalst. Met pik en haak pikken als in de tijd van toen De boerkens smelten van vreugd en plezier, als d'oogst wordt binnengereden Op dinsdag 8 augustus is BRT 2-radio Gent te gast te Aalst om er in het stadspark een live-uitzending te verzorgen van 10 tot 14 u. Het stadsbestuur van Aalst is daarby co producent. Na Sint-Niklaas, Wachtebeke en Geraardsbergen en voor Blankenberge op zaterdag 26 augustus presenteert BRT 2 een bonte pleiade optredens van vedetten, ludieke animatie in Aalsterse karnavalsfeer en interviews over de regio tydens een vier uur durend radio-spektakel. De toegang is volledig gratis. Wel best goed op tyd zyn want er wordt veel volk venvacht. In Geraardsbergen waren er dat voor een soortgeiyk spektakel ruim 6000. By onverhoopt slecht weer gaat alles onder leiding van Hendrik Coleman door in een reuzetent in het stadspark. «Broccoli» Het ontkoppeld BRT-mid- dagmagazine van Omroep Oost-Vlaanderen voorstel len is meer dan het intrap pen van een open deur. Sinds de start in oktober 1983 wist de ontkoppeling snel een groot luisterpu bliek aan zich te binden. Korte, gevarieerde infor matie over de regio en die gepresenteerd op prime-ti me doet het dus allezins. Met twee optredens van Raymond van het Groene- woud in Broccoli van 10 tot 12 u zit u reeds goed. En met Phil Graveuard, een poulain van Raymond en de man van het oerko- mische «Chinese Restau rant» gaat de pret verder. Maar bovenop krijgt u de tenor van de Gentse Ope ra Koen Brucke, stadsge note Liliane Saint-Pierre en de furore makende Margriet Hermans voorge schoteld. En op de door het stadsbe stuur in de namiddag te organiseren Grand Prix van Aalst, Formule 1 voor kinderwagens, speelt Broccoli graag in. In de loop van het pro gramma wordt een de monstratiewedstrijd geor ganiseerd waarbij een aan tal Aalsterse verenigingen het tegen elkaar opnemen. Deze wedstrijd staat onder de bezielende leiding van Aalsterse figuren die hun nationale strepen op het humoristisch vlak reeds lang in de wacht hebben gesleept. Te 12 u volgt dan de vaste rubriek Oost-Vlaanderen Regionaal met aktualiteit uit de regio. Tijdens deze periode worden een aantal items uit de stad Aalst ge presenteerd en verder uit gediept met tussendoor optredens van Clouseau, de Dorus Street Band en Tim Tiercksen. Van 13 tot 13.10 u is er dan een kort intermezzo door Ruth Mc Kenny. Muziekboetiek Tot 14 u presenteert Eddy Wally in Muziekboetiek li ve optredens van Bart Kaël, Liz Larssen, Paul Severs, Jo Vally, Jo Dens, Salim Seghers en Eddy. Animatie Na de uitzending die ein digt te 14 u kan u nog genieten van de reeds aan gang zijnde barbecue of van een pick-nick voor res- pektievelijk 300 of 150 fr. In het stadspark gaat de animatie dan verder met te 14 u de Grand Prix voor kinderwagens, de parade van karnavaleske kinder- koetsen door Aalsterse kamavalverenigingen en een natuurwandeling voor senioren. De vakantie- speelpleinwerking zorgt voor een aantal teams voor de wedstrijd in de kinderkoetsen. Het hele gebeuren is ge centraliseerd rond een po dium en een tent op het centraal gelegen plein in het stadspark bij het melk- huisje waar uiteraard ook andere dranken dan melk te bekomen zijn. «Ast mor radj» Aan de tentoonstelling - miniparade voor kinder koetsen kan worden mee gedaan door ieder in ons land gevestigde persoon. De begeleiders zijn liefst ludiek uitgedost. De kin derkoets is best karnava lesk aangekleed. De kin derkoest moet door man kracht worden aangedre ven. Niet door een motor. Geluidsinstallaties op de kinderkoetsen zijn niet toegelaten. De prijzen zul len bekendgemaakt wor den rond 11.30 u. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 1