Quiévrain in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Fond in Waas en Dender Halve fond in Waas en Dender DUIVENSPORT *- 26 - 4.8.1989 - De Voorpost Robby Van Uytfange, Karei Vercauteren, Gilbert Dheer, Frans Heirman, Georges Van den Abbeele, Willy De Maesschalck, Leon De Kraey, A. Van den Broeck. Kamiel De Schoemaecker, Francois Van Hoeymissen, J. en A. Spitael en Louis Van Vossel Albert Noet In de Sint-Niklase Verbroe dering werd de snelste jonge duif geklokt door Albert Noet voor Octaaf Van Loo, Jos Slagmulders, Marleen De Smet, De Smedt-De Vuyst, M. Schelfout, Rudy Duyme- linck, Alfons Naudts, Angele Bracke, Johan Seghers, De Vos-Van Hemelrijck, Raes en zoon, Hugo Van Acker en Raes en zoon zaten goed in de series. Bij de oude eens te meer de hoofdprijs voor Raes en zoon voor Danny Ge- nbrugge, Arsène De Smedt, Roger Consérière, Jos Slag mulders, Jos Van Petghem, Alfons Christiaens, Gilbert Van Miegroet (10 en 12). Met de 7e, 9e, 13e, 20e, 24e, 26e, 33e, 54e of 8 op 9. Bij de jaarlingen won Georges Ro giers de vlucht voor Danny Genbrugge. Een sterke uit slag van Lucien Stevelinck met de 3e, 4e, 14e, 25e, 27e, 49e of 6 op 8. Vroege duiven voor Anthuenis-Van Goe- them, Raes en zoon, Jos Slag mulders, Jos Van Peteghem, Prosper Pietens, Gilbert Van Miegroet. Bij de duivinnen een zege voor Georges Ro giers voor Danny Genbrugge, Anthuenis-Van Goethem, Raes en zoon, Jos Slagmul ders (5 en 7), Jos Van Peteg hem, Van Vlierberghe-Pla- quet, Rudy Duymelinck, Luc De Frenne. (beno) Te Hamme Sint-Anna blijft Robby Van Uytfange de si tuatie beheersen. Bij de jonge duiven begon hij met de le prijs en won 14 prijzen van 20 duiven. Vroege duiven voor Hugo Van Overloop (2 en 6), Maurits De Bruyne (3 en 7), Mariette Peelman, Paul Van Puyenbroeck (8 en 10), Al fred Verschelden. Bij de jaar lingen een nieuwe eerste prijs voor Robby Van Uytfange naast een uitblinkersrol met de 3e, 9e, 10e. Willy De Maesschalck, André Ost, Constant Van den Nest en zeker Maurits De Bruyne speelden sterk. Georges Van de Wielle klokte de le en 3e bij de oude duiven en verder Willy De Maesschalck (2 en 4), Gilbert Temmerman, Joris en zoon, Leonce Haemerlinck, Alfons Moens, Guy Dierick, René Verbeke en Raymond Selleslag In de St. Niklase Verbroede ring waren het Joris en zoon die de konkurrentie achter zich lieten en de felste bela gers waren Eddy Van Puym broeck, Rene Van Puym- broeck, (3' en 6'), Andre Torfe, Beck-Maes, Jozef Van- raemdonck, Ronny Vermei- ren, Willy Matysen, Francois Van Royen. Bij de oude dui ven won Theofiel Vonck voor De Rijcke - Van Damme (2* en 6e), Karei Van Cauteren, Luc Cordeel, Hector Van Driessche, Rudiger Laureys, Vereecken en zonen, Rene Van Puymbroeck (9* en 10*). Bij de duivinnen wonnen De Rijcke - Van Damme voor Karei Van Cauteren, Hector Van Driessche, Rudiger Lau reys, Rene Van Puymbroeck, Honore Heyrman, Vereecken en zonen, W. en zn. Klus- kens. De jaarlingenvlucht ging op het palmares van O- mer Stuer voor Derijcke - Van Damme, Karei Van Cau teren, Hector Van Driessche, Rudiger Laureys, Rene Van Puymbroeck. Marcel De Maeyer, Smet - Van Acker (8% 91), Honore Heyrman. Te Lokeren Zeveneken gingen de bloemen naar Leonce Hae- melrinck voor Cornu - De Maesschalck, Marcel Van Batselaere, Victor Baert, Wil ly Waegemans (5e, 9% llc), Etienne Van Autreve, Gilbert Waterschoot, Georges Ro giers en Bogaert - Peeters. Petrus Segers won aan de 25ste prijs de eerste series. Te Zele - Hui velde klokte Al fons Moens de snelste duif voor Gaston Snoeck, Willy Van Avermaet, Kamiel Heir man, Gustaaf Van Hollewin- ckel, Albert Lambrecht, Theo Van Elsuweghe, Roger Van Garsse, Hector Bekaert, Gil bert Van den Hof. Aan de 16' prijs won Theo Van Elsuwe ghe de eerste series, en Aimé de oude en jaarduiven twee maal de 1' prijs voor Henri De Backer die het haalde van Hector Vercauteren In het Verbond Appels - Den- dermonde - Zele maakte Guy Dierick een goede beurt met de le, 9% 17c prijs en de eerste bonserie. Vroege duiven voor Eddy Schatteman, Rene en zoon Cammerman, Noel Dhooghe, Francois Kinderes, Jozef Vermeir, David Arbijn, De Maesschalck - Dhondt (8* en 12'), Frans De Swaef, Jaak De Wilde. Aan de 94' prijs won winnaar Guy Dierick de eerste serie van drie aange duid en had hij reeds 8 duiven van de twaalf op de uitslag. De eerste serie van vier dui ven was voor Francois Kin- ders en Guy Dierick won de eerste van vijf aangeduid. Te Berlare een zege voor Re ne Verbeke die het haalde op Victor Sigin, Eric Van Hau- wermeiren, Etienne Buyle, Patrick Van Kerckhove, Ar- mand De Smedt, Gilbert De Waele, Erouw - Van Over- meiren, Rudy Kerre, Baziel Wante, Poppe - Van Gijse- ghem. De series voor Willem Jos. Boeckling wint de Vierzonvlucht in Union Waasland De kolonie Jos. Boeckling Bruyn met de 2e en 4e prijs speelde sterk op de Vierzon- presteerde goed. Vroege dui- vlucht in Union Waasland. Met de le, 3e, 55e prijs en drie duiven, waaronder een mieze tot duizend kreeg hij zijn deel van de prijzentafel. Vroege duiven ook voor Van Vlierberghe-PIaquet, André ven voor Lucien Stevelinck, Romain Legiest, Armand Seghers, René De Paepe, An dré Van den Hoecke, Cop- pens-De Schepper. Bij de dui vinnen de le en 5e voor Raoul en zoon Verstraete, de 2e en De Vlieger, Romain Legies 3e voor Gerard De Bruyn, en (5, 8, 13), Maurice Van den verder Romain Legies, Cop- Abbeele, R. en zoon Ver straete, Raymond Blancke, Désiré Acke, H. en W. Van den Broeck, Jozef Verschue- ren speelde sterk met de le, 16e, 17e, 20e, 25e als vroegste aangiften en 9 prijzen van 12 duiven. De overschakeling naar de afstandsvluchten ver loopt vlekkeloos. Hij won daarenboven van de tweede keer dit seizoen een kleuren televisie in de Union Waas land. Jos Boeckling, Omer Bogaert (Meerdonk), Jozef Verschueren wonnen de mie zen tot 2000. De superseries twee aangeduid gingen naar Omer Boghaert (Lochristi), R. Bomere en Jozef Ver schueren, Serrarens-Florens. Bij de oude duiven won Ar mand Seghers voor Désiré Acke, Georges Rogiers, Ge rard De Bruyn (4 en 10), Gebroeders Braem, Hugo Van Huffel, Etienne en zoon Moeraert, Urbain De Maere, Alidor Plaquet, Georges 'Baeyens. Een goede prestatie met de jaarlingen voor Raoul en zoon Verstraete met de le pens-De Schepper, Jan De Boeck, Marcel De Maere. Gilbert Galle, Narbonneprimus in Dendermonde De Narbonne in De Reis duif te Dendermonde werd gewonnen door Gilbert Galle voor Noél Drieghe, Van Hyck-Eeckhout (3,12,14 of 3 op 4), Aimé Van den Bos sche. Julien Bauwens, Piet Debusschere, Philemon De Bruycker, Henri Van Kerck hove, Julien Bauwens won vier prijzen van zes duiven. Een sterk resultaat voor Van Huyck-Eekhoudt met de le en 5e van twee duiven. Vroe ge duiven voor Pieter De Bus- schere. Dirk Galle, Julien Bauwens (4 en 8), Romain Joos. Antoine De Gheest wint Narbonne in Lokerse Fondclub Een knap resultaat voor een jaarduif de eerste prijs in alle reeksen klopte, maar daarnaast ook provinciaal en nationaal vroeg speelde. Vroege duiven voor Misse- gers en zoon, Reybroeck en zonen, Edward Coppens (4 en 6), Désiré Acke (5 en 10), Norbert De Vuyst, Adhemar Lerno, Roger Van Quicken- borne. Na winnaar De Gheest vroege jaarlingen voor Nor- bert De Vuyst, Van Hecke- Mestdagh, Marc Van de Ri vieren, Reybroeck en zonen (5, 6 en 9). (beno) Frans Ost, Alfred Verschel den, André Ost. Te Zele-Huivelde klokte Gilbert Dheer zich de eerste prijs voor Prosper Goossens, Adolf Heirweg, Gilbert Tem merman, Hubert Temmer man (5 en 6), Alfons Moens, Eugeen Baert, Gregoire Bocklandt, Henri De Backer. De eerste serie werd gewon nen door Eugeen Baert en de fietsserie werd gewonnen aan de 49e prijs door Walter Haentjens. Bij de oude dui ven, de jaarlingen en de dui vinnen was Gilbert Temmer man de grote uitblinker met de le, 3e, 5e, de le, 4e en de le en 2e. Te Berlare won Frans Heir man de vlucht met daarbij nog de vierde prijs en de elfde prijs. Patrick Van Kerckhove, Eugeen De Vos, Kris Stee man (5e, 7e en 8e), Victor Si- Gaston Van Rijsselberghe en Julien Van Wachebeke. An de 20e en 50e prijs klokte Geert Vermeulen zijn twee eerst afgegeven duiven en dat betekende meteen heel wat series naast de mieze tot 500. Etienne Van Kerckhove klok te zijn zes ingekorfde duiven aan de 141e prijs en zat daar mee goed voor heel wat series. Te Hamme Sint-Anna mik te Willy De Maesschalck in de roos bij de jonge duiven voor Robert Heirwegh, Robby Van Uytfange (3, 5, 6, 11 en 17), Antoine Van Hoey, Lys- sens en zoon, Frans Ost, Paul Van Puyenbroeck, Mariette Peelman (10 en 12). Bij de oude duiven de le en 4e en verder Georges Van de Wiel le, Lucien Lauwaert, Con stant Van den Nest klokte de hoofdprijs bij de jaarllingen voor Robby Van Uytfanghe (2 en 4), Henri De Backer (3, rond Druez. In het Achtverbond Moerzeke, Baasrode, Bug- genhout, Lebbeke, St. Gillis klokte Raymond Selleslag de snelste jonge duif van 1615 piepes. Vroege duiven voor Valery Van Biesen, Kamiel Van Herreweghen, Maes en zoon, Gustaaf De Donder, Fiers klokte aan de 45' prijs Eugeen Verbruggen, Pierre reeds de eerste fietsserie. Bij Hellinckx, Jozef Van den Branden, Jean Van Muylder (8' en 9®). Met de 11* en 15' prijs won Andre Van Haute de eerste serie aangeduid. Aan de 70* prijs won de tan dem Van Riet - De Gucht de mieze tot 1000. Karei Van Malderen won aan de 114' prijs de eerste serie van drie aangeduid. Aan de 255' won Raymond Hermans de super serie van vier aangeduid. Aan de 394' prijs was Kamiel De Pauw goed voor de tweede serie van vier en aan de 421' prijs zette de tandem Eeck- hout - Peeters de derde serie van vier aangeduid achter zijn naam. Bij de oude duiven een zege voor Damiaan Van Keer voor William Saey, Hubert De Wit, Xaverius Jacobs, Andre Van Haute (5' en 7'), Edgard De Clercq, Roger - Everaert, Louis Geernaert. Maurice stond op kop bij de jaarduiven voor Andre Van Haute (2* en 4'), Louis Geer naert, Spanoghe en zn (5' en 12*), Albert Van den Bergh, Polspoel - Van de Walle, Frans De Bondt, Jules en zoon Callaert en Henri De Clerck. BENO i.'. Duivensport. Gilbert D'Heer won met de jonge duiven een eerste prijs op Quiévrain in Zele-Huivelde (gvw) gin, Gilbert Vergeylen, Emiel Christiaens. Tc Zele Eerlük duurt dc slnt.Nlklase Verbroe- Langst was Georges Van den derj„g presenteerde Leon De Abbeele goed voor de le en K ee„ sterke niB, mel 10e pnjs. Vroege duiven voor de le> en 10e prjjs e„ aa„ de 213e prijs stonden er reeds Petrus Steeman, Gilbert De- 17 prijzen van 20 duiven op de witte, Georges Van de Wiel- Ie, Frangois De Brandt, uitslaf"^""'^ toïdaen* Haentjens-Goossens, Tbeo v duiven VQOr André Van Elsuweghe, Enuel Pie- Van Me|e Marcel Sme, Pe_ ters Gerard De Gucht Aan tnls De Bruyni A|bert Ro_ de 25e prijs wonnen Haen- zen(joni) Baziel De Cauwer, tjens-Gijsens de eerste serie. Jozef Van Raemdonck, Van De eerste van dne ging naar de Vijver-Van Haver, André Jaak De Malsche. Gerard De Tinck Albert Ronlbaut Gil. Wandel won de eerste van bcrt K|uskenSi Smet-Van vier en Hubert De Temmer- Acker kloklcn hu„ eerste en man de eerste van vijf. Te Lokeren-Zeveneken won Karei Vercauteren de vlucht voor Mare Maes, Emiel Scho- bijn, Jozef De Smedt, De Vos-Van Hemelrijck (5 en 6), Maurice Aper, Julien Rooms, tweede afgegeven duiven op de 47e en 54e plaats en die waren goed voor de eerste kriteriumserie. De eerste nummer 20 werd aan de 66e prijs door René Van Royen gewonnen. Aan de 91e prijs waren er nog heel wat series weggelegd voor Van Bogaert- Duivensport. Georges Van de Wiele behaalde in Hamme Sint-Anna de eerste prijs uil Quiévrain (gvw) 5 en 7), Frans Ost, Lucien Lauwaert. De Backer. Voorzitter Albert Pijl maakte een goede beurt met zijn gedubbelde jaarling, die goed was voor drie eerste prij zen. Vroege oude duiven voor Roger Van Hove, Marcel Noens, Van den Broeck-Van den Bossche, Albert Van Mieghem, L. en zoon De Dobbelaer, Mare Smet, Ben ny Van Bogaert, Van Bo- gaert-De Backer (9 en 10). Ereplaatsen voor Van Bo- gaert-De Backer (2 en 8), Benny Van Bogaert (3 en 5), Van den Bossche en zoon, René Fierens, Marcel De Blieck, Van de Vijver-Corne- lis in de reeks duivinnen. De naaste belagers bij de jaarlin gen van winnaar Pijl waren Roger De Roeck, Ronny Ver- meiren (3 en 6), Van Bogaert- De Backer, Benny Van Bo gaert (5 en 8), Van den Bos sche en zoon, William Baert, Edilbert en zoon Van Egghen. Te Denderbelle won A. Van den Broeck de vlucht voor Guido Van der Potyen, Wae- geman-Van Driessche, Pierre Veyt, Jean Baekens, Jean De Baerdemaeker, Florent De Feyter, Louis De Landtsheer, Pieters-De Braeckeleer, Pe trus Pieters. Bij de oude won Gilbert Tilburgh en bij de jaarlingen Louis De Landts heer. Te Zele-De Snelvliegers mikte Kamiel De Schoemae cker in de roos voor Benoit Maes, Jan Roels, Cyriel Van der Haeghen, G. en A. De Maesschalck, Frans en zoon Tackaert, Frederik Chris tiaens, Maurits De Maes schalck (8 en 9), Frans en Eric De Schepper, die een hele reeks prijzen speelde. En aan de 26e prijs won Eric Sche- pens ook de eerste serie. Bij de oude duiven de le en 2e voor Gilbert Temmerman en de 3e en 4e voor Kamiel De Schoemaecker. De le prijs bij de jaarlingen ging naar G. en A. De Maesschalck voor Louis D'Hondt, Frans Dewil- de en Luc De Maesschalck. Te Lebbeke-Verbroedering mikte Francois Van Hoeymis sen in de roos voor Jozef Uyttersprot, Firmin Van de Plas (3e, 5e, lie), Francois Saerens, Frans Permentier, Frans Vereecken, Philibert De Leeuw, Albert Van den Troost. Aan de 17e prijs êon Jozef Uyttersprot de eerste bonserie en de tweede ging naar Firmin Van de Plas aan de 34e prijs. De eerste van drie aangeduid ging naar Pier re Van Nieuwenhuyze aan de 88e prijs. Bij de oude duiven waren de bloemen voor Jaak Huygens voor Jozef De Rid der. Henri Verdoodt, Pierre Van Nieuwenhuyze, Rudolf Cool, Philemon Luypaert klokte de snelste jaarling voor Henri Verdoodt (2e en 3e), Pierre Van Nieuwenhuyze, Maurits Spruyt en Jozef Til burgh. In Groot-Dendermonde met 939 jonge duiven werd de hoofdprijs gewonnen door J. en A. Spitael voor Jozef De Block, Lucien De Bleser, Oscar Braem, Clement Blin deman, Karei Goeman, Jan Verhaegen, Christiaan Van Uytvanck, Van Keer-Erpels (9 en 10), Jozef Van Keer. Louis en Georges Vinck. Miel De Brandt won met de 33e en 34e prijs de eerste bonserie. De eerste van drie aangeduid gig naar Jozef Debbaut aan de 86e prijs. Alfons Van Cleem- poel was aan de 172e prijs de laureaat van de serie van vier aangeduid. Jean-Pierre en Pierre Verheyen wonnen aan de 198e prijs de tweede serie van vier aangeduid. Leopold De Ridder won de vlucht bij de oude duiven voor Emiel De Brandt, gebroeders Van Keer, Van Dooren en zoon, Wilfried Costers, Frans Spies- sens, Jozef Annerel, Jozef Van Keer, Alex De Decker, Wilfried Costers, die aan de 22e prijs de eerste bonserie won. Alfons Van den Abbeele klokte de snelste jaarduif voor Basiel Segers (2 en 6), Em. en Jozef Dierickx, Hen drik Quisquater, Omer Cor- nelis, De Saert-Van Steen, Marcel De Nul, Karei Ost (9 en 11), en Alex De Decker. Vanaf de 23e prijs zette Jozef Debbat vijf duiven op de uit slag en dit waren de series. Te Moerzeke won Louis Van Vossel de vlucht en hij nam er de vierde prijs als toemaatje bij. Hij won 8 prij zen van 12 duiven. André Van Haute en Jean Van der Kelen stonden mee op het podium. Jean Van der Kelen maakte een goede beurt met 9 prijzen van 14 duiven. Vroege duiven voor Henri Delcart, Bernard Vercauteren, Theo- phiel De Maere, Frans Van Riet, Joseph Quintelier. Met de 12e en 13e prijs won Thie- rens-Wilgenhof de eerste se rie en aan de 57e prijs Frans Willaert de eerste van drie aangeduid. Bij de oude duiven klokte Basilius Clincke de le en 5e prijs. Maurits Peelman won met de 3e en 8e prijs de eerste serie. Vroege duiven voor Wilfried Rottiers, Thierens- Ost, Paul Peelman, André Van Haute, Paul Van Haver en Frans Van Riet. Bij de jaarduiven een ereprijs voor Maurits Peelman en de eerste serie met de 2e en 3e prijs voor Thierens-Ost en verder Willy Vercauteren, William Van Driessche en Frans Van Riet (6e en 7e). (beno) •IT—* Duivensport. Leon De Kraey met de eerste twee prijzen bij de jonge duiven uit Quiévrain in de Sint-Niklase Verbroedering (gvw) i 6e prijs. Ook Gerard De Antoine De Gheest die met Duivensport. In Union Waasland won Jozef Verschueren de televisie, geschonken door Mariman-Paloma (Hamme) voor de Vierzonvlucht (gvw) Op 6 en 7 augustus is hel Greenpeace schip de Rainbow Warrior in Oostende te zien Het zal gemeerd liggen aan het Vlotdok en is voor het publiek toegankelijk op zondag 6 au gustus van 16 lot 20 u. en op maandag 7 augustus van 14 tot 19 u. De nieuwe Rainbow Warrior, het zielschip van Greenpeace, heeft 165.000 dollar gekost, terwijl men voor de verbouw ing nog eens 4 miljoen dollar heeft betaald. Het schip be schikt nu over een geperfektio- neerd kommunikatiesysteem. Hel augustus nummer van 'Hainaul-Toerisme' heeft het onder meer over de geschiede nis van het boek in Mons, over de grote sociale en politieke gevolgen van de bestorming van de Bastille in Parijs in 1789 en belicht het dorpje Frasnes-lez-Buissenal. Aan de Vrije Universiteit Brussel wordt een biezondere licentie menselijke ecologie georganizeerd. De studie duurt 1 jaar. Meer informatie bij prof. Dr. C. Susanne of Dr. L. Hens, Menselijke Eco logie, VUB Pleinlaan 2 te 1050 Brussel (021641.34.08 Van 16 tot 26 november heeft aan de Vrije Universiteit van Brussel de 'week van de bio sfeer' plaats. Op het program ma colloquia, films, tentoon-, stellingen en muziek. Informa tie: W. Vermander - Meco. Pleinlaan 2 te 1050 Brussel (021641.35.30).

De Voorpost | 1989 | | pagina 26