Geen plaats voor 'Stekense Stratenloop' t.g.v. feestmarkt! Een zomers spektakel Ontgoochelend in kampioenschap Politie liet ontwerp parkoers vele weken onaangeroerd liggen. 6' Kampioen schapsmanche: Derde 'Hellestraatse Stratenloop' in Stekene Jogging en wegwedstrijd met 100.000 fr aan prijzen. Zesde rekreatieloop en tweede wegwedstrijd in Lokeren Negende Habroeckloop in Kemzeke Stekenaars gratis naar «Memorial Van Damme» 28 - 4.8.1989 - De Voorpost ATLETIEK In het verleden werd in Steke- ne onder meer in de schoot van het bestuur van de sport raad regelmatig geklaagd over het feit dat er op sportief gebied zo weinig te doen is in de gemeente. Buiten voetbal dan natuurlijk. En gelijk had den ze, de klagers. Maar... wat merken we nu? Wanneer een jonge, ambi tieuze en aktieve sportklub een loffelijk initiatief neemt, wordt die gewoonweg aan haar lot overgelaten. Meer nog: zowat iedere gemeen telijke 'officiële instantie' toont zich alles behalve entoe- siast en door een 'schrijnend gebrek aan medewerking' ziet de klub zich genoodzaakt om het initiatief te laten varen... Waar zijn die klagers nu ge bleven? Stekense Stratenloop Atletiek Stekene was noch tans al een beetje gewoon om niet te veel op anderen te rekenen. De gemeentelijke sportraad deed inderdaad lan ge tijd of het van het bestaan van de klub niet op de hoogte was. De mensen van Atletiek Ste kene stonden er alleen voor wanneer ze aan enkele uren in de gemeentelijke sporthal wil den geraken, wanneer ze om het noodzakelijke materiaal vroegen en ze stonden ook alleen om de gemeente te overtuigen van de noodzake lijkheid van de aanleg van een atletiekpiste. Gelukkig kwam er van hier en daar onder meer vanuit Lokeren en van enkele indivi duele sporters wel mede werking en feitelijke erken ning, zodat Atletiek Stekene reeds lange tijd zowat een doeken vooraleer hij kon in- vaste waarde is in de Noord- gericht worden. Arm wase gemeente. Elke donder- Stekene. dag komen een zestigtal jonge Entoesiaste medewerking en minder-jonge atletieklief- Ivan Thysseni sekretaris van hebbers s-men in of rond de inifiatiefnemende klub At- sporthal om er te trainen, er- [etiek Stekene, vertelde ons varing op toe doen en/of en- reeds begin april een vol- kele knepen van het vak te ietjjg uitgestippeld parkoers leren. Zonder meer een suk- het schepenkollege werd dus- ingediend. Twee weken later Maar Atletiek Stekene wil nam de gemeentelijke politie zich ook manifesteren naar kontakt op met de klub om te buiten toe. Onder meer daar- zeggen dat het parkoers werd om plande de klub een Ste- afgewezen. Te moeilijk en te kense Stratenloop ter gele- gevaarlijk, klonk het, omdat genheid van de jaarlijkse fees- een gedeelte van het parkoers telijke avondmarkt van sep- samenviel met de omlegging tember en voor het voorjaar voor de feestmarkt. van 1990 wordt een dames- Ook meende de politiekom- veldloop voorzien. missaris dat het organiseren De voorbereidingen voor de van een stratenloop ter gele- Stekense Stratenloop van 15 genheid van een avondfeest- september werden reeds en- markt een geweldige belasting kele maanden geleden aange- voor de politie zou zijn en dat vat en met uitzondering van het risiko voor ongevallen te het juiste parkoers was onge- groot is. Dat dit zoals de veer alles reeds in kannen en initiatiefnemers opwierpen kruiken. De nodige affiches ook het geval is bij het organi- en strooibriefjes zijn reeds ge- seren van de zowat 45 wieier- drukt, de prijzen rondgehaald koersen op de gemeente kon en/of aangekocht en de stra- de mening van de Stekense tenloop had zelfs een plaatsje politiekomissaris niet wijzi- gekregen op de kalender van gen. Na enig overleg ging de de VAL, de Vlaamse Stekense politiekommissaris Atletiekliga. dan toch akkoord om samen Maar... de 'onervaren' initia- te zoeken naar een alternatief tiefnemers hadden zonder de parkoers. Enkele dagen later huidige Stekense mentaliteit werd dus een parkoers ver- gerekend: noch de gemeen- kend dat wel haalbaar was, al telijke politie, noch het ge- dienden de atleten nu over meentebestuur, noch het een strook dikke keien te feestmarktkomitee bleken erg lopen, entoesiast voor deze nieuwig- Op 't eerste zicht verliep dus heid en door gebrek aan me- alles naar wens, zo leek het. dewerking om geen andere Omdat Atietiek Stekene niets omschrijving te gebruiken meer hoorde noch van de zagen de initiatiefnemers van politie, noch van de gemeente Atletiek Stekene zich genood- in verband met enige defi- zaakt om de Stratenloop op te nitieve goed- of eventuele af keuring, werd begin juni kon- takt opgenomen met het sche penkollege. En wat bleek nu? Op de gemeente wist men nergens van. Het parkoers lag nog onaangeroerd op het poli- tiekomissariaat. Een vergetel heid? Tijdsgebrek? Bier, friet en worst Ook de Stekense burgemees ter zat blijkbaar niet met on geduld te wachten op een der gelijke Stekense Stratenloop, nochtans een organisatie die de gemeente enige weerklank zou kunnen geven tot ver over de grenzen. Burgemeester Rollier had in derdaad problemen met het feit dat de stratenloop vier maal de feestmarkt zou moe ten kruisen; Dat de loopwed strijd alles bij elkaar slechts één uur duurt werd niet als tegengewicht aanvaard. In tegendeel, hij bleef bij zijn mening dat een dergelijke ak- tiviteit belastend is voor een dergelijke avond. De mede werking van de politiekom missaris en de burgemeester van Stekene was dus inder daad spontaan, entoesiast en uitnodigend om nog meer dergelijke (of andere) initia tieven te nemen. De jonge, onervaren Steken se Atletiekklub stelde dan uit eindelijk wijselijk en berustend in heel deze onfris se zaak voor om het initia tief voor de Stekense Straten loop te schrappen. Tot op luchting wellicht van de Ste kense politiekommissaris en burgemeester. Tot opluchting wellicht ook van Dekenij Dorp die blijk baar evenmin entoesiast aan hanger was van een Stekense Ivan Thyssen, sekretaris van Atletiek Stekene, is erg ontgoocheld over de 'entoesiaste' medewerking van zowel politie, gemeentebestuur als Dekenij Dorp. (d. Brol) Stratenloop. Inderdaad, ondertussen had den de initiatiefnemers er ook reeds enkele vergaderingen met Dekenij Dorp, het komi- tee dat de feestmarkt organi seert, opzitten. De mensen van Dekenij Dorp volgden wel maar gaven toch regelma tig opmerkingen en afwijzin gen en wilden hun visie door drukken ten overstaan van den ons de verplichting op om pas om 21 uur een hoogst ongebruikelijk uur te star ten', aldus de heer Thyssen. 'Onze organisatie was blijk baar een grote belemmering voor de feestmarktgangers. Dekenij Dorp geeft blijkbaar liever veel geld aan dure, dik wijls buitenlandse groe pen...'. Fel ontgoocheld zijn de mensen van Atletiek Ste- het initiatief van Atletiek Ste- kene inderdaad. Ivan#Thyssen kene. Wanneer echter om rondt dan ook af: 'Sportieve- enige financiële steun werd gevraagd vingen de initiatief nemers echter bot. Uiteinde lijk zou de dekenij toch een (zeer bescheiden) bijdrage leveren. 'Ze lieten ons bezig maar ge ven wel opmerkingen en leg- lingen zijn niet gewenst in Stekene tijdens de feest markt. Dekenij Dorp houdt het liever gemakkelijkheids- halve en afgezaagd bij bier, friet en worst!.' d. Brol ZWEMMEN PAARDENSPORT Paardensport - VRV De dendermondse zwemklub organiseerde nu al voor de negentiende keer haar jaar lijkse doortocht. Het werd een dag die bij velen lang in het geheugen zal blijven han gen, al was het alleen maar aan de start werden de prijzen den een podiumplaats. waarin alle deelnemers met De anderen moesten zich wel- een aandenken werd bedacht iswaar tevreden stellen met wat doorgaans ereplaatsen ge noemd worden maar met ruim driehonderd zwemmers omwille van het uitzonderlij ke mooie weer. Men kon zich nauwelijks herinneren dat het ooit zo al eens geweest was. Niet minder dan 43 klubs uit het ganse land werden bereid gevonden om aan dit zwem feest deel te nemen en of het een écht feest werd moet je maar vragen aan al wie erbij was. Dat de Dendermondse zwem mers zich in eigen huis van hun beste kant zouden laten zien, lag voor de hand (n.v.d.r.: de beste kant was de minst verbrande). Tim Rijckmans met een eer ste plaats bij de benjamins, Mirel Huau als tweede bij de kadetten en Marnic De Paepe als derde bij de heren, behaal- PETANQUE en natuurlijk werden er voor nemens gemaakt om het vol gende keer nog beter te doen. D.Z.O. heeft alvast grote De twee jumpings die op 16 en 23 juli plaats vonden, plannen voor de doortocht respektievelijk in manége Hicewa en manége Schasel- van volgend jaar want dan berg hebben een hemelsbreed verschil getoond in het wordt het vierde lustrum ge- uitslagenbord. Jammer voor de grote Kleinbrabantse vierd en dat kan uiteraard niet delegatie kwamen de mooie uitsiagen uit St.-Niklaas onopgemerkt voorbijgaan. waar in feite geen punten te verdienen waren en viel het Afspraak voor de 20e door- zowat falikant uit te Londerzeel waar de zesde kam- tocht in juni 1990 want dat pioenschapsmanche (op een totaal van acht) zijn beloop wordt gegarandeerd een terug. In het Waasland werd immers een. karrevracht topper prijzen in de wacht gesleept, in de Schaselberg... waar Tussenin kwam ook nog een vobr het eerst een kampioenschafstreffen plaats had ander bericht ter ore van onze sedert het VRV en enkele jaren éénmalig te gast mocht sportredaktie. Al is het al eni- zijn, viel het betrekkelijk, zeg maar bedenkelijk zwak uit, ge tijd geleden, maar 'ere wie ere toekomt' Bart Vercaute- U*de *°nfr°ntat,e ,eHLonder" nr„, zeel onthouden we de over- ren presteerde het zowaar om van Er|c Van prae, uit universitair kampioen te wor- Mariekerke in de Barema A- bij de veteranen, ze waren er den in de 100m. rugslag. Sor- pr0ef met Banier (in de klasse allemaal en aan de uitslag te ry voor de late vermelding, 3) na een foutloze barrage in maar beter vijgen na Pasen 34.74 sec. Sonja Thijs uit Kal- dan helemaal geen vijgen. In fort werd als enige barrage- duur verkocht. Hun prestaties zijn er echter niet minder om want stuk voor stuk konden zij zich handhaven in de top van de rangschikking. Stefan Verbruggen, Heidi De Clerq, Jan Bogaert, Pierre Van Weyenberghe, Rik Scholliers, Louis Van Hemelrijck, Jan Van Eycken, Agnes De Bruy- ker, Georgette Touchant, Gracy Poppe, Wendy Roe- landt, Steve Claessens en Filip De Boeck, kortom, van ben jamin tot ouderdomsdeken zien waren ze niet gekomen om een figurantenrol te spelen. De zwemhappening werd be sloten met een prijsuitreiking prijzen. Er waren 4 kombina- fies in de barrage. Toj slot wat Londerzeel betreft even de winnaars: die fraaie prestatie O.R. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof. Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis. Geraardsbergsestraat 116. Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J Geennckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfrierf. Anjerstraat 4. 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. De pleinen van Petanqueclub Leb- beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst. Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers. Baasrode straat 3, 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Woensdags vanaf 14 u.. 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Petanqueclub 't Klaverke, gelegen De terreinen van Reynaert Loke- op de hoek van de Dendermondse ren zijn gelegen in de Oude Brug- De Nieuwe Bond Gijzegem Quiévrain: 23.7.89 Jonge: 233, los: 9 u. 1. De Clercq Roger, Dender monde, uur: 10.01.26, 1237,62, 2. Becque Jean, 3. De Spiegeleer Paul, 4. Van Damme M. en zn., 5. Sterckx Gustaaf, 6. Wierinck Antoi- ne, 7. Cornelis Remi, 8. De Swaef Andre, 9. Van Exter- gem Fr. zn., 10. Sterckx Gustaaf, 78. Vereecken W., Oudegem 1074,53, uur: 10.06.49. Jaarse: 19, los: 9 u. 1. Van Damme Jozef, Den dermonde, 1248,71, Beginnende ponyklasse Barema A, barrage niet op tijd: 1. Kenes Claudine (Gino) 12,75 strafp. - BT elk geval, proficiat Bart, voor tegenstreefstai tol opgave ge- - - dwongen. Tanja Lemmens uit Breendonk reed de snelste omloop met Chipie bij de po ny's (barema A) maar ging in bewuste barrage (in 27.83 sec.) op één hindernis in de fout. De zege ging naar Mario Vermeulen op Fury in 33.93 niet op tijd sec. (foutloos). Puik werk was 1Kenes Claudine (Flash) er vanwege de St. Amandse Sabine Joos op Chiantlilly die in de klasse 1 mooi tweede werd met 4 strafp. en een chrono van 34.79 sec. in de barema A. Slechts drie kombi- naties haalden de barrage, 36 p. - BT Klasse 2 Barema A mixte barrage op tijd: 1Van Broeck Ann (Viloet) waarvan één foutloos: Cindy 4 strafp. in 31.65 sec. laan 35 tc Lokeren. Tel. 091/ 48.07 47 Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H Geest molenstraat 131. Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelijke is De Bruyne Juiien, Heuvel 121 bus 5. 9440 Erembodegem. Tel. 053/ 77.11.62. Steenweg en de Kapellekensbaan. Paul, 3. Verantwoordelijke Alfons Coore- Van Den Berghe Eugeen, 4. man. café 't Klaverke, Kapelie- Govaert Eddy, 5. Moortgat kensbaan 2 te Lebbeke. Leopold, 6. Van Damme Jo- Het lokaal en de speelvelden van zef, 7. Govaert Eddy, Gijze gem 1132,53, uur: 10.00.16. Pétanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsesteen weg 199 te Lebbeke. Tel. 052- 21.43.77. Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen, Baasrode- straat 134 te Lebbeke Oude: 16, los: 9 u. 1. Van Den Berghe Eugeen, Oudegem, 1248,18, uur: 9.55.46, 2. De Decker Jan, 3. Van Den Berghe Eugeen, De Vos met Rubine. In de klasse 2 waren er twee tweede plaatsen voor Puursenaar Mare De Peuter met Prisca. In de progressieve omloop scoorden 5 kombinaties het max van 55 p.. Marc De Peu ter reed over de omloop iets minder dan 3 sec. trager dan Ann Van Broeck op VHoet. Luc de Decker werd derde. In de Barema-A andermaal een ze ge voor Van Broeck die 4 strafpunten opliep, doch twee beter deed dan de Peuter. Beide waren de enige barra gerijders. De enige streekrui- ter, Hippos-uitbater Karei Ver bruggen deed het met een achtste plaats in de veteranen- proef op Gita niet zo best: hij werd uitgesloten, al viel hij met die 8ste plaats nog wel in de 2. De Peuter Mare (Prisca) 1Caals 6 strafp. in 45.20 sec. 7. Gevels Jean (Condor) 4 strafp. in 63.12 sec. (buiten barrage) 8. Van Praet Eric (Farao) 4 strafp. in 65.54 set. (buiten barrage). Progressief mixte barra ge op tijd 1Van Broeck Ann (Violet) 55 p.; in 37.63 sec. 2. De Peuter Mare (Prisca) 55 p. in 40.42 sec. 8. De Peuter Marc (Gand hi) 52 p. in 47.52 sec- Gevorderde ponyklasse Barema A mixte barrage op tijd: 1 Vermeulen Mario (Fury) foutloos in 33.93 sec. 2. Lemmens Tanja (Chipie) 4 strafp. in 27.83 sec. Progressief mixte barra ge op tijd 1. Van Bunder Kris (Iris) 2 p.; in 35.14 sec. Klasse A Barema A mixte barrage op tijd: 1. De Vis Cindy (Rubine) foutloos in 30.64 sec. 2, Joos Sabine (Chiantilly) 4 strafp. in 34.79 sec. Progressief mixte barra- op tijd 1. Caals Andel (Saphira) 36 p. in 34.05 sec. Sinds een paar jaren organiseert het Sportkomitee van Stekene-Hellestraat eind augustus een stratenloop in deze noordwase grensgemeente. Een eerste dergelijke straten loop werd twee jaar geleden georganiseerd ter gelegen heid van de eerste editie van 'Samen Sportief Sporten', een sportief weekeinde voor en ten voordele van de 3 Stekense verenigingen voor gehandikapten. De mensen van het aktieve Sportkomitee zijn dit jaar dus aan hun derde editie van de Hellestraatse Stratenloop toe en ook deze derde uitgave kadert in het geheel van 'Samen Sportief Sporten', waarvan de opbrengst dus ook nu weer naar de Stekense minder-validen gaat. De derde uitgave gaat dit jaar door op zaterdag 26 augustus met start om 15 uur aan de parochiekerk van Stekene Hellestraat. De joggers of lopers lopen een omloop van ongeveer 5 km die twee keer dient te worden afgelegd. Het wordt een gevarieërd en afwisselend par koers over geasfalteerde wegen door een nog gezonde en bosrijke omgeving. Een totaal van om en nabij de 10 km dus. Voor elke deelnemer is ook nu een aandenken aan deze manifestatie weggelegd. Alle sportievelingen houden alvast zaterdag 26 augustus vrij: is het niet om deel te nemen dan zeker om even te komen kijken... d. Brol Ter gelegenheid en als sportieve opening van de Lokerse Feesten worden op zaterdag 5 augustus 1989 een jogging en een wegwedstrijd voor atleten georganiseerd door de centrumstraten van de stad Lokeren. De jogging-voor- iedere-sportieveling wordt reeds voor de zesde keer inge richt terwijl de wegwedstrijd een keiharde krachtmee ting tussen geoefende atleten aan z'n tweede uitgave toe is. Voor deze 6e Rekreatieloop en voor de 2e wegwedstrijd ter gelegenheid van de opening van de Lokerse Feesten zijn liefst 100.000 fr aan prijzen voorzien. De start en aankomst van deze sportieve happening gaat door aan het stedelijk zwembad en de eerste start heeft plaats om 15 uur. De deelnemers kunnen zich laten inschrijven op het atletiekterrein aan de Sportlaan vanaf 13.30 u tot 14.30 u. De atleten die lid zijn van de VAL, de Vlaamse Atletiekli ga, betalen 50 fr voor deelname, de met-leden 100 fr. Men kan zich ook vooraf laten inschrijven in het kantoor Spaarkrediet, Groentemarkt 18 te Lokeren ofwel door overschrijving op rekening 860-0040129-50 van Jogging Lokerse Feesten. Er zijn 3 verschillende wedstrijden namelijk één voor de lopers-toeristen ofte de échte gelegenheidslopers, één voor de joggers én tenslotte de wegwedstrijd voor de atleten. De lopers-toeristen dienen 1 ronde van 4 km af te leggen, de rekreatieloop voor de joggers gaat over 2 ronden en dus 8 km terwijl de wegwedstrijd over 12 km en dus 3 ronden gaat. Natuurlijk zijn er bekers en trofeeën voor de betere lopers en voor de wedstrijdlopers is er een prachtige prijzentafel. Voor alle deelnemers is er ook een tombola. Deze sportieve happening wordt ingericht met medewer king van AVLO, de Atletiekvereniging van Lokeren, VVV Toerisme, de Stedelijke Sportraad, de Stedelijke Feestkommissie en de vzw De Lokerse Feesten. Voor meer informatie kan men terecht op het WV- kantoor, Torenstraat 1 te 9100 Lokeren, tel. 091-48.28.05 ofwel bij AVLO-voorzitter Johan de Grande, Rozenstraat 47 te 9100 Lokeren, tel. 091-48.52.52, d. Brol Ter gelegenheid van de jaarlijkse wijkfeesten organiseert het plaatselijke Habroeckwijkkomitee op zondag 20 au gustus 1989 voor de negende opeenvolgende keer z'n 10 km-stratenloop en een jogging in de wijk. Zoals vorig jaar zullen ook nu weer de 'cracks' uit het Waasland van de partij zijn en dan denken we hier onder meer aan Rene De Boom, Patrick Vlaminck, Ronny De Geest en Eddy Van Landpghem. Er zijn kleedkamers en douches beschikbaar en de omloop is afgesloten voor het verkeer. De inschrijving heeft, net als de start, plaats aan het voetbalterrein van Klauwaerts Kemzeke en er is voldoende parkeerruimte voorzien. Om deel te nemen betalen kinderen 50 fr terwijl volwassenen 100 fr moeten neertellen. In deze inschrijvingsprijs is een gratis konsumptie inbegrepen. Het programma: 14.30 u: jonger dan 8 jaar over 150 meter. 14.45 u: jonger dan 10 jaar over 400 meter. 15.00 u: jonger dan 12 jaar over 600 meter. 15.15 u: jonger dan 14 jaar over 1.200 meter. 15.30 u: jogging voor iedereen over 3.000 meter. 16.00 u: vanaf 14 jaar stratenloop over 10.000 meter. d. Brol Via het ministerie van Kuituur beschikt het Stekense gemeentebestuur over 35 gratis toegangskaarten voor de befaamde atletiekmeeting «Memorial Ivo Van Damme» die zal doorgaan op vrijdag 25 augustus 1989 in het Heizelstadion. De gemeente wil deze kaarten ter beschikking stellen van geïnteresseerde atletiekliefhebbers. Om dit op een eerlijke manier te doen wordt daarrond een wedstrijd georgani seerd. Alle inwoners van Stekene die geïntersseerd zijn in een gratis toegangskaart kunnen aan deze wedstrijd deelne men. De deelnemingsformulieren voor deze wedstrijd zijn beschikbaar op de gemeentelijke sportdienst op het ge meentehuis, iedere werkdag van 9 tot 12 en van 13 tot 16u30. Wie uit werken gaat moet er dus een dagje verlof voor nemen... De ingevulde deelnemingsformulieren moeten uiterlijk op vrijdag 18 augustus '89 om 12 u. op de sportdienst worden binnengebracht. Indien er voldoende interesse is zal het gemeentebestuur een autobus ter beschikking stellen om de winnaars van de toegangskaarten - mits een kleine bijdrage - naar het Heizelstadion te vervoeren. d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 28