Jan Bogaert moet zege aan Lameire laten Frankie De Cauwer in Berlare Benny Peeters in Hamme Nadine Fiers in Schoonaarde Geert De Wilde in Smaai De eersteling van Edwig De Taey Antoine Goensse in Waasmunster Profs in Hamme De Voorpost - 4.8.1989. - 21 iwesatóffHWfl WIELRENNEN Nieuwelingen Wielrennen. Wim Van Calster won in Sinaai de amateurswedstrijd, voor Jan Joos (Iv) Wielrennen in Hamme. Alain Baert won de spurt voor de tweede plaats tijdens de junioreskoers. Hij ging plaatselijk renner Gino Vercammen vooraf (vh) Juniores Frankie De Cauwer is zater dagnamiddag in Berlare ver dienstelijke winnaar gewor den. Vroeg legde hij de basis voor een definitieve ontsnap ping en op 3 km. ontliep de nieuweling uit Sint-Gillis Waas zijn enige metgezel om nadien overtuigend te winnen. Dames Al na 8 km. benutte de Waas- lander een premiespurt om aan de haal te gaan. Even later kreeg hij Serge Van Laer in zijn gezelschap. Beide ren ners bleven voorop. De rest van het magere deelnemers veld werd in de vernieling gereden en bij een achter stand van ruim vier minuten uit de wedstrijd genomen. Op het laatst rukte De Cauwer zich alleen los en werd de winnaar. Van Laere legde enige tijd later beslag op de tweede plaats. E.G. Benny Peeters (Heist-op- -den-Berg) is te Hamme verdienstelijke winnaar geworden. Op zo'n drie kilometer van het einde trok hij in de aanval en realiseerde een voor sprong van 30 sekonden. De spurt voor de tweede plaats won Alain Baert voor Gino Vercammen. Ronny Maes, Giovanni De Temmerman en Guy Smet. Samen met de win naar hadden deze vijf ren ners zich op 20 km. van het einde afgescheiden van zes anderen (Thierry Van Daele, Steven Verdonck, Sven Bogaert, Philip Kog. Wouter Van Loo en Johan Dhaanens). Benny Peeters was de eer ste aanvaller na zo'n 15 km. Hij kreeg Giovanni De Temmerman in het wiel. De beide renners bleven korte tijd voorop en kregen daarna het ge zelschap van tien collega's. De voorsprong van het twaalftal werd op de duur zo groot, dat de rest van het deelnemersveld ieder uitzicht op een degelijke plaats kon vergeten en nog voor halfweg uit de wed strijd werd genomen. E.G. Wielrennen in Hamme. Benny Peeters uit Heist-op-den- Berg won met lichte voorsprong de junioreskoers, voor Alain Baert (vh) In de laatste kilometer Sneyers, Lidia Van Den werd Nadine Fiers in Bossche en Veronique Schoonaarde bestookt na- Schuermans hadden in het dat ze zich even tevoor begin een aktie onderno- alleen uit de voeten had men maar werden snel gemaakt en een voor- weer tot de orde geroe- sprong van zo'n 500 meter pen. Onder impuls van ex- gerealiseerd had. Naarma- -nationaal kampioene Ag- te de streep dichterbij nes Dusaert volgde de her- kwam, naderde het pele- groepering. Zij zelf zou ton maar schoot uiteinde- even proberen om een af- lijk net te kort om haar scheiding te bewerkstelli- nog te grijpen. Sabine gen, maar lukte niet in haar opzet. Nadine Fiers slaagde daar echter wel in en hield, zij het niet zon der moeite, stand tot de finish. Christel Weckx won de spurt voor de tweede plaats voor Sabine Sneyers en Sonja Ver- mcylen. E.G. Voor de jubelerende vereni ging «Nering door Sport», die instonden voor de 20ste grote prijs «Omloop van Schelde en Durme», kon deze organisatie alvast niet meer stuk toen bleek dat niet minder dan 106 deelnemers deze wedstrijd kleur maar vooral kracht zou den moeten bijzetten. Kleur is er alvast geweest in de bon te bende maar wanneer de kracht er aan te pas kwam was het al een heel stuk minder dan algemeen verwacht. Net als vorig jaar trouwens diende het publiek zich tijdens de grote ronden tevreden te stel len met de solo-poging van een premiekaper en toen de kleinere finaleronden voor de wielen werden geschoven ko zen een twintigtal renners het gebruikelijke hazenpad en meteen is het hele koersver- haal geschreven over deze Hamse profkoers die voor het t eerst sinds lang zonder Etien- ne De Beule van start ging. Ludo Giesberts premiekaper De ploeg De Baeremaecker stuurde dus vrij vroeg in de wedstrijd al een mannetje vooruit. Het gele pionnetje wist zich net als verleden jaar trouwens handig uit de greep te houden maar versterking uit de achtergrond bleef maar uit. Er zat voor Giesberts dan ook niets anders op dan de talrijke premie's van Nering door Sport dan maar in eigen zak te steken en uiteindelijk bleek dus dat er nog aan Ne ring door Sport kan gedaan worden in dit leuke wieler- land. Acht grote ronden fietste de eenzame fietser zo voor de bende uit en wanneer de plaatselijke kleinere ronden dan eens te meer de beslissing moesten brengen werd moe gestreden Ludo opgeslorpt door het peloton. Lameire neuslengte sneller dan Bogaert Het was Pascal Elaut die toch ook wel eens een premie naar moeder de vrouw wou mee brengen en daar ook nog in slaagde ook. Zijn premie- spurtje bracht wel met zich mee dat een groep van een twintigtal renners zich plots wisten af te scheiden van de grote groep. Een ronde ver der was de voorsprong van de twintig al gestegen tot 1'30", en toen twaalf kilometers ver der 2*30" werd genoteerd was de beslissing gevallen. De twintig knokten er zo hard tegenaan dat ze zelfs in hun eigen leidersgroep brokken maakten en kleppers als een Dirk Heirweg, Verdonck en de man die de beslissing uit lokte, Pascal Elaut nog verlo ren in het zicht \an de streep. Met vijftien spitbroeders sto ven ze dan op de laatste ronde af en onder hen bevonden zich enkele imposante namen. Niet-spurters als een Rudy Rogiers en Rudy Patry pro beerden hun hardrijderskapa- citeiten op te dringen aan de rest maar er was geen lieve moederen aan. De spurters Nieuwelingen Met een kleine voorsprong behaalde Geert De Wilde uit Laarne zondagnamid dag een overwinning. Op 300 meter voor de streep rukte hij zich te Sinaai los en behield zo'n 10 meter op de anderen. Jurgen Van Puyvelde won de spurt voor de tweede plaats voor Luc De Moor, Mario De Klopper en Christophe De Kenne. Helemaal in het begin trokken Steven Persoon en De Wilde in de aanval. Zij realiseerden een kleine voorsprong en konden die behouden tot voorbij half weg. Toen reed De Wilde lek. Later kon hij opnieuw aansluiten. Ook Persoon onderging eenzelfde lot. Tien renners gingen de fi nale in en net op tijd wist Geert De Wilde zich van de anderen los te maken. E.G. Wielrennen. Junior Benny Peeters met zijn palm en zijn supporters na zijn overwinning in Hamme (vh) Zes jaar is Edwig De Taey nu al lid van het peleton en nog nooit proefde hij de smaak van de overwinning, tot vorig weekeinde. Nooit gedacht dat ik zou winnen, grinnikte de tevreden amateur. Ik trok in de aanval met Ivan De Vriendt en Jan Joos. Ik mag zeggen dat ik voordien heel wat werkkracht aan de dag had gelegd. Onze vlucht was geen lang leven bescho ren. Geert De Buck bracht de achtervolgers terug. Ik gaf de moed niet op en ondernam, deze keer met sukses, een nieuwe vluchtpoging. Niemand volgde en harder dan ooit ben ik op de trappers blijven duwen. Wat ik niet had verwacht, gebeurde. Ik heb er zes jaar moeten op wach ten, zegt de dolgelukkige Edwig. Op dat ogenblik onderschreef hij een verbintenis bij W.S.C. Vooruit, realiseerde als nieuweling en junior verdienstelijke verrichtingen maar kwam te kort om als een zegekaper in aanmerking te worden genomen. Sinds enkele weken ben ik beter dan ooit aan het presteren, vervolgt Edwig. Ik nam deel aan de zware Ronde van Luik en wellicht daar heb ik de nodige konditie opgedaan. In Sinaai phikte ik daarvan de vruchten. Nu is het te hopen dat het niet bij die overwinning blijft. Wielrennen in Hamme. Tijdens de profkoers probeerden Patrick Verplancke en Rudy Rogiers in de voorlaatste ronde op de loop te gaan, maar hun vlucht werd gekortwiekt (vh) Liefhebbers De Nederlander Antoine Goensse heeft een patent op de liefhebberskoers van Waasmunster. Vorig week einde won hij die wedstrijd voor de derde opeenvolgende keer. Het werd overigens zijn zesde seizoenzege. Halfweg zat hij in een leidersgroep die ook Felicien Claessens, Gun- ther Van Den Abbeele, Ben ny Vermeulen, Patrick Heire- wegh. Peter Van Huffel, Mare Claus, Robin Van He- cke, Gino De Pauw, Mare Meuleman, Francois Geerts en Dirk Dingemans vere nigde. Snel bouwden deze renners een riante voorsprong op en de rest van het deelnemers veld verloor ieder uitzicht op een ereplaats. Voor de finale ingang sprongen vooraan acht renners weg en die zouden overigens tot de finish voorop blijven. Het waren achtereen volgens Antoine Goensse, Pa trick Heirewegh, Robin Van Hecke, Francois Geerts, Gunther Van Den Abbeele, Mare Claus, Felicien Claes sens en Peter Van Huffel. E.G. Wielrennen in Hamme. Prof Marnix Lameire wint met een paar centimeters de felbetwiste spurt voor Jan Bogaert (vh) regeerden, dat was duidelijk. En spurters zaten er zeker bij vooraan. De beentjes van Marnix Lameire al eens ge zien? Of wat dacht je van een Hendrik Redant of een Peter Huyghe. Natuurlijk was top favoriet nr. 1 Jan Bogaert. Hij had het meest voorkeurstem men achter zijn naam als snel ste man van het gezelschap. Wat streektalent betrof had hij net als Danny Janssens en Stefan Van Leeuwe ook al een stip achter zijn notering, dus dubbele winstkansen voor Bogaert die én een goed spur ter is én een man uit de streek. Het was dus een zenuwachtig heen en weer ge loop alvorens de broodren ners uit de laatste haakse bocht kwamen richting oude statie. Het was de gele trui van Jan Bogaert die als eerste te zien was. Jan uit Temse schakelde nog even naar «den 12» en daarvan maakte La- Mare Stevelinck De uitslag: 1. Marnix LA MEIRE (Oostkamp), de 165 km. in 4 u. 16', 2. Jan Bo gaert, 3. Patrick Deneut, 4. Hendrik Redant, 5. Peter Huyghe, 6. Peter Spaenho ven, 7. Frank Van Den Ab beele, 8. Jean-Fran?ois Bras- seur, 9. Stefaan Van Leeuwe, 10. Rudy Patry. Wielrennen in Hamme. Marnix Lameire na zijn zege bij de profs, gelukgewenst door burgemeester Baert vh) meire dankbaar gebruik om als een duiveltje uit een doos je plots één lengte te nemen op de man uit Temse. Jan moest nu fors doch dringend naar het wiel van de Westvla ming maar dat duurde iets langer dan het geplande sce nario. Bogaert sneuvelde op een handvol centimeters van Lameire die zo zijn vijfde ze ge van het seizoen wist binnen te halen. Een zege die zeker niet gestolen werd.

De Voorpost | 1989 | | pagina 21