HIPPIQUE TE GAST KALFORT IN ZESDE INTERNATIONALE ZWEMDOORTOCHT KASTERLEE EN ST. LENAARTS OP HAZEWINKEL W Hoe Silveer Maes de laatste vooroorlogse ronde won Tornooi van V.K. Brughuis in Aalst. De Voorpost - 4.8.1989 - 29 PAARDENSPORT Paardensport - L.R.V. ZWEMMEN eldra mag men zich in eigen regio opmaken aan een groot LVR-ruitertornooi. Dat dan bij de Brantse rijvereniging De Tempeliers. Om de twee jaar (volgens LRV-normen) worden bij deze club ook een 600-tal paarden ingeschreven. Dat soort tomooien lokt een bijzonder groot publiek. De vele ruiterverenigingen heb ben daar uiteraard een vinger in de pap, want elke rijvereniging brengt nogal wat volk op de been. Eén van de sterkst vertegenwoordigde rijverenigingen uit onze regio op dit soort tomooien is Hippique uit Kalfort. De voorbije vakantiedagen waren de ruiters en amazones van de aspergestreek te gast te Kasterlee en te St. Lenaarts. De namen Caluwé, Pauwels, Laurens, Moens, De Boeck en De Wit kennen ze in LRV-kringen intussen al wel. Zowel in de individuele dressuurnummers als in de springwedstrijden komen die vaak voor tijdens het rijsei- zoen. Tot voor kort zelfs nog met heel wat klinkende uitslagen. Te Kasterlee en te St. Lenaarts bleef men van een zege, zelfs van een podiumplaats verstoken. Mare Caluwé en Sandra De Boeck die tot dan de meest beste Na de rit Marseille - Montpellier, die zonder veel geschiede nis verliep, de leiders spaarden hun krachten voor Briangon - Digne, met daarin de beklimming van de Alios, de Vars en de Izoard stonden onze landgenoten (zie klassement) er schitterend voor. Toch hield iedereen zijn hart vast: de reuzeploeg die door niemand te kloppen leek, was door het wegvallen van Romain Maes, Vervaecke, en Lucien Storme, versmolten tot vijf eenheden. Er zou, in wat nog te wachten stond, zeer omzichtig moeten omgegaan worden om geen gevaar te lopen van gaten te moeten stoppen in de bres van de ploeg, die over geen reserve meer beschikte. Klassement te Marseille 1. Rene Vietto (Fr) 73.56.33 2. Silveer Maes 74.00.16 3. Lucien Vlaeminck 74.03.03 4. Ward Vissers 74.06.12 Marseille - St. Raphael - Monaco in twee gedeelten verreden, zou in het ochtendgedeelte wél in het teken komen te staan van iets als 'fini la guerre'De bergritten lagen immers in het verschiet... Maar in het kamp der Belgen dacht men daar heel anders over. In het namiddaggedeelte ontketenden zij, en dan vooral Silveer Maes, een ware stormloop op de vesting Vietto. Hoewel deze Viette, bijna voor eigen volk reed hij was afkomstig uit Nice kon hij niet verhinderen, dat de Belgen hard toesloegen. Het was Albert Ritserveldt die de storm klok luidde en het waren S. Maes en Ward Vissers, die samen met Maurice Archambaud (Fr.) in de achtervolging gingen. Toen de Belgen merkten dat Vietto op dat moment in moeilijkheden verkeerde gingen ze door. Op de voet van de Turbie, telden Maes en Archambaud, de twee leiders. 35» op een groepje, met o.a. Kint, Thiétard. Vissers, Jaminet, Ritserveldt, Galliën en De Korver In de afzink liet S. Maes zich als een steen naar beneden vallen. Kon hij zijn metgezel niet losgooien, aan de streep kon hij er toch prat op gaan rivaal Vietto, 1 minuut 30 sek. achter zich te hebben gelaten. Uitslagen: Marseille - Saint-Raphaël: 1Neuens (Lux), 2. Jaminet (Fr), 3. Archambaud (Fr), 4. Neuville (B), 5. T. Van Schendel (NL), 6. Foumier (Fr), 7. het hele peleton, met de Belgen: S. Maes, Vissers. Kint, enz. St. Pahaël - Monaco: 1. Marchambaud (Fr.), 2. S, Maes (B), 3. Galeien 4. L. Thiétard (Fr.), 5. Jaminet (Fr.), 6. Vietto (Fr.), 7. T. Van Schendel (NI.), 8. Ward Vissers (B), 9. M. Kint (B), 10. De Korver (NO, 11. Ritserveldt (B), 13. Luc Vlae minck (B), 15. Van Overberghe en M. Hendrickx. Stand: 1 Vietto 82.45.03 2. S. Maes 82.46.52 3. Vlaeminck 82.52.02 4 Vissers 82.54.18 5. Archambaud 82.55.38 8. Disseaux 83.00.30 10. Ritserveldt 83.04.37 Korte bergrit rond Monaca Monaco - Monaco, een ritje voor niets, door de renners meer als een formaliteit, beschouwd. En zelfs de beklim ming van de Turbie deze keer in omgekeerde richting, kon de renners niet aansporen tot meer strijdlust. De Belgen hielden strenge kontrole bij die beklimming, waar niemand bekwaam was uit hun greep los te komen. S. Maes bevestigde samen met Vissers en Ritserveld nog maar eens zijn meesterschap in de col de Braus fnuikten alle aanvallen. De leepste Gallien maakte van de lustloosheid dankbaar gebruik om er in het zicht van Monoca, alléén vandoor te gaan en te winnen. 1. Gallien, 2. Pages. 3 Hendrickx, 4. Tassin, 5, P. Cle mens, 10. Ritserveld, 12. S. Maes. 13. Vietto. 14. Vissers, enz. Vietto en S. Maes sluiten niet-aanvalspakt Monaco - Digne, een ritje op de vooravond van de slag om de Izoard, stond in het teken van een wederzijds niet- aanvalspakt. Met van de ene kant Vietto die in rit rond Monaco totaal uitgeput langs de weg ging zitten en aan de andere kant S. Maes die tijdens de nacht ongesteld (te veel fruit gegeten) was geworden. Van deze overeenkomst tussen 'de groten' maakten vijf dankbaar gebruik om rond de 7 min. vooruit te rijden met aan de eindmeet Cloarec als de snelste spurter. 1. Cloarec (Fr), 2. Passat, 3. Aureille, 4 Cosson (Fr), 5. Gelamos, 6. Le Grevès (Fr), 7. Jaminet (Fr), 8 Neuville (B), 9. De Korver (NI). 10. Gianello, plus het ganse peleton. De stand 1. Rene Vietto (Fr) 92.27.25 2. Silveer Maes (B) 92.29.14 3. Lucien Vlaeminck (B) 92.35.27 4. Ward Vissers (B) 92.36.40 5. Maurice Archambaud (Fr) 92.37.12 uitslagen bij elkaar reden, waren op beide genoemde tomooien weer de beste vertegenwoordigers voor Hippi que al waren er nog een aantal mooie ereplaatsen voor de andere ambassadeurs van Klein-Brabant. UITSLAGEN TE KASTERLEE Individuele dressuur Klasse Beginnelingen 1 16' pl.: Peter Pauwels (Freja) ring 32.85 p. Klasse Beginnelingen 2 10de plaats: Els Caluwé (Baai) ring 23 120 p. 15de plaats: Jan Moens (Gazelle) rinq 24 99 d. Klasse Licht: Ring 11: 17de plaats Lutgard Caluwé (Gloria) 80 p. Ring 12: 18de plaats Rudy Caluwé (Gloria) 100 p. Ring 13: 6de plaats Paul Caluwé (Evi) 116 p. Ring 14: 6de plaats Sandra de Boeck (Jennifer) 128 p. Ring 15: 12de plaats Nicky De Wit (Afata) 110 p. Ring 16: 12de plaats Koen Laurens (Bea) 82 p. 15de plaats Koen Laurens (Fury) 80 p. Ring 10: 13de plaats Kris Caluwé (Dunke) 106 p. Klasse Midden 1 Ring 8:13de plaats Mare Caluwé (beau geste) 124 P- Ring 9: 17de plaats Jos Pauwels (Female) 115 p. Groepsdressuur Achttallen: 7de plaats met 124 p. Springwedstrijden Beginnelingen met punten Jan Moens (Gazelle) foutloos Klasse licht: (134 deelnemers!) 7de plaats: Peter Pauwels (Freja) Foutloos par koers, 4 strafp. in barrage 18de plaats: Koen Laurens (Bea) Foutloos par koers, 8 strafp. in barrage. Klasse midden Caluwé Kris (Duhke) 20 strafpunten Mare Caluwé (Beau Geste) uitgesloten Klasse zwaar Koen Laurens (Fury) uitgesloten. UITSLAGEN TE ST. LENAARTS Individuele dressuur Klasse beginnelingen 1 Ring 25: 14de plaats Peter Pauwels (Freja) 102 p. Klasse Beginnelingen 2 Ring 16: 13de plaats Els Caluwé (Baai) 101 p. Ring 17: 16de plaats Jan Moens (Gazelle) 93 p. Klasse licht Ring 9: 4de plaats Sandra De Boeck (Jennifer) 148 p. Ring 10: 5de plaats Nicky de Wit (Afata) 133 p. Ring 8: 8ste plaats Paul Caluwé (Evi) 118 p. Ring 14: 10de plaats Kris Caluwé (Dunke) 121 p. Ring 7: 15de plaats Rudy Caluwé (Gloria) 101 p. Ring 11: 15de plaats Koen Laurens (Bea) 92 p. Ring 15: 17de plaats Lutgarde Caluwé (Gloria) 89 p. Klasse Midden 1 Ring 5: 4de plaats Mare Caluwé (Beau Geste) 141 p Ring 6: 20ste plaats Jos Pauwels (Fernalle) 105 p. Springwedstrijden Beginnende klasse met punten Jan Moens (Gazelle): 8 strafpunten Klasse licht Peter Pauwels (Freja) uitgesloten wegens foutief parcours Koen Laurens (Bea): 8 strafpunten Klasse midden Mare Caluwé (Beau-Geste) 12 strafpunten Kris Caluwé (Dunke) uitgesloten wegens drie weiqe- nngen Koen Laurens (Fury) idem. Pirre Eenendertig keer gingen de deelnemers van start voor 1, 2 of 4 km zwemmen (mew) In het prachtige natuur- kader van het BLOSO Sportcentrum Hazewinkel organiseerde de Wille- broekse Zwemklub vorig weekeinde haar 6e Interna tionale Zwemdoortocht. Tegelijkertijd werd ook nu weer een tweedaagse Wa- terpolotomooi ingericht. Met een 350-tal deelne mers, waaronder een dertigtal uit Nederland, was de opkomst opnieuw een groot sukses. En met het lekkere weertje van deze zomer en de uitstekende organisatie van WIZC, ver liep alles naar wens. De Duikersklub 'Neptunus' uit Mechelen stond in voor de veiligheid van de deelne mers en de plaatselijke af deling van het Rode Kruis was weeral tér plekke om eventueel hulp en verzor ging te bieden waar nodig. WAAROM LANGEBAAN ZWEMMEN Tijdens de zomermaan den wordt het zwemge beuren elk jaar uitgebreid met een discipline die de zwemmers weghaalt uit de begrenzing van het zwem bad. Zwemfeesten over een afstand van minimum 1000 m. worden in de vrije natuur ingericht. Op deze wijze beant woorden doortochten aan een dubbel doel: enerzijds laten ze toe om het beoefe nen van de zwemsport te combineren met onze zo merse 'kriebels' die ons buiten de huismuren en in de natuur drijven. Door het natuurlijk kader van het doortochtgebeuren wor- De duikers van Neptunus uit Mechelen maken zich klaar om de wedstrijd te volgen en desnoods In te grijpen bij een ongeval (mew) 4.000 meter, de vrouwen klaar voor de start (mew) den én aan de sportbeoe fenaar én aan de toe schouwer een ontspan nende en gezonde dag ge boden. Bij weinig gelegen heden kan trouwens een meer kameraadschappelij ke sfeer tussen alle betrok kenen bereikt worden. Anderzijds bieden door tochten de mogelijkheid aan de zwemliefhebbers die zich minder tot het zui ver kompetitiegebeuren aangetrokken voelen, hun kunnen te demonstreren. Op die wijze is de door tocht een zwemfeest voor jong en oud waar voor ve len het deelnemen (lees: uitzwemmen) nog steeds belangrijker is dan winnen. KOMPETITIE Een en ander betekent geenszins dat het kompeti- tief element totaal afwezig is. Niets is minder waar. Ook hier worden de eerste drie met een trofee be loond. Maar, daar waar bij de zwembadkompetitie de overigen met lege hangen achterblijven, krijgen ze hier een herinneringsplak- ket. Tevens worden aan de eerste tien punten toege kend. Aan de hand hiervan wordt een jaarklassement opgemaakt waaraan te vens prachtige trofeeën verbonden zijn. Doortocht op Hazewinkelreeds een begrip Op 23 juni 1984 organi seerde de Willebroekse zwemklub haar eerste doortocht op het BLOSO- sportcentrum Hazewinkel. Het werd een waar sukses! Dank zij de medewerking van het BLOSO en de vol ledige inzet van de klub mochten wij 39 clubs ont vangen met 247 sport- zwemmers. Een primeur voor Wille broek en het zwemdistrikt Antwerpen. Een primeur waarop alle WlZO'ers met trots terugblikken. Waar men in 1984 met 247 zwemmers reeds erg in de wolken was, mocht men er in 1985 zomaar even 448 begroeten. Het verder overzicht: 1986: 337 1987: 288 (koud en zeer slecht weder zullen hier ze ker een invloed gehad hebben) 1988: 357 Elk jaar mogen we weer een dertigtal zwemmers begroeten uit Nederland. EEN NIEUWE SUKSESFORMULE Wie dacht dat de Wille broekse zwemklub bij de pakken zou blijven zitten, had het mis voor. In 1988 zouden wij voor het eerst 4000 meter wedstrijden in richten. En alsof dit alles nog niet voldoende was, startten we datzelfde jaar met de organisatie van een internationaal waterpolo- tomooi. Elf clubs mochten wij begroeten waaronder twee clubs uit Nederland en één club uit Duitsland. Deze laatste club zou im mers de winnaar worden van het tomooi na een zeer spannende wedstrijd met een club uit Nederland! Enkele WlZC-zwemmers waagden zich aan de lan- gebaan-doortocht. Hierbij de resultaten: 4000 m. schoolslag dames 2. Van Dijck Karin, 1.21.51 4.000 m. schoolslag heren 13. Cocquit Jan, 1,42.29 15. De Rudder Jan, 1.50.55 1.000 m. schoolslag vete ranen heren 17. Van Dijck Roland, 23.59 2.000 m. schoolslag ka- detten meisjes 4. Van Dijck Marcia, 36.39 1.000 m. vrije slag minie men jongens 3. Stevenheydens Gun- ther, 13.42 19. Van Aken Johan, 18.24 RESULTATEN 2e INTERNATIONAAL WATERPOLOTORNOOI WIZC Kalmthout-Willebroek 5- 2 MZV11-Meetjesland 9-10 KaJmthout-All Stars 5- 9 Ciney-IJsekJuikers 10-17 Mechelen-Merksem 7- 5 Ciney-Eupen 12-22 MZVII-Dendermonde 14- 7 Willebroek-AII Stars 10-10 Meetjesl.-Denderm. 10- 0 Mechelen-Tielt 9- 2 IJselduikers-Eupen 15-11 Merksem-Tielt 6- 3 Eindstand tweedaagse 1. Mechelen, 2. Merksem. 3. Telt, 4. Meetjesland, 5. MZV II, 6. Dendermonde, 7. IJselduikers (Ned.), 8. Eupen, 9. Ciney, 10. Wille broek, 11. Kalmthout, 12. All Stars. Op het terrein 't Kruis in Moorsel organiseert Brughuis een tomooi voor liefhebbersploegen. Deelnemers zijn Bartan, Galop, Baccara, Koszen, Real Familial, Houtmarkt, Kruis en Pie-boys. De schiftingen hebben plaats op 12 en 13 augustus, terwijl de finales gespeeld worden op 15 augustus. Elke wedstrijddag begint om 11 uur. De finale heeft plaats om 17 uur. JMH Opnieuw Engelse stock Cars op Speedway te Ruisbroek Na de schitterende organisatie begin juli komen de 5 Engelse Stock Cars terug naar Ruisbroek op zondag 6 augustus. Het talrijke publiek heeft genoten van een flink spektakel met 19 stock cars aan de start. We mogen ons opnieuw aan een twintigtal deelne mers verwachten. Zoals in juli wordt één reeks in de omgekeerde richting verreden. Bij de speciale maakt Gary Marchant een steile opgang. Hij kon immers Graham Holmes achter zich houden in Wameton en dat betekent heel wat. Adri Derooy de regerende kampioen bij de mini rods, is dit jaar altijd bij de eersten maar hij kwam dit jaar nog niet op de hoogste trede van het podium. Steeds sneden De Cnijf, Di Vincenzo, Tony Frans of Robert De Lemarie hem de weg af. Misschien wordt het ditmaal de goede keer. Een niet te missen programma dus, dat om 11 uur stipt aanvat. J.B. EN BIJ DE LIEFHEBBERS TOONDE BART HEIREWEGH ZICH «ZUCHT» SNELLER DAN NEDERLANDER RUTGERS Als slot van hun vierdaagskermisgebeuren had men in Branst de liefhebberrs uitgenodigd. Liefst 61 w.o. enkele gekenden hadden niet alleen de oproep der inrichters beantwoord, ook voor een zeer geani meerd koersverloop gezorgd. Bovendien (als toe- maat en dank aan de grote schare toeschouwers), afgerond met een spurt om duimen en vingers af te likken. Nadat Mark Rooms en Dirk Van Laer op verkenning waren getogen, splitste de groep, eens het ontvluch te duo ingelopen zich in twee. Wie niet met de eersten meewas, mocht er een kruis over maken. Nog voor halfweg was al meer dan de helft uit de arena verdwenen. Naarmate de wedstrijd vorderde begon bij enkelen het tempo een rol te spelen. Van 28 leiders ging het naar 19 vervolgens naar veertien, aantal dat tijdens de voorlaatste ronde werd herleid tot vijf: Claus, Hendrickx, Joos, Druyts en Ludo Van Haudt. De leidersgroep werd achterna gezet door twaalf van wie drie Rutgers (NI), Heirewegh en Robby Van Haudt er zouden in gelukken het ontsnapte vijftal bij de lurven te pakken. Acht leiders die samen bleven tot het einde. Voor een adembenemende spurt om de bloemen zorgden. Met een zucht beslecht in het voordeel van Buggenhoutenaar (ex- Hammenaar) Bart Heirewegh. 1. Bart Heirewegh, 2. Rik Rutgers (NI), 3. Ronald Druyts, 4. Geert Joos, 5. Edwin Hendrickx, 6. Robby Van Haudt, 7. Mare Claus, 8. Ludo Van Haudt. 9. Peter Van Huffel, 10. Patrick Van Buggenhout,

De Voorpost | 1989 | | pagina 29