De Kamillekes bestaan twintig jaar K.A.V. Dendermonde begint goed Derde internationaal damesvoetbaltornooi in Aalst Tense won mooi De Voorpost - 4.8.1989 - 19 DAMESVOETBAL Voor voetballers en voetbalsters is de vakantieperiode voorbij. Het seizoen 1989-90 wenkt en de trainingen worden of zijn reeds hervat. Ook bij Kamillekes Aalst begonnen deze week de oefenstonden en volgende week gaat aan de Zandberg het 3e Internationaal Damesvoetbaltornooi door. Daarover een uitgebreide bijdrage volgende week. In afwachting een blik in het foto-album van de Kamillekes. In het tornooi van het Nederlandse Braakhuizen lieten de kam pioenen van tweede nationale het enigszins afweten, wegens vermoeidheid allicht, doch de Aalsterse doublures werden laureaat in hun reeks en ook het zoontje van trainer Jo Loeman en verzorgster Claudine Hulstaert ging met de hoofdprijs lopen. Wat wordt het voor de klub van voorzitter Kamiel Sergant volgend seizoen? Alles daarover in uw 'Voorpost' van vrijdag a.s.! SAVTO Damesvoetbal. Sam, de pientere Loeman jr., poseert trots met 'zijn' trofee, een prachtige eerste prijs in de Neder landse tombola (da) Gesticht in oktober 1969 en in september '70 in het da- meskompetitievoetbal in het toenmalig SETOK-liefheb- bersverbond, waar zij kam pioen en tweemaal bekerwin naar werden. In 1977 als autonome ploeg gestart in de KB VB. Daar werd zij driemaal provinciaal kampioen, promoveerde ook drie keer naar le Nationale en degradeerde ook tweemaal van le naar 2e. In de 2e afdeling werden zij twee keer vice-kampioen en thans, na afloop van het seizoen 1988- 89 zelfs kampioen! Op provin ciaal vlak eindigde zij derde en als eerste B-ploeg in de provinciale reeks Oost-Vlaan deren na het seizoen 1988-'89. Met de jeugdploeg werd vier keer de nationale eindronde gehaald en na afloop van het seizoen 87-88 werden de jong ste Kamillekes zelfs kampioen van België. Momenteel zijn er zestig aktieve speelsters voor de drie ploegen, die elk een eigen trainer hebben. De thuisha ven is het terrein aan de Zandberg, het oefenterrein na 21 september is het Ten Rozenterrein, Rozendreef Aalst. Oefenmeester van de nationaal spelende ploeg wordt Frankie Van den Eeck- hout, die Jo Loeman opvolgt, die tweemaal met de Kamille kes promoveerde naar le klasse en tweemaal de degra datie meemaakte naar twee de, dit als laatste en voorlaat ste in de eindstand. Intussen werd de speelstersgroep nog uitge breid en kwamen uit de jeugdrangen enkele speelsters die de toekomst van de klub verder kunnen bepalen. Oe fenmeester Frankie Van den Damesvoetbal. Aanvoerster Brenda Van den Eeckhout neemt de trofee van het tornooi te Braakhuizen (NI.) glunderend in ontvangst (da) Damesvoetbal. Ann Eloot, kapitein van de provinciale Kamillekesploeg, geniet zichtbaar van de triomf op vreemde bodem (da) Damesvoetbal. De provinciale ploeg van Kamillekes Aalst, stralende laureaat in een Nederlands tornooi (da) Eeckhout bewees als voetbal ler wat hij in zijn mars had en heeft. Als jeugdspeler al weg gehaald bij Bambrugge door Club Mechelen, werd hij later internationaal UEFA-junior en belandde bij Eendracht Aalst. Hij besloot uiteindelijk in eerste provinciale zijn voet balloopbaan als middenvelder bij Toekomst Borsbeke voort te zetten. Frankie is ook de broer van Brenda Van den Eeckhout, die als doelvrouw en als veld- speelster zowat alle plaatsen bekleedde in het Kamillekes- team. Brenda en Sandra Van der Linden zijn trouwens ook de twee speelsters die respek- iievelijk met tien en vijf sei zoenen het langst met de eer ste ploeg meedraaien. Oefenmeester bij de pro vinciale ploeg blijt Freddy De Boom die na de eerste kennis making met het damesvoetbal in de kompetitie van 1988-'89 het totnogtoe suksesvolste re sultaat haalde met de ploeg in de provinciale reeks Oost- Vlaanderen. De terreinafgevaardigden bij de drie ploegen zijn Roger Philips (jeugd), Philippe Mol ly (provinciaal) en Kamiel Sergant (nationaal). Voor de medische begeleiding zorgt de kinesitherapeute Natascha Brunclair. Samen met nog een tiental andere idealisten begeleiden zij de Kamillekes. Het is een vaste regel bij de Kamillekes dat de aangesloten speelsters uitsluitend in het kader van de KBVB spelen en geen mini voetbal beoefenen. Tot nu toe verliet geen enkele speelster de kern die het tot kampioen bracht in 2e Nationale. Bij de provinciale ploeg verdwijnen enkel Kathy De Bruyn, Ma- rie-France Dubois en Conny De Meersman. In de jeugdrangen blijft ie dereen op post! Werden afge staan voor één seizoen: Ingrid Wuyts (Wezemaal), Ann Van Weymeersch (Izegem) en Pascale Van Damme (Baar- degem). Annick Van Lae- them vertrekt definitief naar Standard Luik. Aangeworven Definitief: Myriam Van Slembrouck (voorspeelster Brussel D'71) Ria De Man (middenveldster, Wippelgem) Ann Scheerlinck (aanvallende middenveldster, Ophasselt) Eén seizoen: Tan ja Desert (voorspeelster, Meerbeke) Myriam Plancke (verdedig ster, Meerbeke) Anja Verpaelst (verdedigster, Meerbeke) Vorig seizoen verbleef ook een 25-koppig gezelschap uit de USA, soccerploeg Man chester, in onze keizerlijke stede. Zij verbleven er met een gezelschap van maar liefst 15 personen tien dagen lang bij voorzitter Kamiel Sergant, de overige tien werden inge deeld bij andere families. Door dit initiatief konden op hun beurt 24 Kamillekes naar het land van Uncle Sam, weliswaar zonder Kamiel, maar de ontvangst in Aalst vorig jaar was samen met het programma zo schitterend, dat de Kamillekes ginder met open armen ontvangen werden. Dit jaar hebben de Kamil lekes hun derde internatio naal tornooi, met deelname van Breda en Stolwijk uit Ne derland, Kumtich Tienen (le Nationale), Menen en Gistel (West-Vl.) en Kamillekes A en B. Het tornooi start tel kens om 9 uur op zaterdag en zondag 12 en 13 augustus. Zaterdagavond om 16u30 is er een a vond wedstrijd tegen een Afrikaanse ploeg van vluchtelingen uit Ghana en de Kamillekes-herenploeg. Al deze evenementen heb ben plaats op het Zandberg terrein, Affligemdreef, wijk Immerzeel. Op zondag 20 oogst betwist de jeugdploeg haar tornooi op het Zandbergterrein, start om 10 uur. Met deelname van Assene de. Marke, Wezemaal, Hoei- laart en de Kamillekes. Bij dit tornooi is een penalty-cup gepland. Voorbereidingskalender voor seizoen 1989-'90 za. 5.8, 16 u.: Kamillekes nat.-Begijnendijk zo. 6/8 14 u. Kamillekes jeugd-Gistel 16 u.: Kamillekes prov.-Gistel ma. 7/8 19 u. Zandberg, training d. 8/8, 20ul5 Nekkersportstadion Meche- VOETBAL len: Kamillekes prov. - Ame rican Soccers Ambassadors woe. 9/8 20 u. Kamillekes nat.-Kumtich za. 12/8, 18u30 Kamillekes-Ghana (heren) 9 u.: Internationaal tornooi Zandberg zo. 13/8, 9 u. Internationaal tornooi (ver volg) woe. 16/8, 19u30 Kamillekes Brainois za. 19/8, 14 u. Kamillekes prov.-Berchem 16 u. Beker van België: Ka millekes (nat.)-Londerzeel zo. 20/8, 10 u. Jeugdtornooi en penaltycup woe. 23/8, 20ul5 Begijnendijk-Kamillekes nat. za. 26/8, 14 u. nat.-Stade Kamillekes jeugd-Herk 16 u. Kamillekes prov.-Herk 16 u. Herentals-Kamillekes Beker van België (o.v.) woe. 30/8, 20 u. Kamillekes nat.-Kumtich za. 2/9, 15 u. Kamillekes nat.-Kuurne (aan vang kompetitie) K.A.V. Dendermonde dwong tegen Geraardsbergen het overwicht af, en kwam twee keer tot scoren. Paarsblauw liet geen onaardige indruk en krijgt dankzij de zege gele genheid om verder te beke ren. Zondagnamiddag is het Brabantse S.K. Halle te gast in het station te Grembergen. - Uit twee wedstrijden kan je geen besluiten trekken, meent oefenmeester Pfaff. Niet iedereen was op het ap pel en bovendien zijn er voet ballers die omwille van de vakantie laattijdig aan de trai ningen begonnen. Hugo De Schrijver ontbrak en Ronny Steeman kon door een in Bor- gerhout opgelopen verwon ding niet aantreden. Philip Seners onderging vorige vrij dag een operatie aan de dij. Een uit de vorige kompetitie daterende kwetsuur kon op geen andere manier verhol pen worden. Hij blijft wellicht toe een eind in september onbeschikbaar. Met Gunther Van Exterghem en met mijn zoon Marco tra den twee juniores aan. Alles in acht genomen ben ik niet ontevreden. Er werden enke le kansen onbenut gelaten en de kohesie in de ploeg is nog niet zoals ze hoort te zijn. Het is nog even zoeken en tasten en het duurt nog een poos vooraleer er een defini tieve ploeg op papier zal staan. Dirk Van Nieuwenhuy- se ontbreekt nog steeds bij K.A.V.D. Hij kwam tijdens de overgangsperiode tot geen financiële overeenkomst. Het is niet uitgesloten dat een bui tenlandse voetballer zijn plaats zal innemen. E.G. Temse heeft Rumst uitge schakeld voor de Beker van België met een fraaie 0-3 uit zege. Het ziet er naar uit dat de scheepsbouwers een mooi seizoen tegemoet gaan. Dat zat er vorig jaar reeds in maar het kompetitiebegin was desa streus. Temse moest het nu thuis opnemen tegen Leest. Eerlijk en Vrij Aalst Quiévrain: 23.7.89 jonge: 313, los: 9.20 u. 1. Leemans Jacqueline, Aalst 1169,35, uur: 10.16.07, 2. De Crpock Mare, 3. De Meyst Theo, 4. Jacob Xavier, 5. Van der Jeught Phil, 6. De Croock Mare, 7. Van Der Jeught Phil, 8. Van Roy Jozef, 9. Wauters Willy, 10. De Croock Mare, 105. Perreman Andre, Her- dersem, 1051,32, uur: 10.53.58. Jaarse: 14, los: 9 u. 1 en 2: De Schrijver Hendrik, Wieze, 1204,14, uur: 9.57.31., 3 en 4. De Smedt Frans, 5. Beeckman Jozef, Herdersem 1178.90, uur: 9.56.43. Oude: 19, los: 9 u. 1. Van Heek Remi, Wieze, 1200,41 uur: 9.58.00, 2 en 3. De Smedt Frans, 4. De Schrij ver Hendrik, 5. Beeckman Jo zef, 6. De Smedt Alfons, 7. De Schrijver Hendrik, Wieze 1118.91, uur: 10.01.54. Samenspel: Herde'sem Wieze Quiévrain: 23.7.89 Jonge: 184. 1 en 2. Bosteels Paul, Herder sem 1249, uur: 9.45.21., 3. V.D. Broeck Alfons. 4. Ver- heyen Robert. 5. Bosteels Paul, 6. De Meyst Theo, 7. Moortgat Roger, 8. Philips Prosper, 10 Van Waeyen- bergh Arsene, 62. Vermeir Marcel, 1125, uur: 9.32.03. KAVD-Geraardsbergen 2-0. In de neergutsende regen krijgt Geert Van Roy het niet gemakkelijk tegen twee tegenstanders. De Bruyn houdt een oogje in het zeil (vh) KAVD-Geraardsbergen 2-0. Guy De Baere kwam dichtbij een doelpunt, maar de bal ging langs de paal buiten (vh) KAVD-Geraardsbergen 2-0. Aanwinst Moreels (vh) de bal voor het bezoekende doel KAVD-Geraardsbergen 2-0. Jacob s met die bal gaat beginnen...(vh) t zich gewoon af te vragen wat die bezoeker nu

De Voorpost | 1989 | | pagina 19