Roelekens moeilijk te stuiten Frans Van Eyck, Pierrot Dewit, Julien Logier en Omer Van Molle B.W.C.L.-Wielrennen Bij de OVWB in Asse Kampioenschap van België Zaterdag a.s. liefhebbers WAOD op St. Gillis Hoogeinde BWCL-Wielrennen. Freddy Roelekens Ben Jan Sergoris (A), de besten in Sint- 20 - 4.8.1989. - De Voorpost WIELRENNEN Lievens-Houtem (xl) Vrijdagavond in St.- Lievens-Houtem C- en D-reeksen Willy Roels en Willy De Clercq Een wedstrijd die zeer vlug verreden werd en waarin het tempo zo hoog lag dat er geen sprake kon zijn van ontsnap pingen. In de laatste ronde kregen we nog een wanhoops poging van Alfred Neyts en een massaspurt die gewonnen werd door Roels, vóór Van den Bossche. A- en B-reeksen Ronny Platteen* en Freddy Roelekens ontsnapping van vijf renners met de strijdlusti ge Roelekens en Platteeuw in de hoofdrollen. In de spurt stond geen maat op kampioen Roelekens, die momenteel buiten reeks schijnt te fietsen. Platteeuw haalde het bij de A-renners. Theo Van Han- denhove regelde het ganse pe loton in de spurt. Zaterdag in St.-Lievens-Houtem C- en D-reeksen Paul De Wever en Jean Goossens De vliegende start van Gus- taaf Sonck legde meteen de basis van de beslissende ont snapping. Met zevenmaal de beklimming van de Ballyberg en de wind in het nadeel zou het een ware martelgang wor den. Achter Sonck sprong Neyts en vervolgens Frans Dubus, gevolgd door Jean Goossens, Frank Veldeman, enzomeer. We kregen voor aan snel een kopgroep van een tiental renners. Daarbij sloten nog Scheirlinck en De Bruycker aan. Als laatsten kwamen ook Jozef De Wolf, Paul De Wever, Richard Be- cké en Jozef Boone uit de achtergrond opdagen. De rest mocht het vergeten. Onmid dellijk gingen Van Impe er De Wever in de aanval. Zi, zouden niet meer verontrust worden en De Wever haalde het, voor Van Impe. Daar achter kregen we Frank Vel deman en René De Bruycker, vervolgens Alfred Neyts en nadien de spurt voor de zege in de D-reeks. Het werd een millimeterspurt zodat de foto finish moest beslissen en daar uit bleek dat Jean Goossens won voor kampioen Jozef De Wolf. A- en B-reeksen Johan Sergoris en Freddy Roelekens Met de Ballyberg als scheidsrechter werd het een ware afvallingskoers. Na am per twee ronden lag het pelo ton reeds in vijf stukken ver spreid. Vooraan zaten er acht leiders die er duchtig de pees oplegden en voor de rest geen kans meer gaven om nog te rug te komen. Naar het einde toe was het weer geweldenaar Roelekens die er alleen van door ging om glansrijk te winnen. In de spurt voor de zege in de A-reeks liet Sergoris geen schijn van een kans aan Luc Van der Eecken. Prachtwed- strijd voor Schoonjans, Van Ransbeeck, Laureys, Ryde en Nevens. Van Holen was de vlugste van de eerste achter volgers. Zondag in Oombergen C- en D-reeksen Johnny Scheerlinck en Jozef De Wolf Een zware omloop, slecht weer en veel renners. Toch duurde het enkele ronden vooraleer de beslissing viel. Er waren wel heelwat ont snappingspogingen met o.m. Frans Dubus, Roger Van Huffel, Désiré Sonck, Lucien Van Impe, Paul De Rijbel en enkele anderen. De beslissing viel echter toen Scheerlinck, Van Gestelen, Van Laer en De Wever er vandoor gingen en een hoog tempo aanhiel den. In de laatste ronde wip ten Scheerlinck en Van Ges- telen nog weg en kwamen Van Laer en De Wever nog afgescheiden over de eind meet. De spurt van het ach tervolgend peloton met als in zet de zege van de D-reeks werd gewonnen door Jozef De Wolf voor Van Steerthem en Roels. A- en B-reeksen Wilfried Paridaens en Theo Van Handenhove Spijtig dat er bij de A- renners geen twee overwin naars mochten zijn want Wil fried Paridaens en Guy Bloem hebben een ganse wedstrijd het beste van zichzelf gegeven om vooruit te blijven, maar na de spurt is er helaas maar één winnaar. Toch werd er achter deze twee niet gesla pen, al hielden ze toch stand. Naar het einde toe kwam er een breuk in het peloton en een twaalftal renners gingen in de achtervolging. Bij deze twaalf zat Roelekens die voor eigen volk reed en iedere ron de voor zijn eigen deur pas seerde. Het was echter de man in vorm, Edwin Nevens, die er in de laatste ronde vanonder muisde. Een attente Van Handenhove sprong er naartoe en onder hun beiden waren ze weg. Alleen een los gebroken Roelekens kon nog aansluiten en meteen gingen ze met drie naar de eindmeet. De sterke Theo Van Handen hove klopte de ongenaakbaar gewaande Roelekens in een sprint-bergop en luidde met een de heropstanding van de ploeg Martin in. Volgende wedstrijden Vrijdag in Sint-Gillis-Den- dermonde, Boonwijk, Diepe- straat (tent). Eerste start om 18 uur. Zaterdag in Erondegem, Hoogstraat 2, café De Klok, A B om 14 u. Zondag in Denderhoutem, Vondelen 58, café Hof ter Vondelen, C D om 14 u. Ploeg Martin terug van weg Het is een paar weken stil geweest rond de ploeg Mar tin. Nu lijken de batterijen opnieuw opgeladen en zopas heeft Theo Van Handenhove voor de zestigste zege van het seizoen gezorgd. Vrijdag in de Boonwijk zal de ploeg op nieuw voltallig zijn en is ook Rony Mettepenningen terug van de partij. Ook Van Den Hoecke zal starten hoewél die nog erg sukkelt na zijn val. Mogelijks degt hij er daarna enkele weken de riem af. Hoewel het seizoen nog maar halfweg is, zijn de transfers al volop bezig achter de scher men. Ook de ploeg Martin werft enkele nieuwe gezichten aan, maar enkele grote na men zullen er meer dan waar schijnlijk verdwijnen. ve, 4. Van Holen, 5. Van Lae- them, 6. De Kuyper, 7. Tas, 8. Wandels, 9. Van Londerzele, 10. Sterckx C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van den Bossche, 3. Van Slijcke, 4. Van Steerthem. 5. Van Laer, 6. Vermaeren, 7. De Bruycker, 8. Verhaegen, 9. De Bruycker E., 10. Van Audenhove D-reeks: 1. Willy De Clercq, 2. Michiels, 3 D. Sonck, 4. Becké, 5. Van Den Hoecke, 6. Tanckeré, 7. Boone, 8. Van Impe, 9. De Wolf, 10. De Paepe Zaterdag in Sint-Lievens-Houtem A-reeks: 1. Johan Sergoris, 2. L. Van der Eecken, 3. Schoonjans, 4. Van Ransbeeck, 5. Laureys, 6. Ryde, 7. Ballet, 8. Baels, 9. Van der Stricht, 10. Van Overstraeten B-reeks: 1. Freddy Roelekens, 2. Nevens, 3. Van Holen, 4. Tas, 5. Clemmen, 6. Van Londerselen, 7. De Kuyper, 8. Sterck, 9. Van de Vijver, 10. Van Slijcke C-reeks: 1. Paul De Wever, 2. Van Impe, 3. Veldeman, 4. De Bruycker R., 5. Neyts, 6. Roels, 7. Van Steerthem, 8. Scheerlinck, 9. Jansegers, 10. Vermaeren D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. De Wolf, 3. Becké, 4. De Boeck, 5. Dubus, 6. Boone. 7. De Schep per, 8. Verbraeken, 9. De Rijbel, 10. Van Vaerenbergh Zondag in Oombergen A-reeks: 1. Wilfried Paridaens, 2. Bloem, 3. Schoonjans, 4. L. Pari daens, 5. De Croock, 6. Pauwels, 7. Ballet, 8. Laureys. 9. Van Hau te, 10. Govaert B-reeks: 1Theo Van Handenho ve, 2. Roelekens, 3. Nevens, 4. A. Van der Eecken, 5. Clemmen, 6. Wandels, 7. Van de Meirssche, 8. Van der Helst, 9. Sterckx, 10. De Bruyn C-reeks: 1. Johnny Scheerlinck, 2. Van Gestelen, 3. Van Laer, 4. De Wever, 5 Van Steerthem, 6. W. Roels, 7. Van den Bossche, 8. De Man, 9. Jansegers, 10. De Backer D-reeks: 1. Jozef De Wolf, 2. De Boeck, 3. Michiels, 4. De Rijbel, 5. Dubus, 6. D. Sonck, 7. Van Huffel, 8. Van Impe, 9. De Pae pe, 10. De Schepper. Zaterdag 22.7 in Wetteren A- en B-reeksen Guy Bloem en Johnny Van Holen Met een bliksemstart van Eddy Temmerman schoot de koers direkt op gang. Acht renners konden vooraan aan pikken en de rest mocht het vergeten. Deze acht verston den elkaar zeer goed, maar we verloren er Temmerman. In de spurt stond er geen maat op Van Holen, terwijl Bloem het haalde bij de A-rennérs. De rest van wat eens een peloton was geweest kwam in stukken en brokken toe. C- en D-reeksen Johnny Scheirlinck en Jozef De Boeck Marcel Van Impe roerde van in de start de oorlogstr om. Achter hem kwamen ver volgens de plaatselijke Willy Roels, Mare De Bruycker, Johnny Scheirlinck en Jozef De Boeck aanslui'pn. Daarna pikten ook Frans De Mey, Roger Van Huffel en Chris Van Slijcke aan. Scheirlinck kon zijn gezellen in de steek laten en knap zegevieren. Dan arriveerde Mare De Buysscher alleen en Willy Roels won de spurt van de rest. Jos De Boeck werd knap winnaar van de D-reeks. BWCL-Wielrennen. Theo Van Handenhove (B) en Luc Paridaens (A), op het hoogste schavotje in Sint-Lievens-Houtem (xl) BWCL-Wielrennen. In Oombergen won Johnny Scheerlinck de C-reeks en Jozef De Wolf de D-reeks (xl) A-reeks: 1. Guy Bloem, 2. Ameye, 3. Van Esbeeck, 4. Van Ransbeeck. 5. Sergoris, 6. L. Pari daens, 7. Cornelis, 8. Schoonjans, 9. W. Paridaens, 10. De Coorde B-reeks: 1. Johnny Van Holen, 2. De Winne, 3. Van Londerzele, 4. Van Laethcm, 5. Clemmen, 6. De Kuyper, 7. Nevens, 8 Van de Meirssche, 9. Van der Putten, 10. Roelands C-reeks: 1. Johnny Scheirlinck. 2. De Bruycker, 3. W Roels, 4. Van Slijcke. 5. Van Impe, 6. De We ver, 7. Jansegers, 8. Van Laer, 9. De Bruycker R., 10. Van Cutsem D-reeks: 1. Jos De Boeck, 2. De Mey, 3. Van Huffel, 4. De Paepe, 5. Fabry, 6 De Wolf. 7 De Clercq, 8. G. Van den Hoecke, 9. De Schepper, 10. De Landsheer. BWCL-Wielrennen. Willy Roels won in Sint-Lievens-Houtem de C-reeks (xl) A-reeks: 1. Ronny Platteeuw, 2. Van de Wiele, 3. Paridaens W,, 4. Van de Velde, 5. Baele, 6. Sergo ris, 7. Ballet, 8. De Croock, 9. De Groote, 10 Poté B-reeks: 1 Freddy Roelekens, 2. Van der Helst, 3. Van Handenho- BWCL-Wielrennen. Jean Goossens (D) en Paul De Wever (C), laureaten in Sint- Lievens-Houtem (xl) Het jaarlijks kampioenschap van de OVWB kende heelwat belangstelling vanwege de renners want al de besten wa ren paraat en bovendien was het publiek talrijk opge komen. In de A-reeks ging de strijd vooral tussen Antonio Cec- chinato, een ex-prof uit Italië en onze Frans Van Eyck. Al won de eerste de sprint voor de eerste plaats, Frans Van Eyck als eerste Belg, kreeg de driekleurige trui. Ook al een sprint in de B- reeks, gewonnen door Pierrot Dewit. Het was meteen zijn 19e zege van het seizoen. Julien Loggier haalde het nu ook eens in de spurt en samen met de driekleur in de C- reeks, behaalde hij zijn tiende zege van het seizoen. Omer Van Molle die wel zijn zestiende zege liet optekenen, kreeg het toch hard te verdu ren van Eugeen Beelen, die voortdurend op kop reed en de ene uitval na de andere uitlokte; In de spurt kon de lepe ex-prof Van Molle hem toch vloeren. Uitslagen A-reeks: 1. Antonio Cecchi- nato, 2. Frans Van Eyck (kampioen), 3. Guiseppe Sal- lesse, 4. Romain Moerman, 5. Jozef Herremans. E-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2, Frans Delanghe, 3. Guy De- waerzegger, 4. Antonio Lar- co, 5. August Delaen. C-reeks: 1. Julien Loggier, 2. Cyriel Pannecoucke, 3. Jozef Delanghe, 4. Robert Maes, 5. Jozef Roels. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Eugeen Beelen, 3. Jean Spenders, 4. Nestor De- geyndt, 5. Jean Merrela. Wielrennen. In de wedstrijd voor de bewoners van de Watermolendreef in Sint-Niklaas kon men ook deze BRT-ploeg zien evolueren (Iv) Wordt het een heropleving van de vroegere kermistradi- tie? De patron van taverne Molensteen doet in elk geval een poging, met als hoofdschotel een wielerwedstrijd. Dat het een koers vc n liefhebbers WAOD wordt ligt wel aan de banden met het WAOD-sportkomitcc van St. Niklaas. Er waren geen uren vergadering voor nodig. Aanpakken dat is het! Technische inlichtingen Zaterdag 5 augustus a.s. Eerste grote prijs taverne De Molensteen. Hoogeinde. St. Gillis, wielerwedstrijd voor liefhebbers WAOD. Afstand 83 km of 17 ronden Om loop: Dagsterrestraat, St. Niklaasstraat, Laarstraat, Vij verstraat, Kalissestraat, Blauwe staak. Schuilhoekstraat, Nieuwkerkenstraat en Dagsterrestraat. Palm en 8.000 fr prijzen, vele premiën. Alle koersformalitcitcn taverne De Molensteen. De wedstrijd telt voor de WAOD trofee Waasland. Organisatie feestkomitee Hoogeinde. Koersleiding, reportage: Verbraecken, Smet. Carton. M.S.

De Voorpost | 1989 | | pagina 20