voor boeiende weekend-lektuur en volledige tv-informatie Waterfeesten van Vlaanderen aan het Donkmeer m De Voorpost 16 - 4.8.1989 - De Voorpost HEBT U EEN HUIS TE KOOP?, Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. .16762- AS Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredactie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Het eerste weekend van augustus hebben traditioneel de Waterfeesten van Vlaanderen plaats aan het Donkmeer in Overmere. Sport, ontspanning en folklore vormen de ingrediënten van dit jaarlijkse feest dat telkens weer een massa volk lokt. En vermits het gewoonlijk ook zonnig weer is wanneer de Waterfeesten worden gehouden, dan beseft men maar al te goed dat de pret niet meer op kan. Het is misschien goed even het programma te overlopen en te blijven stil staan bij enkele merkwaardige dingen. Een programma te land, te water en in de lucht. Waar hebben we dat nog gehoord. Te land Er is zoals steeds een tentoonstelling van de krijgsmachten. Maar dit jaar in een lichtjes gewij zigde versie. Het wordt nu een grote openluchtten toonstelling met groot ma teriaal van de verschillen de strijdmachten. De defi nitieve deelname van vol gende zaken is toegezegd: de landmacht komt met Leopard-tanks, met Ml 13 tanks, 11FC kanon, AS 24 transportwagens en een veldkeuken. Het tankmu seum van Brussel neemt deel met 3 tankvoertuigen waarvan er sommige 40 ton wegen. De medische militaire dienst is present met een kompleet veld hospitaal en de luchtmacht presenteert een F104g straaljager. Van de zee macht is er een Alouette III helikopter. Deze tentoonstelling over de strijdmachten wordt aangevuld met een tentoonstelling van meer dan 100 militaire voertui gen die eigendom zijn van de Historical Vehicle Col lectors Club 1940-1945. Daarbij zijn er onder meer amfibievoertuigen die op het Donkmeer ook een de monstratie zullen geven, heel wat jeeps en vracht wagens. Er komen voertuigen uit Nederland, Engeland. Frankrijk en Duitsland en die zullen al vanaf vrijdag 4 augustus ter plaatse zijn in de weide nabij de Pre toria. De veldkeuken van de landmacht zal ook present zijn en daar zullen de maaltijden voor de deelne mende militairen bereid worden. De tanks en rups voertuigen zullen opge steld worden aan café "t Bad', het veldhospitaal en de F104g vindt men op de parking ter hoogte van K. Moerman. Naast de tentoonstelling van allerlei militair mate riaal zijn er ook oude am bachten te zien en is er de gebruikelijke antiek markt. Er treden twee mu ziekmaatschappijen op: Nieuw Leven uit Aaigem en de Kon. Harmonie uit Zwijnaarde. Nieuw op het program ma is een initiatie scher men met degen en floret. De mogelijkheid zal be staan om een korte schermoefening uit te voe ren en dat kan ook door rolstoelpatiênten. De scherminitiatie is te zien nabij de Zandstraat. In de lucht Ook in de lucht speelt zich een flink deel van de show af. Ofschoon er vorig jaar nogal wat problemen waren bij de vliegmee- tings, wil men daar dit jaar opnieuw mee uitpakken. Met heel wat meer aan dacht trouwens. De vlieg- meeting is namelijk de eni ge attraktie die men van overal op het Donkmeer kan zien. Bovendien wer den de strengste veilig heidsmaatregelen getrof fen en staat de Regie der Luchtwegen in voor een permanente kontrole. Het programma 'in de lucht' omvat een static show op de parking ter hoogte van café 't Bad. Vanaf vrijdag 4 augustus om 16 uur zullen hier di verse helikopters landen en die blijven er tot maan dagmorgen. De Ameri kaanse strijdmachten ko men met 5 helikopters, waaronder het beroemde en meest spektakulaire werkpaard de Chinook die ingezet werd in Vietnam en bekend is om zijn dub bele schroeven. Er komt ook een Cabra antitank helikopter, een Apache gevechtshelikopter en Huey en Bell Kiowa heli kopters. De Canadese strijd krachten zorgden voor twee hefschroefvliegtuigen en dat zijn Kiowa verken ningshelikopters. Vanuit het Engels leger zijn er twee helikopters toege zegd. Een tweede onderdeel zijn de demonstratievluch- Berlare Wipschietingen Zaterdag 5 aug. te 15 uur te 15 uur bij De Voetbal Uitbergen en bij Weekendschutters in St. Hubertus Donk. Zondag 6 aug. te 15 uur bij De Rodeo Overmere en bij Kermisvogels te Uitbergen. Maandag 7 aug. te 15 uur bij K.M. Donk Eendracht Donk. Dinsdag 8 aug. te 14.30 uur bij Fina Overmere voor 55+. Overmere-kermis Dinsdag 8 augustus 14.30 uSchieting voor 55-plussers in café 'Parking', Kruisstraat 61. Inleg 110 fr. Vrijdag 11 augustus 19.30 u.: Dolle Chlrodagen (oude meisjesschool in de Kloosterlandstraat). 19.30 u.: Grote Schieting in café 'Parking', Kruisstraat 61. Gratis 1.000 fr., inleg 110 fr. Zaterdag 12 augustus 13.00 u.: Spel zonder grenzen. 19.30 u.: Varken aan het spit. Zondag 13 augustus 15.30 u. Schieting op de liggende wip in café 'Parking', Kruisstraat 61. Gratis: 1.000 fr. Inleg: 110 fr. Dinsdag 15 augustus 10.00 u.: Plechtige Eucharistieviering in het gemeen tepark opgeluisterd door het koor 'Swinghet Fro' en de muziekmaatschappij 'De Verenigde Vrienden'. 13.00 u.: Ezelskoers op het terrein van voetbalclub 'FC Valentino's, Kapelakker, Baron Tibbautstraat. Vrijdag 18 augustus 19.00 u.: Barbecue in 't Smouterken' ten voordele van de spaarkas in tent met disco-bar. ledereen is welkom: gratis niet-leden: 300 fr. 19.00 u.: Jeugdclub J.Z.N. Kerkstraat 20, is open. Op alle dranken: 5 fr. Zaterdag 19 augustus 13.30 u.: Mlnl-voetbaltornooi ingericht door Jeugdhuis J.Z.N. op plein 'Coppieters' in de Kerkstraat. 14.30 u.: Namiddagschieting op drie staande wippen ingericht door de Koninklijke en Ridderlijke Gilde Sint- Sebastiaan op het terrein in de Baron Tibbautstraat. 15.00 u.: Kermisschleting in café 'Rodeo', Baron Tib bautstraat. 16.00 u.: De Parochiale Klokken luiden de kermis in. 16.00 u.: Tweede Overmeerse Smouterie Speciaal dit jaar: optreden van een twintigtal Vlaamse vedetten. 16.00 u.: Opening van de smouterie door de Sint- Pietersvrienden. 16.30 u.: Openstelling nieuwe gebouwen van de ge meentejongensschool. 16.30 u.: Festival van jonge en talentrijke zangers en zangeressen. Deze optredens aan de gemeentejongens school worden tussen 18.30 en 20 uur onderbroken door het optreden van de Berlaarse judoclub 'Kumiuchi'. 17.00 u Jeugdclub J.Z.N. Alle dranken aan min. 5 fr. 19.00 u.: Optocht van de Verenigde Vrienden en de Kruisstraatse Reuzen. 20.00 u.: Bal in tent van café "t Smouterken' met disco bar en de toegang is gratis. 20.00 u.: T-Dansant met discobar 'joy' in de voetbalkanti ne van F C. Valentino's. Toegang: 40 fr. (gratis consum ptie met het inkomtiket). Zondag 20 augustus Kerml8dulvenvluchten uit Noyon en Quiévrain. Kermisvlucht Noyon: tweede ereprijs Houtbouw Van der Heyden Gustaaf, Molenstraat 97 (trofee). Kermisvlucht Quiévrain: derde ereprijs Kindermode Dia na, Burgs. de Lausnaystraat 46. Met speciale waarbor gen, ingericht door duivenliefhebbersmaatschappij 'De Oprechte Broeders', in café 'De Kroon', Burqs. de Laus naystraat 65. 14.00 u.: Voetbal: FC. Valentino's SK Overmere (re- sérven). 16.00 u.; Voetbal: FC Valentino's SK Overmere (eerste ploeg) 17.00 u.: Barbecue in Jeugdhuis JZN, Kerkstraat. 17.00 u.: Muzikale Parade door de keurgroep 'Tijl' uit Oostakker, met trommelkorps en vlaggezwaaiers. 20.00 u.: Bal met optreden van de plaatselijke zanger Ricky Morgan en zangeres Laurie in café 't Smouterken. 22.00 u.: Prachtig vuurwerk. Maandag 21 augustus 10.00 u.: Dienst voor overleden parochianen 14.30 u.: Traditionele kermisschleting op drie staande wippen ingericht door de koninklijke en ridderlijke gilde Sint-Sebastiaan op het terrein in de Baron Tibbautstraat. 15.00 u.: Zeventiende Boerenkrljgprljs voor internatio nale liefhebbers. 27.500 fr. prijzen en 10.000 fr. premies. Afstand: 121 km. over 11 omlopen via Overmere Dorp, Overmere-Donk en Uitbergen. Inschrijving in café 'De Klappel', Donklaan 192. Start om 15 uur aan reisbureau 'Gorion', Frans Broeckaertlaan 77. Aankomst aan café 'De Kroon', Burgs. De Lausnaystraat 65. Prijsdeling in café 'Den Brigand', Burgs. de Lausnaystraat. Palm geschonken door tuincen trum Frank Verherbrugghen, Burgs. de Lausnaystraat Ingericht door het gemeentelijk feest- en sportkomitee in samenwerking met het gemeentebestuur. 16.00 u.: Kermisschleting in café 'Rodeo', Baron Tib bautstraat. 19.00 u.: Jeugdhuis J.Z.N. open. Dinsdag 22 augustus In de voormiddag: 290ste zomerjaarmarkt met 75.000 fr. prijzen. Alle dieren worden tentoongesteld in de Baron Tibbaut straat naast het rusthuis van het O.C.M.W. De Parochiale Kring is gans de dag open, en er is brood met kaas of hesp te verkrijgen. 09.00 u.: Jeugdclub J.Z.N. Kerkstraat 20, is open. Ping-pong-tomooi in de voetbalkantine, Kloosterland straat, ingericht door J.Z.N. Inschrijven tot 19 augustus. 10.00 u.: Gezellig samenzijn met disco-bar Joy in de kantine van FC Valentino's op de Kapelakker te Over mere. 11.00 u.: Disco-Bar tot in de vroege uurtjes in de tent van café "t Smouterken'. Toegang gratis. 12.00 u Jaarlijks smulfestijn: mosselen, kip, brochet- ten of stoverij met frieten of brood in café 'Parking' Kruisstraat 61. 15.00 u.: Grote Jaarmarktschietlng in café 'De Klappel' Donklaan 192. Vooruit: 5.600 fr. -1.000 fr. gratis. Ingericht door de schuttermaatschappij 'Sportkring Kalppel'. 20.00 u Optreden van Rlcky Morgan in de kantine van FC Valentino's. Woensdag 23 augustus 19.30 u.: Voetbal: SK Overmere - Eendracht Laarne (eerste ploegen). Vrijdag 25 augustus 19.30 u.: Avondschieting op de liggende wip in café 'Parking', Kruisstraat 61. 1.000 fr. gratis. Inleg: 110 fr. Zaterdag 26 augustus 13.00 u.: Drie uren van Overmere Inschrijven vanaf 13 uur in café 'Parking', Kruisstraat 61 Vertrek om 14 uur. Herinnering voor alle deelnemers, beker voor de clubs. Er wordt in groep gereden onder begeleiding van clubleden. Iedere fietser kan deelnemen Ingencht door W.T C. "t Stuurken'. 16.00 u.: Voetbal: S.K. Overmere - Bavegem (reserven) 18.00 u.: Voetbal: S.K. Overmere - Bavegem (eerste ploeg) Zondag 27 augustus 1989 09.00 u.: Tiende volleybaltornooi 15.00 u.: Na-kermisschieting in café De Klappel Donk laan 192. Vooruit 5.600 fr. en 1000 fr. gratis. Ingericht door Sport kring Klappel. 16.00 u.: Muzikale wandeling door de muziekmaat schappij De Verenigde Vrienden in Linde- en Klooster landstraat. Tentoonstellingen Gedurende de kermis In het gemeentehuls: Heemkundige Kring met 'feestvierend Overmere' Fotoclub Reflex met eigen werk. in de gemeentejongensschool: Het gemeentelijk feest- en sportkomitee met de teken wedstrijd over de Overmeerse Smouterie. ten. Die worden geleid en gekontroleerd door het mobiele kontrole-team van de Belgische lucht macht met basis in Sem- merzake. Van de Belgi sche luchtmacht nemen aan de demonstratie deel: een Seaking-helikopter die instaat voor het droppen van para's en voor red dingsdemonstraties boven het meer. Een Alouette III, C130 transportvlieg tuigen die de para's uit Schaffen zullen dumpen en een overvlucht van een oldtimer. Er is ook een demonstratie met een SV4 motorzwever en een spek takulaire stunt en kunst- vluchten met een SV4 Pentax. Engeland werkt mee aan de demonstraties met een stuntvlieger. Brian Le- comber is dat en hij is niets minder dan wereldkam pioen stuntvliegen. Hij vliegt met een toestel dat speciaal voor hem in Duitsland werd gebouwd door een gespecialiseerd stuntvliegtuigbouwer. En dan is er nog de spetteren de show van het team Ecu- reuil met Pitts. Op het programma staan ook de monstraties met Ameri kaanse en Engelse vlieg tuigen. Om 18 uur wordt het dan iets rustiger met het oplaten van tientallen kleurrijke warmeluchtbal- lons. Dat gebeurt zoals steeds op het plein aan de Bareldonkkapel. Wie zin heeft in een luchtdoop met een heli kopter kan natuurlijk aan zijn trekken komen en voor ongeveer 20 gegadig den zijn er tandemspron gen mogelijk. De spron gen geschieden boven het Donkmeer, maar de vlieg tuigen stijgen op in Zotte- gem. De prijs per sprong bedraagt 6.000 fr. Te water Berlare. Het Donkmeer tijdens de Waterfeesten van Vlaanderen, een drukte van jewelste (arch) Berlare. Waterfeesten aan het Donkmeer. Ook oude ambachten zijn er te zien (arch) Waterfeesten moeten natuurlijk ook op het wa ter plaatsvinden. Het wa ter vormt eigenlijk het centrum van het Donkge- beuren. Men krijgt er een volledig herziene uitgave van de verlichte -boten- stoet. De laatste keer dat dergelijke manifestatie plaatsvond, moet onge veer 20 jaar geleden zijn. De middenstanders rond het Donkmeer verlenen aan dit initiatief hun me dewerking en in samen werking met de Aalsterse kamavalgroep de Lodder- oeigen worden een 20-tal boten gebouwd rond even veel thema's. De deelne mende middenstanders hebben dit thema kunnen aanduiden. Het hele feest wordt af gesloten met een reus achtig vuurwerk op het water. Tijdens de dag zul len er op het Donkmeer vanzelfsprekend ook wa tershows te zien zijn van gespecialiseerde waterski teams. TV- EKSPRES

De Voorpost | 1989 | | pagina 16