SK Lebbeke wil offensiever voetballen V.W. HAMME ZOEKT NAAR TYPEPLOEG Svelta sneuvelt met eer KSV Temse reeds op dreef SK Beveren anno '79 tegen nationale ploeg S.K. Lebbeke oefent 18 - 4.8.1989 - De Voorpost VOETBAL De Lebbeekse eersteprovincialer voorziet de komende dagen en weken een aantal oefenwedstrijden. Op donder dag 10 augustus wordt tegen Wichelen gespeeld. Een week later, op 17 augustus (19u30) krijgt men het Brabantse Opwijk op bezoek. Op donderdag 24 augustus te 19u. is T.K. Meldert te gast aan het Konkelgoed. Op zondag 20 augustus om 16u. wordt er gespeeld tegen het volledige elftal van Eendracht Aalst (met Juan Lozano). S.K. Lebbeke rekent voor deze wedstrijden op al zijn supporters. Het enige wat bij de eersteprovincialer on.tbreekt, is een degelijke verlichting. Er bestaan plannen om er een te plaatsen, een noodzaak toch wel voor S.K. Lebbeke om eventueel een aantal kompetitiematchen naar zaterdagavond te vervroegen en op die manier heel wat konkurrentie uit de weg te gaan. E.G. Ook voor S.K. Lebbeke is de vakantie voorbij. Sinds vorige week hervatte de eerstepro- vinciale de trainingen. Zon dagnamiddag werd een eerste oefenwedstrijd gespeeld. De indrukken die trainer Fons De Berlanger opdeed zijn gunstig. Natuurlijk is het nog veel te vroeg om besluiten te trekken. Voor de kompetitie van start gaat, loopt er nog veel water naar de zee. Niet temin is optimisme troef bij de Konkelgoedploeg. tot die vaststelling kwamen wij tij dens een gezellige samen komst met het bestuur en zijn nieuwe en dynamische voor zitter Rudy Jansegers. De h. Jansegers is een gewezen voetballer en leidt momenteel een florerend bedrijf. Hij wil S.K. Lebbeke uitbouwen tot een waardige eersteprovincia ler die in een later stadium zijn ambitie moet kunnen la ten blijken. De voorzitter van de Konkelgoedploeg geniet de medewerking van een aan tal gemotiveerde gestuursle- den die in het verval geraakte 5.K. uit het slop willen halen en beroep doen op een bouw meester in de persoon van Fons De Berlanger. Hij had vorig jaar reeds Lebbeke on der zijn hoede. Met de midde len waar hij over beschikte, realiseerde hij degelijke resul taten. Tot er binnen het be stuur een "coup de theatre" werd opgevoerd die een gun stige weerslag had op de groep, wat resulteerde in een reeks mindere verrichtingen en uiteraard het verlies van punten. Kollektief De Lebbeekse oefenmeester kan thans rekenen op een de gelijke dekking in de rug. - De vernieuwing binnen het bestuur geeft S.K. Lebbeke nieuwe impulsen, zegt de Ber langer. - Als oefenmeester kan je problemen krijgen. Het is daarbij belangrijk dat je in die omstandigheden medewer king en steun krijgt van het bestuur. In het verleden was dat niet steeds het geval. Ik veronderstel dat er met die mensen die thans het bewind voeren, geen moeilijkheden zullen rijzen. Belangrijk worden natuurlijk de sportieve resultaten. Ik meen dat S.K. Lebbeke thans beschikt over een team dat zowel kwalitatief als kwantita tief sterker geworden is. Ons streefdoel wordt nu om offensiever voetbal te spelen. In de vorige kompetitie is dat niet zo gelukt omdat de mid delen hiervoor niet ter be schikking waren. Te vaak moesten we rekenen op een slippertje van de opponent. Scoren was het grote zorgen kind. Met de aangeworven voetballers moet dat voortaan en makkelijker kunnen. We beogen uiteraard een degelij ke rangschikking af te dwin gen. Ik lees dat de meeste ploegen een plaats binnen de vijf nastreven. Als iedereen dat wil, zal er voor ons wel licht geen plaats meer over blijven. Bedoeling is uiteraard om spektakel te brengen. Dat is een absolute noodzaak willen we het entoesiasme van de Lebbeekse voetballiefhebber aanwakkeren. Vorig seizoen bedroeg het gemiddeld aantal kijkers amper 350 Te weinig voor een eersteprovincialer. - Niet als trainer en spelers zijn bij S.K. Lebbeke aan de slag. Ook de bestuurslui ste ken de handen uit de mou wen. - Het terrein krijgt momen teel een nieuwe beurt, zegt persverantwoordelijke Willy Meert. De hoofdtribune wordt gro tendeels vernieuwd en ook de Beker van België Londerzeel-Svelta Melsele 1-0 Voetbal. Sportkring Sint-Niklaas kreeg bezoek van de veiligheidskontrole en belegde met het stadsbestuur, de brandweer en de ordediensten (dw) een vergadering samen In een uiterst snel betwiste wedstrijd was Svelta Melsele nooit de mindere van het pas naar vierde klasse gepromo veerde Londerzeel. Tijdens een gelijkopgaande eerste helft waren het zelfs de Waas- landers die de beste doelkan sen konden voorleggen via Dirk Smet die een terugspeel bal bijna voorbij de plaatselij ke doelman lobde en voor Theo Bordui die met een van zijn patente vrije trappen het openingsdoelpunt slechts van een niet miste. Tegen het spelbeeld in kon Londerzeel dan aan het ope ningsdoelpunt komen. Een hoge voorzet van Loopmans verraste een wat ver voor zijn doellijn staande Van Gheem en de goed gevolgde Carlier had maar binnen te koppen. Na de rust was het Londerzeel dat Melsele wat kon domine ren, maar het reuzewerk van libero Poppe was zo voortref felijk dat geen enkele rijpe doelkans te plukken viel voor Van Gheem. In het slotkwartier zette Svelta Melsele dan nog eens alles op alles om een gelijk spel af te dwingen maar ver der dan een afgekeurd doel punt van een erg meevallende Franky Maris kwamen de Sveltanen niet. Ondanks deze nederlaag bleef men bij Svelta toch opti mist. Vooral op het fysieke vlak staat de aardbeiploeg al verder dan sommigen ver moeden. Svelta trad aan met volgende ploeg: Van Gheem, Piessens, Van Raemdonck, Van Heuckelom, Gerein, Poppe, Luc Van Mieghem, Bordui, Michelet, Maris, Oei- brandt en Smet. (M.S.) Beker van België Rumst - Temse 0-3 omheining wordt in een aan- verschijnen moet met alle fak- trekkelijker kleedje gestopt, toren rekening worden ge- Om in de beste omstandighe- houden, den aan de kompetitiestart te Op zondag 27 augustus e.k. speelt de kampioenenploeg van SK Beveren die in '79 de titel behaalde een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Belgische nationale ploeg die eveneens bestaat uit allemaal oud-gedienden, meestal leeftijdsgenoten van de Beverse ploeg. De algemene inkom is 100 fr. en het is ten voordele van de jeugd van SK Beveren. De aftrap wordt gegeven om 20 u. Voor Beveren zullen als trainers Robert Goethals en Rik Pauwels fungeren, terwijl de nationale ploeg zal geleid worden door Guy Thijs en Rik Mattheys. De ploegen zién eruit als volgt: SK Beveren: Jean-Marie Pfaff, Eddy Jaspers, Paul Van Genechten, Freddy Buyl, Mare Baecke, Wim Hofkens, Heinz Schönberger, Freddy Truyens, Bob Stevens, Erwin Albert, Jean Janssens, Bert Cluytens, Karl-Heinz Wiss- man, Rudy Van Goethem, Patrick Verhoosel. Nationale ploeg: Jean Trappeniers, Walter Meeuws, Jan Verfieyen, Hervé Delesie, Luc Millecamps, Jean Cornelis, Maurits De Schrijver, Fons Bastijns, Julien Cools, René Verheyen, Johnny Thio, Lon Polleunis, Bert Michiels, Roger Van Gooi, Q)is Janssens, Wilfried Van Moer en Leon Dolmans. (m.s-) Deze eerste bekerwedstrijd bracht KSV Temse naar het Antwerpse Rumst waar partij moest gegeven worden aan de plaatselijke vierdeprovincia- ler Temse, dat nog heelwat afwezigen telde, kombineerde vrij vlot van in de beginfase van de wedstrijd. Heelwat doelrijpe kansen werden ech ter onbenut gelaten door on der meer Waem, Verstraeten en Pieters. Guy Rodrigo had wel even pech toen zijn po ging nog in de eerste helft tegen de staak belandde. Na een halfuur was het dan toch uiteindelijk Floris Verstrae ten die Temse op 0-1 kon brengen. Na de rust kon Filip Snij- kers, die in de ploeg was ge- Voetbal. De tribune van SK Sint-Niklaas, fonkelnieuw en toch moet ze om veiligheidsredenen al aangepast worden (dw) komen voor Pat Waem, er vrij vlug 0-2 van maken. Toch diende uiteindelijk gewacht tot vijf minuten voor tijd alvo rens Guy Rodrigo een prach tige voorzet van Gunther Ver- schaeren in één tijd kon over nemen en zo de 0-3 eindstand wist te verzilveren. Over Verschueren was men in het Temse-huishouden trouwens bijzonder tevreden, net als over Geert De Maeyer die een zekere indruk naliet in de Temse-kooi. Nu zondag komt V.V. Leest op bezoek in de Schoolstraat. Voor de vele blauw-witte supporters alvast een eerste kennismaking met hun favoriete ploeg. Aftrap om 16 u. Temse speelde met De Maeyer, Martens, Van Raem donck, Verstraeten, De Wil de, Storms, Peersman, Ver- schaeren, Pieters (Riské), Waem (Snijkers) en Rodrigo. (m.s.) KAVD bekert verder Onder de gutsende regen heeft KAV Dendermonde vo rige zondag thuis gewonnen tegen SK Geraardsbergen en moet daarom volgende week opnieuw opdraven tegen VK Halle, een bevorderingsploeg uit Brabant. De wedstrijd be gint om 16 u. Melsele out Svelta Melsele heeft het niet kunnen waarmaken op verplaatsing bij SK Londer zeel. Het verloor er met 1-0 en zal zich nu op een andere manier kompetitieritme moe ten aankweken. SK Aalst verloor thuis Neo-tweedeprovincialer SK Aalst verloor thuis tegen We- velgem-City met 0-2. Aalst zal het niet gemakkelijk krijgen al bestaat er nog steeds een kans dat het opnieuw opgevist wordt om in eerste provincia le te spelen, dit ingeval stijger Aalter na het geding tegen Ertvelde-KAVD zou veroor deeld worden om enkele reeksen lager te evolueren. De voorbereiding op de kom petitie is bij V.W. Hamme volop aan de gang. Na de degradatie wordt het wel even wennen. In elk geval hoopt men als vierdeklasser een de- felijk figuur te slaan. Iet Hamse team verenigt ver schillende nieuwe gezichten en voor oefenmeester Harry De Roos is het voorlopig een zoeken en tasten. Vigor Wuitens heeft een paar oefenmatchen achter de rug. Vorig weekeinde was het Spaanse Benidorm op bezoek. - Nu al besluiten trekken is voorbarig, zegt de Hamse trainer. Er zijn spelers die moeten wennen en anderen die nog onvoldoende training in de benen hebben. Er wordt in elk geval behoorlijk ge werkt. Ik merk bovendien een voorbeeldige mentaliteit on der de voetballers en ook dat is een factor die belangrijk is. De resultaten zijn tot nu toe niet positief. De afwerking laat nog de wensen over. Be langrijk is wel dat er kansen worden geschapen. Defensief staan we stevig op ons benen en in de middenlinie ont breekt het geenzins aan man schappen. In Van Calenbergh en Stefan Ledens heb ik vol ste vertrouwen. Zij zullen het vooraan moeten waarmaken. Vooraleef er definitief een ty- peploeg op papier staat zal er nog veel water door de Dur- me vloeien. De groep is uitge breid en bovendien verenigt hij vele, nagenoeg evenwaar dige voetballers. Een keuze maken zal niet altijd voor de hand liggend zijn. Voetbal lend schieten we goed uit de startblokken. Vorig jaar was dat ook zo, naar men mij heeft gezegd. Uiteraard is doelpunten scoren het belang rijkste, willen we punten op strijken. Voorlopig zijn we daar niet aan toe. Er moet nog aardig wat gewerkt wor den Binnen enkele weken moeten we een eind verder staan. In de beker van Oost speelt V.W. Hamme zondag avond (19u) tegen derdeklas ser V.K. Ninove-E.G. Voetbal. Deze ploeg van Sombeke moest met 6-2 de duimen leggen tegen Robur Moerzeke (vh) Voetbal. De mannen van Robur Moerzeke, die het dit jaar moeten waarmaken in eerste provinciale, lieten alvast een goede indruk tegen Sombeke, dat geklopt werd met 6-2 vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18