2 - 4.8.1989 - De Voorpost Pikkeling onder veel zon en weinig regen Drie is een magisch getal. Drie dagen mooi zomers weer zat er dit jaar duidelijk niet in. Hoe attraktief het weer op vrijdagavond en zaterdag de hele dag ook was. op zondag werd het heelwat minder. Tijdens de oogstmis was de weermaker de organiserende V.V.V. De Faluintjesstreek aanvankelijk nog genadig, doch tijdens de eucharistieviering zelf gingen de regenschermen open, kreeg de tentoonstelling van werken van twee Faluintjesschilders plotseling buitengewoon sukses want die bood een veilig onderkomen en kropen heel wat misgangers achteraan in de beschutte eet- en drankstands. De weersvoorspelling was dan toch uitgekomen. De hele week lang hadden Pien en konsoorten inderdaad het gehad over mooi zomerweer tot en met zaterdag. Op zondag zou het buiig zijn met opklaringen. En zo werd het inderdaad. En ook al konden de veidaktiviteiten voor het allereerst in de historiek van de negentien jaar van de WV en de twintigste Pikkeling niet plaatsvinden en werden de podiumaktiviteiten onvermijdelijk ingekort of gewoon afgelast, toch kwam het volk ook op zondagnamiddag massaal opdagen. Tegen beter weten in kwamen ze alleszins even neuzen of er nu toch niets te beleven zou vallen. Dat bepaalde zich dan wel tot smul- en drankgeneugten en tot meemaken van de Boliviaanse achtkoppige groep terug in de tentoonstellingsruimte. Aalst. Pikkeling. Zaterdag konden de aktiviteiten normaal doorgaan (a) Toen op zondagnamid dag, rond 17 u., de zon weer hoop scheen te bren gen en men aanstalten maakte om dan toch met de veidaktiviteiten te be ginnen moest ook deze po ging opgegeven worden. De weermaker liet het ge woon niet toe. Maar net als enkele ja ren eerder in de Putstraat op Hof te Putte toen de Pikkeling ook op zondag door de regen geteisterd werd, klaarde in de voor avond de hemel uit en liep de boomgaard weer quasi vol al was het niet meer de massale opkomst van de dag tevoren uiteraard. Blijkbaar hadden heel wat belangstellenden het zekere voor het onzekere gekozen en daardoor was de opkomst op zaterdaga vond en -nacht overweldi gend. Allicht het rekord- cijfer bezoekers op zater dag tijdens de lange reeks van 20 Pikkelingen. Voor het eerst had de WV geopteerd voor veid aktiviteiten enkel op zon dag. Vastgesteld was in derdaad dat gedurende heel wat jaren de zater- dagaktiviteiten op het veld minder volk lokten. De weersvoorspeller had er echter anders over beschikt. De massa kwam nu meest massaal aan op zaterdag en op zondag werden de veidaktiviteiten door de regen onmogelijk. Ook al stonden pikkers, bindster en zwangster ge reed en was de oogstwa gen met het driespan klaar om naar het korenveld even verder in de Kapel- lenberg te trekken en wa ren tal van schilders en fotografen present om pit toreske tafereeltjes te ver eeuwigen, van pikken kon niets invhuis komen. Het schilderachtig vieruurtje in een kring gezeten op de stoppelen was er dan uiter aard ook niet bij. Maar dat lieten velen zich niet aan het hart komen. Naast de boomgaard waar het Pikkelinggebeu- ren zich afspeelde kon in derdaad genoten worden van het indrukwekkend machinepark van de VW met als nieuweling in de lange reeks de vaalwitte Bordson. Deze prijkte dan naast de landbouwwerk tuigen van Nauwélaerts, Vandervelde, Claeys, Smetrijns, Farmall, Lanz en konsoorten. Het do mein van Julien Van Mul ders, Paul De Boeck en Chris Aelbrecht. Niet te deren door de regen kon men verder het beslaan van een prachtig boerepaard meemaken door Paul De Boeck. Een smid die de naam van de familie De Boeck eer aan doet. We zagen er hem een paard 'vierkantig' be slaan. Vierkantig betekent dan gewoon dat alle vier de poten een hoefijzer krijgen aangemeten in de balie, wat soms niet zon der slag of stoot gaat. Aalst. Pikkeling. Vooral de jeugd genoot van de landbouwtraktoren die netjes in een rijtje stonden opgesteld (a) Aalst. Pikkeling. Pompiers moeten ook af en toe rusten (a) Aalst. Pikkeling. De hoefsmid druk aan het werk (a) Grote troef: de ovenkoek Groot attraktiepunt van de Pikkeling, een spon taan feest zonder franje maar ook zonder enig in komgeld te moeten beta len, blijft uiteraard de ma gische ovenkoek. Naar schatting komt zowat de helft van de bezoekers om de culinaire geneugten van de Faluintjesgastronomie te degusteren. De oven koek staat daarbij cen traal. Gewoon met 'smout' of gevuld met gezieden of gestoomd geregeld, met kop, met vlaai, of voor een groot gedeelte, met lekke re witte en zwarte pensen. Al dan niet overgoten met het nodige vocht zij het dan Goeleken of Bavik. Alleszins liepen de tapkra nen welig en moest wel eens gewacht worden om aan enig verfrissend vocht te geraken. Een aantal mensen voorzag zichzelf van grote flessen Goele- kens die aan promotieprijs in zakjes van drie vlug van de hand gingen. Voor ovenkoeken was het soms ook wel enig temporiseren al kwamen uit de mobiele bakoven geregeld grote hoeveelhe den van dat lekkers. Pikkeling zonder pikken Zondagavond Zondagavond kwam het volk weer in groten getale opdagen. En ook al was er de weldoende warmte niet meer bij, de sfeer bleef ontspannen en aange naam. Wellicht zat Goele ken en Bavik daar wel voor iets tussen. Volgend jaar is het dan weer de beurt aan Herdersem om de organisatie op te ne men. Uiteraard weer tij dens het laatste weekend van juli. Een duidelijk passende timing bij het einde van het bouwverlof en in de periode dat een aantal vakantiegangers te rug thuis zijn en nog even kunnen nagenieten tussen het groen. Want daarom trent ging iedereen ak koord: met de keuze van de Hoeve Van den Bos sche aan het oude deel van de Meldertse Hoogstraat lukte men een oppergaai. Een authentieke hoeve in een uiterst rustige straat met in de buurt de Piëter- i nelleberg waar eens de ka- pel stond van Sint-Petro- nella en even verder het prachtige Kravaalbos. Al le elementen voor een top- sukses waren present. Al leen de weermaker strooi- A l pikkeling. De maker van het Goedelebier waakt met veel bezorgdheid over seten zi'n krea,ie (L.H.

De Voorpost | 1989 | | pagina 2