Voetbalbond spaart kool en geit Jan Bogaert, beste veerman te Bazel te£83i Aanval op werelduurrekord fietsen op rollen in Bazel Ertvelde/KAVD - Aalter Jan Bogaert zestien jaar later... LAATSTE BERICHTEN Temsenaar wint overtuigend nieuwe Wase wielerhoogdag Jsov STEM WIELRENNEN Wie zij weer dat de publieke belangstelling voor de prof wielrennerij een flink stuk had ingeboet Wel, zij die afgelopen woensdag de ver plaatsing gemaakt hebben naar het Wase Bazel en de enorme mensenzee aldaar aanschouwd hebben, weten wel beter. Men kon er werke lijk op de koppen lopen zoals dat heet. Iedereen wilde er blijkbaar bij zijn wanneer de eerste prijs van de Wase scheldeveren, naar een orga nisatie van wielerclub Hoger op, van start zou gaan. Stuwende kracht en initiatief nemer van deze heruitgave naar Bazel. Dat betekende dan ook meteen goed genoeg te zijn voor een prachtige wie- Ierhoogdag die ongekende af metingen aannam toen Jan Bogaert, een man uit de streek, de zege wist te behalen. Carlo Bomans, Eddy Plan- ckaert, Claude Criquelion en Adri Van De Poel ze waren er allemaal als aangekondigt. Maar toen het einde van de 180 kilometer lange omloop van de wase Scheldeveren de Temsenaar de beste bleek van het hele lot'114) steeg het en- thiousiasme ten top onder de duizenden aanwezigen en kon dus, bracht in de eerste grote ronde al onmiddelijk de scheepsbel in aktie en muisde er alleen vanonder. Het werd een solovlucht voor onze noorderbuur die hij 4 ronden of 80 kilometers zou weten vol te houden. Een maximale voorsprong van 6 minuten bleek evenwel niet groot ge noeg om ook de resterende vijf ronden voor de groep uit te rijden. Alles te herdoen dus. 21 renners beheersen de finale. Lang stil bleef het evenwel niet want bij de vijfde maal hoorden we roepen, en 20 moedigen zochten beschut ting in het zog van sterke Jan. Meteen was de beslissing in deze wedstrijd. Enkele hon derden meters verder, zullen we zeggen op de «berg» van de Steendorpse gelaagstraat was de voorsprong 35 secon den en nadien was het net of deze 21 moesten de boot om kwart voor vijf nog halen aan het veer van Kruibeke want daar melde men een voor sprong van zo maar eventjes 4 minuten. Het was nu duide lijk dat uit deze 21 de over winnaar te zoeken zou zijn Rudy Van Gheluwe, Frank Donderdagmorgen vernamen we de uitspraak van de kontrolekom- missie van de B.V.B. en die liegt er niet om, tenzij... De bondsinstantie acht de poging tot omkoperij bewezen en veroordeelt de h. Cooreman, aangesloten bij AA Gent, die duidelijk als tussenpersoon heeft gefungeerd, tot schrapping van de bondslij- sten en het betalen van de rechtskosten. Anderzijds vindt de Bond dat het niet bewezen is dat Aalter de opdrachtgever was van de h. Cooreman, zodat Aalter, bij gebrek aan bewijzen, werd vrijgespro ken. Aalter genoot dus het voordeel van de twijfel. Volgens KAVD- voorzitter Jef Nijs waren er echter voldoende zwaarwichtige aanwij zingen en vermoedens om de schakel te leggen tussen Aalter en de h Cooreman, Uiteraard zullen Ertvelde en KAVD tegen deze uitspraak van de kontrolekommissie in beroep gaan bij de tweede kamer van de beroepskommissie. De uitspraak volgt dan binnen de veertien dagen. Het lijkt dus wel dat de Voetbalbond in deze zaak zowel de geit als de kool heeft willen sparen, maar uiteindelijk toch een vrij vale indruk achterlaat. Naar verluidt zou de kontrolekommissie sterk verdeeld geweest zijn en heeft de theorie van de twijfel tenslotte de bovenhand gehaald. Binnenkort brengen we u deze detectivestory in het lang en het breed. Wielrennen. Jan Bogaert mocht na zijn overwinning in eigen Temse uiteraard rekenen massa supporters (dw) van de Bazelse profkoers die sinds '81 van kalender ver dween is de. Bazelse oud prof (nu ja oud) Ronny De Vijver. De Bazelse «wittekop« zoals hij destijds genoemd werd en die tevens secretaris is van de 40 jaar organiserende club Hoger Op bracht door tal van medesponsors te kontakteren inderdaad de grote namen Voor wielertoerist Eugène Michielsen uit Bazel wordt zondag 13 augustus een heel bijzondere dag. Hij zal dan om 21 u het werelduurrekord fietsen op rollen aanvallen. Om hem in de beste omstan digheden aan de start van dit avontuur te brengen werd een speciale fiets ontworpen door ex-wielrenner Rony Van de Vyver. Voor de kenners ver melden we even dat het tuig is uitgerust met een ossekop- stuur, twee volle wielen en een versnelling met vooraan 114 tanden en achteraan een tandwiel van slechts 7 tanden. Hierdoor wordt een verplaat sing van 34,67 m per omwen teling mogelijk. Het Guinessbook of Records vermeldt momenteel een we reldrecord van 174 km per uur maar dit werd onlangs nog verbeterd door Jean Staldeur uit Blaasveld, die erin slaagde om 180 km en 500 m af te leggen. Het komt er voor Eu gène dus op aan om een ge middelde snelheid te halen van minimum 181 km per uur. Bazel. Eugène Michielsen doet een aanval op het wereld- rekord 'fietsen op rollen' (dw) Zijn streefdoel is echter 190 km per uur. Eugène Michiel sen wordt op 21 augustus 42 jaar oud. Hij is gehuwd met Florence Ost en woont sinds 1975 in de Nobeekstraat te Bazel. Hij werkt als elektri cien in een koeltechnisch be drijf en heeft twee dochters An en Heidi. Hij begon zijn sportieve loop baan bij sportkring Meteoor in Zwijndrecht. Daar was hij samen met enkele familiele den de oprichter van een voetbalploeg in 1971. In zijn 'jonge tijd', voor hij zijn vrouw leerde kennen, ging hij geregeld boogschie ten. Hij was ooit koning en kampioen van Burcht bij schuttersvereniging De Niet- sers. Door een toevallige ontmoe ting met enkele wielertoeris ten kreeg hij ook de smaak te pakken. Hij sloot aan bij de wielertoeristenklub van Me teoor, vijf jaar geleden en maakte regelmatig de uitstap pen mee. Het betekende voor hem de ideale ontspanning waarin hij de stress van de drukke werkweek kwijt kon. Het daarop volgende jaar werd hij reeds klubkampioen. Deze stunt herhaalde hij drie jaar na elkaar zodat hij verle den jaar gevierd werd als de nieuwe keizer. In zijn nog prille loopbaan als wielertoerist reed hij reeds twee keer Parijs-Roubaix en eenmaal Luik-Bastenaken- Luik. Vorig jaar ondernam hij, helemaal alleen, een trip van 300 km naar Nurenberg in Duitsland. Hij rijdt niet alleen op kracht maar ook op souplesse. Dit laatste bewijst hij op de rol len. Daarbij komt nog dat hij niet alleen in de zomer maar ook in de winter aktief is. Hij zoekt dan alle 2-3 of 6-daag- sen op rollen op en valt gere geld in de prijzen. In 1988 won hij nog de driedaagse van Bazel en begin dit jaar werd hij in Tubise kampioen van Wallonië bij de veteranen. In tussen fietste hij reeds een hele kast aan trofeeën bijeen. Sinds het begin van het nieu we wielerseizoen is Eugène Michielsen aangesloten bij WTC Hoogstraat uit Bazel. Deze dynamische vereniging telt een tachtigtal leden. Zij gaan elke zaterdag en zondag de weg op voor een trip van rond de 80 km. Alle maanden wordt er een klassieker gere den van ruim 100 km en er wordt ook deelgenomen aan meerdaagse wedstrijden zoals de Ronde van België en een Ardennenweekend in Gru- pont. Ook hier neemt Eugène aan bijna alle uitstappen deel. De jongste maanden neemt de voorbereiding voor de aan val op het uurrekord echter heel wat van zijn vrije tijd in beslag, Daarbij wordt hij be geleid door een kinesist uit Temse. Om in zijn opzet te kunnen slagen zal hij heel wat aan moedigingen kunnen gebrui ken. Daarom raden wij iedere wielerliefhebber aan om op zondag 13 augustus om 21 u naar de feesttent tegenover café Trefpunt in de Hoog straat te Bazel te komen. De toegang is gratis. Een nieuw wereldrekord zou het absolute hoogtepunt van deze wijkkermis zijn. pyg Ronny Van De Vijver als gastheer één organisator zich geen betere naam op het voorlopig palmares gedroomd hebben. «Janneman» legde alvast de basis van een nieuwe wielerhoogdag in het Waas land. Stefaan Rakers raakt weg. Negen grote ronden werd de grote bende voor de wielen geschoven aan de start van deze organisatie. Zoals deze grote prijs al een paar keer vernoemd werd deden de ren ners de veren aan die om en rond bazel gekend zijn. Steendorp, Rupelmonde, Ba zel en Kruibeke kregen de profs zo ook eens van de pol derkant te zien en dat bracht met zich mee dat elke omloop zo maar eventjes 20 kilometer betekende. Het was dan ook begrijpelijk dat de broodren ners in de eerste ronde meer oog hadden voor wie de bootsman betaalde dan voor het koersverloop. Eén man raakte het echter zijn kouwe kleren niet of de omloop nu langs de schelde of andere veren langs kwam. Stefan Ra kers uit nederland en anders goed vertrouwd met water dat de renners heen en weer gereden tussen Kruibeke en Steendorp kwam een viertal licht afgescheiden voorbij de aankomstplaats gereden. Luc Van de Vel, Daniël Beelen, Johan Musseeuw en Patrice Bar hadden 25 seconden bo nus kunnen nemen op twee achtervolgers Pol Hagedoorn en Jan Goessens en bijna 45 seconden op het grote peleton. De Belangen weren blijkbaar toch te groot om deze zes vluchters zoals later bleek, zo maar een vrijgeleide te geven. En net op het moment dat te Steendorp hoog water werd verwacht waren de vluchters er ook al aan voor hun moei te. Met meer dan hondert zaten ze dus nog in goede positie om de finale aan té gaan. Een finale die met nog drie ronden te gaan volledig tot ontplooiing kwam. Pogin gen van Janssens, Daems, De Waele en Van Leeuwen lever den aanvankelijk niets op tot uiteindelijk Jan Bogaert als wase trots van de Rupelmotor garage te Rupelmonde als een voorbeeldig formule 1 piloot richting scaldiana katapul teerde. Alle hens aan dek op de belangstelling van een Hoste, Jim Van De Laer, Walsham Mare, Rik Van Slij- cke, Van Vooren Filip, Jan Bogaert, Ronny De Meuter. Johny Janssens. Willy Wil- lems. Corneille Daems, Ron ny Pauwels, Stefan Van Leeu- we, Frank Van De Vijver, Marc Sprangers, John Nuttal, Adri Van De Poel met luite nant Mare Dierickx en de Poolse prof met een als een olie-tanker zijnde Dariusz Zakrzewski. De verstandhou ding was echter in dit interna tionaal gezelschap zeer goed en het duurde tot zowat 30 kilometers voor het einde al vorens Rick Van Slijcke de eerste was die het in zijjn hoofd haalde om even pools hoogte te gaan nemen in Ru pelmonde of men daar ook daadwerkelijk over een veer beschikte. Eens Van Slijcke voldaan was en terug bijge haald door de rest waren de 21 bezig aan hun ultieme om loop van 20 kilometers. Het was nu wachten op een meer splijtende demarage te ontgrendelen. En weet ge wie de kat de (scheepsbel) aanbond. Jawel de enige Pool in het kop- groepje wiens naam je enkele regels hierboven terug kunt vinden. Samen met Jim Van De Laer kon een kleine voor sprong bijeen gefietst worden van zo'n 1 a 20 seconden. Kilometers lang reed dit duo zo voor de andere 19 uit en blijkbaar niemand van de kanshebbers op de zege wou de kastanjes uit het vuur ha len om de twee terug bij de lurven te pakken. Op drie kilometers van het einde dan toen de voorsprong van de twee nog altijd een hondert tal meters bedroeg was het dan uiteindelijk die goede brave Ronny Pauwels, ploeg maat van Jan Bogaert, die als gedroomde scheepsmaat de vaargeul trok voor kapitein Bogaert. Opminder dan een mijl van de aankomst de 21 terug sa men en hoeft het gezegd dat de duizend mensen aan de aankomst allen tipten op de zelfde Bogaert. Hoewel Mare Dierickx, Danny Janssens en Stefan Van Leeuwen mis schien nog iets in petto had den. Bogaert kontroleerde echter nu zelf het gebeuren en met een machtsprint die werkelik fantastisch te noe men was reed de rappe Tem senaar in die kopgroep zowat op twee lengten aan de streep. Corneille Daems en Johny Dauwe waren nog de dichtste belagers geweest terwijl Van Der Poel nog iets verder van Bogaert strande. Wanneer de baard van burge meester Denert zowat terug in zijn oorspronkelijke plooi lag door een enorme snelheid waarmee Jan door de finish ging en wanneer ook Miss Hoogstraat An ja Steenssens het erepodium besteeg was het een glunderende Jan Bo gaert die breed lachend de grote zegeruiker in ontvangst kwam nemen. Je zou natuur lijk voor minder De uitslag 1. Jan Bogaert (Temse de 180 km. in 4 u 25 min.) 2. Daems Coneille, 3. Johny Dauwe, 4. Van Der Poel Adri, 5. Van Leeuwen Ste- phane, 6. Musseeuw Johan, 7. Sprangers Mare, 8. Willems Willy, 9. Walhsam Mare, 10. Hoste Frank, 11. Mare Die rickx. 12. Zakrzewski, 13. Nuttal John, 14. Danny Jans sens, 15. Luc Govaerts, 16. Ronny de Meuter, 17. Van Geluwe Ronny, 18. Rik Van Slijcke, 19. Van Vooren Filip, 20. Van De Laer Jim, 21. Pauwels Ronny, 22. Elaut Pa scal, 23. Op 4 min. Onclin Kurt, 24. Lameire Mamix, 25. Jan Goessens, 26. De Vos Johan, 27. Bart Patrice, 28. De Lathouwer Johan, 29. Van Keersbulk Kurt, 30. Sa- wer Tom. Mare Stevelinck Wielrennen. Jan Bogaert als eerste over de streep Temse (dw) Hoeft het gezegd dan Janneke Bogaert zoals hij door heel wat Temsenaars genoemd wordt er glunderend bijstond wanneer hij in de eerste omloop van de Wase Scheldeve ren zijn vijfde zege van het seizoen behaalde. "Het was zeker niet gemakkelijk hijgde de Temsenaar nog na. Een wedstrijd met bijna 120 deelnemers kontroleren is zeker niet gemakkelijk. Een ontsnapping is vlug gebeurd en vandaag had ik geluk dat ik deel kon uitmaken van de goede trein. Ook al heb ik dit wel in de hand gewerkt door fors door te gaan in Steendorp, Tijdens de laatste ronde kwam het er dan op neer geen late vluchter meer te laten vertrekken. Toen Van de Laer en die verbazend goed rijdende Pool dan toch bijna wegglipten deed Pauwels uitstekend werk. Eens we naar de meet trokken wist ik mij de snelste en zo gebeurde het ook. Vanop 250 meters van de meet zat ik reeds op kop en ik heb niemand meer gezien. Hier te winnen doet mij veel plezier, verklaarde Jan Bogaert dan nog achteraf want het is precies op drie dagen na 16 jaar geleden dat ik hier mijn allereerste overwinning in mijn loopbaan heb behaald, als dat geen opmerkelijk feit is". Paul De Baeremaecker was natuurlijk als sportbestuurder van Bogaert ook in zijn nopjes met deze zeventiende overwinning van La William. En wacht maar binnen enkele weken, als de Ronde van België voor de wielen geschoven wordt. Wedden dat Jan een rit wint, roept Paul nog na. Maar wij, bescheiden als we zijn durven niet ingaan op dit aanbod... M.S. De Voorpost - 4.8.1989 - 17

De Voorpost | 1989 | | pagina 17