Nog drie jaar werken naar de top toe. HK Waasmunster nu in 2e nationale H.K.W.-jeugd ook in Italië knap Ann Schuddinck met zilver beladen terug van4 World Games' Gino Van Geyte (Hamme) Belgisch kampioen 1500 m. EV Aalst met terechte ambitie Nog drie titelkandidaten Falos - Dendermonde De Voorpost - 4.8.1989 - 23 HANDBAL SlAGi» ATLETIEK 't Werd eigenlijk een span nende 1500 m. voor heren in Heverlee. Twee Grieken dienden als hazen, maar één van hen won uiteindelijk de koers. Voor iedereen was het een verrassing dat Gino Van Geyte als tweede over de eindstreep kwam en meteen op de lijst van de nationale kampioenen werd geschre ven. De kenners hadden eer der getipt op Mare Corstjens die dit jaar toch de beste tijd over die afstand had neerge zet, maar allicht was de aan val van Raf Wijns na 800 meter lopen de oorzaak van Gino's overwinning. Vincent Rousseau was afwezig en Wil liam Van Dijck vierde zijn wederoptreden. Van Dijck moest al direkt werken om de aansluiting met de Grieken te verzekeren en dat was te veel voor hem. Van Geyte won na een lange sprint met ongeveer vijf meter voorsprong op Corstjens. De Jeugdreeksen Gino Van Geyte werd al heel vroeg ontdekt door zijn turn- leraar Georges Vandamme die hem totnogtoe zou blijven trainen. Vandamme zag dat er uit de frele gestalte van Van Geyte een goede atleet zou kunnen groeien. Daarom liet hij hem al direkt heelwat kilometers afleggen en Van Geyte toonde dat hij uit het goede hout gesneden was door vrij snel verschillende veldlopen te winnen. Als kadet won hij twintig crossen en werd tweede in het nationaal kampioenschap. In die tijd liep hij 4'22"7 op de 1500 meter en dat is nog steeds een verbluffende tijd. Toen hij tweedejaarsscholier was liep hij 8'27" op de 3000 meter, wat niet mis was en een jaar later mocht hij mee naar de E.K. in Oost-Duits- land echter niet voor de 3000 meter maar voor de 1500. Gino verstond het niet en liet dat ook blijken, toch verbeterde hij zijn persoon lijk rekord met meer dan 5 sekonden tot 3'51". Dat was echter niet voldoende om de finale te halen en Gino viel als eerste uit de boot. Tijdens de W.K. voor junio res in Athene mocht Gino wel starten in de lange afstand en hij eindigde zesde in de recht streekse finale na enkele Ethiopi'ers, Kenianen en 'e'en oostduitser. Hij was dus de eerste Westeuropeaan. Gino Van Geyte is nu 22 jaar en wordt elk jaar sneller, al wordt daarvoor niet speciaal getraind. Volgens zijn trainer is het gewoon zijn natuurlijke aanleg die nu tot ontwikkeling komt.. De 1500 meter Eerder verrassend kende Gi no Van Geyte dit jaar de doorbraak op de 1500 m. Vo rig jaar liep hij nog 3'41"98, maar in de Loot-meeting te Deinze was het reeds 3'39"74. Misschien zit er in ideale om standigheden een nationaal rekord in, meent Gino zelf. De tijd die Ivo Van Damme neerzette toen hij eigenlijk een zijsprong maakte naar de 1500 meter is 3'36«25 en die is niet zo denderend. Toch is die 1500 meter ook voor Van Geyte maar een meenemert- je. Hij wil zich toeleggen op de 3000 en 5000 meter. Zijn beste tijd op de 5000 meter is 13'52«. Gino wil die dit jaar verminderen tot 13'32«. Vol gend jaar zou hij graag nog eens meedoen aan de 1500 meter tijdens het E.K. in Joe- goslavi'e. Eerst dan wordt de 5000 meter opnieuw belang rijk. Trainingen Gino Van Geyte heeft nog tijd om zich volop te ontwik kelen. Men schat dat hij pas op zijn 25e zijn volledige mo gelijkheden zal bereiken. Hij heeft een echt sporthart met een pols die schommelt tussen 40 en 180. Nooit draagt hij een kronometer maar wel een toestel dat de hartslag meet, al traint hij dan weinig. Ge middeld is dat 120 km per week, maar andere atleten doen er veel meer. Gino vindt van zichzelf dat hij eerder een lui type is. Als het regent wil hij wel eens een training overslaan om geen verkoudheid op te lopen en als hij de anderen bezig ziet op trainingsstage dan trekt hij grote ogen op. In Hamme traint hij vooral op de Durme- dijken want de piste van de klub is bezaaid met hobbels en bulten. Aan zijn stijl valt nog wel wat te veranderen, want zoals ie dereen kunnen zien heeft tij dens de B.K. is die veel te hoekig. Hij heeft echter nog heelwat tijd om zich te per- fektioneren. Zijn huidige re sultaten liegen er nochtans niet om. Atletiek. Na vele mooie uitslagen in binnen- en buitenland zette Gino Van Geyte de kroon op het werk door nationaal kampioen te worden op de 1500 meter (vh) Na een bijzonder moeilijk overgangsseizoen waarin Aalst alles op alles zette om de klub opnieuw financieel groot te krijgen en als enig sportief objektief het behoud in 2e nationale verzekeren waait er nu een frisse wind in de Eendrachtrangen. Op de valreep konden inderdaad de financiële perikelen worden opgelost en nu wil men ook op sportief gebied opnieuw een vooraanstaande rol gaan spelen. De klub werd welis waar afgeslankt met het ver dwijnen van de damesafdeling en de 3e ploeg maar de spe lerskern die een gooi mocht doen naar de promotie play offs werd al duidelijk ver sterkt. Samen met de uit kwetsuur gerecupereerde W. Bomon werden drie spelers aangeworven die Eendracht er opnieuw bovenop moeten helpen. Bij Ajax Lebbeke haalde men C. Agneessens terug van weggeweest en St. Marblie en L. Moens wer den overgenomen van het op inaktiviteit gegaan Avanti. Tevens is de kans groot dat ook A. Jaichi nog tekent voor Eendracht en meteen be schikt het trainersduo M. Wellekens-G. Steemans nu over een spelerskern die be slist een vooraanstaande rol kan gaan spelen in 2e nationa le. Het is dan ook met heel wat ambitie dat EV Aalst de trainingen begon op dinsdag 1 augustus. Er wordt tevens nog een stage georganiseerd aan de Belgische kust waar wed strijden tegen Izegem en Ton geren zijn voorzien en voor aleer de kompetitie aan te vangen met een uitwedstrijd in Maasmechelen wordt er nog deelgenomen aan ver schillende tornooien en meer dere oefenwedstrijden zijn gepland. EVA Net als tijdens de voorbije seizoenen toonden de jeugd- ploegen van H.K. Waasmuns ter zich erg behendig op het vermaarde internationaal jeugdtornooi van Teramo in Itali'eNaast ploegen uit het gastland werden tegenstan ders uit Nigeria, Spanje. Irak, Denemarken. Brazili Oos tenrijk, Hongarije, Cyprus en Canada bekampt. En de ploegjes uit het "kleine- «Waasmunster deden tegen dit internationaal gezelschap veel meer dan "goed meespe len». De pupillen eindigden 3e in hun poule, de miniemen eindigden op een 2e plaats en voor de kadetten zat er zelfs een plaats in de kwartfinale in. Hier zat het echter niet mee aangezien zij in de kwart finale met 11- 14 verloren van Budapesti uit Hongarije de toekomstige "coppa«-winnaar. In elk geval H.K.W. is vast van plan volgend seizoen mee te dingen naar een finale plaats aangezien nu zowat alle spelers "eerste-jaars« waren cn volgend seizoen dus nog in dezelfde leeftijdsklasse kun nen uitkomen. Minstens 'e'en ploeg moet dan in staat wor den geacht de finale te spelen op "campo uno«. Dat de spelers er net zo over denken hoeft geen betoog, Teramp met zijn prachtig weertje, is hen natuurlijk prachtig bevallen. Toen men drie jaar geleden vernam dat HK Waasmunster voor het eerst sedert het ont staan promoveerde naar de- landelijke reeksen kon nie mand ook maar veronderstel len dat de jonge klub het seizoen 1989-90 in 2e nationa le zou spelen. Insiders wisten wel dat in de Heidegemeente iets mooi aan het bloeien was maar drie opeenvolgende pro moties leek totaal uitgesloten. Meteen telt HKW een paar seizoenen voorsprong op zijn 5-jaren plan en is de klub, net zoals velen, zelf verbaasd hoe vlot het allemaal gegaan is. Elk seizoen verschenen inder daad nieuwe jeugdspelers in de kern en al deze 16-jarigen losten onmiddellijk de belof ten in. Ook nu melden zich weer een viertal jeugdspelers voor de seniorenkern maar uiteraard wordt het elk jaar moeilijker om een plaatsje te bemachtigen. Maar de opval lende maturiteit, samen met een technisch bijzonder ster ke bagage staat weer borg voor de doorstroming van dit jong talent. Toch blijft HKW stevig met beide voeten op de grond. Geen euforie, geen ve- detten-cultus, geen overmoed is daar de slogan. Bij de jonge spelers heerst er zelfs een ge voel van 'zal ik het wel aan kunnen in 2e nationale', maar trainer De Vlieger zal hen op zijn manier wel duidelijk ma ken wat zij wel en niet kun nen. In elk geval bij HKW rekent men erop een goede middenmoter te kunnen wor den in 2e nationale en naar ons gevoel kan en mag dit geen enkel probleem zijn. Gewoontegetrouw bleef HKW eerder terughoudend op de transfermarkt. Wel werd er uitgekeken naar één of twee spelers die ervaring hadden in de nationale reek sen; zo werd Dany Luypaert bij Ajax Lebbeke weggehaald en meteen denkt men bij HKW voldoende gewapend te zijn om de aanpassing aan de hogere reeks vlot te laten ver lopen. De gekwetste W. Roels zal wel voldoende her steld zijn om het verlies van K. Sanders (legerdienst) op te vangen en ook Wim Leunis vanaf 1 september afgezwaaid 2.9 vanat 17 uur tornooi Merchtem-Izegem-HKW. 3.9 vanaf 13 uur tornooi Ste- nant-Sasja 2-HKW 1. 9.9 in Venlo (Nederland) tornooi. 13.9 om 20 en 21 u: HKW- Ajax Lebbeke. 17.9 om 15 en 16 u: Tongeren- HKW. 24.9 in Heerlen (Nederland) tornooi. Op zaterdag 30 september start dan de kompetitie met een thuiswedstrijd tegen het gerenomeerde Eupen. Alle thuiswedstrijden worden ge- zal na een relatief korte speeld in sporthal De Wuiten periode zijn vroeger niveau te Hamme op zaterdag om bereiken. Samen met de vier 17.30 u. 16-jarigen W. De Groote, C. EVA Desseaux, Nico Verhelst en St. Vermeulen beschikt trai ner De Vlieger meteen over een spelerskern die inderdaad jeugdig is maar reeds over heel wat ervaring beschikt. Bij HKW zijn de trainingen hervat op 31 juli en tijdens de maand augustus wordt er driemaal per week getraind. In september oefent men tweemaal per week en in bei de voorbereidingsmaanden zijn een reeks oefenwedstrij den en tornooien ingelast. Op een rijtje: 5.8 om 20.30 u: Lokeren- HKW. 12.8 om 17.15 u: HKW-Uilen- spiegel. 13.8 vanaf 16 u: deelname tornooi Denderbelle (HKW 2). 19.8 om 17.15 u: HKW-Satur- nus (NI. 2e). 20.8: HKW 2 en 3 nemen deel aan het tornooi in Lokeren. Handbal. Danny Luypaert, 27.8 om 14 en 15 u: Kiewit- dit seizoen bij HK Waas- HKW (1 en 2). munster (arch.) De uitslagen Kadetten reeks D H.K.W.-Rappr. Irak (Irak)11-7 H.K.W.-Maristas Lugo (Spanje) 11-8 H.K.W.-Hauge GF (Denemarken) 7-10 H.K.W.-Bandeirantes (Brazili e) 6-0 ff H.K.W.-Union Horn (Oostenrijk) 14-1 H.K.W.-Met-Eur Interamnia (Itali'e) 9-6 Kwartfinale H.K.W.-Budapesti (BTSH) (Hongarije) 11-14 Budapesti werd winnaar van de "coppa« in de kadettenreeks. Miniemen Reeks A H.K.W.-Borno H.A. (Nigeria)6-0 ff H.K.W.-BM Plionya (Spanje) 6-0 ff H.K.W -Spe-Strovolos (Cyprus)16-11 H.K.W.-BRG Wien (Oostenrijk) 9-7 H.K.W.-Colli Aniene (Itali'e) 21-4 H.K.W.-US Tenace (Itali 'e) 18-8 H.K.W.-Canada 8-11 De miniemen werden tvyeede in reeks A. Pupillen Reeks B H.K.W.-Borno H.A. (Nigeria)3-28 H.K.W.-Maristas Lugo (Spanje)7-15 H.K.W.-Pall. Firamosca (Italië)12-6 H.K.W.-Pol. Mommsen A. (Italië)14-7 H.K.W.-H. Ascoli (Italië)13-11 H.K.W.-Convitto Teramo (Italië)21-1 H.K.W.-Baltour S. Giorgio (Italië)6-11 Borno H.A. werd winnaar in de reeks pupillen. KORFBAL VOLLEYBAL De volleybalkompetitie van het Falos verbond Dender monde dat nu al aan zijn 17' uitgave toe is zit er voor driekwart op en het ziet er naar uit dat het titeldebat zich gaat beperken tot het trio Moerbeke, Molen Grember- gen, Keur. In reeks I telt Moerzeke één punt voor sprong op Grembergen en twee punten op Keur maar Moerzeke heeft één punt voorsprong op Grembergen en twee punten op Keur maar Moerzeke heeft één wedstrijd meer gespeeld. Meteen staat Molen Grem bergen er het beste voor en deze situatie kan gerust als een verrassing worden beti teld. In ieder geval zoals Molen Grembergen dit seizoen evo lueert zou de titel beslist niet onverdiend kunnen genoemd worden. In reeks II kan Ou- degem reeds de champagne bovenhalen. Met vijf punten voorsprong op de supervete ranen uit Dendermonde-Cen- trum kan de titel hen inder daad nog moeilijk ontsnap pen. Wie samen met Oude- gem promoveert blijft echter nog een open vraag. In reeks III gaat het recht op een span nend saizoeneinde af. Den derbelle, Baasrode, Hamzog en Nijverseel zijn hier de titel kandidaten. Rangschikkingen Reeks I 1. Moerzeke 2. Molen Grembergen Handbal. Mare Welle kens en J. Steeman, het trainersduo van E.V. Aalst (arch.) 3. Keur 4. Pletsers 5. St. Gillis 6. Zele Center 7. Opwijk 8. Zele Kouter Reeks U 1. Oudegem 11 8 3 29 10 8 2 28 10 8 2 27 10 6 4 22 10 6 4 22 8 1 7 14 11 3 8 12 10 0 10 6 2. Dendermonde 10 5 5 23 3. Baasrode C 9 7 2 21 4. Nijverseel A 9 6 3 19 5. Kalken A 9 5 4 18 6. Hamme Center 9 3 6 14 7. Overmere 8 17 7 8. Schellebelle 6 0 6 2 Reeks UI 1. Denderbelle 9 6 3 23 2. Baasrode D 9 5 4 22 3. Hamzog 87 1 21 4. Nijverseel B 8 6 2 21 S. Kalken B 8 2 6 17 6. Kalken C 8 4 4 15 7. Massemen 9 0 9 8 EVA Bart Heirewegh spurtte zich naar de overwinning In Branst De Belgische nationale korfbalploeg heeft tijdens de in Stuttgart betwiste Wereldspelen zilver in de wacht gesleept. Dus keerde ook de enige regionale vertegenwoordigster in het nationale team voor deze Wereldspelen - spelen voor (nog) niet Olympische sporttakken- Ann Schuddinck (KC Appels), met zilver beladen uit West-Duitsland terug. Haar indrukken "Jammer genoeg hebben we het in de finale niet gehaald van onze eeuwige rivalen, de Nederlanders. We moesten echter met amper twee korven verschil -11-9 was de uitslag van de finale- de duimen leggen. Elke geselekteerde heeft zowat drie wedstrijden gespeeld. Wie goed was in de voorronde mocht achteraf in de finale aanzetten. Onze tegenstrevers in de voorronde waren respek- tievelijk Taipei, De USA, Engeland en West-Duitsland. De wedstrijd tegen Taipei, waaraan ik niet heb deelgenomen, verliep bijzonder spektakulair om naar te kijken. De spelers op het terrein zullen daar wel een ander oordeel over geveld hebben, want de Chinezen ontpopten zich als vinnige, zelfs aggressieve korfballers die er keihard tegenaan gingen. Uitein delijk haalden de Belgen met 18—8—cijfers het laken naar hun kant. Opvallend hoe teams als Engeland, Frankrijk, Taipei en de USA een korfbal spelen zoals wij het hier tien en meer jaar geleden beoefenden een korfbal met een enorme fysische inzet, maar anderzijds technisch en taktisch arm. toch zetten we grote ogen op toen wij bvb. de Chinezen zagen oefenen. Van op om het even welke plaats van het terrein troffen zij raak. In de wedstrijd gaf dat dan wel een ander beeld, vermits zij dan verdedigd werden. Het team dat m.i. op technisch en taktisch gebied de grootste vooruitgang heeft gemaakt is dat van West-Duitsland. Die spe(e)l(st)ers weten al wat samenspel is en één van hun dametjes zou in onze kompetitie alleszins een meer dan degelijk figuur slaan. Coach Daniël De Rudder had ons trouwens gewaarschuwd voor de wedstrijd tegen de Westduitsers, maar al bij al hebben we weinig moeite gehad om ze met 22-6 te verslaan. Het draaide toen bij ons Belgen bijzonder vlot in het aanvalsvak. De Amerikanen van hun kant spelen een korfbal dat nog te veel gebaseerd is op het basketbal. Wat goed tot uiting kwam in hun manier van gooien. Wat uiteindelijk te voorspellen was, werd bewaarheid. In finale kwamen we uit tegen de Nederlan ders. Ik zette aan in die wedstrijd, maar mijn prestatie was niet 'gelijk aan deze in de voorronde. Vermoeid als ik was werd ik bij het begin van de tweede helft (terecht) vervangen door Martine Van Den Eynde. Wat uiteindelijk de balans in het voordeel van onze noorder buren deed hellen Het feit dat het in hun aanvalsvakken beter vlotte en hun afwerking precieser was. Langs beide kanten werd stug verdedigd, dat kan je aan de einduitslag merken. Zo'n groot aantal korven werd niet geskoord. toch mogen wij Belgen op een geslaagde wedstrijd terugblikken. Het verliep in elk geval veel beter dan tijdens de op één na laatste interland, want toen moesten we met 19-10 in het zand bijten. Ook organisatorisch verliep alles op wieltjes. Dat Ann Schuddinck zich deze 'World Games' nog lang zal herinneren, spreekt vanzelf. Ongelooflijk indrukwekkend, betoogt ze en we kunnen haar best geloven. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 23