C0PPENS J.P. 4 ichtdiensten ITERS iren wachtdienst voor huisartsen van het terrlto- i oud-Aalst (9300) centraal oproepnummer 3.22. {er met wachtdienst vanaf vrijdag 4 augustus 20 uur m met maandag 7 augustus 20 uur: Dr. G. De Troch, Vlsscherestraat 3, Aalst, tel. 77.33.22. Ook tijdens veekdagen is er steeds een huisarts 24 u op 24 u jhikbaar. Bel hiervoor 77.33.22. nbodegem en Erembodegem-Terjoden Kindermans-Wijns. Brusselbaan 102, Erembodegem, 78.88.22: zaterdag 5 augustus en zondag 6 augustus. stade-GIJzegem G. De Loof, Hoogstraat 29, Hofstade, tel. 78.74.22: irdag 5 en zondag 6 augustus, rdegem, Herdersem, Meldert, Moorsel R. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem, tel. '2.00: zaterdag 5 en zondag 6 augustus, jwerkerken I. Brihet, Jeruzalemstraat 6, Mere, tel. 21.67.60: irdag 5 en zondag 6 augustus. 3THEKERS zaterdag 29 juli 9 uur tot zaterdag 5 augustus 9 uur: meboog, Nieuwstraat 9, Aalst, mants, Dorpsstraat 135, Erpe. ireman, Molenkouterstraat 5d, Meldert. i der Weeën, Stationsstraat 27, Denderleeuw, i zaterdag 5 augustus 9 uur tot zaterdag 12 augustus 9 y, Geraardsbergsestraat 204, Aalst. Pril, Steenstraat 35, Mere, y, Denderstraat 8, Erembodegem. Schepper, Opperstraat 126, Liedekerke. .ttis, Markt 35, Lede. iNDARTSEN j Graeve, Binnenstraat 39, Aalst, tel. 78.59.65: zaterdag augustus van 14 tot 18 uur en zondag 6 augustus van 9 it 12 uur. IIERENARTSEN jr. I. Van den Berghe, Dirk Martensstraat 38, Aalst, tel. f8.20.76: zaterdag 5 en zondag 6 augustus. VERPLEEGKUNDIGEN R. Lambrechts, Anjerstraat 17, Hofstade, tel. 77.32.00: zaterdag 5 en zondag 6 augustus. Antigifcentrum 02/345.45.45. AA 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie 02/649.95.55. I- Aalst 45e herdenking van de bevrijding op zaterdag 2 september 1989 14.00 uur: samenkomst in de feestzaal van het stadhuis. Ontvangst van de prominenten, genodigden en vaandeldra gers. 14.40 uur: Grote Markt: hijsen van de Nationale Vlag. 15,00 uur: Heilige Mis met offergang en vlaginwijding van de nationale vriendenkring van paracommando's. 15.30 uur: optocht langs de Grote Markt, Pontstraat, Hout markt, Zonnestraat, Keizerlijk Plein. Neerleggen van bloemen aan het monument van Koningin Astrid. Vervolg van de optocht naar het Vredeplein. Neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden en verdere optocht naar het stadhuis. Neerleggen van bloemen aan de gedenkplaat van Hugo Lefevre in de ingang van het stadhuis. 16.15 uur: toespraak door mevr. A. De Maght-Aelbrecht, burgemeester, in de trouwzaal van het stadhuis. Uitreiking van eretekens. 17.00 uur: Grote Markt: paracommando-oefeningen: Rappel- deadride. Tentoonstelling van Military Old Timers. In de ridderzaal van het Belfort tentoonstelling van militaire unifor men, radio's enz. De vaandeldragers worden vriendelijk verzocht aan deze plechtigheid deel te nemen. De bevolking wordt vriendelijk verzocht aan deze plechtigheid deel te nemen en de huizen te bevlaggen. Subsidiëring Aalsterse sportverenigingen Elke sportvereniging met zetel en hoofdaktiviteit te Aalst en die voldoet aan de voorwaarden van het subsidiereglement, kan bij de Adviesraad voor de Sport een toelage aanvragen. Om een eenvormigheid te bekomen, dienen de aanvragen op de daartoe bestemde formulieren te geschieden. Deze formu lieren, alsook het subsidiereglement, zijn te bekomen op het sekretariaat van de Adviesraad voor de Sport, Kattestraat 33, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 263. Belangrijk: aanvragen worden ingewacht tot vrijdag 22 sep tember 1989. Na die datum zullen geen aanvragen meer aanvaard worden. Fiet8graveringen Gedurende de maand augustus zijn er geen fietsgraveringen. Fietstocht Grenzen van Aalst Op zondag 10 september 1989 organiseert het stadsbestuur in samenwerking met de stedelijke adviesraad voor vrijetijds besteding voor de 11e keer de fietstocht Grenzen van Aalst. Voor de eerste keer kunnen de deelnemers een keuze maken uit 2 circuits: een tocht van 65 70 km of een familietocht van 25 30 km. De familietocht is bedoeld vopr de deelnemers die een kortere tocht en een lager tempo verkiezen. Deze tocht kan rustig in gezinsverband gereden worden. Vertrek en aankomst voor beide tochten worden voorzien op de Grote Markt te Aalst. Politie, Rode Kruis, Unie van Belgische Amateurzenders, afdeling Aalst, Wielertoeristenclub De Stan- zachers Moorsel en de leden van de stedelijke adviesraad voor vrijetijdsbesteding zorgen ervoor dat alles en iedereen in goede banen wordt geleid. Deelname 50 fr, verzekering inbegrepen. Elke deelnemer krijgt een aandenken ter herinne ring aan deze fietstocht. De fietstocht Grenzen van Aalst kent jaar na jaar meer sukses. Voor de honderden wielertoeristen die zowel individueel als in clubverband deelnemen is het een vaste keuze geworden voor een gezonde en ontspannen zondagvoormiddag. Met de familietocht wordt er nu ook duidelijk gemikt op een grote deelname in gezinsverband. De Grenzen van Aalst 1989: een niet te missen klassieker voor het wielertoerisme in Aalst. Playbackwed8trljd voor kinderen van 6 tot 16 jaar Op zaterdag 2 september om 9 uur in de tent op het BEGRAFENISSEN Begrafenissen crematies Alle formaliteiten Dorp 7 MOORSEL 053/21.45.51 RUIMDIENST Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Hardingplein te Herdersem ter gelegenheid van een Namid dag Vrije Tijd en septemberkermis. Prijzenpot 20.000 fr. Inschrijvingen: op de dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33 te Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 233 tot 25 augustus 1989. Organisa tie stadsbestuur van Aalst in samenwerking met de stedelijke adviesraad voor vrijetijdsbesteding en de dorpsraad Her dersem. Namiddag vrije tijd Op zondag 3 september van 14 uur demonstraties en initiaties van allerlei hobbytechnieken. Er wordt ook een vrije rommel markt georganiseerd. Inschrijvingen op de dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33 te Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 283. De volkssporten van de sportdlenst van de stad worden opge steld en de begeleiding gebeurt door de BGJG Herdersem en de Hardinghelmers. Dit alles gaat door op en rond het Hardingplein te Herdersem. Denderwandeilng Begeleide Denderwandeling in het Aalsterse a.s. zondag 6 augustus met vertrek aan de Zeebergbrug te 14 u. Vooraf gaandelijk inschrijven niet nodig. Wandelen vla het jaagpad tot Erembodegem en verwijlen In de Gerstjes, het Osbroek en het Stadspark. Een organisatie van Aalst 2000. Sint-Jobfeesten De vroegere Vlaamse Kermis bij de paters Kapucijnen is onder de naam Sint-Jobfeesten reeds aan de twintigste editie toe. Traditioneel trekt dit zomers gebeuren heel wat publiek omdat het boni ervan wordt besteed aan zaken die iedereen ten goede komen. Hierbij het programma: Vrijdag 4 augustus: 20.15 u: reuzebelotwedstrijd. 15.000 fr geldprijzen. Inschrijvingen vanaf 19 u, 50 fr. Zaterdag 5 augustus: 13.30 u: 10e Prondel- en antiekmarkt, oude ambachten. Allerhande attrakties voor groot en klein. Bodega, cremerie, cafe. Restaurant open vanaf 18 u. Kaarten aan 400 fr op voorhand te bekomen bij parochiepriesters en bestuursleden. Spijskaart: hesp met asperges of krab met ananas. Steak nature, pepersaus, casino; of kalkoen. Fruit. Zondag 6 augustus: 13.30 u: 10e prondel- en antiekmarkt, oude ambachten. Allerhande attrakties voor groot en klein. Doorlopend bodega, cremerie, cafe. 23 u trekking van reuzetombola. Restaurant open vanaf 17 u, zelfde menu als zaterdag, ledereen is van harte welkom I De vele parochiale medewerkers zullen zich gesteund voelen door uw bezoek en blij zijn u op één van deze dagen te mogen begroeten. WAK naar de Kempen De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon gaat op zondag 27 oogst op zomerreis naar onze Kempen. Start te 8 u aan het Keizerlijk Plein en er terug rond 21 u. Deze keer geen kastelentocht. Wel een dagje-uit in de rustige landelijke Kempen. Na de koffie wandelen te Turnhout langs kasteel, gerechtshof en begijnhof (1372). Middagmaal te Ravels, een gemeente reeds bewoond in de pré-Romeinse periode. Be zoek aan de windmolen, «de nachtegaal der Maatvennen» en daarna naar het schilderachtige Poppel In het uiterste noor den. Bezoek aldaar aan het museum «Te hooi en te gras» met een unieke verzameling koetsen, wagens, arresleden, een oude wagenmakerij, een smidse, gebruiksvoorwerpen van bij de eeuwwisseling, speelgoed en allerlei uit de tijd van toen. Waarna koffie met Poppelse vlaai. Prijs: 950 fr voor bus, chauffeur, gidsen, toegang, koffie, middagmaal (soep, warm hoofdgerecht en nagerecht) en koffie met vla. Tot 20 oogst inschrijven bij C. Meert, Stationsstraat 1 te 9300 Aalst tussen 9 en 17 u. Tel. 053/21.22.02. Of storten op rekening nr. 393- 0331101-38 van WAK per adres C. Meert. Mllleuboot Op vrijdag 18 augustus afvaart van de Dender van Geraards- bei^en naar Dendermonde. Op voorhand inschrijven noodza kelijk. Inschepen te Geraardsbergen aan de Kaai te 9.15 u, te Ninove te 13 u aan het waterzuiveringsstation en te Aalst aan de Sint-Annabrug te 16 u. Te Dendermonde komt de boot aan rond 18 u aan de Sint-Onolfsdijk. Erheen en terug met eigen middelen of met het openbaar vervoer: heenreis bus te Dendermonde te 7.10 u, trein te Aalst te 8.22, te Denderleeuw te 8.29 of te Ninove te 8.41 u. Terug uit Dendermonde met de bus aan het station te 18.26, met de trein uit Aalst te 18.60, Denderleeuw 19.29 en Ninove 19.41. BRT 2-happening in stadspark Op dinsdag 8 augustus is BRT 2-radio te gast in Aalst om er vanuit het stadspark een live-uitzending te verzorgen van 10 tot 14 uur. Het Stadsbestuur van Aalst is coproducent. Om 10 uur wordt het programma Broccoli uitgezonden, een humoris tisch programma met optredens van Raymond van het Groenewoud, Phil Graveyard, Koen Crucke, Liliane St.-Pierre en Margriet Hermans. Het Feestcomité organiseert er boven dien de «grand prix voor kinderwagens» en een kinder praalwagen-parade. Van 12 tot 13 uur gaat Oost-Vlaanderen Regionaal in de ether. Een aantal items over onze stad worden er uitgediept door de BRT-redactie. Tussendoor zijn er optredens van Clouseau, Borus Street Band en Tim Tiercksen. Van 13 tot 13.10 uur treedt Ruth Mc Kenny op. Van 13.10 tot 14 uur is het programma Muziekboetiek gepland. Eddy Wally presenteert Bart Kaël, Liz Larssen, Paul Severs, Jo Vally, Jo Dens, Salim Seghers en Eddy. Om 14 uur eindigen de uitzendingen. In het stadspark gaat de animatie door met de kinderwagenrace, de parade en een natuurwan deling voor de senioren. Het ganse gebeuren is gecentrali seerd rond een podium in een tent, op het centrale plein van het stadspark (omgeving Melkhuisje). Er is barbecue en picknick voorzien. Alle optredens zijn uiteraard gratis bij te wonen. De BRT 2-happening in het stadspark mag u niet missenl Barbecue Kandidaat-prins-karnaval 1990 Kris organiseert een barbecue op zaterdag 19 oogst met reuzebrochet, reuzeworst en rauwkost plus frieten en sausen voor 275 fr in de feesttent op de Oude Dendermondsesteenweg 147. Op zaterdag 19 vanaf 17 tot 2g u met te 21 u showavond met tal van karnavalisten. Huur gelijkvloers van het gebouw Geraardsbergse straat 26, Aalst De belanghebbenden die vanaf 1 januari 1990 de huur van het gelijkvloers van het gebouw gelegen te Aalst, Geraardsberg sestraat 28 wensen over te nemen, kunnen zich wenden tot de dienst Patrimonium Kapellestraat 8, 1e verdieping, Aalst. Inlichtingen tel. 053/77.11.11 toestel 246. Programma Jaarbeurs Dagelijks open vanaf 15 uur. Zaterdag 19 augustus: 21 uur: Family Duck, 22.30 uur: Skyblasters. Zondag 20 augustus: 21 uur: preselektie playback sound- mixwedstrijd met Tony Servi. Maandag 21 augustus: 16 uur: demonstratie bloemschikken door Jempi. 21 uur: LSP Bans Guests. Dinsdag 22 augustus: 21 uur: Eddy Wally Show. Woensdag 23 augustus: 14 uur: Freddy Grey Variété. 21 uur: Brussel-Las Vegas met Anni Andersen, Maurice Dean, Nicole Hugo e.a. Donderdag 24 augustus: 21 uur: Tien om te Bezien met Willy Sommers, Phil Kevin, Danny Fabri, Claudi Caluwe. Vrijdag 25 augustus: 21 uur: Aalsterse Avond. Zaterdag 26 augustus: 21 uur: preselektie playback sound- mixwedstrijd met Liliane St. Pierre. Zondag 27 augustus: 21 uur: finale playback soundmixwed- strijd met Luc Steeno. Maandag 28 augustus: 21 uur: Will Tura in Concert. BRT 2-happening Aan het podium kunnen dranken aan kelners besteld worden voor 30 fr of een drankticket. Bier en frisdrank in blik te bekomen met een drankticket. Die tickets zijn ter beschikking voor 30 fr in de promobus. Vanaf 11.30 u kan u deelnemen aan de barbecue: een brochet, een worst, een kipburger, groenten, sausjes, boeren brood en een drankje. Een picknickpakket bevat 2 belegde broodjes, fruit en een drankje. Eettickets aan de promobus voor 300 fr (barbecue) en 150 fr (picknick). Er is eerste hulp bij ongevallen voorzien aan het sekretariaat. U kan er ook terecht voor kwijtgeraakte personen of verloren voorwerpen. De inschrijving voor de parade van kinderkoetsen gebeurt aan het tentje voor 11 uur. De parade zelf gaat door tijdens de schiftingen van de kinderwagenrace. De race start te 14 u. finale rond 16.45 uur. Gidsen van de Dienst Leefmilieu verzorgen te 14.30,15.30 en 16.30 u een geleide wandeling. Verzamelen bij de promobus. Ongeval Twee voertuigen kwamen in botsing op het kruispunt Doolhof straat - Bergemeesenstraat. Jacqueline Janssens uit de Dirk Martensstraat raakte daarbij lichtgewond Naar Ninove Harva, hartvereniging Aalst, organiseert een geleid bezoek aan de stad Ninove a.s. zondag 6 augustus. Vertrek aan de bloemenveiling Flora te Aalst te 13.30 u. Bezoek aan de Koepoort, de abdijkerk en de brouwerij Slagmulder. Gewond Luitenant bij de brandweer Ulrich Deshommes raakte met beide voeten geklemd tussen de steunen van de hoogtewer ker toen in de Sint-Jobstraat verleden zaterdagvoormiddag de brandweer andermaal doende was aan het uitroeien van een wespennest... De brandweerofficier viel en belandde met het hoofd tegen de straatstenen. Met een hersenschudding en letsels aan beide voeten werd hij naar het ziekenhuis overge bracht. Ongeval Aan de Kwalestraat werd verleden zondagnamiddag Caroline Henninck, Brabantsestraat 343 te Sint-Pieters-Leeuw zwaar gewond bij een verkeersongeval. Nathalie Janssens uit Nieu- werkerken liep lichtere kwetsuren op. Ingebroken In Lindendreef 8 werd bij verzekeraar Geerinckx ingebroken. De hele woning werd doorzocht. Een aantal waardevolle voorwerpen, geraamd op 300.000 fr. werden meegenomen. The Int In dancing The Fix aan de Hopmarkt verzorgt de Aalsterse rockformatie 'The Int' a.s. zondag 6 augustus vanaf 15 u. een optreden waaraan u kosteloos kan deelnemen. The Int, nauw verwant met wijlen TC-Matic, betaat uit zanger Bart Uyttersprot, drummer Danny Maes, synthesizer Philip Rijckeboer en gitarist Pascal Vereecken. Het programma dat stevige rock biedt, is niet meer dat van vorig optreden verleden jaar. Het kreeg inderdaad een flinke vernieuwbeurt. Eerlang wordt van The Int een plaatopname in studio gerealiseerd. De Kadees Morgen zaterdag trekt wandelvereniging De Kadees naar Ecaussines. Vertrek per bus te 8 u. aan café Touring Pub aan het Burgemeestersplein. Info bij Wilfried De Vos, Oude Gentbaan 239. Filosofisch café A.s. maandag 7 augustus te 20 u. filosofisch café als inzet van een nieuw werkjaar in Vredeshuis, Esplanadestraat 8. Wandelen A.s. zondag 6 oogst Denderwandeling. Start te 14 u. aan de Zeebergbrug. BRT 2-Happenlng In stadspark Aalst Op dinsdag 8 augustus is BRT-2 radio te gast In Aalst om er vanuit het stadspark een live-uitzending te verzorgen van 10 tot 14 uur. Het Stadsbestuur van Aalst is ci-producent. Om 10 uur wordt het programma 'Broccoli' uitgezonden, een humoristisch programma met optredens van Raymond van het Groenewoud, Phil Graveyard, Koen Crucke, Liliane St.- Pierre en Margriet Hermans. Het Feestcomité organiseert er bovendien de 'grand-prix' voor kinderwagens' en een kinder-praalwagen-parade. Van 12 tot 13 uur gaat Oost-Vlaanderen Regionaal rn de ether. Een aantal items over onze stad worden er uitgediept door de BRT-redactie. Tussendoor zijn er optredens van Clouseau, Borus Street Band en Tim Tiercksen. Van 13 tot 13.10 uur treedt Ruth Mc. Kenny op. Van 13.30 tot 14 uur is het programma 'Muziekboetiek' gepland. Eddy Wally presenteert Bart Kaël, Liz Larssen, Paul Severs, Jo Vally, Jo Dens, Salim Segers en Eddy. Om 14 uur eindigen de uitzendingen. In het stadspark gaat de animatie door met de kinderwagenrace, de parade, en een natuurwandeling voor de senioren. Het ganse gebeuren is gecentraliseerd rond een podium in een tent, op het centrale plein van het stadspark (omgeving Melkhuisje). Er is barbecue en picknick voorzien. Alle optredens zijn uiteraard gratis bij te wonen. De BRT-2 happening in het stadspark mag U niet missen! Juwelendleven Toen juwelier Pario De Boeck uit de Kattestraat 70 door een paar duidelijk gewoon aan de praat werd gehouden door een koppel dat het inzicht zou gekoesterd hebben een juweel aan te schaffen bemerkte dat intussen juwelen van eigenaar veranderden en in de zakken van het paar verdwenen greep hi] kordaat in. Met een onder de toog genomen revolver hield hij beide mensen in bedwang en toonde aan dat het niet om ongeladen of nepwapens ging, schoot hij in de zoldering. Toen de politie arriveerde werd voor een som van zowat 2 miljoen juwelen gevonden. Het betrof twee Noordafrikanen: Mohammend Ben M., 37 jaar uit Sint-Gillis Brussel, een Marokkaan en de 31-jarige Tunesische vrouw uit Sint-Joost ten Noode Mareim B. De man was enkele dagen vroeger in de juwelenhandel reeds poolshoogte komen nemen. Onderzoeksrechter Tas liet ze, na ondervraging vrij. Grabbelpas deze week Vrijdag 4 oogst: van 14 tot 17 u. zwemmen in stedelijk zwembad. Maandag 7 oogst: Rolschaatsen en minigolf in Rollerland van 14 tot 17 u. Dinsdag 8: B.R.T.-2-dag van 9.30 u. tot 17 u. in 't stadspark. Woensdag 9: naar Brugge 250 fr. Start te 8.45 u. op het binnenplein van het stadhuis. Donderdag 10: Weven in de akademie, Nieuwbeekstraat van 14 tot 17 u. Vrijdag 11Zaalkorfbal in Sporthal ten Rozen van 13 tot 17 u. Baardegem Voetbalfeesten VK Vlugge Jongeren Baardegem bestaat 20 jaar. Voldoende reden om de traditionele feesten speciale luister bij te zetten. De festiviteiten hebben plaats op het voetbalplein in een reuze feesttent van vrijdag 4 tot en met zondag 6 augustus. Hierbij het programma: Vrijdag 4 augustus '89 vanaf 15 u.: Eddy Wally show vanaf 19 u.: 1* Ajuinprinses Faluintjesfee verkiezing. Meer dan 100.000 fr. naturaprijzen. Gast: Paul Severs. Zaterdag 5 augustus '89 vanaf 20 U: 2* nacht van de jeugd met o.a. The Local Swimming Pool Rockers Veronica Top 40 drive-in the Pin-Up Club!!! Zondag 6 augustus '89 vanaf 19 uur: voor de eerste maal in de streek. De wedden dat show!!! Doorlopend: specialiteit varken aan 't spit. Herdersem Centrumfeesten In en rond het Parochiaal Centrum centrumfeesten van zaterdag Vt tot en met dinsdag 15 augustus. Op zaterdag 12 van 14 tot 17.30 u. kindernamiddag op het terrein rond het centrum en vanaf 19 u. barbecue in het jeugdhuis met te 19.30 u. opening van de feesten door de Koninklijke Harmonie Concordia et Docilitas. Op zondag 13 van 12 tot 14 u. gezinsmaaltijden met doorlo pend ijsbar en wijnsalon. Te 19 u. centrumkwis met als kwismaster Piet Coppens. Op maandag 14 van 15 tot 19 u. feestnamiddag voor senioren met zang, dans en sketches door 'De Orde van Lietbeke' o.l.v. Achiel Vermeuren. En vanaf 20 u. centrumbelotting met 5000 fr. vooruit plus de inleg. En op dinsdag 15 augustus, hoogdag, van 12 tot 14 u. ge zinsmaaltijden met ijssalon en wijnbar. Tombola met waardevolle prijzen, o.m. een stereoketen die voor amper 100 fr. de uwe kan worden. Voetverzorging Op dinsdag 8 augustus in het Jeugdhuis. In huize Denderrust op dinsdag 15 oogst vanaf 14 u. Breughelfeest voor iedereen. Handelsbeurs In de reuzetent op het Stationsplein Handelsbeurs van 12 tot en met 15 augustus. Toegankelijk op zaterdag 12 van 16 tot 21 u., op zondag 13 van 14 tot 21 u., op maandag 14 van 16 tot 21 u. en op dinsdag 15 van 14 tot 21 u. Tweede ongeval in schietstand Na het ongeval enkele weken terug moest in de schietstand Bliki aan de Speckaert andermaal rekening gehouden wordeh met een ernstig ongeval waarbij een vrouw een kogel in de mond kreeg en gehospitaliseerd werd. Toen verleden zater dagavond de 32-jarige Luk De Backer zich met zijn 37-jarige vriendin Linda Van Vlaenderen uit Zelzate in de schietstand bevond zou verkeerde manipulatie van een geladen pistool en oorzaak van geweest zijn dat de dame een kogel in de mond kreeg. Die kwam er dan langs de hals weer uit maar had wel een slagader getroffen. Ultra spoedige ingreep van het medisch urgentieteam van de O.L.V.-kliniek kon het leven de de gekwetste redden. Na behandeling en terplekke werd ze in allerijl naar het O.L.V.-ziekenhuis gebracht waar ze een medische ingreep onderging. Stervensgevaar zou geweken zijn doch tot een verhoor door het gerecht kon het voorlopig niet komen. Het parket van Dendermonde kwam zich verge wissen van de omstandigheden waaronder dit ongeval zich voordeed. Septemberkermis Herdersem Vrijdag 1 september 20.00 u.: Schaakwedstrijd café St.jAntonius. Reuzebelotting tent terrein Harding Zaterdag 2 september 15.00 u.: Wielerwedstrijd Internationale Liefhebbers B.W.B. 19.00 u.: Playbackwedstrijd voor kinderen van 6 tot 16 jaar tent terrein Harding. Inschrijvingen dienst Vrije Tijd, Katte straat 33, Aalst, tel. 053/77.11.11 toestel 283. 19.00 u.: Opening tentoonstelling 'Werk der Volkstuinen' 20.00 u.: Kermisbelotting café St.-Antonius 20.00 u.: T-Dansant zaal De Kletser Zondag 3 september 11.00 u.: Tentoonstelling 'Werk der Volkstuinen' 13.30 u.: Herder-Rock Festival weide Grote Baan 14.00 u.: Namiddag vrije tijd met hobby-demonstraties en initiaties rommelmarkt. Volkssportspelen o.l.v. B.G.J.G. Herdersem en Hardinghei- mers. Pannekoeken met koffie. Op en rond het Hardingplein. 17.00 u.: T-Dansant zaal De Kletser. Maandag 4 september 10.00 u.: H. Mis voor overleden parochianen 18.00 u.: Troeteldierenparade dorpscentrum. Avondmarkt Grote Baan. 20.30 u.: Openbare verkoop 'Werk der Volkstuinen' Zondag 10 september Om 9 u. stipt vertrek op de Grote Markt van de fietstocht Grenzen van Aalst. 2* tochten: familietocht van 25 km. en tocht voor de wielertoe risten van 65 km. Inschrijvingen: 50 fr. Elke deelnemer ontvangt na de tocht een herinneringsmedaille. Om 14 u.: Wielerwedstrijd B.W.C.L. zaal De Kletser. Meldert Religieus Centrum Te Affligem in het kultureel centrum opendeurdagen in de Abdijstraat 6 met tentoonstelling van alle UM-uitgaven van 6 tot en met 25 oogst op week- en zaterdagen van 9 tot 17 u. en op zondagen van 16 tot 19 u. Haringbak Op zaterdag 5 oogst haringbak georganiseerd door wielertoe- ristenklub De Faluintjes Naar Nieuwpoort Met de NSB naar Nieuwpoort op zondag 6 oogst voor de jaarlijkse plechtigheid aan het gedenkteken van Koning Albert. Sint-Jozef Schuttersklub Sint-Jozef 'de Jefkes', organiseert een schie ting op staande wip op zondag 13 oogst in de hovingen van café Bij Herman'. Met ACV naar de Ourthevallei Op zaterdag 19 augustus met de Meldertse ACV-afdeling autocarreis naar de Ourthevallei. Namen: halte op de Citadel voor koffiepauze. Vertrek: 9.30 u. naar La Roche: aankomst 10.30 u. Durbuy: 'Het kleinste stadje van België; aankomst: 14.45 uur. geleid bezoek aan de stad met zijn huizen uit 16de en 17de eeuw, zijn talrijke winkels (mode, souvenirs, kunstambach ten). Prijs: 65 fr. Prijs: 400 fr. (drinkgeld chauffeur geleid bezoek Durbuy inbegrepen. Inschrijvingen: vóór 12 augustus bij de bestuursleden. Opgelet: het aantal plaatsen is beperkt. Inschrijven bij Leen Aelbrecht, Frans Asselman, Genri De Backer, Jan De Geuselaer, Jean De Vriendt, Alfons Maes- schalck, Roger Plets, Harry Rabaut of Pierre van Caecken- bergh. Wielerwedstrijd Internationale liefhebbers zijn te Affligem te gast morgen zaterdag 3 augustus. Vertrek te 14.30 u. aan de Bleregem- straat alwaar tevens aankomst. Afstand: 117 km. gespreid over 9 ronden. 35.000 fr. prijzen. Eendrachtvrienden In lokaal Bleregem Sportief, Bleregemstraat 96; morgen zaterdag 5 augustus T-D met DJ vanaf 19 u. Op zondag 6 oogst te 10 u. klubkampioenschap WTC De Mattein met wisselbeker en te 19 u. T.D. met DJ. Op maandag 7 te 10 u. belotwedstrijd met 2500 fr. vooruit en te 15 u. kaatsing met wisselbeker. Sluiting van de kermis met DJ. Kultureel Centrum Affligem In zalen B nog tot 20 augustus tentoonstelling van werken van Edgar Heirman uit Waasmunster, de man van o.a. de Heir- manklok. In zalen A tot 15 augustus expo van werken van Lucie Brulin uit Welle. En in de kunstkelder vanaf morgen zaterdag 5 augustus tot 20 augustus werken van Albert Ackerman en Jan Verley. Avondhulde Op dinsdag 15 oogst te 17 u. avondhulde aan Onze Lieve Vrouw met bidtocht, toewijding en eucharistieviering. Lede Expo Carl Prevot in 't Hof te Puttens Vandaag vrijdag 4 augustus in 't Hof te Puttens, Wichelse- steenweg 20 - 22 opening met doorlopende receptie van de tentoonstelling van werken van kunstschilder Carl Prevot van 19 tot 20.30 u. Deze expo is verder toegankelijk tot 27 augustus op vrijdagen van 19 tot 22 u. en op zater-, zon- en feestdagen van 14 tot 22 u. Kans tot een natje en een droogje in 'de bakoven' of gebruiken van het avondeten met aan het fornuis de privé-kok van het Koninklijk Paleis te Laken met als menu gestoofde tongreepjes met champignons, bieslook en grijze noordzee- garnalen in een licht botersausje, knapperig gebraden kalfs- noolje zimers geïnspireerd met courgetten en een coulis van tomaten, zomenwandeling met appelen en rabarber en koffie met zoetigheden. 1100 fr. Wijnen 300 fr.

De Voorpost | 1989 | | pagina 13