Britten enthousiast over Aalsterse Gilles Eerste spadesteek voor de nieuwe kerk op Sint-Paulus Soulsister en twee Leedse popgroepen op de affiche Krijgt De Werf nu gauw raad van bestuur? Anderhalf jaar belangloze dienstverlening te Aalst Sint-Paulusfeesten van 12 tot 15 oogst Negende handelsbeurs in Lede De Voorpost - 4.8.1989 - 11 terugreis met reeds te 5 u. maaltijd werd geserveerd. Relatiegeschenken uitgewisseld in de Empire Theatre. Middenin Rony De Bruyn, algemeen leider van de Aalsterse Gilles De Gilles in de straten van Sunderland De schepen van Sunderland bij de overhandiging van een herinneringsplaket Van 21 tot en met 23 juli waren de Aalsterse Gilles present in Noord-Oost-Engeland, meer bepaald op het 'River Wear '89 festival' in Sunderland. Een festival met een zeer gevarieerd programma dat trouwens doorloopt tot 25 augustus. Zang, muziek, dans, sport, folklore, tentoonstellingen allerhande, animatie voor dames, animatie voor kinderen, allerlei kompetities, het kwam er allemaal aan te pas. Plus dan nog heel wat meer. De Aalsterse Gilles traden er op in het kader van een programma gewijd aan karnaval met een optocht en een optreden in het attraktiepark. Vooraf werd ze rondgeleid in de stad en ontvangen door het stadsbestuur in het prachtig Empire Theatre waar relatiegeschenken werden uitgewisseld. De Gilles waren er present met een 76- koppige groep. In de dertiende-eeuwse Lomley Castle werden ze ontvangen door de gastvrouw waar ze aanzaten aan een warm en koud buffet gevolgd door een wandeling in de prachtige tuinen van het kasteel. Een rondvaart op de River Wear langs waar men nog de sporen ziet van grotendeels verdwenen industrie (vooral scheepsbouw) stond eveneens op het programma. En 's avonds waren ze uitgenodigd in de voorstad 'Washington', waar ooit de voorvaderen van Georges Washington leefden. Ze gebruikten er het avondmaal in The Washington Meat House. Bij hun optocht door de stad kregen de Gilles aanhoudend applaus. Het was voor de Britten inderdaad een openbaring waarna aan de Gilles door de organisatoren een herinneringsplaket werd aangeboden. Later op de dag volgden dan nog de bezemdans en dito worp. Tot slot werden de Gilles andermaal verwend vóór de met reeds te 5 u. in de morgen voor hen speciaal opengehouden disco-dancing waar hen een lekkere Voor de bouw van de nieuwe kerk van de eveneens nieuwe parochie Sint-Paulus en O.L.V. ten Rozen is geld nodig. Een gedeelte ervan hoopt men te vinden in de komende Sint-Paulusfeesten van zaterdag 12 tot en met O.L.V. Tenhemelopneming dinsdag 15 augustus e.k. Effektieve uitbreiding van de woongelegenheid op de Rechteroever, o.m. door het optrekken van circa 280 eengezinswoningen op Horebekeveld en de vjjf apparte mentsgebouwen van Dewaco leidden naar het tot stand komen van een hulpparochie van O.L.V. Van Bijstand te Mijlbeek. Dat reeds in 1981. Na de erkenning als zelf standige parochie die zou luisteren naar de dubbele benaming Sint-Paulus en O.L.V ten Rozen kon in 1986 definitief met de uit bouw worden van start ge gaan. Plannen maken, ver gunningen aanvragen, be toelagingskwesties en der gelijke meer. De goedkeu ring van het ingediend bouwdossier voor de nieu we kerk kwam er vanwege het ministerie van Justitie dat bevoegd is voor de kwesties die de eredienst aangaan in januari 11. Het dossier werd dan verder voorgelegd aan de ge meenschapsminister voor binnenlandse aangelegen heden. Op Sint-Paulus leeft dan ook de hoop volgend jaar in aanbesteding te kunnen in en daarna ten spoe digste met de bouwwerken te kunnen beginnen. Eerste spadesteek Op dinsdag 15 oogst, een Mariafeest, wordt dan ook de eerste spadesteek, zij het dan ook voorlopig nog slechts een simbolische, gegaven na de H. Mis van 11 u. Eerst stond op het gebied dat nu de nieuwe parochie vormt de abdij van O.L.V. ten Rozen. Toponiemen als 'Rozendreef en 'De Rozen' verwijzen er trou wens nog heen. De abdij, destijds be woond door Cisterciënzer - religieuzen, dateert reeds uit de dertiende eeuw. De toenmalüge kerk, toege wijd aan O.L.V. was mooi versierd en bezat o.m. de relieken van de H. Mar- coen waarvoor daar ter be devaart werd gegaan. Door de Geuzen werden de religieusen echter ver plicht hun klooster te ver laten en toen ze terugkeer den stonden ze voor een verwoesting. Geleidelijk werden de gebouwen her opgericht doch in 1797 werden ze er andermaal uitverdreven. De gebou wen werden gewoon ver kocht en door de Parijse nieuwe eigenaar afgebro ken. Met het afbraakmate riaal liet hij een eindje verder een herenhuis op trekken. Momenteel is dan nu Levensvreugde, In stituut voor mentaal-ge- handikabten. Een klein houten beeldje kon door een van de zus ters bij hun uitdrijving worden gered. Dat beeldje bevindt zich nu in de paro chiekerk van Herdersem. Het kwam er terecht sa men met een remonstrans en de houder van een re- hek van O.L.V. ten Rozen. Het is in de onmiddellijke nabijheid van de vroegere abdij dat de achtste paro chie van de stad Aalst, Sint-Paulus, werd opge richt. Dat de parochie naast Sint-Paulus ook aan O.L.V. is toegewijd heeft dus historische wortels doch ook meer praktische. In het bisdom was inder daad van een legaat nog een belangrijke som be schikbaar voor oprichting \an een parochie toege wijd aan Onze-Lieve- Vrouw. Achtste parochie Ons bisdom is onderver deeld in zeven pastorale zones met aan het hoofd een zone-deken. Elke zo ne is dan nog opgesplitst in dekanaten en die op hun beurt in parochies. De dekenij Aalst telt vol gende parochies: Sint- Martinus, Sint-Jozef, On ze Lieve Vrouw van Bij stand, H. Hart, Sint-Jan Evangelist, Sint-Antonius van Padua en Sint-Paulus. Plus Baardegem, Erembo- degem, Gijzegem, Her dersem, Hofstade, Mel- dert en Moorsel. Nieuw leven op Ten Rozen Waar zich nu de nieuwe parochie uitstrekt bevond er zich vroeger slechts één straat aan de rand van de stad en een kasseiweg. Momenteel vormt ze de thuishaven voor zowat 3000 bewoners. Sint-Paulusfeesten Op het plein naast het kerkje in de Botermelk- straat kan u van zaterdag 12 tot en met dinsdag 15 oogst terecht voor volgen de aktiviteiten. zaterdag 12 aug.: 14 u.: volksspelen 18 u.: eetfestijn - bodega zondag 13 aug.: 9 u.: prondelmarkt 11.30 u.: eetfestijn - bodega 14 u.: volksspelen 18 u.: eetfestijn - bodega maandag 14 aug. 14 u.: seniorenfeest kof fie pannekoeken 70 fr. 18 u.: bodega 19 u.: belot: 5000 fr. voor uit inleg dinsdag 15 aug.: 11 u.: Kerkmis daarna spa desteek 11.30 u.: eetfestijn - bodega 16 u.: play-back show paardendressuur 19 u.: warme-luchtballon Eetfestijn mosselen 300 fr., koude schotel: 250 fr., stoofvlees: 250 fr.; kinderschotel 150 fr., telkens met frieten of brood. Inschrijving kan op onder staand rekeningnummer van St. Paulusfeesten. Koffie met taart, boter hammen met kop of kaas, ijsschotel, huifkar en luchtkasteel, allemaal doorlopend. Ruime parking rechtover BP-benzinestation. Van 12 tot en met 16 augustus heeft de Leedse Handels beurs plaats. Het is de negende uitgave van deze altijd druk bezochte beurs die dit jaar plaats heeft in een reusachtige tent die zal opgetrokken worden op het parkeerterrein van het station van Lede. De organizatoren bieden aan de expozanten en aan de bezoekers een opper vlakte aan van 133 op 15 meter. In de hele tent is een houten vloer aange bracht zodat het er gemak kelijk wandelen wordt. Na de handelsbeurs op 16 au gustus een optreden voor zien van de meest bekende Belgische popgroep. Soul sister dus. In het voorpro gramma staan twee Leed se groepen: The Lads en Stanley meets Livingsto ne. De toegangsprijs voor dat koncert bedraagt 200 fr. in voorverkoop en toe gangskaartjes zijn ver krijgbaar in alle agent schappen van de Krediet bank. Maar dat is wat er na de handelsbeurs gaat gebeu ren. Op de beurs zelf is er natuurlijk weer heel wat te beleven. Naast de vele standhouders die maar al te graag naar de beurs ko men omdat ze daar steeds goede zaken doen, valt er op het podium ook wat te beleven. Zowel voor de jeugd als voor de volwas senen. De beurs wordt geopend op zaterdag 12 augustus om 15 uur met een recep tie voor de genodigden en om 16 uur wordt het pu bliek toegelaten dat dan al een tijdje zal staan te drin gen om binnen te mogen. Er speelt dan ook een Street Band en die zorgt voor de nodige sfeer, 's Avonds om 21 uur staan The Lads op het program ma. Zondag 13 augustus om 14 uur wordt de han delsbeurs opnieuw voor het publiek opengesteld. Om 14.30 uur begint de reuze kaartwedstrijd be- lotten. Het is de Grote Prijs Albert Van Haver. Naast de inleg en trofeeën wordt er 15.000 fr. vooruit aan prijzen voorzien. Om 21 uur komt de Midnight Band op het podium. Maandag 14 augustus ko men de senioren aan de eer. Ray Franky is dan de gastvedette. De bezoekers krijgen gratis koffie en koeken. Aanvang om 14.15 uur. Om 16 uur wordt opnieuw het grote publiek verwacht en om 21 uur staan 'Stampen en Da gen' klaar voor een ge slaagd avondprogramma. Op dinsdag 15 augustus wordt het publiek al ver wacht vanaf 14 uur en een half uurtje later volgt er een demonstratie Jiu Jitsu en Tai Jitsu door Tenjin Shinorin. Om 21 uur be sluit de Leedse rockgroep De Biet de Handelsbeurs. Woensdag 16 augustus kan men er dan gaan kijken naar Soulsister. In het voorprogramma staan de Leedse groepen The Lads en Stanley meets Livings tone. Kaarten in voorver koop 200 fr. en aan de kassa 280 fr. Theo Van Gijseghem en zijn medewerkers, alleen ambtenaars of zelfstandi gen met een brede relatie kring en daarenboven ja renlange ervaring, eva lueerden anderhalf jaar werking in 't Capucijntje. Met het Permanent Secre tariaat voor Dienstbetoon zonder enige verplichting, geldelijk noch politiek, be reikten ze tijdens de acht tien voorbije maanden liefst 303 personen. Het feit dat een aantal onder hen terugkeerden voor an dere dossiers drijft dit aan tal tussenkomsten dan ook op tot 354. Uiteraard wordt het leeu wenaandeel ervan gehaald door mensen van Aalst 187. De helft dus. Dat houdt in dat de wer king van dit Permanent Sekretariaat reeds heel wat impakt heeft verwor ven buiten de eigen regio. Er waren inderdaad gega digden van liefst 48 ver schillende gemeenten waarvan een aantal hele maal niet verwacht werden als o,m. Aarschot, Diest, Jette, Koksijde, Oosten de, Óverboelare, Wilsele, Temse e.a.m. 67 personen meldden zich met problemen nopens te werkstelling. In 56 gevallen ging het zowel over belas tingsmoeilijkheden als over werkloosheidsuitke ringen. In 38 gevallen be trof het pensioenkwesties. Maar ook andere sektoren werden aangeraakt als o.m. arbeidsongevallen, gezinsproblemen, militaire diensten, bouwvergunnin gen, herscholing en huur- problemen. Via eigen aktie konden 115 gevallen een oplossing krijgen. In 118 dossiers werd naar de bevoegde instanties verwezen, al dan niet na voorafgaandelijke bespre king met die instanties. En in 80 gevallen deden de leden van het Permanent Sekretariaat beroep op hun relaties opgebouwd tijdens een lange carrière om een oplossing te beko men. De zitdagen vinden ook tijdens de vakantie maanden plaats. In de lokaaltjes achteraan de dreef tussen de kerk van Sint-Job en ontmoe tingscentrum 't Capucijn tje kan U terecht elke tweede woensdag van de maand tussen 15 en 16 u. en elke vierde woensdag van 18 tot 19 u. Hoeft het nogmaals onderstreept dat deze dienstverlening totaal gratis en zonder enige ver plichting wordt verleend. Voor nadere informatie kan U bellen naar Theo Van Gijseghem, Gustaaf Papestraat 55, tel. nr. 053/ 70.04.25. Uiteenlopendheid in de visie nopens de preciese inhoud van het dekreet is er oorzaak van dat in de achtste maand na de installatie van de gemeenteraad nog steeds de 'oude' raad van bestuur van kultureel centrum De Werf in funktie is met aan het hoofd de vroegere schepen van kuituur Chris Borms. Nauwkeurige informatie werd gevraagd aan de kul- tuurpaktkommissie inzake de juiste samenstelling van deze raad van bestuur. Nu die informatie uiteindelijk toch bekomen werd, de Federatie van kulturele centra gaf reeds eerder haar visie die door beide Aalsterse 'partijen' echter verschillend werd geïnter preteerd, zou het tot een consensus kunnen komen zo beide partijen bereid zijn enig water in hun wijn voor goed aan te nemen. Indien dat het geval wordt zou deze raad van bestuur nog deze maand in funktie kunnen treden wat zijn be lang heeft voor de pro grammatic van het ko mend seizoen waaraan nu uiteraard wel wordt ge werkt doch waarbij de lei ding onzeker is. Volgens het schepenkolle ge beantwoordt het voor stel van de kultuurraad niet aan het kultuurpakt- dekreet. Dat voorstel houdt in dat de raad van bestuur van het kultureel centrum dezelfde zou zijn als het bestuur van de kul tuurraad. Volgens het schepenkollege zou zulks impliceren dat niet alle fi losofische en ideologische strekkingen in de raad van bestuur van De Werf zou den vertegenwoordigd zijn omdat de vrijzinnige strek king er niet aan bod zou komen. Het kollege voeg de daar trouwens nog strekkingen aan toe. Zo de CVP, SP, PVV en Vlaams nationale strekking. Na de bekomen informatie zou het kollege bereid zijn deze politieke strekkingen in de raad van bestuur NIET op te nemen. Maar volgens dat zelfde kollege blijft de eis dat de huma nistische strekking er alles zins aan bod in zou ko men. In feite gaat het over het behalen van de meerder heid in de raad van be stuur langs beide zijden. En zonder toegeving komt men dus niet uit de im passe. LH Eerlijkheid is de beste politiek. Dat wordt bewezen door de Naruto Junior High School in Japan waar de studenten aan kopen kunnen doen in een winkel zonder personeel. Ze nemen gewoon wat ze nodig hebben en leggen het geld op de toonbank. In de 16 jaar dat het systeem in gebruik is werd er amper twee keer een klein tekort aangetroffen. De Oostvlaamse prijs voor kunstgeschiedenis en archeo logie werd dit jaar niet toegge- kend. Wel kreeg Philippe Vrombe van de jury een eer volle vermelding voor zijn stu die 'Maarke-Kerkem'. Op zondag 27 augustus om 16 uur heeft in de Blauwe Zaal van de Singel te Antwerpen en op donderdag 31 augustus om 20 u. in de studio's van de BRT aan het Flageyplein te Elsene een optreden plaats van een Japans jeugdensemble.

De Voorpost | 1989 | | pagina 11