Ook jij bent van harte uitgenodigd op het feest van TV-Ekspres Mfe,DF6USMFTI eoowserrIX. Mis de bus niet: kies een bouwberoep REGIO AALST: MAANDELIJKS 100 VACATURES Bouwsektor steengoed Voor TV-Ekspres betekent feestvieren alle lezers laten deelnemen aan een party vol verrassingen Neem nu die 20e verjaardag van TV-Ekspres. De feesttafel is elke week even rijkelijk gedekt gratis reizen, videorecorders, cash geldprijzen, vrijkaarten... honderd-en-één prijzen swingen de pan uit Voor wie zelf iets te vieren heeft, komt daar nog een aardig extraatje bij. Honderden jubilerende verenigingen worden door TV-Ekspres met een feesttaart verrast. Het lijstje groeit maar aan Ook jij bent uitgenodigd om te delen in de vreugde. Zet gauw je feestneus op en haal meteen die nieuwe TV-Ekspres je kunt er alles lezen over deze reuze-party Opendeurdag speelplein Grembergen 10 - 4.8.1989 - De Voorpost LOCHRISTI r Spaarkas Liberty in Antwerpen 2 juni de grote dag. Hun jubileum I door in café 'Parochie van Miserie' de Rijke Beuckelaarstraat. Linda informatie over scholingsmogelijkheden inde regio aalst FONDS VOOR VAKOPLEIDING IN DE BOUWNIJVERHEID Koningsstraat 45 1000 Brussel Tel. 02/219 43 77 BOUWWERELD- VAKOPLEIDING REGIO AALST Residentie «Keizersvest» - Esplanade 11 9300 Aalst - Tel. 053/21.18.76 Dendermonde. Vanop het rijksadministratief centrum heeft men een prachtig zicht over Dendermonde. (foto Piet Hermans) Lebbeke. Het echtpaar Uyttersprot-De Nil vierde langs de IJzerwegstraat zijn diamanten huwelijksjubileum (foto Guy) Op zondag 27 augustus zet het speelplein van Grem bergen zijn deuren wage- wijd open. De voorbije zo mermaanden hebben een 150-tal kinderen onder de begeleiding van een en thousiaste monitorenploeg hun hart kunnen ophalen. Om de vernieuwde inte resse in de VP-werking een extra stimulans te ge ven wil de begeleidings- ploeg iedereen een blik achter de schermen gun nen en bewijzen dat kin- der-spel inderdaad geen kinderspel is. De kinderen zullen die dag hun beste beentje voorzetten om sa men met de leidingsploeg een grootse show op de planken te brengen. De optredens worden afgewis seld met animatie door de leiding. Doorlopend wor den werkjes van kinderen tentoongesteld. De cafeta ria opent om 14 u. De dag wordt afgesloten met een volksdansavond vanaf u. Dit alles gaat door aan de terreinen van het paro chiaal speelplein aan de Kouterlaan te Grem bergen. Maandelijks zijn er in de regio Aalst in de bouwsektor zowat 100 vakatures. Aldus meldt de FVB wat staat voor Fonds voor Vakopleiding in de Bouwnijverheid. De oplevende konjunktuur schept inderdaad nieuwe mogelijkheden. Ze stelt echter tevens nieuwe eisen op het vlak van het technisch en beroepssekundair onderwijs richting bouw. De bouwnijverheid heeft dan ook nood aan jong vakmanschap van deze tijd. Ouders en leerlingen hebben daar wellicht een interessante boodschap aan. Ze hebben daarbij nood aan konkrete infor matie o.m. over basisop leiding en specialisatieja ren, over scholen, stages en andere formules die de opvang en de integratie van jongeren in de indus trie effektief mogelijk maken. Bouw: een waaier van beroepen Je bent jong en je wil wat. De toekomst, de wereld ligt voor u open. Maar je moet eraan bouwen. Je wil werk vinden. Liefst een interessante, goed betaal de job die je graag doet en waarbij de mensen naar je opkijken. Leer dan een bouwberoep want in de bouw is er werk. Werk voor 200.000 mensen en voor de echte, geschoolde vakman ook werkzeker heid. Bouwberoepen lei den naar beroepen van in genieur, architekt, stuur man voor de baggervaart, bouwplaatsmachinist, ge schoold vakman zowel voor ruwbouw als voor voltooiingsberoepen Ruwbouw en voltooiing Wordt metselaar, bekis- ter, ijzervlechter, beton werker, kraanbestuurder, wegenarbeider, bruggen bouwer. Voltooiing staat voor alle beroepen die gericht zijn op afwerken, inrichten, uitrusten. Dat zijn o.m. de timmerman, de schrijn werker, de vloerder, de wand- en tegelbezetter, de stukadoor, de schilder, de isolatievakman, de instal lateur van centrale verwar ming en sanitaire installa ties en de glazenmaker. Bouw steengoed! De bouw is niet enkel een steengoede richting hij biedt bovendien een waai er van moderne en toe komstgerichte technieken met afwisseling, handvaar digheid en techniciteit in één nijverheidstak. Tradities en mogelijkheden De bouw is een wereld van tradities en mogelijkheden met als komponenten kreativiteit (ieder bouw werk is uniek), zelfstan digheid (initiatief nemen in ploegverband), mobili teit (wisselende werkplaat sen, binnen- en buiten werk) en met heel wat pro motiekansen (ploegbaas, bouwplaatsleider). Het onderwijs sociale pro motie en de kursussen bij de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Beroepsopleiding kunnen u daarbij helpen. Maar de basisopleiding is primor diaal en die krijg je in het technisch en in het beroe psonderwijs. Een afgeron de beroepsopleiding om vat dan ook technische vakken, beroepspraktijk en bouwplaatsstage. Het Fonds voor Vakoplei ding in de bouwnijverheid geeft u daartoe graag in formatie. Vraag gewoon de folder 'Een waaier van beroepen' bij voornoemd Fonds, Koningstraat 45 te 1000 Brussel, tel. 02- 219.43.77. LH Als dank voor de feesttaart ontvingen we een schitterend (met de computer uitgewerkt) grafiekje van danksclub Erato, die op 27 mei zijn 15-jarig bestaan vierde in de parochiale feestzaal te Temse. Alle leden tekenden mee Op zaterdag 6 mei kwam onze feesttaart terecht bij voetbalklub V.K. Vancraeynest, die in café Passage te Oostende het vijfhenjang jubileum van hun ploeg vierden. Een sympatiek woordje stuurde ons de secretaris van deze dynamische ploeg. Reeds 15 jaar na elkaar organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Waasmunster, een danscursus. De inrichters (de heer en mevr. De Beule-Saeys) namen het initiatief voor de taart van TV-Ekspres Een bijzonder sympatieke reaktie ontving TV-Ekspres van de vogelkundige vereniging 'Zang en Kleur' te Zwevegem. Hier ziet u de feesttaart omringd door glunderende kindergezichtjes een foto die boekdelen spreekt... Ook Canne Degraeve (Nieuwstraat 22, 8780 Oostrozebeke) sprak lovend over het grandioos sukses van de feesttaart van TV-Ekspres tijdens het jubileum dat gevierd werd in de schoot van vereniging Recreatiesport Oostrozebeke. In december vierde Zwarte Pietenklub Madison (Pastoor Coplaan, 2720 Burcht) zijn eenjarig bestaan. De dames van het bestuur waren maar wat blij met onze taart. 'Onze jongens waren h in de wolken met de mooie en lekkere taart!' schnjft ons Richelle Rene (Uilekot 21, 3212 Lubbeek) na afloop van het jaarlijks toernooi van Voetbalklub SMS Lubbeek Vooi was ging aan i Bessems zond ons veelzeggende momentopname. J. Vlaeminck (Dampooristraat 44, 8310 Brugge) bedankte TV-Ekspres voor de feesttaart die de vriendenkring van de weduwen/weduwnaars Brugge-kust ontving bij de viering van hun 5-jarig jubileum. Een fijne reaktie! Wandelklub Vakantiegenoegens te Lochrish vierde onlangs zijn 20e verjaardag met een feest, dat tot in de vroege uurtjes uitliep. Namens zijn klub stuurde ons voorzitter Lucien Van Bruysel een bijzonder sympatiek dankwoordje. 21 mei was een heuglijke dag voor de Marka-vereruging te Mariakerke het 25-jarig jubileum van deze heemkundige kring kon worden gevierd Renaat Geeraert, een trouwe lezer van TV-Ekspres, stuurde ons deze foto.

De Voorpost | 1989 | | pagina 10