Kaatsfinale in Hamme Kaatsen in Kastel Kaatsoverzicht Zaterdag 6 augustus Euro Trucks kreeg het moeilijker dan verwacht Kaatskalender De Voorpost - 4.8.1989 - 25 KAATSEN Op zaterdag 6 augustus ter gelegenheid van Hamme- kermis, heeft op het Twee Bruggenplein vanaf 14 uur opnieuw het hoogtepunt van het kaatsseizoen plaats: de finale van de Beker van Hamme. In Hamse kaatsmiddens en ook daarbuiten bestaat er sinds jaren een zeer grote belangstelling voor. Men is er uiteindelijk in gelukt een datum en een terrein vast te leggen voor dit belangrijke treffen. Oorspronkelijk was kompetitieleider VAG Mijs aangewezen als organisa tor van deze finale. VAG wou het treffen organiseren op het dorpsplein van Moerzeke, maar had zonder het gemeentebestuur gerekend want het kreeg geen toelating voor deze manifestatie. Hoewel dit Dorpsplein geregeld gebruikt wordt voor wielerwedstrijden, bloemenmarkten en zelfs brandweeroefeningen, oordeelde het gemeentebe stuur deze keer dat de omgeving 'te mooi' was voor een kaatslutte. VAG Mijs hield echter voet bij stek en wou alleen daar organiseren zodat het nogal wat hoofdbrekens kostte om uit de impasse te geraken. Uiteindelijk werd de organisatie toevertrouwd aan Corner en Euro Trucks. Als datum werd nu zaterdag 6 augustus weerhouden. De finales worden betwist tussen Wembley I, Euro Trucks en VAG Mijs. Zoals gewoonlijk wordt er gespeeld naar zeven spelen en dat klein aantal spelen kan alleen maar dienen als verrassingselement. Als we de verschillende bekerwinnaars overlopen is het trouwens duidelijk dat er steeds verrassingen op de loer liggen. Kijken we bijvoorbeeld maar naar vorig jaar toen Wembley I in de kompetitie geen enkele wedstrijd verloor en dus uitgesproken favoriet was. maar in dé finale ging het volledig de mist in. Corner, op papier de zwakste formatie, werd de grote overwinnaar. Om 14 uur wordt er gestart met de konfrontatie VAG Mijs-Wembley 1. De verliezer komt dan uit in de volgende ontmoeting tegen Euro Trucks. Dan speelt de winnaar van de eerste wedstrijd ook tegen Euro Trucks. Zaterdag worden er weer heel wat kijkers verwacht op deze hopelijk spannende finale. HVC Liga Vlaanderen - Gewest Dendermonde - Aalst 2. St. Anna 19 39 3. Puurs 18 38 4. Baasrode 17 36 5. Gijzegem 29 6. Opwijk 19 26 7. Haaltert 18 25 8. Buggenhout 24 9. VBR Opwijk 23 10. Wieze 19 19 11. Brussegem 18 18 12. Vliegende Bal 14 13. Merchtem 19 11 P. A. L. K.-Verbond EIKEVLIET 'GEROEST' UIT VAKANTIEPERIODE Geen wijziging aan de top; zowel Oppuurs I als Rupel- sport, haalden de volle inzet binnen, idem onmiddellijk achtervolger Bomem Guil, dat bij Schels Moleken, niet de tegenstand ondervond als mocht venvacht. Minder goed verging het Lindekens zwaar geklopt door Niel Biezerd: Black Boys Willebroek, dat na een span nende zij-aan-zij-kamp te Oppuurs, met het kleinste verlies, de duimen moest leggen voor een zich overtref fende lokale ploeg. Verrassing komt uit Eikevliet, waar de thuisploeg, zich niet eens kon ontmaken van het toch niet zo sterk aangeschreven Scheldezonen. Hogere III 5.8.1989: 15.00 u: Tollembeek-Zandbergen Herne-Kastel Okegem-Terjoden Baasrode-Wieze Opstal-Welle 6.8.1989: 15.00 u: Welle-Baasrode Idegem-Wieze Tollembeek-Herne Zandbergen-Terjoden Denderbelle-Okegem Bevordering 5.8.1989: 15.00 u: Kastel-Zele Dunnen 6.8.1989: 15.00 u: Baardegem-Hoke Erembodegem Herdersem-Adec Baasrode Duvel-Kerksken Denderzonen-Merchtem Moorsel-Hamme Zogge Lagere I en II 6.8.1989: 15.00 u: Gijzegem-Baasrode Opwijk-Hamme St. Anna Aalst-Puurs Buggenhout De Toekomst-Vlie gende Bal Nieuwerkerken Wieze-Merchtem Haaltert-VBR Opwijk Brussegem is vrij. Kadetten 4.8.1989: 18.30 u: Euro Trucks op verplaatsing naar Wembley II kreeg het zeer moeilijk om het hoofd boven water te houden. Het moest tot het einde wachten om zijn slag te kunnen slaan. VAG Mijs kreeg het veel ge makkelijker tegen het zwakke Geemzicht. Wembley I be leefde de ramp van het sei zoen tegen het op het Twee- bruggenplein door Corner- boys helemaal van de kaart werd geveegd en tenslotte was er nog Corner dat op het terrein van Ons Vermaak in een zetel mocht spelen. Cornerboys 12 Wembley I 2 De bezoekers die een van de betere ploegen vormen uit de ze kompetitie, hebben op het Tweebruggenplein de zwaar ste nederlaag uit hun geschie denis moeten slikken. Ze wer den met 12-2 cijfers huis waarts gezonden. Wembley, met een vertimmerde ploeg (Van Hemelrijck, Dieleman, De Bus, Van Buyten, Van Hecke) begon zeer aarzelend tegen een thuisploeg die op haar sterkste stond. De weer stand van Wembley stuikte snel in mekaar. In de eerste helft kon het nog twee spelen meegraaien en allicht zat er ook nog een derde en een vierde in, maar die werden op het nippertje gemist. Wem bley hoopte dat het in de tweede helft zou beteren, maar integendeel, het zakte helemaal de dieperik in en werd van het kastje naar de muur gespeeld. Cornerboys won zoals het wou... Geemzicht 2 VAG Mijs 12 Zoals te verwachten was ken den de leiders een rustige na middag. Voor de ploeg van Maurice Malfliet was moed alleen niet genoeg om de be zoekers een duimbreed in de weg te leggen. Na de eerste helft stond de thuisploeg nog met een grote 0 op het bord: 0-6. Naderhand deed ze het een tikkeltje beter. D'Haese en Windey verzetten hemel en aarde om toch maar wat schwung in Geemzicht te krij gen en daardoor haalde het toch nog twee spelletjes bin nen, niet veel maar toch iets. Euro Truckx dat ondertussen Henri Walschap had inge bracht, was beter in de af werking en dat zou de door slag geven bij de eindbalans. Daarbij kwam nog dat de thuisploeg naar het einde toe iets verzwakte. Ons Vermaak 4 Corner 12 Alois Goossens en Peelman hebben voor enige tegenstand gezorgd zodat Corner eigen lijk moeilijk uit de startblok ken geraakte. Dankzij enkele missertjes van de bezoekers kon Ons Vermaak aan de rust een 2-6 stand laten noteren, maar ook na de rust verander de het spelbeeld niet en Cor ner kon rustig de volle buit binnenhalen. Tussendoor pik te Ons Vermaak nog twee spelletjes mee en meer oogst zal het wellicht niet verwacht hebben. Toyota 12 Corner 3 De thuisploeg blijft in het spoor van leider VAG Mijs. Tegen het bezoekende SK Corner heeft ze een zeer goe de wedstrijd gespeeld. Louis Colman maakte van de kans gebruik om zijn ploeg naar een grootse zege te loodsen. Toch was SK Corner goed begonnen met 2-2, maar zwakte dan stilaan af, al de den Eddy D'Hondt en Andre Van den Broeck loffelijke po gingen om Corner terug vlot te krijgen. Voor de rust kwam er geen spelletje meer bij en na de koffie konden de bezoe kers niet veel meer dan toege ven dat de ploeg uit de Schel- destraat van Kastel veel ster ker was. HVC Kaatsen. Ook Café Centrum had een ploeg gestuurd naar het tornooi van Drie Klokken (foto p. hermans) Kaatsen. De mannen van Moerstraat-A tijdens het tornooi in Sint-Giüis-Dendermonde (foto p. hermans) Hogere III Denderbelle Kastel Rap en Vlug Wembley 10 Euro Trucks 12 Voor de bezoekers werd deze wedstrijd op De Doorn geen gemakkelijke opgave. De thuisploeg deed het bijzonder goed en de op winst beluste bezoekers struikelden gere geld over de gebroeders Ple- tinck. Toch bleven de ploegen in mekaars spoor. Halfweg konden Roger De Schrijver met Freddy De Rechter en hun vrienden halfweg nog 4-6 laten noteren. Direkt na de hervatting was de spanning te snijden. De ploegen kwamen vrijwel op gelijke hoogte en vooral Wembley speelde zeer goed samen. Op een bepaald moment scheen het zelfs het 'aken naar zich toe te halen met 8-7, maar dat lukte niet. De eerste regenspeeldag in een lange hete zomer zorgde voor een lange spelonderbre- king bij een 4-6 stand. Toch zou deze dag, na bekendma king van de uitslagen een stra lende zegedag worden voor het bezoekende Kastel. Niet alleen werd er een verdiende driepunten gescoord tegen een zwak Denderbelle, maar leider Baasrode liep in Terjo den tegen de lamp. Nu is de strijd in Hogere III, op zes speeldagen van het einde, tus sen de twee leidersploegen Baasrode en Kastel volledig open. Herne, de derde hond voor het spreekwoordelijke been, lijkt door een nederlaag in Opstal voorgoed terugge slagen. Dat het een overwinning voor de bezoekers zou worden, liet het begin van de wedstrijd niet vermoeden. De thuis ploeg speelde goed mee en hield tot 4-4 gelijke tred. Ka stel had door slechte opsla gen, vier in een spel, al twee spellen weggeven; Na de hier- bovengenoemde zware regen bui bij 4-6, liep Kastel dank zij beter keerders- en opslag- werk stelselmatig uit. Toch profiteerde Denderbelle van een verzwakte grootmidden De Clercq om twee belangrij- ke spelen te pakken. De thuisploeg keerde terug tot 6- 11. Dan kwam Vernimmen op zijn oude, vertrouwde plaats. En met panache! Zijn eerste bal keerde hij ver over. Hij had meteen vertrouwen en het was dan ook dank zij hem en vooral uitblinker Wie- landt, dat Belle wanhopig naar dat ene puntje zocht. Kastel diende nog twee keer een 40-15 achterstand recht te zetten om de driepunten vei lig te stellen. Bij 6^-14 was het opnieuw 40-40, waarbij Wie- landt op sublieme wijze de laatste kaats won. Digest: Afgeleverde ballen: Kastel 11, Denderbelle 12. Overgekeerde ballen: Den derbelle 2, Kastel 7. Uitblinkers: Wielandt en Van Duysen bij Kastel. Bij Den derbelle geen. Kastel speelde met een ijzersterke Vernim men op grootmidden. Klassement na 16 speeldagen 1. VA Baasrode 2. Kastel Rap en Vlug 3. Herne 4. Opstal Pelote 5. Tollembeek 6. Okegem 7. Idegem 8. Terjoden 9. Welle 10. Zandbergen 11. Denderbelle 12. Wieze Sportief Pupillen Kastel Rap en Vlug 10 Brussegem 2 Opnieuw een sterke en over tuigende prestatie van de Ka- stelse youngsters. Niet zozeer als resultaat dan wel het op elkaar ingespeeld zijn en zo een degelijk ploegspel te laten zien. Dit alles maakte indruk Lagere I en II Vliegende Bal Nieuwerkerken 13 Gijzegem 15 Ruststand 3-8. De thuisploeg kende een on- gelukkige start. De eerste twee spelen gingen verloren bij 40-40 hetgeen niet onaar dig was tegen een ploeg uit Lagere I. De bezoekers gingen vrij vlot naar 0-5, met overgekeerde ballen van Verleyen en de hulp van de thuisspelers. Wanneer ze 'quinze' werden aangesmeerd, klommen de bordjes de hoogte in. Toch kon Vliegende Bal terugko men tot 3-5. Filip Van der Veken verloor in de pletsende regen zijn opslagspel (met een court) en de bezoekers brach ten de stand op 3-6. Dan werd de wedstrijd stilgelegd. Na de pauze ging het spel gelijk op. Vliegende Bal kwam op zijn sokken terug. Zelfs de 50-jarige Cooreman deed in de opslag niet onder voor zijn jeugdige ploegmaat, Filip Van der Veken. De gast heren stootten vrij vlot door naar 13-10, maar waren daar na leeggespeeld. De gasthe ren kwamen langszij bij 13-13 en zetten de overwinning in met 13-15. De man van de wedstrijd was grootmidden Willy Heirweg, Onder slechte weersomstan digheden en na een kille spe- londerbreking werd het nog een spannende strijd, zodat zowel de spelers als de opge komen toeschouwers tevre den waren. Vliegende Bal is nu genaderd op 1 punt van Brussegem en Nieuwerkerken hoopt alsnog in de rangschik king voor Brussegem en Wie ze te eindigen. Wel dient ver meld te worden, dat nieuwko mer Noël Goossens een zeer goed keerder is en dat hij zich nu stilaan ingewerkt en aan gepast heeft aan de nieuwe spelsituatie. Al bij al een goe de wedstrijd van beide par tijen. op de talrijk opgekomen sup porters. Dit ploegje staat klaar voor het grote tornooi van zondag 6 augustus. Reken maar! Het rustig meesterschap in de thuisploeg stond onder leiding van Davy Vlaeminck en Jim my Janssens, terwijl bij Brus segem de zoom van Van Kerckhove ook al liet zien uit het goede hout gesneden te zijn. Miniemen Terjoden 10 Kastel Rap en Vlug 6 De meest wisselvallige wed strijd van de Kastelse ploeg. De jeugdige ploeg liet het afweten in een voor het klas sement belangrijke wedstrijd. Een zeer goed spelend Terjo den domineerde de wedstrijd in alle onderdelen, zodat Kas tel alle moeite had om een punt uit de brand te slepen. Een goede prestatie van Ter- joden waar de jeugdwerking begint los te komen. VA Baasrode en Wieze Spor tief werd na een 6-6 stand beslecht in het voordeel van Wieze. Wieze ging na 40-40 net de overwinning aan de haal. De tweede wedstrijd tussen de leider uit Hogere III Baasrode en Denderbelle werd afgesloten met een 7-5 zege van de palingboeren. De laatste wedstrijd tussen de hekkensluiter uit Hogere III ging verdiend naar Club XV met 7-4. Kaatsen. Drie Klokken, een nieuwkomer in het kaatswereldje, organiseerde al direkt een tornooi in Sint-Gillis-Dendermonde (foto p. hermans) HammeSt. Anna 2 onverdroten inzet van Hans Hof Ten Rode Baasrode 10 Aubroeck. Het verlies van RnststanH 5 Denderbelle met dne punten Hof ten Rode Baasrode ^ste!, brengt weer wat kwam onverwacht 2-1 achter. sPann">8onderste regto- Maar eens Baasrode op volle Qen vfn -erc toeren begon te draaien, kwa- Ereprijs Germain De Ridder men de thuisspelers er niet teLebbeke meer aan te pas. Reken daar- Voor de eerste grote prijs van bij het feit dat de gastheertjes schepen Germain De Ridder meer met vier aantraden, konden de organizatoren re- Baasrode Hof Ten Rode ver- kenen op de volledige inzet toeft in de top van de rang- van de deelnemende ploegen, schikking en het moet nu alles De eerste wedstrijd tussen op alles zetten bij het toptref- fen tegen dorpsgenoot VA Baasrode. Zandbergen 12 Wieze Sportief 15 Ruststand 8-7. Wieze Sportief, nog steeds zonder speler-trainer Freddy Verstrepen, kon tegen een onvolledig Zandbergen zijn vierde overwinning van het seizoen binnenhalen. Het peil van de wedstrijd was bijzon der laag. Bij Wieze dreef al leen Hans Aubroeck op zijn normale peil, terwijl de ande re spelers dringend een meta morfose dienen te ondergaan wil men de kaatsliefhebbers nog iets bieden. Zandbergen trad aan met drie valabele spelers uit de kern, waarvan er een met een griepaanval te kampen had en waarvan er nog een buiten wedstrijd viel door een blessure. De bezoe kers konden via 0-2 tot 1-5 uitlopen. Dat was vooral dank zij het vele buiten leveren van de thuisploeg. Hier viel op dat een nochtans zeer goed ke rende Guy Spitaels bij zijn opslagbeurten de ballen drie tot vier keer toe buiten de lijnen stuurde. De gastheren kwamen in de eerste helft nog terug wanneer Wieze het le ver-voorbeeld ging volgen. Bij de rust leidde Wieze met 8-7. Na de pauze en een hevi ge stortbui, was de strijd ge lijk opgaand. Het niveau was Lagere I waardig! Wieze kwam met 8-9 aan de leiding en was niet meer van plan de leiding van de wedstrijd uit.de handen te geven. De kapitein van de thuisploeg Guy Spi taels, keerde bij 9-10 twee maal na elkaar de bal over, bij 10-12 nog eens. Hans Au broeck volgde een keer zijn voorbeeld bij 11-12. Wieze kon deze overwinning in de wacht slepen dankzij de LAGERE I EN II Puurs Excelsior (tijdelijk) naar derde plaats terugge- St. Anna-Denderbelle Baasrode-Hamme Zogge Kastel-Wieze Buggenhout-Terjodcn Miniemen 4.8.1989: 18.30 u: Brussegem-Buggenhout 6.8.1989: 10.30 u: Baasrode-Denderbelle 10.00 u: Hoke Erembodegem- Hamme St. Anna 9.8.1989: 18.30 u: Zele-Kastel Rap en Vlug Pupillen 5.8.1989: 10.00 u: Brussegem A-Wieze Baasrode 'A-Hof Ten Rode Baasrode Buggenhout-Terjodcn Kastel Rap en Vlug-Hamme Zogge 09.00 u: Zele A-Brussegem B 10.30 u: Denderbelle-Zele B 14.00 u: Hamme St. Anna-Moorsel 6.8.1989: 09.30 u: Pupillentornooi Kastel, 12e editie, terrein Villa. 9.8.1989: 17.00 u: Tollembeek-Buizingen, schok der groten (Hogere I). terrein villa Kastel. Van uit uitstellen van de ontmoeting tussen Merchtem en Puurs, maakte St. Anna, dat thuis baas bleef over Haaltert, gretig gebruik om over de Excelsior-ploeg te wippen en zich de tweede rang toe te eigenen. Gunstige speeldag voor het Opwijkse kaatsgebeuren daar zowel VBR als het andere Opwijk, aan de winnende hand bleven. Mocht aangenomen worden, dat Baasrode, Buggenhout wel baas kon dat het zulke vaart drie punten winnen zou lopen, hadden niet velen durven te voorspellen. Zelfs de meest optimistische lokale suppor ters niet. Nadert Baasrode, hierdoor, én St. Anna en Puurs: Buggenhout van zijn kant, verliest twee rangen ten voordele van Opvyijk. Onderaan wipt Wieze over Brussegem. Winnen thuisploegen over hele lijn. Uitslagen zondag 16 juli Gijzegem - Wieze Baasrode - Buggenhout St. Anna - Haaltert Merchtem - Puurs Opwijk - Brussegem VBR Opwijk - Vliegende Bal Aalst vrij. 1. Aalst 15 8 15 6 15 9 uitg. 15 6 15 7 18 52 Kaatsen. Moerstraat-B in Sint-GiUis-Dendermonde (foto p. hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25